Čtvrtek 05. srpen 2021 05:32
reklama
Dukascopy
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
Admiral Markets new demo

3 nejlepší vanadiové akcie roku 2019

20.08.2019 10:37  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Vanad je relativně neznámá surovina. Mnoho investorů však netuší, že se cena vanadia mezi lety 2016 a 2018 desetkrát zvýšila. Poslední dobou však cena vanadu značně propadla. Podívejte se blíže na tuto komoditu a zjistěte, jakým způsobem lze do vanadu investovat. V následujícím článku objevíte 3 nejlepší vanadiové akcie v roce 2019.

vanadiové akcie

 

V následujícím článku se dočtete:

1. Co je to vanad?
2. Na co se vanad využívá?
3. Nabídka a poptávka po vanadu
4. Nejlepší vanadiové akcie roku 2019
5. Vanadiové akcie u LYNX

 

Co je to vanad?

Vanad - charakteristika

Vanad je přechodný kov stříbrné barvy. Jedná se o lehkou, silnou a nerezovou látku. Díky tomu je vanad využíván pro různé účely a je velmi oblíbený v ocelářském průmyslu. Vanad je v přírodě poměrně vzácný, a proto je velmi drahý. Roční produkce je pouze 80 000 tun. Pro srovnání: roční produkce oceli se pohybuje kolem 1 700 miliard tun.

Poprvé byl vanad objeven v roce 1801 poblíž Mexico City v jeho první podobě španělsko-mexickým mineralogem Andrésem Manuel del Rio, který vanad považoval za sloučeninu olova. Až později dostal kov název vanad. Mnoho chemiků přesvědčovalo Del Ria, že objevil pouze nečistou formu chrómu. Tato tvrzení však byla v zápětí vyvrácena.

Kovový vanad (= ferrovanadium) byl poprvé izolován Henrym Enfieldem Roscoem v roce 1867. Proces izolace spočíval v redukci anorganické sloučeniny chloridu vanadu pomocí plynného vodíku. Dnes se v praxi vanad vyrábí redukcí oxidu vanadu a vápníku za vysokého tlaku.

Vanad se v izolovaném stavu v přírodě nevyskytuje. Existuje asi 65 minerálů, ve kterých se vanad obsažen, z nichž nejčastější jsou patronit, vanadinit, bauxit a karnotit. Ropa také často obsahuje určité množství vanadu. Vědci také zjistili, že se vanad nachází ve velkých koncentracích na Slunci a dalších hvězdách.

Jak na obchodování akcií?

Chcete se dozvědět více o úspěšných akciových strategiích? Získejte investiční e-book s 11 super strategiemi nejúspěšnějších investičních guru zdarma.

Chci investiční ebook zdarma

Na co se vanad využívá?

Přibližně 80 % vanadu je zpracováno v ocelářském průmyslu. Díky tomu je ocel mnohem silnější, lehčí a bez rzi. Stejně jako chrom je i vanad velmi odolný vůči korozi a je také velmi silný a lehký kov. Ocelářství je proto na vanadu velmi závislé. Koneckonců, bez vanadu neexistuje dobrá ocel.

Přidání vanadu k některým slitinám podporuje silnější, lehčí a účinnější složení. Díky tomu je surovina velmi vhodná pro použití v automobilovém průmyslu, letectví a kosmickém průmyslu.

Poptávka po vanadu se v posledních letech enormně zvýšila zejména v Číně poté, co vláda stanovila přísnější architektonické požadavky. Číně se potýká s častými zemětřeseními, v důsledku kterých občas dojde ke zřícení celých budov či infrastruktury. Zejména díky této situaci je investice do vanadu momentálně velmi zajímavá.

Vedle architektury se ocel (a tedy i vanad) hojně využívá i v automobilovém průmyslu. Asi 45 % vyrobených automobilů nyní obsahuje vanad a tento rostoucí trend bude pravděpodobně v příštích letech pokračovat. Využití vanadu v automobilovém průmyslu je navíc stimulováno stále většími požadavky na snížení hmotnosti vozidel v důsledku environmentálních tendencí. Právě vanad umožňuje optimalizovat poměr mezi pevností a hmotností.

Vanad se však nepoužívá pouze pro karosérii vozidel. Snad nejslibnější oblastí využití vanadu, je ukládání energie pro použití v průmyslu a v budoucnosti možná pro baterie v elektrických automobilech. Právě tento trh má v nadcházejících letech obrovský potenciál.

LYNX TIP: Více o trendu E-mobility se můžete dočíst v článku na téma 3 nejlepších elektromobilních akcií pro rok 2019.

Vanad se používá k výrobě redoxních baterií nebo baterií V-Flow. Lze jej tedy porovnat s lithiem. Nicméně oba prvky se liší v řadě konkrétních bodů. Baterie V-Flow nabízí oproti jiným bateriím řadu výhod: Nižší náklady na skladování energie, delší životnost, funkčnost při vyšších teplotách.

Baterie V-Flow nenahrazuje lithium. Lithium je vhodnější pro autobaterie, která není velká a nemusí vydržet příliš dlouho. Lithium bude proto používáno pro baterie, které mají kratší životnost a jsou menší. Vanad je preferován pro baterie, které musí pracovat v průmyslovém měřítku.

Nabídka a poptávka po vanadu

Čína je největším odběratelem vanadu a využívá kolem 40 % celkové světové spotřeby. Kromě Číny se vanad využívá zejména v Evropě, USA, Japonsku, Rusku, Jižní Africe a Brazílii. Ve skutečnosti však každá země vyrábějící ocel potřebuje vanad.

V roce 2017 bylo na světě vyprodukováno přibližně 80 000 tun vanadu. Kromě toho byla na světě zásoba vanadu z minulých let asi 20 000 tun. Celosvětová poptávka po vanadu je kolem 85 000 tun. Momentálně je tedy na trhu větší poptávka po vanadu než jeho nabídka, což je obecně dobrá situace pro vývoj ceny, která od roku 2016 prudce roste.

3 nejlepší vanadiové akcie roku 2019

Prostřednictvím obchodní platformy LYNX je možné investovat do vývoje ceny komodit různými způsoby. Na vanad však neexistují žádné futures ani ETF, do kterých by bylo možné investovat. Momentálně tedy není možné investovat do žádného instrumentu, který by přímo reflektoval vývoj ceny vanadu.

Do vanadu však lze nepřímo investovat nákupem akcií, které profitují z vývoje ceny suroviny – zejména společností, které se zabývají produkcí vanadu.

Níže naleznete 3 nejlepší vanadiové akcie pro rok 2019.

3. Akcie Advanced Metallurgical Group

Advanced Metallurgical Group (symbol: AMG) má své sídlo v Amsterdamu. Společnost byla založena v roce 2006, navrhuje a vyrábí moderní kovové výrobky. AMG se zaměřuje zejména na vývoj, výrobu a aplikaci různých kovů v různých průmyslových odvětvích: letecký provoz, automobilový průmysl, infrastruktura a energetika.

Speciální americká divize sídlící v americkém Cambridge se zaměřuje výhradně na vanad. Obchodní činnost spočívá ve výrobě ferrovanadu a souvisejících slitin železa, které se používají jako katalyzátory v rafinériích. S rostoucí potřebou vanadu pro oběhovou ekonomiku má AMG Vanadium dobrou příležitost k růstu. Implementací jejich nejmodernějších technologií a již ověřených odborných znalostí zajišťují trvalé a nákladově efektivní řešení.

Akcie Advanced Metallurgical Group (AMG)

Graf akcie Advanced Metallurgical Group (AMG). Zdroj: TradingView.

Akcie AMG v posledních několika měsících prudce poklesla v důsledku kombinace různých faktorů. Obchodní válka a globální strach z recese způsobily paniku mezi investory. V únoru letošního roku však AMG zveřejnila vynikající výsledky za rok 2018, které byly výrazně vyšší, než společnost plánovala.

Technicky vidíme silný support kolem ceny 26 EUR. Okolo této úrovně bylo vytvořeno dvojité dno a zpočátku existuje prostor pro navrácení k ceně 36 EUR. Pokud dojde k prolomení této bariéry, otevře se nám růstový prostor až k ceně 46 EUR.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

2. Akcie Largo Resources LTD (LGO)

Společnost Largo Resources LTD (symbol: LGO) se sídlem v Kanadě má nejčistší vanadiový důl na světě. Důl Maracás Menchen se nachází ve státě Bahia v Brazílii a je považován za vlajkovou loď tohoto odvětví. Nízký nákladový přístup při výrobě a smluvní kupní smlouva s Glencore International Plc. do roku 2020 zajišťuje pro tohoto kanadského hráče ideální pozici na trhu.

Prudký nárůst ceny vanadu zpočátku vedl k cenové explozi této akcie, která ale následně prošla silnější korekcí, když ceny surovin v posledních měsících klesaly. Largo Resources LTD také realizovala řadu nezbytných investic k dalšímu posílení jejich konkurenčního postavení na trhu.

Navzdory korekci ceny vanadu byla Largo Resources Ltd. schopna vyprodukovat rekordních 9830 tun vanadu, což společnost oznámila 26. března 2019 při výkazu ročních výsledků. V důsledku toho se tržby ve srovnání s rokem 2017 zvýšily o 211 %. Vzhledem k prudkému nárůstu provozních nákladů to však společnosti nepřineslo úměrně větší zisky.

Largo Resources LTD chce i nadále zvyšovat úroveň výroby, aby byla společnost schopná plně odstranit dluhové zatížení. Do června 2020 společnost očekává, že bude fungovat zcela bez dluhů.

Akcie Largo Resources LTD (LGO)

Graf akcie Largo Resources LTD (LGO). Zdroj: TradingView.

Akcie v současné době klesají, ale zdá se, že se kolem ceny 2,00 CAD vytvořila úroveň supportu. Pokud se společnosti podaří přerušit nastavený downtrend, vidíme zde velký vzestupný potenciál. V loňském roce se trend podíval na historicky nejvyšší cenu 4,65 CAD.

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

1. Akcie Bushveld Minerals LTD (BMN)

Jedná se o velmi malou vanadiovou akcii kotovanou na londýnské burze cenných papírů s tržní hodnotou 360 milionů USD. Bushveld Minerals LTD (symbol: BMN) je považována za tzv. penny stock. Jedná se o součást skupiny Bushveld Group a operuje v Jižní Africe. Soustředíme se primárně na Bushveld Vanadium právě proto, že níže uvedené projekty patří k nejdůležitějším aktivům společnosti:

 1. Důl a zpracovatelský závod Vametco: levný, primární vanadový důl se sídlem v Brits – severozápadní provincii v Jižní Africe, kde se prostřednictvím zpracovatelského závodu těží modifikovaný oxid vanadu.
 2. Projekt British Vanadium: rozšíření dolu Vametco, kde se stále rozvíjejí hlavní činnosti.
 3. Projekt Mokopane Vanadium: důl ležící v provincii Limpopo je jedním z největších primárních vanadiových dolů na světě.

Akcie Bushveld Minerals LTD (BMN)

Graf akcie Bushveld Minerals LTD (BMN). Zdroj: TradingView.

Pokrok dosažený v těchto projektech má logicky pozitivní vliv na cenu akcií. V prosinci 2017 byl počáteční příjem z dolu Vametco zvýšen z 27 % na 59 %, v září 2018 byl zvýšen na 74 %. Jak je v tomto odvětví obvyklé, zvýšení cen surovin rovněž podporuje rychlejší a větší těžbu nového vanadu.

V loňském roce akcie vzrostly v reakci na nárůst ceny vanadu. Akcie zůstala v posledních měsících poměrně stabilní. Trend se pohyboval převážně do strany a opakovaně testoval support na ceně 21 GBP. Pokud bude tato hranice podpory proražena, akcie může výrazně klesnout.

Pokud však nátlak ustojí a cena vanadu se zotaví, společnost má obrovský růstový potenciál. V důsledku malé tržní kapitalizace se může hodnota akcií Bushveld Minerals LTD pohnout i ve dvojciferných procentuálních hodnotách – oběma směry samozřejmě. Volume u akcie je momentálně poměrně nízké.

Vanadiové akcie u LYNX

LYNX nabízí obchodování s vanadiovými akciemi přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování s úzkými spready.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálů.

Zaujala vás investice do vanadiových akcií?

Díky široké nabídce LYNX můžete zobchodovat všechny výše uvedené akcie.

Objevte více o investování do akcií s LYNX
vanad jako investice

3 nejlepší farmaceutické akcie pro rok 2019

12. srpna 2019 | Akcie

Globální trendy jsou hnacím motorem růstu ve farmaceutickém průmyslu. Farmaceutický průmysl za posledních deset let zaznamenal příkladný triumf.

Číst dále
nejlepší elektromobilní akcie

Megatrend E-mobility: 3 nejlepší elektromobilní akcie roku 2019

31. července 2019 | Akcie

E-mobility je téma, o kterém se globálně stále více mluví. Jak na něm profitovat? Objevte 3 nejlukrativnější elektromobilní akcie součanosti.

Číst dále
Akcie umělé inteligence (AI)

10 nejlepších akcií umělé inteligence (AI) roku 2019

24. července 2019 | Akcie

Umělá inteligence je aspekt, který se stává stále důležitějším. Objevte 10 najlepších akcií společností, které se zabývají vývojem AI tecnologií.

Číst dále

The post 3 nejlepší vanadiové akcie roku 2019 appeared first on LYNX Czech Republic.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • 3 důležité události, 3 trhy pod drobnohledem
  Nejistota okolo Brexitu, italský rozpočet, růst amerických výnosů, slabá ekonomická data (ranní výsledky PMI v Evropě) - mnoho faktorů v poslední době hovoří proti euru. Ještě o něco horší výsledky přícházejí z USA, ale ani Trumpovy negativní poznámky o zvyšování sazeb Fedu nedokázaly pár EURUSD zastavit v poklesu k úrovni 1,14. Mohlo by to být pro euro ještě horší? Ve zkratce - ano. A hlavním faktorem bude zítřejší zasedání ECB. Banka v nedávné minulosti slíbila ukončit program QE do konce roku a signalizovala růst sazeb na podzim roku 2019. Měnová politika se ale může změnit velmi rychle a snížit tak nejistotu, která v současnosti euro trápí. Nicméně pro vzestup společné evropské měny je stěžejní, aby ECB pokračovala ve svém plánu utahování měnové politiky. Rozhodnutí ECB o sazbách je v plánu standardně ve čtvrtek ve 13:45, tisková konference Maria Draghiho začíná ve 14:30. Je možno ji sledovat na webu ECB živě.
 • 3 důvody proč by Apple mohl potěšit dnešními výsledky
  Téměř 16 % přidaly akcie Apple od posledního vyhlášení výsledků koncem ledna. Apple v posledních deseti výsledkových reportech překonal osmkrát odhady analytiků. Minulý kvartál Apple dokonce zveřejnil nejziskovější kvartál, jaký kdy jakákoliv veřejně obchodovaná společnost měla. Nyní mají analytici opět vysoká očekávání plynoucí z větších než očekávaných prodejů iPhone 6 Plus a také kvůli očekávanému momentu z Apple Watch.
 • 3 nejlepší akcie big data a umělé inteligence v roce 2020
  Objem dat, které lidstvo generuje a zpracovává roste raketovým tempem. Globální objem dat se za pouhé 2 roky více než zdvojnásobil. Nové technologie v oblasti získávání, zpracování a vyhodnocování dat pomáhají společnostem ve všech průmyslových odvětvích získat větší ekonomické výhody z této obrovské záplavy informací.
 • 3 nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2019
  Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem. Z řady počítačových her se stal regulérní sport, který má své celebrity, šampionáty s cenami v řádech milionů USD a miliony fanoušků po celém světě.
 • 3 nejlepší anticyklické a defenzivní akcie roku 2019
  V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na stabilní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
 • 3 nejlepší biotechnologické akcie roku 2019
  Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti lákají mnoho investorů. Populární u investorů LYNX jsou zejména akcie Biogen a Galapagos.
 • 3 nejlepší farmaceutické akcie pro rok 2019
  Globální trendy jsou hnacím motorem růstu ve farmaceutickém průmyslu. Farmaceutický průmysl za posledních deset let zaznamenal příkladný triumf. Jedním z důvodů je úspěch biotechnologie. Aplikace výsledků výzkumu genomu, jakož i zvyšující se znalosti o fungování mnoha patogenů vedly k obrovskému posílení inovací pro vývojáře léčiv. Onemocnění jako je například AIDS, hepatitida C a některé druhy rakoviny bude již pravděpodobně možné efektivně léčit během několika let.
 • 3 nejlepší internetové akcie současnosti
  Od roku 2018 se řada internetových akcií vyvíjela skvěle. Akcie u společností jako Twitter se od konce léta 2018 navýšily o + 99 %, akcie Match Group dokonce o + 218 % a akcie Grubhub zaznamenaly nárůst o + 114 %. Všechny tři akcie jsou stále vzrušujícími investicemi s obrovským potenciálem.
 • 3 nejlepší ropné akcie roku 2019
  Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení.
 • 3 nejlepší světové dividendové akcie 2019
  V dobách přetrvávajících nízkých úrokových sazeb nejsou dluhopisy a jiné podkladová aktiva s fixním příjmem velkým přínosem pro vaše investiční portfolio.
 • 3 nejzajímavější příběhy z Jackson Hole
  Jackson Hole je hlavní událostí léta pro centrální bankéře z celého světa. Sjezd samotný je plný několika zajímavých p...
 • 3 povzbuzení pro akciové trhy
  Akciové trhy slaví dobré dny a směrem nahoru je pohání několik faktorů. Nejdříve v neděli guvernér čínské lidové ...
 • 3Q GDP USA
  Třetí odhad ekonomického růstu třetího čtvrtletí v USA zaznamenal downgrade o 0,1 procentního bodu směrem dolů a ekonomika rostla v meziročním srovnání o 3,2 procenta oproti druhému odhadu 3,3 procenta.
 • 3Q očekávané výsledky firem USA
  Máme ještě pár dní do konce září, ale zářijová sezóna firemních kvartálních výsledků se již dostala do pohybu. Společnost CarMax (KMX), prodejce ojetých automobilů, obchodovaná širším v indexu S & P 500, v pátek zveřejnila čtvrtletní výsledky.
 • 3 scénáře CS pro americké hádky: Až -5 % HDP a -30 % akcie. Útěk do Philip Morris a farmacie?
  Odhadem o až 5procentním poklesu americké ekonomiky a třetinovém výklesu akciových trhů přispívají do diskus...
 • 📜 3 scénáře pro zasedání ECB 🕑
  Rozhodnutí o sazbách ECB (13:45) a tisková konference guvernérky Lagardové (14:30) patří mezi nejvíce očekávané události v tomto týdnu.
 • 3 trhy, které se vyplatí v tomto týdnu sledovat
  Přicházející makrodata z USA jsou nadále příznivá, ale nezdá se, že by členové FOMC přemýšleli o tom, že by sazby ponechali beze změny. Report HDP za 2Q bude tím nejdůležitějším před zasedáním americké centrální banky v příštím týdnu. Přestože by měl růst ekonomiky dle odhadů výrazně klesnout, rozhodnutí o sazbách by ovlivnit příliš neměl.
 • 3 trhy, které se vyplatí v tomto týdnu sledovat
  První červnový týden přinesl masivní zisky na akciové indexy a slabší americký dolar. Investoři se soustředili na možné snížení sazeb americké centrální banky Fed. Zde představujeme 3 trhy, které se v tomto týdnu vyplatí sledovat:
 • ❗ 3 trhy 3 události 📊
  Dnes čekáme na tři důležité události. Investoři by měli očekávat zvýšenou volatilitu a v průběhu odpoledne a večera trhy sledovat.
 • 3 zasedání centrálních bank v průběhu 24 hodin
  V průběhu nadcházejících ani ne 24 hodin nás čekají 3 zasedání centrálních bank. Jako první publikuje zprávu a výsledku sezení bankovní rady americká centrální banka Fed.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
GCI Financial
Oanda
AETOS
reklama
Purple Trading Ebook 5 strategii