Ticker Tape by TradingView
Růst cloudu společnosti Microsoft se zpomaluje kvůli nedostatku datových center
Společnost Microsoft Corp. uvedla, že růst její divize cloud computingu zůstane v tomto čtvrtletí omezený kvůli přetrvávajícím problémům s rozšiřováním kapacity datových center, která je nezbytná pro podporu rostoucí poptávky po službách umělé inteligence.
Očekává se, že příjmy z cloudu Azure vzrostou ve třetím fiskálním čtvrtletí společnosti Microsoft až o 32 % a udrží si tak podobné tempo jako v posledním čtvrtletí roku 2024. V návaznosti na toto oznámení klesly akcie Microsoftu ve čtvrtek na začátku obchodování v New Yorku o 6 % na 415,79 USD.
Společnost Microsoft jako lídr v oblasti podnikových řešení využívajících umělou inteligenci investovala do umělé inteligence velké prostředky prostřednictvím svého partnerství se společností OpenAI, tvůrcem ChatGPT. Zatímco jeho sada Copilot poháněná umělou inteligencí vyvolala nadšení, zpeněžování těchto produktů probíhá pomaleji, než někteří investoři doufali.
Navzdory 157% nárůstu služeb Azure AI celkový růst cloudu nadále brzdí omezení infrastruktury. Finanční ředitelka Amy Hoodová tento problém přiznala a uvedla, že Microsoft stále nemá dostatečnou kapacitu datových center, aby plně uspokojil poptávku zákazníků. Ujistila však investory, že tato omezení by se měla do konce fiskálního roku zmírnit.
Silná poptávka a finanční výhled
Společnost Microsoft má v současné době uzavřeny smlouvy na komerční služby v hodnotě téměř 300 miliard USD, které ještě nebyly uznány jako příjmy. Poptávka zůstává silná a počet komerčních rezervací - ukazatel budoucích příjmů - vzrostl o 67 %, což výrazně překonalo očekávání společnosti. Hood část tohoto nárůstu připisuje závazkům k Azure od OpenAI.
Společnost spolu s konkurenčními společnostmi Google a Amazon investuje rekordní částky do datových center a infrastruktury AI. Jen Microsoft očekává, že v tomto fiskálním roce utratí 80 miliard dolarů za datová centra zaměřená na AI. Tato výdajová horečka vyvolává mezi investory obavy, zejména proto, že nově vznikající konkurenti, jako je čínská společnost DeepSeek, představují open-source modely AI s tvrzením o srovnatelných schopnostech při výrazně nižších nákladech.
Kapitálové výdaje a dopad na trh
Společnost Microsoft vykázala za toto čtvrtletí kapitálové výdaje ve výši 22,6 miliardy USD, čímž překonala odhady analytiků, kteří předpokládali přibližně 21 miliard USD. Tato agresivní expanze infrastruktury vedla ke snížení marží v jeho cloudovém podnikání.
Ve čtvrtletí končícím 31. prosince vzrostly celkové tržby společnosti Microsoft o 12 % na 69,6 miliardy dolarů, zatímco zisk dosáhl 3,23 dolaru na akcii - podle údajů agentury Bloomberg překonal očekávání analytiků, kteří předpokládali tržby ve výši 68,9 miliardy dolarů a zisk 3,12 dolaru na akcii.
Tržby poháněné umělou inteligencí přispěly k růstu Azure ve druhém čtvrtletí 13 procentními body, zatímco v předchozím čtvrtletí to bylo 12 bodů. Společnost Microsoft rovněž odhalila, že její příjmy související s umělou inteligencí dosáhly ročního objemu 13 miliard USD.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Poptávka | Akcie | Bloomberg | Investování | MIFID | Open | Riziko | Ukazatel | Výkonnost | Doporučení | USD | Obchodování | XTB | Investoři | EU | Zisk | Investiční strategie | Investiční | Investiční doporučení | Trh | Předpověď | ROCE | Tržby | Komise | Microsoft | Podnikání | Miliardy dolarů | Ztráty | Výhled | Očekávání analytiků | Příjmy | Obchodování v New Yorku | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Odhady analytiků | Rozdílové smlouvy | Kapitálové výdaje | Akcie Microsoftu | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Klesly akcie | Amazon | Miliardy | Konkurenti | Finanční ztráty | Společnost Microsoft | Investujte | Ředitelka | Poradenství | Komunikace | Google | Situace | Výdaje | Tržby společnosti | Růst | Microsoft Corp | Expanze | CL | Umělé inteligence | JDE | Společnost XTB | Čínská společnost | Nařízení | Riziko ztráty | AI | Divize | HOOD | Azure | Společnosti | Finanční ředitelka | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Miliardy USD | Microsoft Corp. | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | ChatGPT | OpenAI | Partnerství | Silná poptávka | Nadšení | Copilot | Finanční výhled | Oznámení | 256/2004 | Služby | Odpovědnost | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Modely AI | Datová centra | DeepSeek |
Čtěte více
-
Růst cen výrobců dál mírně zrychlil
Ceny průmyslových výrobců v ČR v červnu oproti květnu vzrostly o 0,8 %. Meziroční tempo zvyšování cen v průmyslu tak zrychlilo na 6,1 % z předchozího 5,1 %. Naše i tržní očekávání bylo níž o dvě desetiny procentního bodu, což je s ohledem na nejistotu jen malé překvapení. -
Růst cen výrobců opět zrychlil
Ceny průmyslových výrobců v ČR v červenci oproti červnu vzrostly o 1,6 %, což překonalo všechny odhady. Naše i tržní očekávání činilo 0,7 %. Meziroční tempo zvyšování cen v průmyslu tak zrychlilo na 7,8 % z předchozího tempa 6,1 %. -
Růst cen výrobců zrychlil
Ceny průmyslových výrobců v ČR v květnu oproti dubnu vzrostly o 0,9 %. Čekalo se přitom zpomalení zdražování na straně výrobců na 0,4 % po předchozím růstu cen o 0,8 %. Meziroční tempo zvyšování cen v průmyslu tak zrychlilo na 5,1 % z předchozího 4,6 %. -
Růst cen výrobců zůstává utlumený
Ceny průmyslových výrobců v prosinci oproti listopadu vzrostly o 0,1 %. Meziroční tempo se prudce zvýšilo na 2,1 % z předchozích 0,9 %, ale za tím byl pokles srovnávací základny z prosince 2018. Výsledek byl plně v souladu s naším odhadem a jen desetinu nad očekáváním trhu. Srovnávací základna se v dalších měsících opět zvýší a meziroční růst cen v průmyslu bude opět klesat. -
Růst cen výrobců zůstává velmi rychlý
Ceny průmyslových výrobců v ČR v srpnu oproti červenci vzrostly o 1,2 %, což opět překonalo všechny odhady. V průměru se čekalo zdražení kolem 0,6 %. Oproti červencovému nárůstu o 1,6 % se sice jedná o zpomalení, ale tempo je to pořád velice vysoké. Meziroční tempo růstu cen v průmyslu se tak zvýšilo na 9,3 % z předchozího tempa 7,8 %. -
Růst cen v zemědělství zpomalil
„Ceny zemědělských výrobců v meziročním srovnání mírně zpomalily svůj růst. Potvrzují to dnes publikovaná data ČSÚ. Ačkoliv v únoru byly meziročně vyšší o 9,3 %, v březnu zpomalily na 8,2 %. V rostlinné výrobě došlo k nárůstu cen o 5,1 %, v živočišné pak o 12,7 %. Růst táhly především ceny olejnin (zvýšení o 28,5 %), ceny vajec (nárůst o 28,4 %) či ovoce (zvýšení o 25,6 %), naopak klesly ceny brambor (o 14,9 %) či prasat (o 15,5 %),“ popisuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic. -
Růst ceny Solana (SOL)
Údaje o využití Solany a vývoj ekosystému nepodporují nedávné býčí rally, což zvyšuje pravděpodobnost korekce ceny SOL. -
Růst ceny zlata se zastavil. Jaký je důvod? (Možný lokální korekční pullback u #SPX a bitcoinu)
Globální kolaps trhů vyvolaný oznámením rozsáhlých cel, která osobně zavedl prezident USA, pokračuje i během asijských obchodních seancí. Ačkoli se tempo poklesu zpomalilo, neobjevují se žádné známky jeho slábnutí. Zajímavé je, že cena zlata se v posledních měsících chová nezvykle a nekonzistentně. Čím to je? -
Růst ceny zlata už třetí den po sobě
Cena zlata stoupala už třetí den po sobě, protože poté, co ministr financí Scott Bessent vyzval americkou centrální banku ke snížení nákladů na úvěry, vzrostla očekávání ohledně snížení úrokových sazeb Fedu. -
Růst cen zkrotí vyšší úrokové sazby
„Rychlé tempo zdražování bude nutit centrální bankéře, aby zvýšili úrokové sazby v ekonomice. Tím skončí éra uvolněné měnové politiky v České republice. V důsledku tohoto vývoje se zvýší úroky na hypotékách a kurz koruny bude posilovat vůči euru i dolaru,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Růst české ekonomiky mírně zpomalil
Růst české ekonomiky během 1. čtvrtletí zpomalil dle odhadů o 0,1 procentního bodu na 2,5 % z 2,6 % ve 4. čtvrtletí loňského roku. Chystá se spotřební daň na bezdýmový tabák i nová výstavba. -
Růst české ekonomiky ve třetím čtvrtletí asi zpomalil
Na pozadí masivního globálního výprodeje vládních dluhopisů, který zasáhl nejen eurozónu, ale i střední Evropu (speciálně pak Polsko), bude dnes Eurostat prezentovat čísla HDP za třetí kvartál roku a to napříč celou EU. -
Růst české ekonomiky zaostal za očekávání, navzdory vyšší spotřebě domácností. Zklamala průmyslová výroba
Výkon české ekonomiky ve druhém letošním čtvrtletí podle předběžného odhadu zaostal za drtivou většinou expertních očekávání. Hospodářství přidalo meziročně 0,4 procenta, mezičtvrtletně pak rostlo o 0,3 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali ve střední hodnotě svých odhadů růst o 0,6, resp. 0,5 procenta. -
Růst českého HDP ještě zpomalil pod tíhou klesajících investic
Dnes bude zveřejněn první odhad českého HDP za druhé čtvrtletí letošního roku. Dynamika domácího hospodářství podle našeho odhadu ve druhém čtvrtletí opět zpomalila. Pokles investic z prvního čtvrtletí se zřejmě přelil také do druhého. A přestože spotřeba domácností i zahraniční obchod přispěly podle našeho odhadu kladně, jejich dynamika nebyla dostatečná, aby vytáhla růst HDP na více než 0,3 % q/q. V meziročním srovnání to znamená zpomalení z 3% růstu v prvním na 2 % v druhém čtvrtletí. K údajům o HDP se ještě přidá zveřejnění cen primárních výrobců. Podle našeho odhadu by měly ceny v průmyslu pokračovat ve velmi slabém růstu, když očekáváme +0,1 % m/m. Meziročně však zůstanou ještě v hlubokém poklesu o 3,9 %. -
Růst českého průmyslu polevil, snižuje se ale pokles zaměstnanosti
Průmyslová výroba klesla pod odhady tzhu. Výroba aut se citelně snížila, ale i tak zůstala hlavním tahounem meziročního růstu průmyslu. Předstihové indikátory ukazují na další expanzi výroby, ale ta může mít kapacitní problémy kvůli nepříznivé pandemické situaci. Koruna po zveřejnění dat mírně oslabila, ale podporuje ji příznivý globální sentiment. -
Růst čínského HDP v roce 2022 je hluboko pod cílovou hodnotou
V úterý ráno šanghajský index Composite a hongkongský Hang Seng klesly, protože údaje zveřejněné čínským Národním statistickým úřadem ukázaly, že hrubý domácí produkt (HDP) země v roce 2022 vzrostl o 3 %, což představuje jedno z nejpomalejších temp růstu za poslední desetiletí. -
Růst čínských akcií je dechberoucí, i když zůstává otázkou, zda i trvalejší. Už nyní ovšem z něho těží třeba i akcie evropských firem typu Louis Vuitton
Nemovitostní krize, slabé spotřebitelské výdaje, deflace, stárnutí populace, zátahy režimu proti byznysmenům, geopolitické napětí, riziko nových cel ze strany USA… Vše rázem zapomenuto. Čínské akcie mají za sebou nejlepší týden od roku 2008 a i do tohoto vstoupily velkolepě. -
Růst čínských akcií pokračuje, Hang Seng připsal v závěru týdne 1,73 %
Asijské akcie v závěru týdne rostly, přičemž hráči na trhu hodnotili dopad eskalace napětí na Blízkém východě. -
Růst čistého zisku, aktiv a úvěrového portfolia: Mezinárodní investiční banka zveřejnila finanční výsledky za rok 2020.
Dne 4. února 2021 zveřejnila Mezinárodní investiční banka (MIB) auditovanou účetní závěrku dle IFRS-9 za rok 2020. -
Růst deficitu znatelně zpomaluje
Zatímco v předchozích měsících se schodek státního rozpočtu zvětšoval dechberoucím tempem, červen již přinesl podstatně optimističtější obrázek, když deficit oproti květnu narostl o „pouhých“ 10,1 mld. Kč a dosáhl 265,1 mld. Kč. Nadále tak sice zůstává suverénně největším, jakého Česko za polovinu roku kdy dosáhlo, nicméně objevuje se pozitivní obrat v trendu. Ve srovnání s loňským červnem již letos do státní kasy přiteklo o 13,1 mld. Kč více příjmů, byť zároveň odteklo o 83 mld. Kč na výdajích a celkový deficit tak ten loňský překonal o téměř 70 mld. Kč.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (srpen 2025)
Trump efekt, AI a mladí tradeři: Purple Trading chystá novou platformu a roste na volatilitě
Využijte letní příležitost - sleva 30 % na všechny programy od RebelsFunding!
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (srpen 2025)
Trump efekt, AI a mladí tradeři: Purple Trading chystá novou platformu a roste na volatilitě
Využijte letní příležitost - sleva 30 % na všechny programy od RebelsFunding!
Denní kalendář událostí
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ceny ropy rostou po víkendových dronových útocích na ruské rafinérie
Forex: Americký dolar oslabuje, trhy čekají na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách
Pražská burza zůstala téměř bez pohybu, dařilo se strojírnám Doosan
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Česká měna dnes stagnovala k euru a posílila k dolaru
Tržní hodnota majitele Googlu překonala hranici tří bilionů USD
Forex sentiment 15.9.2025
Swingové obchodování GBP/JPY 15.9.2025
Swingové obchodování EUR/USD 15.9.2025
USA a Čína se dohodly na pokračování TikToku v USA, naznačil Trump
Komodity: Ceny ropy rostou po víkendových dronových útocích na ruské rafinérie
Forex: Americký dolar oslabuje, trhy čekají na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách
Pražská burza zůstala téměř bez pohybu, dařilo se strojírnám Doosan
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Česká měna dnes stagnovala k euru a posílila k dolaru
Tržní hodnota majitele Googlu překonala hranici tří bilionů USD
Forex sentiment 15.9.2025
Swingové obchodování GBP/JPY 15.9.2025
Swingové obchodování EUR/USD 15.9.2025
USA a Čína se dohodly na pokračování TikToku v USA, naznačil Trump
Blogy uživatelů
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Co si obchodníci mohou odnést z knihy Psychologie peněz – jak budovat dlouhodobou odolnost v tradingu (2. díl)
Index S&P 500 je na dalším rekordu (už zase)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a AUD/USD
Americký dolar v pasti inflace
Koncentrovat, nebo diverzifikovat? Největší dilema každého investora
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v krypto světě (12.9.2025)
Proč náš mozek nesnáší nejistotu (zatímco trh ji miluje)?
Praktické okénko: Jak číst cenový graf a získat výhodu, kterou ostatní nevidí
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Co si obchodníci mohou odnést z knihy Psychologie peněz – jak budovat dlouhodobou odolnost v tradingu (2. díl)
Index S&P 500 je na dalším rekordu (už zase)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/JPY a AUD/USD
Americký dolar v pasti inflace
Koncentrovat, nebo diverzifikovat? Největší dilema každého investora
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v krypto světě (12.9.2025)
Proč náš mozek nesnáší nejistotu (zatímco trh ji miluje)?
Praktické okénko: Jak číst cenový graf a získat výhodu, kterou ostatní nevidí
Forexové online zpravodajství
Index S&P 500 zatím nad 6600 b.
Denní shrnutí: Wall Street roste díky sázkám na mírnější Fed, dolar na lokálním dně (15. 9. 2025)
KÁVA +6 % 📈 Nejvýše od dubna ☕️
Frankfurtská burza na začátku týdne mírně rostla
Alphabet se připojuje k elitě: tržní kapitalizace dosáhla 3 bilionů USD
Podnikatelská nálada ve státě N.Y. výrazně propadla
Broadcom a tajný kontrakt na 10 miliard USD: Je to OpenAI?
Proč by měl každý marketér znát index US30 (Dow Jones)?
Na pražské burze nevýrazný vstup do nového týdne
Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
Index S&P 500 zatím nad 6600 b.
Denní shrnutí: Wall Street roste díky sázkám na mírnější Fed, dolar na lokálním dně (15. 9. 2025)
KÁVA +6 % 📈 Nejvýše od dubna ☕️
Frankfurtská burza na začátku týdne mírně rostla
Alphabet se připojuje k elitě: tržní kapitalizace dosáhla 3 bilionů USD
Podnikatelská nálada ve státě N.Y. výrazně propadla
Broadcom a tajný kontrakt na 10 miliard USD: Je to OpenAI?
Proč by měl každý marketér znát index US30 (Dow Jones)?
Na pražské burze nevýrazný vstup do nového týdne
Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Eurodolar sestoupil níže k hranici 1,18
Saúdská Arábie odmítá spekulace o zrušení vstupu na burzu
Akcie Facebooku na burze ztrácejí téměř pětinu hodnoty
Denní rychlý přehled – výhled královského měnového páru 30.8.2016
Záznam z prosincového zasedání bankovní rady ČNB potvrzuje její opatrnost
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 10. ledna (americká seance)
Forex: Dolaru ubližuje klesající averze k riziku
Co nás čeká v obchodním dnu 23.3.2018
Bitcoin (BTC) neklesne pod 24 500 USD
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 29. července 2024
Forex: Eurodolar sestoupil níže k hranici 1,18
Saúdská Arábie odmítá spekulace o zrušení vstupu na burzu
Akcie Facebooku na burze ztrácejí téměř pětinu hodnoty
Denní rychlý přehled – výhled královského měnového páru 30.8.2016
Záznam z prosincového zasedání bankovní rady ČNB potvrzuje její opatrnost
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 10. ledna (americká seance)
Forex: Dolaru ubližuje klesající averze k riziku
Co nás čeká v obchodním dnu 23.3.2018
Bitcoin (BTC) neklesne pod 24 500 USD
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 29. července 2024
Blogy uživatelů
Štartuje Bitcoin na 50 000 USD alebo je už v korekcii?
Proč obchoduji FOREX ?
SATS DJIA Live 05/2023
Čaká ropu a plyn pád alebo bude tento mega trend pokračovať?
Udrží sa zlato na dôležitej úrovni $1,800?
Jsou trhy ovlivněny kolektivním nevědomím?
Veselé Vánoce a úspěšný rok 2014!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
Trhy zatím zůstávají uvězněny v úzkém pásmu
Největší hrozba pro trhy do konce roku? | Investiční Memento #84
Štartuje Bitcoin na 50 000 USD alebo je už v korekcii?
Proč obchoduji FOREX ?
SATS DJIA Live 05/2023
Čaká ropu a plyn pád alebo bude tento mega trend pokračovať?
Udrží sa zlato na dôležitej úrovni $1,800?
Jsou trhy ovlivněny kolektivním nevědomím?
Veselé Vánoce a úspěšný rok 2014!
Co udělat v týdnu, kdy trh „nedává smysl“ – přístup konzistentního tradera
Trhy zatím zůstávají uvězněny v úzkém pásmu
Největší hrozba pro trhy do konce roku? | Investiční Memento #84
Vzdělávací články
Intradenní obchody II. (základní otázka)
Rubl je druhou nejstarší měnou světa: Cesta od Petra Velikého po bankrot, který nepřichází
Jak restartovat trading na forexu
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (květen 2024)
Výsledky intradenního tradingu podle VIP zóny (září 2021)
Jak na trading při zaměstnání
VIP zóna v březnu: Vysoká volatilita přinesla rekordní zisky obchodování
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za září
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Intradenní obchody II. (základní otázka)
Rubl je druhou nejstarší měnou světa: Cesta od Petra Velikého po bankrot, který nepřichází
Jak restartovat trading na forexu
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (květen 2024)
Výsledky intradenního tradingu podle VIP zóny (září 2021)
Jak na trading při zaměstnání
VIP zóna v březnu: Vysoká volatilita přinesla rekordní zisky obchodování
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za září
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
USD/JPY - Intradenní výhled 11.3.2020
Analýza GBP/USD, EUR/NZD a EUR/AUD
Forex: Technická analýza AUD/USD
Forex: Bude AUD/USD pokračovat v růstu?
Forex: K růstu dolaru přispěla zpráva o lepší situaci na americkém trhu práce
Forex: Dolar posiluje díky růstu onemocnění v USA a z obav z uvalení cel
Forex: Throwback a další růst na EUR/CAD?
Intradenní obchodování: Pullback a další pokles na AUD/USD?
Důvěra investorů eurozónu vzrostla
Index spekulativního sentimentu 10.8.2017
USD/JPY - Intradenní výhled 11.3.2020
Analýza GBP/USD, EUR/NZD a EUR/AUD
Forex: Technická analýza AUD/USD
Forex: Bude AUD/USD pokračovat v růstu?
Forex: K růstu dolaru přispěla zpráva o lepší situaci na americkém trhu práce
Forex: Dolar posiluje díky růstu onemocnění v USA a z obav z uvalení cel
Forex: Throwback a další růst na EUR/CAD?
Intradenní obchodování: Pullback a další pokles na AUD/USD?
Důvěra investorů eurozónu vzrostla
Index spekulativního sentimentu 10.8.2017
Témata v diskusním fóru
AUD/USD
Začínáme s forexem
EUR/JPY – souboj deflačních králů
EUR/USD
Menové pári
S&P 500 - čekání na Fed a informace z Číny
Rollercoin hra, pomocí které můžete získat KRYPTOMĚNY?
SMC / ICT koncepty obchodování
Forex: Očekávaný vývoj měnových párů v roce 2020 podle bank a brokerů
Trading ideas: GBP/USD, NZDCAD a EUR/GBP
AUD/USD
Začínáme s forexem
EUR/JPY – souboj deflačních králů
EUR/USD
Menové pári
S&P 500 - čekání na Fed a informace z Číny
Rollercoin hra, pomocí které můžete získat KRYPTOMĚNY?
SMC / ICT koncepty obchodování
Forex: Očekávaný vývoj měnových párů v roce 2020 podle bank a brokerů
Trading ideas: GBP/USD, NZDCAD a EUR/GBP