Pondělí 23. září 2019 20:00
reklama
UFX
reklama
UFX
reklama
BOSSA AOS

Market Preview - 2. června 2011

02.06.2011 12:49  Autor: Saxo Bank  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk
Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výše

EUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduje výše, poté co německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že potíže Evropy pramení ze zadlužení, nikoli z ,,problémů jménem euro". Prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet naznačil, že ECB ,,bude pokračovat v zajišťování cenové stability".

JPY se vůči USD obchoduje na Forexu o něco výše. Předseda japonské vlády Naoto Kan dnes čelí hlasování o nedůvěře.

V 6 hod. se EUR vůči USD obchodovalo o 0,3 % výše, tedy v kurzu 1,4368 USD, zatímco GBP se vůči USD obchodovala o něco výše, konkrétně v kurzu 1,6339 USD. EUR se vůči GBP obchodovalo o 0,2 % výše, tedy v kurzu 0,8793 GBP.

AUD se dnes dopoledne vůči USD obchoduje o 0,1 % výše, poté co údaje ukázaly, že růst měsíčních maloobchodních tržeb v Austrálii za duben předčil očekávání.


Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou níže

Britské akciové trhy pravděpodobně otevřouníže, přičemž u indexu FTSE 100 se při otevření očekává hodnota o 58 až 60 bodů nižší.

Investoři dnes vyhlížejí výsledek indexu nákupních manažerů ve stavebnictví.

Později během dne mají podle plánu oznámit hospodářské výsledky společnosti Johnson Matthey, ASOS, Mckay Securities, Edinburgh Investment Trust a Shires Income.

London Stock Exchange a skupina TMX Group získaly souhlas britských a kanadských úřadů, aby svůj návrh fúze v přibližné hodnotě 3,0 mld. USD předložily 30. června 2011 akcionářům. Společnosti plánují pojmenovat svůj společný podnik LTMX Group.

Společnost BHP Billiton uvedla, že vyšetřuje případ vykolejení vlaku na jedné ze svých linek na železnou rudu v západní Austrálii a oznámila, že dopad na produkci bude vyjádřen v příští čtvrtletní zprávě.

Společnost Buckeye Partners oznámila dokončení akvizice 33 terminálů pro rafinované ropné produkty a 650 mil (1 046 km) potrubí pro rafinované ropné produkty od společnosti BP North America a jejích poboček přibližně za 165,0 mil. USD.

Společnost BP ve výkazu pro regulátory uvedla, že ve své rafinérii v Texas City v Texasu překročila 20% limit opacity na jednotku fluidního katalytického krakování.Asie: obchoduje se níže

Asijské akciové trhy dnes dopoledne obchodují níže, sledují noční pohyb na Wall Street.

V Japonsku se akcie společností Toyota Motor a Honda Motor obchodují níže, poté co se v květnu propadly prodeje jejich aut v USA. Společnost Inpex se propadla v souladu se včerejším poklesem cen surové ropy. Index Nikkei se v 6 hod. obchodoval o 1,6 % níže na úrovni 9567,0.

V Jižní Koreji se akcie společností Hynix Semiconductor a Samsung Electronics obchodují níže v souladu s pohybem amerického indexu Philadelphia Semiconductor. V Hongkongu akciové trhy obchodují níže na základě poklesů akcií sektoru komodit. Společnosti Cnooc Limited, Aluminum Corp of China Limited a China Coal Energy se obchodují níže. V Číně se akcie společností Jiangxi Copper, Yunnan Copper Industry a PetroChinaobchodují níže, vzhledem ke včerejšímu poklesu cen mědi a surové ropy. Společnosti Poly Real Estate Group a China Vankese propadly, příčinou byly zprávy, že vládou uvalená omezení na nakládání s nemovitostmi představují dlouhodobou politiku. Skupina SAIC Motor Corp. šla kvůli květnovému poklesu prodeje osobních aut v Číně také dolů.

Americké akciové trhy: futures se obchodují níže

V 6 hod. se futures na americké akciové indexy obchodovaly níže, přičemž futures na index S&P 500 klesly o 1,2 bodu.

Mezi dnes zveřejňované klíčové ekonomické ukazatele patří týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (nových a pokračujících), produktivita v nezemědělském sektoru, jednotkové mzdové náklady, podnikové objednávky a RBC index spotřebitelského sentimentu.

Co se týče hospodářských výsledků, dnes je mají oznámit společnosti Saic, UTI Worldwide, Verifone Systems, Diamond Foods, Quiksilver a Cascade Corporation.

V rámci včerejšího následného obchodování na burze si společnost Orbitz Worldwide polepšila o 51,1 %. Tento vývoj následoval po zveřejnění informace o rozhodnutí soudu, který jí znovu povolil publikovat letové řády American Airlines. Akcie společnosti Exide Technologies klesly o 12,5 %. Tato společnost vykázala neočekávaně vysokou ztrátu za 4. čtvrtletí. Akcie společnosti Vera Bradley zaznamenaly po oznámení nižších zisků za 1. čtvrtletí pokles o 11,4 %. Ciena Corp si připočetla 4,9 %.

Index S&P 500 včera zaznamenal pokles o 2,3 %, a to kvůli neuspokojivým výsledkům z oblasti zaměstnanosti a výroby, které vyvolaly obavy týkající se ekonomického růstu. Akcie finančních společností šly dolů. Regions Financial a SunTrust Banks poklesly o 7,4 %, resp. 6,4 %. Společnosti Wells Fargo & Company, JP Morgan Chase, Bank of America Corporation a Citigroup šly dolů o 5,0 %, 3,4 %, 4,3 %, resp. 3,6 %. Akcie průmyslových podniků Caterpillar, United Technologies, Boeing, 3M a General Electric zaznamenaly pokles o 4,3 %, 4,0 %, 3,4 %, 3,1%, resp. 2,6 %. Důvodem byl neočekávaně prudký květnový pokles indexu ISM. Akcie společnost Juniper Networks v důsledku prohlášení CEO, že hospodářské oslabení společnost poškodilo, spadly o 9,9 %.

Evropské akciové trhy: pravděpodobně otevřou na nižších úrovních
Očekává se, že evropské akciové trhy otevřou na nižších úrovních. DAX pravděpodobně otevře o 86 až 89 bodů níže, CAC o 46 bodů níže.
Soudce Nejvyššího soudu státu New York zamítl část žaloby o podvod proti společnosti Credit Suisse vznesené společností MBIA a zamítl žádost MBIA o represivní náhradu škody.

Podle serveru TrueCar.com překonal v USA v květnu prodej BMW od BayerischeMotorenWerke prodej vozů Mercedes-Benz firmy Daimler i ostatních výrobců luxusních automobilů.

CEO společnosti Nokia Corporation Stephen Elop obhajoval partnerství Nokie se společností Microsoft a uvedl, že Nokia konečně vstoupí na trh počítačových tabletů.


Aktuální makrodata

Agentura Moody's snižuje rating řeckých dluhopisů

Agentura Moody's Investors Service snížila rating řeckých dluhopisů denominovaných v místní měně i cizích měnách z B1 na Caa1 se zachováním negativního výhledu.

Yellenová konstatovala, žeFed nevidí žádné bubliny na trzích aktiv

Místopředsedkyně americké centrální banky Janet Yellenová uvedla, že existuje jen několik málo náznaků výrazné nerovnováhy, které by v nadcházejících měsících vyžadovaly pozornost, a že na amerických trzích s aktivy neexistují žádné náznaky výrazných bublin.

Japonská měnová báze v květnu expanduje

V meziročním srovnání vykázala měnová báze v Japonsku nárůst 16,2 %, tj. v květnu 114 420 bilionů JPY. V předcházejícím měsíci zaznamenala nárůst o 23,9 %.

Japonské kapitálové výdaje v 1. čtvrtletí fiskálního roku 2011 rostly

Na základě postupné aktualizace lze konstatovat, že kapitálové výdaje v Japonsku v 1. čtvrtletí roku 2011 vzrostly o 3,3 %. V předchozím čtvrtletí byl zaznamenán nárůst o 3,8 %.

Australský obchodní přebytek se v dubnu vyrovnal

Australský obchodní přebytek činil v dubnu 1 597 mld. AUD. V březnu jsme zaznamenali 1,74 mld. AUD.

Maloobchodní tržby v Austrálii v dubnu rostly

V meziměsíčním srovnání vzrostly v dubnu australské maloobchodní tržby o sezónně očištěných 1,1 % na 20 737 mld. AUD. Tomuto nárůstu předcházel v březnu pokles revidovaný na 0,3 %.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Market insider follow-up: GBPUSD, EURUSD
  Napadlo mě, že když občas uvidím něco zajímavého v Market Insideru, mohl bych na to udělat krátký follow up, aby to jen tak nezapadlo. A dnes je docela dobrá příležitost s tím začít. Ne že by byl dnešek nějak mimořádně zajímavý, ale co se ráno stalo na GBPUSD už jsem dlouho neviděl. Všech pět největších obchodů v období od včerejšího do dnešního rána, se totiž na aktivním GBP future kontraktu odehrálo v rozmezí pouhých tří minut v čase 04:10 – 04:13. Futures na libru se kótují trochu jinak než FX (na dvě desetinná místa), ale jedná se o ceny v rozmezí od 1,3088 do 1,3094 GBPUSD.
 • Market insider follow-up: Pozor na dnešní opce
  Jeden rychlý follow-up k rannímu Market Insideru. Za dnešek se nám na hlavních FX párech nahromadilo nějak moc opcí, které navíc nejsou vůbec malé. Platí to hlavně o EURUSD, kde máme v rozmezí pouhých pěti bodů dvě v nominální hodnotě (v součtu) 2,93 mld. euro.
 • Market Preview - 1. července 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou o něco níže. Očekává se, že index FTSE 100 otevře o 11 bodů níže.
 • Market Preview - 1. června 2011
  USD se dnes vůči EUR obchoduje níže vzhledem k očekávání trhu, že zpráva, kterou dnes zveřejní společnost Automatic Data Processing Inc., ukáže, že americké firmy přibraly v květnu méně zaměstnanců. Dále trh předpokládá, že další dnes očekávaná zpráva uvede, že podnikový index ISM v USA v květnu klesl na nejnižší úroveň od října 2010.
 • Market Preview - 10. června 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: USD se obchoduje výšeUSD se dnes ráno obchoduje vůči EUR výše. Obch...
 • Market Preview - 13. června 2011
  EUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduje níže poté, co lucemburský premiér Jean-Claude Juncker uvedl, že záchranný balík pro Řecko musí zahrnovat ,,dobrovolnou" účast investorů.
 • Market Preview - 14. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výšeBritské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření ...
 • Market Preview - 15. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou o trochu nížeBritské trhy otevřou pravděpodobně...
 • Market Preview - 16. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou nížeBritské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se...
 • Market Preview - 17. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou na nižších úrovníchBritské akciové trhy otevřou pravděpodobně na niž...
 • Market Preview - 20. června 2011
  Společnost BHP Billiton uvedla, že zvažuje způsoby, jak se vypořádat s ekonomickými a ekologickými problémy při plánované těžbě uranu v dole v Yeelirrie v Austrálii, a je odhodlána tento projekt uskutečnit.
 • Market Preview - 21. června 2011
  Britské trhy otevřou pravděpodobně výše, index FTSE 100 se při otevření očekává o 6 bodů výše. Hospodářské výsledky by dnes v průběhu dne měly zveřejnit společnosti Carnival, Whitbread, RPC Group, Software Radio Technology a Halma.
 • Market Preview - 22. června 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže...
 • Market Preview - 23. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou níže. Britské trhy otevřou pravděpodobně níže, index FTSE 100 se při otevření očekává o 30 až 33 bodů níže. Investoři očekávají údaje o schválených hypotečních úvěrech (BBA) a průzkum Distributive Trades (CBI) - realizované.
 • Market Preview - 24. června 2011
  Investoři očekávají projev guvernéra BoE A. Kinga a zprávu této banky.
 • Market Preview - 25. května 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: USD se obchoduje výše.
 • Market Preview - 26. května 2011
  Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výšeEUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduj...
 • Market Preview - 27. června 2011
  Britské akciové trhy pravděpodobně otevřou níže, přičemž u indexu FTSE 100 se při otevření očekává hodnota nižší o 20 až 23 bodů.
 • Market Preview - 27. května 2011
  USD se dnes ráno vůči EUR obchoduje na forexu níže.
 • Market Preview - 28. června 2011
  Britské akciové trhy: pravděpodobně otevřou výše...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets