Ticker Tape by TradingView
Přehled pro pár GBP/USD na 30. dubna: iluze americké demokracie a Trumpův impeachment
Měnový pár GBP/USD zaznamenal po pondělním růstu, který přišel z ničeho nic, mírný korekční pokles. Tento drobný pohyb lze však jen těžko označit za "oživení dolaru". Americký dolar posiluje jen zřídka a každá taková situace je skutečným překvapením. Donald Trump se pořád baví a "vládne světu", jak prohlásil včera, zatímco Kongres připravuje další návrh na jeho impeachment.
Téma impeachmentu aktuálně vzbuzuje jen samolibý úsměšek. Během Trumpova prvního funkčního období se Kongres dvakrát pokusil o jeho impeachment a v obou případech doplatil na nedostatečný počet hlasů. Stojí za zmínku, že ačkoli se Amerika prezentuje jako demokratická země, v praxi vidíme pravý opak. Všichni republikánští politici stojí pevně za Trumpem bez ohledu na to, co dělá. Takže kdyby Trump zítra bezdůvodně rozpoutal třetí světovou válku, ani pak by pravděpodobně nemohl být odvolán z funkce. Americký prezident si v podstatě může dělat, co chce, pokud má podporu své strany. Dá se tomu říkat demokracie?
Stranická loajalita je dána také vlastním zájmem. Republikánští zákonodárci chápou, že většina Američanů Trumpa zvolila i podruhé, a tak si nikdo nedovolí veřejně mu oponovat. Trump se v podstatě ohání statusem supermoci. Nepotřebuje souhlas Kongresu, protože může vyhlásit výjimečný stav a začít jednostranně vydávat rozhodnutí. K čemu je tedy Kongres nebo Senát, když mohou být prostě odsunuty na vedlejší kolej, kdykoli se mu připletou do cesty?
Zástupce Michiganu Šrí Thanedar představil v Kongresu články ústavy o impeachmentu a uvedl, že Trump ničí Ameriku a všechny jeho kroky jsou protiústavní a pro zemi škodlivé. Vyjmenoval celých sedm případů porušení předpisů, kterých se Trump dopustil během prvních 100 dnů nového funkčního období. Nicméně i když Trump porušil 107 článků ústavy, dokud se dvě třetiny Senátu nevysloví pro jeho odvolání, zůstane prezidentem. Republikáni nemají v Senátu 67 hlasů ze 100, takže je už teď vysoce pravděpodobné, že tento pokus o impeachment skončí neúspěchem. Mluvit v této souvislosti o demokracii je proto zbytečné – americký politický systém je prostě přetahovaná mezi stranami. Ať Trump udělá cokoli, dokud je u moci, je téměř nemožné ho odvolat, protože republikánští zákonodárci ho budou vždy chránit.
Co by bylo potřeba, aby se Trumpova strana obrátila proti němu? To je přímo sci-fi scénář. Je nepravděpodobné, že by si Trump někdy záměrně znepřátelil svou stranu. A proč by to taky dělal, když je to jeho jediná reálná cesta k dalším čtyřem letům u moci? Impeachment je proto v současném politickém systému prakticky nemožný.
Průměrná volatilita páru GBP/USD za posledních 5 obchodních dní je 96 pipů, což se u tohoto páru považuje za "průměr". Ve středu 30. dubna proto očekáváme pohyb v rámci pásma mezi úrovněmi 1,3305 a 1,3497. Dlouhodobý regresní kanál směřuje nahoru, což ukazuje na jasný uptrend. Indikátor CCI znovu vstoupil do zóny překoupenosti, ale takovéto vstupy během silného uptrendu obvykle signalizují jen mírné korekce.
Nejbližší úrovně supportu:
S1 – 1,3306
S2 – 1,3184
S3 – 1,3062
Nejbližší úrovně rezistence:
R1 – 1,3428
R2 – 1,3550
R3 – 1,3672
Obchodní doporučení:
Měnový pár GBP/USD pokračuje v sebejistém růstu. Stále věříme, že libra nemá ani jeden reálný důvod k růstu. Není to libra, kdo roste, ale dolar, kdo klesá. A klesá výhradně kvůli Trumpovi. Trumpovy kroky by tedy snadno mohly vyvolat prudký pokles. Pokud obchodujete na základě "čisté" technické analýzy nebo "faktoru Trump", zůstávají relevantní long pozice s cíli 1,3497 a 1,3550, protože cena je nad klouzavým průměrem. Short pozice zůstávají atraktivní, ale trh aktuálně neprojevuje zájem o nákup amerického dolaru a Donald Trump dál vyvolává nové výprodeje dolaru.
Vysvětlivky k obrázkům:
Kanály lineární regrese pomáhají určit aktuální trend. Pokud oba směřují stejným směrem, znamená to, že trend je silný.
Linie klouzavého průměru (nastavení 20,0, vyhlazený) určuje krátkodobý trend a směr, kterým by se mělo obchodovat.
Úrovně Murray slouží jako cílové úrovně pohybů a korekcí.
Úrovně volatility (červené linie) představují pravděpodobné cenové pásmo páru v nadcházejících 24 hodinách na základě aktuálních hodnot volatility.
Indikátor CCI: Jeho vstup do zóny přeprodanosti (pod 250) nebo překoupenosti (nad +250) signalizuje, že se blíží obrat trendu do opačného směru.
Klíčová slova: GBP/USD | Americký dolar | CCI | Indikátor | Korekce | Long | Long pozice | Měnový pár | Pozice | Rezistence | Short | Short pozice | Trend | Uptrend | Volatilita | Doporučení | USD | GBP | Americký prezident | Obchodovat | Donald Trump | Analýzy | Cena | Dolar | Indikátor CCI | Libra | Trh | Volatility | Přehled | Měnový pár GBP/USD | Lineární regrese | Obrat trendu | Technické analýzy | Impeachment | Trump | Prezident | Pokles | Situace | Vstupy | Prudký pokles | Kongres | Republikáni | Politici | Trumpův impeachment | Regrese | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Murray | Výjimečný stav | Zákonodárci | Výprodeje | SRI | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Trumpová | Trumpovy kroky |
Čtěte více
-
Přehled pro pár GBP/USD na 10. července 2025
Měnový pár GBP/USD si ve středu udržel klesající pohyb, který má korekční charakter a může kdykoli skončit. Cena se držela pod linií klouzavého průměru a tento týden nedošlo k žádným významným makroekonomickým událostem. Aktivitu na trhu však podpořil vývoj kolem Donalda Trumpa. V pondělí trh reagoval na zprávy, že Bílý dům začal rozesílat oznámení o chystaném zvýšení cel všem zemím, které do 9. července neuzavřou dohodu. 9. července bylo potvrzeno, že od 1. srpna budou zvýšena cla pouze pro 15 zemí. Trump neobjasnil, co bude s těmi ostatními, ale jeho vláda patrně hodlá zveřejňovat další informace o clech postupně – jednak aby trhy nešokovala, jednak aby se každý den udržela v médiích.Trump v úterý oznámil zvýšení cel pro Jižní Koreu a Japonsko a později pro dalších 13 zemí, z nichž mnohé jsou relativně malé nebo mají HDP nižší než Los Angeles. V každém případě mají cla vstoupit v platnost 1. Srpna, přičemž do té doby jsou možné ještě další změny. -
Přehled pro pár GBP/USD na 16. června: Jak Trump oslabuje dolar
Měnový pár GBP/USD zůstane i v novém týdnu pod vlivem geopolitiky a domácí politiky USA. V podstatě už čtyři měsíce opakujeme totéž: veškeré pohyby na devizovém trhu přímo souvisejí s kroky, rozhodnutími a plány Donalda Trumpa. Od doby, kdy se stal prezidentem, uplynuly teprve čtyři měsíce – a ke kolika globálním událostem už došlo! -
Přehled pro pár GBP/USD na 18. června: Bílý dům slaví! První obchodní dohoda je podepsána
Měnový pár GBP/USD se v úterý dál obchodoval lehce zdrženlivě a zůstával poblíž tříletých maxim. Libra si tuto pozici drží už pátý měsíc v řadě. Korekce byly vzácné a relativně mělké, což naznačuje, že trh jen příležitostně vybírá zisky z long pozic a pak obnoví nákupy. -
Přehled pro pár GBP/USD na 19. června: Inflace ve Spojeném království a zasedání Bank of England
Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval relativně klidně, ačkoli o den dříve ve druhé polovině seance zaznamenal výrazný pokles o více než 100 pipů. Jak už bylo uvedeno, takto prudké a nečekané posílení dolaru mohly způsobit jen dvě události. Za prvé, "mírotvůrce Trump" údajně usiluje o formální zapojení USA do války proti Íránu, což by jen zesílilo geopolitické napětí na Blízkém východě. Za druhé, ve středu večer zbývalo přesně 24 hodin do zasedání Federálního rezervního systému, takže trh mohl začít započítávat výsledek zasedání do ceny s předstihem. A protože Fed neměl v plánu snížit základní sazbu, dolar měl oficiální důvod k růstu. -
Přehled pro pár GBP/USD na 2. června: Další překvapení od Donalda Trumpa
Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pátek nízkou volatilitu, ale události minulého týdne můžeme už klidně pustit z hlavy – Trump nikdy nespí. Obchodníci se sotva stihli vzpamatovat ze čtvrtečních událostí a Donald Trump oznámil nová cla. Přesněji řečeno, zvýšil stávající cla na dovoz oceli a hliníku o 25 %. Od 4. června tak budou na 50 %. -
Přehled pro pár GBP/USD na 24. dubna: Nevyšlo to? Budiž...
Ve středu se měnový pár GBP/USD dokázal vyhnout výraznějšímu poklesu, ačkoli předchozího dne se zdálo, že konečně začal klesající trend. Trh se ale rychle odrazil zpět a uvědomil si, že na fundamentálním pozadí se nic nezměnilo. Trh dál ignoruje část týkající se měnové politiky centrální banky. Co se týče Donalda Trumpa, opět se nic nezměnilo. Nejprve Trump prohlásil, že má v úmyslu Powella vyhodit, ale o několik dní později ho "omilostnil". Nejprve Trump slíbil, že konflikt na Ukrajině ukončí do 24 hodin, pak do měsíce, do 100 dnů...a teď jsou USA připraveny odkráčet z jednání. Nejprve Trump uvalil cla na dovoz z poloviny světa, pak zavedl "celní amnestii". Nejprve zavedl "drakonická" cla na Čínu a pak tvrdil, že Čínu respektuje a cla nebudou dlouhodobá. Mohli bychom uvést nespočet příkladů Trumpovy nestabilní rétoriky, ale toto jsou ty nejnovější a nejvýznamnější. -
Přehled pro pár GBP/USD na 25. dubna: Fed se začíná opravdu bát
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru a zůstal poblíž 3letých maxim. Korekce na forexovém trhu jsou navzdory silné rally britské libry v posledních měsících stále vzácné. Prudký růst amerického dolaru mezi 3. a 7. dubnem stále nedokážeme plně vysvětlit. Jenže od 7. dubna dolar klesá – a kdo může říct, že neprávem? -
Přehled pro pár GBP/USD na 29. dubna: Jsou údaje o trhu práce a nezaměstnanosti důležité?
Měnový pár GBP/USD se v pondělí také obchodoval s nízkou volatilitou a většinou do strany, i když britská libra zůstala u mírného uptrendu a navzdory absenci tržně relevantních zpráv se stále po malých krůčcích šine nahoru. Tento týden nejsou ve Spojeném království naplánovány žádné významné události, zatímco ve Spojených státech jich bude spousta – a to přitom nemluvíme o možných rozhodnutích nebo prohlášeních Donalda Trumpa, ale o makroekonomických údajích. -
Přehled pro pár GBP/USD na 29. května: Dolar začíná věřit na zázraky
Ve středu se měnový pár GBP/USD obchodoval s mírným poklesem, ale za současných podmínek je těžko věřit v další růst amerického dolaru. Na jedné straně dolar v posledních měsících výrazně oslabil, takže by nebylo divu, kdyby teď technické faktory spustily hlubší korekci. Na druhé straně, máme vůbec reálný důvod domnívat se, že kolaps dolaru způsobený "faktorem Trump" je u konce a prezident USA přestane trhy šokovat? -
Přehled pro pár GBP/USD na 3. června: Trump uštědřil dolaru další políček
Měnový pár GBP/USD v pondělí opět prudce posílil. Právě když britská libra zahájila korekci, a dokonce se konsolidovala pod linií klouzavého průměru, Trump znovu oznámil vyšší cla. Nové napětí ve vztazích mezi USA a Čínou přimělo obchodníky mírnit svůj optimismus ohledně obchodní dohody mezi oběma zeměmi. Zatím se věci neposunuly dál než ke vzájemným obviněním. Všechno ale probíhá podle Trumpova obvyklého schématu – nejdřív obvinění, pak hrozby a nátlak, následují cla, sankce a restrikce. Brzy se tedy patrně dočkáme nové fáze "obchodní války mezi Čínou a USA". -
Přehled pro pár GBP/USD na 30. května: Spravedlnost zvítězila, ale na jak dlouho?
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zavřel pod linií klouzavého průměru a dolar třetí den v řadě posiloval. Jenže ve druhé polovině dne bylo všechno jinak. Jak už jsme uvedli, důvody nedávného růstu amerického dolaru vypadají pochybně. Například v pondělí dolar posílil, když se Trump rozhodl nezvýšit cla pro EU od 1. června. Co však jeho rozhodnutí reálně změnilo? Cla stále platí, obchodní válka pokračuje a otázka, zda se USA a EU dohodnou, zůstává nezodpovězená. -
Přehled pro pár GBP/USD na 31. října – zpráva ADP zapůsobila, ale čeká se na nonfarm payrolls
Měnový pár GBP/USD začal růst, ale po zveřejnění americké zprávy ADP – která je považovaná za předzvěst nonfarm payrolls – rychle klesl. Nicméně je třeba poznamenat, že mezi ADP a nonfarm payrolls není konzistentní korelace. Zpráva ADP může být dvakrát silnější, než se předpokládalo, zatímco nonfarm payrolls mohou být dvakrát slabší, a údaje o tvorbě pracovních míst se často neshodují. V konečném důsledku budou trh utvářet nonfarms a pohled Federálního rezervního systému na trh práce. Ačkoli tedy dolar dostal včera impuls, opravdové zkoušky ho teprve čekají. -
Přehled pro pár GBP/USD na 6. června 2025
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval ve svém vzestupném pohybu a obchodoval se celkově klidně a beze spěchu. Ani pro britskou libru, ani pro americký dolar nebyly ve čtvrtek k dispozici žádné zprávy. Donald Trump se s velkým úsilím zdržel zavedení nových cel či zvýšení těch stávajících a na tento den nebyly naplánovány žádné makroekonomické publikace. Přesto trh pokračoval v nákupu libry za dolary. A to je něco, co je třeba mít v blízké budoucnosti na paměti: dolar může provést minimální korekce, může pár dní stát na místě, ale stále bude klesat. Jednoduše proto, že situace s obchodní válkou se en za dnem nijak nezlepšuje. -
Přehled pro pár GBP/USD na 9. června: NFP nezklamaly
Také měnový pár GBP/USD v pátek oslabil a dokonce se usadil mírně pod linií klouzavého průměru. Ačkoli neustále opakujeme, že kromě Donalda Trumpa neexistují žádné důvody pro pokles libry, zůstáváme velmi skeptičtí ohledně potenciálu růstu dolaru. Téměř každý den přicházejí z USA zprávy, které potvrzují jedno – Trump fakticky není schopen se s nikým dohodnout. Může vyhrožovat a vydávat ultimáta, a slabší protivníci budou nuceni ustoupit. Ale když se mu do cesty postaví silný hráč, republikán není schopen ničeho dosáhnout. -
Přehled pro pár GBP/USD ze dne 24. dubna. Dave Ramsden očekává zpomalení inflace
Měnový pár GBP/USD po pondělním poklesu korigoval v úterý směrem nahoru. Připomeňme, že v pondělí neměl významné důvody k poklesu, ale tento pohyb byl zároveň nejlogičtější a nejkonzistentnější ze všech možných. Libra byla dlouhodobě překoupená a trh ji 4 měsíce odmítal prodávat při jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických událostech. Britská libra teď vůči dolaru jaksi "znovu zavádí spravedlivou hodnotu", a aby dál klesala, ani trochu k tomu nepotřebuje každodenní dobré zprávy z USA a špatné z Velké Británie. -
Přehled pro pár GBP/USD – 15. května: Utrpení dolaru pokračuje
Měnový pár GBP/USD pokračoval ve středu v růstu, který začal už den předtím. Připomeňme, že v úterý neexistovaly žádné silné fundamentální důvody pro výrazný výprodej amerického dolaru. Z technického hlediska však zpráva o inflaci poskytla důvod k prodeji dolaru, protože zvýšila pravděpodobnost, že Federální rezervní systém v blízké době přistoupí k uvolnění měnové politiky. Inflace v USA zpomalila na 2,3 %, tedy poblíž cílové úrovně Fedu. Jak jsme ale uvedli už dříve, inflace v roce 2025 nevydrží na nízké úrovni dlouho. Kdyby to bylo tak jednoduché – zvýšit dovozní cla, ceny zůstanou nízké a rozpočet získá přebytek – pak by to dělal každý stát: zvyšoval by cla, daně a další příjmy do státní pokladny. -
Přehled pro pár GBP/USD – 20. května: Britská libra se dál hřeje na výsluní
Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval směrem nahoru. A můžeme za to "poděkovat" ratingové agentuře Moody's. Jak bylo uvedeno v přehledu pro EUR/USD, úvěrový rating USA byl snížen o jeden stupeň a aktuálně ho všechny tři hlavní agentury (Fitch, S&P a Moody's) hodnotí jako AA1. -
Přehled pro pár GBP/USD – 22. května: Trh znovu zřetelně reaguje na Trumpa
Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v pohybu na sever, i když se na první pohled zdálo, že k tomu nemá jasný důvod. Ano, zpráva o inflaci – jediná zpráva toho dne – ve Velké Británii ukázala skok téměř o 1 % meziročně, což je pro britskou měnu nepochybně pozitivní faktor, protože výrazně snižuje pravděpodobnost dalšího kola uvolňování měnové politiky Bank of England v roce 2025. Libra šterlinků si však vedla dobře i bez této zprávy. Dokonce ani nepovažovala za nutné korigovat po dvouměsíční rally. Myslíte, že americký dolar by mohl získat pevnou půdu pod nohama, i kdyby zmíněná zpráva nebyla zveřejněna? -
Přehled pro pár GBP/USD – 23. května: Žádné rozhovory, ale vydržte
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval relativně klidně, ale stejně jako EUR/USD už dva týdny roste. Na první pohled by někoho mohlo napadnout, jaké důvody mohou obchodníci mít pro takové chování. Zdánlivě žádné. V článku o páru EUR/USD jsme uvedli několik důvodů, které stojí za posledním poklesem dolaru, ale může jich být mnohem víc. Vezměme si například klíčovou záležitostí na trhu – obchodní cla Donalda Trumpa. Zpočátku jsme byli svědky zavedení všech možných cel, po kterém následovalo drobné snížení celních sazeb. Trump v podstatě nejprve způsobil škody a pak nabídl malou slevu. Čím dál víc odborníků říká, že jednat se Spojenými státy je jako jednat se zbraní v ruce – -
Přehled pro pár GBP/USD – 5. června: Británie je nejlepší přítel Ameriky, ale přesto musí platit
Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval poměrně klidně, protože během dne dostal jen málo důležitých událostí a zpráv. Jak jsme očekávali, indexy podnikatelské aktivity (mimo ISM) a zpráva ADP neměly téměř žádný vliv na obchody. Většina informací získaných během dne se týkala spíše obecného fundamentálního pozadí, na kterém trh staví své dlouhodobé strategie.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Denní kalendář událostí
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Tradingové analýzy a zprávy
Akcie rostou, dolar klesá: Tradeři vyhlížejí snížení úrokových sazeb v USA
Čistý zisk japonských společností za duben až červen poprvé za tři roky klesl
Inflace v Maďarsku v červenci klesla na 4,3 procenta ze 4,6 procenta v červnu
Bloomberg: USA a Rusko chystají dohodu o Ukrajině, stvrdí ruské zisky
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, za celý týden ale vykazují výrazný pokles
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, investoři stále více sázejí na pokles úroků
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Akcie rostou, dolar klesá: Tradeři vyhlížejí snížení úrokových sazeb v USA
Čistý zisk japonských společností za duben až červen poprvé za tři roky klesl
Inflace v Maďarsku v červenci klesla na 4,3 procenta ze 4,6 procenta v červnu
Bloomberg: USA a Rusko chystají dohodu o Ukrajině, stvrdí ruské zisky
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, za celý týden ale vykazují výrazný pokles
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, investoři stále více sázejí na pokles úroků
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Blogy uživatelů
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Forexové online zpravodajství
USA uzavírá se ziskem
Americké indexy posilují
Honda ve vzdálenější budoucnosti věří vodíku
FAO: Světové ceny potravin v červenci vzrostly na dvouleté maximum
Denní shrnutí: Wall Street roste, ropa klesá při šancích na příměří na Ukrajině
Apple roste o 4 %, dominuje BigTech a posouvá US100 na 24 700 bodů 📈
3 trhy, které sledovat příští týden (08.08.2025)
Frankfurtská burza dnes ztrácela
Microsoft slaví 50 let s rekordy: Růst tržní kapitalizace na 4 biliony USD
Fidelity International: Hledání Al vítězů v Silicon Valley
USA uzavírá se ziskem
Americké indexy posilují
Honda ve vzdálenější budoucnosti věří vodíku
FAO: Světové ceny potravin v červenci vzrostly na dvouleté maximum
Denní shrnutí: Wall Street roste, ropa klesá při šancích na příměří na Ukrajině
Apple roste o 4 %, dominuje BigTech a posouvá US100 na 24 700 bodů 📈
3 trhy, které sledovat příští týden (08.08.2025)
Frankfurtská burza dnes ztrácela
Microsoft slaví 50 let s rekordy: Růst tržní kapitalizace na 4 biliony USD
Fidelity International: Hledání Al vítězů v Silicon Valley
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Moneta Money Bank reportuje dobré výsledky za 3Q a navyšuje celoroční výhled
Forex: Únorový výkon průmyslu byl slabý jak v ČR, tak i Německu
Graf dňa: OIL (31.05.2021)
Akcie spoločnosti GAP vzrásli o 6% po tom, čo analytici zvýšili cenový cieľ
Hospodářský výhled: Celosvětový růst HDP bude vyšší pouze 0,1 %. Inflaci se podaří zkrotit až v roce 2025
Německo: Index IFO očekávání v říjnu na 87,3 b. při odhadech 86,9 b.
Ekonomický kalendář: Projevy bankéřů Fedu v centru pozornosti
Jarní forexová investiční soutěž od HighSky Brokers
Makro: Španělská ekonomika byla v roce 2010 a 2011 slabší, než se předpokládalo
Napätie okolo Iránu a Venezuely zvyšuje ceny ropy
Moneta Money Bank reportuje dobré výsledky za 3Q a navyšuje celoroční výhled
Forex: Únorový výkon průmyslu byl slabý jak v ČR, tak i Německu
Graf dňa: OIL (31.05.2021)
Akcie spoločnosti GAP vzrásli o 6% po tom, čo analytici zvýšili cenový cieľ
Hospodářský výhled: Celosvětový růst HDP bude vyšší pouze 0,1 %. Inflaci se podaří zkrotit až v roce 2025
Německo: Index IFO očekávání v říjnu na 87,3 b. při odhadech 86,9 b.
Ekonomický kalendář: Projevy bankéřů Fedu v centru pozornosti
Jarní forexová investiční soutěž od HighSky Brokers
Makro: Španělská ekonomika byla v roce 2010 a 2011 slabší, než se předpokládalo
Napätie okolo Iránu a Venezuely zvyšuje ceny ropy
Blogy uživatelů
Příprava na obchodování: EUR/USD, USD/JPY a ropa WTI
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/NZD, index NASDAQ a kryptoměnu Bitcoin
Analýza více časových rámců: Palladium a Platina
Díl třetí: Rajčata z Bruselu II
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár USD/CAD, akcie NVIDIA a zlato
Korelace britské libry a ropy?
Konsenzus predpovedí: Čo vidia odborníci v roku 2021
Aktuální trading nastavení pro akciové indexy, ropu a AUD/USD
Čínská tragédie zvýší ceny komodit
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 2.6.2014
Příprava na obchodování: EUR/USD, USD/JPY a ropa WTI
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/NZD, index NASDAQ a kryptoměnu Bitcoin
Analýza více časových rámců: Palladium a Platina
Díl třetí: Rajčata z Bruselu II
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár USD/CAD, akcie NVIDIA a zlato
Korelace britské libry a ropy?
Konsenzus predpovedí: Čo vidia odborníci v roku 2021
Aktuální trading nastavení pro akciové indexy, ropu a AUD/USD
Čínská tragédie zvýší ceny komodit
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 2.6.2014
Vzdělávací články
Rozhovor o tradingu s Ondřejem Hartmanem (2. díl)
Alfa a omega tradingu? Plnění obchodů!
Obchodování Pinocchio (Pin) Bars I.
Nástroje pro preciznější scalping
Klíčový rozdíl mezi obchodním očekáváním a predikcí
Kryptoměny - novinka na FXstreet.cz
Index VIX: Jak vydělávat na burzovním strachu
Plánujte své obchody a dodržujte pravidla strategie
3 obchodní strategie pro rok 2024
Jednoduché obchodní systémy (část 2.)
Rozhovor o tradingu s Ondřejem Hartmanem (2. díl)
Alfa a omega tradingu? Plnění obchodů!
Obchodování Pinocchio (Pin) Bars I.
Nástroje pro preciznější scalping
Klíčový rozdíl mezi obchodním očekáváním a predikcí
Kryptoměny - novinka na FXstreet.cz
Index VIX: Jak vydělávat na burzovním strachu
Plánujte své obchody a dodržujte pravidla strategie
3 obchodní strategie pro rok 2024
Jednoduché obchodní systémy (část 2.)
Tradingové analýzy a zprávy
Swingové obchodování zlata 20.9.2024
Forex: Euro posiluje kvůli vyhlídkám na výrazné zvýšení úroků v eurozóně
Trading pohled na EUR/USD, AUD/USD a NZD/USD 29.4.2022
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 18.11.2024
Komodity: Ceny ropy dnes prudce rostou
USD/CAD - Intradenní výhled 10.11.2023
Aktuálně otevřené forex pozice 13.11.2019
Analýza: Německo v EU zůstává největším čistým plátcem
Ruská centrální banka úroky nezměnila, naznačila jejich snížení
Trump složil prezidentskou přísahu a USA slibuje nový zlatý věk
Swingové obchodování zlata 20.9.2024
Forex: Euro posiluje kvůli vyhlídkám na výrazné zvýšení úroků v eurozóně
Trading pohled na EUR/USD, AUD/USD a NZD/USD 29.4.2022
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 18.11.2024
Komodity: Ceny ropy dnes prudce rostou
USD/CAD - Intradenní výhled 10.11.2023
Aktuálně otevřené forex pozice 13.11.2019
Analýza: Německo v EU zůstává největším čistým plátcem
Ruská centrální banka úroky nezměnila, naznačila jejich snížení
Trump složil prezidentskou přísahu a USA slibuje nový zlatý věk
Témata v diskusním fóru
Obchodování Pinocchio (Pin) Bars I.
OIL - ropa
Reálné příběhy
Úvod do harmonických formací a AB=CD
Výsledky intradenního obchodování podle VIP zóny (prosinec 2021)
Eurodolar - Chat
Prop Trading nebo obchodování na vlastní účet u brokera?
Obchody na AUD/CAD
InstaForex
Už mi to obchoduje - co si o tom myslíte?
Obchodování Pinocchio (Pin) Bars I.
OIL - ropa
Reálné příběhy
Úvod do harmonických formací a AB=CD
Výsledky intradenního obchodování podle VIP zóny (prosinec 2021)
Eurodolar - Chat
Prop Trading nebo obchodování na vlastní účet u brokera?
Obchody na AUD/CAD
InstaForex
Už mi to obchoduje - co si o tom myslíte?
Odborná literatura
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Odborné kurzy a semináře
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)