Úterý 18. únor 2020 05:11
reklama
Admiral Markets Affil
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
XTB live trading

BITCOIN a EUR/USD - kdy dno?

Napsal:   Sekce: Elliott Wave analýza

Vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie na CRYPTO trhy! Dnešní článek se bude věnovat tomu, kde můžeme očekávat dno u BITCOINU, velkých altů a EUR/USD.

BITCOIN:

BTC je poslední týdny jako na horské dráze, takže intradenní obchodování tohoto páru pro mě osobně není moc lákavé. Sleduji spíše long term stav a ideální zóny pro potenciální akumulaci BTC. Celá struktura z aktuálního high má korektivní charakter a očekáváme po jejím dokončení otestování hranice 20 000,-USD. Otázkou je jen, kdy se aktuální korekce dokončí?

BTCUSD – LONG TERM GRAF


U BTC sleduji aktuální downtrend jako součást „WXY“ korekce. Převážná většina anlýz je velmi bearish a opět se skloňuji částky typu 3000, 1800, 1000,-USD apod. Z pohledu Elliott Waves jsou ale tyto hodnoty zatím úplně mimo realitu, protože celý uptrend z cca 3000,-USD měl impulzní charakter, kdežto celý downtrend z cca 14000,-USD má korektivní overlapping charakter. Myslím si osobně, že BTC najde dno kolem 6000,-USD v silné support zóně. Na grafu si všimněte i srovnání s předchozím downtrendem a stavem MA 21. Dokončení downtrendu podle mě chybí nové low, které ale nebude nijak zásadní a BTC se uklidní kolem hranice 6200-5850,-USD.

BTCUSD – INTRADENNÍ GRAF:

BTC se blíží ideální rezistenci a zatím působí spíše bearish "(abc)" korekcí v rámci downtrendu. Myslím si, že v dalších hodinách otestujeme hranici 7700-7815,-USD, kde se dokončí aktuální "(abc)" korekce a bude náš čekat pokračování downtrendu. Zatím, dokud nevidím 5 vln up nad tuto zónu, uvažuji jako prioritní scénář na nové low. BTC má samozřejmě šanci být na dně, ale zatím jsme stále v channelu, Nemáme jediné higher high a nad sebou klíčové reziszence. Takže zatím sleduji a se vstupem stále čekám.


USDTBTC – INTRADENNÍ GRAF:

TETHER vs BTC je v jednoduchosti invertovaný graf BTCUSD, který má lehce odlišnou strukturu a velmi nám pomáhá v identifikaci pohybu BTC, protože na různých burzách má BTCUSD jiné ceny a jiné struktury. TETHER se totiž dostal do target zóny, ze které je ale zatím pouze 3 vlnné zamítnutí. Nyní se pomalu blížíme k velmi silnému supportu = 0,12932, odkud očkeávám reakci up. Uvidíme, jak se celá struktura rozvine v dalších 2-3 dnech, ale zatím se blížíme ideálnímu extensionu vlny "(a):(c)" a silnému supportu v podobě subvlny "iv". Dokud je Tether nad trendovým supportem, je u něj pravděpodobnější nové high (graf BTCUSD naopak nové low), než že jsme našli top a jdeme konečně do pokračujícího downtrendu.


KORELACE MEZI BITCOIN A EUR/USD:

Kdo sleduje naše analýzy pravidelně ví, že sledujeme velmi dlouho korelaci mezi BTC a EURUSD. Oba grafy jsou v podobné situaci. EURUSD má před sebou velmi pěkný bull run, ale nejdříve musí dokončit komplexní korekci stejně jako BTC.

EUR INDEX:

Grafy indexů nám velmi pomáhají, protože zde vidíme nové low. Na grafu EURUSD nové low zatím není, ale EXY jasně ukazuje, že bychom měli v korekci pokračovat k cca 109,5-109,7.


EUR/USD:

U EURSD sledujeme pěkný odraz z 0.618, který byl ale hned následující týden celý vymazán. Vzhledem k tomu, že EXY má nové low, musíme zatím u EURUSD zůstat short term bearish s tím, že nás nejspíše čeká otestování zóny = 1.09613-1.09420, kde by EURUSD mělo najít své dno.


AION vs LITECOIN:

Alty v páru s USD si totiž v drtivé většině říkají o nové low. LTC si myslím také ještě není na dně a půjde otestovat finální hranici kolem 32-39,-USD. AION je na tom velmi podobně. Oba grafy dokončují korekce a začínají tvořit pěkné bullish set upy, ale myslím si, že další dump je za rohem a LTC nemá moc šanci se aktuálně udržet na aktuálním low a zahájit bull run. Trendová rezistence formace falling wedge je stále daleko a celá struktura si říká o poslední dump pro dokončení celé korekce. Tak nebo tak začínají tyto páry mít potenciální bullish set upy a je jen otázka času, kdy se Crypto trh opět rozjede.


SHRNUTÍ:

Jakmile EURO najde své dno, bude to obrovský bullish signál pro celý Crypto market. Crypto trh je velmi blízko dokončení dlouhých downtrendů a v dalších měsících nás s největší pravděpodobností čeká velmi silná rally. BTC je samo o sobě velmi zkreslené, ale pokud se podíváme na altcoiny v páru s USD, celý obrázek ze začne vykreslovat. Dokončujeme zde falling wedge formace k důležitým supportům a budeme čekat na reakci trhu.

Tyto downtrendy mají za cíl jednu věc – najít ty, kteří zaplatí další bull run. Jsou to většinou ti samí, které tento downtrend a výplachy zlikvidovali a kteří budou poté naskakovat do BTC o dalších 6000,-USD výš. Zatím tedy trpělivost a počkat na jasný signál dokončení downtrendu.

Nechť vás síla provází!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bernanke nepřekvapil. Přesto rozkmital akcie i FOREX
  Přestože Bernanke včera neřekl nic zásadního a více méně naplnil očekávání, dokázal během dopoledne výrazně rozvlnit stojaté vody na akciovém i FX trhu.
 • Bernanke pomohl akciím do zelených čísel. Dolar slábne, zlato stoupá
  Včerejší obchodování by bylo na nové fundamenty poměrně chudé, nebýt Bena Bernankeho a jeho překvapivého projevu, ve kterém pootevřel dvířka eventuelnímu uvolněni měnové politiky.
 • Bernanke pravděpodobně pošle euro nad 1.30
  Obchodování ve středu bude pravděpodobně silně ovlivněno projevem šéfa americké centrální banky FED Bena Bernankeho v senátu. Jeho projev má začít ve 20 hodin středoevropského času a lze očekávat, že po projevu dojde k výprodejům USD.
 • BEST NZD/USD Trade
  Měnové páry EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD a NZD/USD jsou dnes a pro další dny a týdny velmi zajímavé měnové páry. Sdílím zde s vámi malý průzkum těchto měn, krátce, přehledně a rovnou k věci. Součástí je i rozjetý trade - který splňuje všechny parametry dobrého obchodu - na NZD/USD. Sledujte mé video. Úspěšné dny na trhu vám všem.
 • Bezpečným přístavem dnešní doby je multi-asset obchodování
  Růst ekonomických a geopolitických rizik podporuje rozšiřování multi-asset obchodování jako způsobu, jak se ochránit před riziky a současně zvýšit výnosy ve stále chaotičtějším tržním prostředí. Dříve investoři obchodovali s jednou třídou aktiv, ale nyní stále častěji „chrání“ své pozice ve více třídách a jsou daleko pružnější ve svém investičním rozhodování. To je dnes nezbytné, neboť i ten nejobeznalejší obchodník se dnes setkává s nepředvídatelnými riziky.
 • Bez SL na věčné časy a nikdy jinak ?
  Jak na stop loss ?
 • Bilance centrálních bank se začínají rozcházet opačnými směry
  Trio centrálních bank, japonská centrální banka (BoJ), Evropská centrální banka (ECB) a americká centrální banka (Fed) dosud tahalo za jeden konec. Všechny tři banky využívaly nestandartních měnových nástrojů (program kvantitativního uvolňování (QE)) k povzbuzení růstu cenové hladiny a dosažení 2procentního inflačního cíle. V absolutních číslech se bilance bank vzájemně příliš nelišily. Dokonce v dubnu letošního roku dosáhly přibližně stejné hodnoty kolem 4,5 bilionu dolarů. Poté se však křivky postupně rozcházejí. Zejména díky pokračujícímu programu QE v Japonsku a eurozóně, zatímco Spojené státy od roku 2015 už svou bilanci nenavyšují.
 • Bilancia 1. obchodného týždňa
  Bilancovanie končiaceho sa obchodného týždňa z pohľadu zhodnotenia ziskovosti účtu nebude pozitívne. Napriek uvedenému aj tak toto obdobie nehodnotím ako negatívne. Z mojich nesprávnych rozhodnutí si beriem ponaučenie a tie správne znásobím. „Vyšetrím“ každý jeden detail.
 • Bilancia 2. obchodného týždňa
  Hneď na úvod poviem, uvediem pravdu. Od piatka som špekuloval ako napísať, čo nevyhnutne napísať musím. Bez vykrúcačiek bez hanby, ale s potrebnou dávkou sebareflexie. Nepamätám si, kedy som mal dva po sebe idúce týždne s podobnými výsledkami. Aktuálne dianie na trhoch nie je naklonené mojim podmienkam, ale aj napriek tomu je potrebné si zobrať zo všetkého poučenie.
 • Bitcoin
  Určitě zajímavou možností obchodování je po světě hodně známá měna Bitcoin.
 • BITCOIN a EUR/USD - kdy dno? (část 2.)
  Ahojte tradeři a vítejte u pokračování ságy věnované hledání dna u BTC a EUR/USD!
 • Bitcoin ako investícia? Bude za 100 000 EUR?
  Kryptomeny sa za posledný rok stali neskutočne atraktívnou témou, o ktorej počúvame zo všetkých strán. Vynára sa veľa odborníkov-neodborníkov, ktorí sa vyjadrujú k bitcoinu, ethereu, litecoinu, dashu a iným. Ja odborník nie som (kto je?), no pohybujem sa medzi ľuďmi, ktorí krypto riešia na dennej báze. Sám do nich mám zainvestované. Všetci sa ale pýtame, ako to pôjde ďalej?
 • Bitcoin - bublina
  Poslední dobou se na novinových titulcích velice často začalo objevovat slovo Bitcoin. Zájemci o burzu vědí, že Bitcoin tu je déle než několik posledních měsíců. Jedná se o bublinu?
 • Bitcoin Cash má problémy s růstem
  Bitcoin Cash přestal klesat (pátek, 18. května) a momentální cena je přibližně 1 205,10 $. Nedávno se mu nepodařilo dosáhnout hodnoty 1 350 $ a oproti americkému dolaru, jak je zjevné z časového rámce D1, začal klesat. BCH se taktéž propadl pod trendovou linii na ceně 1 250 $, která představuje pomyslnou dělící čáru mezi prodávajícími a kupujícími. V současné chvíli má za sebou měna již výraznou korekci, ale při snaze růst a proražení úrovní 1 240 $ a 1 250 $ může stále čelit problémům.
 • Bitcoin, dominancia BTC, kapitalizácia altcoinov a zlato
  Ahojte traderi. Bitcoin sa nakoniec rozhodol počúvnuť technickú analýzu a nepodľahnúť FOMO, za čo som veľmi rád. Technická analýza hovorila jasný short. Momentálne trackujem na 4H ABC korekciu a teda korekciu celého rastu. A vlna by mohla ísť niekde na hranicu 8300 - 8400 USD. Po nej však príde menší rast a potom znova finálny pokles. Keďže sa korekcia len začala, tak je veľmi ťažké určiť finálny target. Presný target budeme vedieť určiť až keď budeme mať bod A a B. Teraz by som však použil fibonacci retracement a ako najpravdepodobnejší target mi príde zóna medzi 7596 - 7896 USD.
 • Bitcoin ETF a ty další...
  Nedávno jsme četli blog jednoho tradera zde na fxstreet, který se zamýšlel v roce 2011, jestli a proč nakoupit bitcoiny na ceně $2 po obrovském pádu z úrovně $31. Nyní se po listopadovém výprodeji nacházíme v podobné situaci, Bitcoin ztratil téměř 85% z prosincových maxim a vytvořil dočasné low na $3200 a nevypadá to, že by medvědi řekli poslední slovo.
 • Bitcoin chce zlomit 10 000 USD. Litecoin kopíruje Bitcoin, přidal již 50 % na růstu
  Bitcoin se snaží dostat na 10 000 USD, už mu nechybí mnoho. Zazimovat nejlepší začátek roku za posledních 6 let od 2014. Litecoin kopíruje růst Bitcoinu, ba dokonce je v růstu ještě více bullish.
 • Bitcoin – jasný short, alebo?
  Ahojte traderi. Posledné 2-3 dni boli na kryptomenách veľmi pozitívne. Altcoiny vo veľkom rástli a zahanbiť sa nedal ani Bitcoin. Altcoinový rast však prekvapil asi najviac. Ako prvé by som rád poukázal na veľkú podobnosť v grafoch zlata a Bitcoinu o ktorom som hovoril už pred týždňom.
 • Bitcoin sa rozbehol. Čo to spôsobilo a kam ma namierené?
  V tomto výhľade by som sa rád pozrel na dve hlavné kryptomeny a to sú Bitcoin a Ethereum. Tieto kryptomeny zaznamenali len behom pár dní dvojciferný percentuálny nárast. Ako to bude ďalej?
 • Bitcoin spadl o 500 USD, stále je ale v roce 2020 v 20% plusu, Ethereum dokonce v 30%
  Bitcoin narazil na silný odpor při 9 000 USD a bears využili šanci, aby poslali Bitcoin o 500 USD níže, přesto si Bitcoin v roce 2020 připisuje zatím 20,56% zisk. Bull run zažívá i Ethereum, který si připisuje až 30 % a situace vypadá pro bull stále na pokračování trendu. Zastaví ho Bitcoin svým propadem?
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Windsor
PEPPERSTONE
FX Open
reklama
Dukascopy