Sobota 19. říjen 2019 02:34
reklama
UFX
reklama
Purple trading VIP
reklama
XTB strategie

Obavy z inflačního šoku jsou značně přehnané

22.02.2018 13:28  Autor: Saxo Bank  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Autor: Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži

 • Obavy z inflačního šoku vedly ke včasné korekci
 • Někteří lidé se obávají, že kvantitativní uvolňování by mohlo v konečném důsledku vést k hyperinflaci
 • To však nedává smysl – inflace se nikam nežene!

Vše začalo 2. února zveřejněním znepokojivě vysoké úrovně růstu amerických mezd (meziročně o 2,9 %) a zveřejněním vyšších než očekávaných lednových výsledků amerického CPI (meziročně o 2,1 %). Trh zažil krátkodobou paniku vyvolanou obavami, že inflační šok donutí Fed k upevnění monetární politiky rychleji, než se dříve předpokládalo. Do určité míry představuje obava z inflačního šoku skvělý důvod na korekci trhu v pravý čas. Jak jsme uvedli v předchozí analýze, podle většiny měřítek, včetně indikátorů Warrena Buffeta a Hussmana, se nadhodnocení amerického trhu blíží úrovni 2000.

Přesto obava z inflačního šoku nepředstavovala jen výmluvu, skutečně odrážela víru, kterou po několik let vyjadřuje skupina investorů, že kvantitativní uvolňování by mohlo vést k hyperinflaci (občas tomu říkáme kečupová teorie inflace). Proto se v prvních únorových týdnech začali investoři ptát, jak mají svá portfolia před rostoucí inflací ochránit. Začali se zajímat o akcie, které jsou obvykle poměrně odolné, například společnosti poskytující luxusní zboží nebo zdravotní péči, které obvykle díky svému dominantnímu postavení na trhu dokáží předat inflaci svým zákazníkům.

Je to naprostý nesmysl! Není pochyb, že obavy z inflačního šoku jsou výrazně přehnané. Inflace se nikam nežene. Ve srovnání s předkrizovou úrovní zůstane stále poměrně nízko.

Podívejme se na údaje o americké inflaci podrobněji.

Klíčová inflace se uvádí meziročně na 1,8 %, což je stejná úroveň jako minulý měsíc i jako minulý rok. Globální inflace byla na 2,1 %, což je jen o 0,1 % nad cílovou úrovní. Tento malý rozdíl skutečně nic neznamená. Dá se částečně vysvětlit silnějšími výsledky v elektronice, dopravě a zdravotní péči, ale také tím, že CPI je výrazně ovlivněn vyššími cenami ropy. Připomínám, že náhlý vzestup není nic nového. Začátkem roku 2017 výrazně vzrostla americká inflace, která pak na zbytek roku zmizela. Zatím nic nenaznačuje, že by současná inflace měla přetrvat do následujících měsíců.

Ceny komodit a Čína nabízejí v krátkém a středním období podporu

Jak ukazuje následující graf, ceny energií a obecně ceny komodit nepodporují názor na prudký růst inflace. Náš index globálních cen komodit zahrnující celkem 14 komodit vzrostl v lednu meziročně jen o 1,4 % ve srovnání s meziročním růstem o 10,3 % v lednu 2017. Čína, která byla hlavním vývozcem deflace od roku 2012 do poloviny roku 2016, nyní vyváží inflaci, avšak velmi pomalu. Za poslední tři měsíce došlo ke zpomalení PPI, zatímco CPI je zatím poměrně tlumený.

Růst mezd se zrychluje, ale spojení mezi nezaměstnaností a inflací je možná přerušeno

V poslední době se pozornost výrazně upírá k růstu mezd v USA. Nejnovější údaje (meziroční růst o 2,9 %) znervóznily investory vzhledem k výraznému a nepředpokládanému zrychlení. K tomu mám tři poznámky.

Za prvé, po chvilce hledání se ukazuje, že sledovaný růst zčásti odráží snížení odpracovaných hodin vzhledem ke špatnému počasí.

Za druhé, ačkoli velká řada firem plánuje zvýšit v příštích třech měsících mzdy (nejnovější průzkum NFIB), současný růst mezd je v USA i v řadě rozvinutých zemí (s výjimkou Německa!) stále nižší než před velkou finanční krizí. Ve většině případů jde o trend, který lze vysvětlit deficitem na trhu práce. Každopádně jsou rezervy na trhu práce mnohem vyšší v eurozóně než ve Spojených státech, kde je úroveň podle údajů U6 na 8,1 % (což zahrnuje oficiální nezaměstnanost, odmítnuté pracovníky a poloviční úvazky).

I kdyby byl deficit na trhu menší, nic nenaznačuje, že by automaticky došlo ke zvýšení inflace. Několik nedávných studií ukazuje, že spojení mezi nezaměstnaností a inflací je přerušeno. Mezi těmito tezemi se objevuje i hluboká analýza Bank of France, která připomíná, že v zemích G7 je nehybná inflace a ne nezaměstnanost, a zpochybňuje relevanci Phillipsovy křivky (Existuje ještě Phillipsova křivka? 2018). Tentokrát je to jiné, alespoň pokud jde o dynamiku inflace. Další studie vydaná chicagskou Booth School of Business došla ke stejnému závěru i pro Spojené státy (Deflační inflační očekávání: Co znamená dynamika inflace, 2017).

 

Za třetí, vzhledem k historickým analýzám hrají vyšší mzdy roli při zvyšování inflace pouze v případě, kdy překročí nominálně 4 %, jako se to stalo v období od roku 2003 do velké finanční krize. Při současném tempu a pokud se potvrdí ty nejoptimističtější předpovědi, které očekávají letošní růst mezd kolem 3,5 %, je nepravděpodobné, že by inflace přestřelila.

Čistá poptávka po úvěrech je slabá

Vrátíme-li se zpět k základům, inflace je hlavně důsledkem rychlosti oběhu peněz, která závisí na čisté poptávce po úvěrech. Níže uvedený graf vysvětluje, proč musí inflace ve Spojených státech zůstat nízká ve srovnání s předchozími obdobími. Jak americký úvěrový impuls, který staví na toku nových úvěrů z domácích nefinančních sektorů, tak i komerční a průmyslové úvěry a pronájmy, které poskytují širší pohled na úvěrovou situaci v USA, jsou poměrně slabé.

Navíc růst inflace omezují i další dlouhodobé strukturální faktory: akumulace dluhu, stárnutí, nové technologie, nebo rozvoj nových nízkonákladových obchodních modelů. V posledních letech se inflace omezovala na trh zboží a služeb kvůli stále většímu spoléhání na outsourcing a pracovníky na volné noze, což firmám uvolňuje ruce v oblasti nákladů a mezd. Tyto vlivy pravděpodobně přetrvají a zabrání vzniku inflačního šoku.

Skutečné výnosy jsou stále poměrně nízké

Řada investorů se obává inflace, protože jsme se ve škole naučili, že vyšší inflace znamená vyšší výnosy na křivce výnosů. Důležité jsou však skutečné výnosy. Níže uvedený graf ukazuje skutečné výnosy desetiletých dluhopisů v hlavních ekonomikách. Klíčová informace je, že ačkoli výnosy rostou, potrvá ještě dlouho, než dosáhnou normálních úrovní z doby před velkou finanční krizí. Období nízkých úrokových sazeb ještě neskončilo. Nevstoupili jsme do nového paradigmatu.

Hlavní poznatky:

 • Investoři by se neměli soustředit na krátké výkyvy inflačních údajů, které jsou poměrně nestabilní a nemusejí naznačovat vznik nového trendu.
 • Žádný problém s inflací není. Americký CPI vzrostl, protože je výrazně ovlivňován cenami ropy, ale základní CPI a CPE jsou v souladu s očekáváními.
 • I přes nedávný neklid na trhu existuje malý konsensus týkající se celkové kapacity Fedu udělat v letošním roce více než tři zvýšení sazeb a je jasné, že pár dat strategii centrální banky nezmění.
 • Ano, inflace se pomalu vrací. Země G7 mají průměrný CPI na 1,7 %, což je o něco nižší než v únoru 2017 (1,8 %). V zemích s nejrychleji rostoucí ekonomikou (BRICS) a v Indonésii je průměrná výše CPI blízko svému minimu z období po krizi na 3,5 %. Proto je jasné, že inflace situaci na trhu nezmění. Mohlo by se to stát, pokud americký CPI vstoupí do rizikové zóny, která leží mezi 3 a 4 procenty. Tento scénář je však velmi nepravděpodobný kvůli strukturálním faktorům a slabému inflačnímu impulsu, který inflační tlak omezuje.

O autorovi:

Christopher Dembik je vedoucím oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži. Členem týmu Saxo Bank se stal v roce 2014 a vedoucím makroekonomické strategie je od roku 2016. Zaměřuje se na analýzu monetární politiky a globální makroekonomický vývoj ovlivněný fundamentálními ukazateli, náladou trhu a technickou analýzou.

V roce 2015 získal cenu Thomson Reuters StarMine pro nejlepší makroekonomické předpovědi ve Francii. Pro Saxo Bank tvoří Dembik měsíční Makroekonomické vyhlídky, které se zaměřují na monetární politiku, a pravidelně vydává své analýzy francouzské a polské ekonomiky. Často je citován v mezinárodních zpravodajských médiích, jako jsou např. Bloomberg, TF1 a Newsweek.

Dembik dříve pracoval jako analytik francouzského velvyslanectví v Tel Avivu a během studií na Ekonomickém ústavu Polské akademie věd napsal práci na téma budoucnosti eurozóny.

Christopher Dembik vystudoval fakultu mezinárodních studií na Sciences Po Paris. Jeho rodným jazykem je francouzština, ale mluví také dobře anglicky a španělsky a domluví se trochu hebrejsky.

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), specialista na multi-asset obchodování a investice, nabízí kompletní sadu obchodních a investičních nástrojů, technologií a strategií. Už téměř 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii.

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě. Saxo Bank, která byla založena roku 1992, sídlí v Kodani a zaměstnává 1500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Dubaje a Tokia.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Obavy ohledně zmenšení QE pokračují udržovat trh.
  Tento týden slibuje byt nejzajímavějším za cely rok 2013. Hlava FRS, Ben Bernanke, nejspíš provede poslední zasedání j...
 • Obavy o řecký osud znovu oslabují euro
  Společná evropská měna i v úterních dopoledních hodinách pokračovala v mírném oslabování. Za nepříznivým vývojem stály hlavně obavy o dalším...
 • Obavy veľkých fondov ohľadom obchodných vojen ustúpili
  Januárový prieskum nálady medzi globálnymi fondmi (teda veľkými hráčmi) z dielne Bank of America Merill Lynch je už von. Celkom prekvapivý vývoj badať v oblasti najväčšieho „krajného“ rizika, ktoré by mohlo poslať trhy ešte výraznejšie nižšie. Podiel respondentov, podľa ktorých sú práve obchodné vojny najväčším rizikom, v januári výrazne klesol. Buď teda ich obavy klesli, alebo podľa nich obchodné vojny už napáchali na akciách väčšinu škôd, ktoré mohli. Tak či onak, je to možné interpretovať, že obavy o dopady obchodných vojen sú pri aktuálnych oceneniach akcií nižšie, čo vyzerá byť jedno z vysvetlení, prečo sa aktuálne akciám darí (tým druhým je holubičí FED)
 • Obavy z Číny jsou neopodstatněné, zdrojů tam je dost
  Řada investorů se obává prudkého poklesu tempa růstu čínské ekonomiky, jejího tvrdého dopadu a možné dluhové krize. Podle našeho názoru ale tato skepse nemá opodstatnění a pramení z velmi povrchní analýzy vývoje v Číně. Měli bychom totiž mít na paměti, že sektor služeb, nových technologií a sektory související s novými investičními programy a stavebnictvím dosahují vysokého tempa růstu.
 • Obavy z dalšího uvolnění politiky ECB tlačily euro níže
  Společné evropské měně se včera vůči euru nedařilo, když se kurz posunul z kotací kolem 1,3250 v průběhu asijské seance dokonce...
 • Obavy ze slabší výsledkové sezony tlačí trhy dolů
  Americké akciové trhy zahájily týden poklesem. Na vině jsou obavy investorů z nadcházející výsledkové sezóny, že by mohlo dojít k prvním poklesům od roku 2016. Vývoji indexů nepomohly ani zprávy z Boeingu, který ohlásil snížení výroby letadel řady 737 o téměř 20 %. Kvůli tomu akcie Boeingu aktuálně ztrácejí téměř 4 %. Pod tíhou těchto faktů se hlavní akciové indexy pohybují v červených číslech. Index Dow Jones ztrácí 0,5 %, S&P 500 klesá o 0,4 % a Nasdaq přichází o 0,3 %. V rámci indexu S&P 500 se nejhůře vede průmyslovým podnikům (-0,8 %) a realitním developerům (-0,7 %).
 • Obavy ze zadlužení států potlačují ochotu riskovat
  Včera došlo k druhému neúspěšnému pokusu o prolomení hladiny 1150. Očekáváme pokles a testování hl...
 • Obavy z Fedu na závěr týdne ustupují. Výnosy klesají a to dolaru nesvědčí
  Obchodování na globálních trzích v závěru týdne charakterizoval nejprve rozpačitý vývoj a následný ústup obav z agresivnějšího postupu Fedu směrem k vyšším sazbám. Poslední vystoupení jeho zástupců k tomu svým malým dílem přispělo, když zatím přicházely spíše mírné komentáře. Dnes večer se ovšem do hry zapojí další tři bankéři.
 • Obavy z globálního růstu posílají akcie opět na kolena
  Evropské akciové trhy se v odpoledních hodinách nacházejí v červeném a ne jinak je tomu i ve Spojených státech. Evropský index Stoxx 600 přichází o půl procenta, jeho americký protějšek S&P 500 na počátku seance odepisuje 0,4 %. Na obou stranách Atlantiku se nejvíce vyprodávají akcie finančních domů nebo těžařů a zpracovatelů komodit, jejichž ztráty se pohybují okolo jednoho procenta. Důvodem pesimistické nálady jsou obavy ohledně globálního hospodářského růstu. Již ráno byly zklamáním čínské statistiky o maloobchodních tržbách či průmyslové výrobě, stejná čísla pak zaostala za očekáváními i ve Spojených státech. I z tohoto důvodu se daří zejména defenzivním titulům. Zájem obchodníků je tak především o akcie prodejců základního spotřebního zboží nebo komunikačních firem.
 • Obavy z inflace tlačí nahoru výnosy z amerických dluhopisů
  Peněžní trh v USA (zde ve smyslu trh s finančními nástroji splatnými do jednoho roku) zažívá nejlepší období za posledních osm let. I přes růst akcií na nová maxima i růst výnosů minulý týden proudilo obrovské množství kapitálu do peněžních fondů. Celkový kapitál těchto fondů dosáhl až 2,9 miliard amerických dolarů, což jsou osmiletá maxima. V amerických vládních fondech peněžního trhu se objem majetku zvýšil na 2,27 miliard dolarů.
 • Obavy z obchodní války mezi USA a Čínou slábnou a trhy rostou
  V Americe dnes v rámci indexu S&P 500 zveřejní výsledky hospodaření například provozovatel obchodních domů Kohl’s či technologická společnost Hewlett Packard. Na evropském kontinentu své výsledky představí pouze několik méně známých společností.
 • Obavy z obchodní války stáhly evropské akcie na roční minimum
  Evropské akcie opět oslabily kvůli obavám z globální obchodní války. Panevropský index STOXX 600 během dnešního obchodování ztratil 0,9 procenta a dostal se na nejnižší úroveň od loňského února, napsala agentura Reuters.
 • Obavy z šíření „dluhové nákazy“ posílají vzhůru výnosy ve Španělsku a Itálii. Francie a Německo na historickém výsluní
  Včerejší přiznání Řecka, že se země neobejde bez dalších voleb, přinesly na trhy další vlnu nejistoty, která investory žene do bezpečných přístavů. Projevilo se to na výsledku dnešních aukcí státních dluhopisů ve Francii a Německu. Obě země si v rámci nových emisí nemohly stěžovat na nezájem investorů ani na akceptované průměrné výnosy. Německu v dnešní aukci dokonce povedlo stlačit výnosy 10letého dluhopisu na historické minimum. Zcela opačná je však situace ve Španělsku a Itálii, kdy výnosy dále výrazně rostou. U španělských desetiletých obligací jsou nejvyšší od listopadu a opět se blíží kritické hranici sedmi procent.
 • Obavy z výsledku britského referenda slábnou - víkend naznačil možný obrat
  Pozornost globálních investorů se od minulého týdne upírá ke čtvrtečnímu referendu v Británii. Víkendové průzkumy naznačily možný názorový obrat doposud nerozhodnutých 10% britských voličů. Obavy z negativního výsledku referenda slábnou. Ve vleku víkendových událostí posilují v průběhu pondělní seance jak americké, tak asijské akciové tituly. Britská libra posílila vůči dolaru o 1,5% na 1,46 a euro posílilo na 1,1367. Zářijový futures na E-mini S&P 500 přidával 1,18%, mini Dow Jones 1,12% a e-mini Nasdaq 100 1,21%. Japonský Nikkei 225 posiloval v pondělním obchodování o 2,5%, jihokorejský Kospi o 1,5% a hongkongský Hang Seng o 1%.
 • Obdarujte svojí něžnější polovičku
  Slaví Vaše něžnější polovička narozeniny a Vy nevíte čím jí obdarovat? Prošel jste už všechny obchody, ale stále váhát...
 • Období levných peněz je u konce. Zvýšení úrokových sazeb zdraží úvěry pro firmy a podnikatele.
  Bankovní rada ČNB plánuje druhé zvýšení úrokových sazeb, což se odrazí na výši tržních sazeb na mezibankovním trhu a následně i ceny úvěrů pro společnosti a podnikatele.
 • Obecný přehled: James Hughes, Chief Market Analyst v Alpari
  Minulý týden byl pro světové trhy velmi pozitivní. Indexy FTSE100, S&P500 a CAC 40 zaznamenaly růst. Nerozhodnost...
 • Oběti globalizace spojte se!
  Od volby nového amerického prezidenta uplynulo již více než 14 dní, emoce vyvolané překvapivým vítězstvím Donalda Trumpa však slábnou jen pomalu. Pozoruhodné je, že horké hlavy poražených chladnou pomalu nejen ve Spojených státech, kde někteří kybernetici radí Hillary Clintonové napadnout volby kvůli údajné manipulaci, ale i u nás – viz např. diskusi u kulatého stolu ČRo+ 20.11.2016.
 • Obchodná dohoda medzi USA a Čínou stále nažive
  Akciové trhy dnes zaznamenávajú oživenie, pričom vymazali časť včerajších strát. Nálada na trhoch sa mierne zlepšila po tom, čo USA poskytli svojím spoločnostiam 90-dňovú lehotu, počas ktorej môžu obchodovať s čínskou spoločnosťou Huawei. Tento krok do istej miery naznačuje, že USA sa snažia ukázať Číne svoju ekonomickú silu a pritlačiť ich k obchodnej dohode. Na júnovom summit G-20 sa stretne Trump s Xi Jinpingom, takže dosiahnutie obchodnej dohody medzi USA a Čínou je zatiaľ stále v hre. Najvýraznejšie oživenie, po včerajšom najprudšom poklese, zaznamenal technologický Nasdaq (US100). Akciový index sa odrazil od úrovne 7360 bodov smerom nahor. Ďalšie smerovanie bude závisieť od nových informácií ohľadom vývoja americko-čínskych vzťahov.
 • Obchodné napätie medzi USA a Čínou naďalej eskaluje
  Minulý týždeň, americký prezident Donald Trump, zaradil Huawei na „čiernú listinu“ kvôli prebiehajúcej obchodnej vojne s Čínou. V priebehu dnešného dňa informovala spoločnosť Google o tom, že nebude poskytovať svoje služby spoločnosti Huawei. Google však nie je jediná spoločnosť, ktorá obmedzuje spoluprácu s Huawei. K tomuto kroku sa pripojili aj ďalšie americké spoločnosti ako Broadcom, Qualcomm, Intel a Xilinx, dokonca aj nemecký výrobca čipov, Infineon Technologies. Tento krok prispel k ďalšej eskalácií obchodného napätia medzi USA a Čínou. V dôsledku toho zaznamenali všetky hlavné americké akciové indexy pokles. Najvýraznejší pokles však zaznamenal technologický index Nasdaq (US100), pretože technologické spoločnosti sú najviac zasiahnuté obchodnou vojnou. Americký prezident Donald Trump sa má stretnúť s čínskym prezidentom Xi Jinpingom na summite G-20, ktorý sa bude konať v júni. Nedávna eskalácia napätia však naznačuje, že dosiahnutie obchodnej dohody je v súčasnosti veľmi vzdialené.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB strategie