Středa 27. říjen 2021 11:40
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Akcie Microsoft: Bude cena akcie růst i po odkoupení Nuance?

21.04.2021 12:44  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Microsoft, takže se od minulého příspěvku na akcie AMD nijak neodvrátíme od technologických titulů. Kolem Microsoftu se v poslední době děje spousta věcí.

Microsoft má v plánu koupit firmu Nuance Communications, která se zabývá vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Rozhodně se nejedná o zanedbatelnou transakci.

Microsoft má také dodat augmentované „google brýle“ s virtuální realitou armádě USA. Kromě toho společnost uvádí na trh další řady notebooků Surface Laptop 4.

Tuto společnost ale zastihly i negativní události v podobě hackerských útoků, s čímž jim podle dostupných zdrojů musela pomoci i americká FBI. Tudíž si toho v rámci dnešní analýzy rozebereme opravdu hodně.

V článku se dozvíte:

 1. Zajímavosti ohledně Microsoftu
 2. Čím se zabývá společnost Microsoft?
 3. Fundamentální analýzaakcie Microsoft (MSFT)
 4. Technická analýza akcie Microsoft (MSFT)
 5. Závěrem
 6. Obchodujte s akciemi Microsoft u LYNX

Zajímavosti kolem Microsoftu

Začneme asi tou nejhlavnější zprávou, čímž je koupě Nuance Communications. Jak bylo již řečeno, společnost se zabývá vývojem umělé inteligence. Samotná transakce má mít hodnotu téměř 19,7 miliard USD, což rozhodně zanedbatelné není. Microsoft se touto transakcí chce posunout kromě cloudových služeb i do sektoru zdravotnictví.

Technologie společnosti Nuance Communications slouží k automatizaci zdravotnické dokumentace. Tomu nahrává i aktuální trend, kdy díky epidemii Covid 19 museli lékaři dost své práce dělat online. V současnosti používá produkty Nuance více jak polovina amerických soukromých lékařů a 77 % amerických nemocnic. Produkty společnosti jsou tedy zavedené a generují čím dál vyšší zisk. Za rok 2020 stouply tržby Nuance o 37 %.

Čtěte také: Ustojí akcie Nike bojkotování na čínském trhu?

Microsoft dále podepsal kontrakt s americkou armádou, které má dodat augmentované brýle s virtuální realitou v počtu 120 tisíc kusů. Celková hodnota zakázky se má v průběhu deseti let vyšplhat až na 22 miliard USD. Společnost také zkouší obnovit svou dřívější řadu notebooků Surface Laptop. Zákazníci si mohou produkt koupit ve variantách s čipem od AMD nebo Intelu.

Akcie Microsoft si však prošly i neklidným obdobím, neboť hackeři využili slabost jejich programu Microsoft Exchange. Uvedenou aplikaci využívají především firmy, neboť slouží ke sdílení dat a komunikaci v rámci společnosti. Samotné napadení je tedy obrovský problém, protože bylo napadeno až 60 tisíc vládních institucí a firem nejen v USA.

Pravděpodobně došlo k velkému úniku dat, takže se do toho musel zapojit i americký úřad pro vyšetřování (FBI). Microsoft každopádně reagoval docela rychle a po identifikování slabého místa vydal záplatu, která by měla další útoky znemožnit.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

Čím se zabývá společnost Microsoft?

Microsoft je americká akciová nadnárodní společnost se sídlem v Redmondu ve státě Washington. Zabývá se vývojem, výrobou, licencováním a podporou široké škály produktů a služeb, které jsou spjaté především s počítači.

Byla založena 4. dubna 1975 za účelem vývoje a prodeje programovacího jazyka BASIC pro Altair 8800. Poté společnost začala v polovině osmdesátých let dominovat trhu s operačními systémy pro domácí počítače se systémem MS-DOS. Poté následovala série operačních systémů Microsoft Windows.

Postupem času Microsoft ovládnul trh i s kancelářskými programy, kde mu k tomu pomohl Microsoft Office. Společnost zlikvidovala své konkurenty v podstatě tím, že začala všechny kancelářské programy prodávat v jednom balíčku. Tehdejší konkurence takhle nefungovala a nestačila na tento krok zareagovat.

Čtěte také: Technologické akcie: 5 nejlepších akcií roku 2021, které musíte znát!

S Microsoftem se také pojí jméno jeho spoluzakladatele Billa Gatese. Gates je nyní znám jako dobrý byznysmen a filantrop. Do poloviny 90. let to byl velmi tvrdý hráč, který se nebál svým obchodním partnerům často lhát. Kromě toho se spekuluje, že spoustu nápadů doslova okopíroval od konkurence.

Gates měl totiž velký sociální kapitál, jak ze školy, tak i z obchodních jednání. A nebál se toho využívat. Doteď se spekuluje, kolik prototypů na přelomu 70. a 80. let od konkurence okopíroval, aby je poté sám uvedl na trh. Ještě za svého života ho zakladatel Apple Steve Jobs ve své biografii kvůli tomu označil za člověka bez vlastních nápadů. Obecně bylo totiž známé, že Bill Gates implementuje hlavně nápady jiných.

V každém případě od uvedení operačních systémů Microsoft Windows v 90. letech jsou produkty Microsoftu v domácnostech a firmách nejrozšířenější. Nějakou dobu měla společnost nepochybný monopol, čehož zneužívali ve svých obchodních praktikách. To potvrdila i vyšetřování Evropské komise a amerického ministerstva spravedlnosti.

V současné době má Microsoft globálně asi 150 tisíc zaměstnanců. Údaj ovšem zahrnuje stálé pracovníky, takže spolu s dalšími externími spolupracovníky v rámci outsourcingu může být číslo mnohonásobně vyšší.

Fundamentální analýza akcie Microsoft (účetní období 2020)

Společnost Microsoft vyplácí držitelům akcií dividendy a to kvartálně. Za rok 2020 by tedy měli dostat vyplaceno přes 2 USD na akcii. V absolutní hodnotě už léta dividenda stoupá, ale v relativních číslech výnos naopak klesá. V současnosti se pohybuje kolem 1 %, což asi nikoho zrovna nevytrhne. Zas na druhou stranu, firma je stabilní a dlouhodobě expanduje. Tudíž je v tomto případě dividendový výnos jen takový bonus.

Nyní přejděme ke konkrétním údajům o hospodaření. Začněme s celkovými výnosy (obrat), které za rok 2020 zakotvily na 153 miliardách USD. Oproti předešlým létům tedy výnosy stoupají. EBITDA dosahuje 72 miliard USD a čistý zisk pro akcionáře činí přes 51 miliard USD. V relativních číslech čistý zisk společnosti stabilně stoupá ve dvojciferných číslech. Nejenomže Microsoft stabilně generuje zisk, ale dochází i k meziročnímu růstu.

Ukazatel price/earnings ratio je na cca 39 bodech, což je nad konzervativním maximem. Tím konzervativním maximem je přibližně 15 bodů, ale některé zdroje uvádí ještě přípustnou hodnotu do 20 bodů. Návratnost vlastního kapitálu (ROE) máme na necelých 43 %, což není ani náhodou špatné číslo. Standard je v rozmezí 15-20 %, takže tady má akcie Microsoft splněno.

LYNX Webinář: Jak analyzovat trhy jako profesionální trader

Technická analýza akcie Microsoft

Nyní se dostáváme k technické analýze a začneme pěkně popořádku. Velký pád, který se uskutečníl v březnu 2020 znamenal pro akcie Microsoft ztrátu asi 30 %. Za těch pár týdnů se jedná o docela mohutné znehodnocení. Leč support kolem 134 USD vydržel a od té doby titul stabilně expanduje. Zpočátku byla expanze velmi akcelerovaná, ale v polovině minulého roku začal růst pomalu slábnout.

Začátkem září se vytvořil vrchol na téměř 233 USD. Posléze kurz zarotoval a došlo k otestování S/R pásma 192 USD. Pokles byl na řečené podpoře zastaven a následná konsolidace pro trh znamenalo pomalou tvorbu nové tržní rovnováhy. Tržní rovnováha měla podobu symetrického trojúhelníku a v kontextu celkého trhu se jednalo o býčí událost.

Microsoft

Denní graf akcie Microsoft.

Po dokončení popsané struktury většinou dochází k průrazu a pokračování v expanzi do vyšších cenových úrovní, což se i stalo. Cena během postupu prorazila S/R level okolo 233 USD, ale následná rotace kurzu donutila trh otestovat vrchní polovinu naší tržní rovnováhy. Po otestování struktury se cena odrazila zase zpátky nad 233 USD, kde po mnoho dnů konsolidovala.

Pak nastal silný odraz, který znamenal zhodnocení asi o 12 %. Nicméně setrvačnost expanze pozbyla očividně sil a zase tudíž hrozí rotace a návrat ceny k 233 USD. Že k tomu dojde naznačuje i denní indikátor RSI, kde je menší medvědí divergence. Vzhledem k zaváhání trhu bych si dovolil tvrdit, že je dost velká šance na uplatnění tohoto signálu.

Navíc objemy jsou poslední dobou nižší, než tomu bylo v předchozích 12 měsících. Je tu zkrátka znát klesající tendence. Jestli tedy pozitivní setrvačnost zcela selže, určitě akcie Microsoft zarotuje k nejbližšímu supportu.

Závěrem

Z hlediska fundamentální analýzy se akcii Microsoftu bezesporu daří. Vlastně je to takový stroj na peníze a díky aktuální situaci z toho společnost těží ještě více, než kdy dříve. Z pohledu technické analýzy ale akcie MSFT očividně ztrácí dech. Cena sice soustavně drží růstový kurz, ale objemy mají naopak klesající tendenci. Nějaká hlubší korekce se tedy dá v dohledné době očekávat, ale zatím nemáme k dispozici žádný jasný signál, který by něco takového avizoval.

Obchodujte s akciemi Microsoft u LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Vesmírné akcie 2021: Inspirujte se společnostmi, které míří ke hvězdám!

01. dubna 2021 | Akcie

Jaký investiční potenciál vesmír nabízí? Inspirujte se společnostmi, jejichž podnikání je spojené s vesmírem. 8 tipů na vesmírné akcie jen pro vás!

Číst dále

IPO Deliveroo: Nejhorší vstup na burzu v historii londýnské burzy?

24. března 2021 | Akcie

✅Proč Deliveroo vstupuje na burzu? Jaké akcie nabídla veřejnosti? Proč se nenaplnila očekávání? Zjistěte vše potřebné o IPO Deliveroo!✅

Číst dále
Nejlepší 5G akcie

Nejlepší 5G akcie roku 2021: 3 aktuální tipy pro vaše portfolio!

12. března 2021 | Akcie

Objevte 5G akcie a jejich potenciál! Co je 5G síť a jak funguje? Co je Internet of Things? Poznejte 5G akcie, které můžou v roce 2021 zazářit!✅

Číst dále

The post Akcie Microsoft: Bude cena akcie růst i po odkoupení Nuance? appeared first on LYNX Czech Republic: https://www.lynxbroker.cz/vzdelavani/akcie-microsoft-odkoupeni-nuance/

Klíčová slova: Převodník měn | Webináře | Obchodovat s akciemi | Vzdělávací webináře | Obchodník | Vzdělávání | Intradenní obchodník | AMD | Vesmírné akcie 2021 | Vesmírné akcie | IPO Deliveroo | Dlouhodobý investor | Akcie roku 2021 | Nejlepší 5G akcie | 5G akcie | Akcie 2021 | Technologie společnosti | Deliveroo | Praktické tipy | Klesající tendence | Ceny | Šance | Steve Jobs | Jasný signál | Covid | Akcie AMD | Londýnské burzy | Umělé inteligence | FBI | Akcie Nike | Expanze | Stroj na peníze | Práce | Microsoft (MSFT) | Potenciál | Signál | Růst | Zisk společnosti | WP | Akcie Microsoft (MSFT) | Indikátor RSI | Medvědi | Pokles | Filantrop | Trhy | Google | Komunikace | Washington | Návratnost | Hospodaření | Nike | Společnost Microsoft | Prohlášení | 5G | Vyšetřování | Technické analýzy | Firma | MSFT | Čistý zisk | Obchodujte | Cena akcie | Jak se stát lepším investorem | Akcie roku | Internet of Things | Denní graf | Profesionální trader | Technologické akcie | LYNX webinář | Akciové společnosti | Vstup na burzu | Očekávání | Výnosy | Poplatky | Firmy | Earnings | Podnikání | Microsoft | Kontrakt | Komise | Tržby | ROE | ROCE | EBITDA | Bill Gates | Webinář | Trh | Řízení rizika | Management | Investiční | Graf | Exchange | Eura | Cena | Analýzy | Akcie Microsoft | Ceny akcií | Burzy | LYNX | Obchodovat | Zisk | Medvědí divergence | USD | Výnos | VaR | Ukazatel | Trigger | Trend | Trader | Support | RSI | Portfolio | Margin | Kurz | Korekce | Investování | Investor | Indikátor | IPO | Futures | Dividendový výnos | Dividenda | Konsolidace | CFD | Transakce | Zhodnocení | Analýza | Akcie | Kapitál | Rizika | Dividendy | ETF | Apple | Divergence | Obchodní deník | USA | Peníze | Fundamentální analýza | Money management | Technická analýza |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Akcie Li Auto zaznamenali pokles po zverejnení hospodárskych výsledkov
  Akcie spoločnosti Li Auto (LI.US) vymazali počiatočné zisky a obchodujú sa o 6% nižšie po tom, čo čínsky výrobca elektrických vozidiel oznámil prekvapivú stratu a príjmy za druhý štvrťrok, ktoré prekonali očakávania trhu. Čistá strata sa v období v porovnaní pred rokom dostala na 235,5 milióna RMB (36,5 milióna dolárov) alebo 0,26 RMB na ADS z 345,2 milióna RMB alebo 2,71 RMB na ADS. Bez zahrnutia neopakujúcich sa položiek bola upravená strata podľa ADS 0,07 RMB. Celkové príjmy vzrástli o 158,8% na 5,04 miliardy RMB (780,4 milióna dolárov) a prekonali prognózy analytikov vo výške 4,68 miliardy RMB.
 • Akcie likvidují část pátečního růstu, JPY zůstává nad 121 USDJPY
  Evropské akciové indexy zahajují nový týden pádem a likvidací části ztrát z konce minulého týdne. Svou roli sehrála sl...
 • Akcie likvidují část zisků z minulého týdne, nově příchozí data nenadchla
  Evropské akcie zatím nedokázaly navázat na velmi slušné výsledky z minulého týdne. Po včerejším tápání na nízkých obje...
 • Akcie likvidují část ztrát ze začátku týdne, na FX z toho těží hlavně komoditní měny
  Páteční seance se zatím na akciových trzích nese v pozitivním duchu. Akcie v Evropě i v USA rostou a likvidují ztráty, které nabraly během začátku tohoto týdne. V Evropě přidává většina indexů více než procento, zatímco v USA se futures na hlavní indexy pohybují přibližně osm desetin v procenta v plusu. Pokud by americké indexy zakončily dnešní seanci podobným růstem, jednalo by se ale i tak o první z posledních pěti týdnů, který by uzavřely v červených číslech.
 • Akcie Lordstown Motors propadly o desetinu po snížení analytického doporučení
  Akcie Lordstown Motors (RIDE.US) ztratily více než 10,0 % během dnešní seance poté, co investiční banka Morgan Stanley (MS.US) snížila své investiční doporučení na ‘underweight’ z ‘equal weight’ a snížila cílovou cenu na pouhých $2 z $8. Banka poznamenala, že nedávno oznámený prodej továrny Lordstown v Ohio společnosti Foxconn továrnu ohodnocuje na méně než pětinu předchozích odhadů.
 • Akcie Lufthansa: Společnost odhaluje plány na redukci nákladů do roku 2024
  Po minulých analýzách na akcie Boeing a Airbus zůstaneme i dnes u letectví a podíváme se na akcie Lufthansa. Tyto německé národní aerolinky byly velmi silně zasaženy pandemií koronaviru a zachránila je až finanční injekce od německé vlády v hodnotě 9,8 miliard EUR.
 • Akcie Lyftu druhý den na burze klesly pod emisní cenu
  Akcie provozovatele alternativní taxislužby Lyft druhý obchodní den klesly o téměř 12 procent a propadly se pod svoji emisní cenu. Svůj burzovní debut přitom v pátek zahájily růstem o 21 procenta, upozornila agentura Reuters. Podle analytiků k tomu přispěly přetrvávající otázky kolem toho, kdy se ztrátový Lyft stane ziskovým, a prudký růst první den na burze.
 • Akcie mají k delšímu nádechu stále daleko
  Ztráty v minulém týdnu se podařilo americkému akciovému indexu v průběhu páteční seance zmírnit. Index S&P 500 vzrostl o 1,4 %, i tak ale index za posledních pět dní propadnul o 4,1 %. Technologický Nasdaq v pátek posílil dokonce o 2,3 %. Právě technologie byly největším přispěvovatelem do růstu celého indexu S&P 500, když v rámci něho si polepšily o 3,2 %. Přes dvě procenta se vyhoupli i prodejci zbytného zboží nebo telekomunikace.
 • Akcie mají za sebou nejhorší čtvrtletí za poslední 4 roky, klesaly také komodity. Co nás čeká do konce roku?
  Výkon mnoha aktiv na trzích byl pro obchodníky ve třetím kvartálu studenou sprchou. Akcie i komodity za vysoké volatil...
 • Akcie McDonald’s během pandemie rostly. Jak si vedly řetězce rychlého občerstvení?
  Vypadá to, že alespoň u nás pandemie koronaviru zatím ustupuje a pomyslné světlo na konci tunelu v podobě rozvolnění je na dosah. Právě na to čekají mnohé restaurace a fast foody, které si za poslední rok prošly velmi složitým obdobím.
 • Akcie Microsoft: spící šípková Růženka, kterou může vzbudit tablet Surface
  Microsoft není v současnosti zrovna “cool?. Jeho akcie jsou podhodnocené. Z nového tabletu Surface se může stát hit, který ukrojí část z koláče iPadu a Androidu. Řada nových tabletů od jiných výrobců bude běžet na operačním systému Windows 8 od Microsoftu. Čeká akcie růst?
 • Akcie MicroStrategy ztratily 9% kvůli nejistotě na kryptu, padá také Coinbase
  Akcie MicroStrategy (MSTR.US) a další akcie společností s expozicí v Bitcoinu jako Coinbase (COIN.US) dnes prudce klesly v reakci na propad nejpopulárnější kryptoměny. Bitcoin negativně reagoval na komentáře Elona Muska. CEO Tesly přes víkend naznačil, že by automobilka mohla prodat své Bitcoiny. Přestože Musk následně zdůraznil, že Tesla dosud žádné ze svých Bitcoinů neprodala, tak už to situaci příliš nezlepšilo.
 • Akcie minulý týden poklesly kvůli špatné důvěře
  Akcie minulý týden poklesly kvůli špatné důvěře U. of Michigan, a také obvinění výboru SEC vůči Goldman Sachs. Obvinění spočívá hlavně v tom, že hedgingové fondy Paulson & Co. si mohly vybrat portfolio CDO, které chtěl fond odprodat (short), aniž by nakupující věděli o Paulsonově vlivu. A včera ministerský předseda Brown uvedl, že si přeje zvláštní vyšetřování Goldman Sachs.
 • Akcie mírně zlevnily a výnosy dnes klesají. Ropa jede dál
  Dnešní vývoj na hlavních finančních trzích můžeme nazvat konsolidací či mírnou krátkodobou korekcí předchozího pohybu. Sledujeme ji na akciích a dluhopisech, ale už ne na ropě nebo eurodolaru. Zásadní důvody za dnešními pohyby trhů nevidíme. Nejsou tu důležité příspěvky k aktuálním tématům ani se neobjevily nové problémy. Americká data byla sice dohromady horší, než se čekalo, ale to je až odpolední záležitost, kdy už sledujeme na trzích spíše dozvuky.
 • Akcie mírně ztrácí, dolar dnes naopak silnější na většině měnových párů
  Po dvoudenní stagnaci dnes evropské akciové indexy zamířily do červených čísel. Ztráty však zatím nejsou nijak dramatické a obchodování probíhá na výrazně podprůměrných objemech, takže dnešní korekce zatím zůstává v rámci klasického intradenního šumu. Německý DAX se propadá přibližně o procento a pod podobným tlakem jsou také ostatní evropské indexy s výjimkou britského, kterému pomáhá slabší libra.
 • Akcie mírně ztrácí, zlato se blíží k důležité resistenci
  Po včerejší klidné seanci se dnes na trhy vracejí objemy. Ty jsou v případě německého akciového indexu DAX dokonce téměř 50 % nad dlouhodobým průměrem a přispívají k tomu, že se DAX, ale i ostatní evropské akcie, dnes dostávají pod mírný prodejní tlak. Navazují tak na výprodej, kterým si prošly asijské indexy už během ranní seance, i když nutno dodat, že jsou celkové ztráty zatím stále poměrně malé a v rámci standardního intradenního šumu.
 • Akcie míří dolů, dolar posiluje. Nové zprávy pozitivní vývoj nezařídily
  Data o HDP sice potvrdila recesi eurozóny, ale nakonec byla o chlup lepší, než se čekalo. To platí i pro německé HDP, kde ovšem o technickou recesi nejde. Odpolední čísla potvrdila výrazný nárůst utrácení mezi americkými spotřebiteli. Ještě daleko větší nárůst však vidíme u osobních příjmů díky vládní podpoře i rychle stoupající zaměstnanosti. Oba údaje dokázaly překonat odhady. A nad očekávání se zvedl také chicagský index podnikatelské aktivity. Hodnota indexu 72,1 bodu je vysoká ve srovnání s neutrálními 50 body i v historickém kontextu, neboť jde o maximum od roku 1983.
 • Akcie míří dolů, koruna se však drží růstu s podporou ČNB
  Akcie zůstávají v červeném, přestože se jejich kondice během dne přechodně zlepšovala. Německý DAX je dole o 1,2 procenta, jinde v Evropě je situace o něco lepší. Americký S&P500 klesá o 0,7 procenta. Že sentiment odpoledne není úplně dobrý, naznačují také klesající výnosy dluhopisů v USA a jádru eurozóny. Signálem pak může být i korekce na eurodolaru, jenž klesá pod 1,0950.
 • Akcie míří dolů, ropa maže zisky. Převahu mají dluhopisy
  Čtvrteční ráno a dopoledne přináší řadu zajímavých makročísel. V Japonsku se na jednu stranu zhoršil index nákupních manažerů, ale zahraniční obchod naopak překonal odhady. Indexy nákupních manažerů v Evropě většinou překvapují pozitivně, přestože se drží stále velmi nízko. Výjimkou je německý průmysl, který v květnu klesal jen o trochu menším tempem než v dubnu. Jinak se propad průmyslu i služeb podle květnových průzkumů zmírňuje docela citelně.
 • Akcie míří do výšin
  Americké akcie páteční seanci za podpory všech sektorů uzavřely v plusu. Index S&P 500 si polepšil o 0,6 %, technologický Nasdaq o 0,5 % a průmyslový Dow Jones o 0,3 %. K růstu přispěly všechny hlavní sektory v čele s finančními tituly, které si připsaly 1,4 %. Těm pomohla i informace, že 18 největších bank prošlo zátěžovými testy americké centrální banky.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets