Čtvrtek 06. srpen 2020 18:59
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral spread new

10 nejstabilnějších akcií: kvalitní akcie, které můžete držet navěky

03.07.2020 16:12  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Dlouhodobá akumulace aktiv – nejúčinnější forma investování, kterou preferuje jeden z nejznámějších světových investorů – Warren Buffett. Ten prohlásil, že nejlepší investiční horizont je „na věky“. Buffet napsal v roce 1988 dopis akcionářům své investiční společnosti Berkshire Hathaway, ve kterém konstatoval: „Když vlastníme akcie ve vynikající společnosti s vynikajícím managementem, pak naše preferovaná doba držení je navždy „.

Berkshire Hathaway dosáhla za svoji existenci impozantní roční návratnosti více než 20 %. Celkově vzato je to celkový nárůst hodnoty od roku 1965 o neuvěřitelných 2 750 000 %. Index S&P 500 posílil za stejné období „pouze“ o 20 000 %. Není divu, že desítky tisíc investorů každý rok putují do Nebrasky na valnou hromadu Berkshire Hathaway.

Pokud chcete dělat to samé jako „Oracle of Omaha“, měli byste se pravděpodobně spíše dívat na akciový trh z dlouhodobého horizontu, než sledovat krátkodobé výkyvy.

„Navždy“ znamená nejdelší možný investiční horizont, který můžete jako investor mít. Takže, které akcie stojí za to držet navždy? Právě tuto otázku chceme rozebrat v následujícím článku, kde objevíte nejlepší akcie, které můžete držet navěky.

Stabilní akcie navždy

V následujícím článku se dočtete:

 1. Trendy přicházejí a odcházejí, ale které akcie zůstávají?
 2. Předpoklad: silná pozice na trhu, široká diverzifikace a vysoká ziskovost
 3. Deset akcií na věčnost
 4. Obchodujte akcie u LYNX

Trendy přicházejí a odcházejí, ale které akcie zůstávají?

Akciový trh neustále stoupá a klesá. Po velkolepém růstu cen následují dramatické pády, jakým je například nedávný krach v důsledku pandemie COVID-19. V průběhu let přicházejí a odcházejí nesčetné trendy, jakými byly například 3-D tiskárny, marihuana, lithium nebo technologie palivových článků. Každý humbuk přináší nové dočasné vítěze, kteří nejprve prudce stoupají a poté často ještě rychleji padají a upadají do zapomnění. Pro investory je stále obtížnější sledovat nesčetné množství informací a mohou tak přehlédnout mnoho zajímavých akcií.

[E-book ZDARMA]: 11 strategií největších investičních guru

Objevte jaká kritéria při výběru akcií jednotliví guru sledují a zjistěte jaké zhodnocení popsané strategie dosahují a naučte se 6 investičních zásad, které posunou Vaše investování dále.

Předpoklad: silná pozice na trhu, široká diverzifikace a vysoká ziskovost

Které společnosti vytvářejí dlouhodobou hodnotu a jsou dlouhodobě solidní a stojí za to investovat do jejich akcií? V jedné větě – společnosti se vzestupným potenciálem, které pevně ustojí ekonomické krize a zároveň těží z hospodářských konjunkcí.

Hledáme společnosti se solidními obchodními modely a produkty nebo službami, které budou v budoucnu i nadále žádané. Tyto kvalitní společnosti by měly mít silné postavení na trhu, měly by být široce diverzifikované a měly by stabilně dosahovat vysokých výsledků. V nejlepším případě jsou to také velmi spolehliví plátci dividend.

Čtěte také >> Nejlepší defenzivní akcie roku 2020

Deset akcií, které lze držet na věčnost

V následující tabulce najdete seznam 10 kvalitních akcií, které lze držet velmi dlouhodobě. Každou z deseti společností následně stručně rozebereme.

AktieISINSymbolOdvětvíMěna
Abbott LaboratoriesUS0028241000ABTPharma und MedizintechnikUSD
AllianzDE0008404005ALVVersicherungenEUR
Alphabet (Google)US02079K3059GOOGInternetUSD
Coca-ColaUS1912161007KOGetränkeUSD
Colgate-PalmoliveUS1941621039CLKonsumgüterUSD
HDFC BankUS40415F1012HDBFinanzdienstleistungenUSD
International Flavors & FragrancesUS4595061015IFFDuft- und AromastoffeUSD
NestléCH0038863350NESNNahrungsmittelCHF
MedtronicIE00BTN1Y115MDTMedizintechnikGBP
Thermo Fisher ScientificUS8835561023TMOLabortechnikUSD
 1. Akcie Abott Laboratoires – dividendový aristokrat z farmaceutického průmyslu

Abbott Laboratories (ISIN: US0028241000 – Symbol: ABT – Měna: USD) vyvíjí a prodává léky, především pro kardiovaskulární (srdeční a cévní) a neuromodulační (nervové) nemoci. Kromě farmaceutických přípravků společnost vyrábí také zdravotnické výrobky a zařízení používané denně ve zdravotnictví. Patří mezi ně glukometry, dětská výživa a zařízení pro diagnostiku a péči o diabetes. Celkově má ​​Abott Laboratories velmi vyrovnaný sortiment produktů ve zdravotnictví a není nijak silně závislý na žádné ze svých obchodních oblastí.

Za poslední tři roky dosáhla společnost průměrného růstu tržeb 12 %, zatímco zisky vzrostly přibližně o 13 %. Společnost také zvyšovala dividendu 40 let v řadě – naposledy na 1,44 USD za akcii. Jak je obvyklé v USA, platby se provádějí čtvrtletně.

Abott Laboratoires patří do skupiny dividendové šlechty, což je prestižní titul, který obdrží společnost, která dokázala stabilně a nepřetržitě zvyšovat své dividendy po dobu nejméně 25 po sobě jdoucích let. Pro dlouhodobé investory je to velmi silný argument.

Čtěte také >> Jaké akcie sledovat při aktuálních pádech akciových trhů?

9 Akcie Allianz – Pojištění bude potřeba i ve vzdálené budoucnosti

Allianz (ISIN: DE0008404005 – Symbol: ALV – Měna: EUR) má také solidní dlouhodobý obchodní model a vedoucí postavení na trhu. Pojištění je nutné, dokud se lidé a společnosti chtějí chránit před riziky, nejistotami a finančními ztrátami – což bude pravděpodobně vždy. Přestože výsledky pojišťoven kolísají, obchodní model jako takový pravděpodobně v dlouhodobém horizontu zrušen nebude.

Největší evropská pojišťovací společnost je jedním z nejspolehlivějších plátců dividend v německém indexu DAX; za posledních sedm let se dividenda neustále zvyšovala. Allianz plánuje v budoucnu zachovat stávající poměr výplaty 50 % čistého příjmu. Za rok 2019 bude vyplacena dividenda ve výši 9,60 EUR, což při současné ceně akcií 155 EUR odpovídá zajímavému dividendovému výnosu 6 %. Tato akcie je tedy zajímavá nejen pro dlouhodobé investory, ale také pro lovce dividend.

 1. Akcie Alphabet – Mnohem více než jen internetový vyhledávač

Alphabet (ISIN: US02079K3059 – Symbol: GOOG – Měna: USD) se stala nadnárodní technologickou společností, která provozuje internetové služby jako Google a YouTube. Společnost je aktivní také na trzích s cloud computingem, umělou inteligencí (AI), online reklamou, softwarem, hardwarem a dokonce autonomním řízením, což z Alphabet činí jednu ze 4 nejvlivnějších technologických společností na světě – vedle společností Amazon, Apple a Facebook. Společnost se sídlem v Mountain View v Kalifornii neustále vyvíjí nové obchodní oblasti – například fintech.

Důležitými finančními produkty jsou Google Pay a Google Wallet. Velký rozruch však vyvolalo oznámení nového produktu – Cache. Jedná se o běžný účet, který by měl být klientům přístupný koncem tohoto roku. Za tímto účelem již byla uzavřena partnerství se společnostmi Citigroup a Stanford Federal Credit Union. Služba je zaměřena především na mladší lidi, kteří chtějí provozovat své bankovní podnikání výhradně pomocí svého smartphonu nebo prostřednictvím internetu. Google je skutečný automat, který má mnoho zdrojů příjmů.

Vzhledem k tomu, že společnost disponuje hotovostí více než 120 miliard USD a téměř nulovým dluhem, je pro ni jednoduché udržet si dominantní postavení na trhu. Většinu potenciálních menších konkurentů, kteří se na trhu objeví, společnost zpravidla koupí.

 1. Akcie Coca-Cola – Síla na trhu s nápoji

Každý zná společnost Coca-Cola (ISIN: US1912161007 – Symbol: KO – Měna: USD). Nicméně sortiment společnosti je mnohem širší, než ochucené nápoje Coca-cola, Fanta a Sprite. Nealkoholické nápoje a sycené energetické nápoje sice představují majoritní podíl na tržbách společnosti s více než dvěma třetinami. Nezanedbatelný zbytek ale tvoří například sportovní nápoje pod značkami Vio, Apollinaris, Valser Wasser nebo Powerade. V sortimentu společnosti najdeme také džusy, koktejly, mléčné výrobky, zeleninové nápoje, kávu a čaje. Nejznámějšími značkami v majetku společnosti jsou například Coca-Cola, Schweppes, Chaqwa, Lift Apple Spritzer, Fuze Tea a Minute Maid. Celkově má ​​Coca-Cola kolem 500 různých značek nápojů ve více než 200 zemích.

Stejně jako Abott Laboratoires je Coca-Cola jedním z dividendových aristokratů. Za pozoruhodných 57 let se výplaty akcionářům každoročně zvyšovaly. Očekává se, že dividendy se budou stabilně zvyšovat i nadále. Společnost v současné době vyplácí svým akcionářům ročně 1,64 USD, rozdělených do čtyř čtvrtletních dividend, z nichž každá činí 0,41 USD. Při současné ceně akcií 45 USD to odpovídá dividendovému výnosu kolem 3,6 %. Poptávka po produktech společnosti je stabilní po celém světě.

Čtěte také >> Hedging – účinná strategie pro zajištění vašeho portfolia

 1. Akcie Colgate-Palmolive – lídr v segmentu spotřebního zboží se silným portfoliem značek

Colgate-Palmolive (ISIN: US1941621039 – Symbol: CL – Měna: USD) je nadnárodní společnost zabývající se spotřebním zbožím se zaměřením na hygienu, která vyrábí a prodává své výrobky po celém světě. Sortiment společnosti zahrnuje zubní pasty, zubní kartáčky, mýdla, sprchové gely, šampony, deodoranty, výrobky na péči o ruce, pokožku a ústní hygienu, čisticí a mycí prostředky a hygienické přípravky pro zvířata. Společnost se sídlem v New Yorku profituje ze skutečnosti, že po hygienických výrobkách je poměrně stabilní poptávka během kteréhokoliv ekonomického cyklu. Poslední krize v důsledku pandemie COVID-19 naopak hrála společnosti do karet, neboť poptávka po hygienických produktech – převážně dezinfekcích mnohonásobně vzrostla.

Mezi nejznámější značky společnosti patří Colgate, Elmex, Ajax, Meridol, Palmolive a Fab. V poslední době byl zaveden program snižování nákladů a zaváděny četné inovativní produkty. Online obchodování bylo také silně rozšířeno, takže management plánuje stabilní míru organického meziročního růstu 3-4 %. Od roku 2000 se výše roční dividendy stabilně zvyšovala na současných 1,76 USD. Při současné ceně akcie 69 USD se jedná o dividendový výnos 2,6 %. Díky široké nabídce produktů a silným značkám je společnost Colgate-Palmolive právem na našem seznamu nejstabilnějších společností.

 1. Akcie HDFC Bank – Největší banka v Indii

HDFC Bank (ISIN: US40415F1012 – Symbol: HDB – Měna: USD) je největší indickou bankou a lídrem na trhu. Od svého založení v roce 1994 otevřela finanční instituce více než 5 000 poboček a vybudovala pozoruhodný online obchod. Indie brzy předběhne Čínu v počtu obyvatel a očekává se, že se stane během následujících 2 dekád jednou z největších ekonomických mocností na světě. Přestože akcie indické banky obchodované v USA prostřednictvím (ADR) mají relativně vysoký poměr P / E 19, společnost má oproti svým konkurentům daleko větší míru růstu tržeb a výnosů – přibližně 15-20 %.

HDFC Bank již dosáhla na indickém trhu velkých úspor z rozsahu a získala tak konkurenční výhodu. Potenciál růstu na rozvíjejícím se indickém trhu je stále obrovský a vyhlídky do budoucnosti o indické ekonomice jsou zajímavé. Dividenda je v současné době 0,63 USD a cena akcií je 37,20 USD. Každý, kdo chce v nadcházejících desetiletích vydělat na indickém ekonomickém růstu, může nakoupit akcie banky HDFC s velmi dlouhým investičním horizontem.

 1. Akcie International Flavors & Fragrances – skrytý favorit

International Flavours & Fragrances (ISIN: US4595061015 – Symbol: IFF – Měna: USD) je společnost, kterou málokdo zná, přestože pravděpodobně přichází do styku s jejími produkty na denní bázi. IFF vyrábí příchutě a vůně pro 13 kategorií produktů, včetně kosmetiky, parfémů, nápojů a sladkých příchutí. Tržby a zisky společnosti neustále rostou. Vyhlídky na růst jsou dobré ve všech divizích, protože vylepšené recepty a vůně slibují vyšší objemy prodeje průmyslovým zákazníkům.

Tržby společnosti se za poslední tři roky zvýšily v průměru o 21 %, ale zisky stagnovaly. Analytici očekávají, že zisky od roku 2021 opět vzrostou ve dvojciferných procentuálních hodnotách. International Flavours & Fragrances od roku 2001 neustále zvyšuje dividendu; současná roční distribuce je 3,00 USD. Při ceně akcie 130 USD je dividendový výnos 2,3 %. IFF je široce diverzifikovaná společnost a její aktivity zasahují do celého spektra průmyslových odvětví. Chutě a vůně většiny produktů nelze jednoduše nahradit konkurenčními produkty, protože přesné recepty jsou samozřejmě tajné. Světový lídr v mnoha segmentech si pravděpodobně v dohledné budoucnosti, ne-li navždy, udrží svoji silnou pozici na trhu.

 1. Akcie Nestlé – Jídlo a pití bude potřeba vždy

Lidé budou jíst a pít vždy. I při ekonomických recesích si musí lidé zajistit základní fyziologické potřeby. Švýcarská společnost Nestlé (ISIN: CH0038863350 – symbol: NESN – měna: CHF) vyrábí kojeneckou výživu, hotové a mražené výrobky, nápoje a produkty pro domácí zvířata. Některé ze známých značek, kromě samotného Nestlé, jsou After Eight, Bärenmarke, Caro, Choco Crossies, Herta, Maggi, Lion, Nescafé, Nesspresso, Nesquik, Thomy a Wagner. Každý z vás tedy pravděpodobně často konzumuje některé produkty Nestlé.

Nestlé vždy jde s trendem doby; heslem je „kontinuita a změna“. Například miliardová dohoda se Starbucks společnosti umožní v budoucnu prodávat jejich oblíbené kávové produkty v supermarketech. Bezmasé výroby, jako jsou vegetariánské hamburgery a alternativy ze švýcarského veganského sýra, také dobývají police supermarketů. Dividendy byly každoročně zvyšovány po dobu 24 let. V současné době je akcionářům vypláceno 2,70 CHF, což při ceně akcie 105 CHF představuje dividendový výnos 2,6 %. Akcie Nestlé lze držet navždy.

 1. Akcie Medtronic – lékařské technologie pro léčbu nemocí

Zdravotnická zařízení irské společnosti Medtronic (ISIN: IE00BTN1Y115 – Symbol: MDT – Měna: USD) jsou základní součástí moderní medicíny, od kardiostimulátorů přes inzulínové pumpy, stenty, kostní štěpy až po monitorovací systémy. Více než polovina všech kardiostimulátorů implantovaných do nemocnic po celém světě vyrábí Medtronic. Technologie společnosti Medtronic se nyní používají k léčbě téměř 40 nemocí.

Medtronic je také dividendová jistota. Za posledních 42 let se podíl na zisku akcionářů každoročně zvyšuje. Takto působivá konzistence je základním předpokladem, který by měly splňovat dlouhodobé investice do akcií. Jen za posledních deset let se dividenda zvýšila téměř o 150 %. V současné době jsou vypláceny čtyři čtvrtletní dividendy ve výši 0,54 USD, což při současné ceně akcie 98 USD odpovídá dividendovému výnosu 2,2 %.

 1. Akcie Thermo Fisher Scientific – široce diverzifikovaná společnost laboratorních technologií

Thermo Fisher Scientific (ISIN: US8835561023 – Symbol: TMO – Měna: USD) vyrábí širokou škálu nástrojů a produktů laboratorního vybavení. Díky velké diverzifikaci je obchodní model dlouhodobě stabilní a odolný vůči krizi. V roce 2019 připadalo více než 41 % tržeb na laboratorní výrobky a služby, 27 % na biologické vědy, 22 % na analytické nástroje a 15 % na speciální diagnostiku.

Společnost je velmi všestranná a řada jejích produktů má své využití v boji proti COVID-19. Kromě jiného vyvinula společnost test na COVID-19, který používají miliony lidí. Přestože je společnost velmi výnosná a dosahuje vysokých ziskových marží, vyplácí velmi nízkou dividendu ve výši 0,76 USD, což při ceně akcie 340 USD odpovídá dividendovému výnosu pouhých 0,2 %. Vzhledem k tomu, že se cena akcie v poslední době prudce zvýšila, a proto je nepříznivě oceněna, investoři by před nákupem akcií měli počkat na korekci. S trvalým investičním horizontem by nepříznivé ocenění však nemělo být velkou překážkou.

Obchodujte akcie u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread. Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálů.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.


Klíčová slova: Thermo Fisher Scientific | Medtronic | Akcie Medtronic | HDFC Bank | Akcie HDFC Bank | Akcie Colgate-Palmolive | Akcie Coca-Cola | Akcie Nestlé | Abott Laboratoires | Akcie International Flavors & Fragrances | Akcie Allianz | Akcie Abott Laboratoires | Akcie Thermo Fisher Scientific | Google Pay | Covid | Nestlé | Oracle | Kvalitní akcie | JDE | CL | Vzdělávací webináře | Abbott Laboratories | Allianz | Potenciál | Růst | Pandemie COVID-19 | Tržby společnosti | Výkyvy | Guru | COVID-19 | Akcie Alphabet | Starbucks | Pandemie | Obchodujte akcie | Akcie roku 2020 | Google | Komunikace | Krach | Dividendový aristokrat | Ziskovost | Nejlepší akcie | Švýcarská společnost | Vyhlídky | Amazon | Obchod | Objem | Obchodní model | Obchodujte | Cena akcie | Akcie roku | Defenzivní akcie | Nakoupit akcie | Obchodovat s akciemi | Ekonomické krize | Objem obchodování | FinTech | Lithium | Alphabet | Krize | Poplatky | Zajištění | S&P | Konzistence | Podnikání | Tržby | ROCE | Indie | Buffett | Zisky | Webináře | Trh | Převodník měn | Pro investory | Portfolia | Online obchodování | Management | Investiční | Investice do akcií | Index S&P 500 | Eura | Dlouhodobé investice | Cena akcií | Cena | Běžný účet | Banka | Analýzy | Index | Ceny akcií | LYNX | Facebook | Investovat | Investiční společnosti | Obchodování s akciemi | Obchodovat | Výsledky | Berkshire Hathaway | Investoři | Citigroup | Obchodování | GBP | CHF | USD | EUR | Banky | Analytici | Warren Buffett | Výnos | Trigger | Spread | S&P 500 | Pozice | Obchodník | Finanční instituce | Měna | Investování | Investor | Investiční horizont | Investice | Intradenní obchodník | ISIN | Hedging | Fúze | Futures | Dividendový výnos | Dividenda | Diverzifikace | Distribuce | DAX | CFD | Zhodnocení | Akumulace | Akciový trh | Akcie | ADR | Poptávka | Dividendy | ETF | Apple | USA |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • 10letý T –Note roste dle geopolitických a ek. zpráv
  10letý T – Note posiluje 0,2% d/d na  126,2. Dluhopisy ale v posledních hodinách rostou v souvislosti s eskalací na...
 • 10letý T – Note s posilováním akcií klesá
  10letý T – Note slábne 0,1% d/d na  125,4. Trh v novém roce možná překvapil sám sebe prudkým růstem ceny až na 1,5 ...
 • 10letý T - Note stagnuje na denním minimu
  10letý T – Note stagnuje na  konečné úterní úrovni 124,2. Momentální uklidnění napětí na Ukrajině v podobě větší di...
 • 10letý T - Note - technická analýza
  Obchodování na měsíčním grafu T - Note prorazilo dolní linii růstového kanálu a může tak jít o signál o možném obrá...
 • 10 možných scenárov v prípade víťazstva D. Trumpa
  Čo keby Donald Trump zvíťazil? Čo keby sa mu naozaj podarilo to, čo by pred 18 mesiacmi nikto nepredpovedal? D. Trump nepochybne dúfa v dobrý výsledok. Poďme sa pozrieť na desať možných situácií, ku ktorým by po jeho víťazstve mohlo dôjsť.
 • 10 nejčastějších chyb forexových obchodníků
  Forexové obchodování je bezesporu atraktivním, ale také poměrně náročným, způsobem zhodnocování finančních...
 • 10 nejčastějších chyb forexových obchodníků
  Forexové obchodování je bezesporu atraktivním, ale také poměrně náročným, způsobem zhodnocování finančních prostředků a kvůli jeho komplexnosti...
 • 10 nejlepších akcií umělé inteligence (AI) roku 2019
  Umělá inteligence (anglicky Artificial Intelligence = AI) je aspekt, který pravděpodobně v blízké budoucnosti bude stále více formovat náš každodenní život.
 • 10 nejlepších ETF pro investiční portfolio v roce 2020
  Prostřednictvím ETF lze vybudovat levný a efektivní investiční plán. Investice do ETF se těší stále větší popularitě. V tomto článku se podíváme na výhody ETF oproti tradičním fondům a dále vám představíme seznam 10 nejlepších ETF pro rok 2020.
 • 10 nejpřísnějších úsporných opatření v Řecku
    Obyvatelé Řecka už čelí přísným úsporným opatřením, které musel řecký p...
 • 10 procent nejbohatších lidí vlastní 82 procent světového bohatství
  „V Evropě roste velikost bohatství nejpomaleji ze všech regionů na světě. Oproti Severní Americe a Číně dosahujeme v Evropě přibližně třikrát nižšího tempa růstu bohatství,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • 10 rokov krízy
  Včera tomu bolo 10 rokov, kedy sa objavila súčasná Veľká finančná kríza. 7. februára 2007 oznámila tretia najväčšia svetová banka, HSBC, že zvyšuje rezervy na svoje investície do amerického trhu nehnuteľností o 20%. Dôvodom bol výrazný nárast nesplácaných hypotekárnych úverov.
 • 10 tipů Fidelity International pro období volatility
  Jaký je dopad koronaviru na trhy, odkryjí následující měsíce. Zatím trhy reagují vysokou mírou volatility. Akciové trhy budou vždy procházet obdobím, v němž budou ceny prudce kolísat – to je úplně normální. Důvodem jsou obvykle negativní ekonomické zprávy nebo politická krize. Je pochopitelné, že prudké cenové výkyvy mohou probudit nejistotu mezi investory a motivovat je ke změně dlouhodobé strategie a impulzivnímu prodeji cenných papírů. Tato kolísání na trzích, neboli volatilita, mívají krátký život, a takové výprodeje jsou předčasné. Většina odborníků souhlasí: Nejlepší, co můžete udělat během takových psychicky náročných období na trzích, je zůstat a proplout.
 • 10yT – Note blízko nových dlouhodobých minim
  Futures kontrakt 10letého T – Note kolísá s minimální změnou ke konci úterního obchodování  kolem 128,8. Knokaut tr...
 • 10y T–Note blízko 2letého minima
  Futures kontrakt 10letého T – Note roste 0,3% d/d na 125,9. Knokaut trhu sycený trvale silnými zprávami trhu domů, ...
 • 10y T – Note čeká na Fed
  Futures kontrakt 10letého T – Note před klíčovým rozhodováním Fedu monetární politiky (20.00 SEČ) stagnuje na koneč...
 • 10y T – Note čeká na fiskální rozuzlení
  10letý T – Note stagnuje blízko konečných úterních úrovní 125,8. Dluhopisové stejně jako měnové a komoditní trhy js...
 • 10y T – Note drží nad klíčovou podporu
  Futures kontrakt 10letého T – Note osciluje kolem včerejší konečné úrovně 125,4 v několikadenním  korektivním trend...
 • 10y T – Note konsoliduje blízko 3/4letého minima
  Futures kontrakt 10letého T – Note dnes sílí o 0,1% d/d na 131,4. Trh  v minulých týdnech vytvořil nové 3/4letní mi...
 • 10y T – Note na více než dvouletém dně
  Futures kontrakt 10letého T – Note klesá 0,1% d/d na 123,3. Trh v uplynulých týdnech neustál pokračování medvědího ...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx