Neděle 26. září 2021 02:20
reklama
ETX Capital
reklama
Dukascopy
reklama
Interactive Brokers - Tech-you-need-to-succeed-HU
reklama
ETX Capital

Market Preview - 17. června 2011

17.06.2011 11:18  Autor: Saxo Bank  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou na nižších úrovních

Britské akciové trhy otevřou pravděpodobně na nižších úrovních a očekáváme, že index FTSE 100 otevře o 18 bodů níže.

Tata Steel oznámila, že prodá svůj 26,27% podíl ve společnosti Riversdale Mining za cca 1,06 mld. AUD společnosti Rio Tinto.

Man Group jmenovala dva manažery ze své divize hedgeových fondů Lance Donenberga a Jordana Allenasa COO svých aktivit v USA.

Podle agentury Reuters britský Národní ústav pro zdraví a klinický výzkum (NICE) naznačil, že lék proti epilepsii Trobalt, na něž nedávno získaly licenci společnosti GlaxoSmithKline a Valeant by mohl být hrazen jako doplňková léčba v případě selhání jiného léku nebo výskytu nezvladatelných vedlejších účinků.

City A.M. oznámila, že Berry Plastics, výrobní společnost, v níž většinový podíl patří soukromému americkému gigantovi Apollo, má koupit za 200 mil. GBP plnírnu od společnosti Rexam.

Cairn Energy oznámila, že její CEO Sir Bill Gammell bude od 1. července 2011 zastávat post předsedy bez výkonných pravomocí. Novým CEO bude jmenován nynější ředitel pro obchodní a právní otázky Simon Thomson.

Asijské akciové trhy: obchodování na nižších úrovních

Na asijských trzích se dnes ráno obchoduje na nižších úrovních po té, co bývalý guvernér amerického Fedu Alan Greenspan velmi negativně okomentoval situaci v Řecku.

V Japonsku společnost Tokyo Electric Power odepisuje ztráty po té, co předseda japonských lobbistů z bankovního sektoru prohlásil, že banky nehodlají odpustit úvěry poskytnuté této společnosti. Pokles zaznamenala i společnost Sekisui House, která oznámila svůj plán vydat převoditelné dluhopisy. Po zveřejnění prognózy poklesu čistého zisku za celý rok klesá i společnost Aichi Steel Corporation. V 6 hodin se Nikkei obchoduje o 0,5 % níže na 9 365,0.

V Jižní Koreji klesá Hynix Semiconductor, u níž panují obavy, hospodářský výsledek za 2. čtvrtletí bude zaostávat za odhady. O 4,1 % níže se obchoduje Samsung Electronics po té, co Research In Motion Limited prognózovala hospodářský výsledek za 2. čtvrtletí pod úrovní odhadu. V Hongkongu se na nižších úrovních obchodují společnosti Tencent HoldingsEsprit Holdings. V Číně klesá Anhui Conch Cement a šíří se spekulace, že centrální banka bude možná muset zavést další opatření pro omezení inflace.

Americké akciové trhy: futures se obchodují na nižších úrovních
V 6 hodin se futures na americké akciové indexy obchodují na nižších úrovních - futures na index S&P 500 poklesl o 1,2 bodu.

Dnešní klíčové ekonomické zprávy zahrnují index spotřebitelské nálady Reuters/Michigan a předstihový ukazatel.

Pokud jde o výsledkovou sezónu, dnes svůj hospodářský výsledek zveřejní společnost US Silver Corporation.

Ve včerejším obchodování s akciemi po uzavření trhů získaly nejvíce společnosti EnergySolutions(2,7% růst) a Newpark Resources (2,2% růst). Array BioPharmasi po oznámení restrukturalizace připsala 1,0 %. Research In Motion po velmi špatném výsledku za 1. čtvrtletí poklesla o 14,4 % a snížila svůj odhad zisku za fiskální rok 2012. Lender Processing Services po snížení svého odhadu zisku za 2. čtvrtletí fiskálního roku 2011 poklesla o 10,1 %. Společnosti Merit Medical Systems a Mitcham Industries odepsaly 5,9 %, resp. 5,6 % po té, co ohlásily svůj záměr nabídnout akcie ve veřejném prodeji. Cal Dive International poklesla o 5,0 %.

Po nad očekávání dobrých číslech o započaté výstavbě a počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které zmírnily obavy ze zpomalení ekonomiky, včera index S&P 500 posílil o 0,2 %. Kroger si po zvýšení odhadu celoročních zisků připsala 4,5 %. Maloobchodní tituly Sears Holdings, Safeway a Lowe's Companies v uvedeném pořadí po zveřejnění údajů o započaté výstavbě, která předčila očekávání, posílily o 4,0 %, 3,5 %, resp. 2,6 %. Finanční tituly American Express, M&T Bank, Lincoln National, PNC Financial Services Group, Metlife a Hartford Financial Services Group posilovaly o 1,1 %, 1,6 %, 1,8 %, 1,7 %, 1,6 %, resp. 1,3 %. Co se týče energetiky, akcie společností Cabot Oil & Gas, Cameron International, Duke Energy, ConocoPhillips a Marathon Oil zaznamenaly v návaznosti na rostoucí ceny ropy růst o 3,8 %, 2,1 %, 1,6 %, 1,5%, resp. 0,8 %. Akcie technologických společností Novellus Systems, JDS Uniphase a Advanced Micro Devices poklesly o 6,3 %, 5 8 %, resp. 4,1 %.

Evropské akciové trhy: pravděpodobně otevřou níže
Evropské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže. DAX zřejmě otevře o 18 bodů níže, CAC o 16 bodů níže.

Investoři očekávají údaje o obchodní bilanci a stavební výrobě v eurozóně a měsíční zprávu ECB za červen.

Své výsledky dnes zveřejní společnosti Svolder a Univerma.

Capital One Financial Corporation oznámila, že se s ING Groep dohodla na nákupu společnosti ING Direct za přibližně 9 mld. USD.
Společnost Prada získala při IPO v Hongkongu cca 2,1 mld. USD, tedy částku na spodní hranici cenového rozpětí.

Terex Corporation schválila nákup společnosti Demag Cranes za cca 963 mil. EUR, a to po zvýšení nabídky a s příslibem zachování nezávislosti druhé společnosti.

Společnost Vinci uzavřela s francouzským provozovatelem železnic, společností RFF, smlouvu na vybudování nové vysokorychlostní železnice mezi Tours a Bordeaux a uvedla, že zvažuje rozšíření své obchodní činnosti do provozování letišť.

Banco de Valencia a její největší akcionář, Bankia SAU, uzavřely smlouvu, v rámci níž Bankia SAU prodá svůj 22,21% podíl ve firmě Arcalia Patrimonios Sociedad de Valores společnosti Arcalia.
Britská CEO společnosti Banco Santander, Ana Botinová, je spolu s jedenácti členy své rodiny vyšetřována v souvislosti s daňovými úniky ve Španělsku.

Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje níže
EUR se dnes ráno na Forexu obchoduje vůči USD níže. V Berlíně se dnes mají setkat německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy, aby prodiskutovali záchranný balík pro Řecko. Alan Greenspan, bývalý předseda Federálního rezervního systému, uvedl, že nesplácení ze strany Řecka ,,hraničí s jistotou" a americké hospodářství může dovést k recesi.
JPY se vůči USD obchoduje o 0,1 % výše, vůči EUR pak o 0,5 % výše.
V 6 hodin ráno se EUR obchodovalo vůči USD o 0,4 % níže s kurzem 1,4151 USD, zatímco GBP se vůči USD obchoduje o 0,3 % níže s kurzem 1,6114 USD. EUR se vůči GBP s kurzem 0,8783 obchodovalo o 0,1 % níže.
AUD se vůči USD obchodovalo o 0,3 % níže.

Aktuální makrodata

Je nutné vyhnout se nesplácení a nátlaku na držitele dluhopisů, říká Trichet
Prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet uvedl, že jakékoli případné řešení řecké dluhové krize nesmí být založeno na nátlaku vůči držitelům dluhopisů, kreditní událostí nebo nesplácení.
Nesplácení dluhů ze strany Řecka ,,hraničí s jistotou", říká Greenspan
Bývalý předseda Federálního rezervního systému Alan Greenspan varoval, že nesplácení dluhů ze strany Řecka ,,hraničí s jistotou" a mohlo by americkou ekonomiku dovést k recesi.
Diskuse o dluzích odstartovaly zásadní kompromisy, myslí si J. Biden
Americký viceprezident Joe Biden uvedl, že vláda se ve snaze zvládat rostoucí americké zadlužení předběžně dohodla o řadě škrtů ve výdajích a nyní se připravuje na zásadní kompromisy, jejichž výsledkem mohou být mnohabilionové úspory.

Zápis z jednání ukazuje, že Bank of Japan vidí potřebu uvolňování
Podle zápisu z posledního jednání BoJ někteří politici cítí do budoucna potřebu dalšího uvolňování měnové politiky. Zápis dále ukazuje, že japonská ekonomika čelí v důsledku katastrofálního zemětřesení silným sestupným tendencím, zejména v oblasti výroby.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Market Insider: EURUSDm GBPUSD, DAX, Brent
  Expirace opcí probíhá každý den v 16:00. Expiruje-li dnes na EURUSD velká opce jejíž strike je např. na 1,0950, může se před 16 hod. stát tato úroveň pro EURUSD zajímavým magnetem, k němuž se kurz bude chtít přiblížit, nebo se od něj nebude chtít odtrhnout. Po expiraci v 16 hod. pak tato úroveň ztrácí svou atraktivitu a přestává být důležitá. Význam expirujících opcí roste především v situaci, kdy je strike blízko aktuálnímu kurzu. V případě větších opcí se strikem poblíž aktuálního kurzu jsme často svědky zvýšené volatility okolo 16 hod.
 • Market insider follow-up: GBPUSD, EURUSD
  Napadlo mě, že když občas uvidím něco zajímavého v Market Insideru, mohl bych na to udělat krátký follow up, aby to jen tak nezapadlo. A dnes je docela dobrá příležitost s tím začít. Ne že by byl dnešek nějak mimořádně zajímavý, ale co se ráno stalo na GBPUSD už jsem dlouho neviděl. Všech pět největších obchodů v období od včerejšího do dnešního rána, se totiž na aktivním GBP future kontraktu odehrálo v rozmezí pouhých tří minut v čase 04:10 – 04:13. Futures na libru se kótují trochu jinak než FX (na dvě desetinná místa), ale jedná se o ceny v rozmezí od 1,3088 do 1,3094 GBPUSD.
 • Market insider follow-up: Pozor na dnešní opce
  Jeden rychlý follow-up k rannímu Market Insideru. Za dnešek se nám na hlavních FX párech nahromadilo nějak moc opcí, které navíc nejsou vůbec malé. Platí to hlavně o EURUSD, kde máme v rozmezí pouhých pěti bodů dvě v nominální hodnotě (v součtu) 2,93 mld. euro.
 • Market Preview - 1. července 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou o něco níže. Očekává se, že index FTSE 100 otevře o 11 bodů níže.
 • Market Preview - 1. června 2011
  USD se dnes vůči EUR obchoduje níže vzhledem k očekávání trhu, že zpráva, kterou dnes zveřejní společnost Automatic Data Processing Inc., ukáže, že americké firmy přibraly v květnu méně zaměstnanců. Dále trh předpokládá, že další dnes očekávaná zpráva uvede, že podnikový index ISM v USA v květnu klesl na nejnižší úroveň od října 2010.
 • Market Preview - 10. června 2011
  USD se dnes ráno obchoduje vůči EUR výše. Obchodní deficit USA se z březnových 46,8 mld. v dubnu výrazně snížil na 43,7 mld. USD, přičemž podle očekávání trhu to mělo být 48,8 mld. USD. JPY se vůči USD obchoduje o 0,3 % výše, neboť forex ovládají spekulace, že japonští vývozci po včerejším poklesu jenu nakoupili vlastní měnu.
 • Market Preview - 13. června 2011
  EUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduje níže poté, co lucemburský premiér Jean-Claude Juncker uvedl, že záchranný balík pro Řecko musí zahrnovat ,,dobrovolnou" účast investorů.
 • Market Preview - 14. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výšeBritské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření ...
 • Market Preview - 15. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou o trochu nížeBritské trhy otevřou pravděpodobně...
 • Market Preview - 16. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou nížeBritské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se...
 • Market Preview - 2. června 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výše EUR se dnes dopoledne vůči USD obchod...
 • Market Preview - 20. června 2011
  Společnost BHP Billiton uvedla, že zvažuje způsoby, jak se vypořádat s ekonomickými a ekologickými problémy při plánované těžbě uranu v dole v Yeelirrie v Austrálii, a je odhodlána tento projekt uskutečnit.
 • Market Preview - 21. června 2011
  Britské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření očekává o 6 bodů výše. Hospodářské výsledky by dnes v průběhu dne měly zveřejnit společnosti Carnival, Whitbread, RPC Group, Software Radio Technology a Halma.
 • Market Preview - 22. června 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže...
 • Market Preview - 23. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou níže. Britské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se při otevření očekává o 30 až 33 bodů níže. Investoři očekávají údaje o schválených hypotečních úvěrech (BBA) a průzkum Distributive Trades (CBI) - realizované.
 • Market Preview - 24. června 2011
  Britské akciové trhy dnes pravděpodobně otevřou v zelených číslech, index FTSE 100 se při otevření předpokládá výše o 65 bodů.
 • Market Preview - 25. května 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: USD se obchoduje výše.
 • Market Preview - 26. května 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výšeEUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduj...
 • Market Preview - 27. června 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže, přičemž u indexu FTSE 100 se při otevření očekává hodnota nižší o 20 až 23 bodů.
 • Market Preview - 27. května 2011
  USD se dnes ráno vůči EUR obchoduje na forexu níže.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets