Market Preview - 25. května 2011

25.05.2011 11:52  Autor: Saxo Bank  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk
 
Noční obchodování na devizových trzích: USD se obchoduje výše
Dnes se USD oproti hlavním měnám obchoduje výše, jelikož trh očekává, že na zítřek naplánovaná zpráva potvrdí dubnový nárůst objednávek zboží dlouhodobé spotřeby po vyloučení volatilních dopravních zakázek.

JPY se vůči USD obchoduje jen nepatrně výše, zatímco vůči EUR se obchoduje o 0,4 % výše. Japonský obchod se zbožím se v porovnání s přebytkem revidovaným v březnu směrem nahoru propadl v dubnu do deficitu.

Ráno v 6 hod. se EUR vůči USD obchodovalo o 0,3 % níže, tedy v kurzu 1,4051 USD, zatímco GBP se vůči USD obchodovala o něco níže, konkrétně v kurzu 1,6175 USD. EUR se vůči GBP obchodovalo níže o 0,3 %, tj. v kurzu 0,8687 GBP.

AUD se vůči USD obchodoval o 0,6 % níže poté, co zveřejněné údaje ukázaly nižší než očekávaný nárůst stavebních prací v Austrálii za první čtvrtletí 2011.

Britské akcie: očekává se, že akciové trhy otevřou níže
Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže. Očekává se, že index FTSE 100 otevře o 53 až 55 bodů níže.

Investoři dnes vyhlížejí zprávy týkající se hrubého domácího produktu, celkových podnikových investic, indexu služeb a půjček na bydlení BBA.

Své hospodářské výsledky mají podle plánu později během dne zveřejnit společnosti Britvic, Telecom Plus, Hogg Robinson Group, Great Portland Estates, Sportingbet, Mobile Tornado Group a Quintain Estates and Development.

Podle agentury Bloomberg jedná společnost Diageo se společností Jose Cuervo o její koupi od rodinných vlastníků za více než 2,0 mld. USD.

Podle agentury Bloomberg projevily o kontrolní podíl v indonéské bance Bank Muamalat zájem pobočka Standard Chartered, dále Qatar Islamic Bank SAQ a Oversea-Chinese Banking Corporation.

Společnost BP oznámila, že obnovuje provoz destilační, koksovací a reformovací jednotky v rafinérii Cherry Point ve Ferndale ve státě Washington, která denně vyprodukuje 225 tis. barelů ropy.

Asie: obchoduje níže
Asijské trhy dnes ráno po ztrátách, které přes noc utrpěl Wall Street, obchodují níže.

V Japonsku se akcie společnosti Dainippon Screen Manufacturing obchodují níže poté, co její americký souputník Applied Materials zveřejnil nižší než očekávaný odhad tržeb a zisku za třetí čtvrtletí. Akcie společnosti Sony Corporation se po oznámení, že se její webové stránky ve čtyřech zemích staly předmětem útoku hackerů, obchodují níže. Akcie společnosti Mitsubishi Materials se obchodují níže poté, co makléřská společnost snížila jejich rating z ,,out-performed" na ,,neutrální". V 6 hod. ráno se akciový index Nikkei obchodoval o 0,5 % níže na úrovni 9430,1.

V Jižní Koreji se akcie společností Asiana Airlines a Korean Air Line po včerejším nárůstu cen ropy obchodují níže. V Hongkongu trhy obchodují níže v důsledku poklesu akcií v sektoru komodit a realit. Akcie společnosti Aluminum Corporation of China a China Coal Energy se obchodují níže. V Číně se akcie společnosti China Construction Bank a Industrial & Commercial Bank of China obchodují níže poté, co agentura Standard & Poor's uvedla, že zpřísňování měnové politiky by mohlo poškodit ziskovost věřitelů. Akcie společnosti ChinaShenhua Energy se obchodují výše v souladu s včerejším pohybem cen ropy.

Americké akcie: Futures se obchodují níže
Futures na americký akciový index se v 6 hod. ráno obchodovaly níže, přičemž futures na index S&P 500 poklesly o 7,2 bodu.

Mezi hlavní ekonomické události dnešního dne patří objednávky zboží dlouhodobé spotřeby vyjma dopravních prostředků, index ceny domů, nákupní index ceny domů a index žádostí o hypotéku MBA.

Co se týče hospodářských výsledků společností, dnes je oznámí Computer Sciences Corporation, Costco Wholesale Corporation, Hormel Foods Corporation, Netappa Polo Ralph Lauren Corporation.

V rámci včerejšího následného obchodovaní na burze si společnost Veltipřipočetla6,0 %. Společnost Avago Technologies, která vykázala solidní růst zisků za 2. čtvrtletí, si polepšila o 2,2 %. Mezi hlavní poražené patří Park Sterling Bank, která zaznamenala pokles o 21,5 %, Cincinnati Bell a Charming Shoppes přišly o 16,3, resp. 13,1 %. Společnost Collective Brands, která vykázala v rámci obchodovani neočekávaně nízký zisk za 1. čtvrtletí, zopakovala úroveň 13,1 %.

Index S&P 500 včera zaznamenal pokles o mizivých 0,1 %, a to v důsledku přetrvávajících obav o zadlužení eurozóny a globální problémy s růstem. Společnost Goodyear Tire & Rubber Company zaznamenala pokles o 3,1 %, což byl důsledek odvolání Číny proti rozhodnutí Světové obchodní organizace (WTO), jenž podpořilo americká cla na dovoz čínských pneumatik. Podle odvolání mají poplatky ochranářský charakter. Společnost General Electric Company přišla o 1,5 %. El Paso Corp. si přičetla 6,5 %. Předtím oznámila svůj záměr oddělit svou průzkumnou a výrobní divizi od podnikání v oblasti rozvodů, zpracování, distribuce a přepravy plynu. Společnost Autozonevyletěla díky solidnímu růstu zisků ve 3. čtvrtletí o 6,0 %. Společnosti Freeport-McMoRan Copper & Gold a Occidental Petroleum Corporation si díky pozitivním doporučením obchodníků s cennými papíry připočetly 2,9, resp. 3,6 %. Společnost AK Steel Holding Corporation si po svém oznámení, že kvůli dorovnání vyšších nákladů zvýší ceny všech svých produktů z uhlíkové válcované oceli o minimálně 50 USD za tunu, polepšila o 2,6 %.

Evropské akcie: pravděpodobně otevřou níže
Evropské trhy podle očekávání otevřou na nižších úrovních. DAX pravděpodobně otevře níže o 62 až 69 bodů. CAV zřejmě otevře níže o 39 až 44 bodů.

Investoři čekají na výsledky průzkumu důvěry spotřebitelů společnosti GfK z Německa a změnu v celkovém počtu uchazečů o zaměstnání z Francie.

Později během dne mají své výsledky zveřejnit společnosti UniqaVersicherungen, Salmar, EFG EurobankErgasias, Agricultural Bank of Greece, CA Immobilien Anlagen, Sonae Capital SGPS a Funcom.

Společnost Deutsche Telekom odmítla zprávu nizozemského deníku Het FinancieeleDagblad, že hodlá snížit počet svých nizozemských pracovníků o čtvrtinu.

Belgický realitní investiční fond Cofinimmo uvedl, že vydá 330 246 nových akcií, aby získal kapitál ve výši přibližně 31,0 mil. EUR.

Podle agentury Bloomberg nabízí Grupo Dragados, obchodní jednotka Actividades de Construccion y Servicios, zvýšení úrokové marže u úvěru sjednaného v roce 2009, aby dosáhla prodloužení jeho splatnosti o dva roky.

Skupina Chrysler splatila své půjčky od americké a kanadské vlády ve výši 7,6 mld. USD, což umožní společnosti Fiat SpA zvýšit svůj podíl v této skupině na 46,0 %, jelikož plánuje počáteční veřejnou nabídku.

Aktuální makrodata
Globální růst může způsobit růst cen energií, tvrdí J. Bullard z Fedu
Prezident Federální rezervní banky v St. Louis James Bullard naznačil, že poptávka z rozvíjejících se trhů by mohla způsobit rychlejší nárůst cen ropy, než tomu bude u jiného zboží, a že je tudíž nevhodné, aby se Fed soustřeďoval na jádrovou inflaci.

Japonsko vykázalo v dubnu obchodní deficit
Ve srovnání s nahoru revidovaným přebytkem ve výši 189,4 mld. JPY za březen dosáhla japonská bilance obchodu se zbožím v dubnu schodku ve výši 463 mld. JPY.

Zápis z jednání BoJ naznačuje, že centrální banka je naladěna na další uvolňování a nákupy aktiv
Zápis z posledního zasedání Bank of Japan (BoJ) naznačuje, že centrální banka je kvůli znepokojení z rostoucích ekonomických rizik způsobených přírodními katastrofami a jadernou krizí naladěna na další uvolňování úvěrových toků a další nákup aktiv.

Australský předstihový ukazatel zaznamenal v březnu zlepšení
Australský předstihový index Westpac/Melbourne vzrostl v březnu v ročním vyjádření z únorových 4,7 % na 5,3 %.

Dokončené stavební práce v Austrálii v 1. čtvrtletí 2011 rostly
Dokončené stavební práce vzrostly v Austrálii v 1. čtvrtletí 2011 o 0,7 %, a následovaly tak 0,8% nárůst z předchozího čtvrtletí.
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Market Preview - 14. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výšeBritské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření ...
 • Market Preview - 15. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou o trochu nížeBritské trhy otevřou pravděpodobně...
 • Market Preview - 16. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou nížeBritské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se...
 • Market Preview - 17. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou na nižších úrovníchBritské akciové trhy otevřou pravděpodobně na niž...
 • Market Preview - 2. června 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výše EUR se dnes dopoledne vůči USD obchod...
 • Market Preview - 20. června 2011
  Společnost BHP Billiton uvedla, že zvažuje způsoby, jak se vypořádat s ekonomickými a ekologickými problémy při plánované těžbě uranu v dole v Yeelirrie v Austrálii, a je odhodlána tento projekt uskutečnit.
 • Market Preview - 21. června 2011
  Britské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření očekává o 6 bodů výše. Hospodářské výsledky by dnes v průběhu dne měly zveřejnit společnosti Carnival, Whitbread, RPC Group, Software Radio Technology a Halma.
 • Market Preview - 22. června 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže...
 • Market Preview - 23. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou níže. Britské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se při otevření očekává o 30 až 33 bodů níže. Investoři očekávají údaje o schválených hypotečních úvěrech (BBA) a průzkum Distributive Trades (CBI) - realizované.
 • Market Preview - 24. června 2011
  Investoři očekávají projev guvernéra BoE A. Kinga a zprávu této banky.
 • Market Preview - 26. května 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výšeEUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduj...
 • Market Preview - 27. června 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže, přičemž u indexu FTSE 100 se při otevření očekává hodnota nižší o 20 až 23 bodů.
 • Market Preview - 27. května 2011
  USD se dnes ráno vůči EUR obchoduje na forexu níže.
 • Market Preview - 28. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výše...
 • Market Preview - 29. června 2011
  Britské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření ...
 • Market Preview - 3. června 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje o něco nížeEUR se vůči USD dnes ráno obchodu...
 • Market Preview - 30. května 2011
  EUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduje níže pod vlivem přetrvávajících obav z dluhové krize poté, co řecký předseda vlády George Papandreou naznačil, že možná uvalí nová úsporná opatření, i když se mu nepodařilo získat podporu opozičních stran.
 • Market Preview - 31. května 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výše
 • Market Preview - 6. června 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výše...
 • Market Preview - 7. června 2011
  EUR se vůči USD dnes dopoledne obchoduje výše poté, co prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet oznámil, že je ochoten podpořit opatření, jež by měla zvýšit zájem investorů o nákup nových řeckých dluhopisů, které nahradí splatné cenné papíry. EUR posílilo také díky očekávání trhu, že na dnešek plánovaná zpráva nejspíš ukáže, že evropské maloobchodní tržby v dubnu opět vzrostly.

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Admiral Markets SE2
 
LYNX exekuce

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD2.50 %
GBPGBP0.75 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.75 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Dub
13

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Zář
14

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
28

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXGiants
ActivTrades
iFOREX


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
LYNX trhy
reklama
RoboMarkets
reklama
Bossa mentoring
reklama
RoboMarkets