Ticker Tape by TradingView
Google's Bard - AI konkurent ChatGPT! 🤖
Společnost Alphabet (GOOGL.US) včera vydala aktualizaci svého bezplatného nástroje pro generativní umělou inteligenci s názvem Bard, který je vlastně přímým konkurentem nástroje ChatGPT. Bard nabízí oproti ChatGPT několik výhod, včetně:
- zcela bezplatné používání
- připojení k internetu v reálném čase
- dostupnost ve 180 zemích od včerejška
Bard však stále není dostupný v rámci Evropské unie. Na stránce podpory poskytuje společnost Google vyčerpávající seznam 180 zemí, kde je Bard v současné době dostupný, který zahrnuje různé země po celém světě, ale znatelně vylučuje všechny členské státy EU. Ačkoli společnost Google oficiálně neuvedla důvod, lze předpokládat, že souvisí s obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR). Zrovna nedávno Itálie zakázala ChatGPT kvůli podobným obavám o její soulad s regulačními požadavky.
Bard detailně:
- Znalosti ChatGPT končí v roce 2021 a zatím nemá připojení v reálném čase (ale přicházejí aktualizace), zatímco Bard již tuto funkci nabízí a je připojen k internetu v reálném čase.
- podporuje hlasový vstup, což uživatelům umožňuje komunikovat verbálně a nespoléhat se pouze na textovou interakci
- umožňuje přímý export vygenerovaného textu, včetně možnosti exportovat jej jako e-mail.
- odpovídá na otázky o nejnovějších událostech a o populárních burzovních společnostech s podrobným zdůvodněním
- více návrhů odpovědí, které uživatelům poskytují tři možnosti, z nichž si mohou vybrat
- možnost psát a vysvětlovat kód ve více než 20 programovacích jazycích.
- návrh výsledků vyhledávání na Googlu, který uživatelům pomáhá při dalším výzkumu a rychlém ověřování zdrojů, což je funkce, která v ChatGPT chybí.
Vzhledem k rozsáhlé nabídce produktů společnosti Google, včetně Map Google a Gmailu, je Bard s těmito službami bezproblémově integrován. Uživatelé mohou pomocí služby Bard plánovat výlety a objevovat nejlepší místa k návštěvě na základě aktuálních informací. Kromě toho Bard umožňuje exportovat odpovědi přímo do návrhů Gmailu.
Společnost Google dále představila novou funkci nazvanou Immersive View. Díky využití technologie umělé inteligence vytváří funkce Immersive View velmi detailní zobrazení místa pomocí miliard sešitých panoramatických snímků. Uživatelé si tak mohou virtuálně prohlédnout dané místo ještě předtím, než ho fyzicky navštíví, a zlepšit tak poznávání světa prostřednictvím svých zařízení - tato funkce bude v aplikaci Mapy Google teprve k dispozici.
Příklady velkých společností, které se rozhodly pro generativní umělou inteligenci ve službě Google Cloud:
- Canva: Využívá generativní umělou inteligenci Google Cloud pro jazykový překlad, aby podpořila uživatele, kteří nemluví anglicky.
- Deutsche Bank: Vyzkoušela generativní AI Google a rozsáhlé jazykové modely, aby poskytla informace finančním analytikům, zlepšila provozní efektivitu a bezpečnost dat
- Uber: Vyvíjí generativní umělou inteligenci pro chatboty pro zákaznické služby a asistenční funkce pro agenty s cílem zvýšit spokojenost zákazníků a efektivitu nákladů.
Odvětví generativní umělé inteligence:
V roce 2022 se odhaduje, že globální trh s generativní umělou inteligencí v podnikání bude mít hodnotu 1,2 miliardy USD. USD, přičemž se předpokládá, že během prognózovaného období 2023-2032 poroste složenou roční mírou růstu 33,5 % a do roku 2032 dosáhne očekávané hodnoty 21,6 mld.
Ačkoli společnost Google nezveřejnila prognózy růstu svého nového produktu, investoři mohou odhadnout jeho potenciál na základě prognóz společnosti ChatGPT. ChatGPT dosáhla pozoruhodného úspěchu, když za pouhé dva měsíce dosáhla 100 milionů aktivních uživatelů. Společnost OpenAI předpovídá, že ChatGPT letos vygeneruje 200 milionů dolarů a v roce 2024 by měl dosáhnout 1 miliardy dolarů.
Závod o umělou inteligenci se stále rozvíjí, protože do tohoto odvětví vstupují velké technologické společnosti. Generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman soukromě vyjádřil aspiraci získat v příštích letech až 100 miliard dolarů. Tyto finanční prostředky by byly určeny na rozvoj generativní AI a umožnily by jí zlepšit vlastní schopnosti.

Akcie společnosti Alphabet (GOOGL.US) obnovily růstový trend po několika pozitivních oznámeních, včetně nedávné aktualizace společnosti Bard a silného zisku za 1. čtvrtletí. V únoru došlo k období panického prodeje ze strany investorů, když společnost Google na konferenci původně představila svůj generativní model umělé inteligence Bard. Akce byla vnímána jako neúspěch, protože umělá inteligence nepracovala podle očekávání a poskytovala nesprávné odpovědi. Nicméně díky významné aktualizaci, která od té doby proběhla, se nyní nálada vůči společnosti mění zpět na pozitivní.
Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Daně | Export | Akcie | MIFID | Riziko | Trend | Výkonnost | Doporučení | USD | XTB | Investoři | EU | Deutsche Bank | Investiční strategie | Finanční prostředky | Investiční | Investiční doporučení | Trh | Předpověď | ROCE | Itálie | Komise | Podnikání | Miliardy dolarů | Alphabet | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Akcie společnosti | Finanční situace | GOOGL | Generální ředitel | Miliardy | Globální trh | Rozvoj | Prognózy | Členské státy EU | Státy EU | Nálada | Uber | Poradenství | Komunikace | Google | 100 miliard dolarů | Situace | Potenciál | Umělá inteligence | Bezpečnost | Členské státy | CL | Umělé inteligence | JDE | Unie | Technologické společnosti | Společnost XTB | Nařízení | Akcie společnosti Alphabet | Růstový trend | Alphabet (GOOGL.US) | GOOGL.US | Technologie | AI | Odvětví | Společnosti | Neúspěch | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Miliardy USD | Společnost Google | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Konkurent | ChatGPT | OpenAI | Společnost OpenAI | Bard | Velké technologické společnosti | Spokojenost |
Čtěte více
-
Google obdržel od EU pokutu 2,95 mld. EUR za zneužití dominantního postavení
Technologický konglomerát Alphabet obdržel od Evropské unie pokutu ve výši 2,95 mld. EUR za zneužití dominantního postavení jejich nástrojů pro reklamní technologie. -
Google plánuje investovat 15 mld. USD do AI datového centra v Indii
Technologická společnost Google, spadající pod konglomerát Alphabet, plánuje investovat v příštích pěti letech přibližně 15 mld. USD do vybudování AI infrastruktury v jižní Indii. -
Google Play a krádež kryptoměn
V Google Play se objevilo mnoho zavirovaných aplikací. Podvodné aplikace na Google Play se snažily krást kryptoměny. Jedna z nich zneužívá název hardwarové peněženky známé jako Trezor. -
Google pod tlakem 📉 100 miliard dolarů kapitalizace Alphabetu vymazáno kvůli chybě AI
Investoři dnes pokračovali v intenzivním výprodeji akcií společnosti Alphabet (GOOGL.US) po včerejší chybě chatbota s umělou inteligencí Bard (laMDA), konkurenta ChatGPT (GPT-3). To ukazuje, jak velkou pozornost umělá inteligence a vše, co s ní souvisí, v poslední době přitahuje: -
Google posílí v USA svůj vyhledávač o generativní umělou inteligenci
Výsledky vyhledávání na Googlu se nyní budou zobrazovat ve formě odpovědí napsaných technologií generativní umělé inteligence (AI) nad odkazy na webové stránky. Je to největší změna ve vyhledávači od jeho vzniku. Služba bude od tohoto týdne dostupná všem uživatelům v USA. Oznámil to na konferenci pro vývojáře generální ředitel Googlu a jeho mateřské firmy Alphabet Sundar Pichai. -
Google pracuje na smart screen soupeři pro Echo Show od Amazonu
Z více zdrojů přichází informace, že Google pracuje na table top smart screenu pro video volání, který bude soupeřem pro Echo Show od Amazonu. Zařízení by mohlo pomoci společnosti udržet tempo v závodě o domácí smart trh poté, co Amazon odhalil nová Echa a Facebook pokračuje v práci na video calling screenu s názvem “Aloha”. -
Google předkládá nápravná opatření Evropské komisi poté, co mu byla uložena pokuta 2,95 miliardy eur za ad‑tech
Společnost Google předložila European Commission návrh nápravných opatření po rozhodnutí v září uložit jí pokutu ve výši 2,95 miliardy eur (cca 3,42 miliardy USD) za údajné protisoutěžní praktiky v oblasti reklamních technologií. Místo prodeje částí svého byznysu však Google navrhuje provozní změny, jež mají řešit regulační výtky. -
Google přestal ve své službě News zobrazovat weby ruských státních médií
Americká internetová společnost Google přestala ve své službě Google News (Zprávy Google) zobrazovat weby médií financované ruským státem. Platí to mimo jiné pro televizi RT, zpravodajský server Sputnik nebo pro tiskovou agenturu TASS. Nějaký čas ale potrvá, než se změna plně projeví ve všech zemích a systémech, sdělila dnes ČTK česká pobočka Googlu. -
Google přidává funkci odpočítávání sloučení Etherea, o které raketově roste celosvětový zájem
Prohlížeč Google přidal funkci odpočítávání pro nadcházející sloučení Etherea, protože globální zájem o upgrade přední platformy pro chytré smlouvy prudce vzrostl. -
Google Quantum Echoes – průlom v kvantovém počítání
Google dnes oznámil průlomový algoritmus s názvem Quantum Echoes, jehož výsledky byly publikovány v časopise Nature. Algoritmus běžel na kvantovém čipu Willow a prokázal 13 000násobnou výpočetní výhodu oproti nejrychlejšímu superpočítači světa. Výpočty, které by superpočítači Frontier trvaly 3,2 roku, zvládl Willow za něco málo přes dvě hodiny. -
Google stahuje antimonopolní stížnost vůči Microsoftu poté, co EU spustila vlastní šetření
Společnost Google ve čtvrtek oficiálně stáhla svou antimonopolní stížnost podanou proti Microsoft ve věci cloudových licencí. Důvodem je nedávné rozhodnutí European Commission (Evropská komise, EK), která zahájila rozsáhlé šetření cloudových služeb — včetně Microsoft Azure a Amazon Web Services (AWS) — v rámci uplatnění pravidel nového zákona digitalního trhu, známého jako Digital Markets Act (DMA). -
Google testuje novou technologii podobnou Snapchatu
Google vytváří novou technologii, kterou mohou mediální společnosti využít pro tvorbu příběhů podobných těm na platformě „Discover“ od Snapchatu. Projekt pojmenovaný „Stamp“ je v raných fázích testování s vydavateli, řekla osoba seznámena s tímto projektem pod podmínkou anonymity. -
Google údajně zaplatí 2,4 mld. USD za licenci na technologie startupu Windsurf a najme si jeho CEO
Dceřiná společnost Google, spadající pod technologický konglomerát Alphabet, údajně zaplatí 2,4 mld. USD za licenci na technologii startupu Windsurf, který se zabývá kódováním za pomocí umělé inteligence, a najme si jeho generálního ředitele a některé další zaměstnance. -
Google unikl tvrdým antimonopolním postihům – zachová si Chrome i dohodu s Applem, ale musí sdílet data
Soudce amerického federálního soudu Amit P. Mehta rozhodl, že i když Google musí ukončit exkluzivní smlouvy o výchozím nastavení vyhledávače, nebude nucen oddělit prohlížeč Chrome ani zrušit svou lukrativní dohodu s Applem. Google zároveň musí poskytnout přístup k některým vyhledávacím datům konkurentům, aby jim umožnil efektivněji konkurovat. -
Google uvádí AI agenty do popředí aktualizace Gemini
Společnost Google představila druhou generaci svého AI modelu Gemini, která klade důraz na pokročilé autonomní schopnosti v nových aplikacích, včetně využití v inteligentních brýlích. Generální ředitel Sundar Pichai označil toto období za počátek „nové éry agentů“, kde virtuální asistenti mohou porozumět, předvídat a jednat jménem uživatelů. -
„Google vs. Huawei“. A evropské země zavádějí digitální daň
Trumpova administrativa vytahuje kanón. Na Čínu udeřila dalšími cly. Chystá se brzy zatížit cly celý čínský dovoz. A zejména: „jde po krku“ konkrétním čínským firmám, zejména Huawei. Firmám, které Washington nazře jakožto bezpečnostní hrozbu pro Spojené státy, bude napříště upřena možnost Americe své zboží prodávat. To zaprvé. Zadruhé, Trump dává zmíněnou Huawei na černou listinu. To v praxi značí, že firma nebude moci od amerických společností nakupovat klíčové komponenty svých výrobků. První už ruší své dodávky a podporu Huaweii, ať jde o dodavatele čipů typu Qulacommu nebo dodavatele softwaru typu Googlu. -
Google vyhrál klíčový soudní proces: Chrome i Android zůstávají v rukou firmy
V roce 2023 započal ostře sledovaný soudní spor mezi Googlem a americkým ministerstvem spravedlnosti (DOJ), které požadovalo bezprecedentní opatření. Ve hře byl dokonce nucený prodej vlajkového prohlížeče Chrome, který je nenahraditelným pilířem online ekosystému. Pro Alphabet by to znamenalo zásah do obchodního modelu a reálné ohrožení dominantního postavení. Během 2. zářijového dne však přišel moment, který mnozí na Wall Street označují za přelomový. -
Google vyhrál u soudu EU spor o pokutu 1,49 miliardy eur za omezování konkurence
Americká internetová společnost Google ze skupiny Alphabet vyhrála u soudu Evropské unie spor o pokutu 1,49 miliardy eur (bezmála 38 miliard Kč). Soudní dvůr EU to dnes oznámil v tiskové zprávě s tím, že evropské regulační orgány pochybily. Firma se u soudu bránila obvinění, že omezuje konkurenci na trhu s internetovou reklamou. Pokutu dostala od Evropské komise před pěti lety. -
Google vyvíjí vlastní blockchain
Dnes se objevila zpráva, že Google pracuje na vlastním blockchainu, který se bude využívat pro platební systémy. Projekt je v tuto chvíli ve fázi uzavřeného testování. -
Google začal mazat neaktivní uživatelské účty
Internetová firma Google začala kvůli bezpečnosti rušit neaktivní uživatelské účty, tedy ty, ke kterým se nikdo nejméně dva roky nepřipojil. Plánované mazání se týká pouze osobních účtů a nedotkne se účtů s aktivním YouTube kanálem, s existujícím peněžním kreditem nebo vlastníků aplikace v obchodě GooglePlay. Uživatelé s neaktivními účty dostanou před samotným smazáním upozornění na e-mail i na záložní e-mailovou adresu pro obnovení. Vyplývá to z informací, které Google poskytl ČTK. Kolik účtů bude v Česku zrušeno, nedokáže firma podle mluvčí Alžběty Houzarové říci.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
Má smysl mít jinou strategii na challenge a na live účet u prop firmy?
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
Má smysl mít jinou strategii na challenge a na live účet u prop firmy?
Denní kalendář událostí
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA prodeje existujících domů
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA prodeje existujících domů
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Tisk: USA chtějí přesvědčit čtyři země, aby opustily EU
EU hodlá zavést clo tři eura na balíky v hodnotě do 150 eur
Analytici na posledním jednání ČNB roku nečekají změnu úrokových sazeb
Americké akcie oslabily v čele s technologiemi, naopak se dařilo konopí
Akcie konopných firem prudce zpevňují po zprávě, že Trump chce uvolnit zákaz
Forex: LSEG otevřela short na GBP/USD
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX stoupl o 1,7 procenta
Pražská burza zakončila týden na novém maximu, dnes jí pomohly akcie VIG
Forex: Dolar mírně posiluje, i tak ale směřuje ke třetímu týdennímu poklesu za sebou
Forex: Koruna v závěru pracovního týdne oslabila k euru i dolaru
Tisk: USA chtějí přesvědčit čtyři země, aby opustily EU
EU hodlá zavést clo tři eura na balíky v hodnotě do 150 eur
Analytici na posledním jednání ČNB roku nečekají změnu úrokových sazeb
Americké akcie oslabily v čele s technologiemi, naopak se dařilo konopí
Akcie konopných firem prudce zpevňují po zprávě, že Trump chce uvolnit zákaz
Forex: LSEG otevřela short na GBP/USD
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX stoupl o 1,7 procenta
Pražská burza zakončila týden na novém maximu, dnes jí pomohly akcie VIG
Forex: Dolar mírně posiluje, i tak ale směřuje ke třetímu týdennímu poklesu za sebou
Forex: Koruna v závěru pracovního týdne oslabila k euru i dolaru
Blogy uživatelů
Nejlepší prop trading účty v roce 2025
Týden na S&P 500: Proražení na nová maxima nebylo potvrzeno
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a USD/CAD
Výprodej dluhopisů ohrožuje investory
Proč jednoduchá pravidla mnohdy fungují líp
Rozhodnuto! Jaký bude zbytek roku na trzích?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (12. 12. 2025)
Které ETF koupit, když jsou americké akcie drahé?
Praktické okénko: Svižný obchod na akciovém indexu NASDAQ
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (D1–H1)
Nejlepší prop trading účty v roce 2025
Týden na S&P 500: Proražení na nová maxima nebylo potvrzeno
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a USD/CAD
Výprodej dluhopisů ohrožuje investory
Proč jednoduchá pravidla mnohdy fungují líp
Rozhodnuto! Jaký bude zbytek roku na trzích?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (12. 12. 2025)
Které ETF koupit, když jsou americké akcie drahé?
Praktické okénko: Svižný obchod na akciovém indexu NASDAQ
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (D1–H1)
Forexové online zpravodajství
Bortí se plán Evropské komise převést peníze z ruských rezerv Ukrajině. Proti jsou Belgie, Francie, Evropská centrální banka, Japonsko, Spojené státy, ale také Maďarsko, Slovensko či i Česko
Končí první česká vláda od přelomu milénia, za jejíhož působení se Česku nezlepšilo ratingové hodnocení zadluženosti. Nejvýrazněji se zlepšilo za vlád Špidlovy a Babišovy, plyne z dat světových ratingových agentur
Vztahy mezi USA a Běloruskem se přelomově oteplují. Washington s okamžitou platností ruší sankce na běloruský potaš, věří ve zrušení všech dalších sankcí vůči Minsku
Česko coby šestý světový tygr? Kdeže, jde o klamání veřejnosti, které pramení buď z politicky motivované manipulace, nebo z neznalosti
Amerika končí týden v červeném
Bloomberg: Strnad chce z Czechoslovak Group udělat evropského lídra
Křetínského EP Equity Investment koupila vlastníka AAA Auto a Mototechny
Technologie pod tlakem
Denní shrnutí: Konec týdne v červených číslech, technologická rally slábne
Tři trhy, které je třeba sledovat příští týden (12. 12. 2025)
Bortí se plán Evropské komise převést peníze z ruských rezerv Ukrajině. Proti jsou Belgie, Francie, Evropská centrální banka, Japonsko, Spojené státy, ale také Maďarsko, Slovensko či i Česko
Končí první česká vláda od přelomu milénia, za jejíhož působení se Česku nezlepšilo ratingové hodnocení zadluženosti. Nejvýrazněji se zlepšilo za vlád Špidlovy a Babišovy, plyne z dat světových ratingových agentur
Vztahy mezi USA a Běloruskem se přelomově oteplují. Washington s okamžitou platností ruší sankce na běloruský potaš, věří ve zrušení všech dalších sankcí vůči Minsku
Česko coby šestý světový tygr? Kdeže, jde o klamání veřejnosti, které pramení buď z politicky motivované manipulace, nebo z neznalosti
Amerika končí týden v červeném
Bloomberg: Strnad chce z Czechoslovak Group udělat evropského lídra
Křetínského EP Equity Investment koupila vlastníka AAA Auto a Mototechny
Technologie pod tlakem
Denní shrnutí: Konec týdne v červených číslech, technologická rally slábne
Tři trhy, které je třeba sledovat příští týden (12. 12. 2025)
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 25. října pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů
Cardano zaznamenalo masivní nárůst drobných investorů
Pražská burza v úvodu obchodování bez výrazné změny
GBP
Koruna i přes slabší inflaci úspěšně posiluje
Eurozóna už Česku není elitním klubem. V pátek se zhoršil rating Francie, Estonska, Lotyšska i Litvy, kteréžto země všechny platí eurem, zatímco český rating se stále zlepšuje
Jak 28. ledna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 10. září (seance v USA)
Večerné zhrnutie
FX sumarizácia Európy
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 25. října pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů
Cardano zaznamenalo masivní nárůst drobných investorů
Pražská burza v úvodu obchodování bez výrazné změny
GBP
Koruna i přes slabší inflaci úspěšně posiluje
Eurozóna už Česku není elitním klubem. V pátek se zhoršil rating Francie, Estonska, Lotyšska i Litvy, kteréžto země všechny platí eurem, zatímco český rating se stále zlepšuje
Jak 28. ledna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 10. září (seance v USA)
Večerné zhrnutie
FX sumarizácia Európy
Blogy uživatelů
Apofenie dat: Zkreslení, kvůli kterému přichází obchodníci o peníze
Týden na S&P 500: Proražení na nová maxima nebylo potvrzeno
Multitimeframe analýza: 26.3.2024 Měď
Elliottovy vlny: EUR/USD, index DAX, S&P 500, USD/JPY, GBP/USD a ZLATO
Multitimeframe analýza: 23.1.2025 ropa BRENT
Veľký potenciál na ETH/USD. Prečo?
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
VIP seminář: Interbank indikátor zdarma
Proč by mohl snížit ve čtvrtek Mario Draghi úrokové sazby?
Santova rally letos vyčkává
Apofenie dat: Zkreslení, kvůli kterému přichází obchodníci o peníze
Týden na S&P 500: Proražení na nová maxima nebylo potvrzeno
Multitimeframe analýza: 26.3.2024 Měď
Elliottovy vlny: EUR/USD, index DAX, S&P 500, USD/JPY, GBP/USD a ZLATO
Multitimeframe analýza: 23.1.2025 ropa BRENT
Veľký potenciál na ETH/USD. Prečo?
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
VIP seminář: Interbank indikátor zdarma
Proč by mohl snížit ve čtvrtek Mario Draghi úrokové sazby?
Santova rally letos vyčkává
Vzdělávací články
Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading
VIP zóna FXstreet.cz zajistila v červnu 2025 klientům velmi ziskový měsíc
Investiční výhled pro rok 2019
Měny v Brazílii mají jepičí život. Současný real je už devátý pokus o stabilní platidlo
7 kroků ke stabilně ziskovému tradingu + Infografika
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za červenec
Jak získat sbírku vysoce účinných trading strategií ZDARMA?
Faktory, které kazí vaši vědomou praxi
Dividendy: Dividendové strategie (8. díl)
Obchodujete pouze manuálně? Ztrácíte svůj drahocenný čas!
Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading
VIP zóna FXstreet.cz zajistila v červnu 2025 klientům velmi ziskový měsíc
Investiční výhled pro rok 2019
Měny v Brazílii mají jepičí život. Současný real je už devátý pokus o stabilní platidlo
7 kroků ke stabilně ziskovému tradingu + Infografika
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za červenec
Jak získat sbírku vysoce účinných trading strategií ZDARMA?
Faktory, které kazí vaši vědomou praxi
Dividendy: Dividendové strategie (8. díl)
Obchodujete pouze manuálně? Ztrácíte svůj drahocenný čas!
Tradingové analýzy a zprávy
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 8.6.2023
Ropa WTI - Intradenní výhled 27.7.2022
Jihokorejský hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí stoupl o 1,7 procenta
Kanada zvyšuje svou úrokovou sazbu
Meziměsíční růst průmyslové výroby v EU v červnu zpomalil na 0,6 procenta
USD/JPY - Intradenní výhled 2.5.2019
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 17.6.2025
Růst mezd v USA výrazně zrychlil
Forex: NZD/USD testuje support trendové linie
Index DAX - Intradenní výhled 11.6.2019
Zemní plyn (NYMEX) - Intradenní výhled 8.6.2023
Ropa WTI - Intradenní výhled 27.7.2022
Jihokorejský hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí stoupl o 1,7 procenta
Kanada zvyšuje svou úrokovou sazbu
Meziměsíční růst průmyslové výroby v EU v červnu zpomalil na 0,6 procenta
USD/JPY - Intradenní výhled 2.5.2019
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 17.6.2025
Růst mezd v USA výrazně zrychlil
Forex: NZD/USD testuje support trendové linie
Index DAX - Intradenní výhled 11.6.2019
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Páteční propad poslal americké akcie za týden hlouběji do minusu
Libra může překvapit
Mark Spitznagel: Poslední z medvědů
Jak nechat své zisky v tradingu růst?
Je rally na ropě udržitelná?
Peníze se nedělají počtem obchodů, ale jejich objemem
Rozhovor s Andy Tannerem, úspěšným obchodníkem
Výhľad forex tradera na EUR/AUD, NZD/USD a USD/CAD
Príde na Bitcoine výplach?
EUR/USD
Páteční propad poslal americké akcie za týden hlouběji do minusu
Libra může překvapit
Mark Spitznagel: Poslední z medvědů
Jak nechat své zisky v tradingu růst?
Je rally na ropě udržitelná?
Peníze se nedělají počtem obchodů, ale jejich objemem
Rozhovor s Andy Tannerem, úspěšným obchodníkem
Výhľad forex tradera na EUR/AUD, NZD/USD a USD/CAD
Príde na Bitcoine výplach?



