Sobota 23. září 2023 13:45
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Purple Trading Market Profile

PlanetLabs s 20 % výpredajom po neuspokojivých budúcich odhadoch 📉

09.06.2023 18:31  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Spoločnosť Planet Labs (PL.US) zaoberajúca sa satelitným zobrazovaním je dnes pod tlakom smerom nadol, pretože nesplnila predpovede tržieb a zisku za prvý štvrťrok tohto roka. Výsledky za štvrťrok boli o niečo lepšie, ako sa očakávalo, ale to nie je to, čo analytikov znepokojuje.

 • Tržby spoločnosti medziročne vzrástli o 31,3 % na  $ 52,7 milióna (v súlade s očakávaniami)
 • Strata na akciu bola  $ 0,07 oproti prognózam $ 0,09 
 • Počet zákazníkov ku koncu obdobia medziročne vzrástol o 9 % na 903.
 • Nárast hodnoty kontraktu (ACV) bol 93 %

Spoločnosť odhaduje príjmy za 2. štvrťrok vo výške 53 miliónov až 55 miliónov dolárov, pričom konsenzus analytikov bol 60 miliónov dolárov. Predpovede na fiškálny rok boli tiež sklamaním, pričom spoločnosť odhadovala 225 až 235 miliónov dolárov na tržbách, oproti prognózam 257 miliónov dolárov. Očakáva sa, že upravená strata EBITDA za rok bude medzi $ 67 miliónmi a $ 58 miliónmi.

 • Pre aktuálny druhý štvrťrok predpovedá Planet Labs príjmy vo výške 53 až 55 miliónov dolárov. Očakáva sa, že EBITDA bude medzi 20 miliónmi a 17 miliónmi dolárov.
 • Slabé predpovede ubezpečili analytikov, že spoločnosť má stále ďaleko od vytvárania pozitívneho cash flow a plnej ziskovosti v takomto špecializovanom sektore.

A satellite image of Korsunka.

Pohľad na zatopené ukrajinské mestá a dediny po pretrhnutí priehrady Novaja Kakhovka. Spoločnosť pravidelne poskytuje satelitné snímky z ukrajinského frontu. Doposiaľ sa to však nepreukázalo ako prelom v jej podnikaní. Zdroj: PlanetLabsAkcie Planet Labs, interval D1. Akcie spoločnosti sa usadili pod 200 denným priemerom (SMA200) a nedokázali pokračovať v pozitívnom trende. Zdroj: xStation5

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Pivoty: obchodování podle supportů a rezistencí
  Investoři, kteří používají technickou analýzu často hovoří o supportech a rezistencích. Jak už z anglického názvu napovídá, support (podpora) je určitá hladina v grafu, která slouží jako podpora ceny, rezistence (odpor) je určitá hladina, která naopak slouží jako hladina odporu.
 • Pivovarům Staropramen loni klesl čistý zisk o 45,4 % na 441 milionů korun
  Pivovarům Staropramen loni meziročně klesl čistý zisk o 45,4 procenta na 441 milionů Kč. Tržby naopak meziročně stouply o 4,2 procenta na 4,23 miliardy korun. Jejich růst podle vedení společnosti táhl hlavně prodej v segmentu prémiových piv. Tržby byly o tři procenta nižší než v roce 2019 před vypuknutím pandemie koronaviru. ČTK to sdělila mluvčí Staropramenu Denisa Mylbachrová.
 • Pivovary CZ Group loni zvýšily výstav o šest procent na 770.818 hektolitrů
  Pivovarnická skupina Pivovary CZ Group, kterou tvoří pivovary Zubr, Litovel a Holba, v roce 2022 zvýšila celkový výstav piva a nápojů meziročně o šest procent na 770.818 hektolitrů. Loňská produkce skupiny byla o tři procenta vyšší než v předcovidovém roce 2019. Tržby trojlístku pivovarů v roce 2022 vzrostly o 14 procent na 1,374 miliardy korun. ČTK to dnes sdělil obchodní ředitel Pivovarů CZ Group Tomáš Konečný.
 • Pivovary Lobkowicz Group vede nově Jaroslav Tvrdík
  Obměna vedení společnosti po odchodu předsedkyně dozorčí rady Marcely Hrdé v polovině září dále pokračuje a Pivovary Lobkowicz Group vede nově Jaroslav Tvrdík. Skupinu v současné době ovládá čínská společnost CEFC.
 • PKN Orlen je připraven i na eventualitu, že budou uvaleny sankce na ruskou ropu
  Největší polská rafinerská společnost PKN Orlen, která je majitelem českého Unipetrolu, je připravena i na eventualitu, že budou uvaleny sankce na ruskou ropu. S odvoláním na dnešní vyjádření šéfa podniku o tom informovala agentura Reuters. Na konci minulého týdne PKN Orlen informoval, že dál kupuje ruskou ropu, aby zajistil bezpečnost dodávek.
 • PKN Orlen kupuje vydavatelství 20 polských lokálních deníků
  Největší polská petrochemická společnost PKN Orlen kupuje od německého podniku Verlagsgruppe Passau (VGP) vydavatelství Polska Press. Informoval o tom dnes na twitteru Daniel Obajtek, mluvčí skupiny PKN Orlen, kterou ovládá stát. Hodnotu transakce přitom nezmínil.
 • PKN Orlen se snaží získat minimálně 90 % v Unipetrolu a nabízí za akcii 380 korun
  Polská společnost PKN Orlen hodlá odkoupit akcie Unipetrolu a nazí 380 korun za akcii. V současné době vlastní v petrochemickém holdingu téměř 63 % a chce svůj podíl zvýšit alespoň na 90 %. PKN Orlen podle tiskové zprávy informoval Unipetrol o svém záměru.
 • PKN plánuje velké investice, zaměří se na ekologickou energii
  Největší polská petrochemická společnost PKN Orlen chce v příštích deseti letech investovat kolem 140 miliard zlotých (zhruba 818 miliard Kč). Součástí plánů je také méně se věnovat zpracování ropy a pozornost naopak zaměřit na produkci energie z obnovitelných zdrojů, uvedla dnes firma. Ta je majitelem českého Unipetrolu.
 • PlanB a jeho "Stock-to-Flow" model
  Jak jsme předpovídali, bitcoin vzrostl na 29 750 USD. Během minulého týdne se pilně snažil vyhnout poklesu nebo korekci, což se mu v zásadě podařilo. Dnes se kryptoměna snaží jít pod úroveň 29 750 USD, ale stále cítí support Fibo a linie Senkou Span B na 4hodinovém grafu. Medvědi tedy zatím nemohou býkům vzdorovat, ale chceme poznamenat, že poslední vzestup byl poměrně slabý, což může signalizovat blížící se korekci. Dokud se nezkonsoliduje pod úroveň 29 750 USD, stále očekáváme, že první kryptoměna na světě poroste s cílem 34 267 USD.
 • Plán dnešného summitu a rokovaní nemeckého parlamentu
  Nemecká kancelárka začne dnešné zasa...
 • Plán EU na boj s drahými energiemi
  Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
 • Plán na obchodování bitcoinu 21. února 2022
  Bitcoin se nyní v souladu s předpokladem a prognózou z minulého týdne propadl skrz zónu 38 000 – 38 300 USD. Kryptoměna se obchodovala v blízkosti 44 000 USD a k dokončení Gartleyho struktury potřebovala klesnout skrz značku 38 000 USD. Ceny se zdají připravené na další růst a překonání úrovně 46 000 USD.
 • Plán na obchodování dolarového indexu na 18. dubna 2023
  Index amerického dolaru minulý týden klesl na minimum 100,34 a teprve pak znovu našel podporu. Série nižších minim a nižších maxim od úrovně 105,50 už podle všeho skončila, protože býci jsou odhodláni ovládat odteď situaci. Index se v době psaní článku obchoduje poblíž úrovně 101,25 a měl by brzy projít úrovněmi 102,40–50.
 • Plán na obchodování dolarového indexu 19. dubna 2023
  Index amerického dolaru se v pondělí mírně propadl skrz úroveň 101,20 a pak se obrátil nahoru. V tuto chvíli se obchoduje kolem úrovně 101,43, protože býci se v brzké době chystají na rally k úrovni 102,50 a ještě dál. Než pár konečně obnoví růst, zůstane pravděpodobný intradenní pokles k zóně 100,80–90.
 • Plán na obchodování dolarového indexu 20. dubna 2023
  Index amerického dolaru ve středu vystoupal skrz maximum na úrovni 101,80 a pak narazil na rezistenci. V nejbližší době se může chystat dokončit protitrendový pokles k úrovni 100,90 a pak se znovu vydá nahoru. Aktuálně se obchoduje poblíž úrovně 101,50, protože medvědi se chystají stáhnout cenu dolů aspoň k úrovni 101,00, a dokončit tak korekční vzorec.
 • Plán na obchodování dolarového indexu 20. ledna 2023
  Než index amerického dolaru znovu dosáhl supportu, propadl se skrz minimum 101,65, protože býci se chystají na návrat k moci. V době psaní článku se index obchoduje poblíž úrovně 101,80 a podle očekávání se brzy protlačí skrz prvotní rezistenci 102,40. V ideálním případě by ceny měly zůstat nad prozatímním minimem 101,00, které bylo zaznamenáno zkraje tohoto týdne.
 • Plán na obchodování dolarového indexu 21. prosince 2022
  Americký dolarový index propadl v úterý skrz minimum na úrovni 103,36 a teprve pak znovu nalezl support. V době psaní článku vidíme index poblíž úrovně 103,75, protože býci se chystají prorazit nad prozatímní rezistenci 104,50–60. Krátkodobé projekce směřují k úrovni 105,70, respektive 107,10, čímž by byly vyřazeny nejbližší rezistence vyznačené v grafu 4H.
 • Plán na obchodování dolarového indexu 23. ledna 2023
  Americký dolarový index propadl zkraje pondělní asijské seance skrz minimum 101,20. Pak našel určitou podporu a v tuto chvíli se obchoduje poblíž úrovně 101,40. Posun nad úroveň 102,10–20 potvrdí významné dno a opětovnou nadvládu býků. Pokles z těchto úrovní bude stále omezený.
 • Plán na obchodování dolarového indexu 24. ledna 2023
  Index amerického dolaru vystoupal během pondělní newyorské seance skrz maximum 101,85 a pak narazil na určitou rezistenci. Mírně se stáhl a v tuto chvíli se obchoduje poblíž úrovně 101,60. Průraz nad úroveň 102,20 a následně 102,40–50 potvrdí opětovnou převahu býků a významné dno na úrovni 101,00–20.
 • Plán na obchodování indexu amerického dolaru na 6. dubna 2023
  Americký dolarový index ve středu podle všeho konečně zaznamenal vyšší minimum kolem úrovně 101,00. Vystoupal nad úroveň 101,66 a obchoduje se poblíž denního maxima, protože býci se chystají znovu převzít kontrolu. Je zajímavé, že býci v denním grafu vytvořili svícnovou formaci Morning Star (zde není vidět), která posiluje důvěru v obrat nahoru.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
reklama
Instaforex ebook