Ticker Tape by TradingView
EUR/USD: pokles německé inflace, jestřábí komentáře ECB, problém s plynem a očekávání zápisu z jednání Fedu
Americký dolarový index v úterý dosáhl třítýdenního maxima uprostřed rostoucího rizikového sentimentu, klesajícího amerického akciového trhu, pesimistických komentářů od vedení MMF, neuspokojivých zpráv z Číny a politických turbulencí ve Sněmovně reprezentantů. Všechny tyto fundamentální faktory umožnily dolarovým býkům, aby se znovu projevili - také ve spojení s eurem, které se ocitlo pod dalším tlakem na pozadí neúspěšných německých inflačních údajů. Po krátkém růstu do oblasti 7. čísla začátkem tohoto týdne pár EUR/USD v úterý klesl na 1,0520, čímž aktualizoval třítýdenní cenové minimum.
Na začátku středečního evropského zasedání se ale situace změnila. Americký dolarový index ustoupil z lokálního maxima a pár EUR/USD zase ustoupil z lokálního minima.
Pojďme se blíže podívat na fundamentální faktory, které vedly ke včerejšímu poklesu ceny a dnešnímu oživení.
Podle údajů zveřejněných v úterý růst inflace v Německu oproti odpovídajícím odhadům prognózy výrazněji zpomalil. Předběžné odhady naznačují, že všeobecný index spotřebitelských cen v prosinci vzrostl pouze o 8,6 % (v ročním vyjádření) oproti prognóze poklesu na 9,1 %. Indikátor již druhý měsíc po sobě klesá, což naznačuje určitý trend. Na měsíční bázi se celkový CPI dostal na -0,8 % (s prognózou poklesu na -0,6 %). V tomto případě se ukazatel již druhý měsíc po sobě pohybuje v negativní oblasti.
Harmonizovaný index spotřebitelských cen dopadl podobně v červené zóně a zde čísla výrazněji zaostávala za odhady prognózy. Meziměsíčně indikátor klesl na -1,2 % (nejslabší výsledek od ledna 2015), s prognózou poklesu na -0,5 %. Na anualizované bázi index klesl na 9,6 %, zatímco experti očekávali mírnější pokles na 10,7 % (z předchozí hodnoty 11,3 %). Jinými slovy, míra inflace v Německu výrazně zpomalila. A tato skutečnost je varovným signálem, že do červeného pásma se může dostat i evropská inflace (zveřejnění je naplánováno na pátek).
Americký akciový trh také nepřímo podpořil medvědy EUR/USD (kvůli zvýšené poptávce po bezpečném dolaru). Americké akciové indexy zakončily první obchodní seanci nového roku poklesem. Zejména cena akcií Tesly se za den propadla o více než 12 % – na minimum za více než dva roky. Akcie Applu ztratily na ceně 3,7 %: tržní hodnota společnosti klesla pod hranici 2 bilionů dolarů (poprvé od března předloňského roku).
Špatná makroekonomická data z Číny (Markit Manufacturing PMI, Official Manufacturing PMI) obchodníkům připomněla důsledky uvolnění politiky nulového covidu. Bezprecedentní vypuknutí epidemie se projevilo v prosincových číslech. Kvůli nárůstu počtu případů koronaviru a narušení výrobních řetězců průmyslová aktivita v Číně v prosinci prudce klesla (obecně byl pokles zaznamenán již třetí měsíc v řadě).
Další fundamentální faktory se k celkovému obrazu přidaly teprve včera a přispěly k silnějšímu dolaru. Náladu obchodníků do jisté míry ovlivnily zejména komentáře výkonné ředitelky MMF Kristaliny Georgievové, že recese může v roce 2023 postihnout třetinu světové ekonomiky. Podle jejích odhadů bude letošní rok těžší než ten předchozí, protože tři velké ekonomiky – USA, Evropská unie a Čína – současně zpomalují.
Jakousi třešničkou na dortu byla zpráva, že Sněmovna reprezentantů USA poprvé za 100 let nezvolila svého předsedu na první pokus. V táboře Republikánské strany došlo k rozkolu: pravicoví trumpističtí republikáni vlastně zablokovali hlasování a předložili své politické požadavky (především personálního charakteru). Vzhledem k tomu, že taková situace nastala poprvé od roku 1923 a pozice předsedy Sněmovny reprezentantů je třetí pozicí mocenské hierarchie v USA, reagovali na tuto skutečnost i obchodníci.
Ve středu však kupující EUR/USD díky několika fundamentálním faktorům dokázali získat zpět část ztracených pozic.
Za prvé, člen Rady guvernérů ECB Martins Kazaks uvedl jestřábí komentáře, když řekl, že očekává "významné zvýšení sazeb na únorových a březnových zasedáních". Taková slova zněla vzhledem k výraznému zpomalení německé inflace zcela nečekaně.
Za druhé, notoricky známá otázka plynu poskytla euru nepřímou podporu. Dnes vyšlo najevo, že cena plynu v Evropě poprvé od 18. února 2022 klesla pod 750 dolarů za 1000 metrů krychlových.
Za třetí, dnešní vzestup páru EUR/USD byl způsoben přímo poklesem indexu amerického dolaru. Obchodníci vybrali zisky a přerušili tak dolarové mini-rally. Účastníci trhu neriskují investování do dolaru před událostmi očekávanými dnes během americké obchodní seance. Dnes bude zveřejněn zejména výrobní index ISM, který by měl podle prognóz klesnout na 48,5 bodu (v tomto případě bude zaznamenáno nejslabší tempo růstu indikátoru od května 2020). Kromě toho bude na konci dne zveřejněn zápis z prosincového zasedání Fedu. Tento dokument může dolar buď posílit, nebo výrazně oslabit, v závislosti na tónu rétoriky členů Fedu. Vzhledem ke kontroverznímu výsledku prosincové schůzky jde o zásadní zprávu.
Obchodníci s EUR/USD tak de facto nemohou rozhodovat o vektoru pohybu ceny. Po včerejším propadu ke spodní části 5. čísla se iniciativy mohli chopit kupující, kteří se dostali do oblasti 6. cenové hladiny. Ale situace je nejistá — jak pro býky, tak pro medvědy na páru. Dle mého názoru je za současných okolností nutné do zveřejnění "zápisu" Fedu zaujmout vyčkávací postoj: zápis z prosincového zasedání může výrazně posílit/oslabit dolar, zvláště pokud bude rétorika dokumentu jasně holubičí nebo jestřábí. Proto je prozatím vhodné zůstat mimo trh, alespoň v kontextu páru EUR/USD.
Klíčová slova: Obchodníci | Index | Cena | Cena akcií | Dolar | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | ISM | Míra inflace | Trh | Tržní hodnota | Zpráva | Zisky | ROCE | Světové ekonomiky | Markit | Čína | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | USA | Evropská unie | Recese | Akcie | Akciový trh | Dolarový index | ECB | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investování | MMF | Pozice | Rally | Trend | Ukazatel | EUR | USD | Indexy | Zasedání Fedu | Makroekonomická data | Obchodní seance | Fundamentální faktory | Americké akciové indexy | Člen rady guvernérů | Tempo růstu | Inflace v Německu | Očekávání | Americký akciový trh | Akcie Applu | Americký dolarový index | Cena plynu | Zvýšení sazeb | Prognózy | Míra | Evropská inflace | Hodnota společnosti | Experti | Pokles | Situace | Růst inflace | Cena akcií Tesly | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Sněmovna reprezentantů | Růst | Sněmovna reprezentantů USA | Ekonomiky | Velké ekonomiky | JDE | Unie | Ceny | Pár EUR/USD | Cenové hladiny | Výrobní index ISM | Výrobní index | Manufacturing PMI | Míra inflace v Německu | Společnosti | 3М | Jestřábí komentáře | Mártiňš Kazáks |
Čtěte více
-
EUR/USD pod tlakem fundamentálních novinek
Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA nečekaně minulý týden klesl. Žádostí od posledního měř... -
EURUSD pod tlakem navzdory jestřábímu projevu Laneho
EUR/USD dnes prodlužuje sestupný pohyb, a to i přes jestřábí prohlášení hlavního ekonoma ECB a nižší americké výnosy. Lane poukazuje na to, že inflační tlak naznačuje potřebu dalších zvýšení po rozhodnutí ECB v březnu (které se uskuteční příští týden). -
EURUSD pod trendovou linií 📉 Harker a Williams komentují měnovou politiku USA 💵
Americký dolar vůči euru posiluje poté, co americká inflace včera vykázala nižší tempo poklesu a členové Federálního rezervního systému se vyjadřovali poměrně jestřábím tónem, což signalizuje prodloužení cyklu zvyšování sazeb. Kromě toho vůdce republikánů McDonell včera naznačil, že strana nebude stát v cestě zvýšení dluhového limitu a sníží tak riziko "defaultu" USA. Mírně holubičí zprávu Patricka Harkera, šéfa filadelfského Fedu, vyvážil jestřábí Thomas Williams, šéf newyorského Fedu. -
📉EURUSD pod 1,03 před zveřejněním zápisu Fedu
Přestože Fed na prosincovém zasedání snížil sazby, rozhodnutí bylo vnímáno jako jestřábí. Fed snížil očekávání budoucích poklesů sazeb a uvedl, že v roce 2025 budou sazby sníženy pouze dvakrát. Je však důležité zmínit aktuální situaci v USA před Trumpovou inaugurací. Nově zvolený prezident ve svém nedávném projevu uvedl, že úrokové sazby jsou příliš vysoké. Mezitím Michael Barr, místopředseda Fedu pro dohled, rezignoval na své místo v Radě guvernérů, což by teoreticky mohlo otevřít cestu k méně přísnému regulačnímu přístupu. -
EUR/USD pod 1,07, sterling posílil po slovech člena BOE, čekáme na zápis FOMC; analýza EUR/AUD, ZLATA, AUD/USD
V pondělí a úterý reagovaly překvapivě evropské burzy posílením na události ve Francii, protože investoři sázejí na to, že Evropská centrální... -
EURUSD pod 1,095 📉 Slabší údaje z Francie
Nečekaná rally amerického dolaru a slabší než očekávané údaje z Francie podpořily slabší náladu na EURUSD. Dříve zveřejněné silnější údaje nizozemských a německých maloobchodních tržeb evropskou měnu nepodpořily. Tento měnový pár se již posunul o více než 0,3 %. Zároveň na TNOTE nevidíme poklesy (zvýšení výnosů), ale naopak dolarový index (USDIDX) velmi zřetelně získává. Lze tedy poukázat na to, že se jedná částečně o pohyb na euru, ale hlavně na dolaru. -
EURUSD po Fed Minutes maže poklesy📈
Jak vyplývá ze zápisu z posledního zasedání FOMC zveřejněného ve 20:00, bankéři se jednomyslně shodli, že v této fázi cyklu je vhodné ponechat úrokové sazby beze změny. Na druhou stranu všichni bankéři uvedli, že sazby by měly být ponechány na vyšší úrovni po delší dobu a že další rozhodnutí je třeba přijímat opatrně. Ponechání sazeb na současné úrovni pomůže bankéřům získat čas na seznámení se s novými makrodaty, která budou hrát klíčovou roli při dalším rozhodování. Pokud nebude proces boje s inflací uspokojivý, bankéři deklarovali ochotu úrokové sazby dále zvýšit (zejména v souvislosti se snížením jádrové inflace bez inflace na trhu s bydlením). -
EURUSD po FOMC minutes mírně posiluje📈
Reakce trhu po zveřejnění zápisu nebrala jasný směr, i když v počáteční reakci dolar oslabil. Riziková aktiva po komentářích bankéřů obsažených v zápisu z jednání FEDu mírně získala na hodnotě. Celkově je tón zprávy konzervativní; bankéři naznačují, že v současné době je třeba pečlivě analyzovat vhodnost dalšího zvyšování, protože se zmenšuje nepoměr mezi potřebou dalšího boje s inflací a ekonomickou situací (zejména na trhu práce). Rozhodující činitelé naznačili, že další rozhodování bude záviset na příchozích makrodatech, takže pro další rozhodování FOMC může být závislé na zítřejším zveřejnění inflace z USA. -
EUR/USD. Pochmurné výsledky indexu ZEW vyvíjejí tlak na euro
Navzdory relativně optimistickým prognózám euro po zveřejnění indexů ZEW oslabilo, protože data naznačila výrazný pokles sentimentu napříč evropskou podnikatelskou sférou. Ukazatele se propadly do negativních hodnot – poprvé po dlouhé době. -
🔽 EURUSD po jestřábím FOMC klesá!
Prohlášení z lednového zasedání FOMC se ukázalo jako jestřábí. Trhy doufaly, že americká centrální banka připraví půdu a nastaví očekávání snížení sazeb na březnovém nebo květnovém zasedání. Z prohlášení byla sice odstraněna zmínka o dalším zpřísnění měnové politiky, ale bylo uvedeno, že centrální bankéři nepředpokládají, že by bylo vhodné snížit cílové rozpětí, dokud nebude větší jistota, že inflace se udržitelně přibližuje k dvouprocentnímu cíli. Navíc nedošlo k úpravě tempa kvantitativního zpřísňování, které někteří očekávali. Souhrnně lze říci, že prohlášení bylo jestřábí, protože neobsahovalo žádný holubičí zvrat, ve který trhy doufaly. -
📉 EURUSD poklesol pod hladinu 1,2040
EUR/USD po zverejnení skvelých amerických údajov klesol pod hlainu 1,2040. Údaje o maloobchodnom predaji za január poukázali nárast predaja o 5,3% MoM, čo ľahko prekonalo konsenzus trhu na úrovni 1,1% MoM. Maloobchodný predaj bez automobilov sa zvýšil o 5,9% MoM! Zatiaľ čo zvýšenie by nemalo byť prekvapením, pretože Američanom začalo prichádzať druhé kolo stimulačných šekov v hodnote 600 dolárov, miera rastov je pôsobivá. Dnešné údaje ukázali najväčší mesačný nárast celkového maloobchodného predaja od októbra 2001. Reakcie na akciových trhoch a drahých kovoch boli dosť tlmené, ale veľké pohyby nastali na devízových a dlhopisových trhoch. -
EURUSD po komentáři Barkina z Fedu nadále roste
Některá slova předsedy sanfranciského Fedu Thomase Barkina nezní příliš holubičím tónem, ale při pohledu z širšího kontextu je zřejmé, že existuje prostor pro rychlejší a výraznější snižování sazeb, pokud bude opodstatněné. Dolar dnes ztrácí a jeho výnosy dosahují 3,90 %. EUR/USD se opět blíží k důležité rezistenci poblíž úrovně 1,10. -
EURUSD po komentáři členů FOMC roste 📌
Bowman z Fedu naznačuje, že k udržení nízké a stabilní inflace mohou být nutné vyšší úrokové sazby, přičemž zdůrazňuje nejistoty na straně nabídky a rizika plynoucí z cen energií a spotřeby v sektoru služeb. Vyslovuje se pro zvýšení sazeb, pokud se pokrok inflace zastaví, a zdůrazňuje význam politických rozhodnutí založených na datech. -
EURUSD po komentářích ECB Villeroy prohlubuje pokles
EUR dnešní propad odpoledne prohloubilo po komentářích člena ECB Villeroye. Villeroy, který je také šéfem Bank of France, uvedl, že dezinflace je ještě rychlejší, než se očekávalo, a že příchozí data podporují pohled na návrat inflace k 2% cíli. Navíc řekl, že bez jakýchkoli šoků je cyklus zvyšování sazeb v eurozóně již u konce. Když mluvil o snížení sazeb, Villeroy řekl, že ECB se na ně může podívat, až přijde čas v roce 2024. -
EURUSD po komentářích prezidentky ECB Lagardeové a členky FED Mesterové mírně oslabuje
Prezidentka ECB Lagardeová a prezidentka Clevelandského federálního rezervního systému Loretta Mesterová se odpoledne podělily o několik jestřábích komentářů, jejich výroky však na trzích nezpůsobily žádné výraznější pohyby. -
EUR/USD Pokračování sestupného trendu
Dvojice zaznamenala mírný odraz, který dosáhl 1 900 bodů po neuspokojivé aktualizaci non-farm payroll v pátek, která byla daleko pod očekávanou hodnotou 192k na 164k. Mzdy přišly pod prognózou také na 2,6% meziročně. Zatímco NFP i Mzda zaznamenaly prudký pokles, nebylo to natolik katastrofální, že by vyrovnala přilnavost býků vůči americkému dolaru. V současné době se tento pár obchoduje na cenových pásmech W R1 1.19858 - M S1 1.19055, ale výrazně pod dvouměsíční úrovní podpory W R2. Pokud cena prorazí M S, je možné sledovat cenu padat kanálem až s cílem na 1.18167, V opačném případě, pokud by cena s kanálu vybočila, tak cíle jsou 1.20035 a 1.20260 a pozor na W R2 - 1.20639. -
EUR/USD pokračuje ve strmém poklesu
EUR/USD po dosažení 18měsíčního maxima 1,1275 trvale ustupuje a vytváří řadu nižších maxim a nižších minim. Přestože se páru podařilo nalézt oporu na osmiměsíčním dně 1,0487, medvědí krátkodobá struktura zůstává v platnosti. Pokud by se medvědi pokusili zatlačit cenu níže, mohlo by se březnové dno na úrovni 1,0515 ukázat jako první překážka, kterou by pár musel překonat. -
EURUSD pokračuje v korektivní fázi
Poslední dvoufázová korekce zápolí v posledních dnech na hranici 38,2 % poslední klesající vlny. Jestl... -
EURUSD pokračuje v poklesu po komentářích Barkina a Mesterové
K měnové politice a ekonomice se dnes vyjádřili Thomas Barkin, šéf richmondského Fedu, a Loretta Mesterová z clevelandského Fedu. EUR/USD se během jejich projevů posunul níže, ale tento pohyb lze lépe vysvětlit zveřejněním lepších než očekávaných údajů z USA, jako jsou maloobchodní tržby nebo průmyslová výroba za duben. Přesto oba vyzněli poněkud jestřábím tónem. -
EURUSD pokračuje v poklesu po komentáři Villeroye z ECB
Měnový pár EUR/USD se ještě více vzdálil od devítiměsíčního maxima 1,10 USD, kterého dosáhl 2. února, protože obchodníci se po nedávných makroekonomických údajích z USA vrhli na dolar v očekávání, že Fed bude déle pokračovat ve své jestřábí měnové politice. Mezitím se očekává, že Evropská centrální banka bude dále prosazovat svůj jestřábí přístup navzdory známkám, že inflační tlaky možná dosáhly vrcholu a hrozí recese. Prezidentka ECB Lagardeová nedávno zopakovala, že centrální banka bude pokračovat ve zvyšování sazeb, aby zpomalila základní cenové tlaky. Dnes zněl jestřábí tón i od člena ECB Villeroye. Podle jeho názoru:
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Denní kalendář událostí
Prezident USA Donald Trump
V Británii tisková konference BoE
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA skladování zemního plynu
V USA spotřebitelské úvěry
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
Prezident USA Donald Trump
V Británii tisková konference BoE
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA skladování zemního plynu
V USA spotřebitelské úvěry
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
Tradingové analýzy a zprávy
Akciové trhy nervózně čekají na víkendové rozhovory mezi USA a Čínou
Evropské akciové trhy rostly, německá burza vystoupila na nové rekordní maximum
Forex: Americký dolar oslabuje po výstupu na měsíční maximum vůči euru
Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta
Pražská burza posílila na rekordní hodnotu, index PX stoupl o 4,2 procenta
Šéfka EK: EU je připravena na protiopatření, pokud jednání s USA selžou
Forex: Koruna v závěru týdne oslabila, k dolaru se dostala nad hranici 22 korun
Trump: Přiměřené clo na dovoz zboží z Číny do USA by mohlo být 80 procent
Šéfka EK čeká brzy velký posun ve vytvoření unie kapitálových trhů v EU
Ropa dál zdražuje kvůli nadějím na zmírnění napětí mezi USA a Čínou
Akciové trhy nervózně čekají na víkendové rozhovory mezi USA a Čínou
Evropské akciové trhy rostly, německá burza vystoupila na nové rekordní maximum
Forex: Americký dolar oslabuje po výstupu na měsíční maximum vůči euru
Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta
Pražská burza posílila na rekordní hodnotu, index PX stoupl o 4,2 procenta
Šéfka EK: EU je připravena na protiopatření, pokud jednání s USA selžou
Forex: Koruna v závěru týdne oslabila, k dolaru se dostala nad hranici 22 korun
Trump: Přiměřené clo na dovoz zboží z Číny do USA by mohlo být 80 procent
Šéfka EK čeká brzy velký posun ve vytvoření unie kapitálových trhů v EU
Ropa dál zdražuje kvůli nadějím na zmírnění napětí mezi USA a Čínou
Blogy uživatelů
XTB povede nový ředitel. Rozhovor s Vladimírem Holovkou, novým ředitelem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9.5.2025)
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Praktické okénko: Výhled na hlavní měnové páry z dlouhodobé perspektivy
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Jak si udržet zdravý rozum při intradenním tradingu
Co začínající tradery nejvíc zajímá?
Dřív číšník v Amsterdamu, dnes trader na cestě k 4M funded účtu. May Trading Race mění osudy. Budeš další?
XTB povede nový ředitel. Rozhovor s Vladimírem Holovkou, novým ředitelem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9.5.2025)
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Praktické okénko: Výhled na hlavní měnové páry z dlouhodobé perspektivy
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Jak si udržet zdravý rozum při intradenním tradingu
Co začínající tradery nejvíc zajímá?
Dřív číšník v Amsterdamu, dnes trader na cestě k 4M funded účtu. May Trading Race mění osudy. Budeš další?
Forexové online zpravodajství
Obchodní den v USA končí bez významnějších pohybů
Americké indexy mírně ztrácí
Frankfurtská burza zakončila týden růstem o 0,6 %
Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
Denní shrnutí: Oživení na Wall Street ke konci týdne slábne. Zlato posiluje o 1 % díky slabšímu dolaru
NATGAS roste o 4,5 % na měsíční maximum díky nižší těžbě a silné poptávce 📈
Smíšený sentiment na Wall Street 🗽 Tesla roste o 6 % navzdory slabým prodejům
Tři trhy, které příští týden sledovat (09. 05. 2025)
Akcie Lyft vzrostly o více než 21 % po silných výsledcích a rozšíření zpětného odkupu
Pražská burza v pátek rostla, v popředí banky
Obchodní den v USA končí bez významnějších pohybů
Americké indexy mírně ztrácí
Frankfurtská burza zakončila týden růstem o 0,6 %
Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
Denní shrnutí: Oživení na Wall Street ke konci týdne slábne. Zlato posiluje o 1 % díky slabšímu dolaru
NATGAS roste o 4,5 % na měsíční maximum díky nižší těžbě a silné poptávce 📈
Smíšený sentiment na Wall Street 🗽 Tesla roste o 6 % navzdory slabým prodejům
Tři trhy, které příští týden sledovat (09. 05. 2025)
Akcie Lyft vzrostly o více než 21 % po silných výsledcích a rozšíření zpětného odkupu
Pražská burza v pátek rostla, v popředí banky
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Korelace mezi případy koronaviru a zlatem
Makro: Německá ekonomika rostla v prvním čtvrtletí 2011 o 1,5 pct
Aktualizace informací o BTC 2. prosince 2022 – potenciál větší rally
Makro: Ceny nemovitostí ve většině čínských měst od května klesají
Po pátečním pádu další ztráty nepřicházejí, euro se stabilizuje
Objem zobchodovaných bitcoinov na burze CME zaznamenal nový rekord
EUR/USD: Německo, Trump a index spotřebitelské důvěry
Obrázky dňa: Trhová kapitalizácia amerických akcií je už vyššia ako počas technologickej bubliny
Forex: Inflace v USA zpomalila
Reálné mzdy klesly
Korelace mezi případy koronaviru a zlatem
Makro: Německá ekonomika rostla v prvním čtvrtletí 2011 o 1,5 pct
Aktualizace informací o BTC 2. prosince 2022 – potenciál větší rally
Makro: Ceny nemovitostí ve většině čínských měst od května klesají
Po pátečním pádu další ztráty nepřicházejí, euro se stabilizuje
Objem zobchodovaných bitcoinov na burze CME zaznamenal nový rekord
EUR/USD: Německo, Trump a index spotřebitelské důvěry
Obrázky dňa: Trhová kapitalizácia amerických akcií je už vyššia ako počas technologickej bubliny
Forex: Inflace v USA zpomalila
Reálné mzdy klesly
Blogy uživatelů
Oživenie na pražskej burze
Jak obchodovat s akciemi bez stresu
Bude rok 2023 cestou od akcií k dluhopisům?
Teorie aukce – Market Profile a objemové profily
Otazníky následujících týdnů
Otočka na librách a iné predikcie
Multitimeframe analýza: 25.11.2021 index DAX
Analýza forex měnových párů a čekání na další vývoj
3cAnalysis: Týždenný výhľad pre menové páry EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY
Zlato vs. kryptoměny: Kde je budoucnost vašich investic?
Oživenie na pražskej burze
Jak obchodovat s akciemi bez stresu
Bude rok 2023 cestou od akcií k dluhopisům?
Teorie aukce – Market Profile a objemové profily
Otazníky následujících týdnů
Otočka na librách a iné predikcie
Multitimeframe analýza: 25.11.2021 index DAX
Analýza forex měnových párů a čekání na další vývoj
3cAnalysis: Týždenný výhľad pre menové páry EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY
Zlato vs. kryptoměny: Kde je budoucnost vašich investic?
Vzdělávací články
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
Rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem
Editor jazyka MetaQuotes a úvod do MQL4
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Infografika: Jak to bylo se švýcarským frankem?
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Kniha O. Hartmana vychází ve 2. rozšířeném vydání!
Nejlepší trhy pro trading – forex, akcie, komodity nebo indexy?
Dividendy: Které důležité finanční ukazatele sledovat (4. díl)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
Rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem
Editor jazyka MetaQuotes a úvod do MQL4
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Infografika: Jak to bylo se švýcarským frankem?
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Kniha O. Hartmana vychází ve 2. rozšířeném vydání!
Nejlepší trhy pro trading – forex, akcie, komodity nebo indexy?
Dividendy: Které důležité finanční ukazatele sledovat (4. díl)
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Tradingové analýzy a zprávy
Nejsilnější a nejslabší měny 13.1.2023
Forex: Shrnutí obchodování 9.1.2018
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 10.9. - 14.9.2018
Trump: Přiměřené clo na dovoz zboží z Číny do USA by mohlo být 80 procent
Ukrajinský parlament ratifikoval dohodu s USA o nerostném bohatství
Ruská centrální banka zastavila zvyšování úroků na 16 procentech
Investoři reagují na eskalaci napětí na Blízkém východě
Srovnání pomoci EU s Marshallovým plánem kulhá, soudí experti
Forex: Technická analýza EUR/USD
Forex: Shrnutí obchodování 27.3.2014
Nejsilnější a nejslabší měny 13.1.2023
Forex: Shrnutí obchodování 9.1.2018
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 10.9. - 14.9.2018
Trump: Přiměřené clo na dovoz zboží z Číny do USA by mohlo být 80 procent
Ukrajinský parlament ratifikoval dohodu s USA o nerostném bohatství
Ruská centrální banka zastavila zvyšování úroků na 16 procentech
Investoři reagují na eskalaci napětí na Blízkém východě
Srovnání pomoci EU s Marshallovým plánem kulhá, soudí experti
Forex: Technická analýza EUR/USD
Forex: Shrnutí obchodování 27.3.2014
Témata v diskusním fóru
Forexová čekárna
Otevře Fed dokořán dveře k vánoční rally?
Klíčový okamžik pro globální ekonomiku: Sníží Fed úrokové sazby?
Hledám knihu
One Financial Markets
Eurodolar - Chat
Lehká ropa: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Videa nebo text?
Současné měnové režimy
Kurz koruny projde tento týden silným testem
Forexová čekárna
Otevře Fed dokořán dveře k vánoční rally?
Klíčový okamžik pro globální ekonomiku: Sníží Fed úrokové sazby?
Hledám knihu
One Financial Markets
Eurodolar - Chat
Lehká ropa: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Videa nebo text?
Současné měnové režimy
Kurz koruny projde tento týden silným testem