Ticker Tape by TradingView
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 8. října (přehled dopoledních obchodů). Libra se blíží k úrovni 1,3103.
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,3060 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Objevil se pokles, ale k testu této úrovně a vytvoření falešného průrazu chybělo několik bodů, takže jsem nenakupoval. Falešný průraz úrovně 1,3103 poskytl vstupní bod k prodeji libry, ale k výraznému poklesu páru zatím nedošlo. Technický obrázek na druhou polovinu dne se nezměnil.

K otevření long pozic na páru GBP/USD je potřeba:
Bilance zahraničního obchodu a index ekonomického optimismu RCM/TIPP patří k hlavním statistikám, které můžeme ve druhé polovině dne očekávat. Veškerá pozornost se tedy přesune k projevům představitelů FOMC, jmenovitě Raphaela Bostica a Susan M. Collinsové. Komentáře k nedávné zprávě o americkém trhu práce budou interpretovány jako podpora silnějšího dolaru a slabší libry. Z tohoto důvodu by bylo vhodné nespěchat s nákupy. Pouze falešný průraz kolem úrovně 1,3060 poskytne páru příležitost oživit zhruba na úroveň 1,3103, kde klouzavé průměry favorizují prodejce. Průraz a retest tohoto pásma shora dolů zvýší šance na rozvoj býčího trendu, což povede k aktivaci příkazů sell stop a poskytne vhodný vstupní bod na long pozice s potenciálem dosáhnout úrovně 1,3144. Nejvzdálenějším cílem bude úroveň kolem 1,3190, kde plánuji vybrat zisky. Pokud pár GBP/USD klesne a býci nebudou ve druhé polovině dne aktivní na úrovni 1,3060, tlak na pár zesílí a dojde k dalšímu poklesu a retestu supportu 1,3033. Až falešný průraz této úrovně bude vhodnou podmínkou k otevření long pozic. Pár GBP/USD plánuji koupit okamžitě po odrazu od minima 1,3003 s cílovou korekcí o 30–35 bodů v rámci dne.
K otevření short pozic na páru GBP/USD je potřeba:
Prodejci jsou přítomni, ale nejsou tak aktivní, jak by se dalo očekávat. Pokud bude pár znovu stoupat k rezistenci 1,3103, bude falešný průraz této úrovně, podobně jako jsem rozebíral dříve, vhodnou možností k otevření short pozic s cílem poklesu k supportu 1,3060. Průraz a retest tohoto pásma shora dolů nastane jen v případě, že se objeví signály o méně agresivním snižování sazeb od představitelů FOMC. To také negativně ovlivní pozice kupců, povede k aktivaci stop příkazů a otevře cestu k úrovni 1,3033. Nejvzdálenější cíl bude zhruba na úrovni 1,3003, kde plánuji vybrat zisky. Test této úrovně podpoří medvědí sentiment na trhu. Pokud pár GBP/USD vzroste a ve druhé polovině dne nebude na úrovni 1,3103 aktivita, a tato úroveň dnes už byla otestována, kupci se pokusí o vyrovnání části poklesu. Medvědi možná budou muset ustoupit k rezistenci 1,3144. Na této úrovni budu prodávat jen při signálu falešného průrazu. Jestliže nedojde k poklesu, budu hledat short pozice při odrazu kolem úrovně 1,3190, ale pouze s nadějí na sestupnou korekci o 30–35 bodů v rámci dne.

Z COT reportu z 1. října vyplynul nárůst long pozic a minimální pokles short pozic. Je zřejmé, že nedávné statistické údaje z Velké Británie vytvářejí další překážky pro další nákupy libry, ale o prodeji vzhledem k aktuálním indikátorům také nikdo neuvažuje. Nicméně je třeba si uvědomit, že report nezohledňuje nedávné změny, ke kterým došlo koncem minulého týdne po zveřejnění silných údajů o trhu práce. Proto nemá smysl přikládat této zprávě zvláštní pozornost. Poslední COT report ukazuje nárůst nekomerčních long pozice o 6 144 na 161 469 jednotek a pokles nekomerčních short pozic o 629 na 67 704 jednotek. Rozdíl mezi long a short pozicemi se ve výsledku snížil o 100.

Signály z indikátorů:
Klouzavé průměry:
Aktuálně se v grafu 1H obchoduje kolem 30denního a 50denního klouzavého průměru, což ukazuje na boční trh.
Poznámka: Periody a ceny klouzavých průměrů jsou autorem zvažovány v hodinovém grafu (1H) a liší se od obecné definice klasických denních klouzavých průměrů v denním grafu (1D).
Bollingerova pásma:
V případě poklesu páru bude jako support působit spodní hranice indikátoru kolem úrovně 1,3075.
Charakteristika indikátorů:
- Klouzavý průměr (MA): Určuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu. Perioda 50. V grafu vyznačen žlutě.
- Klouzavý průměr (MA): Určuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu. Perioda 30. V grafu vyznačen zeleně.
- Indikátor MACD (Moving Average Convergence/Divergence – konvergence/divergence klouzavých průměrů). Rychlý EMA s periodou 12. Pomalý EMA s periodou 26. SMA s periodou 9.
- Bollingerova pásma: Perioda 20.
- Nekomerční obchodníci: spekulanti jako například individuální obchodníci, hedgeové fondy a velké instituce, kteří využívají trh s futures pro spekulativní účely a splňují určité požadavky.
- Nekomerční long pozice: představují celkový počet otevřených long pozic nekomerčních obchodníků.
- Nekomerční short pozice: představují celkový počet otevřených short pozic nekomerčních obchodníků.
- Celková čistá nekomerční pozice: představuje rozdíl mezi otevřenými short a long pozicemi nekomerčních obchodníků.
Klíčová slova: GBP/USD | Británie | Obchodní plán | Divergence | Bod | COT report | EMA | FOMC | Futures | Indikátor | Klouzavý průměr | Long | Long pozice | MACD | Pozice | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Support | Trend | USD | GBP | Spekulanti | Klouzavé průměry | Hedgeové fondy | Obchodníci | Index | Podpora | Bollingerova pásma | Fondy | Graf | Indikátor MACD | Libra | Moving Average | Signály | Trh | Volatility | Zisky | Sell | COT | Snižování sazeb | Přehled | Bilance zahraničního obchodu | Statistické údaje | Bilance | SMA | Rozvoj | Pokles | Medvědi | Práce | Údaje | Kupci | Falešný průraz | Průraz | Sentiment na trhu | Šance | Ceny | Trh s futures | Velké instituce | Pozornost | Konvergence | Instituce | Překážky | Nárůst long pozic | 1D | Nákupy |
Čtěte více
-
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 19. června (analýza dopoledních obchodů). Libra po údajích o inflaci mírně vzrostla.
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2719 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Průraz a retest tohoto pásma přinesly vstupní bod na nákup libry, která v době psaní článku vzrostla o 20 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 20. března (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2983 a na jejím základě jsem plánoval udělat obchodní rozhodnutí. Z grafu 5M můžeme analyzovat, co se stalo. K proražení hladiny 1,2983 sice došlo, ale k následnému retestu ne, takže jsem zůstal bez obchodů. Technický výhled na druhou polovinu dne byl upraven. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 20. listopadu (přehled dopoledních obchodů). Libra reagovala na růst inflace
V dopolední prognóze jsem poukázal na to, že úroveň 1,2761 bude pro rozhodování o vstupu na trh klíčová. Podívejme se na graf 5M a rozeberme vývoj situace. Cena vzrostla a vytvořila falešný průraz, který poskytl vstupní bod k prodeji libry a vedl k poklesu o více než 50 bodů. Technický výhled na druhou polovinu dne byl zrevidován. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 23. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci narazili na rezistenci 1,2760.
V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2730 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji, což vyústilo v pokles páru o téměř 30 bodů, ale na aktualizaci klíčového supportu 1,2700 už nedošlo. Pár se dál obchodoval v rámci bočního kanálu, takže bylo třeba revidovat technický obrázek na druhou polovinu dne.¨ -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 25. června (analýza dopoledních obchodů). Libra nedosáhla ani na hladinu 1,2704.
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2704 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zanalyzujme, co se stalo. Libra stoupala, ale k testu a falešnému průrazu jí několik bodů chybělo, takže jsem odtud nemohl vstoupit na short pozice. Technický obrázek na druhou polovinu dne je třeba ještě zrevidovat. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 27. listopadu (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem poukázal na to, že úroveň 1,2608 bude pro rozhodování o vstupu na trh klíčová. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Pohyb nahoru, následovaný falešným průrazem u této úrovně, vytvořil příležitost k prodeji libry, což vedlo k poklesu o 15 bodů, než se vrátila poptávka. Technický výhled na druhou polovinu dne zůstává beze změny a nečekáme žádné významné události. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 30. května (analýza dopoledních obchodů). Libra se mírně zotavila.
V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2714 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz kolem úrovně 1,2714 přinesly signál k prodeji libry a v době psaní článku vyústily v pokles o pouhých 10 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 31. března (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na hladinu 1,2966 a na jejím základě jsem plánoval dělat obchodní rozhodnutí. Podívejme se na graf 5M a rozeberme si, co se stalo. Růst následovaný falešným průrazem hladiny 1,2966 poskytl libře příležitost k prodeji, což vedlo k poklesu na ranní support 1,2945. Průraz a retest tohoto pásma poskytly další signál k prodeji, což táhlo pár dolů k 1,2922, kde se objevili kupci libry. Technický obraz na druhou polovinu dne byl zrevidován. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 31. října (přehled dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem jako klíčový vstupní bod zdůraznil úroveň 1,2964. Pojďme se podívat na graf 5M a rozebrat, k čemu došlo. Průraz a retest úrovně 1,2964 poskytly vynikající vstupní bod pro nákup a vedly k růstu páru o více než 30 bodů. Prodej kolem úrovně 1,2989 po neúspěšné konsolidaci přinesl dalších 30 bodů. Rozhodl jsem se neprovést další nákup od úrovně 1,2964. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 7. června (analýza dopoledních obchodů). Libra zůstává nad úrovní 1,2784.
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2784 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz v daném místě přinesly signál k nákupu, ale po růstu o 15 bodů tlak na libru polevil. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bude ještě potřeba zrevidovat. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 9. května (analýza dopoledních obchodů). Libra stále vězí v kanálu.
V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2468 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu přinesly výborný vstupní bod pro nákup libry, což vedlo k růstu páru o téměř 30 bodů. Cílové úrovně 1,2504 jsme bohužel nedosáhli. Technický obraz nebyl odpoledne přehodnocen. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 1. listopadu (přehled dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem zdůraznil úroveň 1,2904, která bude bodem, kde se rozhodnu o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Průraz a retest úrovně 1,2904 poskytly vynikající vstupní bod k nákupu libry, což – než kupci ztratili dynamiku – vedlo k růstu o 15 bodů. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 1. srpna (analýza dopoledních obchodů). Libra klesla ještě před rozhodnutím Bank of England.
V dopolední prognóze jsem upozornil na úrovně 1,2778 a 1,2756 a na jejich základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, ze kterého pochopíme, co se stalo. Klesající pohyb a falešný průraz na úrovni 1,2778 umožnily vstup na trh, ale pár nestoupal, na rozdíl od nákupů z úrovně 1,2756, které vyústily v růst libry o více než 20 bodů. Neúspěšný návrat k úrovni 1,2778 a prodejní signál pak umožnily získat dalších 20 bodů. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně zrevidován. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 12. listopadu (přehled dopoledních obchodů). Libra aktualizuje support 1,2800
V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,2827 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a uvidíme, k čemu došlo. Průraz a následný retest úrovně 1,2827 vytvořily signál k prodeji libry v souladu s trendem. Tento pohyb vedl k poklesu k zóně 1,2800. Tam došlo k falešnému průrazu, který vytvořil silný signál k nákupu, což přineslo korekci a návrat ke kurzu 1,2827. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 13. listopadu (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,2752 jako na klíčovou oblast pro rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, ze kterého pochopíme, k čemu došlo. Růst následovaný falešným průrazem na této úrovni nabídl místo k prodeji libry, ale tlak na pár po 15bodovém poklesu polevil. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 13. prosince (přehled dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2637 a na jejím základě jsem plánoval udělat obchodní rozhodnutí. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Pokles následovaný vytvořením falešného průrazu kolem hladiny 1,2637 poskytl vynikající vstupní bod k nákupu libry, ale pár nevykázal žádný výrazný růst. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 14. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry se museli hodně snažit.
V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2546 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles a falešný průraz signalizovaly nákup, ale růst se nikdy neuskutečnil, což vedlo k realizaci ztráty. Ve druhé polovině dne se technický obraz změnil. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 15. ledna (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2194 coby klíčový bod pro rozhodování o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles následovaný vytvořením falešného průrazu poskytly dobrý vstupní bod k nákupu libry, což vyústilo v růst o 40 bodů. Technický obraz na druhou polovinu dne zůstává beze změny. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 15. října (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,3066 a na jejím základě jsem plánoval rozhodnout se o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zanalyzujme, co se stalo. Průraz a následný retest tohoto pásma poskytl dobrý vstupní bod na long pozice, což v době psaní textu vyústilo v nárůst už o více než 30 bodů. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 16. října (analýza dopoledních obchodů). Libra se propadla
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2975 a na jejím základě jsem plánoval rozhodnout se o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Pár klesl, ale o pár bodů minul testování úrovně 1,2975, takže jsem se rozhodl libru nekupovat, zvlášť ne po takto masivním výprodeji. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
Tradingové analýzy a zprávy
Plyn pro evropský trh zdražuje o deset procent v reakci na požadavky Íránu
Komodity: Ropa zdražuje o tři procenta, Írán mírní naděje na znovuotevření Hormuzu
Pražská burza na začátku týdne oslabila, dolů jí táhly zbrojovky
Forex: Americký dolar roste společně s cenami ropy, čeká se na data o inflaci
Forex: Koruna stagnovala k euru i dolaru
Swingové obchodování AUD/USD 10.8.2026
Forex sentiment 10.8.2026
Swingové obchodování USD/JPY 10.8.2026
Swingové obchodování EUR/USD 10.8.2026
Swingové obchodování GBP/USD 10.8.2026
Plyn pro evropský trh zdražuje o deset procent v reakci na požadavky Íránu
Komodity: Ropa zdražuje o tři procenta, Írán mírní naděje na znovuotevření Hormuzu
Pražská burza na začátku týdne oslabila, dolů jí táhly zbrojovky
Forex: Americký dolar roste společně s cenami ropy, čeká se na data o inflaci
Forex: Koruna stagnovala k euru i dolaru
Swingové obchodování AUD/USD 10.8.2026
Forex sentiment 10.8.2026
Swingové obchodování USD/JPY 10.8.2026
Swingové obchodování EUR/USD 10.8.2026
Swingové obchodování GBP/USD 10.8.2026
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Akciový trh v USA už není jen o pár gigantech. To je dobrá zpráva
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
INVESTIČNÍ GLOSA: Akciový trh v USA už není jen o pár gigantech. To je dobrá zpráva
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Forexové online zpravodajství
Wall Street bez výraznějších změn
Denní shrnutí: Neúspěch jednání v Perském zálivu, ceny ropy a plynu prudce rostou
Týdenní FX výhled: Jen se vrací k poklesu, dolar pod tlakem (10. 8. 2026)
EURUSD (spot: 1,1550; výhled:↘️)
EURCZK (spot: 24,26; výhled:➡️)
Frankfurtská burza zakončila pondělí v zeleném
Výsledky Berkshire: Co nám report říká o dalším směřování trhu?
Pražská burza v úvodu týdne oslabila
Wall Street otevírá obchodní týden v červeném
Microsoft údajně plánuje výrazně navýšit výrobu vlastních AI čipů
Wall Street bez výraznějších změn
Denní shrnutí: Neúspěch jednání v Perském zálivu, ceny ropy a plynu prudce rostou
Týdenní FX výhled: Jen se vrací k poklesu, dolar pod tlakem (10. 8. 2026)
EURUSD (spot: 1,1550; výhled:↘️)
EURCZK (spot: 24,26; výhled:➡️)
Frankfurtská burza zakončila pondělí v zeleném
Výsledky Berkshire: Co nám report říká o dalším směřování trhu?
Pražská burza v úvodu týdne oslabila
Wall Street otevírá obchodní týden v červeném
Microsoft údajně plánuje výrazně navýšit výrobu vlastních AI čipů
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Polovina rodičů dává dětem kapesné, na dětském spořicím účtu jim šetří hlavně „do začátku“
EURUSD - Denní a intradenní výhled: Euru došel dech a může poklesnout
Shrnutí trhů 🚨 Ropa klesá pod 100 USD a podporuje optimismus na evropských i amerických akciích
Polská inflace zrychlila podle očekávání
Trh naráží na úzké místo
Letní brigády už nejsou jen studentským přivýdělkem. Češi, včetně seniorů, si jimi stále častěji dorovnávají životní úroveň a vedlejší příjem má už každý třetí zaměstnanec
USD/JPY. Analýza ceny. Prognóza. Pár USD/JPY zůstává stabilní poblíž 40letého maxima
Fintech SoFi Technologies reportoval za 2Q nad očekávání a zvýšil celoroční výhled výnosů
Wall Street v úvodu odepisuje, analytik UBS Holt varuje před bublinou v polovodičovém sektoru
Forex: Koruna stále v prázdninovém módu
Polovina rodičů dává dětem kapesné, na dětském spořicím účtu jim šetří hlavně „do začátku“
EURUSD - Denní a intradenní výhled: Euru došel dech a může poklesnout
Shrnutí trhů 🚨 Ropa klesá pod 100 USD a podporuje optimismus na evropských i amerických akciích
Polská inflace zrychlila podle očekávání
Trh naráží na úzké místo
Letní brigády už nejsou jen studentským přivýdělkem. Češi, včetně seniorů, si jimi stále častěji dorovnávají životní úroveň a vedlejší příjem má už každý třetí zaměstnanec
USD/JPY. Analýza ceny. Prognóza. Pár USD/JPY zůstává stabilní poblíž 40letého maxima
Fintech SoFi Technologies reportoval za 2Q nad očekávání a zvýšil celoroční výhled výnosů
Wall Street v úvodu odepisuje, analytik UBS Holt varuje před bublinou v polovodičovém sektoru
Forex: Koruna stále v prázdninovém módu
Blogy uživatelů
Jednoduchá zisková strategie
O bezpečném přístavu
Forex očima právníka: Znepokojivé trendy (nejen) koronavirové krize
Předpověď ceny akcií společnosti Tilray: jsou akcie této společnosti jasnou koupí i po obrovském růstu?
Burzovní grafy: Další (mírná) ztráta indexu S&P 500 situaci zatím nemění
Spojené státy se konečně rozhodly snížit úrokové sazby. Co na to trhy?
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H1)
Praktická ukázka: Kdy se cena otočí, kdo to ví?
Nejžhavější evropský trh? Německý DAX a jeho obchodní příležitosti
Neohrnujte nos nad jednoduchými technikami (závěrečná - třetí část)
Jednoduchá zisková strategie
O bezpečném přístavu
Forex očima právníka: Znepokojivé trendy (nejen) koronavirové krize
Předpověď ceny akcií společnosti Tilray: jsou akcie této společnosti jasnou koupí i po obrovském růstu?
Burzovní grafy: Další (mírná) ztráta indexu S&P 500 situaci zatím nemění
Spojené státy se konečně rozhodly snížit úrokové sazby. Co na to trhy?
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H1)
Praktická ukázka: Kdy se cena otočí, kdo to ví?
Nejžhavější evropský trh? Německý DAX a jeho obchodní příležitosti
Neohrnujte nos nad jednoduchými technikami (závěrečná - třetí část)
Vzdělávací články
Nezmeškejte náš prémiový VIP seminář
Intradenní obchodníci XI. (zahajování obchodů při obratu trendu 1. SELL)
Top 3 akcie populárních platforem vhodné nejen pro mladé investory
Demo nebo reál - těžce na cvičišti, lehce na bojišti
Jak se stát prop obchodníkem?
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Od starověkého šekelu k moderní měně. Podívejte se na příběh izraelského platidla
Akciové indexy: Index S&P 500 - symbol amerického akciového trhu (9. díl)
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Jak na konfluence více faktorů
Nezmeškejte náš prémiový VIP seminář
Intradenní obchodníci XI. (zahajování obchodů při obratu trendu 1. SELL)
Top 3 akcie populárních platforem vhodné nejen pro mladé investory
Demo nebo reál - těžce na cvičišti, lehce na bojišti
Jak se stát prop obchodníkem?
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Od starověkého šekelu k moderní měně. Podívejte se na příběh izraelského platidla
Akciové indexy: Index S&P 500 - symbol amerického akciového trhu (9. díl)
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Jak na konfluence více faktorů
Tradingové analýzy a zprávy
Letecké leasingové společnosti poprvé kupují více strojů než aerolinky
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 2.9.2025
Pavel: Pokud by česká koruna měla bránit rozvoji, měli bychom ji opustit
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 12.5.2021
EUR/USD - Intradenní výhled 20.8.2021
Forex: Dolar je bez větší změny, investoři čekají na zasedání amerického Fedu
Nezaměstnanost v EU loni vzrostla na šest procent
EUR/USD vystoupil na sedmitýdenní maxima
Komodity: Zlato testuje úroveň 50 % Fibonacciho retracementu
Forex sentiment 23.7.2026
Letecké leasingové společnosti poprvé kupují více strojů než aerolinky
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 2.9.2025
Pavel: Pokud by česká koruna měla bránit rozvoji, měli bychom ji opustit
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 12.5.2021
EUR/USD - Intradenní výhled 20.8.2021
Forex: Dolar je bez větší změny, investoři čekají na zasedání amerického Fedu
Nezaměstnanost v EU loni vzrostla na šest procent
EUR/USD vystoupil na sedmitýdenní maxima
Komodity: Zlato testuje úroveň 50 % Fibonacciho retracementu
Forex sentiment 23.7.2026
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
BOSSA FX
News pro FX
Pridajte sa aj vy na online riesenie situácie na thoch
Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na trzích EUR/USD a XAU/USD
Česká koruna si buduje pozici
Výsledky intradenního tradingu podle VIP zóny (září 2021)
Jak prop trading změnil můj život: Příběh tradera, který našel ziskovou strategii
Všeobecné analýzy a triky
Swingový TimeFrame výhled na týden 19. - 25. září 2022
EUR/USD
BOSSA FX
News pro FX
Pridajte sa aj vy na online riesenie situácie na thoch
Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na trzích EUR/USD a XAU/USD
Česká koruna si buduje pozici
Výsledky intradenního tradingu podle VIP zóny (září 2021)
Jak prop trading změnil můj život: Příběh tradera, který našel ziskovou strategii
Všeobecné analýzy a triky
Swingový TimeFrame výhled na týden 19. - 25. září 2022




