Neděle 16. květen 2021 23:17
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
XTB forum 2021
reklama
Capital.com

Akcie Intel: Aktuální pohled na kvartální výsledky a vývoj ceny akcie!

28.04.2021 13:05  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se opět zaměříme na technologický titul, konkrétně na akcie Intel. Což tedy znamená, že od předešlé analýzy na Microsoft a předminulého příspěvku na akcie AMD zůstáváme u informačních technologií.

O akciích Intelu se momentálně nejvíce mluví díky kvartálním výsledkům společnosti, které do značné míry překonaly očekávání veřejnosti. Leč z technického hlediska je trh s akciemi Intelu již delší dobu v pasti.

Trh se zkrátka není schopen jakkoliv posunout kupředu a v posledních dnech cena akcie padá. To navzdory příznivému hospodaření vyvolává jisté pochyby nad budoucím vývojem.

Mobilní telefon s nápisem Intel na pozadí s cenovým grafem akcie Intel

V článku se dozvíte:

 1. Zajímavosti kolem Intel
 2. Čím se zabývá společnost Intel?
 3. Fundamentální analýzaakcie Intel (INTC)
 4. Technická analýza akcie Intel (INTC)
 5. Závěrem
 6. Obchodujte s akciemi Intel u LYNX

Zajímavosti kolem Intel

V únoru letošního roku došlo k výměně ředitele společnosti. Do čela firmy se dostal Pat Gelsinger, který ovšem v Intelu není ani náhodou nový. Gelsinger sice předešlé roky strávil u jiné společnosti, ale svoji dlouhodobou kariéru budoval hlavně v Intelu, kam nastoupil již jako vysokoškolský student.

Během svého působení u firmy byl svědkem vývoje mnoha procesorů a jiných technologií, takže se v podstatě vrátil ke své původní práci. Vzhledem k tomu, že k výměně ředitelů došlo velmi rychle, tak z toho lze vydedukovat, že si investoři od tohoto kroku slibují změnu k lepšímu. Časem tedy uvidíme, zda byl krok správný.

Čtěte také: Technologické akcie: 5 nejlepších akcií roku 2021, které musíte znát!

Možná vám neunikla zpráva, že je momentálně globální nedostatek čipů. To způsobuje značné problémy zejména v automobilovém průmyslu, kde kvůli tomu dochází i k poklesu výroby. Do problémů se dostaly například automobilky Ford, Volkswagen a Fiat Chrysler Automobiles.

Společnost Intel na to zareagovala plánem na rozšíření výrobních kapacit v americké Arizoně. Cílem je vznik dvou nových továren. Náklady se mají vyšplhat až na 20 miliard USD.

Tento krok je i snahou, jak si zajistit silné postavení na trhu. Společnost v tomto odvětví několik desetiletí dominovala. Narozdíl od většiny konkurence si Intel svoje technologie vyrábí ve svých vlastních linkách. To má své výhody, ale samozřejmě s tím přirozeně také rostou náklady.

Nesmíme také zapomenout na sílící konkurenci ze strany Nvidia. Firma Nvidia nedávno avizovala produkci čipů určené pro superpočítače a velká datacentra. Uvedená řada čipů se má honosit názvem Grace, což je křestní jméno jednoho z technologických průkopníků.

Uvedení na trh má započít až v průběhu roku 2023 a někteří odběratelé již oznámili, že jejich výzkum bude poháněn právě čipy řadou Grace. Jedná se o trh, kde měl Intel dlouhodobě zasaturované své postavení, takže je společnost v tomto směru ohrožena ztrátou svého podílu na trhu.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

Čím se zabývá společnost Intel?

Společnost byla založena Robertem Noycem, Gordonem Moorem, Arthurem Rockem a Maxem Palevskym v roce 1968 pod původním názvem Integrated Electronics Corporation. V současnosti je společnost Intel Corporation jedním z největších světových výrobců polovodičových obvodů a dalších technologických zařízení.

Hlavní sídlo firmy je v kalifornském městě Santa Clara, v proslulé lokalitě nazývané Silicon Valley. Celé sídlo Intelu je složeno z komplexu několika budov, centrála je pak v budově pojmenované po zakladateli společnosti Robertu Noyceovi. V sídle společnosti také naleznete muzeum mikroprocesorů.

Jak již bylo řečeno, Intel měl po několik desetiletí dominantní vliv na trhu. Na přelomu 80/90 let minulého století společnost mimořádně investovala do vývoje mikroprocesorů a uspíšila tak rapidní posun v technologiích. V 90. letech jste mohli čipy Intelu najít skoro v každém osobním počítači. Firma v tomto ohledu neměla konkurenci.

Chleba se začal lámat, když Intelu začala silně konkurovat společnost AMD. Což je paradox, protože AMD v 70/80 letech pod hlavičkou Intelu některé procesory vyráběla. Intel si v každém případě svoji silnou pozici udržel i nadále, ale už to není takové jako v 90. letech.

Fundamentální analýza akcie Intel (účetní období FY 2020 a Q1 2021)

Jak již bylo řečeno v úvodu, Intel předčil očekávání za první kvartál. Obrat činí 19,7 miliard USD, což je pouze marginální pokles oproti Q1 2020. Čistý zisk je na 3,4 miliardách USD, takže pokles oproti Q1 2020 dosahuje až 41 %. EPS pokleslo o 37 % na 0,82 bodů. Fakticky si Intel pohoršil, ale původní očekávání byla dle dostupných zdrojů mnohem horší. Tudíž uvedená čísla můžeme považovat za jakýsi úspěch.

Dividendové investory bude nyní nejvíce zajímat, jak je to s dividendami. Intel dividendy vyplácí a mělo by jít o 1,39 USD na akcii, což dělá asi 2,4 % dividendového výnosu. Není to nijak ohromující číslo, ale inflaci tím pokryjete. Vlastně je to o 2,4 % stále víc, než co nabízí americký dluhopisový trh.

Nyní se dostáváme k hospodářským výsledkům za rok 2020. Celkový brat tedy činí téměř 78 miliard USD, což je oproti roku 2019 8% nárůst. Čistý zisk dosahuje téměř 21 miliard USD, ale zde můžeme registrovat drobný meziroční pokles asi o 1%. EPS dosáhlo 4,94 bodů, tudíž ukazatel zaznamenal 5% vzrůst.

Ukazatel P/E je na 12,6 bodech. Pro konzervativní investory by hodnota neměla přesáhnout 15 bodů. V tomto ohledu jsou proto akcie Intel příznivé. Rentabilita vlastního kapitálu (ROE) přesahuje 26 %. Všeobecně lze říci, že i tato hodnota je ucházející.

LYNX Webinář: Trading Masterclass: Technická a fundamentální analýza

Technická analýza akcie Intel

Teď se pustíme do technické analýzy, kde budeme tentokrát pracovat pouze s týdenním grafem. Při pohledu na graf můžeme konstatovat, že tržní struktura za posledních pár let je v podstatě jedno velké stranové obchodní pásmo.

Cena akcie osciluje v rozmezí 68,5 – 43 USD. Dotyků u spodní vymezené hranice máme nespočet, což pro nás znamená, že akcie Intel se relativně dlouhou dobu nikam neposunuly. Jediná výhoda dané struktury je, že když vstoupíte na S/R levelu 43 USD do dlouhé pozice, máte hodně velkou šanci na úspěch.

Čtěte také: 13 nejoblíbenějších technických indikátorů

Kurz se totiž od řečené úrovně pravidelně odráží a trvá několik týdnů, než dojde k rotaci a návratu. Zpětným pohledem je jasné, že se na těchto odrazech dalo hezky vydělat, protože už od konce roku 2019 byl support snadno rozpoznatelný a hlavně bylo zřejmé, že je silný. Vůbec poslední odraz od S/R levelu 43 USD nastal ke konci října 2020 a pak následovala vcelku soustavná expanze až po S/R level 68,5 USD.

AKcie Intel

Týdenní graf akcie Intel

Zmíněná hladina je zároveň vrcholem z ledna téhož roku a zaznamenali jsme zde dosti agresivní zamítnutí. Po zamítnutí pokles akcie Intel strmě pokračoval a v těchto chvílích je cena u S/R levelu 58 USD.

Na základě předchozích zkušeností můžeme kalkulovat s tím, že aktuální pásmo nevydrží a minimálně ještě atakujeme S/R level 52 USD. Nicméně úroveň 43 USD funguje pro trh doslova jako magnet, takže by nikdo neměl být překvapen případným poklesem až k tomuto levelu.

Pokud cena akcie klesne tak nízko, nějaký čas potrvá, než se akcie Intelu vrátí do vyšších cenových úrovní a obnoví snahy o pokoření all time high z roku 2001. Titulu se totiž i po dvaceti letech nepovedlo pokořit svoje staré historické maximum z období tzv. dot-combubliny, které je téměř 75 USD. Musím ještě upozornit, že toliko skloňovaných 43 USDmusí za každou cenu odolat budoucímu prodejnímu tlaku. Jestli úroveň padne, je to obrovský problém.

Co se týče indikátoru RSI, křivka měla zavedený uptrend, u kterého zjevně došlo ke zlomu. Osobně i považuji za dost negativní, že hodnoty indikátoru nedokázaly překonat hraničních 70 bodů. Negativní momentum je v současnosti dost silné, ale kolem 35 bodů dochází historicky k obratům.

Závěrem

Z hlediska fundamentální analýzy jsou dle námi sledovaných ukazatelů akcie Intel v příznivém stavu. Sice došlo ke korekci, ale všeobecně se očekávalo, že bude mnohem hůř. Společnost má navíc velké plány, takže situace nezůstane ani náhodou statická.

Z technického hlediska se mi trh jeví jako v pasti, protože zde relativně dlouho nepozorujeme žádný velký posun. Nicméně, dokud vydrží úroveň 43 USD, nemusíme se ničeho obávat.

Obchodujte s akciemi Intel u LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Vesmírné akcie 2021: Inspirujte se společnostmi, které míří ke hvězdám!

01. dubna 2021 | Akcie

Jaký investiční potenciál vesmír nabízí? Inspirujte se společnostmi, jejichž podnikání je spojené s vesmírem. 8 tipů na vesmírné akcie jen pro vás!

Číst dále

IPO Deliveroo: Nejhorší vstup na burzu v historii londýnské burzy?

24. března 2021 | Akcie

✅Proč Deliveroo vstupuje na burzu? Jaké akcie nabídla veřejnosti? Proč se nenaplnila očekávání? Zjistěte vše potřebné o IPO Deliveroo!✅

Číst dále
Nejlepší 5G akcie

Nejlepší 5G akcie roku 2021: 3 aktuální tipy pro vaše portfolio!

12. března 2021 | Akcie

Objevte 5G akcie a jejich potenciál! Co je 5G síť a jak funguje? Co je Internet of Things? Poznejte 5G akcie, které můžou v roce 2021 zazářit!✅

Číst dále

The post Akcie Intel: Aktuální pohled na kvartální výsledky a vývoj ceny akcie! appeared first on LYNX Czech Republic: https://www.lynxbroker.cz/vzdelavani/akcie-intel/

Klíčová slova: Převodník měn | Webináře | Volkswagen | Obchodovat s akciemi | Vzdělávací webináře | Obchodník | Vzdělávání | Intradenní obchodník | AMD | Vesmírné akcie 2021 | Vesmírné akcie | IPO Deliveroo | Dlouhodobý investor | Akcie roku 2021 | Nejlepší 5G akcie | 5G akcie | Akcie 2021 | Deliveroo | DOT | Praktické tipy | Intel | Vývoj ceny akcie | Nvidia | Rentabilita | Akcie Intel (INTC) | Ceny | Chrysler | Silicon Valley | Akcie AMD | Londýnské burzy | Akcie Intel | Expanze | Fiat Chrysler | Potenciál | WP | Vývoj | FIAT | Situace | Pokles | Komunikace | Hospodaření | Dot-com | Fiat Chrysler Automobiles | Prohlášení | Problémy | 5G | Intel (INTC) | INTC | All Time High | Technické analýzy | Firma | Čistý zisk | Automobilky | Obchodujte | Cena akcie | Jak se stát lepším investorem | Akcie roku | Internet of Things | Obchodní pásmo | Kvartální výsledky | Technologické akcie | LYNX webinář | Vstup na burzu | Očekávání | Poplatky | Firmy | Dlouhé pozice | Podnikání | Úspěch | Microsoft | ROE | ROCE | Zpráva | Webinář | Trh s akciemi | Trh | Řízení rizika | Management | Investiční | Graf | Eura | Cena | Analýzy | EPS | Ceny akcií | Burzy | LYNX | Obchodovat | Výsledky | Zkušenosti | Zisk | Vývoj ceny | Investoři | USD | VaR | Uptrend | Ukazatel | Trigger | Trading | Support | RSI | Pozice | Portfolio | P/E | Momentum | Margin | Kurz | Investování | Investor | IPO | High | Futures | CFD | Analýza | Akcie | Rizika | Daně | Dividendy | Dluhopisový trh | ETF | Obchodní deník | Fundamentální analýza | Money management | Technická analýza |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Akcie i euro v pohodě brání zisky ze začátku týdne, horší výsledky amerického HDP trh zatím příliš neřeší
  Páteční seance je na trzích zatím hlavně o nově příchozím makru, které postupně přichází z Evropy i z USA. Data však z...
 • Akcie i euro vracejí část zisků z minulého týdne
  Ještě dnes ráno před otevřením Evropy to vypadalo na trzích na pohodové obchodování, ale obchodníci zdá se změnili názor. Evropské akcie se krátce před polednem začaly propadat a navzdory nadějnému startu se vrací znovu do červených čísel. Ztráty však nejsou nijak velké a v případě většiny evropských indexů se vejdou do jednoho procenta. Důležité supporty navíc drží a v případě německého DAXu se zatím zdá, že je low z minulého týdne pro další snahu medvědů dostatečně velkou překážkou.
 • Akcie i komodity své včerejší pozice drží, trhy našly svou rovnováhu a čekají na nový impuls
  Středeční seance probíhá na evropských trzích v klidu a bez větší volatility. Zobchodované objemy jsou sice nadprůměrn...
 • Akcie i měny korigují část dřívějších ztrát, evropské výnosy naopak dál klesají
  Úterní obchodní seance se zatím na trzích nese v duchu stabilizace. Všechny evropské indexy rostou a korekcí ztrát z minulého týdne si prochází i většina ostatcích rizikových aktiv. I dnes přitom probíhá obchodování na vysoce nadprůměrných objemech, které jsou v případě evropských indexů přibližně polovinu nad třicetidenním průměrem. Nálada na trzích je sice stále nervózní a téma brexitu s námi ještě nějakou dobu zůstane, úterní seance je ale prvním signálem, že by volatilita mohla začít klesat a situace by se mohla brzy stabilizovat. Po hlubokém pádu z minulých dvou seancí si dnes akcie v Německu připisují růst o více než tři procenta a mezi třemi až pěti procenty roste také zbytek Evropy. Německý DAX se vrací nad hranici 9 500 euro, což jej dostává zpět na úrovně, které naposledy atakoval v polovině tohoto měsíce.
 • Akcie i měny přešlapují na místě a vyčkávají na ECB a NFP
  Po včerejším pádu se dnes akciové indexy opět stabilizují. Volatilita tak částečně polevila, ale napětí na trzích zůst...
 • Akcie i měny přešlapují na místě, konsolidace na většině aktiv pokračuje
  Čtvrteční seance zatím žádné větší měny na finanční trhy nepřinesla a většina obchodníků i nadále vyčkává. Po včerejší konsolidaci tak stabilní situace panuje na akciovém trhu také dnes, když si většina indexů v Evropě své pozice drží a jen lehce v červených číslech by pak podle futures měly zahájit obchodování také indexy v USA. Objemy přitom nejsou malé a například v Evropě jsou ve většině případů mírně nad dlouhodobým průměrem.
 • Akcie i měny si své pozice drží a vyčkávají na zítřejší NFP
  Čtvrteční seance zatím na akciových trzích probíhá v klidu na lehce podprůměrných objemech. Většina evropských indexů ...
 • Akcie: Index DJIA ukončil desetidenní vítěznou sérii
  Americké akcie zaznamenaly další týden růstu, při kterém překonaly nová maxima. Patřil k nim hlavní Dow Jonesův index, který ukončil nejdelší vítěznou sérii od roku 1996. Rekordní úrovně posunul index Rusell 2000 i S&P MidCap 400. Širšímu indexu S&P 500 scházely dva body k tomu, aby překonal rekordní uzavírku 1 565,15 bodů a dvanáct bodů k intradennímu rekordnímu vrcholu 1 576,09 bodů. Sentiment je stále na straně býků, přestože jsou trhy v některých případech technicky překoupené.
 • Akcie: Index PX na sedmiměsíčním vrcholu
  Pražská burza zaznamenala nejsilnější růst v průběhu jedenácti týdnů. Index PX si v uplynulém týdnu připsal 25,98 bodů, nebo 2,7% a zakončil na 989,08 bodů, nejvyšší úrovni od 15. března. Deset titulů uzavíralo v černých číslech, s největším ziskem opět CME (5,4%, 112,90 Kč) a VIG (4,2%, 1 018,00 Kč), s největší ztrátou Orco (-3,8%, 58,50 Kč). Objem zobchodovaných akcií vyskočil o 1,74 mld. Kč na 5,29 mld. Kč. PX v tomto roce zmírnil ztrátu na 4,8%.
 • Akcie: Index S&P 500 zaznamenal první týdenní pokles v tomto roce
  Po dvoudenní korekci zakončily americké akciové indexy v plusu. Páteční objem obchodování byl velmi mírný, což vzbuzuje určité znepokojení. Na trhu panuje nejistota ohledně možného ukončení měnového uvolňování ze strany americké centrální banky a avizovaného snižování rozpočtového schodku federální vlády. Právě významné škrty ve výdajích v letošním roce by mohly mít na sentiment významný vliv a stáhnout trhy do poklesu. Rozpočtový výbor Kongresu odhaduje, že úspory ve výdajích sníží růst HDP o 0,6% v roce 2013, avšak neměly by vykolejit americkou ekonomiku.
 • Akcie Intel těží ze zvýšených doporučení, Apple z tweetu Carla Icahna
  Akciové trhy v pondělním obchodování navázaly na optimisticky laděný závěr z minulého týdne a index S&P 500 se posunul na nová maxima ve výši 2129,2 bodů. Hlavní benchmark tak roste již čtvrtým dnem v řadě, tažen především sektory zdravotní péče a smíšených konglomerátů. Brzdou je naopak i nadále sektor základních materiálů, který zatěžuje přetrvávající pád cen akcií těžařů, když ceny energetických komodit vlivem klesající poptávky pokračují ve svém dlouhodobém sestupu.
 • Akcie Intelu klesly o 2 % po snížení doporučení
  Akcie společnosti Intel (INTC.US) klesly o více než 2 % poté, co Atlantic Equities snížila doporučení výrobci mikroprocesorů na "underweight" z "neutral". Atlantic Equities věří, že plán Intelu na rozšíření své výrobní základny mu příliš nepomůže v boji se svým rivalem Advanced Micro Devices. Také se objevují spekulace, že Alder Lake procesor pro PC bude mít zpoždění. Dle společnosti Wccftech Intel nedávno potvrdil svým partnerům, že nové procesory zamíří na trh v listopadu tohoto roku a ne v září, jak bylo plánováno.
 • Akcie i po zlepšení lehce v červeném. Náladu kazí regulace
  Včerejší dobrá data z Evropy ani odvolání tvrdé uzávěry v Německu nakonec nepřinesly víc než přechodnou úlevu. Americké akcie většinou klesaly a ani dnes není nálada na trzích příliš dobrá. Nepříznivě mohou stále působit obavy z evropského vývoje pandemie, ale je tu také vliv regulace, a to od amerického regulátora finančního trhu.
 • Akcie i ropa se posouvají výš. Koruna navýšila ranní zisky tažené inflací
  Jednání mezi Čínou a USA podle americké strany pokračují dobře a není tak důvod pro nějakou tržní nervozitu z této strany. Nová data z Evropy určitě nepotěšila, ale ani trhy nedostala pod tlak. Průmyslová výroba v eurozóně pokračuje v poklesu a britská inflace mírně podstřelila očekávání. Firemní výsledky nebyly na úrovni celého trhu zásadním faktorem.
 • Akcie i většina měn si své pozice drží, dluhopisové výnosy ale začínají znovu růst
  Podle očekávání zatím druhá polovina prosince na finančních trzích probíhá v klidu a bez výraznějších výkyvů. Po důležitém minulém týdnu se tak tento týden nese v podstatně klidnějším duchu, což dokazuje i dnešní seance v Evropě, kde akciové indexy zůstávají v líném bočním trendu na dosah středečního close. Zobchodované objemy přitom nízké nejsou a například ve Francii jsou zhruba čtvrtinu nad dlouhodobým průměrem. Odhodlání k dalším nákupům na takto vysokých cenách ale stále (zejména v Evropě) schází.
 • Akcie i výnosy rostou, ropu tlačí výš Suez
  Páteční obchodování v Evropě se odvíjí v pozitivním duchu. Akciové indexy rostou, Stoxx Europe 600 je o 0,7 pct výš, DAX přidává 0,9 procenta. Americké futures zaostávají, ale nacházejí se rovněž v zeleném. Eurodolar přerušil svůj pokles a mírně se zvedá na 1,1790.
 • Akcie i výnosy rostou, ropu tlačí výš Suez
  Páteční obchodování v Evropě se odvíjí v pozitivním duchu. Akciové indexy rostou, Stoxx Europe 600 je o 0,7 pct výš, D...
 • Akcie i výnosy v Evropě začaly růstem. Data naznačí sílu průmyslu
  Týden začíná bez účasti Japonska, Číny a nyní Londýna, kde se nahrazuje svátek 1. Máje připadající na víkend. Akcie v Evropě začaly dobře, ale jejich růst už během dopoledne vadne. DAX je v plusu o 0,3 pct, CAC 40 přidává jen 0,1 procenta. Spolu s tím sledujeme nárůst výnosů na evropských trzích. Postupné posouvání nahoru trvalo v podstatě celý duben a třeba německý 10Y výnos se celkem nenápadně dostal nejvýš od brutálních výkyvů loni v březnu.
 • Akcie jako na houpačce, dluhopisy dnes pod mírným tlakem
  Začátek týdne je pro akcie na hlavních trzích ve znamení změn směru. Slibný začátek, pak propad a následný návrat znamená pro evropské indexy obchodování lehce nad pátečními hodnotami. Wall Street se po otevření drží těsně v plusu. Co do zajímavosti dnes své protějšky zastínila pražská burza. Zpráva o podpoře premiéra Babiše pro sektorovou bankovní daň poslala strmě dolů tento klíčový sektor. Navíc Moneta klesala o dividendu, bez níž se poprvé obchoduje. Zmíněná zpráva však byla samotným Babišem odpoledne dementována jako chybná interpretace. Následoval odraz bank vzhůru, ale i tak zůstává trh značně v červeném.
 • Akcie jsou dál nervózní z Fedu, zatímco dluhopisy se konsolidují a dolar lehce posiluje
  Zatímco evropské akcie se dnes drží stále jen mírně v červeném, Wall Street registruje výraznější ztráty v čele s Nasdaqem. Dluhopisové výnosy vykazují malé změny jak v USA, tak na jádrových evropských trzích. Trochu volatilnější je potom periferie, která ale postrádá společný směr. Eurodolar po konsolidaci začíná znovu klesat - tentokrát jen lehce na 1,1215. Americká měna je odpoledne celkem úspěšná i na párech s jenem a librou. Zlato se sice drželo, ale později se sesunulo pod 1400 dolarů.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy