Čtvrtek 20. června 2024 05:36
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei léto akce
reklama
FTMO král
reklama
FTMO král

Arista Networks klesá o 4 % kvůli debutu Nvidia Spectrum X 📊

23.05.2024 18:53  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akcie společnosti Arista Networks (ANET.US) dnes ztrácejí téměř 4 %, ale v jednu chvíli ztrácely téměř 7 %. Důvodem těchto poklesů je očekávané posílení síťového byznysu společnosti Nvidia, o čemž svědčí včerejší oznámení společnosti Nvidia o produktu Spectrum X. Přesto mohou zákazníci velkých síťových řešení (velké technologické společnosti) využít otevřeného ekosystému dodavatelů a nemusí se omezovat na společnost Nvidia, pokud ta nenabídne velmi atraktivní slevy pro koncové zákazníky.

 • Stojí za to vzít v úvahu, že poptávka stále převyšuje dostupnou nabídku na širokém trhu s umělou inteligencí/cloudem a Arista je společnost vyvíjející síťové technologie od roku 2004. Společnost má v této oblasti také značnou intelektuální hodnotu a není jasné, zda se řešení společnosti Nvidia ukáže být v některém ohledu lepší než řešení navržená společností Arista.
 • Nicméně vyhlídka, že se do sektoru síťových přepínačů prosadí významný konkurent, srazila akcie společnosti na nižší úroveň. Agentura Bloomberg Intelligence zhodnotila, že snaha o nákladově efektivnější řešení bude i nadále zajišťovat Aristě dobrou pozici v sítích s umělou inteligencí a s cloudovou technologií. V důsledku toho je Arista stále na dobré cestě dosáhnout ohlášených 750 milionů dolarů v tržbách z řešení přepínačů umělé inteligence, a to do roku 2025.
 • Kč, a zdá se, že společnost je na dobré cestě dosáhnout v roce 2024 růstu tržeb o 12 - 14 % a více, a to v souvislosti s poptávkou po AI, která vyžaduje rozšíření sítí založených na AI u zákazníků v oblasti cloud computingu. Ve své nedávné zprávě agentura Bloomberg Intelligence poukázala na to, že „umělá inteligence by mohla být pro společnost Arista dlouhodobým, několikaletým katalyzátorem růstu“, ačkoli je skutečností, že část trhu pravděpodobně získá společnost Nvidia.
 • Ten je však velmi velký a nezdá se, že by společná existence na trhu byla v dohledné době pro některou ze společností hrozbou. V příštích čtvrtletích bude trh pravděpodobně bedlivě sledovat, s jakou poptávkou se setkají 200-, 400- a 800gigabitové výkonné síťové upgrady společnosti Arista. Samotný Ethernet hraje bezesporu stále důležitější roli v zázemí infrastruktury umělé inteligence.

Ethernet - nový katalyzátor růstu?

 • Podle BI může růst tržeb společnosti Arista v druhé polovině roku 2024 zrychlit a toto tempo se nemusí plně projevit v nedávno zvýšené prognóze tržeb společnosti na 12-14 %. Důvodem jsou katalyzátory v oblasti produktů AI, především Ethernetu.  Údaje ukazují na vysokou poptávku v oblasti podnikových datových center a přepínačů společnosti Arista, ačkoli ostatní společnosti hlásí pokles objednávek v této oblasti.

 • Společnost je i nadále lídrem na trhu prodeje AI sítí, který by v roce 2025 mohl mít hodnotu 3,6 miliardy dolarů. Pokrok společnosti Arista v oblasti Ethernetu je značný a až 4 z 5 velkých poskytovatelů cloud computingu si ji vybrali pro pilotní projekty. Je pravděpodobné, že načasování, kdy si společnosti pořídí Ethernet od společnosti Arista, bude záviset na načasování příchodu hardwaru poháněného čipy AI Jericho3 od společnosti Broadcom.

 • Společnost BI předpokládá 16% růst tržeb společnosti Arista v roce 2025, což signalizuje, že společnost bude dlouhodobě těžit z rostoucí poptávky, nových produktů a vyšší výrobní kapacity.  Analytici rovněž odhadují 14,3% růst tržeb ve druhém pololetí; na 6,7 miliardy USD v roce 2024 a 8,06 USD na akcii (4 % nad konsensem).

Akcie Arista Networks (interval D1)
Kupující se rychle vrátili k nákupu akcií ANET. Na grafu vidíme svíčku s vysokým spodním stínem tzv. vážky doji. Klíčové supporty se nacházejí na úrovni 272 a 237 dolarů za akcii.

Source: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Argentina zkrachovala, dolar nezastavitelně posiluje; denní přehled událostí
  Argentina se dostala po druhé za 13 let do bankrotu, protože neplatí včas závazky věřitelům.  Včera jednali v New...
 • Argentinské banky svým zákazníkům umožňují nákupy kryptoměn
  Banco Galicia, podle tržní hodnoty největší soukromá banka v zemi, a digitální banka Brubank SAU svým klientům umožní nakupování kryptoměn a to včetně Bitcoinu, Etheru a USDC. Banco Galicia tímto rozhodnutím sleduje vysokou poptávku zákazníků, přičemž 60 % tázaných v průzkumu požaduje snadný přístup ke kryptoměnám díky svým bankám.
 • Argentínsko-islandská rada Grécku: Default
  ECB zvažuje nové krokyAj napriek správam od ratingovej age...
 • Argentinu podle všeho čeká šoková terapie či přechod na americký dolar. Nový prezident země, libertarián Javier Milei, také slibuje přetnout obchodní vztah se „zabijáckou“ Čínou
  Pokud nový prezident Argentiny, Javier Milei, splní alespoň část svých předvolebních slibů, Argentina – a svět s ní – zažije ekonomický experiment, jaký nepamatuje. Milei hodlá staré pořádky rozřezat na kousíčky motorovou pilou, s níž tak rád vystupoval v ulicích argentinských měst během kampaně.
 • Argo Blockchain pod tlakem 📉 Těžba bitcoinů čelí problémům 📌
  Těžební společnost Argo Blockchain (ARB.UK) včera oznámila, že je v pokročilém stádiu jednání o prodeji některých aktiv a financování zařízení, aby posílila svou rozvahu a zlepšila likviditu. Společnost sdělila, že doufá, že se jí to podaří uskutečnit před podáním návrhu na bankrot podle kapitoly 11 v USA, ale "není to jisté". Akcie ztrácejí téměř 40 % poté, co londýnská burza pozastavila obchodování:
 • Argumenty za a proti navýšeniu QE v eurozóne
  Vo štvrtok je na programe zasadnutie ECB. Sledovať sa budú predovšetkým dve veci. Po prvé je to pripravenosť ECB navýš...
 • Archa eurozóny
  Fiškálna kríza v eurozóne sa prehlbuje, politici a c...
 • Archegos, výnosy i ropa tlačí americké trhy dolů
  Začátkem týdne se na trzích dál řeší kauza Archegos a rozkrývají nové poznatky. Krátce po otevření amerických trhů klesají akcie Viacomu nebo Discovery, právě kvůli spekulacím Archegosu. Výnosy státních dluhopisů rostly, opačným směrem se po vyproštění lodi Ever Given ze Suezského průplavu vydala ropa.
 • Archer Daniels Midland pod tlakem kvůli probíhajícímu vyšetřování 💡
  Akcie společnosti Archer Daniels Midland (ADM.US) zaznamenávají výrazný pokles, který přesahuje 20 %. Společnost je v současnosti největším propadákem v rámci indexu S&P 500. Prudké poklesy následovaly po zprávách o špatných účetních praktikách ve společnosti. Společnost ADM navíc oznámila administrativní odchod finančního ředitele Vikrama Luthara a odložila zveřejnění svých výročních a čtvrtletních zpráv. Vyšetřování se zaměřuje na "mezisegmentové transakce" v divizi výživy společnosti ADM, která vyrábí potravinové přísady pro lidi a zvířata. Společnost spolupracuje s externím právním poradcem a výborem pro audit na objasnění této záležitosti. Tato situace vyvolává obavy z možného dopadu na budoucí činnost a pověst společnosti ADM, zejména s ohledem na historii společnosti, která zahrnuje skandál s určováním cen z 90. let minulého století. Šetření bylo zahájeno v reakci na žádost Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) o poskytnutí dokumentů.
 • Archer Daniels posiluje o 5 %, protože obavy z účetnictví navzdory slabým výsledkům opadly 📈
  Akcie chicagského zemědělského a výživářského gigantu Archer Daniels Midland (ADM.US) dnes posilují o téměř 5 %, protože společnost oznámila, že dokončila interní vyšetřování účetnictví v odvětví výživy, kde v lednu zjistila účetní problémy. Po tomto odhalení akcie společnosti zlevnily o více než 22 % a zaznamenaly nejslabší seanci od krachu v roce 1929. Pozitivní komentáře týkající se účetních problémů spolu s lepším než předpokládaným výhledem do budoucna zvýšily optimismus na Wall Street a investoři nakupovali akcie silně přeprodané společnosti, což vedlo k téměř 5% růstu.
 • Arista Networks po výkazu za 3. čtvrtletí vzrostl o 11 % 📈 Silný AI a cloud sektor
  Akcie Arista Networks (ANET.US) se dnes obchodují na dvouciferných maximech v reakci na finanční výsledky a výhled společnosti za 3. čtvrtletí, které výrazně překonaly prognózy Wall Street. Primárně byl čistý zisk velmi silný a zisk na akcii prudce vzrostl. Společnost je pod lupou Wall Street kvůli jejímu rychlému růstu a obchodnímu modelu, který ji staví jako příjemce širšího trendu umělé inteligence – příjmy společnosti Arista jsou založeny na síťových službách a softwaru a infrastruktuře pro databáze, které zaznamenávají růst a transformaci v prostředí soutěže o výpočetní výkon potřebný k rozšíření schopností algoritmů strojového učení.
 • Arista Networks po výsledcích za 2Q 2023 vyskočila o 14 %
  Společnost Arista Networks (ANET.US) včera po zveřejnění zprávy o výsledcích za 2. čtvrtletí roku 2023 rostla v průběhu odpoledního obchodování dvouciferným tempem. Americká společnost zabývající se návrhem a prodejem vícevrstvých síťových přepínačů vykázala lepší než očekávané tržby a zisk a rovněž poskytla optimistický výhled pro aktuální čtvrtletí. Pojďme se na výsledky podívat.
 • Aristotelův seznam: několik nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2022
  Je čas zapomenout na hlavní scénáře a přemýšlet i o nepravděpodobných, ale možných výsledcích. Nálada na trhu je nyní (díky Fedu) smíšená, takže seznam překvapení, který dali dohromady analytici společnosti Invesco, obsahuje pro každého něco. Tyto hypotetické předpovědi jsou určitým pohledem na to, co by se mohlo stát, i když jejich odhady nemusí být nutně součástí hlavního scénáře.
 • Arkády Pankrác kupuje nemovitostní fond Trigea ze skupiny Partners
  Majitele obchodního centra Arkády Pankrác, společnost Atrium Pankrác, kupuje český nemovitostní fond Trigea ze skupiny Partners. Transakci posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách. Arkády Pankrác momentálně prostřednictvím firmy Atrium Pankrác vlastní izraelská společnost G City, firmu koupila v roce 2022. Agentura Bloomberg v polovině letošního roku informovala, že je obchodní centrum na prodej odhadem za 6,4 miliardy korun.
 • Ark Invest: Důvěra ve schvalování ETF na bitcoiny roste
  Společnost Ark Invest upozornila na pozitivní tržní trendy u fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), které naznačují rostoucí důvěru v jeho potenciální přechod na spotový bitcoinový fond obchodovaný na burze (ETF).
 • Ark Investment Management začíná aktivně nakupovat akcie Tesly
  Cathie Wood prohlásila, že bude nadále nakupovat akcie společnosti Tesla Inc., zatímco americké akciové indexy se snaží nají support uprostřed další korekce směrem dolů po stresujícím týdnu, který skončil minulý pátek. Společnost Ark Investment Management LLC ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila svůj podíl v Tesle, což ukazuje důvěru v miliardáře Elona Muska a elektrická vozidla, a to navzdory rostoucím pochybnostem o schopnosti generálního ředitele Elona Muska společnost řídit.
 • ARK Invest zvyšuje stávky na spoločnosť Palantir
  Akcie spoločnosti Palantir Technologies (PLTR.US) dnes prudko vzrástli o viac ako 13% po tom, čo vo štvrtok investorka Cathie Wood z ARK Investment získala 5,3 milióna akcií, pretože akcie klesli po uplynutí doby blokovania. Wood, ktorej investičné rozhodnutia sa minulý rok ukázali ako veľmi plodné, uviedla, že zvýšila svoje stávky na dátovú spoločnosť. Akcie boli zakúpené prostredníctvom ARK Innovation ETF a holding. Podľa StreetInsider začiatkom tohto týždňa ďalší Woodov fond - ARK Next Generation Internet ETF - kúpil 1,6 milióna akcií spoločnosti Palantir a teraz vlastní 4 milióny akcií.
 • Armageddon nečekejme, na investování je brzy
  Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
 • ARM Holdings po výsledcích klesla o 8 %.
  ARM Holdings (ARM.US) včera po uzavření burzy zveřejnila zprávu o výsledcích za 4. čtvrtletí 2024. Zatímco výsledky za čtvrtletí leden až březen 2024 byly lepší, než se očekávalo, výhled fiskálního roku 2025 nabízený společností byl považován za poněkud zklamání. To vyvolalo pokles ceny akcií po zisku při včerejším obchodování po provozní době a akcie se dnes v předmarketingu nadále obchodují přibližně o 8 % níže.
 • Arm Holdings po výsledcích roste o téměř 60 %
  Společnost Arm Holdings (ARM.US), britský výrobce čipů a softwaru, je dnes jednou z nejvýkonnějších akcií na Wall Street. Cena akcií vzrostla o téměř 60 % poté, co společnost včera po skončení seance na Wall Street oznámila hospodářské výsledky za 3. fiskální čtvrtletí 2024.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI