Market Preview - 20. června 2011

20.06.2011 13:23  Autor: Saxo Bank  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Britské akciové trhy:pravděpodobně otevřou níže

Britské akciové trhy dnes pravděpodobně otevřou níže, index FTSE 100 se při otevření očekává níže o 24.

Své hospodářské výsledky by během dnešního dne měly zveřejnit společnosti Green Compliance a F&C Global Smaller Companies.

Společnost BHP Billiton uvedla, že zvažuje způsoby, jak se vypořádat s ekonomickými a ekologickými problémy při plánované těžbě uranu v dole v Yeelirrie v Austrálii, a je odhodlána tento projekt uskutečnit.

Deník Financial Times přinesl zprávu, že společnost Cable & Wireless Worldwide se zřejmě zbaví většiny svých mezinárodních aktiv, na jejichž odkoupení podala neoficiální nabídku telekomunikační společnost Pacnet působící v Hongkongu a Singapuru.

Podle zprávy listu Sunday Telegraph oznámil CEO skupiny Lloyds Banking Group Antonio Horta-Osorio plány, podle nichž se po revizi celkové strategie má stát prioritou skupiny divize Halifax.

Společnost Rolls-Royce podepsala dohodu, na jejímž základě se stane výhradním dodavatelem motorů pro vylepšenou verzi dopravních letounů Airbus A350-100.

Podle agentury Bloomberg připravují společnost Royal Dutch Shell a její partner Mitsubishi Corporation zahájení odloženého projektu v hodnotě 12,5 mld. USD na těžbu zemního plynu v Iráku.

 

Asijské akciové trhy:obchoduje se převážně níže

Na asijských trzích se dnes ráno obchoduje převážně níže.

V Japonském obchodování se cenné papíry společností Tokyo Electric Power a Kansai Electric Power obchodují výše - vedlo k tomu prohlášení japonského ministra obchodu, podle něhož těmto společnostem bude zřejmě opět povoleno spuštění jaderných reaktorů, které byly odstaveny kvůli pravidelné údržbě. Akcie společnosti Mazda Motor se obchodují výše po oznámení, že se společnosti v letošním fiskálním roce opět podaří vrátit k zisku. V 6 hodin ráno se index Nikkei obchodoval o 0,4 % výše na úrovni 9 385,5.

V Jižní Koreji se akcie společnosti Shinsegae obchodujíníže v reakci na snížení hodnocení makléře z ,,buy" na ,,hold". V Hongkongu se akcie společnosti Sun Hung Kai Properties obchodují níže poté, co bývalý předseda představenstva Walter Kwok předpověděl na konec tohoto roku pokles cen nemovitostí v této lokalitě. Na prohlášení makléřské firmy, pole něhož národní ekonomika ,,malátně klesá", čínské trhy zareagovaly poklesem. Akcie banky Industrial & Commercial Bank of China se obchodují níže. Způsobilo to doporučení makléře, který své hodnocení změnil z ,,over-weight" na ,,under-weight". Akcie společnosti PetroChina kopírují pohyb cen surové ropy a obchodují se tak níže.

 

Americké akciové trhy:futures se obchodují níže

Futures na americké akciové indexy se v 6 hodin ráno obchodovaly níže, futures na index S&P 500 poklesly o 5,5 bodů.

Své hospodářské výsledky by dnes měly oznámit společnosti Ennis a Renren.

V rámci pátečního následného obchodování posílily akcie společností Synta Pharmaceuticals a MannKind o 7,4 %, respektive 5,4 %. Akcie Deer Consumer Products zareagovaly na potvrzení dříve zveřejněných orientačních cílů na rok 2011 prudkým vzestupem o 5,5 %. Akcie společností B&G Foods, Life Partners Holdings, a BPZ Resources zaznamenaly ztrátu 4,9 %, respektive 4,8 % a 1,4 %.

Index S&P 500 posílil v pátek o 0,3 % v návaznosti na zmírnění obav ze situace v eurozóně. Tahounem růstu byly akcie společnosti Scripps Networks Interactive se ziskem 5,9 %, který byl reakcí na návrh největšího akcionáře, Edward W. Scripps Trust, ohledně správy Trustu. Akcie CB Richard Ellis Group posílily o 4,7 %. Ve finančním sektoru akcie společností First Horizon National, Zions Bancorporation, Morgan Stanley, Suntrust Banks, Genworth Financial a Keycorp zareagovaly na vyšší chuť investorů k riziku posílením v uvedeném pořadí o 3,9 %, 3,4 %, 3,1 %, 3,1 %, 2,8 % a 2,7 %. Nejhůře si naopak vedla po nižším hodnocení analytikem agentura Moody's se ztrátou 5,0 %. Akcie hráčů v maloobchodním sektoru jako jsou AutoNation, Sears Holdings a Best Buy si připsaly 4,6 %, respektive 3,7 % a 3,3 %. Akcie technologických společností Google, F5 Networks a Advanced Micro Devices oslabily o 3,1 %, 2,9 %, resp. 2,6 %.

 

Evropské akciové trhy: očekává se, že otevřou níže

Evropské trhy by podle očekávání měly otevřít níže. DAX pravděpodobně otevře o 28 bodů níže a také u CAC se očekává pokles o 28 bodů.

Investoři čekají na zveřejnění německého indexu cen výrobců, běžného účtu platební bilance eurozóny a nákladů na práci v eurozóně.

Během dne by své hospodářské výsledky měly zveřejnit společnosti EGL a PironetNDH.

Louis Gallois, CEO společnosti EADS, naznačil, že v růstové strategii firmy sehrávají klíčovou úlohu akvizice a že EADS má zájem o společnosti s významnou působností v Severní Americe.

Japonský deník Nikkei uvedl, že japonské společnosti IHI Corporation, Mitsubishi Heavy Industries a Kawasaki Heavy Industries se chystají společně vyvíjet motor pro společnost Airbus určený do dopravního letounu A320 Neo.

List Sunday Times informoval, že společnost Ferrovial jedná se společností Alinda Capital Partners, která se v USA zabývá investicemi do infrastruktury, o prodeji svého 10% vlastnického podílu ve společnosti BAA Airports.

Sunday Times informoval, že společnost Qatar Holding jedná o koupi vlastnického podílu v britské divizi společnosti Banco Santander.

CEO společnosti Nestlé uvedl, že společnost i do budoucna očekává pokračující růst v cenách surovin, i když v roce 2011 si díky zvýšené efektivitě a snížení nákladů uchová vůči cenám surovin expozici na úrovni 8 % až 10 %.

Podle agentury Reuters CEO společnosti MAN v rozhovoru s jedním německým deníkem uvedl, že se jeho společnost chystá ,,v nejbližším možném termínu" uzavřít dohodu se státním investičním fondem IPIC ze Spojených arabských emirátů týkající se společnosti Ferrostaal zabývající se poskytováním průmyslových služeb.

 

Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje níže

EUR se dnes ráno poté, co se ministři financí EU rozhodli pozastavit uvolnění úvěru ve výši 12 mld. EUR pro Řecko a podmiňují poskytnutí úvěru schválením nových úsporných plánů řeckým parlamentem, obchoduje vůči USD níže.

JPY se vůči USD obchoduje o 0,2 % níže poté, co ekonomická data ukázala, že japonský export se v květnu propadl výrazněji, než se původně očekávalo.

V 6 hodin ráno se EUR vůči USD obchodovalo o 0,6 % níže, tedy v kurzu 1,4228 USD, zatímco GBP se vůči USD obchodovala o 0,4 % níže, konkrétně v kurzu 1,6124 USD. EUR se vůči GBP obchodovalo o 0,2 % níže, tedy v kurzu 0,8825 GBP.

AUD se vůči USD obchoduje o 0,6 % níže, k čemuž přispěly obavy trhu ohledně situace v Řecku.

 

Aktuální makrodata

Generální tajemník OECD A. Gurría nepředpokládá, že by světovou ekonomiku čeká dvojitý propad

Generální tajemník OECD Angel Gurría uvedl, že i když hospodářské oživení bude o něco nevýraznější, než se původně očekávalo, globální ekonomiku nečeká dvojitý propad.

Euroskupina na začátku července oznámí svůj finanční plán pro Řecko

Finanční ministři eurozóny odložili své konečné rozhodnutí týkající se poskytnutí nouzové půjčky ve výši 12 mld. EUR Řecku a prohlásili, že konečná nová finanční strategie bude oznámena na začátku července 2011.

Zvětšující se nerovnováha dělá vrásky politikům uvedl prezident ECB J.-C. Trichet

Prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet uvedl, že globální nerovnováha se opět zvětšuje, což způsobuje problémy tvůrcům mezinárodní politiky.

Agentura Moody's by mohla přistoupit k snížení dluhového ratingu Itálie

Agentura Moody's Investors Service se chystá přehodnotit dluhový rating Itálie s možnou vyhlídkou jeho snížení, což by zohlednilo nejisté růstové vyhlídky italské ekonomiky.

Japonský obchodní deficit v květnu vzrostl

Japonský obchodní deficit dosáhl v květnu částky 853,7 mld. JPY ve srovnání s revidovanými 464,8 mld. JPY vykázanými o měsíc dříve.

Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Market insider follow-up: Pozor na dnešní opce
  Jeden rychlý follow-up k rannímu Market Insideru. Za dnešek se nám na hlavních FX párech nahromadilo nějak moc opcí, které navíc nejsou vůbec malé. Platí to hlavně o EURUSD, kde máme v rozmezí pouhých pěti bodů dvě v nominální hodnotě (v součtu) 2,93 mld. euro.
 • Market Preview - 1. července 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou o něco níže. Očekává se, že index FTSE 100 otevře o 11 bodů níže.
 • Market Preview - 1. června 2011
  USD se dnes vůči EUR obchoduje níže vzhledem k očekávání trhu, že zpráva, kterou dnes zveřejní společnost Automatic Data Processing Inc., ukáže, že americké firmy přibraly v květnu méně zaměstnanců. Dále trh předpokládá, že další dnes očekávaná zpráva uvede, že podnikový index ISM v USA v květnu klesl na nejnižší úroveň od října 2010.
 • Market Preview - 10. června 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: USD se obchoduje výšeUSD se dnes ráno obchoduje vůči EUR výše. Obch...
 • Market Preview - 13. června 2011
  EUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduje níže poté, co lucemburský premiér Jean-Claude Juncker uvedl, že záchranný balík pro Řecko musí zahrnovat ,,dobrovolnou" účast investorů.
 • Market Preview - 14. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výšeBritské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření ...
 • Market Preview - 15. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou o trochu nížeBritské trhy otevřou pravděpodobně...
 • Market Preview - 16. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou nížeBritské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se...
 • Market Preview - 17. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou na nižších úrovníchBritské akciové trhy otevřou pravděpodobně na niž...
 • Market Preview - 2. června 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výše EUR se dnes dopoledne vůči USD obchod...
 • Market Preview - 21. června 2011
  Britské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření očekává o 6 bodů výše. Hospodářské výsledky by dnes v průběhu dne měly zveřejnit společnosti Carnival, Whitbread, RPC Group, Software Radio Technology a Halma.
 • Market Preview - 22. června 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže...
 • Market Preview - 23. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou níže. Britské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se při otevření očekává o 30 až 33 bodů níže. Investoři očekávají údaje o schválených hypotečních úvěrech (BBA) a průzkum Distributive Trades (CBI) - realizované.
 • Market Preview - 24. června 2011
  Investoři očekávají projev guvernéra BoE A. Kinga a zprávu této banky.
 • Market Preview - 25. května 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: USD se obchoduje výše.
 • Market Preview - 26. května 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výšeEUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduj...
 • Market Preview - 27. června 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže, přičemž u indexu FTSE 100 se při otevření očekává hodnota nižší o 20 až 23 bodů.
 • Market Preview - 27. května 2011
  USD se dnes ráno vůči EUR obchoduje na forexu níže.
 • Market Preview - 28. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výše...
 • Market Preview - 29. června 2011
  Britské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření ...

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Admiral Markets SE2
 
CLEO.one

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD2.50 %
GBPGBP0.75 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.75 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Bře
23

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Dub
13

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
LYNX Cesta Tradera
reklama
3cAnalysis
reklama
NagaMarkets
reklama
Bernstein Bank - seminar