Ticker Tape by TradingView
Graf dne - USDIDX (11.12.2024)
Před středečními údaji o CPI se americký dolarový index nachází v kritické situaci, neboť očekávání trhu směřují k přetrvávajícím inflačním tlakům, které by mohly oddálit očekávané snížení sazeb Fedu. Jádrová inflace zůstává nadále tvrdošíjně zvýšená, zatímco politická transformace přidává do trajektorie dolaru nové vrstvy nejistoty.
Klíčové tržní statistiky:
- Jádrový index spotřebitelských cen se za listopad očekává na úrovni 0,3 % m/m, což představuje čtvrtý měsíc pevných hodnot v řadě.
- Tržní pravděpodobnost prosincového snížení sazeb klesá s rostoucími obavami z inflace
- Dolar nachází technickou podporu, protože výnosy státních dluhopisů si udržují 4% dolní hranici napříč klíčovými tenory
Krátkodobé směřování dolaru závisí především na středeční zprávě o inflaci, přičemž prognostici očekávají další měsíc lepkavých cenových tlaků. Předpokládá se, že jádrový index spotřebitelských cen bez potravin a energií si udrží své měsíční tempo 0,3 %, což naznačuje, že cesta Federálního rezervního systému k jeho 2% cíli zůstává náročná.

Prognóza jádrového indexu spotřebitelských cen. Zdroj: Bloomberg
Výrazné inflační tlaky přetrvávají v několika odvětvích, přičemž ceny ojetých automobilů by měly v listopadu vzrůst o 1,2 % po 2,7% nárůstu v předchozím měsíci. Náklady na bydlení nadále vykazují omezené známky významného zpomalení, přičemž se předpokládá, že ekvivalentní nájemné pro vlastníky vzroste o 0,3 až 0,4 % a udrží si tak své tempo nad úrovní před pandemií.
Technický obrázek ukazuje zvýšenou opatrnost institucionálních investorů, přičemž nedávné údaje o tocích odhalují výrazné snížení durace a prodej dlouhodobých cenných papírů ze strany podílových fondů. Tato úprava pozic v kombinaci s rebalancováním portfolií na konci roku naznačuje zvýšený potenciál volatility trhu.

Tržní implikované snižování sazeb. Zdroj: Bloomberg
Pokud jde o budoucnost, pozornost trhu se nadále soustředí na dnešní zveřejnění indexu spotřebitelských cen a jeho důsledky pro politiku Fedu. Zatímco obchodníci stále do značné míry očekávají snižování sazeb v nadcházejících měsících, přetrvávající zvýšené hodnoty jádrové inflace mohou podnítit postupnější přístup k uvolňování měnové politiky, než se v současnosti oceňuje.
Politická transformace přidává do dolarového výhledu další vrstvu složitosti, neboť navrhované politiky včetně potenciálních cel a snížení daní mohou vytvářet nové inflační tlaky. Některé podniky již v očekávání těchto politických změn upravují cenové strategie, což může komplikovat úsilí Fedu v boji proti inflaci.
Převážně holubičí nastavení trhu vytváří potenciál pro výrazný pohyb dolaru, pokud údaje o inflaci překvapí směrem vzhůru. Ekonomové Deutsche Bank poznamenávají, že ačkoli prosincové snížení sazeb zůstává možné, sdělení Fedu budou pravděpodobně zdůrazňovat pozvolnější tempo uvolňování do budoucna, zejména pokud inflace bude nadále vykazovat odpor vůči zpřísňování měnové politiky.
S blížícím se koncem roku souhra mezi přetrvávajícími inflačními tlaky, potenciálními změnami politiky a pozicí na trhu naznačuje, že dolar může čelit zvýšené volatilitě. Podle prognózy banky Wells Fargo by se cesta k 2% inflačnímu cíli Fedu mohla protáhnout až do roku 2026, přičemž v příštím roce se očekává jen omezený pokrok.
USDIDX (D1 interval)
Americký dolarový index se aktuálně obchoduje nad úrovní 38,2 % Fibonacciho retracementu. Proražení pod tuto úroveň by mohlo vést k opětovnému otestování červencových maxim na úrovni 105,728. Býci se naopak zaměřují na úroveň 23,6 % Fibonacciho retracementu jako na další rezistenci s výhledem na opětovné dosažení historického maxima (ATH).
Index RSI začíná směřovat vzhůru, což signalizuje potenciální býčí divergenci, která naznačuje posilující momentum. Mezitím se MACD utahuje, což naznačuje pravděpodobný crossover, který by mohl potvrdit býčí momentum v nadcházejících seancích. Tyto faktory staví index do klíčového bodu, přičemž kritické úrovně působí jako rozhodovací ukazatele pro jeho další pohyb. Zdroj: xStation

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Inflace | Ekonomové | Bloomberg | Dolarový index | Durace | Index spotřebitelských cen | Investování | MACD | MIFID | Momentum | RSI | Riziko | Výkonnost | Banky | Doporučení | Obchodování | XTB | EU | Pravděpodobnost | Deutsche Bank | Obchodníci | Index | Investiční strategie | Odpor | Dolar | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Prognóza | Volatility | Předpověď | ROCE | Komise | Wells Fargo | Snižování sazeb | Podnikání | Jádrový index | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Ztráty | Výnosy | Údaje o inflaci | xStation | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Podniky | Americký dolarový index | Použití finanční páky | Zpřísňování měnové politiky | Pozornost trhu | Rozdílové smlouvy | Snížení sazeb | Očekávání trhu | Finanční situace | Snížení daní | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | USDIDX | Finanční ztráty | Prognózy | Nejistoty | Měnové politiky | Investujte | Bydlení | Výnosy státních dluhopisů | Budoucnost | Poradenství | Ukazatele | Nájemné | Komunikace | Situace | Úsilí | Ekonomové Deutsche Bank | Graf dne | Potenciál | Údaje | Statistiky | ATH | Volatility trhu | CL | JDE | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | Proražení | Nastavení trhů | Výrazný pohyb | Prognostici | Riziko ztráty | Prodej | Prognózy banky | Pohyb dolaru | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | 3М | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Směřování | D1 | Jádrový index spotřebitelských cen | 256/2004 | Odpovědnost | Směrnice | Investování je rizikové | Náklady |
Čtěte více
-
Graf dne - USDIDX (02.12.2024)
Dolarový index USDIDX se odráží od klíčové zóny podpory.Odraz podporují hrozby budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa, že na členské země BRICS uvalí 100% cla. -
Graf dne - USDIDX (03.03.2025)
Index amerického dolaru (USDIDX) dnes klesá, což je způsobeno více faktory - od nejistoty ohledně konečných cel, která USA uvalí na klíčové obchodní partnery, až po slabší makroekonomické údaje z americké ekonomiky. Navíc, zatímco vyšší hodnoty inflace CPI a PPI zpočátku vyvolávaly obavy, páteční údaje PCE - nejdůležitější ukazatel inflace pro Federální rezervní systém - dopadly v souladu s očekáváním, což zmírnilo reakce trhu. -
Graf dne – USDIDX (03.07.2025)
Index amerického dolaru zažil těžkých šest měsíců. Na základě celkového výnosu klesl přibližně o 11,4 %, což představuje jeho nejhorší výkonnost v první polovině roku za několik desetiletí. Pozici dolaru oslabily nedávné makroekonomické údaje, jako například včerejší zpráva ADP a poslední negativní údaje o HDP. Postoj Federálního rezervního systému zůstává jestřábí, přestože existuje slabá naděje na snížení sazeb v červenci (aktuálně 25,3 %). -
Graf dne - USDIDX (06.10.2023)
Vzestupná dynamika amerického dolaru slábne a v současné době zastavila svůj růstový trend přesně na úrovni 50 % Fibonacciho retracementu z nedávných maxim dosažených v září 2022. Říjen sezónně přeje rizikovějším aktivům, což ovlivňuje i odliv kapitálu z bezpečnějších aktiv, jako je dolar. Před rokem jsme ve stejném období, zhruba na konci září, zažili lokální vrchol po výrazných nárůstech způsobených náhlým zpřísněním měnové politiky Fedu a zhoršením vyhlídek. Letos jsme v podobném období zaznamenali podobný sentiment na trzích. Nyní vstupujeme do dalšího měsíce s tím, že dolar již zahájil drobnou korekci. -
Graf dne - USDIDX (06.11.2024)
Trhy jsou v současné době ovlivňovány prezidentskými volbami v USA, přičemž největší volatilita je patrná u dolaru, dluhopisů a kryptoměn. Index USDIDX vzrostl o 1,65 % - největší nárůst od paniky COVID v březnu 2020. -
Graf dne: USDIDX (08.02.2023)
Dolarový index ve středu klesl pod 103 a prodloužil včerejší ztráty vyvolané Powellovými posledními komentáři. Šéf Fedu řekl, že pravděpodobně bude zapotřebí další zvýšení sazeb a že koncová sazba by mohla výše výše, pokud trh práce zůstane silný, nicméně zdůraznil, že dezinflace začala. Obchodníci nyní očekávají další středeční komentář Fedu pro další výhledy. -
Graf dne - USDIDX (08.05.2024)
Dnes je dolar v první části dne mimořádně silný. Dolarový index (USDIDX) si připisuje 0,16 % a dříve během dne nárůsty dokonce přesáhly 0,20 %. Současné oživení je však reakcí na poklesy, ke kterým došlo v prvním květnovém týdnu po krátkém období konsolidace na maximech z konce dubna. Jak je vidět na grafu níže, nedávný pohyb dolaru posunul cenu USDIDX téměř na úroveň lokálních maxim z října 2023. -
Graf dne - USDIDX (09.04.2024)
Dolarový index (USDIDX) vytvořil formaci dvojitého vrcholu, která může naznačovat pokračování klesajícího pohybu v nadcházejících týdnech. Klíčové pro tento trend budou zítřejší údaje o inflaci CPI. Pokud bude zpráva lepší, než se očekávalo, mohli bychom být svědky návratu k dolarovým ziskům. Pokud však zveřejnění bude odpovídat očekávání nebo bude ještě nižší, je možné pokračování poklesů. Za zmínku stojí také to, že se očekává opětovné zvýšení inflace CPI na 3,4 % meziročně oproti únorovým 3,2 % meziročně. -
Graf dne: USDIDX (09.11.2022)
Předčasné výsledky amerických voleb naznačují, že republikáni získají kontrolu nad Sněmovnou, zatímco demokraté budou mít kontrolu nad Senátem. Takový výsledek – rozdělení moci v Kongresu – byl očekáván, a proto na trzích nepozorujeme žádné zásadní pohyby. Je však třeba poznamenat, že jakmile začnou přicházet další výsledky a začnou ukazovat na jiné výsledky, než se očekávalo rozdělení v Kongresu, může se volatilita na trzích zvýšit. -
Graf dne: USDIDX (11.08.2022)
Dolarový index ve čtvrtek po poklesu o 1 % klesl pod 105,0, když se investoři snaží vyhodnotit lepší zprávu o americké inflaci, než se očekávalo, která vyvolala širokou rally rizikových aktiv a řadu jestřábích poznámek od politiků Federálního rezervního systému zdůrazňujících centrální závazek banky nadále zvyšovat úrokové sazby, aby zkrotil cenové tlaky. Z technického hlediska index testuje hlavní zónu rezitence kolem 104,45, která je označena spodní hranicí struktury 1:1, 50 sma (zelená čára), 23,6 % Fibonacciho retracement vzestupné vlny a vzestupné trendová linie. Dokud bude cena sedět nad výše zmíněnou úrovní, může být zahájen další pohyb směrem nahoru k nedávným maximům na 109,20. Na druhou stranu, pokud by došlo k proražení níže, pohyb dolů může zrychlit směrem k dalšímu supportu na 101,60. -
Graf dne: USDIDX (12.05.2025)
Index amerického dolaru (USDIDX) dnes na vrcholu posílil téměř o 1,1 %, což odráží úlevu trhů po oznámení nových obchodních dohod mezi Čínou a Spojenými státy. Obchodní válka byla fakticky pozastavena na 90 dní, ale zásadní otázka zůstává: -
Graf dne: USDIDX (13.10.2021)
Dnes jsou na programu 2 důležité události, které by měly ovlivnit americký dolar. Ve 14:30 bude zveřejněn zářijový index CPI v USA a ve 20. hodin je na programu zápis z posledního zasedání FOMC. -
Graf dne - USDIDX (13.11.2024)
Od svého lokálního minima na začátku října dolar posílil o 6 %.Jedná se o nejdynamičtější nárůst od počátku konsolidace před téměř dvěma lety. -
Graf dne - USDIDX (13.12.2023)
Americký dolar je dnes jednou z nejvýkonnějších měn skupiny G10. Dolarový index (USDIDX) dnes vzrostl o 0,2 % a snaží se vyšplhat zpět nad hranici 104,00. Trhy dnes zajímá především rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách, které je naplánováno na 20:00. Změna výše úrokových sazeb se neočekává. Ani jeden z přibližně 100 ekonomů oslovených agenturou Bloomberg neočekává, že by Fed dnes sazby změnil, zatímco peněžní trhy oceňují méně než 2% šanci, že americká centrální banka přinese zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. -
Graf dne - USDIDX (15.10.2024)
Index USD (USDIDX) dnes klesl o 0,11 % poté, co včera testoval rezistenci kolem úrovně 103 bodů. V posledních několika týdnech, v podstatě od začátku září, dolarový index výrazně posiloval po pokusu o prolomení pod hranici 100 bodů. Na současných úrovních jsme však v minulosti při testování zespodu zaznamenali silné reakce směrem dolů. Je proto možné, že po krátké konsolidaci může dolar obnovit svůj pokles. Tento výhled podporuje také vyhlídka na další snížení úrokových sazeb ze strany Fedu. -
Graf dne: USDIDX (15.11.2022)
Americký dolarový index (USDIDX) včera po krátké pauze opět klesal. Index vymazal dřívější zisky a přehoupl se do denní ztráty, čímž vyrovnal včerejší minimum. V důsledku toho se USDIDX obchoduje na nejnižší úrovni od poloviny srpna 2022. Nedávné oslabení amerického dolaru lze odůvodnit slabšími údaji ze Spojených států, které znovu zažehly naděje na pivot Fedu. Chladnější než očekávaná hodnota CPI za říjen viděla, že se tržní šance na další zvýšení sazeb o 75 základních bodů sníží. Waller z Fedu také řekl, že zvýšení sazeb o 50 bazických bodů bude projednáno na prosincovém zasedání, i když také zdůraznil, že jediná holubičí makro zpráva, jako je nedávná hodnota CPI, nestačí ke změně názoru Fedu, že inflace ještě není pod kontrolou. I když to rozhodně není tak důležité a ostře sledované jako data CPI, dnešní zpráva o PPI v USA za říjen může vyvolat určitou další volatilitu USD. -
Graf dne: USDIDX (16.06.2021)
Klíčovou událostí dne je zveřejnění rozhodnutí o sazbách Fedu ve 20. hodin, po kterém bude následovat tisková konference guvernéra Powella. Tyto události mohou vyprovokovat růst volatility napříč finančními aktivy. Nejvyšší dopad čekáme na amerických akciích a USD. Na grafu amerického dolarového indexu (USDIDX) vidíme, že cena nedávno vzrostla a otestovala zónu rezistence na 90,450 definovanou 23,6 % retracementem poklesu s počátkem v Q2/2021. Jestřábí komentář z Fedu by mohl pomoci instrumentu USDIDX k překonání této zóny. V případě tohoto scénáře leží další rezistence na úrovni 38,2 % retracementu (91,035). Na druhou stranu pokud se Fedu podaří udržet holubičí tón (třeba ve formě malých změn v tečkovém grafu), tak by se USD mohl ocitnout pod tlakem a korigovat. V případě tohoto scénáře leží hlavní support na spodní limitě aktuálního cenového rozpětí (89,70). -
Graf dne - USDIDX (16.09.2024)
Dolar se vrací k poklesu a je dnes nejslabší měnou mezi měnami G10. V době psaní tohoto článku klesá dolarový index USDIDX o 0,44 % na 100,3300 bodu. V poslední hodině se poklesy dokonce zrychlily, neboť dříve během dne USDIDX klesal o zhruba 0,20-0,25 %. -
Graf dne: USDIDX (19.12.2024)
Americký dolar včera prudce posílil poté, co Fed učinil jestřábí obrat. Rezervní systém snížil úrokové sazby o 25 bazických bodů, ale předseda Powell oznámil, že přichází čas zastavit tempo snižování. Fed naznačil možnost snížení v příštím roce, ale zároveň hovoří o nutnosti opatrnosti a riziku oživení inflace ve střednědobém horizontu. Očekává se, že PCE a jádrová PCE inflace vzrostou na 2,5 % v roce 2025 a samotné načasování cíle se posouvá na rok 2027. Ekonomický růst je hodnocen poněkud výše a samozřejmě i samotná očekávání ohledně úrokových sazeb se zvýšila poměrně viditelně směrem nahoru. -
Graf dne - USDIDX (20.08.2024)
Dolar prodlužuje svůj klesající trend a dostává se na nejnižší úroveň od začátku roku.Pokles dolaru je podporován rostoucím očekáváním obratu Fedu na zářijovém zasedání FOMC.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (srpen 2025)
Trump efekt, AI a mladí tradeři: Purple Trading chystá novou platformu a roste na volatilitě
Využijte letní příležitost - sleva 30 % na všechny programy od RebelsFunding!
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (srpen 2025)
Trump efekt, AI a mladí tradeři: Purple Trading chystá novou platformu a roste na volatilitě
Využijte letní příležitost - sleva 30 % na všechny programy od RebelsFunding!
Denní kalendář událostí
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Americký dolar oslabuje, trhy čekají na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách
Pražská burza zůstala téměř bez pohybu, dařilo se strojírnám Doosan
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Česká měna dnes stagnovala k euru a posílila k dolaru
Tržní hodnota majitele Googlu překonala hranici tří bilionů USD
Forex sentiment 15.9.2025
Swingové obchodování GBP/JPY 15.9.2025
Swingové obchodování EUR/USD 15.9.2025
USA a Čína se dohodly na pokračování TikToku v USA, naznačil Trump
Swingové obchodování zlata 15.9.2025
Forex: Americký dolar oslabuje, trhy čekají na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách
Pražská burza zůstala téměř bez pohybu, dařilo se strojírnám Doosan
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Česká měna dnes stagnovala k euru a posílila k dolaru
Tržní hodnota majitele Googlu překonala hranici tří bilionů USD
Forex sentiment 15.9.2025
Swingové obchodování GBP/JPY 15.9.2025
Swingové obchodování EUR/USD 15.9.2025
USA a Čína se dohodly na pokračování TikToku v USA, naznačil Trump
Swingové obchodování zlata 15.9.2025
Blogy uživatelů
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Co si obchodníci mohou odnést z knihy Psychologie peněz – jak budovat dlouhodobou odolnost v tradingu (2. díl)
Index S&P 500 je na dalším rekordu (už zase)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a AUD/USD
Americký dolar v pasti inflace
Koncentrovat, nebo diverzifikovat? Největší dilema každého investora
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v krypto světě (12.9.2025)
Proč náš mozek nesnáší nejistotu (zatímco trh ji miluje)?
Praktické okénko: Jak číst cenový graf a získat výhodu, kterou ostatní nevidí
Tady je 9 tipů, jak si můžete vyvinout efektivní výhodu v tradingu
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Co si obchodníci mohou odnést z knihy Psychologie peněz – jak budovat dlouhodobou odolnost v tradingu (2. díl)
Index S&P 500 je na dalším rekordu (už zase)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a AUD/USD
Americký dolar v pasti inflace
Koncentrovat, nebo diverzifikovat? Největší dilema každého investora
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v krypto světě (12.9.2025)
Proč náš mozek nesnáší nejistotu (zatímco trh ji miluje)?
Praktické okénko: Jak číst cenový graf a získat výhodu, kterou ostatní nevidí
Tady je 9 tipů, jak si můžete vyvinout efektivní výhodu v tradingu
Forexové online zpravodajství
Alphabet se připojuje k elitě: tržní kapitalizace dosáhla 3 bilionů USD
Podnikatelská nálada ve státě N.Y. výrazně propadla
Broadcom a tajný kontrakt na 10 miliard USD: Je to OpenAI?
Proč by měl každý marketér znát index US30 (Dow Jones)?
Na pražské burze nevýrazný vstup do nového týdne
Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
CTP: Agentura S&P zvýšila rating na BBB a potvrdila stabilní výhled
Americké futures kontrakty indikují kladné otevření
USA: Newyorský výrobní index v září na -8,7 b. při očekávání 5,0 b.
PPF získá další pražský hotel, za 1,8 miliardy korun kupuje dejvický Diplomat
Alphabet se připojuje k elitě: tržní kapitalizace dosáhla 3 bilionů USD
Podnikatelská nálada ve státě N.Y. výrazně propadla
Broadcom a tajný kontrakt na 10 miliard USD: Je to OpenAI?
Proč by měl každý marketér znát index US30 (Dow Jones)?
Na pražské burze nevýrazný vstup do nového týdne
Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
CTP: Agentura S&P zvýšila rating na BBB a potvrdila stabilní výhled
Americké futures kontrakty indikují kladné otevření
USA: Newyorský výrobní index v září na -8,7 b. při očekávání 5,0 b.
PPF získá další pražský hotel, za 1,8 miliardy korun kupuje dejvický Diplomat
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Zemřel Paul Volcker, bankéř, který uspíšil pád železné opony a rozpad SSSR
GBPUSD
Prognóza pro pár EUR/USD na 9. září 2024
Pražská burza potřetí za sebou posílila, dostala se nad 1100 bodů
Prudce zdraží čokoláda, kakaové boby jsou totiž na burze nejdražší v historii Česka. Češi by si proto měli dát při nákupu cukrovinek pozor; hrozí, že je prodejci budou podvádět
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 4. března 2024
Akciový výhled: Stabilní otevření v Evropě
Ekonomický kalendář: Na programu jsou inflační data z USA a projevy představitelů Fedu
Forex: Koruna v závěru týdne lehce korigovala předchozí ztráty
BREAKING: Výsledky společnosti Nvidia překonaly očekávání, ale akcie po skončení obchodování klesly o 2 % 📉
Zemřel Paul Volcker, bankéř, který uspíšil pád železné opony a rozpad SSSR
GBPUSD
Prognóza pro pár EUR/USD na 9. září 2024
Pražská burza potřetí za sebou posílila, dostala se nad 1100 bodů
Prudce zdraží čokoláda, kakaové boby jsou totiž na burze nejdražší v historii Česka. Češi by si proto měli dát při nákupu cukrovinek pozor; hrozí, že je prodejci budou podvádět
Aktuální předpověď pro EUR/USD na 4. března 2024
Akciový výhled: Stabilní otevření v Evropě
Ekonomický kalendář: Na programu jsou inflační data z USA a projevy představitelů Fedu
Forex: Koruna v závěru týdne lehce korigovala předchozí ztráty
BREAKING: Výsledky společnosti Nvidia překonaly očekávání, ale akcie po skončení obchodování klesly o 2 % 📉
Blogy uživatelů
Nejdůležitější důvody pro diverzifikaci vlastního investičního portfolia
Moje cesta prop tradingem – balance křivka opět roste a ukázka ziskového obchodu
Trading nahodilosti
Stanovení cílů vaší forexové cesty
Multitimeframe analýza: 11.5.2022 COTTON
Warren Buffett vs. trhy: Proč investiční legenda hromadí hotovost?
Došel zlatu dech?
Pokles inflace v USA udržuje ropu v býčí náladě
Poznej svoji strategii – jinak se nepohneš z místa
Konsolidace po strmém propadu zajistila americkým akciím mírný růst, medvědi ale mají mírně navrch
Nejdůležitější důvody pro diverzifikaci vlastního investičního portfolia
Moje cesta prop tradingem – balance křivka opět roste a ukázka ziskového obchodu
Trading nahodilosti
Stanovení cílů vaší forexové cesty
Multitimeframe analýza: 11.5.2022 COTTON
Warren Buffett vs. trhy: Proč investiční legenda hromadí hotovost?
Došel zlatu dech?
Pokles inflace v USA udržuje ropu v býčí náladě
Poznej svoji strategii – jinak se nepohneš z místa
Konsolidace po strmém propadu zajistila americkým akciím mírný růst, medvědi ale mají mírně navrch
Vzdělávací články
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
Užíváte si trading?
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Indikátor Envelopes a jeho využití v tradingu
Price Action: Pokročilé obchodování formace Inside Bar
Technická analýza: Jak číst trh z grafů
Fibonacci na finančních trzích
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
Užíváte si trading?
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Indikátor Envelopes a jeho využití v tradingu
Price Action: Pokročilé obchodování formace Inside Bar
Technická analýza: Jak číst trh z grafů
Fibonacci na finančních trzích
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Tradingové analýzy a zprávy
Statistici zveřejní první odhad HDP ve čtvrtém čtvrtletí a za celý rok 2023
Zlato atakuje 3,5měsíční maxima
Japonský premiér rozhodl zvýšit daň z obratu
Forex: Technická analýza USD/CAD
Komodity: Ceny ropy po statistice z USA smazaly předchozí zisky a klesají
Nejsilnější a nejslabší měny 12.10.2018
EK chce do obnovy evropských ekonomik vložit 750 miliard eur
S&P 500 - Intradenní výhled 3.10.2017
Analýza hlavních měnových párů 30.8.2021
Obchodujeme kryptoměny: ETH/USD (Ethereum) - technická analýza 25.9.2019
Statistici zveřejní první odhad HDP ve čtvrtém čtvrtletí a za celý rok 2023
Zlato atakuje 3,5měsíční maxima
Japonský premiér rozhodl zvýšit daň z obratu
Forex: Technická analýza USD/CAD
Komodity: Ceny ropy po statistice z USA smazaly předchozí zisky a klesají
Nejsilnější a nejslabší měny 12.10.2018
EK chce do obnovy evropských ekonomik vložit 750 miliard eur
S&P 500 - Intradenní výhled 3.10.2017
Analýza hlavních měnových párů 30.8.2021
Obchodujeme kryptoměny: ETH/USD (Ethereum) - technická analýza 25.9.2019
Témata v diskusním fóru
Lehkost forexu – aneb zamyšlení
Technická analýza - oscilátory
Tesla padá! Je to normální automobilka
Obchodník měsíce: Téměř 100 % ziskových obchodů
Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, USD/CAD a GBP/USD
GBP/CHF: Kombinovaná analýza denního grafu (D1)
EUR/USD
Regulace ESMA
Jednoduché obchodní systémy (část 1.)
Video - Instalace, nastavení a spuštění strategie
Lehkost forexu – aneb zamyšlení
Technická analýza - oscilátory
Tesla padá! Je to normální automobilka
Obchodník měsíce: Téměř 100 % ziskových obchodů
Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, USD/CAD a GBP/USD
GBP/CHF: Kombinovaná analýza denního grafu (D1)
EUR/USD
Regulace ESMA
Jednoduché obchodní systémy (část 1.)
Video - Instalace, nastavení a spuštění strategie