Pondělí 11. prosinec 2023 04:38
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new

Bitcoin se snaží bránit dvouletá minima 📌

22.11.2022 12:18  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Bitcoin se snaží ubránit klíčovou podporu poblíž 15 500 USD. Kryptoměny se opět dostaly pod tlak v souvislosti se zprávami agentury Bloomberg, která s odvoláním na své zdroje uvedla, že půjčující kryptoměnový gigant Genesis podá návrh na bankrot, pokud nezíská externí financování:

 • Momentální spekulace kolem důkazu o rezervách Grayscale Bitcoin Trust ustaly poté, co Coinbase představila kompletní rezervy, které pro trust drží (zveřejněná zpráva ukázala stav rezerv k 30. říjnu), a analytici Bernstein uvedli, že vlastnická struktura nevystavuje trust kolapsu, pokud Genesis Capital vyhlásí bankrot. Oba subjekty jsou součástí skupiny Digital Currency Group, kterou vytvořil Barry Silbert;
 • Genesis Capital se topí v problémech v souvislosti s dluhem své úvěrové divize, jejíž dluh ke konci září letošního roku činil téměř 2,9 miliardy USD. Společnost podobně jako zkrachovalá Celsius Network půjčovala nezajištěné úvěry na býčím trhu. Šetření analytiků společnosti Quartz odhalilo skandální praktiky, které Genesis při půjčování prostředků používala. Kromě nezajištěných úvěrů postrádajících důkladné ověření měly být některé "zajištěné" úvěry zajištěny zástavou od jiných zákazníků, což vytvářelo strukturální riziko;
 • Podle zpráv Reuteres měla společnost Genesis půjčovat prostředky "zajištěné" v současnosti prakticky bezcenným tokenem FTT zkrachovalému fondu Alameda Research, rozsah ztrát z toho plynoucích zatím není znám. Fond měl také půjčovat zajištění svých vlastních klientů jiným dlužníkům, což připomíná praktiky z krize v roce 2008. Fond získal popularitu v roce 2018, kdy na býčím trhu půjčoval finanční prostředky finančním institucím za atraktivní nízké úrokové sazby, čímž na rozdíl od svých konkurentů omezil papírování na minimum.
CoinDesk - Unknown

Podle údajů analytické společnosti IntoTheBlock zaznamenává v současnosti ztráty z investic do bitcoinu 24,6 milionu adres z celkového počtu 47,9 milionu. To znamená, že téměř 51 % trhu BTC vykazuje nerealizovanou ztrátu. Přibližně 45 % má nerealizovaný zisk, zatímco zhruba 3 až 4 % jsou blízko úrovně "break even", tj. zhruba neutrální. Pro srovnání, v lednu 2019 byl však podíl adres ve ztrátě (out-of-the-money) ještě vyšší, a to 55 %. Bitcoin pak dosáhl dna poblíž 3200 USD a o tři měsíce později zahájil býčí trh. Naproti tomu během medvědího trhu v roce 2015 dosáhl podíl adres ve ztrátě 62 %. Situace, kdy většina adres držících Bitcoin zaznamenává ztráty, jsou vzácné, naposledy taková situace nastala během koronavírového krachu v březnu 2020. Ačkoli údaje z minulosti nezaručují budoucí výkonnost, mohou naznačovat, že procento ztrátových adres na dně každého následujícího býčího trhu je stále menší, což by mohlo být předzvěstí blížícího se býčího rozmachu. Na druhou stranu stále není jasné, jak dalece systémový dominový efekt způsobený kolapsem FTX "stáhne" Bitcoin na ještě nižší úrovně. Zdroj: IntoTheBlockZ grafu je patrné, že celková nabídka v rukou dlouhodobých investorů klesla v souvislosti s kolapsem FTX o téměř 85 000 BTC, což signalizuje rozsah srovnatelný s kolapsem společnosti Luna, kdy skupina LTH snížila rezervy o 101 000 BTC. Rozsah je však stále menší než červnový výprodej a červencová rally, kdy LTH adresně rozdělila část rezerv. Zdroj: Glassnode

Graf Bitcoinu, interval H4. Hlavní kryptoměna se pohybuje v klesajícím trendu a testuje úrovně ročních minim z 10. listopadu. Kupci včera večer zastavili pokles pod 15 500 dolarů a snaží se vyčerpat nabídkové síly. Pokud se býkům podaří tuto úroveň udržet, můžeme očekávat korekci směrem vzhůru k 17 000 USD. Pokud ne, otevře se pravděpodobně cesta k úrovním poblíž 14 000 USD, tj. k maximům z června 2019. Zdroj: xStation5

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bitcoin se po zasedání Fedu vrací nad 29 000 dolarů, jelikož trh sází na snížení úrokových sazeb – jak se bude cena BTC dále vyvíjet?
  Bitcoin se v souvislosti s novým zvýšením úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem opět vrátil nad úroveň 29 000 dolarů, přičemž se dostal nad 21denní a 50denní klouzavý průměr.
 • Bitcoin se propadá pod 26 000 dolarů
  Bitcoin se v úterý ráno prudce propadl pod 26 000 USD a udržel si tak boční trend. V době psaní článku bitcoin kolísá u hladiny 25 849 USD.
 • Bitcoin se propadá pod 30 000 USD
  Ve středu v ranní fázi obchodování se bitcoin a další kryptoměny propadly pod významné úrovně. Navzdory silnému poklesu cen nebyly zveřejněny žádné zásadní informace. Pokles nastal během 20 minut a vedl k likvidaci dlouhých pozic futures na BTC v hodnotě přes 25 milionů dolarů.
 • Bitcoin se před zasedáním Fedu akumuluje a je velmi volatilní
  Během posledních tří týdnů došlo před zasedáním Fedu k výraznému přerozdělení investičních objemů. Kryptoměnový a zejména bitcoinový trh během tohoto období ztratily část investičního kapitálu. Pouze 24,53 % investorů drží BTC alespoň šest měsíců, což je rekordně málo. Odliv kapitálu z kryptoměnových fondů během minulého týdne navíc činil 110 mil. USD.
 • Bitcoin se před zasedáním Fedu pohybuje kolem 20 400 USD 📉
  Býci z Wall Street by dnes rádi slyšeli od šéfa Fedu Jeroma Powella alespoň náznaky nižších zvýšení na příštích zasedáních FOMC poté, co Fed pravděpodobně počtvrté výrazně zvýší úrokové sazby, o 75 bps. Očekávání Wall Street vzrostla po zprávách WSJ o možném zvýšení o 50 bp v prosinci a spekulacích od analytiků BlackRock, kteří na dnešní konferenci očekávali „holubičí jazyk“.
 • Bitcoin se přiblížil k hranici 31 000 dolarů – jak vysoko může BTC tento týden vystoupat?
  Cena Bitcoinu si udržuje vzestupnou trajektorii a tento víkend mnohé zaskočila. Od této chvíle BTC za posledních 24 hodin vzrostl o 2,4 % a za poslední týden si udržuje 13% rally. Na úrovni 30 865 USD je podle údajů společnosti Coingecko špičkové krypto jen pár centimetrů od dosažení opěvované hranice 31 000 USD, kterou krátce překročil 10. dubna letošního roku.
 • Bitcoin se přibližuje k minimům z června a července a zůstává pod tlakem
  Bitcoin se obchoduje kolem 33 000 USD, zatímco cena nadále vytváří nižší minima a nižší maxima. Trend zůstává medvědí, neboť cena se stále nachází uvnitř klesajícího kanálu na cestě ze svých historických maxim. Cena se přibližuje k minimům z června a července a ke spodní hranici kanálu na úrovni 30 000 USD.
 • Bitcoin se připravuje na býčí běh k 75 000 USD
  V roce 2021 bylo populární srovnávat bitcoin se zlatem a diskutovat o rivalitě mezi těmito dvěma nástroji. V roce 2021 však bitcoin závod se zlatem vyhrál. Navzdory přísné měnové politice Fedu bitcoin v blízké budoucnosti pravděpodobně obnoví svou rally na nová maxima.
 • Bitcoin se připravuje na vytvoření lokálního dna a obnovení pohybu nahoru
  Po impulzním poklesu bitcoin zahájil fázi konsolidace a více než týden se obchoduje v rozmezí 45 000 až 50 000 USD. Na grafech zároveň nejsou jasné signály o dalším pohybu cen, nicméně analýza trhů futures a derivátů naznačuje brzký exit z aktuálního rozmezí. Situace zůstává nejistá, protože trh je ve stavu strachu a další pokles cen by mohl vyvolat lokální výprodej.
 • Bitcoin se příští rok pokusí dosáhnout úrovně 200 000 USD
  Letošní rok byl pro první kryptoměnu velkou výzvou. Vysoká volatilita bitcoinu někdy překročila všechny hranice a velké vzestupy střídaly pády. V nadcházejícím roce se toto digitální aktivum neobejde bez problémů, ale odborníci očekávají pozitivní změny v jeho dynamice.
 • Bitcoin se snaží neztratit dynamiku ⚡
  Bitcoin se snaží udržet v blízkosti 17 000 USD navzdory zhoršujícímu se sentimentu na akciových indexech. Analytická společnost Glassnode uvedla, že hlavní kryptoměna dosáhla několika důležitých úrovní na řetězci:
 • Bitcoin se snaží odrazit nad 17 000 USD 📈 SOPR na úrovni z března 2020 ⚡
  Kryptoměny se dnes obchodují mírně výše poté, co se bitcoinu podařilo uhájit klíčové cenové úrovně pod 16 000 USD. Lepší sentiment na burzách, který s sebou nese větší chuť riskovat, má nakonec stále šanci pomoci kryptoměnám dohnat ztráty způsobené bankrotem burzy FTX a klesající důvěrou v kryptoměnové společnosti:
 • Bitcoin se snaží přežít víkend nad 17 000 USD⚡
  Kryptoměny včera rostly na vlně euforické reakce Wall Street. Zpomalující růst inflace a pokles síly dolaru podporují pozitivní rizikovou náladu. Ještě před dvěma dny jsme byli svědky totální kapitulace trhu kryptoměn, nakonec se býci rozhodli medvědí sérii přerušit. Na konci týdne však krátkodobí investoři možná budou chtít vybírat zisky a v odvětví se rozšířila zpráva, že další kryptoměnová instituce, BlockFi, zastavila výběry. Trh to čte jako první předzvěst dominového efektu insolvence burzy FTX a fondu Alameda Research:
 • Bitcoin se snaží udržet nad 23 000 USD 📌
  Bitcoin se dnes obchoduje v blízkosti 23 000 USD. Po včerejším Powellově projevu se kryptoměnám navzdory počáteční euforii nepodařilo pokračovat v rally. Nálada mezi kryptoměnami je smíšená, přičemž největším poraženým je Graf, který si včera díky trendu umělé inteligence připsal téměř 50 %. Pojďme se podívat na některé klíčové ukazatele "na řetězci", jako jsou NUPL a SOPR, a zjistit, jak je to s rovnováhou krátkých (STH) a dlouhodobých (LTH) adres BTC:
 • Bitcoin se snaží udržet úroveň 23 000 USD
  Bitcoin se usadil zpět pod 23 000 USD, Ethereum se obchoduje nad 1 600 USD. Altcoiny vůči BTC posilují. Rekordní růst zaznamenává proti králi kryptoměn BinanceCoin, což je hlavní coin směnárny Binance. Nicméně nárůst kryptoměny chytil zřetelnou dušnost.
 • Bitcoin se snaží udržet úroveň 28 000 USD
  Bitcoin ztrácí již třetí den v řadě. Podle údajů společnosti Coinglas byly za uplynulý den zlikvidovány pákové pozice v hodnotě téměř 160 milionů dolarů, z nichž 80 % tvořily býčí sázky. Hodnota zlikvidovaných pozic na kryptoměnových derivátech tento týden již přesáhla 400 milionů dolarů. Údaje společnosti Santiment ukazují, že počet pákových pozic na trhu s kryptoměnami se zvyšoval s rostoucí cenou bitcoinu, což vyvolávalo optimismus, ale nakonec vedlo k obratu sentimentu a prudké korekci. Spolu s BTC s největší kapitalizací klesají i další altcoiny, včetně Etherea, Ripplu a Litecoinu.
 • Bitcoin se snaží znovu získat 20 000 dolarů, jelikož obchodníci s Etherem, XRP a Cardanem se chystají na masivní býčí běh
  Po epické bitvě o kontrolu na začátku ledna se bitcoinovým býkům podařilo tento týden svrhnout medvědy a cena se 12. prosince poprvé od poloviny prosince vyšplhala nad 18 000 dolarů.
 • Bitcoin se stabilizuje kolem úrovně 28 000 USD: máme očekávat další růst?
  Bitcoin po silném vstupu do tohoto týdne zpomalil a konsolidoval se poblíž úrovně 28 000 USD. Přešel do fáze konsolidace a výrazně tak snížil volatilitu na trhu. Investoři nicméně vzhledem k prohlášením regulátorů vyspělých zemí očekávají další růst tohoto aktiva.
 • Bitcoin se stal bezpečným aktivem s dvouletou korelací ke zlatu
  Bitcoin, primární kryptoměna, která bývala označována za nestabilní investici, našla překvapivého spřízněnce v podobě letité komodity: zlata.
 • Bitcoin se stále obchoduje nad 7 000 USD
  Bitcoin letos překvapuje naprosto všechny. Už minulý týden všem vyrazil dech, když překonal hranici 7 000 USD. Pokud to někdo na začátku tohoto roku čekal, mohl skvěle na jeho nákupu vydělat. Bohužel to prakticky nikdo nečekal.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Kawase
GKFX
Bernstein Bank
reklama
Fintokei SwiftTrader