Ticker Tape by TradingView
BP překvapilo ziskem, ale prodej Castrolu zatím bez novinek
Britský ropný gigant BP překonal očekávání trhu, když ve 3. čtvrtletí vykázal upravený čistý zisk 2,21 miliardy USD, což je nad průměrným odhadem analytiků (2,02 mld. USD). I přestože výsledek meziročně klesl z loňských 2,27 miliardy USD, pomohly firmě silné výsledky ve všech divizích, především pak výrazné zlepšení v oblasti rafinace.
Zatímco nižší ceny ropy Brent, které meziročně klesly o přibližně 13 %, tlačily dolů ziskovost celého odvětví, BP těžilo z vyšších marží v rafineriích a dobré provozní dostupnosti – konkrétně 97 %, nejvíce za posledních 20 let. Divize „Customers & Products“ dosáhla zisku 1,7 miliardy USD, což je čtyřnásobek oproti stejnému období loni, kdy došlo k rozsáhlému výpadku v rafinerii Whiting v USA.
Naopak investory zklamala absence nových informací o prodeji divize Castrol, klíčové části plánu na prodej aktiv v hodnotě 20 miliard USD, který má pomoci snižovat zadlužení firmy. Přestože BP zahájilo prodejní proces již v květnu, CEO Murray Auchincloss uvedl, že „zájem je silný“ a firma poskytne aktualizaci „až bude připravena“.
BP nadále pokračuje v odklonu od ztrátových obnovitelných projektů z éry předchozího CEO a zaměřuje se zpět na ziskovost z tradičních ropných a plynárenských aktivit. Nový předseda představenstva Albert Manifold podporuje hlubší restrukturalizaci portfolia s důrazem na návratnost investic.
Společnost také udržela tempo zpětného odkupu akcií na 750 milionů USD a za letošní rok očekává dokončení nebo oznámení prodejů aktiv v hodnotě cca 5 miliard USD, částečně díky pondělnímu prodeji minoritních podílů v amerických plynovodech.
Provozní cash flow za čtvrtletí dosáhl 7,8 miliardy USD, což je více než loňských 6,8 miliardy. Čistý dluh zůstává stabilní na 26 miliardách USD, BP však cílí na jeho snížení na 14–18 miliard USD do konce roku 2027.
Graf BP.UK (D1)
Akcie společnosti BP pokračují v růstovém trendu a aktuálně se obchodují v blízkosti rezistence na úrovni 4,45 GBP, což představuje lokální maximum. Cena se pevně drží nad klouzavými průměry EMA 50 (4,26 GBP) a SMA 100 (4,14 GBP), což potvrzuje býčí technické nastavení. RSI (60,3) se nachází v neutrálně pozitivním pásmu, tedy bez známek překoupenosti, což ponechává prostor pro další růst. Také MACD zůstává v pozitivní zóně a histogram indikuje sílící momentum, i když zatím bez přehřátí trhu.
Po odrazu od říjnových minim kolem 3,70 GBP akcie postupně nabíraly na síle a potvrdily obrat trendu. Průraz nad úroveň 4,45 GBP by otevřel prostor pro růst k vyšším hladinám – například k úrovni 4,60–4,70 GBP, kde by se mohla nacházet další psychologická bariéra. Naopak v případě korekce by mohla sloužit jako první podpora EMA 50, která již několikrát v minulosti zafungovala jako technický odrazový bod. Klíčová podpora pak leží u SMA 100.

Zdroj: xStation
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: USA | Ceny ropy | Spready | Akcie | Transakce | Bod | CEO | CFD | Cash flow | EMA | Investování | Korekce | Kurz | MACD | MIFID | Momentum | Pozice | RSI | Rezistence | Riziko | Trading | Výkonnost | Doporučení | EUR | USD | GBP | Obchodování | XTB | EU | Zisk | Výsledky | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investiční strategie | Podpora | Brent | Cena | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Portfolia | Ropy | Předpověď | Čistý dluh | Komise | Podnikání | Firmy | Ztráty | xStation | Očekávání | Návratnost investic | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Akcie společnosti | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | CFD na akcie | Očekávání trhu | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Čistý zisk | Ropný gigant | Histogram | Obrat trendu | Předseda představenstva | Firma | Vysoké riziko | Miliardy | SMA | Finanční ztráty | Nižší ceny ropy | Předseda | Investujte | Ziskovost | Návratnost | Poradenství | Komunikace | Situace | Zlepšení | BP | Další růst | Růst | Vzdělávací materiály | Swapové body | SMA 100 | Zadlužení | CL | JDE | Průraz | Prostor pro další růst | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | Ceny ropy Brent | Riziko ztráty | Prodej | Odvětví | Divize | Prostor pro růst | Albert Manifold | Společnosti | Kurz tradingu | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Miliardy USD | Murray | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Technické nastavení | Trading pro začátečníky | Vice | Nižší ceny | Testovací účet | Portfólia | D1 | Psychologická bariéra | Bariéra | Oznámení | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Účet u XTB | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB | Trading PRO |
Čtěte více
-
Boyd Gaming hlásí smíšené výsledky za 3. čtvrtletí, Las Vegas zůstává pod tlakem poklesu turismu
Společnost Boyd Gaming vykázala ve třetím čtvrtletí tržby ve výši přibližně 1 miliardy USD, což znamená meziroční nárůst o 4,5 % a výrazné překonání analytických odhadů, které činily 875 milionů USD. Zatímco regionální kasina společnosti v USA vykázala růst, podnikání v Las Vegas zaznamenalo pokles v důsledku oslabující turistické poptávky. -
Božie oko
Jednodolárová bankovka si vyslúžila mnoho kontroverzie. Dôvodom je symbol božieho oka na jej zadnej strane. Tento symbol pochádzajúci z čias Slobodomurárstva nedá spávať mnohým „konšpirátorom“, ktorí za ním vidia symbol moci dolára či americkej vlády. -
BP by opět mohl spustit program zpětného odkupu, akcie rostou
BP (BP.US) ADR vzrostly dnes o více než 3 % poté, co ropný gigant oznámil dosáhnutí snížení dluhu v Q1 o $35 mld. díky prodeji aktiv, a to včetně prodeje podílu v hlavním plynovém nalezišti v Ománu a vyšším cenám ropy. Toto oznámení přišlo přibližně 1 rok předtím, než ho trh očekával. Znamená to, že BP by mohl opět obnovit program zpětného odkupu akcií, přičemž alespoň 60 % přebytečné hotovosti by mohlo plynout akcionářům. CEO společnosti Bernard Looney oznámil, že se jedná o důsledek rychlejší likvidace výnosů spolu s velmi dobrými hospodářskými výsledky v prvním kvartále. Společnost nezveřejnila žádné informace o dividendách, které byly v loňském roce sníženy. BP poskytne svá kvartální čísla společně s detaily programu zpětného odkupu akcií 27. dubna. -
BP hlásí 48% pokles zisku
Energetická společnost BP oznámila za první čtvrtletí pokles zisku o 48 % na 1,4 miliardy dolarů, což je pod očekáváním analytiků, a zároveň informovala o odchodu šéfky strategie a udržitelnosti Giulie Chierchie, která rezignuje k 1. červnu. Firma tím reaguje na rostoucí tlak ze strany investora Elliott Management, který požaduje vyšší efektivitu a návratnost pro akcionáře. -
BP kvůli propadu cen ropy odepíše majetek až za 17,5 miliardy USD
Britský energetický gigant BP kvůli propadu cen ropy a zemního plynu, horšímu výhledu a plánované změně strategie odepíše majetek až za 17,5 miliardy dolarů (asi 418 miliard Kč). Firma dnes uvedla, že po koronavirové pandemii očekává rychlejší posun od fosilních paliv k většímu využívání obnovitelných zdrojů energie. To je i součástí strategie BP. -
BP našlo ropu za miliardy. Jedná se o největší objev za desetiletí
Britský ropný gigant BP se opět ocitl v centru pozornosti, tentokrát díky největšímu objevu ropy a plynu za posledních 25 let. Pole s příznačným názvem Bumerangue, objevené v brazilské části pobřežního pásma Santos Basin, může pro společnost znamenat zásadní zlom. Po období, kdy se BP snažila transformovat na „zelenější“ firmu a orientovat více na obnovitelné zdroje, se karta zjevně obrací. Tento objev je důkazem, že ropa ještě neřekla poslední slovo v portfoliu BP, ani v širší energetické hře. -
BP objevila nová ložiska ropy v Mexickém zálivu
Energetický gigant BP oznámil nový objev ropy v oblasti Far South v Mexickém zálivu, konkrétně v bloku Green Canyon 584, přibližně 190 kilometrů od pobřeží Louisiany. Jak původní průzkumný vrt, tak jeho vedlejší odbočka narazily na ropu a předběžná data naznačují komerčně využitelné objemy ropy a plynu. -
BP prodá své petrochemické aktivity za pět miliard USD
Britský ropný koncern BP prodá své globální petrochemické aktivity za pět miliard dolarů (119 miliard Kč) britské chemické firmě Ineos. BP se tak stahuje z odvětví, které by podle odborníků mělo být v příštích desetiletích klíčovým motorem růstu poptávky po ropě. Uvedla to dnes agentura Reuters. -
BP prodává podíl v plynovodu TANAP
Energetická společnost BP oznámila prodej 25% podílu ve firmě, která vlastní 12% podíl v plynovodu TANAP, investiční společnosti Apollo Global Management (APO.N). Hodnota transakce činí 1 miliardu dolarů. -
BP prodává 300 čerpacích stanic v Nizozemsku, naplňuje plán odprodeje aktiv
Společnost BP oznámila prodej svých 300 čerpacích stanic v Nizozemsku nizozemské firmě Catom, která se specializuje na distribuci a obchod s palivy. Transakce je součástí širšího plánu BP, který počítá s odprodejem aktiv v hodnotě až 20 miliard dolarů do roku 2027. Hodnota samotné nizozemské transakce nebyla zveřejněna, ale dokončení se očekává do konce letošního roku. -
BP ruší strategii snižování produkce uhlovodíků, ropy a plynu bude těžit více
Britská energetická společnost BP definitivně opouští strategii snižování produkce uhlovodíků a naopak se zaměří na těžbu ropy a plynu. Investice do těžby zvýší na deset miliard dolarů (240 miliard Kč) ročně. Firma to dnes uvedla ve své aktualizované dlouhodobé strategii, která znamená zásadní změnu vůči dosavadním plánům. -
BP sází na umělou inteligenci: Od optimalizace vrtů až po pečení croissantů
Společnost BP Plc nasazuje umělou inteligenci (AI) napříč celým svým podnikáním, od hlubinného vrtání ropy až po provoz čerpacích stanic. Její cílem je zrychlit procesy, snížit náklady a zvýšit ziskovost v době, kdy čelí tlaku od nespokojených akcionářů i aktivistických investorů. -
BP schválila investici 5 miliard USD do těžby v Mexickém zálivu
Společnost BP oznámila, že investuje 5 miliard dolarů do nového ropného projektu Tiber‑Guadalupe v americké části Mexického zálivu. Jedná se o jasný signál, že firma znovu orientuje svou strategii zpět na tradiční ropu a plyn. -
BP vykázala za čtvrtletí zisk 86 mil. dolarů, překonala očekávání
Britská ropná společnost BP vykázala za třetí čtvrtletí díky lepším cenám ropy zisk 86 milionů dolarů (bezmála dvě miliardy Kč) a překonala tak očekávání analytiků. V předchozím kvartálu měl podnik rekordní ztrátu 6,7 miliardy dolarů. Ropný gigant varoval, že zotavení z dopadů pandemie covidu-19 zůstává nejisté, což negativně ovlivňuje poptávku po ropě a zisky z rafinace. -
BP zaznamenala první ztrátu za poslední dekádu
Akcie BP (BP.US) dnes klesly o více než 6 % poté, co společnost reportovala horší hospodářské výsledky. Ropný gigant vykázal ztrátu ve výši $5,7 mld. za rok 2020 - jedinou za poslední dekádu. Výsledky byly negativně ovlivněny nízkou poptávkou po ropě a ropných produktech způsobenou pandemií koronaviru. Společnost rovněž varovala před obtížným startem do roku 2021 kvůli přetrvávajícím cestovním restrikcím. -
BP zpomaluje odklon od ropy
Akciím ropného gigantu BP se v posledních dnech daří. Za růstem ceny stojí v první řadě dobré hospodářské výsledky, vyšší dividenda a zpětné odkupy akcií. Daleko zajímavější z makro pohledu je ale rozhodnutí společnosti zpomalit ústup od produkce fosilních paliv. Před třemi lety totiž v BP plánovali výrazně omezit investice do těžby a do roku 2030 plánovali snížit produkci ropy o 40 % ve srovnání s rokem 2019. Nynější revidované plány přitom stanovují cílovou úroveň pro daný rok na 2 milióny barelů denně, což znamená snížení produkce oproti před COVIDové době asi "jen" o čtvrtinu. -
BRAComp klesá o 1,1 % pod tlakem amerického dolaru a Číny
Futures na hlavní index brazilských akcií (BRAComp) dnes patří k nejslabším indexům s poklesem o téměř 1,1 %. Index již ztratil téměř 7 % ze svých post-roll-off maxim a v roce 2024 si vede velmi špatně, podobně jako čínský Hang Seng, na kterém se rozsah poklesu od 1. ledna pohybuje kolem 8 %. -
Brainardová oživila dolar. Euro se stává obětí krátkých pozic
Pár EUR/USD zůstává zranitelný, protože dolar se rychle zotavuje. Nejnižší úrovně od poloviny března byly prolomeny v úterý, nejprve 1,0950 a poté 1,0920. Medvědi mají šanci prolomit úroveň 1,0900. -
BRAKING: EURUSD po datech z amerického trhu s bydlením v útlumu 🔎
14:30, Spojené státy americké - Stavební povolení za září: Skutečnost -2,9 % m/m; předchozí 4,6 % m/m; Skutečnost 1,428 mil.; odhad 1,450 mil.; předchozí 1,470 mil; -
Brambory pěstujeme na historicky nejmenší ploše
„V září došlo k meziročnímu růstu ceny brambor o 63,4 procenta. Výrazné zlevnění však bohužel nemůžeme očekávat, protože letošní úroda brambor ve výši 533 tisíc tun je velmi slabá. Navíc klesá zájem o pěstování brambor, které se letos osázeli na historicky nejmenší ploše,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Budoucnost pasivního příjmu: Jsou tabákové akcie stále spolehlivým zdrojem dividend?
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
Budoucnost pasivního příjmu: Jsou tabákové akcie stále spolehlivým zdrojem dividend?
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
Denní kalendář událostí
Dnes se koná setkání zemí G20
V USA maloobchodní tržby
V USA index PPI
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
V USA bilance státního rozpočtu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index CPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Dnes se koná setkání zemí G20
V USA maloobchodní tržby
V USA index PPI
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
V Číně maloobchodní tržby
V Číně průmyslová produkce
V USA bilance státního rozpočtu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index CPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Tradingové analýzy a zprávy
Reuters: Meta hodlá ve Spojených státech investovat 600 miliard dolarů
Čína zrušila omezení vývozu některých kovů do USA
Ceny v Číně po dvou měsících opět stouply
Akcie v USA v závěru obchodování smazaly ztráty, uzavřely tak bez větších změn
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,3 procenta na nový rekord
Forex: Dolar mírně oslabuje vůči euru, v centru pozornosti zůstávají úrokové sazby
Pražská burza potřetí v řadě vylepšila historické maximum
Spotřebitelská důvěra v USA klesla nejníže za téměř tři a půl roku
Komodity: Ropa směřuje k druhému týdennímu poklesu, přetrvávají obavy z nadměrné nabídky
Forex: Koruna v závěru týdne zpevnila k euru i dolaru
Reuters: Meta hodlá ve Spojených státech investovat 600 miliard dolarů
Čína zrušila omezení vývozu některých kovů do USA
Ceny v Číně po dvou měsících opět stouply
Akcie v USA v závěru obchodování smazaly ztráty, uzavřely tak bez větších změn
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,3 procenta na nový rekord
Forex: Dolar mírně oslabuje vůči euru, v centru pozornosti zůstávají úrokové sazby
Pražská burza potřetí v řadě vylepšila historické maximum
Spotřebitelská důvěra v USA klesla nejníže za téměř tři a půl roku
Komodity: Ropa směřuje k druhému týdennímu poklesu, přetrvávají obavy z nadměrné nabídky
Forex: Koruna v závěru týdne zpevnila k euru i dolaru
Blogy uživatelů
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a AUD/USD
Index S&P 500 sletěl dolů, panika to ale ještě není
Výsledková sezóna nepomáhá Big Tech
Emisní povolenky pro každého: kolik navíc zaplatíme od roku 2027
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. listopadu 2025)
Od práce ve fabrice k profesionálnímu tradingu: jak Alle z Itálie našel svou cestu s Fintokei
Big short pro rok 2026?!
Získej k prvnímu payoutu challenge zdarma!
Zásadní otázka v tradingu: Měli byste obchodovat trend nebo obchodovat proti němu?
Praktické okénko: Sice den v obchodě, ale zisk je doma
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a AUD/USD
Index S&P 500 sletěl dolů, panika to ale ještě není
Výsledková sezóna nepomáhá Big Tech
Emisní povolenky pro každého: kolik navíc zaplatíme od roku 2027
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. listopadu 2025)
Od práce ve fabrice k profesionálnímu tradingu: jak Alle z Itálie našel svou cestu s Fintokei
Big short pro rok 2026?!
Získej k prvnímu payoutu challenge zdarma!
Zásadní otázka v tradingu: Měli byste obchodovat trend nebo obchodovat proti němu?
Praktické okénko: Sice den v obchodě, ale zisk je doma
Forexové online zpravodajství
Vstupuje Maďarsko do měnové unie s USA? Orbán podle svých slov s Trumpem dojednal dolarovou ochranu Maďarska aneb „co vzal Brusel, to dá Washington“
Orbán si u Trumpa zajistil údajně časově neomezenou výjimku na dovoz ropy i plynu. Kdo tedy husu hoduje na sv. Martina, podporuje Putina, neboť husy v ČR jsou zhusta z Maďarska, které i nadále „pojede“ na ruské energie
Svátek sv. Martina letos českých restauracím „přihraje“ 2 až 3 miliardy korun navíc, bude letos nejdražší v historii. Svatomartinské menu vyjde na více než 1000 korun, nejchutnější jsou české husy, běžně prakticky nesehnatelné
Smíšený závěr v USA
Americké indexy nadále klesají
DAX neudržel v pátek zisky a zakončuje seanci poklesem
Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
Denní shrnutí – Vláda zůstává paralyzovaná, trh klesá, kryptoměny se zotavují
Prodlužující se pokles na konci týdne! 🚨
Míří Mexiko k nejdelší sérii snižování sazeb od pandemie?
Vstupuje Maďarsko do měnové unie s USA? Orbán podle svých slov s Trumpem dojednal dolarovou ochranu Maďarska aneb „co vzal Brusel, to dá Washington“
Orbán si u Trumpa zajistil údajně časově neomezenou výjimku na dovoz ropy i plynu. Kdo tedy husu hoduje na sv. Martina, podporuje Putina, neboť husy v ČR jsou zhusta z Maďarska, které i nadále „pojede“ na ruské energie
Svátek sv. Martina letos českých restauracím „přihraje“ 2 až 3 miliardy korun navíc, bude letos nejdražší v historii. Svatomartinské menu vyjde na více než 1000 korun, nejchutnější jsou české husy, běžně prakticky nesehnatelné
Smíšený závěr v USA
Americké indexy nadále klesají
DAX neudržel v pátek zisky a zakončuje seanci poklesem
Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
Denní shrnutí – Vláda zůstává paralyzovaná, trh klesá, kryptoměny se zotavují
Prodlužující se pokles na konci týdne! 🚨
Míří Mexiko k nejdelší sérii snižování sazeb od pandemie?
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Akcie spoločnosti Nordstorm vzrástli o 17% vďaka lepším hospodárskym výsledkom
NEO / USD – Binance: 16. 12. 2019
Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+0,59 %), ropa (+0,47 %) a zlato (+0,37 %)
Makro: Růst zaměstnanosti v soukromém sektoru USA poprvé od listopadu zrychlil
Ranní nadhoz - první odhady HDP za Q2 dominují datům tento týden
Dva roky stará lekce z oslavy na Karlově mostě
Dostavba jaderných bloků je kvůli Evropskému parlamentu ohrožena
BREAKING: CPI v Eurozóně kleslo na nejnižší úroveň za více než dva roky!
Forex: ČNB tento týden ponechá sazby beze změny
E-shop Alza loni meziročně zvýšil obrat o pětinu na 45 miliard korun
Akcie spoločnosti Nordstorm vzrástli o 17% vďaka lepším hospodárskym výsledkom
NEO / USD – Binance: 16. 12. 2019
Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+0,59 %), ropa (+0,47 %) a zlato (+0,37 %)
Makro: Růst zaměstnanosti v soukromém sektoru USA poprvé od listopadu zrychlil
Ranní nadhoz - první odhady HDP za Q2 dominují datům tento týden
Dva roky stará lekce z oslavy na Karlově mostě
Dostavba jaderných bloků je kvůli Evropskému parlamentu ohrožena
BREAKING: CPI v Eurozóně kleslo na nejnižší úroveň za více než dva roky!
Forex: ČNB tento týden ponechá sazby beze změny
E-shop Alza loni meziročně zvýšil obrat o pětinu na 45 miliard korun
Blogy uživatelů
Ropný trh zasáhnou od příštího týdne sankce na Irán
Restart 2021 – nejlepší doba pro začátek
Co s indexy? | Swingový TimeFrame výhled na týden 20.2. - 26.2. 2023
Obchodovat proti dolaru chce odvahu
Expanze pokračuje, důležité bude ji uřídit
INVESTIČNÍ GLOSA: Legendární Buffett se loučí. Investorům to natřel i ve svých 94 letech
Shortování – potenciální příležitost, nebo zbytečný risk?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 28.9.2012
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (27.6.2025)
Drahá, ale solidní akcie americké banky Morgan Stanley
Ropný trh zasáhnou od příštího týdne sankce na Irán
Restart 2021 – nejlepší doba pro začátek
Co s indexy? | Swingový TimeFrame výhled na týden 20.2. - 26.2. 2023
Obchodovat proti dolaru chce odvahu
Expanze pokračuje, důležité bude ji uřídit
INVESTIČNÍ GLOSA: Legendární Buffett se loučí. Investorům to natřel i ve svých 94 letech
Shortování – potenciální příležitost, nebo zbytečný risk?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 28.9.2012
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (27.6.2025)
Drahá, ale solidní akcie americké banky Morgan Stanley
Vzdělávací články
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Jak obchodovat breakout trendového kanálu
Proč si vybrat intradenní obchodování
Co dělá obchod, který skončí na Break/Even, dobrým či špatným
Je aktuální výprodej farmaceutických akcií investiční příležitostí, nebo pastí na permanentní býky?
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Obchodní výsledky institucionálních objednávek (duben 2022)
Risk-Management v Prop Tradingu
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Jak obchodovat breakout trendového kanálu
Proč si vybrat intradenní obchodování
Co dělá obchod, který skončí na Break/Even, dobrým či špatným
Je aktuální výprodej farmaceutických akcií investiční příležitostí, nebo pastí na permanentní býky?
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Obchodní výsledky institucionálních objednávek (duben 2022)
Risk-Management v Prop Tradingu
Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Tradingové analýzy a zprávy
Swingové obchodování zlata 13.11.2017
Index spekulativního sentimentu 14.6.2022
BoE by mohla do 12měsíců zvýšit sazby
Obchodujeme kryptoměny: XRP/USD (Ripple) - technická analýza 5.2.2020
Aktuálně otevřené forex pozice 2.3.2017
Ropa WTI - Intradenní výhled 4.1.2017
Jaké jsou největší ekonomiky světa?
EUR/GBP - Intradenní výhled 9.12.2019
Vývoz z Německa se v srpnu nečekaně snížil
Americké akcie oslabily, index S&P 500 po pěti rekordních seancích oslabil
Swingové obchodování zlata 13.11.2017
Index spekulativního sentimentu 14.6.2022
BoE by mohla do 12měsíců zvýšit sazby
Obchodujeme kryptoměny: XRP/USD (Ripple) - technická analýza 5.2.2020
Aktuálně otevřené forex pozice 2.3.2017
Ropa WTI - Intradenní výhled 4.1.2017
Jaké jsou největší ekonomiky světa?
EUR/GBP - Intradenní výhled 9.12.2019
Vývoz z Německa se v srpnu nečekaně snížil
Americké akcie oslabily, index S&P 500 po pěti rekordních seancích oslabil
Témata v diskusním fóru
Co znamená přicházející rotace k riziku?
FinFX
LIVE TRADING pomocí PRICE ACTION, S/R, S/D, DIVERGENCÍ, TL
Jaký obchodní styl vám vyhovuje (2/2)?
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
EUR/USD
Axiory: Jak pokračuje revoluce na finančním trhu
Burzovní grafy: Zelená nula potvrdila nové rozpětí indexu S&P 500
Jihokorejské platidlo přežilo občanskou válku i diktaturu. Dnes patří won mezi nejoblíbenější měny
Zlata se ještě nevzdávejte
Co znamená přicházející rotace k riziku?
FinFX
LIVE TRADING pomocí PRICE ACTION, S/R, S/D, DIVERGENCÍ, TL
Jaký obchodní styl vám vyhovuje (2/2)?
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
EUR/USD
Axiory: Jak pokračuje revoluce na finančním trhu
Burzovní grafy: Zelená nula potvrdila nové rozpětí indexu S&P 500
Jihokorejské platidlo přežilo občanskou válku i diktaturu. Dnes patří won mezi nejoblíbenější měny
Zlata se ještě nevzdávejte




