Ticker Tape by TradingView
US Open: 📌US100 prodlužuje pokles na -2,6 % kvůli výprodeji polovodičů a obavám z recese. Amazon ztrácí 10 % 📉
- US100 se obchoduje dolů -2,6 %, podpořen pokračujícím výprodejem v polovodičovém sektoru, přičemž Intel ztrácí -30 % a Nvidia se blíží -4,5 %
- US30 a US100 ztrácejí -1% a -1,3%, přičemž futures US2000 klesají o více než -4% po akciích Russell 2000 s menší kapitalizací.
- Slabá data o NFP přispívají k obavám z možné recese v USA a příliš restriktivní politiky Fedu, která začíná ovlivňovat ekonomiku, což zvyšuje míru nezaměstnanosti na 4,3 % v červenci ze 4,1 % v červnu.
- Sázení na snížení sazeb roste; trh má cenu s 90% pravděpodobností snížení o 50 bp v září a celkově více než 110 bp uvolnění v průběhu roku 2024
- DoJ zahajuje vyšetřování zaměřené na dominanci Nvidie na trhu s čipy AI; Akcie Microchip a Snap zaznamenaly výprodej -15 % a -22 %.
- Apple po lepších než prognózovaných výsledcích získává málo a přidává více než 2 %.
Ve vlně velmi slabých údajů o zaměstnanosti mimo zemědělství v USA klesly výnosy 10letých amerických dluhopisů dnes o více než 12 bazických bodů na 3,85 %. Trh ustupuje od technologických akcií, vystrašený smíšeným obrazem probíhající výsledkové sezóny, během níž jsou makrodata stále více zklamáním. Po včerejším slabém ISM byla dnešní zpráva NFP vážným zklamáním a ukázala nejnižší změnu v zaměstnanosti od roku 2021 a 4,3% míru nezaměstnanosti, a to i přes očekávanou žádnou změnu od června.
Další nejistotu na trhu přináší slabá zpráva od Amazonu, jehož značnou část byznysu tvoří jeho e-commerce operace, které jsou spojeny se stavem amerických spotřebitelů. Následují akcie společnosti, které dnes ztrácejí 10 %, a slabé výsledky a neuspokojivé prognózy společnosti Intel, která hodlá propustit 15 000 zaměstnanců a restrukturalizovat své obchodní operace; akcie ztratily téměř 30 %.
Americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo vyšetřování proti společnosti Nvidia, což způsobilo, že akcie čipového giganta prohloubily včerejší pokles o 6,6 % o dalších téměř 4,5 %, přičemž testuje jednoduchý klouzavý průměr za 100 relací. Tlak na sestup je patrný i v jiných cyklických polovodičových společnostech, z nichž se prémie v oceněních postupně „vypařují“ spolu s nižšími šancemi na měkké přistání ekonomiky.

Technologické společnosti jsou dnes nejslabší složkou amerických benchmarků. Farmaceutický sektor je na tom mnohem lépe. Zdroj: xStation5
US100 (interval H4)
Futures na index Nasdaq 100 (US100) se obchodují v blízkosti 1,5% poklesu, což je podníceno výprodejem v sektoru čipů a společností BigTech.
Zdroj: xStation5
Novinky z firem
- Akcie Ardelyx (ARDX.US) rostou o 6 %, protože společnost vykázala celkové tržby za druhé čtvrtletí, které překonaly průměrné odhady analytiků.Akcie Block (SQ.US) se obchodují mírně nahoru, protože společnost zvýšila odhadovanou upravenou předpověď Ebitda na celý rok, čímž překonala prognózy Wall Street
- Akcie Coinbase (COIN. US) mírně rostou, blízko 1 %, po zprávě za 2. čtvrtletí, ve které platforma pro obchodování s kryptoměnami vykázala příjmy, které překonaly odhady. Jefferies zdůraznil sílu výnosů z předplatného a služeb, zatímco Canaccord Genuity zdůraznil diverzifikující se základnu příjmů společnosti.
- Akcie Cloudflare (NET.US) posílily o 2 % poté, co zisky a prognózy společnosti zabývající se kybernetickou bezpečností překonaly očekávání, což vyvolalo zvýšení cen ze strany mnoha investičních úřadů. Brokeři poukázali na silný výkon a vysokou úroveň řízení v obtížném prostředí. Někteří poznamenali, že společnost by mohla těžit z generativní umělé inteligence.
- Akcie Lexicon Pharma (LXRX.US) ztrácejí 15 %. Společnost vykázala ve druhém čtvrtletí ztrátu 0,17 dolaru na akcii. Microchip Technology (MCHP.US) také ztrácí, když její akcie ustupují o 8 %, poté, co BofA po svých výsledcích snížila rating výrobce čipů na neutrální z nákupu. Banka poukázala na nejisté katalyzátory vedoucí ke krátkodobému oživení.
- Akcie společnosti Snap (SNAP.US) ztratily téměř 22 % poté, co tržby společnosti v oblasti technologií a sociálních médií klesly pod odhady a prognózy pro třetí čtvrtletí. Analytici poukázali na vysoce volatilní obchodní model společnosti; spotřebitelské výdaje klesly
- Akcie Twilio (TWLO.US) posílily téměř o 5 % poté, co softwarová společnost oznámila výsledky za druhé čtvrtletí, které překonaly očekávání
Obchod Amazonu roste... Ale akcie klesají
Trh sází na to, že investoři ‚ustoupili‘ na ocenění Amazonu vzhledem k nejistotě v americké ekonomice, nárůstu nezaměstnanosti na 4,3 % a klesajícímu tlaku na mzdy.
Společnost sama uvedla, že její výhled na Q3 2024, i když je optimistický, by se mohl výrazně změnit, protože ekonomika se zhorší na makro úrovni. Tržby AWS vzrostly o 19 % r/r, což trh nakonec vnímal jako docela zklamání (očekávalo se 17 % r/r), s ohledem na dynamiku prodejů Microsoft Azure a Google Cloud (asi 30% r/r růst).
Tržby za 2. čtvrtletí dosáhly 148 miliard USD, ale ukázalo se, že jsou o 760 milionů USD nižší, než se očekávalo, a celosvětově vzrostly o 10,2 %.... I když v USA „jen“ o 9 % r/r. Zisk na akcii (1,26 USD) na druhou stranu mírně překonal očekávání a ve 2. čtvrtletí 2023 vykázal téměř 90% nárůst nad 0,65 USD.
Akcie Amazonu (interval D1)
Akcie Amazonu poprvé od ledna 2021 ustupují pod SMA200 (červená čára) a zaznamenávají téměř 30% korekci z historických maxim. Akcie společnosti téměř úplně vracejí letošní zisky a nyní jsou jednou z nejhůře fungujících velkých amerických technologických společností. Po proražení pod 23,6 Fibonacciho retracementu vzestupné vlny ze začátku roku 2023 lze první support hledat kolem 38,2 Fibo poblíž 155 USD.

Zdroj: xStation5
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Nasdaq | USA | Apple | Recese | Akcie | Ekonomika | Futures | Investování | Klouzavý průměr | MIFID | Open | Platforma | Prémie | Rating | Riziko | Russell 2000 | Support | Výkonnost | Wall Street | Zisk na akcii | Analytici | Doporučení | USD | Obchodování | XTB | Investoři | EU | Zisk | Výsledky | Makro | Makrodata | Index | Investiční strategie | Volatilní | Banka | Brokeři | Index Nasdaq | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Trh | Výprodej | Zpráva | Předpověď | Zisky | EBITDA | Tržby | Komise | Jefferies | Microsoft | Podnikání | Sázení | Fibo | Ztráty | Výhled | Mzdy | Dnešní zpráva | Výnosy | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Očekávání | Coinbase | Obchodování s kryptoměnami | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Akcie Amazonu | Akcie společnosti | Použití finanční páky | Odhady analytiků | Platforma pro obchodování | Obchodní operace | Rozdílové smlouvy | Akcie klesají | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Recese v USA | Finanční situace | Investujte zodpovědně | US30 | Obchodní model | Jednoduchý klouzavý průměr | Obchod | Vysoké riziko | Vyšetřování | Amazon | Finanční ztráty | Prognózy | Investujte | xStation5 | US100 | Microchip Technology | Zemědělství | Poradenství | Americké ministerstvo | Komunikace | Výsledkové sezóny | Google | Pokles | Situace | Výdaje | BP | NFP | Tržby společnosti | Index NASDAQ 100 | Růst | E-commerce | Ekonomiky | CL | Umělé inteligence | JDE | Ocenění | Technologické společnosti | Společnost XTB | Americké ministerstvo spravedlnosti | Nvidia | Softwarová společnost | Nařízení | Intel | Výrobce čipů | Proražení | US2000 | CARA | COIN | Akcie Coinbase | Riziko ztráty | Canaccord Genuity | AI | Azure | Ministerstvo spravedlnosti | SQ.US | SQ | Společnosti | Minulá výkonnost | Snap | Akcie společnosti Snap | Společnost | 3М | BofA | Cloudflare | Akcie společnosti Snap (SNAP.US) | Snap (SNAP.US) | SNAP.US | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Novinky | Farmaceutický sektor | Akcie Block | První support | Vice | Ocenění Amazonu | Restriktivní politiky | Generativní umělé inteligence | Technology | AWS | Prognózy Wall Street | Měkké přistání | Slabé výsledky | D1 | Výkon | 256/2004 | Odpovědnost | Směrnice | Zpráva NFP | Investování je rizikové |
Čtěte více
-
US OPEN: Trhy se odrážejí navzdory geopolitickému napětí; Sage roste, Sarepta padá
Trhy se dnes pokoušejí o odraz poté, co v pátek zaznamenaly výrazné ztráty kvůli stupňujícímu se konfliktu mezi Izraelem a Íránem. Pokračující raketové a dronové útoky vyvolávají obavy z širšího regionálního konfliktu, který by mohl ohrozit globální dodávky ropy a obchodní trasy. Tato geopolitická situace, spolu s blížícím se rozhodnutím Fedu a nedávnými inflačními údaji, drží investory v nejistotě. Přestože se sentiment v premarketu mírně zlepšil, nejistota zůstává vysoká – zejména v souvislosti s vývojem cen energií a směrem měnové politiky. -
US OPEN: Trhy zůstávají klidné navzdory mírně vyšší jádrové inflaci PCE
Wall Street v pátek obchoduje s velkou dávkou optimismu po „nikoliv tragických“ inflačních datech, která spolu s nadějemi na uzavření klíčových obchodních dohod zmírňují obavy z inflační spirály vyvolané cly. Index S&P 500 roste o 0,5 % a překonává únorové maximum (aktuálně 6172). Ostatní hlavní indexy jsou také v zelených číslech (DJIA: +0,7 %, Nasdaq: +0,5 %, Russell 2000: +0,35 %). -
US OPEN: Trh zpomaluje po rušném týdnu
Dnešní obchodování na Wall Street se nese v atmosféře očekávání a mírné nejistoty. Hlavní indexy uzavřely ve čtvrtek na nových rekordech, ale dnes část zisků odevzdávají. US500 se drží poblíž předchozího otevření. US100 roste o 0,2 %, zatímco US2000 klesá o 0,5 %. Investoři zřejmě balancují mezi radostí z rekordních ocenění a rostoucími obavami o trh práce. -
US OPEN: Trumpova otočka zlepšuje náladu na Wall Street
Futures na Wall Street ráno naznačovaly pokračování slabé poloviny týdne, ale sentiment se otočil poté, co Donald Trump vystoupil na Světovém ekonomickém fóru. Prezident zaujal viditelně smířlivější postoj a jeho ujištění, že řešení otázky Grónska silou není na stole, přineslo okamžitou úlevu globálním trhům. Důležité je, že vůbec nezmínil cla spojená s Grónskem, což mezi obchodníky znovu oživilo narativ „TACO“ (Trump Always Chickens Out). Hlavní body prezidentova projevu: -
US Open: US je blízko letošního vrcholu 📌
Wall Street otevírá středeční seanci výše. Index US500 se blíží letošním maximům, dnes vzrostl o 0,30 % na 4590 bodů. Podobný nárůst lze pozorovat v USA100. Velký technologický index posílil o 0,30 % a je již letos na nejvyšší úrovni, když prolomil 16050 bodů. Zisky jsou podporovány odlivem kapitálu z bezpečných aktiv. Investoři již neoceňují zvyšování úrokových sazeb v USA. V důsledku toho výnosy dluhopisů klesají a překračují další úrovně podpory. Dnes se výnosy 10letých dluhopisů kotují kolem 4,25 %, což je nejméně od poloviny letošního září. Americký dolar konsoliduje na nízkých úrovních a dnešní seance zatím této měně příliš volatility nepřinesla. -
US Open: US PMI a ISM silnější, než se očekávalo, USD posiluje 📌
Dnes je Wall Street připravena otevřít znovu níže, protože futures indexy vymazaly zisky z dřívějšího dne. Jak US500, tak US100 se opět blíží kritické úrovni podpory poblíž nedávného lokálního minima. Výnosy amerických 10letých dluhopisů rostou o více než 1,5 % a dolar posiluje a etabluje se jako jedna z nejsilnějších měn mezi rozvinutými ekonomikami. Je evidentní, že riziková aktiva dnes nejsou upřednostňována, protože investoři se přesouvají k pozicím s nižším rizikem a vyšší likviditou. -
US Open: US100 klesá o 0,3 % v premarketu 🗽 Nvidia roste po rozhodnutí Trumpa o vývozu AI čipů do Číny
Futures na index S&P 500 (US500) jsou v úterý mírně v záporu, protože investoři se před nadcházejícím rozhodnutím Fedu o úrokových sazbách zdráhají otevírat větší pozice. Futures na Nasdaq 100 klesají o 0,3 %, ale akcie Nvidia v premarketu posilují poté, co prezident Donald Trump povolil společnosti vývoz AI čipu H200 do Číny výměnou za 25% přirážku. Trhy nyní čekají na zveřejnění dat JOLTS v 16:00 SEČ. -
US Open: US100 klesá o 0,5 % pod tlakem IT sektoru 📉ServiceNow oslabuje o 6 %
Nálada na Wall Street se dnes zhoršuje v důsledku poklesu v softwarovém sektoru, kde akcie společností jako Intuit, ServiceNow a Accenture prudce klesají. Trh se zdá být znepokojen zpomalením tempa růstu tohoto sektoru a zrychlujícím se zaváděním umělé inteligence, což může mít negativní dopad na dlouhodobé růstové vyhlídky a obchodní modely mnoha firem. -
US Open🚨US100 klesá téměř o 2 % kvůli propadu akcií Microsoftu o 11 %📉
Futures na americké indexy zahájily obchodování v silně negativní náladě. Pokles Microsoftu (MSFT.US) o více než 10 % po zveřejnění výsledků výrazně zatěžuje sentiment a táhne hlavní indexy dolů – zejména US100, který ztrácí téměř 2 %. -
US Open: US100 mírně roste před výsledky Nvidie🗽Heico posiluje o 8,5 % po zveřejnění tržeb
Podle Conference Board: „Podíl spotřebitelů, kteří v srpnu očekávají recesi během příštích 12 měsíců, vzrostl na nejvyšší úroveň od dubnového vrcholu. Průměrná inflační očekávání spotřebitelů na 12 měsíců po třech měsících poklesu opět vzrostla a dosáhla v srpnu 6,2 % — oproti 5,7 % v červenci, ale stále pod dubnovým maximem 7 %.“ -
US OPEN: US100 roste a umazává některé ztráty ze začátku týdne!
Poslední seance na Wall Street tento týden začíná mírnými zisky hlavních srovnávacích indexů akciových trhů, čímž se část týdenního výprodeje neguje. Tématem číslo 1 na trhu nadále zůstává napětí mezi Applem a Čínou a nejistota kolem rozhodnutí FEDu a ECB o úrokových sazbách. -
US Open: US100 se blíží ATH navzdory silným datům ISM 🎯
Trhy v USA otevřely s pozitivním výhledem. US500 vzrostl téměř o 0,30% na otevření, zatímco US100 získal 0,80%. Zisky byly krátce omezeny po zveřejnění silnějších dat ISM, než se očekávalo. Reakce však byla poněkud utlumená kvůli slabším údajům z cenového subindexu, což je zvláště důležité v kontextu pokračujících inflačních tlaků. V důsledku toho byla reakce na zprávu krátkodobá a indexy v době zveřejnění nadále rostly. -
US Open: US100 zahajuje pokus o odraz 🗽Akcie Micron poblíž historických maxim📈
Americké akcie se zhruba hodinu po otevření burzy pokoušejí o zotavení a zastavení několika dní trvajícího výprodeje. Na grafu US100 vynikají dvě silné růstové svíčky – kupci opět vstupují do trhu poblíž klíčové technické podpory kolem úrovně 24 600 bodů. Oživení zaznamenávají také softwarové a polovodičové společnosti – Nvidia (NVDA.US) maže počáteční ztráty a roste o více než 1 %, zatímco akcie Micron (MU.US) vystřelily do zóny historických maxim. -
US Open: US100 získává 1,50 % blízko historického maxima; BigTech mezi lídry 📌
Klíčovými katalyzátory, které v pátek přispěly ke zlepšení tržního sentimentu, jsou pozitivní čtvrtletní výsledky, zejména od Tesly, a zmírnění nedávných spekulací o restriktivnějším přístupu Fed. Trh se nyní jeví, že chladí své jestřábí tendence a postupně se vrací k normalizaci. Silná ekonomická data USA také podporují sentiment. Objednávky na zboží dlouhodobé spotřeby překonaly očekávání a závěrečná zpráva UoM za říjen ukázala zlepšení spotřebitelské důvěry a pokles inflačních očekávání. -
US Open: US100 ztrácí 1 % v důsledku výprodeje akcií polovodičových a softwarových společností📉
Nálada na americkém akciovém trhu je dnes výrazně slabá, futures na index Nasdaq 100 (US100) klesly o více než 1 %, protože akcie polovodičových a softwarových společností tlačí na širší americké indexy. Akcie společností Meta Platforms, Broadcom, Nvidia, Amazon a Alphabet klesají, což signalizuje negativní dynamiku akcií velkých technologických společností. -
US Open: US2000 dosahuje únorových maxim díky optimismu na Wall Street📈 AMD roste o 7 %
Futures na index Russell 2000 (US2000) rostou na úroveň 3 313 USD, kterou trh naposledy zaznamenal v únoru 2025. Index aktuálně testuje klíčové rezistentní zóny, které souvisejí s koncentrací nabídky a předchozími cenovými reakcemi. Klouzavý průměr EMA50 (oranžová linie) zůstává důležitou úrovní podpory. -
US OPEN: US2000 testuje klíčovou rezistenci, Costco roste na rekordní maxima
Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování smíšeně – S&P 500 při otevření klesl o 0,2 %, Nasdaq si připsal 0,2 %, zatímco Dow Jones a malý Russell 2000 zahájily obchodování beze změny. Nicméně S&P 500, Dow Jones a Russell 2000 se během první hodiny peněžní seance posunuly níže, zatímco Nasdaq rozšířil zisky na přibližně 0,4 %. -
US OPEN: US30 stoupá nad 40 000 bodů
Indexy Wall Street zahájily dnešní hotovostní seanci víceméně beze změny - S&P 500 při zahájení seance vzrostl o 0,1 %, Nasdaq se obchodoval beze změny a malý Russell 2000 klesl o 0,2 %. Dow Jones byl lepší s 0,9% ziskem. Zisky na Dow Jones však byly vymazány v prvních minutách obchodu. Zklamaná data o trhu s bydlením a průmyslové výrobě ze Spojených států zveřejněná dnes dříve nevyvolala žádné zásadní pohyby na trhu. Na dnešek je naplánována řada projevů členů Fedu, které mohou pomoci pohnout trhy, pokud by se centrální bankéři dotkli tématu včerejších inflačních dat. -
US Open: US500 blízko rekordních maxim 📈 Akcie UnitedHealth klesají o 17 %, Micron a RTX Corp rostou
Americký akciový trh na začátku úterní seance přidává, protože investoři postupně zaujímají pozice před zítra očekávaným rozhodnutím Fedu a tiskovou konferencí Jerome Powella. Tato událost pravděpodobně vyvolá určité přeskupení pozic v indexech a na dolarových párech. Na makro úrovni je dnešní klíčovou událostí Conference Board index, který přinese nový pohled na spotřebitelskou důvěru v USA. Ranní data z trhu s bydlením překvapila pozitivně: ceny domů vzrostly o 0,6 % m/m oproti očekávaným 0,3 % a předchozím 0,4 %, zatímco ceny ve 20 největších metropolitních oblastech USA vzrostly o 1,4 % y/y oproti očekávaným 1,2 % a předchozím 1,3 %. Týdenní změna zaměstnanosti podle ADP činila 7,5 tisíce pracovních míst oproti předchozím 8 tisícům. Index US500 se posouvá směrem k úrovni 7 000, která v prosinci vyvolala dvě medvědí impulzy. -
US Open: US500 blízko rekordů díky skvělým údajům o zaměstnanosti
Americké indexy otevřely výrazně výše, poháněny silnou zprávou o zaměstnanosti, která zmírnila obavy z recese. Počet pracovních míst mimo zemědělství vzrostl v září o 254 tisíc, zatímco míra nezaměstnanosti klesla na 4,1 %. Tato silná data naznačují potenciální posílení spotřebitelských výdajů a růstu HDP ve třetím a čtvrtém čtvrtletí, navzdory nedávným očekáváním zpomalení.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Denní kalendář událostí
V Německu obchodní bilance
V Japonsku volby do dolní komory parlamentu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě Ivey index PMI
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernérka RBA Michele Bullock
Na Novém Zélandu státní svátek
Guvernér BoC Tiff Macklem
V eurozóně tisková konference ECB
V Německu obchodní bilance
V Japonsku volby do dolní komory parlamentu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě Ivey index PMI
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernérka RBA Michele Bullock
Na Novém Zélandu státní svátek
Guvernér BoC Tiff Macklem
V eurozóně tisková konference ECB
Tradingové analýzy a zprávy
Pražská burza poprvé překonala hranici 2800 bodů a vytvořila nové maximum
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Česká měna dnes oslabila k euru i dolaru
Forex sentiment 4.2.2026
Swingové obchodování USD/JPY 4.2.2026
Swingové obchodování bitcoinu 4.2.2026
Swingové obchodování zlata 4.2.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 4.2.2026
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 4.2.2026
Pražská burza poprvé překonala hranici 2800 bodů a vytvořila nové maximum
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Česká měna dnes oslabila k euru i dolaru
Forex sentiment 4.2.2026
Swingové obchodování USD/JPY 4.2.2026
Swingové obchodování bitcoinu 4.2.2026
Swingové obchodování zlata 4.2.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 4.2.2026
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 4.2.2026
Blogy uživatelů
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 2.–8. února
Zlomový bod pre BTC, čo bude ďalej?
Železná pojistka portfolia: Investice do obrany v časech globální nejistoty
Analýza Nasdaq, DAX, EUR/USD a stříbra: nový kandidát na šéfa Fedu zařídil černý pátek pro stříbro
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň (2. část)
Praktická ukázka: Dlouhé a krátké obchody
Co letos chystáme ve Fintokei? Zeptej se přímo našeho CEO v live AMA streamu
Drahé kovy zažívají rekordní výkyvy. Jak na to mají investoři reagovat?
Historicky najlepší výkon obchodníka za mesiac!
Jak číst ekonomický kalendář a využít ho ve svůj prospěch
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 2.–8. února
Zlomový bod pre BTC, čo bude ďalej?
Železná pojistka portfolia: Investice do obrany v časech globální nejistoty
Analýza Nasdaq, DAX, EUR/USD a stříbra: nový kandidát na šéfa Fedu zařídil černý pátek pro stříbro
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň (2. část)
Praktická ukázka: Dlouhé a krátké obchody
Co letos chystáme ve Fintokei? Zeptej se přímo našeho CEO v live AMA streamu
Drahé kovy zažívají rekordní výkyvy. Jak na to mají investoři reagovat?
Historicky najlepší výkon obchodníka za mesiac!
Jak číst ekonomický kalendář a využít ho ve svůj prospěch
Forexové online zpravodajství
Dolar mírně posiluje po hovoru Trump–Xi 💸
Uber zveřejnil výsledky za 4Q, výhled ziskovosti trh zklamal, společnost má nového CFO
Pražská burza zakončila v zisku
USA: Změna zásob surové ropy dle EIA k 30. lednu: -3455 tisíc, očekáváno bylo -639 tisíc
Americké indexy v úvodu smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
USA: Index PMI ve službách v lednu dle konečných dat na 52,7 b. při očekávání 52,5 b.
Index ISM ve službách se stabilizoval
NBP sazby ponechala beze změny
Počet nových pracovních míst podle ADP reportu klesl
Forex: Inflace v eurozóně klesla v lednu hlouběji pod cíl ECB
Dolar mírně posiluje po hovoru Trump–Xi 💸
Uber zveřejnil výsledky za 4Q, výhled ziskovosti trh zklamal, společnost má nového CFO
Pražská burza zakončila v zisku
USA: Změna zásob surové ropy dle EIA k 30. lednu: -3455 tisíc, očekáváno bylo -639 tisíc
Americké indexy v úvodu smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
USA: Index PMI ve službách v lednu dle konečných dat na 52,7 b. při očekávání 52,5 b.
Index ISM ve službách se stabilizoval
NBP sazby ponechala beze změny
Počet nových pracovních míst podle ADP reportu klesl
Forex: Inflace v eurozóně klesla v lednu hlouběji pod cíl ECB
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
EUR / USD – 28. 1. 2019
Dolar mírně posiluje po hovoru Trump–Xi 💸
Ceny ropy se po propadu výrazně zvyšují
Shrnutí trhu🚨 Evropské akcie předstihují Wall Street📈Bude výprodej na Nasdaq pokračovat?
Mezi Čechy rychle roste zájem o vytápění dřevem, jehož cenu srazil kůrovec. Důvodem je válka na Ukrajině a dramatický růst cen plynu a elektřiny
Bitcoin: Korekce pomůže "tvůrcům trhu uchopit likviditu"
7.11.Saxo Bank zavádí na TradingFloor.com modul otevřených FX pozic
Uber zveřejnil výsledky za 4Q, výhled ziskovosti trh zklamal, společnost má nového CFO
Palantir ve 4Q znovu překonal očekávání, společnost v celém roce 2026 projektuje růst výnosů o 61 %
FX sumarizácia Ázia
EUR / USD – 28. 1. 2019
Dolar mírně posiluje po hovoru Trump–Xi 💸
Ceny ropy se po propadu výrazně zvyšují
Shrnutí trhu🚨 Evropské akcie předstihují Wall Street📈Bude výprodej na Nasdaq pokračovat?
Mezi Čechy rychle roste zájem o vytápění dřevem, jehož cenu srazil kůrovec. Důvodem je válka na Ukrajině a dramatický růst cen plynu a elektřiny
Bitcoin: Korekce pomůže "tvůrcům trhu uchopit likviditu"
7.11.Saxo Bank zavádí na TradingFloor.com modul otevřených FX pozic
Uber zveřejnil výsledky za 4Q, výhled ziskovosti trh zklamal, společnost má nového CFO
Palantir ve 4Q znovu překonal očekávání, společnost v celém roce 2026 projektuje růst výnosů o 61 %
FX sumarizácia Ázia
Blogy uživatelů
Praktická ukázka: Od růstu k prudkému obratu
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Železná pojistka portfolia: Investice do obrany v časech globální nejistoty
O osobním portfoliu
Jak mohou americké volby ovlivnit akciové trhy?
Jak se vypořádat se strachem při obchodování Forexu?
Obchodný výhľad na kryptomeny: AVAX, CAKE a VET
Gestaltismus – tvarová psychologie
Bez obchodního deníku budete jen průměrný trader. Návod jak si ho vytvořit
Praktická ukázka: Zase tady mám pěknou ztrátu
Praktická ukázka: Od růstu k prudkému obratu
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Železná pojistka portfolia: Investice do obrany v časech globální nejistoty
O osobním portfoliu
Jak mohou americké volby ovlivnit akciové trhy?
Jak se vypořádat se strachem při obchodování Forexu?
Obchodný výhľad na kryptomeny: AVAX, CAKE a VET
Gestaltismus – tvarová psychologie
Bez obchodního deníku budete jen průměrný trader. Návod jak si ho vytvořit
Praktická ukázka: Zase tady mám pěknou ztrátu
Vzdělávací články
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Ohlédnutí za investiční soutěží a rozhovor s vítězem
Novoroční tradingová inspirace - 3 nejúspěšnější obchody traderů Fintokei
Dividendy: Vysoké dividendy díky investování do REIT (9. díl)
Dividendy: Dividendové strategie (8. díl)
Budujete pasivní příjem? Tak nezapomeňte na tyto 3 dividendové krále
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2026?
Dividendy: Dividendové ETF (7. díl)
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Ohlédnutí za investiční soutěží a rozhovor s vítězem
Novoroční tradingová inspirace - 3 nejúspěšnější obchody traderů Fintokei
Dividendy: Vysoké dividendy díky investování do REIT (9. díl)
Dividendy: Dividendové strategie (8. díl)
Budujete pasivní příjem? Tak nezapomeňte na tyto 3 dividendové krále
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2026?
Dividendy: Dividendové ETF (7. díl)
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: EUR/USD tvoří obrácenou formaci hlava a ramena
Cena zlata a stříbra prudce klesá, nominace nového šéfa Fedu posílila dolar
SB: Světová ekonomika letos vzroste o čtyři procenta
Forex: EUR/AUD utváří formaci obrácená hlava a ramena
MMF podle své šéfky zhorší výhled světové ekonomiky
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 10.4.2025
Šéf euroskupiny: Do eurozóny není možné nikoho nutit
Forex: Česká měna dnes oslabila k euru i dolaru
Retail tradeři stále shortují EUR/USD, Contrarian BUY
Forex: Americký dolar oslabuje, trh se obrací k riskantnějším aktivům
Forex: EUR/USD tvoří obrácenou formaci hlava a ramena
Cena zlata a stříbra prudce klesá, nominace nového šéfa Fedu posílila dolar
SB: Světová ekonomika letos vzroste o čtyři procenta
Forex: EUR/AUD utváří formaci obrácená hlava a ramena
MMF podle své šéfky zhorší výhled světové ekonomiky
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 10.4.2025
Šéf euroskupiny: Do eurozóny není možné nikoho nutit
Forex: Česká měna dnes oslabila k euru i dolaru
Retail tradeři stále shortují EUR/USD, Contrarian BUY
Forex: Americký dolar oslabuje, trh se obrací k riskantnějším aktivům
Témata v diskusním fóru
Supply/Demand
Price Action Trading Jakuba Hodana
VIP seminář: Interbank indikátor zdarma, poslední volná místa!
Spread + Swap EURCZK
Sonic R strategie
FX trading - ptejte se pokročilých
Přistupujete k tradingu jako k hazardu?
Forexový zeměpis: Úvodní díl
Trading strategie Alligator + Fractals
EUR/USD
Supply/Demand
Price Action Trading Jakuba Hodana
VIP seminář: Interbank indikátor zdarma, poslední volná místa!
Spread + Swap EURCZK
Sonic R strategie
FX trading - ptejte se pokročilých
Přistupujete k tradingu jako k hazardu?
Forexový zeměpis: Úvodní díl
Trading strategie Alligator + Fractals
EUR/USD




