Pátek 19. duben 2024 01:21
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei SwiftTrader

V Miami se koná největší kryptoměnová konference na světě

08.04.2022 17:48  Autor: Virarosi  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Desítky tisíc nadšenců do Bitcoinu jsou v Miami na konferenci Bitcoin 2022, která potrvá do této soboty. Na této konferenci o kryptoměnách, která je největší na světě, vystoupí na několika pódiích přes 300 řečníků. Většinu z těchto prezentací bude možné sledovat zdarma díky živému vysílání na YouTube.

Na letošním seznamu řečníků je z USA senátorka Cynthia Lummisová, tenisová šampionka Serena Williamsová, investor ze Shark Tank Kevin O’Leary, psycholog a profesor Jordan Peterson, hvězda NFL Aaron Rodgers, salvadorský prezident Nayib Bukele a spousta dalších.

Mimo těchto prezentací na hlavním pódiu a recesních zasedání má více než 70 organizací na místě stánky, které plánují svá oznámení v následujících dnech. Loni se například prezident Bukele dostal na titulní stránky novin, když oznámil, že Salvador přijme Bitcoin jako zákonné platidlo.

Konference je jedním ze spousty způsobů, jak starosta Miami používání kryptoměn podporuje. V listopadu roku 2021 byl starostou Miami znovu zvolen 44letý Frances Suarez. Suarez má v plánu udělat z Miami hlavní město kryptoměn a aktivně vede kampaň na pro-kryptoplatformě. Následně se z něj stal první americký politik, který přijal plat v BTC. Suarez byl jako starosta jedním z nejhorlivějších politických zastánců kryptoměn v USA. 

V loňském roce přišel Suarez s myšlenkou vydat na platformě CityCoin kryptoměnu „MiamiCoin“, která bude použita k placení obecních stavebních projektů místo tradičních dluhopisů. Mohla by být využita i pro případný výběr městských daní. Loni v říjnu Suarez oznámil, že hodlá komisi města Miami předložit návrh, který by městským úředníkům umožnil, aby si sami zvolili, zda by chtěli dostat zaplaceno i v Bitcoinu.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Vlna zdražování nabírá na síle
    „Centrální instituce reagovaly na pandemii rozhazováním peněz na všechny strany. Ve stejné době však docházelo k pozastavování výrobních kapacit, což snížilo množství produktů na trhu. Nemůžeme se proto divit, že nyní narůstá inflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Vlnová analýza EUR/USD na 12. února: Co můžeme očekávat od nového obchodního týdne?
    Ze střednědobého pohledu se na měnovém páru EUR/USD vytváří prodloužená korekce (B), která má podobu dvojité klikaté vlny W-X-Y. Dílčí vlny W a X jsou již zcela dokončeny, zatímco poslední aktivní vlna Y se stále vyvíjí.
  • Vlnová analýza GBP/USD na 13. února: Důležité období pro otevření krátkých pozic
    Analýza vývoje situace na měnovém páru GBP/USD na čtyřhodinovém časovém rámci. Z dlouhodobého hlediska se může vytvořit výrazná korekce (B) s komplexní vnitřní strukturou v podobě trojité cik-cak vlny. Je označena pěti dílčími vlnami W-X-Y-X-Z. V současné době dochází k formování poslední aktivní dílčí vlny Z.
  • Vlnová analýza měnového páru USD/JPY na 12. března: Vytváří se silný medvědí impuls – příznivé období pro prodej
    Podle aktuálního grafu měnový pár USD/JPY dokončil globální aktivní vlnu (W) v rámci potenciální dvojité cik-cak vlny (W)-(X)-(Y). Vlna (W) měla podobu standardní cik-cak vlny A-B-C. Na posledním segmentu grafu pozorujeme vývoj nového medvědího trendu.
  • Vlnová analýza pro pár BTC/USD na 1. března: Býčí cyklus v plném proudu
    Bitcoin roste už třetí den po sobě a dnes dosáhl maxima 64 000 USD z listopadu 2021. Je vysoce pravděpodobné, že býci budou trh dál tlačit k rekordním maximům 68 604,75 a ještě výš.
  • Vloni stavební produkce klesla, letos již mírně poroste
    Stavebnictví zakončilo loňský rok povzbuzující zprávou, produkce totiž vykázala meziměsíční nárůst o 1,3 %. Za tímto číslem se ovšem skrýval rozdílný vývoj v obou hlavních kategoriích. Povzbudivá byla dynamika produkce pozemního stavitelství (+2,6 % m/m), naopak u inženýrského stavitelství produkce klesla (-1,9 % m/m). Z meziročního pohledu došlo ke zmírnění poklesu z listopadových -6,5 % na prosincových -4,6 %. Pozemní stavitelství bylo v prosinci meziročně níže o 1,3 % (očištěno o efekt rozdílného počtu pracovních dní), u toho inženýrského byl pokles mnohem výraznější (-12,5 %).
  • V loňském roce ČSOB získala přes 100 000 nových klientů, lidé i firmy více využívají virtuální asistentku Kate
    Skupina ČSOB v roce 2022 zvýšila objemy úvěrů, vkladů i spravovaných aktiv klientů. Potvrdila tím pozici lídra trhu. Počet klientů se meziročně zvýšil o 115 tisíc, čistý zisk skupiny dosáhl 17,5 miliard korun, resp. 19,7 miliard při započtení ČSOB Pojišťovny.
  • V loňském roce klesaly reálné mzdy. Letošní rok přinese zlepšení
    „Vzhledem k pokračujícímu pnutí na trhu práce lze očekávat, že nominální mzdy v letošním roce porostou podobným tempem jako v loňském roce. Růst nominálních mezd však letos již nebude odmazán vysokou inflací, takže se zaměstnanci dočkají i růstu reálných mezd,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • V loňském roce si investoři spálili prsty
    Rok 2018 byl bez nadsázky pro většinu investorů a portfolio manažerů výjimečný, ale ne v pozitivním slova smyslu. Stav by se dal shrnout slovy: „Skoro nic nefungovalo.“ V loňském roce 93 procent ze všech sedmdesáti tříd aktiv přineslo negativní výnosy (měřeno americkým dolarem). To se nestalo ještě nikdy v historii (tedy za posledních 100 let, odkdy Deutsche bank výkon sedmdesáti různých tříd aktiv sleduje). Šok a zklamání investorů bylo umocněno tím, že v roce 2017 pouhé jedno procento tříd aktiv přineslo negativní výnosy. Zjednodušeně řečeno – předloni „rostlo téměř vše“, zatímco loni před poklesy „nebylo kam utéct“.
  • V Maďarsku se hroutí zásobování palivy, panikařící motoristé tvoří u pump dlouhé fronty, aby mohli koupit něco málo „na příděl“. Situací je ohroženo třeba i sousední Slovensko
    Maďarský trh s pohonnými hmotami se v těchto hodinách hroutí nevídaným způsobem. Vláda premiéra Viktora Orbána se tak ocitá pod dosud nesilnějším tlakem, aby zrušila své více než rok trvající zastropování cen paliv.
  • V minovém poli
    Hladké přistání české ekonomiky: Česká ekonomika zpomaluje pod vlivem negativního vývoje v zahraničí. Trh práce ale zůstává napjatý a nadále podporuje mzdový růst a spotřebu domácností. Inflace na začátku roku vystřelila a bude v jeho průběhu zpomalovat. Pod dvě procenta by se ale dostat neměla.
  • V minulém týdnu se kurz EUR/USD pohyboval bez výraznějšího trendu
    V minulém týdnu se pozornost investorů na hlavních trzích zaměřila především na jednání ohledně Řecka. Vyjednávání byla několikrát...
  • V minulém týdnu zdražil benzín mnohem výrazněji než nafta. Neklamný to znak, že končí zima
    Pohonné hmoty v Česku v minulém týdnu opět zdražily, nafta však výrazně méně než benzín. Benzín Natural 95 v posledních sedmi dnech zdražil o osmnáct haléřů na 30,93 koruny za litr. Cena nafty stoupla pouze o dva haléře na 31,49 koruny za litr.
  • V najbližších týždňoch by mali byť ceny PHM na Slovensku stabilizované
    Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa mierny nárast, ktorý bol primárne spôsobený výbuchom v Libanone, pretože sa objavili špekulácie, že mohlo ísť o útok, čo by mohlo ohroziť svetové dodávky ropy. Aj napriek tomu sú však ceny ropy od začiatku júna stabilizované, čo by malo naznačovať, že žiadne výrazné cenové výkyvy na čerpacích staniciach by sme v najbližších týždňoch nemali zaznamenať. Situácia na trhu s ropou je v súčasnosti do značnej miery neistá, nakoľko vďaka pokračujúcemu sa šíreniu koronavírusu je ohrozené hospodárske oživenie, no na druhej strane, vlády a centrálne banky pumpujú do ekonomiky množstvo likvidity v snahe podporiť hospodárske oživenie.
  • V najbližších týždňoch by mali byť ceny PHM na Slovensku stabilizované
    Ceny ropy zaznamenali počas minulého týždňa mierny nárast, ktorý bol primárne spôsobený pokračujúcim poklesom zásob ropy v USA, čo môže naznačovať oživovanie dopytu. V prípade, ak americká ekonomika bude podporená plánovanými fiškálnymi stimulmi v objeme prinajmenšom jedného bilióna dolárov, dá sa očakávať nárast spotreby v krajine, čo bude mať priamy dopad na rast cien ropy. Avšak na druhej strane netreba zabúdať ani na pokračujúce sa šírenie pandémie koronavírusu, čo vedie k postupnému obnovovaniu blokovacích opatrení v mnohých krajinách. To vedie k znižovaniu spotreby ropy vo svete. Výsledný vývoj na trhu s ropou bude teda závisieť od miery zavedených blokovacích opatrení, čo bude priamo ovplyvňovať vývoj svetového hospodárstva. Vyhliadky sú zatiaľ zmiešané.
  • V neděli přichází embargo EU na ruské ropné produkty, akcie evropských rafinérií letí vzhůru, protože investoři sází na citelné zdražení dieselových paliv. Hrozí opět nafta v ČR za 50 Kč/l?
    Už tuto neděli vstupuje v platnost embargo EU na dovoz ruských ropných produktů, včetně třeba motorové nafty. EU tak vedle ruské ropy, jejíž dovoz námořní cestou zapovídá už od loňského 5. prosince, bude embargovat také právě produkty z ní. Rusko tudíž definitivně ztratí svůj největší vývozní trh pro ropu a ropné produkty.
  • V nejbližší době chce Rusko legalizovat těžbu BTC
    Rusko vidí příležitost v Bitcoinu, kvůli sankcím, které tuto zemi dostávají do globální izolace. Zástupci země poté naznačili, že jsou ochotni přijímat tuto kryptoměnu i jako způsob platby za ropu a plyn.
  • V nejbližších dnech proběhne druhé kolo jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Dolar zůstane celosvětově žádaný
    Poptávka po bezpečných aktivech zůstane v blízké době silná. Ceny zlata jsou na vzestupu. Americký dolar nicméně v pondělí krátce oslabil, když hráči na trhu čekali na výsledek rusko-ukrajinských rozhovorů. Jednání pravděpodobně konflikt nevyřeší, ale ochota stran jednat lehce zmírňuje obavy trhu. V nadcházejících dnech se očekává druhé kolo rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou. Představitelé obou stran se vrátili do svých hlavních měst k dalším konzultacím.
  • Vnější rizika podle guvernéra ČNB přetrvávají
    Podle guvernéra ČNB J. Rusnoka se od březnového zasedání příliš nezměnilo. Rizika z vnějšího prostředí přetrvávají stejně jako rychlý domácí růst mezd a proinflační tlaky. Podle jeho slov odsunutí Brexitu nemírní s tím spojená rizika, což je v rozporu s předchozím vyjádřením jeho kolegy T. Holuba, který to naopak považuje za příležitost zvýšit úrokové sazby. Celkově tak guvernér váha mezi zvýšením a stabilitou sazeb na květnovém zasedání. Podle našeho názoru by právě nová prognóza centrální banky měla většinu bankovní rady přesvědčit pro zvýšení sazeb už v květnu. Koruna na vyjádření nereagovala a zanedbatelné zisky si připsala až v průběhu dne. Zbytek regionu naopak mírně oslabuje.
  • V německém autoprůmyslu hrozí podle experta rozsáhlé propouštění
    V německém automobilovém průmyslu hrozí kvůli koronavirové krizi zánik více než 100.000 pracovních míst. Uvedl to podle agentury DPA odborník na automobilový průmysl Ferdinand Dudenhöffer. Výroba automobilů a automobilových součástek v Německu nyní zaměstnává zhruba 830.000 lidí, připomíná agentura. Na německém automobilovém průmyslu je závislá i řada českých podniků.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
eTrader
FinFX broker
LYNX
reklama
InstaForex ETF