Pondělí 16. květen 2022 21:17
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Money Expo
reklama
Dukascopy forex
reklama
XTB analyticke forum

Netflix – 5 zajímavostí o největší online streamovací platformě na světě

06.08.2020 10:13  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Akcie Netflix masivně profitovala z koronavirové krize. Kvůli plošným lock-downům se lidé hromadně obrátili k online zábavě jako videohry a právě streamovací služby, jako je Netflix. Cena akcií společnosti Netflix se od svého březnového minima téměř zdvojnásobila, následně však zaznamenala 10 % korekci.

Internetový kolos Netflix s více než 193 milióny globálními uživateli je jednou z největších technologických firem na světe. Jaký bude vývoj akcie Netflix? V následujícím článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět.

Akcie Netflix

 1. Co je Netflix?
 2. Historie Netflix
 3. Dopad koronaviru na akcie Netflix
 4. Cesta růstu – ocenění akcie Netflix
 5. 5 zajímavostí o Netflix
 6. Obchodujte akcie Netflix u LYNX


Co je Netflix

Netflix je služba video na vyžádání (tzv. video on demand). Na webu můžete s touto službou legálně sledovat velké množství filmů a seriálů.

Netflix, Inc. je americký poskytovatel technologických a mediálních služeb a produkční společnost se sídlem v Los Gatos v Kalifornii. Společnost Netflix byla založena v roce 1997 Reedem Hastingsem a Marcem Randolphem v Scotts Valley v Kalifornii. Hlavním předmětem podnikání společnosti je její předplacená streamingová služba, která nabízí online streaming databáze filmů a televizních seriálů, včetně filmů tvořených vlastní produkcí (tzv. originální obsah).

V dubnu 2020, měl Netflix přes 193 miliónů placených předplatných celosvětově, včetně 73 miliónu ve Spojených státech. Společnost je členem asociace Motion Picture Association (MPA) a společnost produkuje a distribuuje obsah do zemí téměř po celém světě. Služba je k dispozici globálně s výjimkou následujících zemí: pevninská Čína (kvůli místním omezením), Sýrie, Severní Korea a Krym (kvůli sankcím USA). Společnost má své pobočky ve Francii, Spojených státech, Velké Británii, Brazílii, Nizozemsku, Indii, Japonsku a Jižní Koreji.

Netflix je streamingová služba, která umožňuje svým předplatitelům sledovat tisíce oceněných televizních pořadů, filmů, dokumentů a dalších na různorodých zařízení připojených k internetu. Uživatelé služby si mohou užívat neomezeného sledování veškerého obsahu bez reklam. Databáze se stále rozrůstá a každý měsíc se přidávají další televizní pořady a filmy, ať již licencované nebo z vlastní produkce!

Služba je přístupná ve více než 190 zemích. Netflix má rozsáhlou globální knihovnu obsahu, která obsahuje oceněné originály Netflixu, hrané filmy, dokumenty, televizní pořady a další. Obsah Netflix se liší podle dané oblasti. Pořady lze stáhnout do mobilního zařízení iOS nebo Android nebo do aplikace Windows 10. Stažený obsah lze tedy sledovat i na cestách a bez připojení k internetu.

Čtete také >> Index FANG+: Obchodujte nejvýkonnější technologické akcie FAANG skrze futures

[E-book ZDARMA]: 11 strategií největších investičních guru

Objevte jaká kritéria při výběru akcií jednotliví guru sledují a zjistěte jaké zhodnocení popsané strategie dosahují a naučte se 6 investičních zásad, které posunou Vaše investování dále.

Historie Netflix

Netflix byl vytvořen 29. srpna 1997 ve Scotts Valley v Kalifornii Marcem Randolphem a Reedem Hastingsem. V té době si lidé mohli u Netflixu půjčovat DVD na dobu neurčitou a vrátit je poštou. Jakmile bylo DVD vráceno, Netflix poslal další DVD ze seznamu vyhrazených filmů. Počet disků DVD, které by někdo mohl vlastnit současně, závisel na typu předplatného. V roce 2010 Netflix samozřejmě přešel na streamování videa přes internet.

Další tehdejší populární obchod s videem s názvem Blockbuster měl několik možností uzavřít partnerství s Netflix v hodnotě 50 milionů dolarů a ucházel se i o akvizici Netflix. K tomu však nikdy nedošlo a tato společnost následně v roce 2010 zkrachovala, protože nedržela krok s vývojem odvětví. Netflix se stal dominantním hráčem a dokázal reagovat na správné trendy.

Společnost Netflix byla v roce 2002 zveřejněna za cenu 15 USD za akcii a v roce 2003 měla pouze 1,5 milionu odběratelů. Toto číslo nyní vzrostlo na téměř 200 milionů.

Nebylo to dříve než roku 2010, kdy začal Netflix streamovat filmy předplatitelům, což je obchodní model, který se nyní stal dominantním. Streamování filmů bylo v této době nové a Netflixu se podařilo uzavřít výhodné obchody s několika ateliéry, které toto partnerství považovaly za zvláštní příjem a nikoli za konkurenci. V roce 2011 byla společnost Netflix a její přenos dat zodpovědný za většinu provozu celosvětového internetu. Důvodem je, že filmy Netflix vyžadují velkou rychlost připojení k internetu a spotřebovávají velký objem dat. V roce 2011 se společnost Netflix také rozšířila do zahraničí. Nejprve do Kanady a později do Střední a Jižní Ameriky. Netflix přišel v roce 2012 také do Velké Británie.

V roce 2011 společnost Netflix také začala produkovat svůj vlastní obsah. House of Cards byl jedním z prvních velkých úspěchů. Netflix trumfl HBO a produkce prvních dvou řad seriálu stála Netflix neuvěřitelných 100 milionů dolarů. Netflix tím vstoupil do přímé soutěže s velkými produkčními ateliéry.

V roce 2015 došlo ke splitu akcie Netflix a stávající akcionáři obdrželi 7 nových akcií za každou akcii, kterou doposud vlastnili.

Dopad koronavirové krize na akcie Netflix

Zdá se, že zpočátku dopad koronaviru působil na Netflix dobře. Růst streamingového giganta byl velmi působivý. Samozřejmě existují také nevýhody koronové pandemie. Například byly zastaveny nové filmové produkce, aby byla zaručena bezpečnost zaměstnanců. Společnost uvedla, že v některých částech světa, například v Koreji, již produkce začala znovu. Natáčení probíhá také v Německu, Francii, Španělsku, Polsku, Itálii a Velké Británii.

Doufá se také, že v nadcházejícím čtvrtletí dojde k obnovení produkce v USA, ale současný průběh koronaviru představuje velkou nejistotu. V Latinské Americe a Indii panuje také velká nejistota, ale jsou naděje, že se do práce dají znovu již později v tomto roce. Mezitím Netflix licencoval do svého katalogu mnoho existujících filmů, aby byli jeho předplatitelé spokojeni. Navíc tyto omezení neplatí pouze pro Netflix, bez výjimky všichni konkurenti čelí stejným podmínkám.

Čtěte také >>Po „FANG“ přichází „DAWN“ – nejlepší akcie po koronavirové krizi

Cesta růstu – ocenění Netflix

Netflix vidí velkou konkurenci ve společnostech WarnerMedia, Disney a NBCUniversal. Také vidí, že Apple a Amazon připravují způsob, jak získat podíl na trhu se streamingem. Spíše než se starat o všechny tyto konkurenty, se Netflix jednoduše drží své strategie čtrtletního zlepšování svých služeb a svého katologu. Pokračující silný růst akcie dokazuje, že tento přístup stále funguje.

Různé tradiční strany s obsahem, které se spoléhají na televizi a film, také postupně zřídily své vlastní online platformy. Nejnebezpečnějším konkurentem Netflixu se jeví Disney+. Počet předplatitelů Disney+ masivně expandoval a loni dosáhl 54,5 milionu. Zatím se nezdá, že by tito předplatitelé Disney+ rušili své předplatné u Netflix.

Počet předplatitelů Netflixu v posledních letech rychle rostl a mezinárodní expanze byla také bezprecedentní. Právě tento mezinárodní růst zajišťuje, že počet předplatitelů se v budoucnu může ještě rychle zvýšit. V uplynulém čtvrtletí také došlo k velkému růstu z různých regionů. Ale také domácí trh, v Severní Americe stále nevypadá nasycený. V USA a Kanadě bylo získáno dalších 2,94 milionu odběratelů. Počet předplatitelů v EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) vzrostl o 2,75 milionu a v APAC (Asie a Tichomoří) vzrostl o 2,66 milionu.

V regionu Latinské Ameriky byl nárůst o 1,75 milionu nejmenší. Ale právě tam se zdá, že stále existuje dostatek prostoru pro růst. V EMEA je také dostatek prostoru pro růst, jelikož počet odběratelů v tomto regionu se v prvním čtvrtletí 2020 zvýšil téměr o 7 milionů odběratelů.

Ocenění Netflixu neustále roste. Společnost má v současnosti tržní hodnotu přes 230 miliard dolarů. Velká část hodnoty společnosti Netflix spočívá v jejím budoucím potenciálu. V posledním čtvrtletí společnost Netflix dosáhla rekordu v příjmech, předplatitelích i volných peněžních tocích. Jak jsme již naznačili, Netflix chce růst ještě dále. Cena Netflixu je proto vždy před tímto potenciálním růstem. I kdyby Netflix dosáhl zisku 700 milionů dolarů za čtyři čtvrtletí v řadě, rating by byl stále extrémní s P / W 82.

Rychlý růst je samozřejmě cenný a díky koronavírusu se ještě zrychluje. Očekávání pro nadcházející čtvrtletí jsou mírná, ale společnost má velké plány a chce získat podíl na trhu ve zbytku světa. Hlavní otázkou pro investory je, do kolika odběratelů může Netflix růst. A do jaké míry je růst omezen nárůstem počtu konkurentů.

Rozvaha Netflixu není příliš silná a dluhy rychle rostou. V současné době má společnost více než 19,5 miliardy dolarů v dlouhodobém dluhu a „pouze“ 5,1 miliardy dolarů v hotovosti. Společnost navíc neplánuje tyto dluhy v krátkodobém horizontu splácet. Dokud budou mít věřitelé důvěru ve strategii společnosti Netflix, mohou pokračovat v získávání nových půjček. Kromě toho Netflix nedávno prokázal, že může peníze přivést velmi rychle. Výrazné snížení výdajů na nový obsah usnadňuje společnosti vydělávat peníze. To ale není to, co Netflix chce, společnost chce i nadále poskytovat svým předplatitelům zajímavý a nový obsah a dále expandovat.

Čtete také >> 30 nejlepších filmů, seriálů a dokumentů s investiční tématikou

Akcie Netflix

Cena akcií společnosti Netflix (ISIN: US64110L1061– symbol: NFLX– měna: USD) v posledních měsících prudce vzrostla.14. července byla cena nad 570 USD za akcii.Mezitím již sazba klesla téměř o 20%.Silná podpůrná zóna se pohybuje kolem 400 $ / 430 $. Netflix tam v posledních letech čelil odporu, ale v dubnu ji streamingový gigant dokázal prorazit.Tento bývalý odpor nyní může fungovat jako podpora a investoři zde mohou zažít zajímavé úrovně vstupu.

Graf akcie Netflix

Graf akcie Netflix. Zdroj: LYNX Trading.

5 zajímavostí o Netflix

1) Původně byl Netflix nazýván Kibble.

Během prvních dnů společnosti měl manažerský tým potíže s výběrem vhodného názvu pro značku své služby. Jako výsledek, spoluzakladatel Marc Randolph navrhl jméno Kibble jako dočasné jméno, dokud nenajdou lepší.

Po několika diskuzích a brainstormingech se nakonec rozhodli firmu pojmenovat Netflix. Zní to rozhodně lépe.

2) Netflix je 9. největší internetová společnost

Údaje o příjmech mohou být nižší než některé skutečné kolosy ze Silicon Valley, ale Netflix je stále jedním z těžkých vah v dnešní technologické ekonomice. Aktuálně okupuje 9. místo žebříčku aa předběhl ta kgiganty jako Paypal, Booking, eBay nebo čínský Baidu.

3) Netflix nadále masivně předbíhá své konkurenty z hlediska původního obsahu.

Každý rok Netflix stále utrácí miliardy za produkci původního obsahu pro své předplatitele. Kromě svých datových služeb a vývoje jejich kvality Netflix utratíl v roce 2019 téměř 14 miliard dolarů, aby zůstal před konkurencí.

4) Akcie společnosti Netflix v půdodním IPO byly prodány za pouhých 15 USD

Je patrné, že trh v době, kdy se společnost rozhodla zveřejnit, neměl důvěru v obchodní model Netflix a streamování filmů po internetu.Netflix však dokázal, že se všichni mýlí.Akcie nyní stojí kolem 500 dolarů, což znamená, že kdybyste do IPO Netflixu investovali pouhých 1 000 dolarů, tyto akcie by nyní měly hodnotu kolem 33 000 dolarů. 

5) Brzy budete moci sledovat Netflix i ve své Tesle

V červenci 2019 zakladatel společnosti Tesla Elon Musk informoval majitele Tesly, že brzy budou moci ve svých autech streamovat jak Netflix, tak i YouTube, což je atraktivní zpráva pro každého, kdo chce udržet (především malé) cestující v klidu. Má to bohužel jeden háček: Služby fungují pouze, když jsou auta zaparkovaná. Tato funkce bude k dispozici v novějších modelech automobilů v určeném termínu.

Čtete také >> Tesla – 5 zajímavostí o nejhodnotnější automobilce světa

Obchodujte akcie Netflix u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi Netflix přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread. Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálů.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investujte do akcií s LYNX
Investiční produkty
Fintech akcie

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020

26. července 2020 | Akcie

Co znamená megatrend FinTech a jak do něj můžete investovat? Objevte 5 nejzajímavějších FinTech akcií roku 2020.

Číst dále
Investice do stříbra

Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2020

24. července 2020 | Akcie

Jak na investice do stříbra v roce 2020? Investovat do stříbra lze i pomocí akciíí těžařů stříbra. ✅ Objevte 3 nejlepší stříbrné akcie současnosti.

Číst dále
Nejlepší robotické akcie

Investice do robotiky a umělé inteligence: nejlepší robotické akcie v roce 2020

16. července 2020 | Akcie

Investice do robotických akcií je stále oblíbenější. Pandemie koronaviru opět potvrdila potřebu robotů. Které robotické akciové jsou nejslibnější?

Číst dále


Klíčová slova: Obchodovat s akciemi | Vzdělávací webináře | Obchodník | Převodník měn | Webináře | Intradenní obchodník | Akcie těžařů | Ceny | Investice do robotiky | Ocenění | Silicon Valley | Akcie FAANG | Pevninská Čína | Spoluzakladatel | Umělé inteligence | Auta | Dluhy | Bezpečnost | Expanze | DAWN | FANG | Údaje | Afrika | Podíl na trhu | Práce | Koronavirové krize | Růst | Asociace | Získávání nových půjček | Historie | Guru | Vývoj | Dopad koronaviru | Obchody | Akcie v roce 2020 | Pandemie | Pandemie koronaviru | Akcie s LYNX | Obchodujte akcie | Komunikace | NFLX | Netflix | Akcie těžařů stříbra | Nejlepší akcie | Disney | Investujte | Konkurenti | Disney+ | Miliardy | Amazon | Tesla Elon Musk | Obchod | Objem | Obchodní model | Obchodujte | Investujte do akcií | Objem obchodování | Akcie společnosti | FAANG | Technologické akcie | FinTech | LYNX Trading | Vydělávat peníze | Očekávání | Krize | Poplatky | Tesla | Baidu | Akcionáři | Nejistota | Miliardy dolarů | Podnikání | ROCE | Elon Musk | Zpráva | Trh | Pro investory | PayPal | EBay | Investiční | Investice do stříbra | Graf | Eura | Cena akcií | Cena | Analýzy | Akcie Netflix | Přenos | Podpora | Odpor | Index | Ceny akcií | LYNX | Investovat | Obchodování s akciemi | Obchodovat | Investoři | Evropa | Obchodování | USD | Trigger | Trading | Spread | Rating | Portfolio | Měna | Investování | Investor | Investice | ISIN | IPO | Futures | CFD | Zhodnocení | Akcie | Akciové tipy | Daně | ETF | Apple | Británie | USA | Peníze | Video | Čína |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Netflix akcie pokračují v růstu. Dočkáme se nového maxima?
  Streamovací služby zažívají v posledních letech obrovský boom. Dané situaci nahrála i pandemie koronaviru. V dnešním článku se podíváme na tento sektor blížeji. Uvedeme si pár zajímavých společností z tohoto odvětví a provedeme fundamentální a technickou analýzu Netflix akcie.
 • Netflix akcie se propadly o 35 %. Firma ztratila 200 000 předplatitelů
  Akcie Netflix zaznamenaly významný propad na burze poté, co společnost ohlásila své kvartální výsledky. Analytici léta varovali před klesajícím růstem odběratelů Netflixu a stále silnější konkurencí. A obavy se opravdu naplnily. Netflix poprvé za 10 let ztratil předplatitele a cena akcie Netflix na to zareagovala poklesem o 35 %.
 • Netflix a 3 věci, které o něm vědí chytří investoři
  Ačkoliv Netflix akcionářům přinesl zajímavé výnosy, obezřetní investoři tyto faktory pozorně sledují, aby zjistili, jestli tato výkonnost může i nadále pokračovat.
 • Netflix očekává prudké zpomalení růstu počtu předplatitelů
  Americký provozovatel placené internetové televize Netflix ve druhém čtvrtletí získal po celém světě 10,1 milionu nových předplatitelů. Firma těžila z opatření proti šíření koronaviru, kvůli kterým lidé trávili více času doma. Ve třetím čtvrtletí však Netflix počítá s prudkým zpomalením růstu, což vedlo k výraznému propadu ceny jeho akcií.
 • Netflix - Pád kráľa?
  Netflix (NFLX.US) mal skromné ​​začiatky. Spoločnosť začala ako poštová požičovňa DVD v roku 1997, keď sa DVD stali hlavným prúdom v Spojených štátoch. V takomto modeli fungovala až do roku 2007, kedy jej obchodné zameranie prešlo na streamovanie médií cez internet. Kým Netflix pokračoval v požičiavaní DVD, jeho nové služby získali trakciu. V roku 2010 bola uzavretá dohoda s veľkými filmovými produkčnými štúdiami a v tom istom roku začala spoločnosť expandovať za hranice Spojených štátov a začala ponúkať svoje služby v Kanade. Odtiaľ sa expanzia zrýchlila a spoločnosť sa zapojila do filmovej a seriálovej výroby. Netflix je teraz jednou z najznámejších spoločností na svete zo segmentu zábavy, ktorá ponúka služby vo viac ako 190 krajinách a na konci roka 2021 má viac ako 220 miliónov platiacich predplatiteľov.
 • Netflix právě provedl důležitou akvizici na cestě ke společnosti Disney
  Není pochyb, že Netflix (NASDAQ:NFLX) se stal hlavním poskytovatelem streamovacích služeb, jejichž je průkopníkem. Na konci třetího čtvrtletí měla společnost přibližně 214 miliónů předplatitelů a s každým čtvrtletím přibývaly další milióny.
 • Netflix propadl o 20 % po zveřejnění hospodářských výsledků
  Netflix (NFLX.US) reportoval výsledky za Q4 2021 po včerejším uzavření obchodní seance na Wall Street. Přestože hospodářský report v mnoha ohledech nezklamal, tak obchodníky vyděsil odhad pomalého růstu nových předplatitelů v tomto kvartálu. Zde jsou důležitá čísla reportu:
 • Netflix se nadechuje k dalšímu růstu
  Zavřená kina spolu s dalšími opatřeními proti covidu zařadily minulý rok Netflix na žebříček pandemických vítězů, v letošním roce se však nárůst jeho popularity zastavil. Nyní začíná největší světová streamovací platforma znovu růst. K růstu mu pomohla nejen široká nabídka filmů a seriálů, ale také vstup do průmyslu her.
 • Netflix téměř zdvojnásobil zisk, růst počtu předplatitelů ale zpomaluje
  Americká internetová televize Netflix ve druhém čtvrtletí téměř zdvojnásobila zisk, růst počtu předplatitelů ale výrazně zpomalil. Vedení firmy to ve výsledkové zprávě mimo jiné přičítá zpoždění v produkci nových filmů a seriálů, které způsobila pandemie. Potenciální předplatitele navíc láká i konkurence, například služba Disney+. Netflix proto nyní sází i na videohry, které přidá na svou platformu bez zvýšení předplatného.
 • Netflixu přibylo díky koronaviru 16 milionů předplatitelů
  Americkému provozovateli streamovacích služeb Netflix přibylo v prvním čtvrtletí díky koronavirovým omezením 16 milionů předplatitelů - dvakrát více, než odhadoval, a nejvíce za 13 let jeho historie. Firma nicméně v úterý po skončení burzovního obchodování varovala, že druhá polovina roku bude pravděpodobně slabší, protože přestanou platit nařízení o tom, že lidé mají trávit maximum času doma. Akcie Netfkixu na zveřejnění čtvrtletních hospodářských výsledků zareagovaly růstem.
 • NET long pozice na libře začínají pozvolna narůstat. Obchodníci ale libru i nadále ve velkých objemech shortují
  Nechceme zatím moc předbíhat, ale vypadá to, že se na libře konečně začíná blýskat na lepší časy. Minimálně co se tržního sentimentu vůči dalším long pozicím týká. Čistý objem net long pozic na trhu s librovými futures, který zachycuje rozdíl mezi celkovým počtem long kontraktů a celkovým počtem short kontraktů mezi velkými spekulanty totiž začíná konečně stoupat. Čistý objem net long pozic je sice stále na propastných -81 tis., to je však výrazně lepší výsledek než v polovině minulého měsíce, kdy se blížil k rekordně nízkým -110 tis. kontraktům.
 • Net-long pozice na mědi na historickém maximu. Začínají průmyslové kovy nebezpečně bublat?
  Kde to na finančních trzích momentálně nejvíce bublá? Horkým kandidátem se zdají být hlavně průmyslové kovy. Vezměme si třeba měď. Cena mědi obchodované v Londýně vystoupala v září nad 6 900 dolarů za tunu, což je 50 % nad úrovněmi z minulého září a 20% nárůst jen od letošního června. Růst za poslední dva měsíce je skutečně dramatický a měď je díky němu už nyní o více než 1 000 dolarů nad letošním targetem analytiků dotazovaných agenturou bloomberg.
 • Net-Short pozice velkých hráčů na libře jsou nejvýše v historii. Na short-GBP obchodech začíná být přelidněno
  V minulém týdnu jsme to naznačovali a minulý pátek to definitivně potvrdil. Na na short-GBP pozicích je přelidněno. Hodně přelidněno. Po kolapsu z minulého týdne to vypadá, že drtivá většina trhu sází (pokud jde o libru) na jedinou kartu, a to na její oslabení. Net-short pozice u velkých spekulantů jsou aktuálně na nejvyšších úrovních v historii. Jinými slovy, ještě nikdy nebyl rozdíl mezi long a short pozicemi největších hráčů (bank a hedžových fondů) tak propastný jako dnes. Aktuální rozdíl dosahuje více než 97 tis. kontraktů, což je ještě vyšší číslo než krátce po brexitu. Připomínáme přitom, že páteční COT report mapuje údaje do minulého úterý a nezahrnuje v sobě kolaps, kterým si libra prošla pátek brzy nad ránem.
 • Neúnavný růst ceny ropy
  Ropa našla v tomto týdnu opět nový vrchol a vytvořila tak 7měsíční maximum. Dlouhodobý výhled na ropě ukazoval na dosažení hladiny 51,0 a zatím se potvrzuje, že čím více se trh blíží k této úrovni, tím těžší je pokračovat v býčích impulsech. Nový impuls by mohl přijít už dnes po výsledku druhého měření amerického HDP za první kvartál 2016 ve 14:30.
 • Neúspěch jednání, přísnější ECB a rostoucí inflace
  Pokles akcií po včerejším euforickém růstu vypadal zpočátku na lehkou technickou korekci, načež ale směr dolů potvrdil neúspěch jednání o příměří mezi ukrajinským a ruským ministrem zahraničí.
 • Neuspěla na škole ale nevzdala se! Módní návrhářka ze své kariéry udělala start-up, jako vůbec první
  Odmalička ji bavilo malovat, když pak doma objevila zaprášený šicí stroj po babičce, našla svou vášeň. Janine Řezáčová se nadchla pro módu a neodradil ji ani fakt, že ji vyhodili z vyšší návrhářské školy. Založila vlastní značku Janine - Made by Love, která se vyznačuje svou extravagancí spojenou se základními prvky. Svým nezaměnitelným podpisem vnáší Janine do světa módy jemnost, ženskost a barevnost.
 • Neúspěšný začátek týdne pro regionální měny
  Začátek týdne nebyl pro středoevropské měny úspěšný. Přestože jsme se nedočkali žádných nových makro...
 • Neuspokojivé zahájení pražské výsledkové sezóny
  Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování různorodě. Index Dow Jones roste o 0,4 %, S&P 500 se pohybuje na úrovni včerejší zavírací ceny a technologický Nasdaq odepisuje 0,3 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe daří průmyslovým podnikům (+1,3 %) a naopak nejhůře telekomunikačním firmám (-0,8 %). Dnešní zveřejňování výsledků firem je spíše pozitivní, když doposud prezentovala své výsledky dvacítka firem, z nichž 18 je buď v souladu nebo předčilo očekávání trhu. Největším zklamáním je Harley-Davidson, který o více jak 40 % nedosáhl na očekávání trhu v ziskovosti.
 • Neutral Dynamics Remain In The Markets
  Last week finished on a positive note, with the European stock markets managing to close the third trading week in a r...
 • Neuvěřitelná rally na amerických a evropských akciových trzích pokračuje
  Americké akcie v úterý rostly v rámci velké rally uprostřed optimismu ohledně pokroku v rozhovorech mezi Ruskem a Ukrajinou. Většina výnosů státních dluhopisů v rámci rostoucího trendu klesla.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook