Ticker Tape by TradingView
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 16. října (analýza dopoledních obchodů). Libra se propadla
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2975 a na jejím základě jsem plánoval rozhodnout se o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Pár klesl, ale o pár bodů minul testování úrovně 1,2975, takže jsem se rozhodl libru nekupovat, zvlášť ne po takto masivním výprodeji. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven.
K otevření long pozic na páru GBP/USD:
Inflace ve Velké Británii dopadla ještě hůř, než ekonomové předpokládali. Výsledkem byl velký výprodej britské libry, jak jsem upozornil v dopolední prognóze. Nic na trhu nenaznačuje návrat kupců, a to ani po tomto výprodeji. Údaje z USA pravděpodobně nepomohou – index dovozních cen USA nejspíš nepodpoří důvěru kupců libry. Proto se dobrý vstupní bod na long pozice objeví až po poklesu páru GBP/USD a falešném průrazu kolem úrovně 1,2985, což by nabídlo šanci na zotavení k rezistenci 1,3037, vytvořené po evropské seanci. Průraz a retest tohoto pásma shora dolů podpoří naději na uptrend, povede ke zrušení stop příkazů prodejců a nabídne dobrou příležitost k nákupu s potenciálem dosáhnout úrovně 1,3070, kde se nacházejí klouzavé průměry. Test této úrovně ohrozí naděje prodejců na další pokles. Nejvzdálenějším cílem bude úroveň 1,3099, kde vyberu zisky. Pokud pár GBP/USD klesne a býci nebudou ve druhé polovině dne na úrovni 1,2985 aktivní, medvědí trh se vrátí. To nejspíš povede k dalším poklesům a retestu dalšího supportu 1,2941. Jedině falešný průraz v daném místě nabídne příležitost k otevření long pozic. Pár GBP/USD zvažuji nakoupit při odrazu od minima 1,2911 s cílem 30–35bodové intradenní korekce.
K otevření short pozic na páru GBP/USD:
Prodejci se už projevili, ale není nutné, aby hned pokračovali dál. Z tohoto důvodu se budu snažit otevírat nové short pozice na co nejvyšší možné úrovni poblíž nové rezistence 1,3037. Falešný průraz na této úrovni nabídne dobrou příležitost k prodeji s cílem na supportu 1,2985, který se vytvořil po první polovině dne. Průraz a retest tohoto pásma zespodu nahoru vyvine tlak na kupce, povede ke zrušení stop příkazů a otevře cestu k úrovni 1,2941. Nejvzdálenějším cílem bude úroveň 1,2911, kde vyberu zisky. Test této úrovně by posílil medvědí trend. Pokud pár GBP/USD poroste a medvědi nebudou ve druhé polovině dne kolem úrovně 1,3037 aktivní, kupci se mohou pokusit znovu převzít vedení, které ztratili po zveřejnění inflačních údajů z Velké Británie. Prodejci budou nuceni ustoupit k rezistenci 1,3070. Prodávat budu jen po falešném průrazu. Pokud se na této úrovni neobjeví pokles, budu hledat short pozice při odrazu kolem úrovně 1,3099 s cílem intradenní korekce o 30–35 bodů.
COT report z 8. října ukázal pokles long i short pozic, v obou případech téměř stejný. Nedávné údaje z Velké Británie nepomohly libře k růstu, ale aspoň pár udržely v celku důležitém bočním kanálu, což by mohlo vést ke konci medvědího trhu a formování nového býčího trhu. Aby se tak nicméně stalo, museli by politici v USA znovu začít mluvit o agresivním snižování sazeb, což za současné situace vypadá nepravděpodobně. Podle posledního COT reportu se nekomerční long pozice snížily o 3 803 na 157 666 jednotek, zatímco short pozice klesly o 3 173 na 64 531 jednotek. Výsledkem byl nárůst rozdílu mezi long a short pozicemi o 2 840 jednotek.
Signály z indikátorů:
Klouzavé průměry:
Aktuálně se v grafu 1H obchoduje pod 30denním a 50denním klouzavým průměrem, což ukazuje na další pokles páru.
Poznámka: Periody a ceny klouzavých průměrů jsou autorem zvažovány v hodinovém grafu (1H) a liší se od obecné definice klasických denních klouzavých průměrů v denním grafu (1D).
Bollingerova pásma:
V případě poklesu páru bude jako support působit spodní hranice indikátoru kolem úrovně 1,2995.
Charakteristika indikátorů:
- Klouzavý průměr (MA): Určuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu. Perioda 50. V grafu vyznačen žlutě.
- Klouzavý průměr (MA): Určuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu. Perioda 30. V grafu vyznačen zeleně.
- Indikátor MACD (Moving Average Convergence/Divergence – konvergence/divergence klouzavých průměrů). Rychlý EMA s periodou 12. Pomalý EMA s periodou 26. SMA s periodou 9.
- Bollingerova pásma: Perioda 20.
- Nekomerční obchodníci: spekulanti jako například individuální obchodníci, hedgeové fondy a velké instituce, kteří využívají trh s futures pro spekulativní účely a splňují určité požadavky.
- Nekomerční long pozice: představují celkový počet otevřených long pozic nekomerčních obchodníků.
- Nekomerční short pozice: představují celkový počet otevřených short pozic nekomerčních obchodníků.
- Celková čistá nekomerční pozice: představuje rozdíl mezi otevřenými short a long pozicemi nekomerčních obchodníků.
Klíčová slova: Inflace | GBP/USD | USA | Británie | Obchodní plán | Divergence | Medvědí trh | Ekonomové | Analýza | Bod | COT report | EMA | Futures | Indikátor | Klouzavý průměr | Korekce | Long | Long pozice | MACD | Pozice | Rezistence | Short | Short pozice | Support | Trend | Uptrend | USD | GBP | Spekulanti | Klouzavé průměry | Hedgeové fondy | Obchodníci | Index | Bollingerova pásma | Britské libry | Fondy | Graf | Indikátor MACD | Libra | Moving Average | Signály | Trh | Volatility | Výprodej | Zisky | COT | Snižování sazeb | Technický výhled | Výhled | SMA | Pokles | Situace | Medvědi | Údaje z USA | Příležitost k nákupu | Medvědí trend | Další pokles | Údaje | Kupci | Falešný průraz | Průraz | Ceny | Trh s futures | Politici | Velké instituce | Inflace ve Velké Británii | 3М | Konvergence | Instituce | Příležitost k prodeji | 1D | Zotavení |
Čtěte více
-
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 8. října (přehled dopoledních obchodů). Libra se blíží k úrovni 1,3103.
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,3060 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Objevil se pokles, ale k testu této úrovně a vytvoření falešného průrazu chybělo několik bodů, takže jsem nenakupoval. Falešný průraz úrovně 1,3103 poskytl vstupní bod k prodeji libry, ale k výraznému poklesu páru zatím nedošlo. Technický obrázek na druhou polovinu dne se nezměnil. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 9. května (analýza dopoledních obchodů). Libra stále vězí v kanálu.
V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2468 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu přinesly výborný vstupní bod pro nákup libry, což vedlo k růstu páru o téměř 30 bodů. Cílové úrovně 1,2504 jsme bohužel nedosáhli. Technický obraz nebyl odpoledne přehodnocen. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 1. listopadu (přehled dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem zdůraznil úroveň 1,2904, která bude bodem, kde se rozhodnu o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Průraz a retest úrovně 1,2904 poskytly vynikající vstupní bod k nákupu libry, což – než kupci ztratili dynamiku – vedlo k růstu o 15 bodů. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 1. srpna (analýza dopoledních obchodů). Libra klesla ještě před rozhodnutím Bank of England.
V dopolední prognóze jsem upozornil na úrovně 1,2778 a 1,2756 a na jejich základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, ze kterého pochopíme, co se stalo. Klesající pohyb a falešný průraz na úrovni 1,2778 umožnily vstup na trh, ale pár nestoupal, na rozdíl od nákupů z úrovně 1,2756, které vyústily v růst libry o více než 20 bodů. Neúspěšný návrat k úrovni 1,2778 a prodejní signál pak umožnily získat dalších 20 bodů. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně zrevidován. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 12. listopadu (přehled dopoledních obchodů). Libra aktualizuje support 1,2800
V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,2827 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a uvidíme, k čemu došlo. Průraz a následný retest úrovně 1,2827 vytvořily signál k prodeji libry v souladu s trendem. Tento pohyb vedl k poklesu k zóně 1,2800. Tam došlo k falešnému průrazu, který vytvořil silný signál k nákupu, což přineslo korekci a návrat ke kurzu 1,2827. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 13. listopadu (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,2752 jako na klíčovou oblast pro rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, ze kterého pochopíme, k čemu došlo. Růst následovaný falešným průrazem na této úrovni nabídl místo k prodeji libry, ale tlak na pár po 15bodovém poklesu polevil. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 13. prosince (přehled dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2637 a na jejím základě jsem plánoval udělat obchodní rozhodnutí. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Pokles následovaný vytvořením falešného průrazu kolem hladiny 1,2637 poskytl vynikající vstupní bod k nákupu libry, ale pár nevykázal žádný výrazný růst. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 14. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry se museli hodně snažit.
V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2546 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles a falešný průraz signalizovaly nákup, ale růst se nikdy neuskutečnil, což vedlo k realizaci ztráty. Ve druhé polovině dne se technický obraz změnil. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 15. ledna (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2194 coby klíčový bod pro rozhodování o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles následovaný vytvořením falešného průrazu poskytly dobrý vstupní bod k nákupu libry, což vyústilo v růst o 40 bodů. Technický obraz na druhou polovinu dne zůstává beze změny. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 15. října (analýza dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,3066 a na jejím základě jsem plánoval rozhodnout se o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zanalyzujme, co se stalo. Průraz a následný retest tohoto pásma poskytl dobrý vstupní bod na long pozice, což v době psaní textu vyústilo v nárůst už o více než 30 bodů. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 16. února (analýza dopoledních obchodů)
Při tvorbě ranní prognózy jsem se soustředil na úroveň 1,2033 a na jejím základě jsem navrhl obchodní aktivitu. Podívejme se na pětiminutový graf a uvidíme, k čemu došlo. Po mírném poklesu hodnoty libry na pozadí absence statistik a v souladu se včerejším trendem se na úrovni 1,2033 objevil falešný průraz, který nabídl vynikající příležitost k nákupu. To vše vyústilo v růst zhruba o 40 bodů. Z technického hlediska nedošlo v druhé polovině dne k žádným změnám. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 17. března (přehled dopoledních obchodů)
V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,2949 jako na klíčovou úroveň pro rozhodování o vstup na trh. Podívejme se na graf 5M, abychom zjistili, co se stalo. Cena se posunula nahoru, ale k retestu úrovně 1,2949 nedošlo, takže jsem zůstal bez obchodní příležitosti. Technický výhled na druhou polovinu dne byl upraven. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 17. prosince (analýza dopoledních obchodů). Libra po údajích o trhu práce stoupala
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2665 a na jejím základě jsem plánoval udělat obchodní rozhodnutí. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu v blízkosti hladiny 1,2665 poskytly vynikající vstupní bod k nákupu libry a vedly k růstu páru o 30 bodů. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl zrevidován. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 18. listopadu (analýza dopoledních obchodů) – libra ztratila směr
V dopolední prognóze jsem určil, že úroveň 1,2643 bude pro rozhodování o vstupu na trh klíčová. Graf 5M dokládá, že cena vzrostla, ale tuto úroveň neotestovala ani nevytvořila falešný průraz. Technický výhled na druhou polovinu dne zůstává beze změny. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 2. května (analýza dopoledních obchodů). Libra byla zatlačena pod úroveň 1,2521.
V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2521 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se tam stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu umožnil nákupní signál a vedl k růstu páru o více než 20 bodů. Po nějaké době ale přišel průraz a reverzní test tohoto pásma zespodu nahoru, což umožnilo vstup na short pozice. V době psaní článku činil pokles jen asi 15 bodů, ne víc. Technický obraz byl ve druhé polovině dne úplně přehodnocen. -
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 2. srpna (analýza dopoledních obchodů). Libra mírně oživila.
V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2715 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, ze kterého pochopíme, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu na úrovni 1,2715 umožnily vstup na trh, což vedlo k růstu o více než 30 bodů. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně zrevidován. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 21. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci se zaměřují na hladinu 1,2722.
V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2720 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji. Jak ale v grafu vidíte, k výraznějšímu poklesu zatím nedošlo, i když šance jsou poměrně dobré. Z technického hlediska jsem nezměnil nic. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 21. listopadu (přehled dopoledních obchodů). Libra pokračuje v poklesu
V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2632 a na jejím základě jsem se plánoval rozhodnout o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme vývoj situace. Pokles a vytvoření falešného průrazu poskytly vstupní bod k nákupu libry. Pár ale nezaznamenal výrazný růst. Převaha prodejců je stál zřetelná a může přetrvávat i během americké seance. Technický výhled na druhou polovinu dne byl zrevidován. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 24. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra si uchovává naději
V ranní prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2423 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Pokles a falešný průraz kolem úrovně 1,2423 přinesly signál k nákupu libry v rámci pokračování včerejšího býčího trendu. Jak ale vidíte v grafu, výrazný růst páru se nedostavil. Technický obrázek se ve druhé polovině dne nezměnil. -
GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 25. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra dál oživovala.
V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2478 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, který nám ukáže, co se stalo. Úroveň 1,2478 byla proražena, ale k retestu směrem dolů jsme se už nedostali, takže jsem zůstal bez signálů pro vstup. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek mírně upraven.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Denní kalendář událostí
V USA skladování zemního plynu
V USA spotřebitelské úvěry
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
V Itálii průmyslová produkce
V Číně obchodní bilance
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA skladování zemního plynu
V USA spotřebitelské úvěry
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
V Itálii průmyslová produkce
V Číně obchodní bilance
V USA aukce 30letých dluhopisů
Tradingové analýzy a zprávy
Trump: USA a Británie dnes oznámí komplexní obchodní dohodu
Prezidenti Ruska a Číny prohlásili, že budou spolu hájit zájmy svých zemí
Toyota letos čeká kvůli americkým clům pokles zisku
Trump kritizoval Powella poté, co Fed ponechal sazby beze změny
EK začala konzultovat opatření proti americkým clům
Ukrajinský parlament ratifikoval dohodu s USA o nerostném bohatství
Britská centrální banka podle očekávání snížila základní úrok
FCA varuje před brokerem Omanetrix Trade
Bitcoin roste, vyplatí se nyní nakoupit?
Německý vývoz a průmyslová výroba se v březnu zvýšily
Trump: USA a Británie dnes oznámí komplexní obchodní dohodu
Prezidenti Ruska a Číny prohlásili, že budou spolu hájit zájmy svých zemí
Toyota letos čeká kvůli americkým clům pokles zisku
Trump kritizoval Powella poté, co Fed ponechal sazby beze změny
EK začala konzultovat opatření proti americkým clům
Ukrajinský parlament ratifikoval dohodu s USA o nerostném bohatství
Britská centrální banka podle očekávání snížila základní úrok
FCA varuje před brokerem Omanetrix Trade
Bitcoin roste, vyplatí se nyní nakoupit?
Německý vývoz a průmyslová výroba se v březnu zvýšily
Blogy uživatelů
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Jak si udržet zdravý rozum při intradenním tradingu
Co začínající tradery nejvíc zajímá?
Dřív číšník v Amsterdamu, dnes trader na cestě k 4M funded účtu. May Trading Race mění osudy. Budeš další?
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD: Výsledky velkých firem přebily šokující propad HDP
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Jak rozvíjet důvěru a proč je zásadní pro úspěšné obchodování?
INVESTIČNÍ GLOSA: Stačil měsíc a všechno je růžové. Emoce ale zničily řadu portfolií
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Jak si udržet zdravý rozum při intradenním tradingu
Co začínající tradery nejvíc zajímá?
Dřív číšník v Amsterdamu, dnes trader na cestě k 4M funded účtu. May Trading Race mění osudy. Budeš další?
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD: Výsledky velkých firem přebily šokující propad HDP
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Jak rozvíjet důvěru a proč je zásadní pro úspěšné obchodování?
INVESTIČNÍ GLOSA: Stačil měsíc a všechno je růžové. Emoce ale zničily řadu portfolií
Forexové online zpravodajství
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti 228 tis. při očekávání trhu: 230 tis.
Zámořské futures indikují kladné otevření
Pohonné hmoty v Česku zůstávají nejnižší za několik let, ceny dál klesly
BREAKING: Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA mírně pod očekáváním, EURUSD klesá
Toyota čeká pokles zisku o 21 %, cla a slabý dolar srážejí výhled největší světové automobilky
Bitcoin testuje hranici 100 000 USD poté, co druhý americký stát — Arizona — vytvořil rezervní fond 📄🖋️
Ceny ropy rostou díky nadějím na průlom v obchodních jednáních mezi USA a Čínou
Siemens Energy tlumí dopad amerických cel – zvyšuje ceny a těží z lokální výroby
Infineon brzdí výhled kvůli nejistotě kolem cel – tržby ovlivní i kurzové změny
Pohonné hmoty v Česku jsou cenově nejníže za několik let a dále citelně zlevní, nafta potenciálně až pod 30 Kč/l. Saúdská Arábie si totiž před blížící se návštěvou prezidenta Trumpa na Blízkém východě jej chce levnou ropou naklonit
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti 228 tis. při očekávání trhu: 230 tis.
Zámořské futures indikují kladné otevření
Pohonné hmoty v Česku zůstávají nejnižší za několik let, ceny dál klesly
BREAKING: Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA mírně pod očekáváním, EURUSD klesá
Toyota čeká pokles zisku o 21 %, cla a slabý dolar srážejí výhled největší světové automobilky
Bitcoin testuje hranici 100 000 USD poté, co druhý americký stát — Arizona — vytvořil rezervní fond 📄🖋️
Ceny ropy rostou díky nadějím na průlom v obchodních jednáních mezi USA a Čínou
Siemens Energy tlumí dopad amerických cel – zvyšuje ceny a těží z lokální výroby
Infineon brzdí výhled kvůli nejistotě kolem cel – tržby ovlivní i kurzové změny
Pohonné hmoty v Česku jsou cenově nejníže za několik let a dále citelně zlevní, nafta potenciálně až pod 30 Kč/l. Saúdská Arábie si totiž před blížící se návštěvou prezidenta Trumpa na Blízkém východě jej chce levnou ropou naklonit
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Akciový trh v USA 24. dubna: S&P 500 a NASDAQ ztrácejí po rally dynamiku
BREAKING: EURUSD klesá po silnějších než očekávaných datech ISM📌
Apple bude odebírat čipy za miliardy dolarů z továrny v Arizoně – posiluje domácí dodavatelský řetězec
Akcie Coca-Cola Consolidated klesly o 12 % po zveřejnění slabších výsledků za první čtvrtletí
US100 +0,7 % před NFP 📈
Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů se v Německu zlepšila, clům navzdory
EU udělila TikToku pokutu 530 milionů eur za porušení ochrany osobních údajů
US Open: Silný trh práce podporuje výkonnost akcií 📈
Chevron drží zisková očekávání, ale snižuje objem zpětných odkupů kvůli nejistotě trhu
Shell překonala očekávání za 1. čtvrtletí a zahajuje odkup akcií za 3,5 miliardy USD
Akciový trh v USA 24. dubna: S&P 500 a NASDAQ ztrácejí po rally dynamiku
BREAKING: EURUSD klesá po silnějších než očekávaných datech ISM📌
Apple bude odebírat čipy za miliardy dolarů z továrny v Arizoně – posiluje domácí dodavatelský řetězec
Akcie Coca-Cola Consolidated klesly o 12 % po zveřejnění slabších výsledků za první čtvrtletí
US100 +0,7 % před NFP 📈
Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů se v Německu zlepšila, clům navzdory
EU udělila TikToku pokutu 530 milionů eur za porušení ochrany osobních údajů
US Open: Silný trh práce podporuje výkonnost akcií 📈
Chevron drží zisková očekávání, ale snižuje objem zpětných odkupů kvůli nejistotě trhu
Shell překonala očekávání za 1. čtvrtletí a zahajuje odkup akcií za 3,5 miliardy USD
Blogy uživatelů
Strategie, o které se v žádné knize nepíše
MACD - obchodování trendové strategie
Finanční páka - naučte se ji bezpečně používat
Průvodce obchodováním na finanční páku
Měnový pár CAD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
Aktuálne shortové príležitosti na FX
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Na co se těším v roce 2025
Příběh obchodníka – díl první
Moje cesta prop tradingem – trendový obchod a nový druh challenge
Strategie, o které se v žádné knize nepíše
MACD - obchodování trendové strategie
Finanční páka - naučte se ji bezpečně používat
Průvodce obchodováním na finanční páku
Měnový pár CAD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
Aktuálne shortové príležitosti na FX
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Na co se těším v roce 2025
Příběh obchodníka – díl první
Moje cesta prop tradingem – trendový obchod a nový druh challenge
Vzdělávací články
Tyto 3 bankovní akcie vám zaručí pasivní příjem a ke všemu dlouhodobě rostou
Představujeme vám Interbank VIP indikátor!
Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Jednoduché obchodní systémy (část 1.)
Moje cesta k úspěchu v tradingu
Drahé vybavení traderů: Nezbytnost nebo pozlátko?
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
Ako profitovať z Fibonacciho? (2/2)
Tyto 3 bankovní akcie vám zaručí pasivní příjem a ke všemu dlouhodobě rostou
Představujeme vám Interbank VIP indikátor!
Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Jednoduché obchodní systémy (část 1.)
Moje cesta k úspěchu v tradingu
Drahé vybavení traderů: Nezbytnost nebo pozlátko?
Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
Ako profitovať z Fibonacciho? (2/2)
Tradingové analýzy a zprávy
Aktuálně otevřené forex pozice 9.2.2024
Analýza hlavních měnových párů 8.3.2017
Aktuálně otevřené forex pozice 22.2.2024
Trump je optimistický, čeká uzavření obchodní dohody s Čínou
FOREX tabulka
Zástupci odvětví kryptoměn se v Davosu snaží distancovat od krachu FTX
Prezidenti Ruska a Číny prohlásili, že budou spolu hájit zájmy svých zemí
Sentix: Nálada investorů v eurozóně se zlepšila
Experti: Pokles sazeb ČNB hypotéky příliš nezlevní
Forex: Vítězové a poražení 25.1.2017
Aktuálně otevřené forex pozice 9.2.2024
Analýza hlavních měnových párů 8.3.2017
Aktuálně otevřené forex pozice 22.2.2024
Trump je optimistický, čeká uzavření obchodní dohody s Čínou
FOREX tabulka
Zástupci odvětví kryptoměn se v Davosu snaží distancovat od krachu FTX
Prezidenti Ruska a Číny prohlásili, že budou spolu hájit zájmy svých zemí
Sentix: Nálada investorů v eurozóně se zlepšila
Experti: Pokles sazeb ČNB hypotéky příliš nezlevní
Forex: Vítězové a poražení 25.1.2017
Témata v diskusním fóru
Pár EUR/USD a index S&P 500, týždenný výhľad od 3cAnalysis
Analýzy - S&P 500, DAX a EUR/USD
Jak ovlivní parlamentní volby na Novém Zélandu novozélandský dolar?
Strategie, o které se v žádné knize nepíše
Mají už být akcioví býci nervózní?
Akciové portfolio Tomáše Vranky: Proč je pro Google zdravotnictví důležitým segmentem?
Co s indexy? | Swingový TimeFrame výhled na týden 20.2. - 26.2. 2023
Nikdo by neměl očekávat, že na forexu zbohatne za týden, říká ředitel Bernstein Bank
Diskuze k systému ELLIOTTOVY TEORIE, analýzy a obchody pomocí této metody TA
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 20.5.2013
Pár EUR/USD a index S&P 500, týždenný výhľad od 3cAnalysis
Analýzy - S&P 500, DAX a EUR/USD
Jak ovlivní parlamentní volby na Novém Zélandu novozélandský dolar?
Strategie, o které se v žádné knize nepíše
Mají už být akcioví býci nervózní?
Akciové portfolio Tomáše Vranky: Proč je pro Google zdravotnictví důležitým segmentem?
Co s indexy? | Swingový TimeFrame výhled na týden 20.2. - 26.2. 2023
Nikdo by neměl očekávat, že na forexu zbohatne za týden, říká ředitel Bernstein Bank
Diskuze k systému ELLIOTTOVY TEORIE, analýzy a obchody pomocí této metody TA
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 20.5.2013