Pátek 19. duben 2024 10:19
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
Seřadit články podle

XTB ČR

Historický okamžik Bitcoinu je tady! Jak zareaguje cena?

Horská dráha na kryptoměnovém trhu pokračuje. Po raketovém růstu posledních měsíců přišel první velký propad tohoto roku. Kromě makroekonomické a geopolitické situace se nyní přidávají i faktory specifické pro trh kryptoměn — bitcoin halving proběhne již 19. - 20. dubna. Jak tyto události ovlivní cenu kryptoměn v následujících dnech a týdnech?
Napsal XTB ČR 18.04.2024 17:00
Počet zobrazení: 1648 | Počet hodnocení: 4

Kam půjdou úrokové sazby? Aktuální přehled situace v USA, EU i České republice

Minulý týden se opět nesl ve formě makroekonomických dat. V Evropě zasedala Evropská centrální banka, v USA byla zase zveřejňována inflační data. Obě tyto události jsou stěžejní pro budoucí vývoj úrokových sazeb a potažmo také hodnoty daných měn na forexovém trhu. Jinými slovy, úrokové sazby mohou značně ovlivnit jak výši úroků na našich spořících účtech, tak i cenu nadcházejících letních dovolených. V tomto článku přinášíme přehled aktuální situace.
Napsal XTB ČR 15.04.2024 13:27
Počet zobrazení: 2587 | Počet hodnocení: 8

XTB mění hru: Dluhopisy, Social investování i nové vzdělávací kurzy!

Jaké nové produkty chystá XTB? Které vzdělávací materiály stojí za Vaši pozornost? Odpovědi na tyto otázky a mnohé další přinášíme v rozhovoru s Vladimírem Holovkou, obchodním ředitelem české a slovenské pobočky XTB.
Napsal XTB ČR 12.04.2024 11:36
Počet zobrazení: 3796 | Počet hodnocení: 4

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Čas přidat Bitcoin?

Akciové trhy již několik měsíců pokračují v růstu a mnohé indexy v nedávné době dokonce zvýšily svá předchozí maxima. Ve světě totiž stále panuje obecně pozitivní nálada a z ekonomik nepřicházejí skoro žádné špatné zprávy. Jak tato situace ovlivňuje naše vzorové portfolio?
Napsal XTB ČR 08.04.2024 16:56
Počet zobrazení: 3681 | Počet hodnocení: 8

Jak správně investovat? Deset rad Rozumného investora

Rozumný investor, vlastním jménem Jindřich Pokora, provozuje stejnojmenný kanál na YouTube, kde má téměř 30 000 odběratelů. Investováním a analýzou firem se zabývá již několik let, za tu dobu nasbíral velké množství zkušeností, které ve spolupráci s XTB zpracoval do podoby nového ebooku nazvaného 10 rad Rozumného investora. Jak název napovídá, Jindřich se v tomto reportu podělil o 10 myšlenek, kterými by se podle něj měli řídit všichni dlouhodobí investoři. V tomto článku přinášíme malou ochutnávku:
Napsal XTB ČR 05.04.2024 11:38
Počet zobrazení: 3758 | Počet hodnocení: 4

Cena kakaa roste rychleji než Bitcoin. Jak je to možné?

Cena kakaa (COCOA) v podstatě od konce loňského roku prudce roste. Jen za první tři měsíce letošního roku si kakao připsalo již více než 143 % (zelená barva) a ve svém zhodnocení výrazně předstihuje i Bitcoin, který za stejné období vzrostl o zhruba 60 %. Co však stojí za tímto prudkým růstem, který vyhnal cenu hlavní výrobní složky čokolády na více než 10 000 USD za tunu?
Napsal XTB ČR 02.04.2024 19:03
Počet zobrazení: 3350 | Počet hodnocení: 8

4 pilíře pražské burzy: ČEZ, Komerční banka, Erste a Moneta – průvodce pro investory

Pražská burza cenných papírů (BCPP) představuje obzvláště pro tuzemské investory atraktivní platformu s bohatou historií a širokou nabídkou investičních nástrojů. Zvláště pro dividendové investory je BCPP lákavá díky silné tradici vyplácení dividend u mnoha společností. Analytik XTB Tomáš Cverna na toto téma nově zpracoval aktuální analytický report zvaný Hlavní tituly Pražské burzy. V tomto článku přinášíme krátké shrnutí klíčových bodů:
Napsal XTB ČR 28.03.2024 16:13
Počet zobrazení: 3226 | Počet hodnocení: 4

Šachista tradingovým mistrem světa: Jak Ján Smoleň dobyl finanční svět?

Ján Smoleň je vysokoškolský profesor finančního managementu a zkušený obchodník. Tento bývalý špičkový šachista a pokerový hráč, se v posledních letech zaměřil na pole tradingu a díky kombinaci svých analytických znalostí a hráčské mentality se i v tomto oboru dostal mezi světovou špičku. Již třikrát se mu povedlo stát se mistrem ve světových tradingových soutěžích. V tomto článku přinášíme s touto tradingovou celebritou krátký rozhovor. Pokud se chcete dozvědět od Jána více, byl také jedním z hlavních řečníků na víkendové Online trading konferenci XTB, ze které je již nyní možné zdarma získat záznam.
Napsal XTB ČR 25.03.2024 16:16
Počet zobrazení: 3026 | Počet hodnocení: 4

Největší výzvy pro současné obchodníky? Názory řečníků Online trading konference 2024

Již tuto sobotu 23. 3. od 13:00 proběhne další ročník Online trading konference XTB. V tomto článku zpovídáme část řečníků tohoto eventu. Dnes jsme se zeptali na otázku ,,Jaké jsou podle vás největší výzvy, kterým čelí obchodníci na trhu dnes, a jak se s nimi vyrovnáváte?”. Zde jsou jejich odpovědi:
Napsal XTB ČR 21.03.2024 21:14
Počet zobrazení: 3973 | Počet hodnocení: 11

Má krypto budoucnost? Kam bude směřovat cena? Dozvíte se v nadcházejících živých vysíláních

Pravděpodobně existuje jen málo trhů a nástrojů, kde se v posledních měsících odehrálo tolik důležitých událostí jako na trhu kryptoměn. Můžeme zmínit například nadcházející snížení úrokových sazeb, schválení spotových bitcoinových ETF v USA nebo blížící se Bitcoin halving. Není tedy divu, že Bitcoin v posledních měsících také velmi rychle roste, což přitahuje zájem stále většího počtu lidí. Za poslední rok jeho cena vzrostla už o více než 140 % a mnoho investorů a traderů se nyní ptá, zda je toto růstové tempo udržitelné.
Napsal XTB ČR 19.03.2024 15:21
Počet zobrazení: 4374 | Počet hodnocení: 4

Klíčové faktory úspěšného tradingu? Názor předních tuzemských traderů

V přípravě na nadcházející Online trading konferenci XTB, která proběhne 23. 3., jsme vyzpovídali řečníky, kteří se této akce zúčastní. V rámci tohoto článku se podíváme, jak tito přední obchodníci české a slovenské scény odpověděli na otázku “Co považujete za klíčové faktory úspěšného tradingu ve Vašem případě?” Zde jsou jejich odpovědi:
Napsal XTB ČR 15.03.2024 13:27
Počet zobrazení: 3927 | Počet hodnocení: 8

Meta je opět v pohybu! Kam až může vyrůst?

Metu, respektive jeho legendární sociální sítě jako Facebook a Instagram, zná z uživatelského hlediska asi většina z nás. Není divu, každý den používají alespoň jeden z produktů Mety přibližně 3 miliardy lidí a 4 miliardy lidí tyto produkty používají alespoň jednou měsíčně, což je zhruba polovina světové populace. Málokterá společnost se může pochlubit tak početnou klientelou. Není to ale tak dávno, kdy se akcie Mety obchodovaly kolem úrovně 100 dolarů za akcii (zatímco současná hodnota se pohybuje kolem 500 dolarů) a hovořilo se o začátku konce této společnosti. Věci se však změnily a společnost Meta a její návrat je jedním z nejzajímavějších příběhů minulého i letošního roku. Akcie této společnosti jsou také jednou z nejlepších investic posledních 2 let z celého indexu S&P 500, takže se nemůžeme divit, že je to z investičního hlediska jedna z nejoblíbenějších společností. Co zapříčinilo tento divoký vyvoj ceny? A je šance na další růst?
Napsal XTB ČR 13.03.2024 19:33
Počet zobrazení: 3596 | Počet hodnocení: 4

XTB zvyšuje úroky z volných prostředků!

Společnost XTB byla založena přibližně před dvaceti lety a zpočátku fungovala především jako makléř (broker) poskytující možnost obchodovat s kontrakty CFD. V průběhu let však svoji nabídku rozšířila o mnoho nových produktů či služeb v souladu s aktuálními světovými trendy a s poptávkou klientů. Nyní tak naleznete v XTB i CFD na kryptoměny, fyzické akcie nebo ETF, možnost automatického investování do ETF nebo úročení nevyužitých volných prostředků na obchodním účtu.
Napsal XTB ČR 11.03.2024 20:17
Počet zobrazení: 3042 | Počet hodnocení: 4

Zemní plyn končí zimní sezónu v poli poražených. Co bude dál?

Cena zemního plynu v posledních letech prochází velmi negativním obdobím. Z maxim z léta roku 2022 hodnota klesla už o více než 80 % a i přes růst posledních dní se zdá, že klesající trend je nezastavitelný. Jak jsme se do této situace dostali? A je šance, že přijde v blízké době konečně obrat?
Napsal XTB ČR 07.03.2024 15:42
Počet zobrazení: 3850 | Počet hodnocení: 4

XTB Online trading konference 2024 proběhne už 23.3.

Na konci března proběhne již tradiční XTB Online trading konference. Jak název napovídá, jarní konference je soustředěna především na téma aktivního obchodování. Pokud se o trading zajímáte nebo byste se o tomto odvětví chtěli dozvědět více, tuto akci byste si neměli nechat uniknout!
Napsal XTB ČR 04.03.2024 17:21
Počet zobrazení: 3527 | Počet hodnocení: 4

Bitcoin překročil hranici 60 000 USD!

V průběhu středy cena bitcoinu překonala psychologickou hranici 60 000 USD. Jedná se o nejvyšší hodnotu od listopadu 2021 a nejznámější kryptoměnu dělí od historických maxim pouhých 14 %.
Napsal XTB ČR 29.02.2024 13:28
Počet zobrazení: 3688 | Počet hodnocení: 4

Japonské akcie na maximech po 34 letech

Akciové trhy po celém světě dosahují nových historických maxim, což platí i pro japonský akciový index Nikkei. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby japonský index nedosáhl těchto maxim po více než třech desetiletích od předchozího vrcholu. Opravdu se japonský gigant po desetiletích spánku znovu probudil?
Napsal XTB ČR 27.02.2024 18:02
Počet zobrazení: 3973 | Počet hodnocení: 4

Nejočekávanější výsledky roku jsou tady! Může Nvidia pokračovat v růstu?

Asi jen málokterá společnost vzbudila v posledním roce tolik emocí jako Nvidia. Ta byla kdysi známá především jako výrobce grafických karet pro hráče, ale v průběhu let pronikla i do dalších segmentů. Můžeme zmínit například automobilový průmysl nebo profesionální vizualizaci. Všechny 3 výše zmíněné segmenty však v posledních letech ustoupily do pozadí a celý byznys Nvidie se v současnosti točí kolem jediné věci, kterou je umělá inteligence (AI). Kromě výše uvedených segmentů má totiž Nvidia také segment datových center, kde prodává specializované čipy pro výpočty AI. Díky AI boomu posledních měsíců se jeden takový čip s označením H100 nebo H200 prodává až za 40 000 USD. Není tedy divu, že pouze tento segment tvoří více než 80 % příjmů společnosti a firma jako taková se stala miláčkem mnoha investorů. Má ale ještě prostor, kam růst dál? Kvartální výsledky z tohoto týdne nám ukazují, že Nvidia je v jedinečné pozici a do budoucna má velké plány.
Napsal XTB ČR 22.02.2024 19:06
Počet zobrazení: 3257 | Počet hodnocení: 0

Bitcoinové ETF nyní dostupné i pro české investory!

Bitcoin je jedním z nejvýkonnějších aktiv posledních let. Z lokálních cenových minim kolem 16 000 USD, kterých Bitcoin dosáhl koncem roku 2022, vzrostl k dnešnímu dni o více než 200 % a v současné době se obchoduje za přibližně 52 000 USD. Bitcoinu pomáhá vyhlídka na snížení úrokových sazeb v USA a také schválení několika amerických ETF, které proběhlo v nedávné době. V Evropě jsme si museli na širší zavedení takovýchto cenných papírů počkat o trochu déle, nicméně v pondělí 19. 2. bylo hned několik těchto produktů přidáno do nabídky XTB. Investování do BTC tak nebylo pro investory nikdy jednodušší!
Napsal XTB ČR 21.02.2024 11:10
Počet zobrazení: 6853 | Počet hodnocení: 8

Warren Buffett prodává Apple!

Velké americké fondy, které spravují více než 100 milionů dolarů, musí čtyřikrát ročně do 45 dnů po skončení čtvrtletí nahlásit regulačním orgánům změny ve svých portfoliích. V tomto čtvrtletí vyšlo toto datum na 14. 2., takže jsme se také například dozvěděli, jaké změny provedl ve svém portfoliu Warren Buffett.
Napsal XTB ČR 15.02.2024 17:51
Počet zobrazení: 4589 | Počet hodnocení: 8

Nový komoditní král? Cena kakaa rekordně roste

Zemědělské plodiny jakožto investiční instrument jsou často přehlíženy. Nicméně poslední měsíce byly pro zemědělské plodiny obdobím nevídaného růstu — mnohé z nich rostly za poslední rok o více než 100 % a cena futures na kakao dokonce překonala i růst některých velkých technologických společností.
Napsal XTB ČR 12.02.2024 19:02
Počet zobrazení: 3788 | Počet hodnocení: 11

Kvartální výsledky Big Tech: Co reportovala Tesla, Apple a další?

Výsledková sezóna sice ještě neskončila, ale nejzajímavější společnosti – Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Meta a před nimi například také Tesla – oznámily své kvartální obchodní výsledky minulý týden. Pojďme se tedy nyní podívat, jak se dařilo těmto technologickým gigantům, jejichž výkonnost má zásadní vliv na vývoj akciových indexů a trhu jako celku.
Napsal XTB ČR 09.02.2024 15:26
Počet zobrazení: 3819 | Počet hodnocení: 4

XTB představuje svůj plán produktů a oznamuje předběžné finanční výsledky za rok 2023

Společnost XTB, globální fintech nabízející online investiční platformu a mobilní aplikaci, oznámila předběžné finanční výsledky za rok 2023. Další rok dynamického růstu klientské základny v kombinaci se zvýšenou volatilitou na světových finančních trzích vyústil v rekordní konsolidovaný čistý zisk ve výši 175 mil. eur a konsolidované výnosy ve výši 351 mil. eur.
Napsal XTB ČR 07.02.2024 11:57
Počet zobrazení: 5482 | Počet hodnocení: 11

Chcete začít s tradingem? Máme pro vás ultimátní videokurz pro začátečníky!

Trading byl odjakživa jednou z nejkontroverznějších disciplín finančního světa. Z jedné strany úspěšný trader může dosahovat profitability, o které se o dlouhodobým investorům ani nesnilo. Ze strany druhé je však aktivní obchodování disciplína, která se povede ovládnout jen determinovaným obchodníkům. Nicméně navzdory na první pohled složitě vypadajícím grafům za vysokou neúspěšností často nestojí složitost tradingu, ale spíše nepřipravenost začátečníků na postupný proces učení se a zdokonalování svých obchodních schopností.
Napsal XTB ČR 02.02.2024 17:28
Počet zobrazení: 4566 | Počet hodnocení: 8

Londýnská burza upadá: V roce 2023 počet kótovaných firem rekordně klesl

Počet společností kótovaných na Londýnské burze cenných papírů (LSE) klesl v roce 2023 na 1 836, čímž se ještě více zrychlil klesající trend posledních let. Analýza údajů LSE provedená investiční platformou XTB ukázala, že počet společností, jejichž akcie jsou kótovány na hlavním trhu a juniorském trhu AIM, klesl v roce 2023 o 6 %, což je s určitým odstupem nejrychlejší tempo poklesu zaznamenané v posledním desetiletí.
Napsal XTB ČR 30.01.2024 18:04
Počet zobrazení: 3696 | Počet hodnocení: 8

Jak být úspěšný na finančních trzích v roce 2024?

Stejně jako každý začátek roku, i letosvidíme velký příliv nováčků se zájmem o investování a trading. Zájem o finanční gramotnost je skvělá věc, bohužel mnoho investičních a tradingových kariér končí po několika prvních nezdarech. Toto samozřejmě platí dvojnásob při aktivním tradingu. Jak ale takovému neúspěchu předejít? Odpověď na tuto otázku může spočívat v pár jednoduchých pravidlech, které přinášíme v tomto článku.
Napsal XTB ČR 25.01.2024 13:29
Počet zobrazení: 4674 | Počet hodnocení: 11

DCA strategie: Svatý grál pasivního investování

Při dlouhodobém investování většina lidí volí formu opakovaných nákupů. Je to pochopitelné, většina z nás pravděpodobně nemá na účtu velký obnos, který by byl člověk schopen investovat jednorázově. Navíc takový jednorázový nákup může být při špatném načasování i dost nevýhodný. Proto se mezi investory tato metoda opakovaných příkupů, též známá pod zkratkou DCA (dollar cost averaging), stává stále populárnější. V tomto článku se podíváme, na čem je DCA založené a jak dobře opravdu funguje.
Napsal XTB ČR 22.01.2024 16:02
Počet zobrazení: 4774 | Počet hodnocení: 8

3 tipy, jak dodržet finanční předsevzetí pro rok 2024

Tento týden, konkrétně ve středu 17. ledna, proběhl Den odhození novoročních předsevzetí. Při této příležitosti odborníci z XTB sepsali tipy, jak si své předsevzetí udržet déle než dva týdny. Podle nich stačí jen 3 kroky k tomu, abyste se vyhnuli statistice, která ukazuje, že drtivá většina lidí svá předsevzetí opouští již v polovině ledna. Zde jsou jejich základní pravidla:
Napsal XTB ČR 18.01.2024 19:30
Počet zobrazení: 4081 | Počet hodnocení: 8

Jaký dopad má roční poplatek 1 % na vaše portfolio?

Pasivní investování je jedním z hlavních trendů v oblasti financí v posledních desetiletích. Z tohoto trendu těží zejména burzovně obchodované fondy (ETF), které jsou jedním z nejoblíbenějších nástrojů dlouhodobého investování do akcií. ETF, které jsou založeny na akciových indexech, jsou levné a podle odhadů překonávají svým výnosem 85-95 % aktivně spravovaných fondů. U ETF investor není ani vystaven riziku nesprávného výběru akcií, protože většina ETF jich obsahuje několik set až několik tisíc. Jsou tak často investiční volbou pro širokou veřejnost.
Napsal XTB ČR 16.01.2024 09:56
Počet zobrazení: 3511 | Počet hodnocení: 4

Bitcoinové ETF schváleno! Co dál?

Trh s kryptoměnami byl jedním z vítězů loňského roku, přičemž samotný Bitcoin vzrostl o přibližně 150 %. Řada dalších kryptoměn pak rostla dokonce i mnohem více než samotný kryptoměnový král. Zda však tento pozitivní růst bude pokračovat i v roce 2024 a my se dočkáme dalšího opravdového bull runu, záleží podle mnohých na dvou hlavních aspektech:
Napsal XTB ČR 11.01.2024 17:46
Počet zobrazení: 3942 | Počet hodnocení: 8

Společnost XTB na poli pasivního investování: Investiční plány rozšířeny o funkci autoinvest

XTB, globální fintech nabízející online platformu pro investování a mobilní aplikaci, využívá svou vlastní technologii, aby učinila dlouhodobé pasivní investování dostupnějším a pohodlnějším. Společnost právě vylepšila svůj produkt založený na ETF o novou funkci, která investorům umožňuje pravidelně doplňovat své Investiční plány. Další prostředky jsou investovány automaticky v souladu s preferovanou alokací nastavenou klientem.
Napsal XTB ČR 09.01.2024 20:39
Počet zobrazení: 3288 | Počet hodnocení: 8

NASDAQ loni vzrostl nejvíce od roku 1999. Co bude dál?

Rok 2023 je za námi a my můžeme zhodnotit, jak se dařilo nejoblíbenějším akciovým indexům. Stručně by se dalo říci, že akciové trhy jako celek mají za sebou jeden z nejlepších roků ve své historii. Samozřejmě i v rámci indexů najdeme společnosti, které skončily rok v záporných číslech, ale pokud vezmeme trh jako celek, byla jeho výkonnost vysoce nadprůměrná. Pojďme se tedy podívat na ty nejpopulárnější.
Napsal XTB ČR 04.01.2024 10:57
Počet zobrazení: 3588 | Počet hodnocení: 8

Bude rok 2024 plný překvapení a příležitostí?

Zajímá vás, co přinese nový rok ve světě financí a investic? Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2024? Přijde recese nebo obrat? Nikdo samozřejmě není schopen předpovědět budoucnost, můžeme nicméně stanovit nejdůležitější aspekty, na které se soustředit. Analytický tým XTB proto připravil ebook Tržní výhled pro rok 2024 zaměřující se právě na toto téma. Naleznete v něm sedm klíčových otázek a následný rozbor daných situací, které nám mohou pomoci při navigování trhů v následujícím roce:
Napsal XTB ČR 21.12.2023 16:31
Počet zobrazení: 3835 | Počet hodnocení: 4

Kam směřuje XTB?

Kam směřuje XTB? Rozhovor s obchodním ředitelem Vladimírem Holovkou.
Napsal XTB ČR 19.12.2023 20:33
Počet zobrazení: 2988 | Počet hodnocení: 4

Společnost XTB se stala prvním brokerem v České republice, který nabízí úročení neinvestovaných prostředků uložených v korunách

Společnost XTB, globální fintech nabízející online platformu a mobilní aplikaci pro investování, tento oznámila rozšíření své nabídky úrokových sazeb o české koruny. Díky tomuto kroku se XTB stala prvním brokerem v České republice, který nabízí úročení neinvestovaných prostředků uložených klienty v místní měně.
Napsal XTB ČR 14.12.2023 22:02
Počet zobrazení: 4320 | Počet hodnocení: 4

Důležité rozhodnutí Fedu i ECB o úrokových sazbách již tento týden!

Ačkoliv většina z nás už vyhlíží Vánoční svátky a priority se pomalu z investic a tradingu přesouvají na volnočasové aktivity, před finančními trhy stále ještě stojí jeden velmi důležitý týden, kterému je potřeba věnovat pozornost.
Napsal XTB ČR 12.12.2023 09:43
Počet zobrazení: 3704 | Počet hodnocení: 4

Jak makro ovlivňuje současný růst ceny Bitcoinu?

Kryptoměny jsou hlavními hvězdami tohoto týdne. Už během minulého pátku začaly mírně růst a v růstu pokračovaly i o víkendu a prakticky celý tento týden. Bitcoin, největší a nejznámější kryptoměna, dosáhl svých předchozích cenových maxim na konci roku 2021, a to lehce pod úrovní 70 000 USD.
Napsal XTB ČR 07.12.2023 20:18
Počet zobrazení: 3265 | Počet hodnocení: 11

Investiční plány, úroky z volných prostředků, Frakce: Nová éra XTB

V technologickém sektoru musí firmy neustále inovovat, aby zůstaly relevantní a plnily očekávání svých klientů. I broker XTB si toho je vědom a v průběhu roku 2023 představil hned několik produktových novinek. V tomto článku se podíváme na ty nejzásadnější z nich a přiblížíme, kam chce společnost směřovat v blízké budoucnosti.
Napsal XTB ČR 04.12.2023 20:00
Počet zobrazení: 4705 | Počet hodnocení: 8

Kryptoměny znovu rostou, co můžeme čekat v příštích měsících?

Před rokem, v listopadu 2022, padlo FTX, druhá největší kryptoměnová burza světa. Byl to poslední hřebík do rakve. Bitcoin klesl na cenu 15 tisíc dolarů, svět krypta byl na kolenou. Těžko bychom hledali v tu dobu někoho, kdo očekával, že za pouhých 12 měsíců bude BTC znovu atakovat hranici 40 000 USD, přesto tomu tak je. Je ale toto tempo růstu udržitelné? V tomto článku se podíváme čtyři hlavní faktory, které mají potenciál hýbat kryptoměnovým trhem v příštích měsících.
Napsal XTB ČR 30.11.2023 14:44
Počet zobrazení: 4566 | Počet hodnocení: 4

Co zaznělo na Online investiční konferenci 2023?

Tuto sobotu proběhl letošní ročník Online investiční konference XTB a zaměřil se na pět hlavních témat:
Napsal XTB ČR 27.11.2023 16:47
Počet zobrazení: 3049 | Počet hodnocení: 4

Online investiční konference proběhne již tuto sobotu!

Tak jako každý podzim, i letos máme možnost zúčastnit se Online investiční konference XTB, která se uskuteční již tuto sobotu 25. 11. od 13:00. Na jaká témata a hosty se můžeme těšit tentokrát?
Napsal XTB ČR 23.11.2023 17:51
Počet zobrazení: 3411 | Počet hodnocení: 4

Co nakupoval a prodával Warren Buffett v posledních měsících?

Díky americké legislativě, která nařizuje velkým fondům pravidelně zveřejňovat změny ve svých portfoliích, jsme minulý týden měli znovu možnost nahlédnout do portfolia Warrena Buffetta a jeho společnosti Berkshire Hathaway. Jaké nákupy a prodeje provedla tato investiční legenda tentokrát? V tomto článku přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího. Detailní rozbor celého portfolia poté analytik XTB Tomáš Vranka vytvořil ve svém aktuálním videu.
Napsal XTB ČR 20.11.2023 17:03
Počet zobrazení: 3958 | Počet hodnocení: 4

Akcie Louis Vuitton za dobrou cenu: Akciové portfolio Tomáše Vranky

Poslední měsíc byl na akciových trzích poměrně zajímavý. Konečně jsme se dočkali výrazných výprodejů, které dostaly akciové indexy zhruba o 10 % níže od lokálních maxim, ačkoli poté akcie silně posílily. Velmi dobře se dařilo například i bitcoinu, který se vyšplhal na úroveň kolem 37 000 dolarů, což je jeho nejvyšší hodnota za zhruba rok a půl. Výnos desetiletého amerického státního dluhopisu se opět dostal nad 5 %. Jak všechny tyto události ovlivnily Tomášovo akciové portfolio?
Napsal XTB ČR 15.11.2023 13:50
Počet zobrazení: 4643 | Počet hodnocení: 4

Výsledková sezóna za námi: Je big tech stále nezastavitelný?

Výsledková sezóna je prakticky u konce a jako obvykle největší pozornost přitahovaly výsledky velkých technologických společností – Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon a Meta. Ať se nám to líbí nebo ne, big tech je žhavé téma posledních měsíců a díky aktuální publikaci výsledků jsme se mohli přesvědčit, zda je bombastický růst big techu v posledních měsících oprávněný nebo ne. V tomto článku přinášíme krátký souhrn toho nejzásadnějšího. Pokud se o aktuálním stavu big techu chcete dozvědět více, analytici XTB Tomáš Vranka společně s Jaroslavem Brychtou na toto téma natočili nový díl Povídání o trzích. Big tech bude také detailněji probrán i na nadcházející XTB Online investiční konferenci, která proběhne 25. 11. od 13:00.
Napsal XTB ČR 06.11.2023 15:14
Počet zobrazení: 3966 | Počet hodnocení: 4

Největší online investiční konference je tu!

I letos se můžete těšit na již tradiční Online investiční konferenci, kterou každoročně pořádá brokerská společnost XTB. Právě včera XTB oznámila, že konference se koná v sobotu 25. 11. od 13:00. V tomto článku si krátce shrneme vše podstatné, co o nadcházející konferenci víme.
Napsal XTB ČR 02.11.2023 18:00
Počet zobrazení: 3642 | Počet hodnocení: 4

Trading restart: Nový video kurz pro pokročilé tradery

Článků, videí i dalších materiálů o tom, jak s tradingem začít, je plný internet. Trading je nicméně velmi komplexní disciplína, která není pro každého. Pokud se zajímáte o pasivní investování do ETF, jste pravděpodobně schopen načerpat většinu potřebných znalostí v rámci několika málo hodin. Stát se opravdu profitabilným traderem ale trvá spíše desítky či stovky hodin. Mnoho potenciálních obchodníků se tak k úspěšnému tradingu nikdy nedostane. Důvodů může být mnoho – nedostatek materiálů pro pokročilejší tradery je ale bezpochyby jedním z nich. A právě na toto téma se zaměřil Karol Hajduček, který pracuje na obchodním oddělení XTB. Vytvoril zcela nový video kurz s názvem: RESTART: Kurz systematického tradingu.
Napsal XTB ČR 31.10.2023 09:52
Počet zobrazení: 3819 | Počet hodnocení: 4

Psychologie a trading: rozhoduje logika nebo emoce?

Každé rozhodování manuálního tradera se odehrává v jeho hlavě. To znamená, že emocionální stavy a celková psychika tradera mají významný vliv na každé obchodní rozhodnutí. Tyto vlivy mohou vyvolat nežádoucí chyby v rozhodování, jež mohou mít za následek značné ztráty na obchodním účtu tradera.
Napsal XTB ČR 27.10.2023 12:05
Počet zobrazení: 3380 | Počet hodnocení: 4

Budoucnost polských akcií: opravdu se stává náš severní soused ekonomickou velmocí?

Polsko bylo v českých očích po dlouhou dobu spojeno především s nekvalitními potravinami. Časy se však mění a z otloukánka centrální Evropy se pomalu stává vážný ekonomický hráč na poli našeho kontinentu. Jak se ale bude našemu sousedovi dařit dál? XTB na tento čtvrtek 26. 10. od 18:00 pořádá živé vysílání, kde Jaroslav Brychta a Tomáš Cverna společně s Petrem Horáčkem proberou vše, co potřebujete vědět.
Napsal XTB ČR 25.10.2023 10:02
Počet zobrazení: 5552 | Počet hodnocení: 8

Hodnocení FX Forecast agentury Bloomberg: Analytici XTB znovu zařazeni mezi světovou špičku v oboru

Broker XTB se dlouhodobě profiluje nejen jako zprostředkovatel obchodů, ale i jako zdroj kvalitních analytických informací a edukativních materiálů. Fakt, že se nejedná o pouhý marketingový tah, tento rok znovu potvrdila i světoznámá agentura Bloomberg, když analytický tým XTB pod vedením Dr. Przemyslawa Kwieciena byl i v tomto roce oceněn v prestižním hodnocení FX Forecast. Tohoto hodnocení se účastní analytické týmy významných světových bank, brokerů i všech ostatních velkých hráčů finančního světa.
Napsal XTB ČR 20.10.2023 14:14
Počet zobrazení: 3095 | Počet hodnocení: 4

Nové Povídání o trzích: Co bude lepší – Nasdaq nebo S&P 500?

Po delší odmlce se znovu sešli analytici Jaroslav Brychta spolu s Tomášem Vrankou, aby probrali vše zásadní, co se v posledních týdnech na poli finančních trhů odehrálo. Tentokrát si přizvali na pomoc nového kolegu z řad XTB, slovenského analytika Marka Němky. Pojďme se podívat, na jaká témata se tentokrát v Povídání o trzích zaměřili.
Napsal XTB ČR 17.10.2023 14:51
Počet zobrazení: 4227 | Počet hodnocení: 8

Birkenstock IPO: Ikonický výrobce obuvi vstupuje na burzu

Od začátku loňského roku nebylo pro společnosti, které chtěly získat peníze vstupem na burzu, zrovna ideální období. Svět čelí stále větším rizikům v podobě války, vysoké inflace a rostoucích úrokových sazeb, a tak společnosti z této oblasti stále vyčkávají v záloze. Existuje však několik výjimek, jako například britský výrobce čipů Arm, který před několika týdny vstoupil na burzu. Nyní se k ní připojil německý výrobce pedálů a sandálů Birkenstock (více info ve videu).
Napsal XTB ČR 11.10.2023 17:15
Počet zobrazení: 4204 | Počet hodnocení: 4

Síla Fibonacciho nástrojů v tradingu a investování

Obchodování a investování na finančních trzích se v průběhu posledních let výrazně vyvinulo díky technologickému pokroku a dostupnosti sofistikovaných analytických nástrojů. Dnes na běžném obchodním účtu u každého kvalitního brokera naleznete desítky možností pro Vaši technickou analýzu. Mezi ty nejpopulárnější se dlouhodobě řadí i Fibonacciho nástroje.
Napsal XTB ČR 09.10.2023 13:57
Počet zobrazení: 4997 | Počet hodnocení: 8

Big tech akcie: Jsou Apple, Meta a další firmy příliš drahé, nebo je čas k nákupu?

Big tech, tedy velké technologické společnosti jako Apple, Microsoft, Alphabet (dříve Google), Amazon nebo Meta (dříve Facebook), prožívají opravdu zajímavý rok. Od ledna jsme viděli na většině těchto akcií někdy až raketový růst. Nicméně letní měsíce už tak příznivé nebyly a ceny poslední týdny spíše klesají. Řada investorů tak nyní přemýšlí, jestli je toto vhodný čas k nákupu. Analytik XTB Tomáš Vranka právě na toto téma vytvořil svůj nejnovější akciový report.
Napsal XTB ČR 05.10.2023 12:00
Počet zobrazení: 6353 | Počet hodnocení: 8

Proč chce Microsoft koupit Activision Blizzard?

Společnost Microsoft (MSFT.US) na začátku loňského roku oznámila, že chce koupit Activision Blizzard (ATVI.US), herní studio, které stojí za mnoha populárními tituly. Mezi ně patří například série Call of Duty a Diablo. Nejedná se o zanedbatelný obchod, naopak, hodnota transakce se blíží 70 miliardám USD. Přestože transakce ještě nebyla definitivně schválena regulačními orgány, vypadá to, že se každým týdnem blížíme k jejímu úspěšnému dokončení. Nabízí se tedy otázka, proč chce Microsoft utratit tolik peněz za koupi tohoto studia. Analytik XTB Tomáš Vranka se na toto téma zaměřil ve svém nejnovějším videu.
Napsal XTB ČR 03.10.2023 15:12
Počet zobrazení: 4397 | Počet hodnocení: 4

Živá vysílání s XTB v plném proudu!

I tento týden se uskutečnila řada zajímavých živých vysílání na YouTube kanálu XTB. Mezi ty nejzajímavější patří např. úterní live stream s Dominikem Stroukalem a Honzou Berkou, kde se probírala měnová politika centrálních bank. Hned ve středu pak navázala druhá epizoda ze série live streamů „TOP 5 nástrojů Ondřeje Hartmana“. Níže naleznete krátké shrnutí obou těchto vysílání.
Napsal XTB ČR 29.09.2023 10:33
Počet zobrazení: 4197 | Počet hodnocení: 4

Investování do velkých technologických společností

V dnešním rychlém a dynamickém světě, kterému vládnou informační i jiné technologie, jsou investice do technologických gigantů skoro až samozřejmostí. XTB si pro Vás připravilo jedinečného průvodce, který Vás zavede do digitálního světa investování a ukáže Vám, jak se v tomto světě orientovat. Každý den jsme obklopeni technologiemi – proto není divu, že se stávají klíčovými součástmi našich investičních portfolií. Společnost XTB nabízí mezi svými nejoblíbenějšími investičními nástroji akcie významných technologických firem, jako jsou Apple, Microsoft, Alphabet (Google), Amazon, Meta a mnohé další. Možná jsou Vám tyto názvy známé, ale kolik z nás ví, co se skrývá za jejich úspěchem a jak využít jejich investičního potenciálu?
Napsal XTB ČR 25.09.2023 19:51
Počet zobrazení: 4012 | Počet hodnocení: 4

Co se dělo na zasedání Fedu a co jsme se naučili od Ondřeje Hartmana?

Včera proběhlo živé vysílání na YouTube kanálu XTB ve spolupráci s jedním z nejúspěšnějších traderů v Česku a na Slovensku, Ondřejem Hartmanem. Hlavním tématem vysílání byly zóny Supportů a Rezistencí. Na toto vysílání navazoval živý komentář s analytiky XTB a hostem Janem Berkou – zde jsme se zaměřili na rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách.
Napsal XTB ČR 21.09.2023 20:22
Počet zobrazení: 6075 | Počet hodnocení: 19

Jak se rozhoduje a přemýšlí úspěšný trader? Obchodník měsíce XTB – O. Hartman

Zeptali jsme se na 14 otázek úspěšného českého tradera Ondřeje Hartmana. Zjistěte více o obchodních strategiích v tomto exkluzivním rozhovoru.
Napsal XTB ČR 19.09.2023 08:39
Počet zobrazení: 11111 | Počet hodnocení: 49

5 situací, kdy opustit svou obchodní strategii

Obchodování na finančních trzích je často vnímáno jako kombinace vědy a umění. Klíčovým prvkem úspěšného obchodování je obchodní strategie, která nám poskytuje systematický rámec pro naše rozhodování. Strategie definuje pravidla pro vstup, výstup, řízení pozice, a v neposlední řadě také riziko a money management. Bez pevné strategie jsme vystaveni riziku náhodného obchodování, což může vést k významným ztrátám. Nicméně, ne vždy je snadné rozhodnout se, kdy je čas opustit svou stávající obchodní strategii. V tomto článku se budeme zabývat pěti situacemi, kdy přestat s realizací své stávající strategie a hledat novou cestu.
Napsal XTB ČR 13.09.2023 15:57
Počet zobrazení: 4558 | Počet hodnocení: 11

Analytik XTB Tomáš Vranka: Stane se Alphabet gigantem i v sektoru cloudu?

S příchodem druhého pondělí v měsíci vychází i nová epizoda Akciového portfolia Tomáše Vranky. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejzajímavějších událostí, jež se dotkly jeho portfolia za poslední měsíc.
Napsal XTB ČR 11.09.2023 17:07
Počet zobrazení: 4235 | Počet hodnocení: 4

Začínáte s tradingem? Přinášíme návod, jak správně využít testovací účet

Testovací účty jsou v dnešní době mezi investičními aplikacemi a brokery již normou. Ačkoliv jsou nyní využívány i dlouhodobými investory k otestování platformy, jejich stěžejní úkol je především na poli tradingu. V krátkodobém obchodování je méně prostoru pro chyby. Je tedy přirozené, že tradingový nováček při vstupu do neznámých vod volí méně rizikovou alternativu, kterou je při obchodování testovací účet, také označován jako tzv. demo účet. Právě na něm může každý zdarma a bez rizika vyzkoušet svou strategii. Nicméně i přesto, že na testovacích účtech nehrozí ztráta finančních prostředků, při nesprávném používání mohou začátečníka i zbrzdit v jeho obchodní kariéře. V tomto článku se podíváme na to, jak z testovacího účtu získat co možná nejvíce zkušeností, a zároveň jak se při tom vyhnout zásadním chybám.
Napsal XTB ČR 07.09.2023 18:33
Počet zobrazení: 4497 | Počet hodnocení: 8

Září: Nejztrátovější čas na finančních trzích. Mýtus nebo pravda?

Asi každý investor nebo trader už někdy slyšel o „zářijovém efektu“. Tedy o tom, že tento měsíc z pohledu sezónnosti nepřináší finančním trhům nic dobrého a je spíš předzvěstí červených čísel. Podobných „mýtů” je samozřejmě celá řada, a ne vždy jsou pravdivé. Pojďme se tedy podívat, jak to se zářím opravdu je.
Napsal XTB ČR 05.09.2023 16:12
Počet zobrazení: 3788 | Počet hodnocení: 8

Obchodní ředitel XTB: Letní okurková sezóna se na trzích nekonala. Na zbytek roku máme mnoho plánů

Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB Česká republika a Slovensko, poskytl po několika měsících nový rozhovor. V tomto interview jsme se dozvěděli, jaké aktuální trendy sleduje u klientů XTB, co od trhů očekává on osobně, ale také třeba co nového můžeme od XTB čekat v následujících měsících.
Napsal XTB ČR 31.08.2023 11:52
Počet zobrazení: 4266 | Počet hodnocení: 4

Zasedání v Jackson Hole: Co můžeme čekat od centrálních bankéřů amerického FEDu?

Minulý pátek se uskutečnilo další výroční zasedání Federálního rezervního systému (FED) v Jackson Hole ve Wyomingu, které je ve světě ekonomie a financí považováno za jednu z nejzásadnějších akcí každý rok. Toto setkání, kterého se obvykle účastní centrální bankéři, ekonomové a finanční odborníci, slouží jako platforma pro diskusi o zásadních otázkách měnové politiky a ekonomických výzvách, kterým čelí Spojené státy i světová ekonomika.
Napsal XTB ČR 28.08.2023 21:19
Počet zobrazení: 4558 | Počet hodnocení: 4

XTB snížilo minimální hodnotu transakce u ETF na 1 EUR a rozšířilo nabídku Frakčních akcií

Popularita pasivního investování ve formě takzvaných ETF fondů nebo Frakčních akcií roste. Tyto nástroje se v době inflace stávají cestou, jak se postarat o naspořené peníze a díky své jednoduchosti otevírají dveře do světa investic širší veřejnosti. Průměrný český investor, který se rozhodne pro Frakční akcie, je 34letý muž, který používá své mobilní zařízení ke každodennímu investování. Nejjednodušší formou pasivního investování je investování do takzvaných ETF fondů, které kopírují cenu určitého aktiva. Snížením hodnoty minimální transakce u ETF na 1 euro pomohlo XTB svět investic ještě více demokratizovat.
Napsal XTB ČR 24.08.2023 11:33
Počet zobrazení: 5344 | Počet hodnocení: 4

Co kupoval Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway v minulém čtvrtletí?

Velké americké investiční fondy musí regulačním orgánům hlásit, jaké investice v poslední době uskutečnily. Informace se pak obvykle zveřejňují 45. den následujícího čtvrtletí. V posledních dnech jsme tím pádem měli možnost podívat se do karet mnoha legendárním investorům a traderům.
Napsal XTB ČR 21.08.2023 21:17
Počet zobrazení: 5020 | Počet hodnocení: 4

Patrik Klempár - obchodník měsíce XTB: Procentuální úspěšnost není to hlavní

Tento měsíc na tradingové otázky ze série Obchodník měsíce odpověděl Patrik Klempár, známý profesionální trader a tvůrce mnoha vzdělávacích kurzů. Níže naleznete celý rozhovor:
Napsal XTB ČR 16.08.2023 20:20
Počet zobrazení: 6630 | Počet hodnocení: 8

Výsledková sezona minulý týden: Berkshire Hathaway sedí na penězích. Comeback Alibaby?

Výsledková sezóna se pomalu chýlí ke konci, i přesto ale v minulém týdnu publikovalo své výsledky několik populárních společností. Analytik XTB Tomáš Vranka shrnul ty nejzajímavější: Berkshire Hathaway, Palantir, Walt Disney a Alibaba.
Napsal XTB ČR 14.08.2023 15:32
Počet zobrazení: 4936 | Počet hodnocení: 4

Kvartální výsledky Big tech firem: Jak se dařilo Applu, Googlu a dalším?

Letní výsledková sezóna se pomalu blíží ke konci a i tento kvartál přinesla mnoho zajímavých informací ze zákulisí světových firem. Jedny z nejvíce očekávaných výsledků byly bezpochyby výsledky technologických gigantů. Mnozí z nich se svezli na AI boomu posledních měsíců a zaznamenali tak rekordní růsty cen svých akcií. Byl ale tento růst oprávněný? Analytik XTB Tomáš Vranka řešil společně se svými kolegy Jaroslavem Brychtou a Štěpánem Hájkem právě toto téma na novém Povídání o trzích. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejdůležitějších informací z výsledků Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon a Meta
Napsal XTB ČR 09.08.2023 18:33
Počet zobrazení: 4705 | Počet hodnocení: 4

Nejzajímavější tržní pohyby v červenci: Nový meme stock, ropa i norská koruna

Letošní turbulentní rok přináší opravdu zajímavé pohyby i v typicky pomalejších letních měsících. Analytici XTB pro Vás proto v tomto článku připravili šest instrumentů, které v posledních týdnech zaznamenaly ty největší růsty a poklesy:
Napsal XTB ČR 07.08.2023 16:39
Počet zobrazení: 4990 | Počet hodnocení: 8

Bude růst cen ropy a benzínu pokračovat?

Ropa, podobně jako řada dalších komodit, prožívá v posledních měsících bouřlivé období. Od konce června její cena vzrostla skoro o 20 % a přehoupla se přes 80 USD za barel. Může ale toto rally pokračovat, nebo nás čeká obrat a nová minima? XTB si na toto téma připravilo živý komentář analytika Jiřího Tylečka a tradera Vojtěcha Slováka, který proběhne dnes 2.8. od 16:15 přímo na YouTube kanálu XTB.
Napsal XTB ČR 02.08.2023 08:23
Počet zobrazení: 4990 | Počet hodnocení: 4

Letní výsledková sezóna je tu! Jak se dařilo Microsoftu, Metě nebo Tesle?

Letní měsíce bývají obvykle klidné. Lidé mají tendenci o prázdninách odpočívat a víceméně všichni fungují v prázdninovém režimu. To však neplatí pro finanční trhy, které naopak v posledních týdnech zažívají velmi velké pohyby. Tomáš Vranka, analytik XTB, v tomto článku přináší souhrn toho nejzajímavějšího, co se v posledních týdnech na trzích odehrálo.
Napsal XTB ČR 31.07.2023 12:22
Počet zobrazení: 5737 | Počet hodnocení: 4

Harmonic Trading: Užitečný nástroj pro tradery i investory

Úspěšný trading i dlouhodobé investování ve světě finančních trhů často vyžaduje kombinaci technické analýzy, rozpoznávání vzorců a disciplinovaného rozhodování. Strategie Harmonic trading je metoda, která všechny tyto prvky kombinuje a umožňuje identifikovat potenciální body obratu na trhu. Tento obchodní styl ale zatím mezi širší veřejností není příliš rozšířen. Právě z tohoto důvodu XTB ve spolupráci s profesionálním traderem Partikem Klempárem vypracovalo třídílný videokurz pro všechny zájemce, kteří by se této strategii chtěli začít věnovat. V tomto úvodním článku se budeme zabývat tím, co to harmonické obchodování vlastně je a jak může být přínosné pro běžné tradery či investory.
Napsal XTB ČR 25.07.2023 16:27
Počet zobrazení: 6183 | Počet hodnocení: 4

Automobilový průmysl očima investora: Jak vydělat v nové éře?

Automobilový průmysl je dlouhodobě oblíbeným investičním segmentem, což není překvapivé vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z největších světových trhů s obrovským ročním obratem. Časy se však mění a s nimi i automobilový sektor, který v současné době prochází jednou z nejvýznamnějších transformací za mnoho let. Otevírá se tak prostor pro nové vítěze a nové výzvy pro ty, kteří nedokážou držet krok s inovacemi.
Napsal XTB ČR 20.07.2023 10:42
Počet zobrazení: 4766 | Počet hodnocení: 4

Trading vs. Investování: Mohou se tyto disciplíny doplňovat?

Pokud jde o orientování se na finančních trzích, často se objevuje rozdělení na trading a investování. Každá strana má své podporovatele i odpůrce a zejména začínající investoři či tradeři mají tendenci se k tomu druhému stavět spíš negativně. Stojí však za to prozkoumat, jak se tyto zdánlivě protichůdné přístupy mohou ve skutečnosti vzájemně doplňovat , protože většina těch nejúspěšnějších účastníků finančních trhů využívá silných stránek obou přístupů..
Napsal XTB ČR 17.07.2023 15:45
Počet zobrazení: 4820 | Počet hodnocení: 4

XTB Obchodník měsíce: Emocionální výkyvy jsou v tradingu to nejtěžší

S příchodem měsíce července přinášíme další díl z řady rozhovorů s úspěšnými tradery. Tentorkát na sérii otázek odpověděl Petr, který se věnuje aktivnímu tradingu více než sedm let. V posledních letech se zaměřuje především na Forex, nicméně v průběhu své traderské kariéry prošel, podobně jako většina obchodních veteránů, přes řadu instrumentů i strategií. Zde jsou jeho odpovědi:
Napsal XTB ČR 12.07.2023 12:50
Počet zobrazení: 5737 | Počet hodnocení: 8

Jak zařadit ropu a další komodity do svého portfolia?

Obchodování s komoditami se v posledních letech stává jednou z nejoblíbenějších forem investování a tradingu. V dnešní době může člověk pomocí pár kliknutí začít obchodovat s komoditami jako jsou zlato, stříbro, ropa, plyn a mnoho dalších. Díky platformě xStation 5 a široké nabídce komoditních trhů se XTB stala atraktivní volbou pro obchodníky s komoditami, které se tradičně umísťují mezi ty nejobchodovanější instrumenty. Nicméně i obchodování komodit má mnohá specifika, kterých je potřeba si být vědom. Z tohoto důvodu natočil Senior Account Manager XTB, Tom Enter, video, ve kterém vysvětlí základní aspekty komoditního sektoru. V tomto článku přinášíme krátký souhrn hlavních témat.
Napsal XTB ČR 10.07.2023 16:10
Počet zobrazení: 5205 | Počet hodnocení: 4

Jak připravit svůj trading na letní režim?

Letní období přináší na trhy určité specifické podmínky, které je důležité brát v úvahu. Snižuje se volatilita i likvidita, což vyžaduje úpravu obchodních strategií a přístupu k trhům. V tomto článku se podíváme na několik důležitých faktorů, které byste měli zvážit při přípravě své obchodní taktiky pro nadcházející měsíce.
Napsal XTB ČR 03.07.2023 18:40
Počet zobrazení: 5375 | Počet hodnocení: 8

Může růst krypta pokračovat? Názor Kicoma a dalších hostů streamu XTB

Bitcoin se v průběhu minulého týdne vrátil nad hranici 30 000 USD, v současné době se tak pohybuje na zhruba dvojnásobku od svých minim z listopadu minulého roku. Je ale tento růstový trend udržitelný?
Napsal XTB ČR 28.06.2023 16:55
Počet zobrazení: 5590 | Počet hodnocení: 8

Trading vs. Investování: Jaké jsou rozdíly a co je pro Vás?

Pokud se zajímáte o téma financí, investic a tradingu, ale nikdy jste nevěděli, kde začít nebo třeba už máte zkušenosti, ale chtěli byste si oprášit základy, XTB připravilo ve spolupráci s Michalem Stiborem 6 dílný video kurz, který se zaměřuje především na fundamentální aspekty dané problematiky. V tomto článku přinášíme krátké představení celého formátu.
Napsal XTB ČR 27.06.2023 18:08
Počet zobrazení: 5352 | Počet hodnocení: 4

7 tipů pro větší sebedůvěru v tradingu

Proč je úspěšnější můj kamarád, který má úplně stejnou strategii? Nebo. Ten obchodník se mi líbí, chci jeho strategii, ale proč se mi nedaří jako jemu? Poznáváte se?
Napsal XTB ČR 23.06.2023 11:59
Počet zobrazení: 6445 | Počet hodnocení: 4

Emoční inteligence v tradingu

Když se řekne slovo „inteligence“, většina lidí si vybaví tzv. racionální inteligenci, tedy IQ. Málokdo však zná koncept dělení inteligence na racionální a emoční. Nejen v případě tradingu je však důležitější emoční inteligence. Proč tomu tak je?
Napsal XTB ČR 19.06.2023 15:28
Počet zobrazení: 7246 | Počet hodnocení: 4

Zasedání o úrokových sazbách v USA již dnes! Dají se takové situace využít?

Dnes večer se znovu sejdou zástupci FEDu (americké centrální banky), aby stanovili výši úrokových zaseb pro následující měsíce (Živé vysílání s komentářem je možné sledovat na YouTube kanálu XTB dnes od 19:45).
Napsal XTB ČR 14.06.2023 16:07
Počet zobrazení: 6722 | Počet hodnocení: 11

Akciové portfólio Tomáše Vranky: Walt Disney je znovu ve slevě!

Po měsíci znovu přichází nový díl APTV, v aktuální epizodě se Tomáš zaměřil na americký státní dluh, Apple nebo třeba i kryptoměny. Nicméně nejvíce ho zaujala společnost Disney. V tomto článku přinášíme krátký souhrn toho nejzajímavějšího
Napsal XTB ČR 12.06.2023 10:27
Počet zobrazení: 5860 | Počet hodnocení: 11

XTB Obchodník měsíce: Trading je pro každého, není to o vzdělání z VŠ

XTB přináší tento týden již třetí rozhovor ze série Obchodník měsíce. V této sérii rozhovorů jsou zpovídáni ti nejúspěšnější tradeři, kteří v současnosti na platformě xStation obchodují. Tentokrát na otázky odpověděl pan Radek, úspěšný trader a investor, zaměřující se na akciové indexy, komodity a technologické tituly.
Napsal XTB ČR 08.06.2023 20:02
Počet zobrazení: 9664 | Počet hodnocení: 15

VSA strategie: Obchodování po vzoru velkých hráčů

VSA, neboli volume spread analysis, je obchodní strategie, která je na trzích využívána tradery i investory už více než sto let. I přes své stáří však zůstává spolehlivým způsobem, jak se orientovat na finančních trzích.
Napsal XTB ČR 05.06.2023 10:52
Počet zobrazení: 6522 | Počet hodnocení: 4

Sezónnost finančních trhů: Jaké jsou příležitosti letních měsíců?

Fakt, že finanční instrumenty často rostou a klesají v cyklech, asi nikoho nepřekvapí. Sezónnost je s finančními trhy spojená od nepaměti. Například rčení „Sell in May and go away” (Prodej v květnu a jdi pryč) za svou kariéru už pravděpodobně slyšel snad každý investor nebo trader. Samozřejmě pokud by takové říkanky fungovali, dělal by to tak každý. V reálněm životě je to trochu složitější, trendy sezónnosti ale opravdu můžeme najít na mnoha instrumentech. Při správném použití tak mohou být v naší investiční a traderské kariéře velmi nápomocné.
Napsal XTB ČR 02.06.2023 14:25
Počet zobrazení: 7038 | Počet hodnocení: 4

Investování pro každého: Jak fungují frakční akcie?

Představte si, že byste si mohli koupit akcii nebo burzovně obchodovaný fond (ETF) v hodnotě 2 000 EUR, i když momentálně nemáte k dispozici dostatek finančního kapitálu.
Napsal XTB ČR 29.05.2023 11:37
Počet zobrazení: 7708 | Počet hodnocení: 8

Váš broker je Market maker! Je to problém?

Pojem Market Maker je v investiční a tradingové sféře skloňován de facto od té doby, co retailoví investoři a obchodníci začali být na finančních trzích aktivní. Ačkoliv se ale toto téma řeší už řadu let, mnoho lidí je stále tímto konceptem zmateno a market making bývá velmi často zmiňován především v negativním slova smyslu. Co to ale opravdu znamená? A je to pro běžného člověka riziko?
Napsal XTB ČR 26.05.2023 10:22
Počet zobrazení: 7400 | Počet hodnocení: 8

Co zaznělo na Analytickém fóru 2023?

Minulou středu a čtvrtek proběhl další ročník Analitického fóra XTB. Vzhledem k současné situaci na finančních trzích bylo mnoho důležitých témat k diskuzi. V tomto článku přinášíme krátký souhrn toho nejdůležitějšího, co na události zaznělo. Akce nicméně celkově trvala pět hodin, a tudížbohužel není možné v rámci tohoto textu popsat vše. Pro zájemce je k dispozici kompletní záznam, který je volně dostupný na YouTube kanálu XTB.
Napsal XTB ČR 23.05.2023 07:33
Počet zobrazení: 6345 | Počet hodnocení: 8

Obchodní ředitel XTB: Jak znovu (a lépe) začít s tradingem?

Předpoklad tradingu je až směšně jednoduchý: „Levně nakoupím, draze prodám a tento proces budu opakovat, dokud nepřijdu k pohádkovému bohatství”. Nicméně každý, kdo trading reálně zkusil, ví, že realita má od tohoto pohádkového vykreslení daleko. Tomu odpovídá i procentuální úspěšnost CFD obchodníků uváděna brokery. Ve valné většině případů se počet ztrátových klientů pohybuje mezi 75 a 85 procenty. Je úspěšný trading opravdu jenom mýtus, nebo za vysokou neúspěšností stojí něco jiného?
Napsal XTB ČR 19.05.2023 09:12
Počet zobrazení: 8147 | Počet hodnocení: 19

Analytické fórum 2023: Co očekávají přední finanční experti?

Tuto středu (17. 5.) a čtvrtek (18. 5.) proběhne další ročník již tradičního Analytického fóra XTB. Na co přesně se zaměří letošní ročník a koho můžeme očekávat?
Napsal XTB ČR 15.05.2023 15:07
Počet zobrazení: 6445 | Počet hodnocení: 8

Nové vzdělávací formáty od XTB: Analytické fórum, video kurzy a mnoho dalšího!

XTB je kromě poskytování brokerských služeb známé i pro svou analytickou a edukační činnost. S příchodem nového roku bylo představeno i několik nových konceptů. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejzajímavějších:
Napsal XTB ČR 11.05.2023 18:24
Počet zobrazení: 6568 | Počet hodnocení: 8

Tomáš Vranka: Když nevím, co koupit, věřím Buffettovi

Poslední měsíc byl na trzích především ve znamení výsledkové sezóny. Největší světové společnosti zveřejňovaly své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Výsledková sezóna je vždy investory sledována, tentokrát však obzvlášť pozorně, protože u mnoha společností se očekával poměrně velký pokles ziskovosti. Žádná velká apokalypsa se však nekonala a výsledková sezóna jako celek byla víceméně v pořádku.
Napsal XTB ČR 09.05.2023 19:18
Počet zobrazení: 6969 | Počet hodnocení: 8

Obchodník měsíce XTB: Největší výzva je riziko recese

V druhém dílu série obchodník měsíce přinášíme rozhovor s traderem Petrem. Petr se na trzích aktivně pohybuje už od roku 2016, kdy se zprvu účastnil vzdělávacích kurzů XTB. Od té doby si byl schopen tradingem vydělat jednotky milionů korun. Jak se mu podařilo být dlouhodobě profitabilním obchodníkem?
Napsal XTB ČR 04.05.2023 12:49
Počet zobrazení: 7146 | Počet hodnocení: 23

Rekordní čtvrtletí společnosti XTB: 64,4 milionů EUR čistého zisku a více než 104 tisíc nových klientů

Společnost XTB zveřejnila předběžné finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2023. V tomto období dosáhla XTB rekordního konsolidovaného čtvrtletního čistého zisku v historii společnosti: 64,4 milionů EUR. Významnými faktory, které ovlivnily výši výsledků v prvním čtvrtletí roku 2023, byla přetrvávající vysoká volatilita na finančních a komoditních trzích, způsobená mimo jiné neustále napjatou geopolitickou situací nebo bankovní krizí. Kromě toho měly nepochybný vliv marketingové aktivity, které se projevily výrazným nárůstem počtu klientů a jejich vysokou transakční aktivitou.
Napsal XTB ČR 02.05.2023 21:43
Počet zobrazení: 6283 | Počet hodnocení: 4

Sezónnost finančních trhů: Opomíjená strategie s vysokou úspěšností

Sezónnost hraje na finančních trzíchvýznamnou roli, stejně jako v mnoha dalších odvětvích. Nicméně většina investorů a traderů na tento aspekt buď úplně zapomíná, nebo plně nevyužívá jeho potenciálu. Přitom se jedná o velmi jednoduchou strategii s vysokou mírou úspěšnosti. XTB o tomto tématu připravilo sérii videí a tento týden vyšel její první díl. Proč se tedy vyplatí na sezónnost zaměřit a jak ji můžeme využít?
Napsal XTB ČR 28.04.2023 09:31
Počet zobrazení: 6029 | Počet hodnocení: 15

Nový produkt od XTB: Investice dostupnější než kdykoli předtím

Rostoucí zájem o investice, tažený technologickým pokrokem a ekonomickou situací, nutí stále více lidí angažovat se na kapitálovém trhu. Statistiky XTB naznačují stálou oblibu tradičního akciového trhu mezi investory. Je však nutné si uvědomit, že burza má své vstupní bariéry. XTB zavádí změny, díky kterým bude investování dostupnější.
Napsal XTB ČR 24.04.2023 12:00
Počet zobrazení: 8193 | Počet hodnocení: 4

Investování vs. trading: Jak se liší a co je pro Vás to pravé?

Dlouhodobé investice, především do akcií a ETF, se v posledních letech stávají stále populárnější, nicméně trading, jakožto druhá hlavní disciplína na finančních trzích, stále zůstává většinou veřejností opomíjena. V tomto článku se podíváme na hlavní rozdíly mezi těmito dvěma obchodními směry.
Napsal XTB ČR 20.04.2023 10:10
Počet zobrazení: 12158 | Počet hodnocení: 4

Jsou kryptoměny zpět?

V posledních měsících jsme viděli cenový comeback napříč trhy, kdy řada akcií zaznamenala mnoha procentní růst. Ani tyto velké pohyby se ale nemohou rovnat ziskům ze sektoru kryptoměn. Bitcoin i Ethereum, dvě největší kryptoměny současnosti, zaznamenaly za poslední měsíce prakticky dvojnásobný nárůst ceny. V procentuálních hodnotách to tedy znamená, že jejich cena vyrostla de facto o 100 %! Může ale takovýto růst pokračovat nebo náš čeká korekce?
Napsal XTB ČR 18.04.2023 11:10
Počet zobrazení: 6406 | Počet hodnocení: 11
Záznamů na stránku

Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

XTB ČR

Daří se mi na demo účtu. Můžu přejít na reálný účet?

V tomto článku vysvětlíme, proč se obchodování na demo účtu ve srovnání s obchodováním na reálném účtu jeví jako zfalšované. Nejeden trader řešil dilema kdy a jak přejít z demo účtu na reálný a co by měl od toho očekávat.
Napsal Tým RoboMarkets 12.07.2021 14:07
Počet zobrazení: 17818 | Počet hodnocení: 4
XTB ČR

FX ranný výhľad 12.9.2017 a obchodný plán

Nadôležitejšie udalosti Ázijskej seánsy, katalyzátory dnešných pohybov, výhľad pre dnešný deň, ako aj môj vlastný obchodný plán.
Napsal Martin Darnady 12.09.2017 09:21
Počet zobrazení: 24640 | Počet hodnocení: 15
XTB ČR

Technická analýza BTC/USD: Udrží se Bitcoin nad 9 000 USD?

V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin, který bojuje o to, aby se udržel v bullish kanálu. Momentálně slabé objemy jsou typické pro letní období, kde nelze čekat, že Bitcoin bude prudce růst. Právě naopak, je dost náchylný k propadům.
Napsal Ján Kopil 17.06.2020 18:36
Počet zobrazení: 18465 | Počet hodnocení: 8
XTB ČR

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 1.7.2013

Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie....
Napsal Daniel David 01.07.2013 00:28
Počet zobrazení: 28575 | Počet hodnocení: 4
XTB ČR

Trénujte svoj mozog: vybudujte si trpezlivú a disciplinovanú obchodnú myseľ z emočne reaktívneho mozgu (časť I.)

Je to obchodníkovou emocionálnou jazdou na horskej dráhe a je to mätúce. Máte iba jednu hlavu, ale máte dva veľmi odlišné mozgy - ľavú a pravú hemisféru. A pri obchodovaní s najväčšou pravdepodobnosťou fungujú proti sebe - na vašu škodu. Oba prinášajú obchodnej mysli úplne odlišné atribúty, kde jeden je oceňovaný a s ostatnými sa zaobchádza ako s nežiaducim príbuzným, ktorému sa nemôžete vyhnúť. V modernej spoločnosti je logika a dôvod ľavého mozgu uprednostňovaná a podporovaná, zatiaľ čo emočné a intuitívne centrá pravého mozgu sú zanedbávané a ignorované. Tu sa začínajú problémy, pretože obe fungujú ako jednotka, ktorá formuje svet, ktorý vidí obchodník.
Napsal René Remšík 12.07.2021 19:24
Počet zobrazení: 18095 | Počet hodnocení: 4
XTB ČR

Co přichystá traderům ve čtvrtek ECB?

Jak jsem zmiňoval již v textu z minulého týdne, i přes optimistické predikce přichází do eurozóny oslabení ekonomického růstu. A to především z Německa, exportní lokomotivy, kterou začíná brzdit nedostatek kapacit, silné euro a protekcionistická opatření z USA. Od Francie ani Itálie se nějaké zázračné nakopnutí růstu čekat nedá, takže v Evropské centrální bance (ECB) se budou muset smířit s pomalejší expanzí. Jak tato negativní data ovlivní čtvrteční zasedání ECB a jaký budou mít dopad na kurz eura?
Napsal Tomáš Raputa 23.04.2018 07:32
Počet zobrazení: 28906 | Počet hodnocení: 4
XTB ČR

Pro euro se otevírá cesta k ziskům

Ze Spojených států přicházejí data hovořící o zpomalování ekonomického růstu i inflace, na která reaguje americká centrální banka (Fed) mírnějším výhledem zvyšování úrokových sazeb. Naopak v eurozóně se diskuze k zastavení zvyšování úroků ještě nestočila. Jádrová inflace v Německu i Francii zůstává vysoko a neklesá, na rozdíl od USA.
Napsal Tomáš Raputa 07.04.2023 08:08
Počet zobrazení: 8917 | Počet hodnocení: 15
XTB ČR

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie

Měsíční a týdenní přehled.
Napsal Daniel David 05.04.2012 20:16
Počet zobrazení: 36968 | Počet hodnocení: 34
XTB ČR

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 16.12.2013

Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Napsal Daniel David 16.12.2013 00:23
Počet zobrazení: 28575 | Počet hodnocení: 15
XTB ČR

Mapa 3/11

V počátcích nového roku bývá trh poněkud vláčnější, nicméně toto je již druhý týden obchodování a proto bychom jej mohli považovat již za ustálenější.
Napsal Satik 10.01.2011 10:42
Počet zobrazení: 109679 | Počet hodnocení: 15
XTB ČR

Tipy nejlepších obchodníků na světě

Pokud máte problém uspět ve světě tradingu, akcií a investování rozhodně není hanba vrátit se k základům a inspirovat se několika radami od investorských velikánů jako jsou Warren Buffett, či George Soros.
Napsal Tým Admiral Markets 12.08.2020 17:17
Počet zobrazení: 19412 | Počet hodnocení: 15
XTB ČR

Dopady koronavírusu na trhy a možné scenáre

Akciové trhy padli viac ako by človek mohol čakať, no pri uzavretí letísk, koncertov, divadiel, barov a všetkého čo sa týka konzumného trhu, môže to mať na trhy katastrofálny dopad. Poďme sa pozrieť čím si trhy prešli, ako to bude pravdepodobne pokračovať a jedni z najlepších príležitostí.
Napsal René Remšík 12.03.2020 18:57
Počet zobrazení: 21691 | Počet hodnocení: 23
XTB ČR

Burzovní grafy: Čeká se na impulz, index S&P 500 od poloviny prosince prakticky stagnuje

Americký akciový index S&P 500 uzavřel týden na červené nule (-0,1 %). Makrodata ani start výsledkové sezóny s trhem výrazněji nepohnuly, firemní data si ale nyní mohou vzít hlavní slovo.
Napsal Josef Košťál 15.01.2017 11:53
Počet zobrazení: 426688 | Počet hodnocení: 11
XTB ČR

Můj první rok na FX . (díl 6. )

Jak jsem se dotknul dna ......
Napsal Heryl 09.12.2009 17:06
Počet zobrazení: 89613 | Počet hodnocení: 65
XTB ČR

Útok na Izrael otřásá trhy

Hlavní zprávou z minulého týdne měla být data z amerického trhu práce. Bohužel jsme se dočkali nečekaného útoku hnutí Hamás na Izrael, který všechny zaskočil svým rozsahem a brutalitou. Pozornost všech se proto nyní upírá tímto směrem a trhy na to samozřejmě reagují. Co je možné očekávat?
Napsal Tým Purple Trading 10.10.2023 17:46
Počet zobrazení: 4720 | Počet hodnocení: 8
XTB ČR

Kde investori vkladali svoje peniaze v roku 2018

Pre väčšinu investorov bol rok 2018 nepríjemný a plný udalostí. Hrozba obchodnej vojny a rast geopolitickej neistoty. Toto všetko sa deje. Volatilita sa rozbehla a akciový index S&P 500 zakončil rok prvýkrát v mínuse za posledných 10 rokov.
Napsal René Remšík 22.02.2019 06:39
Počet zobrazení: 19319 | Počet hodnocení: 15
XTB ČR

Praktická ukázka: Take-Profit, který o procento nebyl

Po týdnu mezi svátky, kdy jsem se obchodování nezúčastnil, jsem do toho opět nastoupil. A byl to doce-la klidný týden, který s sebou přinesl jednu zajímavost. Byl jsem tak blízko Take-Profitu (TP), že je to skoro až k smíchu, že to neklaplo.
Napsal MiTrade 09.01.2024 20:46
Počet zobrazení: 3265 | Počet hodnocení: 4
XTB ČR

Začala na americkém akciovém trhu letní líná nálada?

Americký akciový index S&P 500 zakončil týden silnější o 0,21 %. Jako kdyby se nic nedělo, jedna zajímavá událost se ale našla.
Napsal Josef Košťál 25.06.2017 08:30
Počet zobrazení: 26180 | Počet hodnocení: 19
XTB ČR

Americká a kanadská data budou hýbat trhy v týdnu 25.05.-29.05.2020

Příští týden přináší z pohledu fundamentů pouze dva důležité dny. První bude ve čtvrtek 12:30 GMT. V té době bude zveřejněna skupina různých amerických datových souborů. Každá z těchto datových sad může sama o sobě způsobit pohyb na USD párech o velikosti asi deseti pip. V souhrnu by tah mohl pohyb činit až 30 pipú.
Napsal Gabriel Štefaňák 21.05.2020 17:18
Počet zobrazení: 19597 | Počet hodnocení: 8
XTB ČR

Americký akciový index S&P 500 odepsal před prodlouženým víkendem téměř 6 %

Americké trhy mají za sebou další divoký týden. V pondělí index S&P 500 odepsal hlubokých 3,9 %, intradenně dokonce ztrácel ještě více. Po zasedání FOMC naznačil trh vůli růst, ve čtvrtek na něj ale medvědi dali rázně zapomenout a v pátek akcie korigovaly jen mírně výše. Celkově S&P 500 odepsal 5,79 %.
Napsal Josef Košťál 19.06.2022 09:13
Počet zobrazení: 12051 | Počet hodnocení: 11
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace