Neděle 03. březen 2024 11:06
reklama
CapXmaster
reklama
Purple MT4 platforma
reklama
Dukascopy new
reklama
Instaforex krypto ebook

Alibaba po zveřejnění výsledků klesá o 4 %

07.02.2024 14:28  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akcie společnosti Alibaba Group (BABA.US) kótované na burze v USA se v předobchodní fázi obchodují o 4 % níže po zveřejnění zprávy o výsledcích za 3. fiskální čtvrtletí 2024 (kalendářní 4. čtvrtletí 2023). Zatímco akcie v předobchodní fázi zpočátku vyskočily o zhruba 5 %, později byly tyto zisky vymazány. Pojďme se na zveřejněnou zprávu krátce podívat!

Hlavní činnost společnosti Alibaba v oblasti elektronického obchodování nesplnila odhady

Zisk zveřejněný společností Alibaba za čtvrtletí končící 30. prosince 2023 se ukázal být zklamáním. Společnost nedosáhla odhadu celkových tržeb, a to především kvůli slabším než očekávaným výsledkům svého hlavního domácího elektronického obchodu (Taobao & Tmall Group). To se na výsledcích výrazně podepsalo. Alibaba zaznamenala růst v ostatních segmentech podnikání.

Slabé výdaje čínských spotřebitelů i odliv čínských zákazníků ke konkurentům Alibaby jsou pro společnost bolestí hlavy a vedly k oznámení revitalizace segmentu elektronického obchodování. Společnost uvedla, že se zaměří na opětovné nastartování růstu v oblasti elektronického obchodování a cloudových služeb.

Fiskální třetí čtvrtletí 2024

 • Tržby: 260,35 miliardy CNY oproti očekávaným 261,25 miliardy CNY (meziročně +5,1 %)
  • Taobao & Tmall Group: 129,07 miliard CNY oproti očekávaným 133,3 miliard CNY (meziročně +2 %)
  • Alibaba International Digital Commerce Group: 28,52 miliardy CNY oproti očekávaným 27,2 miliardy CNY (meziročně +44 %)
  • Local Services Group: 15,16 miliardy oproti očekávaným 15,2 miliardy CNY (meziročně +13 %)
  • Cainiao Smart Logistics Network Limited: 28,48 miliardy CNY oproti očekávaným 25,78 miliardy CNY (meziročně +24 %)
  • Cloud Intelligence Group: 28,07 miliard CNY oproti očekávaným 25,98 miliard CNY (meziročně +3 %)
  • Skupina Digital Media & Entertainment: 5,04 miliardy CNY oproti očekávaným 5,8 miliardy CNY (meziročně +18 %)
  • Ostatní: 47,02 miliardy vs. očekávaných 47,14 miliardy CNY (meziročně -7 %)
 • Upravená EBITDA: 59,57 miliardy CNY oproti očekávaným 57,27 miliardy CNY (meziročně +0,7 %)
 • Upravený čistý zisk: 47,95 miliardy CNY oproti očekávaným 47,99 miliardy CNY (meziročně -4 %)
 • Upravený EPS: 18,97 CNY oproti 18,67 CNY (19,26 CNY před rokem)

Společnost zvyšuje program zpětného odkupu o 25 miliard dolarů

Alibaba Group také oznámila, že navýší svůj program zpětného odkupu o 25 miliard USD. Rozhodnutí již schválilo představenstvo společnosti a po navýšení má společnost v rámci programu zpětného odkupu k dispozici 35,3 miliardy dolarů po dobu následujících tří fiskálních let (do března 2027). Právě oznámení o zpětném odkupu bylo pravděpodobně důvodem 5% skoku ceny akcií v předobchodní fázi obchodování v USA bezprostředně po zveřejnění výsledků. Tyto zisky však byly rychle vymazány a aktuální předobchodní kotace naznačují, že Alibaba zahájí dnešní peněžní seanci na Wall Street zhruba 4 % pod včerejším závěrem.

Pohled na graf

Podíváme-li se na graf Alibaba (BABA.US) v intervalu D1, vidíme, že se ceně nedávno podařilo prorazit nad klesající trendovou čáru i klouzavý průměr 50 seancí (zelená čára). Naděje na stimulaci poskytly tento týden čínským indexům a čínským akciím kótovaným na americkém trhu impuls, díky čemuž akcie Alibaba vyskočily nad horní hranici geometrie místního trhu. Proražení nad trendovou čáru, důležitý klouzavý průměr a místní geometrii silně naznačilo, že krátkodobý klesající trend již může být u konce a před námi je období růstu. Zpětný ráz po výnosech však může tuto tezi podrobit zkoušce.

Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Alianční (turecké) letadlo sestřelilo ruský stroj poprvé od roku 1953, jaké jsou důsledky pro finanční trhy?
  Turecko dnes ráno potvrdilo, že sestřelilo ruský stroj blízko syrsko - turecké hranice. Jedná se o první vážný inciden...
 • Alibaba čelí na akciovém trhu propadu po pozastavení IPO Ant Group
  Akcie Alibaba včera v noci uzavřely s poklesem kolem 8% jak na newyorské burze, tak na hongkongské burze poté, co regulační orgány neočekávaně pozastavily kotování její dceřiné společnosti Ant Group.
 • Alibaba dostává další ránu v podobě čínských regulací
  Státní správa pro regulaci trhu (SAMR) přichází s novými nařízeními, díky kterým chce mít Čínská vláda větší kontrolu nad tech giganty. Alibaba už letos během dubna dostala pokutu 2,8 miliardy dolarů od SAMR za zneužívání monopolního postavení na trhu od roku 2015. Čína tímto nekončí a vydává návrhy nových pravidel hlavně pro velké hráče. Obává se jejich vlivu a možnosti ovlivňovat politickou situaci v komunistické zemi?
 • Alibaba expanduje a rozjíždí kamenné obchody
  Čínský e-komerční gigant Alibaba se dál tlačí do maloobchodu nákupem, resp. vstupem 36% podílu v největším čínském obc...
 • Alibaba investuje v Turecku dvě miliardy dolarů, Erdogan chce v zemi závod Tesly
  Čínská firma Alibaba plánuje v Turecku investovat dvě miliardy dolarů (45,8 miliardy Kč). S odvoláním na dnešní oznámení turecké divize internetového prodejce o tom informovala agentura Reuters. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan požádal šéfa Tesly Elona Muska, aby v Turecku postavil závod automobilky, uvedlo ředitelství prezidentského úřadu pro komunikaci. Erdogan je ve Spojených státech na zasedání Valného shromáždění OSN.
 • Alibaba nejsledovanější událostí týdne
  Nejsledovanější událostí minulého týdne byl kromě skotského referenda o nezávislosti na Velké Británii dlouho očekávan...
 • Alibaba plánuje snížení podílu ve Weibo
  Akcie společnosti Alibaba (BABA.US) dnes ztrácejí více než 2,5 % v reakci na zprávu Bloombergu, že čínský gigant z oblasti e-commerce zvažuje prodej 30% podílu v reklamní společnosti zaměřené na sociální média Weibo (WB.US) do rukou státní společnosti Shanghai Media Group. Akcie Alibaby klesly za poslední rok o více než 50 % kvůli obavám z čínských regulací a zakleknutí tamní administrativou. Obchodníci se také obávají, že by akcie Alibaby mohly být brzo staženy z americké burzy.
 • Alibaba plánuje vstup na akciovou burzu v Číně
  Čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding pracuje na plánu nabídky svých akcií na domácím, čínském trhu. S odvoláním na informované zdroje o tom dnes informoval list The Wall Street Journal (WSJ). S akciemi Alibaby se od roku 2014 obchoduje na burze v New Yorku.
 • Alibaba pod dalším tlakem PBoC
  Akcie společnosti Alibaba (BABA.US) už druhou seanci v řadě bojují kvůli výraznému regulatornímu tlaku. V sobotu nařídila čínská centrální banka PBoC společnosti Ant Group upravit svoje podnikání tak, aby splňovala regulatorní požadavky. Nařízení přichází kvůli zvýšenému tlaku státních orgánů proti monopolním praktikám na čínském trhu. Jedná se o další úder na Alibabu, která vlastní v Ant Group třetinový podíl. Již dříve zahájil čínský regulátor šetření v Alibaba Group. V reakci společnost oznámila navýšení programu zpětného odkupu akcií na 10 mld. dolarů z 6 mld. dolarů. Oznámení však příliš nesnížilo obavy o budoucnost společnosti. Od konce října už její akcie ztratily více než 30 % ceny.
 • Alibaba pod tlakem po zrušení IPO společnosti Ant Group
  Burzy v Šanghaji a Hongkongu nečekaně zrušily primární veřejnou nabídku (IPO) akcií čínské finančně technologické společnosti Ant Group, která byla plánovaná na čtvrtek 5. listopadu. Firma dnes oznámila, že důvodem jsou některé změny v regulaci. Společnost Alibaba (BABA.US), která je matkou Ant Group, se ocitla pod tlakem. Plánované IPO ve výši přes 34,5 miliard dolarů by bylo nejvyšší v historii. Objednávky však dosáhly na neuvěřitelných 3 biliony dolarů! Dosud nejvyšší IPO společnosti Saudi Aramco dosáhlo "jen" na 25 miliard dolarů.
 • Alibaba roste o 6.0% po lepších výsledcích za Q3
  Akcie Alibaba Group Holding Ltd (BABA.US) před otevřením vyskočily o 6,0 % poté, co čínský e-commerce gigant zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí lepší, než se očekávalo, protože těžil z toho, že země uvolnila omezení COVID-19.
 • Alibaba se na základě zpráv o stěhování centrály propadá o 7 %
  Akcie společnosti Alibaba (BABA.US) se propadly o více než 7 % poté, co se objevily zvěsti, že čínský gigant v oblasti elektronického obchodu plánuje přesunout své sídlo z Číny do Singapuru. Společnost však tyto spekulace popřela a čínským médiím sdělila, že nedávné zprávy jsou "nepravdivé a jde o nedorozumění" a její sídlo se nachází v čínském Chang-čou. Společnost vysvětlila, že v novém zařízení v Singapuru budou umístěny regionální operace s obchodními partnery v jihovýchodní Asii, jako je Lazada Group.
 • Alibaba se rozdělí na šest jednotek - akcie vzrostly o více než 14 %
  Společnost Alibaba (BABA.US) včera oznámila, že v rámci reorganizace čínského giganta v oblasti elektronického obchodování rozdělí svou společnost na šest jednotek, z nichž každá bude mít možnost získat externí financování a vstoupit na burzu. Každou obchodní skupinu bude řídit vlastní generální ředitel a představenstvo. Společnost Alibaba ve svém prohlášení uvedla, že cílem tohoto kroku je "uvolnit hodnotu pro akcionáře a podpořit konkurenceschopnost na trhu". V důsledku toho akcie společnosti Alibaba na newyorské burze vystřelily o více než 14 %.
 • Alibaba, Tencent a další čínské akcie rostou
  CHNComp v úterý vzrostl o více než 4,0 % a uzavřel na nejvyšší úrovni za téměř dva měsíce, když oteplení vztahů mezi USA a Čínou po setkání Xi-Biden zastínilo neuspokojivé měsíční údaje o aktivitě druhé největší ekonomiky světa. Představitelé obou zemí během summitu G20 v Indonésii vyzvali ke snížení napětí mezi oběma zeměmi. Čínské akcie navíc rostly navzdory řadě neuspokojivých údajů o domácí ekonomice, které podtrhly údaje o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách, jež v říjnu nesplnily očekávání. Investoři navíc stále očekávají, že Peking zvýší stimulační opatření a zmírní omezení COVID, aby podpořil ekonomiku, která se potýká s problémy.
 • Alibaba trhá rekordy
  Tržby čínského prodejce Alibaba překonaly všechny předpokládané odhady. Čistý zisk této obrovské společnosti vzrostl na částku 70 miliard korun.
 • Alibaba zvažuje nabídku svých akcií v Hongkongu
  Čínský internetový obchod Alibaba Group Holding zvažuje nabídku svých akcií za 20 miliard USD (téměř 462 miliard Kč) na burze v Hongkongu. Chce tak navázat na rekordní primární nabídku akcií z roku 2014, kterou firma uskutečnila v New Yorku. Akcie firmy by se tak dostaly blíže k investorům v domácí zemi, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.
 • Alibisti búrajú pieskový hrad očakávaní
  Tento týždeň sa nesie v tradičnom „post non farm payrolls“ duchu, teda minimum makroekonomick...
 • Allan Meltzer (Carnegie Mellon University)
  Grécko sa bankrotu už nevyhne. Jedinou otázkou je ako tento bankrot nazveme. Či pravým slo...
 • Allegro v prvním čtvrtletí v Polsku dále roste a zvyšuje zisk, v Česku spustilo platformu Allegro.cz
  „Naše orientace na růst a disciplínu v oblasti nákladů se začíná vyplácet. V polské divizi jsme udrželi růst GMV a zlepšili zisk, čímž se nám podařilo úspěšně nastartovat letošní rok, ačkoliv makroekonomická situace zůstává stále velmi náročná," uvedl Roy Perticucci, generální ředitel společnosti Allegro.
 • Allianz Trade uzavřela partnerství se společností 4Trans. Ta meziročně vzrostla o 350 %
  Společnost 4Trans, fintech specializující se na finanční produkty pro logistické společnosti, uzavřela partnerství s Allianz Trade, aby malým a středním podnikům v EU nabídla přístup k bezpečným řešením financování a ochranu před možnou ztrátou příjmů. 4Trans financovala 82 000 faktur v celkové výši přes 1,8 miliard korun, což představuje 350% meziroční nárůst.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader