Ticker Tape by TradingView
Odklad hlasování o Banca Generali: Mediobanca získala čas, ale opozice sílí
Akcie Mediobanca se po víkendovém odkladu hlasování o akvizici Banca Generali obchodují pod zvýšeným napětím. Dle čtyř zdrojů obeznámených se situací bylo hlasování posunuto na 25. září, protože hrozila porážka návrhu kvůli posílení pozic odpůrců akvizice. Odpůrci dohromady získali téměř 11% podíl, což by spolu s neúčastí dalších investorů mohlo znamenat ztrátu podpory až 40 % akcionářského kapitálu.
Klíčovými hráči proti dohodě jsou Francesco Gaetano Caltagirone a Delfin, investiční skupina zesnulého miliardáře Leonarda Del Vecchia. Oba zároveň drží podíly ve státem podporované bance MPS (BMPS.MI), která sama plánuje nepřátelské převzetí Mediobanky, přičemž formální nabídka by měla být zahájena v červenci.
Současný CEO Alberto Nagel vsadil na akvizici Banca Generali jako obranný krok, který by Mediobanku zvětšil natolik, že by ji MPS nemohla převzít. Plán však narazil na organizovaný odpor a právní nejistotu, zejména kvůli probíhajícímu soudnímu vyšetřování privatizace podílu v MPS.
Situaci dále komplikuje postoj UniCredit, která drží 1,9 % akcií Mediobanky a nehodlala hlasovat, čímž by nepřímo podpořila odpor vůči akvizici. Orcel, CEO UniCreditu, přitom aktivně spolupracuje s Caltagironem, což potvrzuje i jejich společný postup při jmenování představenstva Assicurazioni Generali, kde mají také silné pozice.
Odklad hlasování tak poskytl čas nejen na další vyjednávání, ale také na vývoj právních otazníků a možného strategického přeskupení sil, které může zásadně ovlivnit budoucnost jednoho z pilířů italského finančního trhu.
Graf MB.IT (D1)
Akcie Mediobanky se po korekci dostaly do blízkosti klouzavého průměru EMA 50 (oranžová), který aktuálně působí jako krátkodobá podpora na úrovni 19,06 EUR. V poslední seanci došlo k odrazu od této úrovně, což naznačuje snahu trhu o stabilizaci. RSI je na hodnotě 48,1 ukazuje na neutrální momentum, zatímco MACD zůstává v záporných hodnotách, ale vykazuje známky zpomalování poklesu. Prolomení nad 20 EUR by mohlo obnovit pozitivní trend, zatímco propad pod EMA 50 by otevřel prostor k testování SMA 100 poblíž 17,73 EUR.

Zdroj: xStation5
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Spready | Akcie | Akvizice | Transakce | CEO | CFD | EMA | Investování | Kurz | MACD | MIFID | Momentum | Nabídka | Pozice | RSI | Riziko | Trading | Trend | Výkonnost | Doporučení | EUR | Obchodování | XTB | EU | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Předpověď | Komise | Unicredit | Podnikání | Propad | Ztráty | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | CFD na akcie | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Investiční skupina | Vysoké riziko | Vyšetřování | SMA | Finanční ztráty | Investujte | xStation5 | Budoucnost | Poradenství | Komunikace | Situace | Vývoj | Vzdělávací materiály | Swapové body | Posílení | SMA 100 | CL | JDE | Společnost XTB | Nařízení | Riziko ztráty | Kurz tradingu | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Francesco Gaetano Caltagirone | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | BMPS | Trading pro začátečníky | Vice | Testovací účet | Privatizace | D1 | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Účet u XTB | Pozitivní trend | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB |
Čtěte více
-
Odchod Řecka zpět k drachmě - Co by znamenal pro zbytek eurozóny?
Účet za opuštění eurozóny ze strany Řecka by pro ostatní členské země dosáhl 400... -
Odchod SAE z OPEC odhalil hluboký rozkol: Hrozí mocenský střet mezi Emiráty a Saúdskou Arábií? 🚨
Rozhodnutí Spojených arabských emirátů opustit OPEC není pouze ekonomickým krokem, ale také jasným politickým signálem směrem k Saúdské Arábii. Napětí mezi Abu Dhabi a Rijádem se hromadilo řadu let, ale právě válka mezi USA, Izraelem a Íránem vytvořila vhodný okamžik, kdy se SAE rozhodly dát svou nespokojenost otevřeně najevo. Symbolicky jde o situaci, kdy „menší bratr“ už nechce být svazován rozhodnutími „většího bratra“ a začíná prosazovat vlastní cestu v ropné, bezpečnostní i zahraniční politice. -
Odchod Spojených arabských emirátů z kartelu OPEC znamená, že Trumpovi se jej daří rozbíjet. Americký prezident kartel opakovaně kritizuje kvůli škrcení těžby ropy
Trumpovi se fakticky daří rozbíjet kartel OPEC, jenž mu je dlouhodobě trnem v oku. Poté, co z Venezuely učinil v lednu loutkový stát USA, může nyní čekat, že zájmům Spojených států v energetické oblasti budou více vycházet vstříc Spojené arabské emiráty, další stávající člen kartelu. Ty jej totiž ke konci dubna po takřka šedesáti letech opouští, jak dnes uvedly. -
Od chudoby k bohatství.Jenže naopak. Část 2.
Trump samozřejmě okamžitě potřeboval "obětního beránka", na kterého by mohl přehodit veškerou vinu. Osobou, která to "zcela náhodou" odnesla, byla šéfka Úřadu pro statistiku práce (Bureau of Labor Statistics) Erica McEntarfer. Jednoduše byla odvolána. Úřad samozřejmě vydal oficiální vysvětlení, proč byla data za předchozí dva měsíce tak zkreslená. V tu chvíli však o tato zdůvodnění už nikdo příliš nestál. -
Od indexu DAX ku zeleným investíciám
Po predchádzajúcom súhlase klienta sme sa rozhodli tento malý príbeh zverejniť. Je to už rok, odkedy FXstreetCZ, prvý nezávislý česko-slovenský server venovaný obchodovaniu na forexe a 3cAnalysis, britský tím poskytujúci nezávislé technické analýzy, začali spolupracovať. Na základe tejto aktivity sa aj Marcela stala jedným z klientov. Analýzy využíva už pol roka. Pri doterajšom obchodovaní sa zamerala na index DAX, ale pomaly objavuje aj ďalšie európske a americké indexy. Nakoľko analýzy poskytované klientom sú v anglickom jazyku, Marcela často oslovuje 3cAnalysis vo veci pomoci s prekladom. Táto aktivita postupne viedla k tomu, že sme sa navzájom lepšie spoznali s klientom. V septemberi 2019, EREVITA, slovenská spoločnosť špecializujúca sa na identifikovanie investičných príležitostí s revolučným potenciálom v oblasti obnoviteľných zdrojov energie, tiež vytvorila partnerstvo s 3cAnalysis. Od toho momentu Marcela rovnako venuje pozornosť aj tejto oblasti. Ako sme sa dozvedeli, spoločne s manželom, majú záujem o investovanie do akcií, a tak postupne študujú dostupné informácie na BLOGU webstránky EREVITA. Podľa jej slov sú čoskoro pripravení niektoré z týchto príležitostí využiť aj pre svoju strednodobú investíciu. -
Od invaze Česko Rusku za plyn a ropu poslalo 10krát více peněz, než kolik vybralo v historicky rekordní sbírce na Ukrajinu. Nejúčinnější „sbírkou“ je odstřižení od ruských energií
Podle zpráv z minulého týdne Češi vybrali na pomoc Ukrajině zhruba 2,7 miliardy korun. Jedná se o rekordní výtěžek jednorázové humanitární akce. Jde o úctyhodný výsledek semknutí tuzemské veřejnosti. -
Od kabelek po umění: Kde dnes luxus přináší zisk?
Podle Knight Frank Luxury Investment Indexu (KFLII), který sleduje vývoj deseti nejžádanějších sběratelských aktiv, byly v roce 2024 nejvýkonnější kategorií luxusního trhu investiční kabelky, jejichž ceny vzrostly o 2,8 %. Navzdory silné výkonnosti některých segmentů však index KFLII jako celek klesl o 3,3 %, což znamená druhý rok poklesu v řadě. Tento vývoj ukazuje, že vzácnost a exkluzivita už samy o sobě nezaručují vysoké výnosy. -
Odkaz G-20: Eurozóna si musí pomôcť najprv sama
Odkaz G-20: Eurozóna si musí pomôcť najprv samaZasadnutie G-... -
Odkaz pre Yellenovú: môže byť už príliš neskoro...
Známy skeptik a stratég zo spoločnosti Sociele Generale, Albert Edwards, ktorý svojho času označil bývalého guvernéra ... -
Odklad cel na část čínského zboží poslal akciové trhy nahoru
Hlavní americké akciové indexy míří v první polovině newyorského obchodování prudce nahoru, průběžné intradenní přírůstky dosáhl i více než 2 %. Optimismus vyvolalo sdělení, že administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa odloží do prosince cla na některé čínské zboží, která měla začít platit 1. září. O více než 4 % stouply akcie Apple a Caterpillar. -
Odklad řešení problémů v Evropě i USA. ECB přijde s novou podporou
V některých důležitých tržních tématech došlo k posunu, ale bohužel pouze časovému. Americká Sněmovna reprezentantů schválila financování vlády na další týden a čas navíc Kongresmani využijí k jednání o komplexnějším výdajovém zákonu zahrnujícím i nový epidemický fiskální balík. -
Od kolébky k diplomu: finanční zajištění budoucnosti dětí
Většina rodičů touží po tom, aby jejich děti měly co nejlepší start do dospělého života. Investice do vzdělání je často považována za jeden z nejlepších způsobů, jak tohoto cíle dosáhnout. Avšak s rostoucími náklady na vzdělávání je nezbytné být připraven finančně. Jak tedy zajistit, aby měly vaše děti dostatečné prostředky na pokračování ve studiu, aniž by to příliš zatížilo vaši kapsu a vy i vaše děti jste mohli vést život podle vlastních představ? -
Od koruny k euru: Od pokusu o Česko-Slovenskou měnovou unii uběhlo 25 let
Před 25 lety bylo stvrzeno rozdělení Československa na dvě republiky, československým parlamentem byl schválen ústavní zákon o zániku federace a nástupnictví dvou samostatných republik. Jedna z mála důležitých stránek měla zůstat oběma státům společná, byť jen dočasně, a to měna. -
Odkud se bere poptávka po zlatě?
Cena zlata se v tomto týdnu propadla pod důležitý support 1 078 USD a klesla až na nejnižší úrovně od roku 2010. Zlato si v poslední době neprochází zrovna úspěšným obdobím, když mu vítr z plachet bere hlavně silný dolar a spekulace na růst amerických úrokových sazeb. Přestože se z pohledu na cenu zlata může zdát, že tento drahý kov již nikoho příliš nezajímá, opak je pravdou. Poptávka po zlatě zůstává robustní. O zlatu se často tvrdí, že je především investičním kovem, což je rozhodně pravda v porovnání s ostatními kovy. I tak je ale největším zdrojem poptávky neinvestiční sektor. Například v třetím čtvrtletí letošního roku dosahovala celková poptávka po zlatě 1 120,9 tun z čehož jen 229,7 tun šlo za investičním zlatem (slitky, mince, ETF). Centrální banky nakoupily za stejné období 175 tun, zatímco šperkařský a technologický sektor odsály dohromady z trhu 716,2 tun. -
Od ledna 2027 nás čekají emisní povolenky. Fixace cen plynu před nimi domácnosti neochrání
Domácnosti, které v současnosti fixují ceny plynu v naději, že se tak vyhnou budoucímu zdražení, by měly zpozornět. Od ledna 2027 totiž začnou i dodavatelé energií nakupovat emisní povolenky pro vytápění a dopravu a jejich cena se následně promítne do konečných cen pro zákazníky. Před růstem nákladů tak nepřinese očekávanou ochranu ani fixace. -
Odliv dividend a slabší export tlačí běžný účet do deficitu
Běžný účet platební bilance v srpnu pokračuje mírným deficitem, ve kterém pravděpodobně zůstane i po zbytek roku. Za záporným saldem opět stojí nižší přebytek zahraničního obchodu a stále silný odliv dividend do zahraničí (25,3 mld. Kč). Meziročně je tak celkové saldo běžného účtu téměř stejné. -
Odliv dividend poslal v srpnu běžný účet platební bilance do rekordního deficitu
Běžný účet platební bilance skončil v srpnu v deficitu ve výši 80,63 mld. CZK. Výrazně tak byl překonán i náš na trhu nejpesimističtější odhad. Jedná se o vůbec nejvýraznější schodek běžného účtu minimálně od roku 2004, od kdy máme měsíční data k dispozici. Po sezónním očištění došlo podle našeho odhadu k prohloubení salda z -11,3 mld. CZK v červenci na -57,6 mld. CZK. -
Odliv dividend se zvyšuje
Slabší zahraniční obchod spolu se sílícím odlivem dividend snižuje přebytek běžného účtu platební bilance reprezentující vnější bilanci ČR. Po loňském mimořádném výsledku se opět bilance ČR vrací k normálu. Zatímco loni běžný účet platební bilance vykázal za prvních osm měsíců roku přebytek ve výši 139 mld. korun, letos už jen 41 mld. Důvodem jsou nejenom vyšší dovozy do ČR, ale i odliv dividend, který po loňském útlumu opět zesiluje. -
Odliv dividend stahuje Česko „do rekordního mínusu“ nejvíce, hrozba měnové krize se ale zatím nenaplňuje
Česko se ocitá v závažné makroekonomické nerovnováze, jakou roky nepamatuje. Podle některých expertů mu proto vážně hrozí měnová krize. Data za loňský rok, jež máme čerstvě pohromadě, tuto obavu, resp. důvody pro ji příliš nerozptylují. Přesto koruna mnohem spíše rekordně sílí, než by čelila měnové krizi. Co za tím vězí? -
Odliv dividend svedl platební bilanci k nule
Běžný účet platební bilance skončil v březnu jen velice mírným přebytkem 0,2 mld. CZK, což pro trh, který čekal téměř 20 mld., je velké zklamání. Přesto si běžný účet polepšil meziročně o 11,5 mld. CZK poté, co v březnu minulého roku byl ve výrazném deficitu. Za kladnou bilancí v letošním březnu stál zejména obchod se zbožím a službami, který vykázal přebytek 39,7 miliard korun. Přebytek mírně vylepšilo i kladné saldo převodů z rozpočtu EU ve výši 0,3 mld. CZK. Na druhou stranu pak působily výplaty dividend do zahraničí, které dosáhly výše 30,6 miliardy korun. Letos by podle našeho výhledu měl zahraniční obchod vykázat o něco větší přebytek než minulý rok. To by se mělo pozitivně odrazit i v přebytku platební bilance, který by měl letos skončit přibližně stejně jako loni.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
RebelsFunding slaví 3 roky: Spouští 33% slevu na všechny prop trading výzvy
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Prop trading výzva trvající hodiny? Je to budoucnost?
Nvidia versus Oracle: Jak vytěžit maximum z rozdílného výkonu akcií
Shrnutí kapitol SMC a ICT tradingu (46. díl - závěr)
Karibský ráj jako země tří měn. Na Kubě platidlo ovlivnili Španělé, Sověti i Američané
Česko je zpět u normálu jen zdánlivě. Jakýkoliv šok nás z něj může dostat, říká ekonom Komerční banky Jan Vejmělek
Britské akciové indexy: Londýn už není, co býval (16. díl)
Divoké události na trzích přejí tradingu, březen 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
RebelsFunding slaví 3 roky: Spouští 33% slevu na všechny prop trading výzvy
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Prop trading výzva trvající hodiny? Je to budoucnost?
Nvidia versus Oracle: Jak vytěžit maximum z rozdílného výkonu akcií
Shrnutí kapitol SMC a ICT tradingu (46. díl - závěr)
Karibský ráj jako země tří měn. Na Kubě platidlo ovlivnili Španělé, Sověti i Američané
Česko je zpět u normálu jen zdánlivě. Jakýkoliv šok nás z něj může dostat, říká ekonom Komerční banky Jan Vejmělek
Britské akciové indexy: Londýn už není, co býval (16. díl)
Divoké události na trzích přejí tradingu, březen 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
Denní kalendář událostí
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní změna zásob ropy
Prezident USA Donald Trump
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V Japonsku index CPI
V Itálii státní svátek
V Německu státní svátek
Ve Francii státní svátek
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní změna zásob ropy
Prezident USA Donald Trump
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V Japonsku index CPI
V Itálii státní svátek
V Německu státní svátek
Ve Francii státní svátek
Tradingové analýzy a zprávy
Trump ohlásil zvýšení cel na dovoz aut z EU na 25 procent
Americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq uzavřely na nových rekordech
Venezuelská vláda oznámila zvýšení minimálního příjmu na 240 dolarů
Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii v polovině června
Forex: Euro posiluje vůči dolaru poté, co ECB signalizovala možné zvýšení úroků
Forex sentiment 1.5.2026
Ropa zlevňuje po zprávách o návrhu Íránu na jednání s USA
FCA varuje před brokerem @Prime FX / Jay Trading
Ceny komodit letos vesměs rostou, zdražila hlavně ropa a plyn
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 1.5.2026
Trump ohlásil zvýšení cel na dovoz aut z EU na 25 procent
Americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq uzavřely na nových rekordech
Venezuelská vláda oznámila zvýšení minimálního příjmu na 240 dolarů
Trump se pravděpodobně zúčastní summitu zemí G7 ve Francii v polovině června
Forex: Euro posiluje vůči dolaru poté, co ECB signalizovala možné zvýšení úroků
Forex sentiment 1.5.2026
Ropa zlevňuje po zprávách o návrhu Íránu na jednání s USA
FCA varuje před brokerem @Prime FX / Jay Trading
Ceny komodit letos vesměs rostou, zdražila hlavně ropa a plyn
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 1.5.2026
Blogy uživatelů
Japonsko intervenuje. Může JPY výrazně posílit?
Microsoft smazal 124 miliard za jediný den: silné výsledky nestačily uklidnit trhy
Poznáme najlepších traderov v Apríli
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (1. 5. 2026)
Praktické okénko: Jsme na prahu nového trendu?
33% zľava končí! A príbeh, ktorý Vás nadchne!
Big Tech rozšiřuje investice do AI
Moje cesta prop tradingem: Soutěž se blíží ke konci. Jak budu dál postupovat?
Měnový pár GBP/USD: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (W1–H4)
Marek, CEO RebelsFunding: Chcem sa Vám prihovoriť
Japonsko intervenuje. Může JPY výrazně posílit?
Microsoft smazal 124 miliard za jediný den: silné výsledky nestačily uklidnit trhy
Poznáme najlepších traderov v Apríli
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (1. 5. 2026)
Praktické okénko: Jsme na prahu nového trendu?
33% zľava končí! A príbeh, ktorý Vás nadchne!
Big Tech rozšiřuje investice do AI
Moje cesta prop tradingem: Soutěž se blíží ke konci. Jak budu dál postupovat?
Měnový pár GBP/USD: Multitimeframe analýza a příprava pro Sonic R (W1–H4)
Marek, CEO RebelsFunding: Chcem sa Vám prihovoriť
Forexové online zpravodajství
Trump stornuje loňskou obchodní dohodu s EU, chce zavést vyšší, 25procentní clo na auta z EU. Česka se případné nové clo dotkne hlavně nepřímo, poškodí zejména Německo a Slovensko
Zámořské trhy nakonec uzavřely smíšeně
ISM ve výrobě a cenový index ISM
Index nákupních manažerů PMI ve výrobě mírně překonal očekávání
Americké akcie zahajují nový měsíc dalším růstem
Spirit Airlines se podle zpráv připravují na ukončení provozu poté, co zkolabovala jednání o záchraně za 500 milionů USD
US Open: Naděje na deeskalaci podporuje býky na Wall Street
🔴 Index ISM ukazuje znepokojivé signály, ale trh těží z nadějí na deeskalaci
Tesla uvádí, že odměna Elona Muska za rok 2025 dosáhla 158,36 miliardy USD
Futures na americké akcie mírně posilují
Trump stornuje loňskou obchodní dohodu s EU, chce zavést vyšší, 25procentní clo na auta z EU. Česka se případné nové clo dotkne hlavně nepřímo, poškodí zejména Německo a Slovensko
Zámořské trhy nakonec uzavřely smíšeně
ISM ve výrobě a cenový index ISM
Index nákupních manažerů PMI ve výrobě mírně překonal očekávání
Americké akcie zahajují nový měsíc dalším růstem
Spirit Airlines se podle zpráv připravují na ukončení provozu poté, co zkolabovala jednání o záchraně za 500 milionů USD
US Open: Naděje na deeskalaci podporuje býky na Wall Street
🔴 Index ISM ukazuje znepokojivé signály, ale trh těží z nadějí na deeskalaci
Tesla uvádí, že odměna Elona Muska za rok 2025 dosáhla 158,36 miliardy USD
Futures na americké akcie mírně posilují
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Komodity: Európska spotreba kakaa v poslednom kvartáli minulého roka mierne rástla
📈 Kam trhy naráží? 🤯 | Trendový výhled
Koruna posiluje, otevírá se možnost rychlejšího růstu sazeb
Maďarská inflace výrazně zpomalila
Technická analýza páru GBP/USD na 22. března 2022
Franz (ZEW)
Airbnb reportovalo za 3Q v souladu s odhady, trh nahlíží smíšeně na výhled a plánované investice
Rychlé shrnutí
Technická analýza páru ETH/USD na 13. dubna 2022
Makro: Maloobchodní tržby Německa v září nečekaně prudce klesly
Komodity: Európska spotreba kakaa v poslednom kvartáli minulého roka mierne rástla
📈 Kam trhy naráží? 🤯 | Trendový výhled
Koruna posiluje, otevírá se možnost rychlejšího růstu sazeb
Maďarská inflace výrazně zpomalila
Technická analýza páru GBP/USD na 22. března 2022
Franz (ZEW)
Airbnb reportovalo za 3Q v souladu s odhady, trh nahlíží smíšeně na výhled a plánované investice
Rychlé shrnutí
Technická analýza páru ETH/USD na 13. dubna 2022
Makro: Maloobchodní tržby Německa v září nečekaně prudce klesly
Blogy uživatelů
Breakout strategie, backtest 6 let
Realita tradingu 4: Jak vydělávají full-time tradeři
Praktické okénko – příprava podle Market Profile
Proč nebudou backtesty nikdy stoprocentní
Jak zvolení Bidena ovlivní energetický sektor?
Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, EUR/AUD a AUD/JPY
Kto je zatiaľ najväčším víťazom týchto poklesov? (1/3)
Multitimeframe analýza: 27.10.2023 COFFEE (káva)
Konec intervencí ČNB bude divoký
Čínský Evergrande – drama pokračuje
Breakout strategie, backtest 6 let
Realita tradingu 4: Jak vydělávají full-time tradeři
Praktické okénko – příprava podle Market Profile
Proč nebudou backtesty nikdy stoprocentní
Jak zvolení Bidena ovlivní energetický sektor?
Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, EUR/AUD a AUD/JPY
Kto je zatiaľ najväčším víťazom týchto poklesov? (1/3)
Multitimeframe analýza: 27.10.2023 COFFEE (káva)
Konec intervencí ČNB bude divoký
Čínský Evergrande – drama pokračuje
Vzdělávací články
VIP zóna FXstreet.cz zajistila v červnu 2025 klientům velmi ziskový měsíc
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Nejlepší způsob jak začít obchodovat?
Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
Smart Money: EOTP – Efficiency Of The Pullback (14. díl)
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
Prop trading a copy trading
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Forex jako loutka centrálních bankéřů
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za září
VIP zóna FXstreet.cz zajistila v červnu 2025 klientům velmi ziskový měsíc
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Nejlepší způsob jak začít obchodovat?
Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
Smart Money: EOTP – Efficiency Of The Pullback (14. díl)
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (1. část)
Prop trading a copy trading
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Forex jako loutka centrálních bankéřů
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za září
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Shrnutí obchodování 26.8.2020
Zlato - Intradenní výhled 29.3.2017
EUR/JPY - Intradenní výhled 21.1.2020
Technické nastavení EUR/USD 30.11.2016
S&P 500 - Intradenní výhled 6.11.2023
Analýza hlavních měnových párů 15.10.2014
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.9.2018)
Zlato - Intradenní výhled 30.1.2026
NZD/USD - Intradenní výhled 14.10.2020
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
Forex: Shrnutí obchodování 26.8.2020
Zlato - Intradenní výhled 29.3.2017
EUR/JPY - Intradenní výhled 21.1.2020
Technické nastavení EUR/USD 30.11.2016
S&P 500 - Intradenní výhled 6.11.2023
Analýza hlavních měnových párů 15.10.2014
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.9.2018)
Zlato - Intradenní výhled 30.1.2026
NZD/USD - Intradenní výhled 14.10.2020
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Je zlato a striebro na križovatke?
Je čas na minutu ticha za naději na 50bodový cut FEDu v listopadu
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Konec r. 2011 a malé mrknutí na rok 2012 v páru EUR / USD
Trendové čáry
Kryptomenový trh sa znova prebúdza
Výběr peněz z Coinbase
Price Action Trading Jakuba Hodana
S&P 500 - čekání na Fed a informace z Číny
EUR/USD
Je zlato a striebro na križovatke?
Je čas na minutu ticha za naději na 50bodový cut FEDu v listopadu
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Konec r. 2011 a malé mrknutí na rok 2012 v páru EUR / USD
Trendové čáry
Kryptomenový trh sa znova prebúdza
Výběr peněz z Coinbase
Price Action Trading Jakuba Hodana
S&P 500 - čekání na Fed a informace z Číny




