Neděle 21. červenec 2019 15:32
reklama
RoboMarkets
reklama
RoboMarkets
reklama
Globtrex

Akcie si berou oddechový čas, AUD, NZD, Zlato, ropa, JPY jsou nyní v kurzu; denní přehled událostí

12.06.2014 09:55  Autor: BOSSA  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Americkým akciovým indexům včera došel dech a zahájily pokles. O horší náladu mezi investory se postarala jednak Světová banka, která snížila výhled globálního růstu pro letošní rok z 3,2 na 2,8 procenta, a také napjatá situace v Iráku. Nicméně z pohledu technické analýzy jde o přirozený jev a pokles v důsledku přeprodanosti. O korekci ještě nelze mluvit, avšak někteří techničtí analytici upozorňují na fakt, že již 32 měsíců nebyla na americkém akciovém trhu korekce hlubší než 10 procent, přičemž průměrná doba růstu tamního akciového trhu je od druhé světové války přibližně poloviční tedy 18 měsíců. Dow Jones včera oslabil o 102,04 bodu neboli 0,6 procenta, index S&P 500 ztratil 0,35 procenta. Technologický Nasdaq si z této trojky vedl nejlépe, když oslabil o 0,14 procenta.

Islamističtí ozbrojenci se zmocnili největší irácké ropné rafinerie v Bejdží, asi 200 kilometrů severně od hlavního města Bagdádu. Skupina napojená na Al-Káidu rovněž zadržela asi 80 Turků, což přilévá olej do ohně a eskaluje obavy, že se do Konfliktu zapojí i Ankara. Na situaci v Iráku reaguje zlato, které překonalo hodnotu 1260 USD za unci a ropa, jež stále bojuje s letošními maximy 105 USD za barel. Posiluje bezpečný přístav japonský jen. Ten vůči USD včera dosáhnul hodnoty 101,86. Nicméně hlavním tahounem USD/JPY směrem dolů je nyní pokles na EUR/JPY, tedy prodej eura a nákup JPY, díky čemu JPY posiluje i na páru s USD. Obchodníci japonského jenu by měli zbystřit pozornost před zítřejším zasedáním japonské centrální banky (BoJ).

Negativní nálada se v noci přenesla i do Asie, kde japonský index Nikkei oslabil o 0,64 procenta a uzavřel pod úrovní 15 000 bodů. Objednávky strojů klesly v dubnu v Japonsku meziměsíčně o 9,1 procenta.  Očekával se však propad až o 11,5 procenta, a tak se výsledek považuje za poměrně příznivý. Navzdory tomuto poklesu se však neočekává dramatické snížení kapitálových výdajů a následné ochromení dobře nastartovaného ekonomického růstu. Podle všeho se přesune negativní nálada z USA a Asie dnes dopoledne i na evropský akciový trh, který otevřel mírně v mínusu. Klíčové mohou být průmyslové objednávky z eurozóny v 11 hodin.

V noci byla zveřejněna data z trhu práce Austrálie. Ačkoliv míra nezaměstnanosti zůstala v květnu nezměněna na 5,8 procentech, jde tuto informaci považovat za mírně pozitivní, protože se očekávalo její zvýšení o 0,1 procenta na hodnotu 5,9 procenta. Zklamáním byla informace, že počet zaměstnaných klesnul o 4 800, přičemž se očekával nárůst o 10 300. Po těchto informacích AUD na chvíli oslabil vůči USD na úroveň 0,9350, avšak velmi rychle se vzpamatoval a nyní opět útočí na hladinu 0,9400, přičemž nahoru ho žene tzv. „carry trade“. Naopak z tohoto typu obchodu netěží euro, které je po zasedání ECB a snížení depozitní úrokové sazby do negativního teritoria nejméně výhodné držet. Momentálně je pro společnou měnu eurozóny klíčové, zdali dokáže prolomit úroveň 1,35 (1,3480) vůči USD, anebo naopak tato hodnota zafunguje jako silná rezistence a zabrání dalšímu výprodeji.

Novozélandská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procent na 3,25 procenta, tedy 5letá maxima, čímž zabezpečila NZD posílení na 3 týdenní maxima vůči USD (0,8640).

Dnes bychom v makrokalendáří měli sledovat:

 • 10:00 Měsíční bulletin Evropské centrální banky (ECB)
 • 11:00 Průmyslová produkce eurozóny
 • 14:30 Kanada - Index cen prodaným domů NHPI a míra využití výrobních kapacit
 • 14:30 USA - Maloobchodní prodeje a jádrové maloobchodní prodeje
 • 14:30 USA - Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti
 • 14:30 USA - Importní ceny m/m
 • 17:15  - Projev guvernéra kanadské centrální banky BoC Poloze
 • 22:00  - Projev guvernéra BoE Carneyho
  Sdílení článku:
  Facebook

  Čtěte více

  • Akcie se po ranním gapu drží, CAD pomohly výsledky inflace
   Po včerejší nervózní seanci se dnes situace na trzích začíná znovu pozvolna uklidňovat. Evropské indexy jsou sice i dnes kompletně v červených číslech, ztráty jsou ale především reakcí na včerejší výprodej v USA a po ranním gapu evropské akcie část svých prvotních ztrát pozvolna likvidují. Objemy jsou dnes mírně podprůměrné a tématem páteční seance zůstává dál hlavně politická situace v USA, kde tomuto týdnu stále zcela dominují dozvuky víkendové demonstrace krajní pravice a následné komentáře Donalda Trumpa.
  • Akcie se snaží růst, dluhopisy jsou na tom smíšeně. Důležité zprávy na programu
   Úterní obchodování se v Evropě rozjelo bez jasného směru, na akciích ale později převládl růst. Z těch hlavních se nejvíce daří londýnské burze. V případě dluhopisů sledujeme mírný nárůst výnosů v jádru eurozóny, zatímco na periferii spíše lehký pokles. Dolar na hlavních trzích ztrácí, ale ani v tomto případě nejde o velký pohyb a eurodolar se obchoduje na 1,1440.
  • Akcie se vracejí do zelených čísel, rezignace Merkelové z čela CDU nechává EUR zatím v klidu
   Akciové trhy vstoupily do nového týdne opatrně optimisticky. Po výplachu z minulého týdne si tak indexy v Evropě i v USA prochází mírnou korekcí, i když k jejich růstu pomáhá především jejich relativně nižší ocenění. Fundamentálně se situace na trzích s příchodem nového týdne nemění a tak až další obchodování ukáže, zda je dnešní úleva jen dalším krátkodobým růstem v medvědí korekci.
  • Akcie se vracejí do zelných čísel, pomohly zprávy z Itálie
   Po klidném konci minulého týdne na finančních trzích i dnes vládnou spíše podprůměrné objemy. Ty jsou nízké kvůli absenci důležitého makra a částečně také kvůli vyčkávání na to, co přinesou nadcházející dny, které nabídnou vystoupení několika centrálních bankéřů, nebo klíčovou schůzku mezi americkým a čínským prezidentem. Nízké objemy a vyčkávání dnes ale akciím stačí a ty se v Evropě i v USA vracejí zpět do zelených čísel.
  • Akcie se vracejí z nejvyšších úrovní roku 2019
   Páteční obchodování začalo v pozitivním duchu kvůli očekávání kladného výstupu ze schůzky mezi americkým prezidentem a čínským vicepremiérem. Německý DAX díky tomu poprvé od začátku prosince útočil na úroveň 11 500 euro. Zisky však postupně mizí vzhledem k obavám, že by USA mohly začít zavádět cla na dovoz automobilů. DE30 nyní testuje střednědobou klesající trendovou linku.
  • Akcie se vrací do červených čísel, v korekci pokračuje také ropa
   Evropské akciové indexy si procházejí v tomto týdnu první výraznější korekcí. Dnešní ztráty se zatím pohybují v rozmez...
  • Akcie se vrací do klidu, drahé kovy mezitím pokračují v pozvolném růstu
   Na finanční trhy se dnes opět vrací klidné obchodování. Objemy na evropských burzách jsou dnes přibližně pětinu pod dl...
  • Akcie se vzpamatovávají po dobrých makrodatech z USA
   US30 vzrostl o více než 100 bodů z denních minim po zveřejnění spotřebitelského sentimentu Conference Board, který ukázal na růst optimismu mezi spotřebiteli. Index vyskočil o 11,2 bodu na 131,4 bodu a dostal se tak nejvýše od listopadu. Report zastínil proslov guvernéra Fedu Jeroma Powella, který se nesl v neutrálním duchu.
  • Akcie se závěrem týdne zhouply vzhůru, na optimismus je však brzy. Dolar pod tlakem
   Pozitivní nálada se hlavních trhů na závěr týdne drží. Nové zdroje nervozity se neobjevují a dochází tak k zavírání krátkých pozic z průběhu týdne. Později během dne náladě prospělo i prohlášení Donalda Trumpa, který podle Reuters věří v rychlý konec rozepře s Čínou. Trhy naopak příliš nepřihlížejí ke špatným americkým datům. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby jednak v dubnu těsně nenaplnily očekávání, a především došlo k revizi slušného března výrazně k horšímu.
  • Akcie se zvedly navzdory novým datům. Zlato dál roste a dolar ztrácí
   Pondělní obchodování na hlavních finančních trzích nakonec nevypadá tak hrozně, jako když Evropa po víkendu otevírala. Akcie se po úvodním propadu začaly zvedat, až se postupně dostaly do plusu a to samé předvádí také Amerika. Najdeme však červené výjimky jako evropské banky nebo americké komunikace a cyklickou spotřebu.
  • Akcie si držia zisky, CHF je pod tlakom.
   Akcie si dnes svoje zisky z posledných dní držia. Na trhoch pokračuje mierny optimizmus, ktorý vyplýva z 1) holubičích vyjadrení viacerých členov FEDu; 2) americko-čínskych rozhovorov o obchodných vzťahoch, ktoré by mohli priniesť zmiernenie napätia. Trhom sa podarilo vyhrabať z červených čísel, do ktorých sa dostali v nočných hodinách po nečakane rýchlom spomalení čínskej inflácie, ktoré je ďalším náznakom spomaľovania čínskej ekonomiky.
  • Akcie si pondělní zisky drží, překvapivě vysoko zůstávají dluhopisové výnosy
   Evropské indexy dnes navazují na včerejší růst a navzdory slabšímu začátku úterní seance se opět vrací do zelených čís...
  • Akcie si před víkendem hlídají své pozice, CAD silnější díky překvapivě dobrým datům
   Páteční seance zatím vypadá velmi klidně. Obchodování na evropských burzách probíhá na výrazně podprůměrných objemech a většina evropských indexů si jen v rámci intradenního šumu drží své včerejší pozice. Nejvíce se z evropských indexů daří britskému FTSE100, který ale roste především kvůli slabší libře, kterou dostaly pod tlak výsledky britského PMI.
  • Akcie Snapchat se již brzy začnou obchodovat na burze
   Americká IT firma Snap, známá především díky své mobilní aplikaci Snapchat na rychlé sdílení fotografií mezi smartphony, má nakročeno na burzu. Akcie Snapchat by se mohly začít obchodovat již v první čtvrtině roku 2017.
  • Akcie Snapchat se obchodují na burze NYSE
   Býčí nálada na amerických akciových trzích počátkem minulého týdne vygradovala, první březnový den byl vůbec nejvydařenějším dnem celého roku 2017. Futures na index S&P 500 atakoval maxima na ceně 2401,25, index Nasdaq 100 se podíval až k ceně 5400,75 a index Dow Jones vyšplhal až k 21170. Zbytek týdne se nesl spíše ve znamení korekce, Wall Street se tak po delším čase červenala a index S&P 500 oslabil o více než půl procenta, podobně si vedli Dow Jones a Nasdaq. Oba odepsali zhruba 0,6 %.
  • Akcie Snapchat už brzy?
   Snapchat je mobilní aplikací pro sdílení fotek mezi uživateli smartphone. Zároveň se jedná o třetí nejpoužívanější apl...
  • Akcie SoftBank Group klesají. Investoři jsou ostražití kvůli Huawei.
   Aktuálně na burze prudce klesají akcie japonské mobilní divize SoftBankGroup. Vztah společnosti s Huawei drží investory v ostražitosti. Cena akcií na tokijské burze zakončila na 1282 jenech.
  • Akcie: Souhrn dění BCPP v týdnu do 1. dubna
   Pražská burza (akcie CZ online) mírně rostla a naznačovala pozvolné oživení. Akciový index PX si ve zkráceném týdnu připsal 4,0 body, nebo 0,45% a zakončil na 892,9 bodů. Největší zisk zaznamenala akcie Erste Bank (1,6%, 661,00 Kč) a ČEZ (1,6%, 414,70 Kč), nejztrátovějším titulem byl NWR (-16,7%, 0,15 Kč). Objem obchodování se snížil o 630,3 mil. korun na 1,97 mld. Kč. V měsíci dubnu PX zhodnotil o 2,4%, od počátku roku se však stále pohybuje se ztrátou 6,6%.
  • Akcie: Souhrn dění BCPP v týdnu do 11. března
   Pražská burza (akcie Cz kurzy) se definitivně odrazila od silné technické podpory na úrovni čtyřletého maxima a má potenciál k růstu. Akciový index PX si připsal 17,9 bodů, nebo 2,0% a zakončil na desetitýdenním maximu 907,6 bodů po růstu o 2,8% v předchozím týdnu. Největší zisk zaznamenala Erste Bank (6,2%, 688,00 Kč) a Komerční banka (4,5%, 5 163,00 Kč), největší ztrátu NWR (-33,3%, 0,10 Kč) a Fortuna (-13%, 86,60 Kč). Objem obchodů se snížil o 115,7 mil. korun na 2,44 mld. Kč. Od počátku roku se PX pohybuje se ztrátou 5,1%. Výsledky hospodaření sázkové společnosti Fortuna za rok 2015 překonaly odhady na úrovni EBITDA a čistého zisku. Společnost přijala celkové sázky v objemu 847,7 mil. eur, což byl meziroční nárůst o 26,1%. Celkové hrubé výhry se zvýšily o 11,2% na ?147,4 mil., v tom hrubé výhry ze sázení po internetu o 26,4% na ?84,7 mil.
  • Akcie: Souhrn dění BCPP v týdnu do 12. února
   Pražská burza zaznamenala největší pokles od podzimu 2011. V uplynulém týdnu akciový index PX ztratil 58,9 bodů, ...
  Forex - doporučené články:

  Co je FOREX?
  Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
  Forex pro začátečníky
  Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
  1. část - Co to vlastně forex je?
  FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
  VIP zóna - Forex Asistent
  Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
  Forex brokeři - jak správně vybrat
  V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
  Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
  Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
  Forex volatilita
  Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
  Forex zůstává největším trhem na světě
  V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

  Nejnovější články:


  Naposledy čtené:

  reklama
  Globtrex