Ticker Tape by TradingView
Swingový výhled 16. týden 2022
Jerome Powell potvrdil, že Fed bude agresivně postupovat v boji proti inflaci a naznačil přísnější zvyšování úrokových sazeb již od května. Akciové indexy v návaznosti na to silně poklesly. Rekordních hodnot dosáhla inflace v eurozóně, která za březen činila 7,4 %. I přes tuto zprávu ale euro nadále oslabovalo. Výprodeje pokračují také na japonském jenu, který je vůči americkému dolaru nejslabší za posledních 20 let.
USD index posiluje spolu s výnosy amerických dluhopisů
Šéf Fedu Jerome Powell ve čtvrtek uvedl, že Fed by v květnu mohl zvýšit úrokovou sazbu o 0,50 %. V agresivním tempu zvyšování sazeb by Fed mohl pokračovat i v dalších měsících tohoto roku.
Výnosy amerických 10letých dluhopisů na tuto zprávu reagovaly dalším posilováním a dosáhly již hodnoty 2.94 %. Z tohoto vývoje profituje také americký dolar, který již překonal hodnotu 100 a nadále se pohybuje v rostoucím trendu.
Na akciích probíhá výsledková sezóna
Růst úrokových sazeb nadále zatěžuje akciové indexy, které ve čtvrtek po informaci šéfa Fedu o agresivním tempu zvyšování úroků vrátily zisky z první poloviny minulého týdne a výrazně oslabily.
Kromě toho se do pohybů indexů promítá výsledková sezóna, která je v plném proudu. V minulém týdnu reportovaly výsledky například Netflix a Tesla.
Zatímco Netflix nepříjemně překvapil snížením počtu předplatitelů o 200 000 za 1Q 2022 a akcie firmy se v návaznosti na tuto zprávu propadly o 35 %, tak Tesla naopak překonala očekávání analytiků a akcie po oznámení výsledků posílily o více než 10 %. Tesla tak ukázala, že si dovedla mnohem lépe než její konkurenti poradit s problémy v dodavatelských řetězcích a s vyššími cenami subdodávek, které sužují celý automobilový sektor.
Pokles předplatitelů Netflixu je možné vysvětlit tím, že lidé v prostředí rostoucích cen začínají více šetřit.

Obrázek č.2: SP 500 na H4 a D1 grafu
Na americkém indexu SP 500 probíhá nadále klesající korekce, kterou nám ukazuje H4 graf. Cena se dostala k hladině rezistence u 4 514-4 520. Cena se nadále pohybuje pod klouzavým průměrem SMA 100 (modrá čára) na denním grafu, což ukazuje na medvědí sentiment.
Nejbližší rezistence podle H4 grafu je v pásmu 4 514 – 4 520. Další rezistence je kolem 4 583 – 4 600. Support je u 4 360 – 4 365.
Německý index DAX
Také na DAXu probíhá korekce a poslední svíčka na denním grafu je medvědí pin bar, který naznačuje, že by index mohl dále klesat.

Obrázek č.3: Německý index DAX na H4 a denním grafu
I tento index se pohybuje pod SMA 100 na denním grafu, což potvrzuje medvědí sentiment. Cena se dostala na support podle H4 grafu, který je u 14 340 – 14 370. Ten ale velice pravděpodobně bude rychle překonán. Další support je 13 910 – 14 000. Nejbližší rezistence je 14 592 – 14 632.
Vliv na DAX mají francouzské prezidentské volby, které se konají v neděli 24.4.2022. Podle posledních průzkumů vede Macron nad Le Pen a pokud by volby dopadly takto, tak by to nemělo mít na trhy významnější vliv. Pokud by ale překvapivě zvítězila Marine Le Pen, byla by to pro francouzskou ekonomiku velice negativní zpráva, která by zatížila i index DAX.
Euro nadále v klesajícím trendu
Jestřábí politika Fedu a holubičí rétorika ECB na zasedání ve čtvrtek 14.4.2022, ze kterého vyplynulo, že zvyšování sazeb ECB v krátkodobém horizontu neplánuje, znamenají další tlak na evropskou měnu. Nejistotu vyvolávají také francouzské prezidentské volby a samozřejmě pokračující válka na Ukrajině.

Obrázek č.4: Vývoj úrokových sazeb v ČR
Z makroekonomických dat byla reportována data o inflaci, která dosáhla v meziročním srovnání 7,4 %. Předchozí měsíc byla inflace 5,9 %. Tento růst inflace vyvolal dočasné posilování eura až k hladině rezistence u 1.0930 – 1.0950. Z této úrovně pak ale po zprávách Fedu o rychlém utahování ekonomiky nastal rychlý pokles. Support je u 1.0760 – 1.0780.
Výprodeje japonského jenu nekončí
Pod tlakem je také japonský jen. Americký dolar vůči japonskému jenu (USD/JPY) již dosáhl na 20letá maxima a zdá se, že oslabování jenu vůči americkému dolaru by mohlo dále pokračovat. Důvod je ten, že japonská cetrální banka má nejvíce umírněnou monetární politiku ze všech významných centrálních bank a nadále pokračuje v podpoře ekonomiky, zatímco Fed bude agresivně ekonomiku zpřísňovat.Tento fundament tedy naznačuje, že by k obratu na páru USD/JPY nemělo v dohledné době dojít.

Obrázek č.5: USDJPY na měsíčním grafu
Z pohledu technické analýzy cena USD/JPY překonala silnou rezistenci v pásmu kolem ceny 126.00, kterou vidíme na měsíčním grafu. Měnový pár má tak volný prostor k dalšímu růstu až k rezistenci, která je v oblasti u hodnoty 135.00 jenů za dolar.
Klíčová slova: Akciové indexy | Inflace | USD/JPY | Pin Bar | Výsledková sezóna | Politika | Akcie | Americký dolar | DAX | ECB | Euro | Fed | Index DAX | Japonský jen | Korekce | Měnový pár | Rezistence | Sentiment | Support | USD | JPY | Indexy | Výsledky | USDJPY | Index | Analýzy | Banka | Cena | Dolar | Eura | Graf | Prezidentské volby | USD index | Zpráva | Zisky | Volby | Zvyšování sazeb | Zvyšování úrokových sazeb | Firmy | Německý index DAX | Výnosy amerických dluhopisů | Tesla | Výhled | Výnosy | Očekávání analytiků | Vývoj úrokových sazeb | Americký dolar vůči japonskému jenu | Očekávání | Jerome Powell | Inflace v eurozóně | Šéf Fedu | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Zvyšování úroků | Politika Fedu | Akcie firmy | Šéf Fedu Jerome Powell | Technické analýzy | Automobilový sektor | Konkurenti | SMA | Dolar vůči japonskému jenu | Problémy | Netflix | Nejbližší rezistence | Macron | Trhy | Pokles | Růst inflace | Medvědí Pin Bar | Medvědi | Vývoj | Fundament | Růst | Ekonomiky | SMA 100 | ČR | Ceny | Swingový výhled | CARA | Data o inflaci | Problémy v dodavatelských řetězcích | TIM | 3М | Válka na Ukrajině | Jestřábí politika |
Čtěte více
-
Swatch si utahuje z cel na Švýcarsko: parodická edice hodinek naráží na Trumpovu 39% daň
Švýcarský hodinářský gigant Swatch se rozhodl reagovat na 39% dovozní clo, které minulý měsíc uvalil prezident Donald Trump na zboží ze Švýcarska, po svém – satirickou limitovanou edicí hodinek s názvem "WHAT IF...TARIFFS?". -
SWIFT je „Facebook pro mezinárodní banky“, v němž se místo lajků posílají dolary. Odstřižení od něj může Putinův režim zničit, Západu ale přinese inflaci, nutnost vzdát Green Deal či pád dolaru
Možné odstřižení Ruska od mezinárodního platebního systému SWIFT se Západu vrátí jako bumerang. Navíc by oslabilo roli dolaru ve světové ekonomice, neboť SWIFT do značné míry stojí a padá právě s americkou měnou. To jsou klíčové důvody, proč se Západ k odstřižení Ruska zatím nemá. -
SWIFT končí? Trump dal zelenou kryptodolaru
Americký prezident v pátek podepsal a uvedl v platnost úplně první větší zákon, který reguluje kryptoměny a někteří to vnímají jako první krok směrem k legitimizaci kryptoměnového ekosystému. Takzvaný GENIUS Act („Guiding and Establishing National Innovation for U.S. Stablecoins“) byl schválen v kongresu s velkou většinou, a to i ze strany demokratů, což poukazuje na obecně vnímanou užitečnost zákona. -
Swingové obchodování
Swingové obchodování 2018 - střednědobý obchodní styl, který můžete provozovat při práci. Přečtěte si náš článek a zjistěte, co je swingové obchodování. Připravili jsme pro Vás praktický příklad swingového obchodování. -
Swingové obchodování: Objevte kouzlo této oblíbené investiční strategie!
Zajímáte se o investování na burze? Chtěli byste obchodovat na finančním trhu, ale nechcete trávit celý den před cenovými grafy? Dlouhodobé investování vám také není blízké? Naštěstí existuje i obchodní styl, který vám umožňuje aktivní obchodování, přičemž budete mít stále dostatek času na svou práci, koníčky a rodinu. Poznejte s námi swingové obchodování. Seznamte se s tímto obchodním stylem a poznejte specifika swingových obchodů. -
Swingové obchodování: Vzrušující investiční strategie
Swingový trading je založený na obchodování delších pohybů, než nabízí jen intradenní trh, zároveň ale kratších, než na které spekuluje dlouhodobý investor. Swingový trader drží pozice řádově několik dní, či týdnů vstupuje-li na intradenním timeframe. Vstupuje-li na timeframu vyšším, kupř. denním, drží pozice týdny či měsíce. -
Swingový výhled 10. týden 2022
Válka na Ukrajině již trvá více než dva týdny a konec konfliktu je v nedohlednu. Zdá se ale, že trhy se na novou situaci začaly adaptovat a pokles indexů se zastavil. Mezitím v Česku inflace stoupla na 11.1 % a ECB ponechala sazby dle očekávání beze změny. Na ropě je extrémní volatilita. Po dosažení hodnoty z roku 2008 však nastala větší korekce. -
Swingový výhled 11. týden 2022
Pád indexů, který jsme zaznamenávali v posledních dnech, se zastavil. Indexy posilovaly pod vlivem očekávání diplomatického řešení války na Ukrajině, která trvá již déle než tři týdny. Tato jednání ale zatím k žádnému významnému průlomu nedospěla, takže růst indexů by mohl mít omezený prostor. -
Swingový výhled 13. týden
Swingový výhled 13. týden Akciové indexy uzavřely první čtvrtletí roku 2022 ve ztrátě pod vlivem geopolitického napět... -
Swingový výhled 14. týden
Akciové indexy v minulém týdnu oslabovaly pod vlivem zpráv o zvyšování úrokových sazeb a zpřísňování americké ekonomiky. Oslabuje také euro, které je pod tlakem nejen z důvodu pokračující války na Ukrajině a sankcí proti Rusku, ale také nejistoty ohledně výsledku prezidentských voleb ve Francii. Výskyt koronaviru v Číně podpořil negativní sentiment na ropě, protože se trh obává přebytku nabídky nad poptávkou. Vítězem se tak v tomto prostředí stal americký dolar. -
Swingový výhled 17. týden
Hlavní akciové indexy pokračovaly v korekci a otestovaly silné úrovně supportů. Silně naopak posiloval americký dolar, který je na nejvyšší hodnotě od ledna 2017. Posilování dolaru mělo negativní vliv na hodnotu eura a komodit, jako je zlato, které se dostalo pod hladinu 1900 dolarů za unci. Japonská centrální banka ponechala nízké úrokové sazby a jen vůči dolaru překonal magickou hodnotu 130. -
Swingový výhled 18. týden 2022
Ve válce proti rostoucí inflaci centrální banky USA, Velké Británie a Austrálie v tomto týdnu zvyšovaly úrokové sazby. Británie přitom varovala před rizikem recese. Sazby zvyšovala také ČNB. Ty se tak dostaly na nejvyšší úrovně od roku 1999. Klíčová úroková sazba v ČR je nyní 5,75 %. -
Swingový výhled 19. týden 2022
Indexy v minulém týdnu pokračovaly v silném oslabování, zatímco americký dolar již překonal hodnotu 104 a pohybuje se na 20letých maximech. Sada důležitých dat je ovšem za námi, což by mohlo na akciové trhy přinést dočasně trochu úlevy. Česká koruna prudce oslabila poté, kdy byl jmenován nový guvernér ČNB Aleš Michl, který je zastánce umírněného postupu. Zdá se tedy, že růst úrokových sazeb v ČR je blízko svého vrcholu. -
Swingový výhled 2. týden roku 2022
Americké technologické akcie jsou nadále pod tlakem. To se projevuje i na indexu SP 500, který je aktuálně v konsolidaci. Důvod je stále stejný – hrozba rychlejšího růstu úrokových sazeb, která je negativní zejména pro technologické akcie. -
Swingový výhled 2. týden 2022
Swingový výhled 2. týden 2022 Americké technologické akcie jsou nadále pod tlakem. To se projevuje i na indexu SP 500... -
Swingový výhled 20. týden 2022
Trhy jsou nadále volatilní a křehké, což ukazuje index strachu VIX, který opět překonal hodnotu 30. Nicméně akciové indexy jsou na zajímavých supportech a mohlo by dojít k určitému krátkodobému uklidnění. Euro se odrazilo od svého supportu v očekávání zpřísňování monetární politiky a zlato drží cenovku nad 1 800 USD za trojskou unci. Je zlato zpátky v pozornosti investorů? -
Swingový výhled 21. týden 2022
Napětí na trzích v minulém týdnu polevilo zejména pod vlivem zpráv z amerického Fedu. To se projevilo na růstu akciových indexů a oslabením amerického dolaru. V posilování pokračuje euro, které se nyní dostalo k zajímavé rezistenci. Bude očekávané zvýšení sazeb, které by mělo nastat v červenci, stačit na další růst hlavní evropské měny? -
Swingový výhled 22. týden 2022
Akciové indexy pokračovaly v růstu již druhým týdnem navzdory rostoucí inflaci a sankcím vůči Rusku. Ekonomické ukazatele naznačují optimistická očekávání spotřebitelů a úlevu trhům přineslo také zmírnění opatření proti Covid-19 v Číně. Kanadská centrální banka zvýšila úrokovou sazbu na 1,5 %. Inflace v eurozóně dosáhla nového rekordu 8,1 % a dala tak další palivo ECB ke zvýšení sazeb, které podporuje euro v posilování. -
Swingový výhled 23. týden 2022
Hlavní světové akciové indexy po několika dnech klidu prorazily svoje hladiny supportů jako reakci na utahování ekonomiky, pokračující válku na Ukrajině, zpomalující ekonomický růst a vysokou inflaci. Australská centrální banka zvýšila úrokovou sazbu o 0, 50 %. ECB rozhodla, že úrokovou sazbu začne zvyšovat o 0,25 % od července 2022. Vítězem minulého týdne je americký dolar, který pokračuje v posilování. -
Swingový výhled 24. týden 2022
Máme za sebou týden, ve kterém se hlavní světové akciové indexy vykoupaly v krvavé lázni v reakci na rostoucí inflaci, která postupuje rychleji, než se předpokládalo. Hlavní part v tomto dramatu sehrály centrální banky. Podle očekávání USA, Velká Británie a překvapivě také Švýcarsko zvyšovaly úrokové sazby. Japonsko naopak jako jedna z mála zemí se rozhodlo ponechat nadále úrokovou sazbu na původní hodnotě – 0,10 %.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Posuňte vaše obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny programy RebelsFunding!
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Posuňte vaše obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny programy RebelsFunding!
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
Denní kalendář událostí
V USA týdenní statistický bulletin API
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Japonsku index CPI
V USA prodeje existujících domů
V USA HDP cenový index
V USA týdenní statistický bulletin API
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Japonsku index CPI
V USA prodeje existujících domů
V USA HDP cenový index
Tradingové analýzy a zprávy
Růst podnikatelské aktivity v eurozóně zrychluje
GBP/USD připravil nákupní příležitost na supportu trendového kanálu
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 23.9.2025
Nejbohatší Francouz Arnault kritizuje návrh daně pro bohaté
Aktuálně otevřené forex pozice 23.9.2025
Forex: Americký dolar přerušil třídenní růst vůči euru a švýcarskému franku
Komodity: Ceny ropy po zprávě Iráku, že zvyšuje vývoz, klesají
Forex: Koruna je nejsilnější k euru za dva roky
Swingové obchodování bitcoinu 22.9.2025
Swingové obchodování EUR/USD 22.9.2025
Růst podnikatelské aktivity v eurozóně zrychluje
GBP/USD připravil nákupní příležitost na supportu trendového kanálu
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 23.9.2025
Nejbohatší Francouz Arnault kritizuje návrh daně pro bohaté
Aktuálně otevřené forex pozice 23.9.2025
Forex: Americký dolar přerušil třídenní růst vůči euru a švýcarskému franku
Komodity: Ceny ropy po zprávě Iráku, že zvyšuje vývoz, klesají
Forex: Koruna je nejsilnější k euru za dva roky
Swingové obchodování bitcoinu 22.9.2025
Swingové obchodování EUR/USD 22.9.2025
Blogy uživatelů
Chcete dosáhnout konzistentnosti v tradingu? Tady je návod!
Intel: příběh giganta, který hledá cestu zpět na vrchol
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
Myšlení rychlé a pomalé v tradingu
INVESTIČNÍ GLOSA: Za oponu snižování sazeb v USA. Fed úmyslně přehlédl inflační data
Posuňte své obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny prop trading účty od RebelsFunding!
Kam kráčí cena ropy?
Tato velká centrální banka začíná prodávat akcie
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a NZD/USD
Návrat legendy? Intel bojuje o přežití s pomocí Nvidie
Chcete dosáhnout konzistentnosti v tradingu? Tady je návod!
Intel: příběh giganta, který hledá cestu zpět na vrchol
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
Myšlení rychlé a pomalé v tradingu
INVESTIČNÍ GLOSA: Za oponu snižování sazeb v USA. Fed úmyslně přehlédl inflační data
Posuňte své obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny prop trading účty od RebelsFunding!
Kam kráčí cena ropy?
Tato velká centrální banka začíná prodávat akcie
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a NZD/USD
Návrat legendy? Intel bojuje o přežití s pomocí Nvidie
Forexové online zpravodajství
Dva týdny do voleb. Jak se mění mediální obraz politických stran?
Asijsko-pacifický region se dnes obchoduje smíšeně
Akciový výhled: Evropa dle futures v úvodu mírně poroste
Gen Digital: Zacks snižuje cílovou cenu na 30 USD při stálém doporučení "neutral"
Evropské futures kontrakty mírně posilují
Očekávané události: Index nákupních manažerů PMI (Německo, eurozóna, USA)
Forex: Dolar zpátky pod tlakem a dnešní PMI na to těžko něco změní
Forex: Plíživé posilování koruny nebere konce
Forex: MNB ponechá sazby beze změny silnému forintu navzdory
Ranní okénko - Dnes PMI v Německu, eurozóně a USA a také zasedání MNB
Dva týdny do voleb. Jak se mění mediální obraz politických stran?
Asijsko-pacifický region se dnes obchoduje smíšeně
Akciový výhled: Evropa dle futures v úvodu mírně poroste
Gen Digital: Zacks snižuje cílovou cenu na 30 USD při stálém doporučení "neutral"
Evropské futures kontrakty mírně posilují
Očekávané události: Index nákupních manažerů PMI (Německo, eurozóna, USA)
Forex: Dolar zpátky pod tlakem a dnešní PMI na to těžko něco změní
Forex: Plíživé posilování koruny nebere konce
Forex: MNB ponechá sazby beze změny silnému forintu navzdory
Ranní okénko - Dnes PMI v Německu, eurozóně a USA a také zasedání MNB
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Dva týdny do voleb. Jak se mění mediální obraz politických stran?
Merkelová končí – tržní analýza 30.10.2018
Česká národní banka viní z inflace vládní deficity, jenže zároveň ve své dnešní prognóze přiznává, že vláda už příští rok stáhne deficit pohodlně pod úroveň maastrichtského kritéria pro přijetí eura. Vládě to může pomoci vyhrát volby
Asijské akcie rostly, mezi investory roste očekávání brzkého snížení sazeb Fedu
GBP/ USD – 9. 7. 2019
USA: Maloobchodní tržby dle předběžných dat v listopadu meziměsíčně vzrostly o 0,7 %
EUR/USD. Přehled a analýza. Pár EUR/USD začíná nový týden opatrně.
ECB stimuluje euro k růstu.
Ranné zhrnutie (15.10.2021)
Okénko finančního trhu 17.4.2019
Dva týdny do voleb. Jak se mění mediální obraz politických stran?
Merkelová končí – tržní analýza 30.10.2018
Česká národní banka viní z inflace vládní deficity, jenže zároveň ve své dnešní prognóze přiznává, že vláda už příští rok stáhne deficit pohodlně pod úroveň maastrichtského kritéria pro přijetí eura. Vládě to může pomoci vyhrát volby
Asijské akcie rostly, mezi investory roste očekávání brzkého snížení sazeb Fedu
GBP/ USD – 9. 7. 2019
USA: Maloobchodní tržby dle předběžných dat v listopadu meziměsíčně vzrostly o 0,7 %
EUR/USD. Přehled a analýza. Pár EUR/USD začíná nový týden opatrně.
ECB stimuluje euro k růstu.
Ranné zhrnutie (15.10.2021)
Okénko finančního trhu 17.4.2019
Blogy uživatelů
Aktuálne trhové signály: GBP/AUD, EUR/CHF a EUR/AUD
Jak analyzovat akcie pomocí ukazatele P/B (P/BV)
Testování Parabolic Expert Advisor (EA)
Kam až spadnou komoditní měny?
Praktické okénko – TOP 2 nadupané dlouhodobé levely, které hodlám sledovat
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a GBP/USD
Analýza Dow Jones, S&P 500, EUR/USD: Na řadě je Fed
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD a zlata: další propad na trhu práce v USA
Jak obchodovat americké prezidentské volby?
Jak se konkrétně poučit z tradingových chyb?
Aktuálne trhové signály: GBP/AUD, EUR/CHF a EUR/AUD
Jak analyzovat akcie pomocí ukazatele P/B (P/BV)
Testování Parabolic Expert Advisor (EA)
Kam až spadnou komoditní měny?
Praktické okénko – TOP 2 nadupané dlouhodobé levely, které hodlám sledovat
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a GBP/USD
Analýza Dow Jones, S&P 500, EUR/USD: Na řadě je Fed
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD a zlata: další propad na trhu práce v USA
Jak obchodovat americké prezidentské volby?
Jak se konkrétně poučit z tradingových chyb?
Vzdělávací články
Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Kdy si dát od tradingu pauzu?
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Commitment of Traders (COT) Report - (1. díl)
Těžba jaké suroviny má lepší budoucnost a které akcie z toho mohou těžit?
Infografika: Rekapitulace roku 2021
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Kdy si dát od tradingu pauzu?
Co jsou Fair Value Gapy a jak je prakticky využít?
Commitment of Traders (COT) Report - (1. díl)
Těžba jaké suroviny má lepší budoucnost a které akcie z toho mohou těžit?
Infografika: Rekapitulace roku 2021
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Tradingové analýzy a zprávy
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 23.9.2025
Čínský DeepSeek předstihl ChatGPT
Forex: Americký dolar mírně roste vůči euru
Akcie Raiffeisen Bank klesají poté, co v Rusku zmrazili akcie její pobočky
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 5.2.2025
ECB: Evropští spotřebitelé kvůli clům omezují výdaje
Aktuálně otevřené forex pozice 23.9.2025
Forex: Udrží se GBP/USD v trendovém kanálu?
Analýza AUD/JPY, EUR/AUD a NZD/USD
Právě vychází nová kniha o tradingu - Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 23.9.2025
Čínský DeepSeek předstihl ChatGPT
Forex: Americký dolar mírně roste vůči euru
Akcie Raiffeisen Bank klesají poté, co v Rusku zmrazili akcie její pobočky
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 5.2.2025
ECB: Evropští spotřebitelé kvůli clům omezují výdaje
Aktuálně otevřené forex pozice 23.9.2025
Forex: Udrží se GBP/USD v trendovém kanálu?
Analýza AUD/JPY, EUR/AUD a NZD/USD
Právě vychází nová kniha o tradingu - Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
AOS kurz Zdeňka Zaňky na Finakademie.cz & software StrategyQuant - dojmy, zkušenosti
Rozhovor: Snížení finanční páky se (nakonec) chystá
Začínáme s FOREXEM - Efektivní seminář online
Eurodolar - Chat
Myšlení rychlé a pomalé v tradingu
FOREX trading
Zajímavosti ze světa finančních trhů
Býci slaví další historická maxima, index S&P 500 je nad 4 500
EUR/USD
Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
AOS kurz Zdeňka Zaňky na Finakademie.cz & software StrategyQuant - dojmy, zkušenosti
Rozhovor: Snížení finanční páky se (nakonec) chystá
Začínáme s FOREXEM - Efektivní seminář online
Eurodolar - Chat
Myšlení rychlé a pomalé v tradingu
FOREX trading
Zajímavosti ze světa finančních trhů
Býci slaví další historická maxima, index S&P 500 je nad 4 500