Sobota 20. července 2024 11:45
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost

GBP/USD: obchodní plán na americkou senaci 17. června (analýza dopoledních obchodů). Libra se opět nakupovala pod úrovní 1,2657.

17.06.2024 15:23  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2675 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz kolem hladiny 1,2675 poskytly vynikající signál k nákupu libry. Jak ale vidíte v grafu, pár nijak výrazně nestoupal. Technický obrázek na druhou polovinu dne stále musí být zrevidován.

analytics66701eb9d140c.jpg

K otevření long pozic na páru GBP/USD potřebujete:

Nedostatek statistických údajů z Velké Británie a aktivní kroky býků kolem minima z minulého týdne udržovaly ve druhé polovině dne naději na oživení páru. Pořád nás ale čekají údaje o indexu Empire Manufacturing a projevy členů FOMC Johna Williamse a Patricka T. Harkera. Silné statistiky a jestřábí tón tvůrců měnové politiky povedou k dalšímu poklesu libry a možná i k situaci, kdy hladina 1,2675 nevydrží. Jen další falešný průraz poblíž této oblasti, podobný tomu, o kterém jsem mluvil výše, poskytne bod pro vstup na long pozice s cílem návratu k úrovni 1,2691. Průraz a reverzní test z horní do spodní části tohoto pásma bude vhodným okamžikem k nákupu s cílem 1,2720, kde se nacházejí klouzavé průměry působící ve prospěch prodejců. Nejvzdálenějším cílem bude oblast 1,2751, kde plánuji vybrat zisky. Při poklesu páru GBP/USD a nedostatečné aktivitě býků na úrovni 1,2675 ve druhé polovině dne hrozí, že libra vstoupí do fáze medvědího trhu, což jen zvýší tlak na tento pár a také povede k poklesu a retestu dalšího supportu 1,2631. Teprve vytvoření falešného průrazu bude vhodnou podmínkou pro otevření long pozic. Pár GBP/USD se chystám nakoupit okamžitě při odrazu od minima 1,2606 s cílem korekce o 30–35 bodů během dne.

K otevření short pozic na páru GBP/USD potřebujete:

Prodejci ovládají trh a pro pokračování medvědího trendu potřebují ubránit úroveň 1,2691, které libra může dosáhnout ve druhé polovině dne. Falešný průraz této úrovně po slabých statistikách z USA bude vhodnou možností k otevření short pozic s cílem poklesu k supportu 1,2657. Průraz a reverzní test ze spodní části tohoto pásma k jeho vrcholu zasadí další ránu pozicím kupců, povede ke spuštění stop-lossů a otevře cestu k novému týdennímu minimu 1,2631. Nejvzdálenějším cílem bude oblast 1,2606, kde vyberu zisky. Test této úrovně bude zároveň znamenat silný medvědí trh.V případě růstu páru GBP/USD a nulové aktivity na hladině 1,2691 ve druhé polovině dne se kupci pokusí zastavit šílenství medvědů. V tom případě odložím prodej až na falešný průraz úrovně 1,2720. Pokud nedojde k poklesu, budu pár GBP/USD prodávat okamžitě při odrazu od hladiny 1,2751 s cílem sestupné korekce o 30–35 bodů v rámci dne.

COT report

analytics66701ebf58ad6.jpg

COT report ze 4. června ukázal nárůst long pozic a pokles short pozic. Mnoho ekonomů dál sází na fakt, že Bank of England sníží úrokové sazby na přelomu léta a podzimu. Klíčovým momentem pro určení směru libry budou ale patrně výsledky příštího zasedání Federálního rezervního systému, které ovlivní směr páru na další měsíc. Skutečnost, že kupci libry poměrně vytrvale snášeli výprodej, který jsme pozorovali po nedávných údajích o americkém trhu práce, ukazuje na přítomnost hlavních hráčů sázejících na další růst páru GBP/USD. Libra si tedy ponechává naději na býčí trh. Nejnovější COT report uvádí, že neziskové long pozice vzrostly o 9 077 jednotek na počet 102 118, zatímco neziskové short pozice klesly o 8 731 jednotek na počet 58 731. V důsledku toho se rozdíl mezi long a short pozicemi snížil o 5 086 jednotek.

analytics66701ecf10043.jpg

Signály indikátorů:

Klouzavé průměry:

Obchoduje se pod 30denním a 50denním klouzavým průměrem, což ukazuje na další pokles páru.

Poznámka: Periody a ceny klouzavých průměrů jsou autorem zvažovány v hodinovém grafu (1H) a liší se od obecné definice klasických denních klouzavých průměrů v denním grafu (1D).

Bollingerova pásma

Při poklesu bude jako support působit spodní hranice indikátoru kolem úrovně 1,2669.

Charakteristika indikátorů:

 • Klouzavý průměr: Určuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu. Perioda 50. V grafu vyznačen žlutě.
 • Klouzavý průměr: Určuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu. Perioda 30. V grafu vyznačen zeleně.
 • Indikátor MACD (Moving Average Convergence/Divergence – konvergence/divergence klouzavých průměrů). Rychlý EMA s periodou 12. Pomalý EMA s periodou 26. SMA s periodou 9.
 • Bollingerova pásma. Perioda 20.
 • Nekomerční obchodníci: spekulanti jako například individuální obchodníci, hedgeové fondy a velké instituce, kteří využívají trh s futures pro spekulativní účely a splňují určité požadavky.
 • Nekomerční long pozice: představují celkový počet otevřených long pozic nekomerčních obchodníků.
 • Nekomerční short pozice: představují celkový počet otevřených short pozic nekomerčních obchodníků.
 • Celková čistá nekomerční pozice: představuje rozdíl mezi otevřenými short a long pozicemi nekomerčních obchodníků.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 16. února (analýza dopoledních obchodů)
  Při tvorbě ranní prognózy jsem se soustředil na úroveň 1,2033 a na jejím základě jsem navrhl obchodní aktivitu. Podívejme se na pětiminutový graf a uvidíme, k čemu došlo. Po mírném poklesu hodnoty libry na pozadí absence statistik a v souladu se včerejším trendem se na úrovni 1,2033 objevil falešný průraz, který nabídl vynikající příležitost k nákupu. To vše vyústilo v růst zhruba o 40 bodů. Z technického hlediska nedošlo v druhé polovině dne k žádným změnám.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 2. května (analýza dopoledních obchodů). Libra byla zatlačena pod úroveň 1,2521.
  V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2521 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se tam stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu umožnil nákupní signál a vedl k růstu páru o více než 20 bodů. Po nějaké době ale přišel průraz a reverzní test tohoto pásma zespodu nahoru, což umožnilo vstup na short pozice. V době psaní článku činil pokles jen asi 15 bodů, ne víc. Technický obraz byl ve druhé polovině dne úplně přehodnocen.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 21. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci se zaměřují na hladinu 1,2722.
  V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2720 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji. Jak ale v grafu vidíte, k výraznějšímu poklesu zatím nedošlo, i když šance jsou poměrně dobré. Z technického hlediska jsem nezměnil nic.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 24. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra si uchovává naději
  V ranní prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2423 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Pokles a falešný průraz kolem úrovně 1,2423 přinesly signál k nákupu libry v rámci pokračování včerejšího býčího trendu. Jak ale vidíte v grafu, výrazný růst páru se nedostavil. Technický obrázek se ve druhé polovině dne nezměnil.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 25. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra dál oživovala.
  V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2478 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, který nám ukáže, co se stalo. Úroveň 1,2478 byla proražena, ale k retestu směrem dolů jsme se už nedostali, takže jsem zůstal bez signálů pro vstup. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek mírně upraven.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. března (analýza dopoledních obchodů). Libra se snaží projevit růst.
  V ranní předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2623 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu tam vedly k prodejnímu signálu, ale pokles nenastal. Po krátké době býci dosáhli průrazu dolů a reverzního testu úrovně 1,2623, což je přinutilo opustit short pozice a otevřít long pozice. V době psaní článku jsem ještě nezaznamenal prudký růst. Odpoledne se technický obraz nezměnil.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. května (analýza dopoledních obchodů). Libra dosáhla úrovně 1,2756.
  V dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2756 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Růst a falešný průraz tam daly signál k prodeji, ale nikdy nedošlo k normálnímu pohybu směrem dolů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě zrevidovat.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 29. května (analýza dopoledních obchodů). Libra pokračuje v korekci.
  V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2761 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz směrem dolů v oblasti 1,2761 vedly k prodejnímu signálu pro libru, což v době psaní článku vyústilo v pokles o více než 20 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 4. června (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry nedokázali nic nabídnout.
  V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2776 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se tam stalo. Objevil se pokles do oblasti 1,2776, ale nikdy ne falešný průraz směrem dolů, což neumožnilo vstup na trh. Naprostá absence býků na této úrovni byla překvapivá, což vedlo k mírné revizi technického obrazu na odpoledne.
 • GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 5. června (analýza dopoledních obchodů). Prodejcům se podařilo ubránit kurz 1,2779, ale co dál?
  V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2779 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě přinesly signál k prodeji, ale po poklesu o 12 bodů tlak na libru polevil. Dokud se bude obchodovat pod úrovní 1,2779, lze očekávat, že signál bude fungovat, ale vše bude záviset na údajích z USA. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bude ještě potřeba zrevidovat.
 • GBP/USD: Obchodní plán na evropskou seanci. COT report a přehled včerejšího obchodování. Kupci GBP vytvořili support na úrovni 1,3522 a očekávají průraz úrovně 1,3556.
  Měnový pár včera nabídl několik pěkných signálů pro vstup na trh. Analyzujme nyní 5minutový graf a pokusme se zjistit, k čemu vlastně došlo. V dopoledním článku jsem vám doporučil sledovat při rozhodování o obchodech úroveň 1,3510. Býci byli ve středu odhodláni vytlačit cenu na nová maxima, ale zatím se jim to nepodařilo. Místo toho měli navrch prodejci. Cena prorazila úroveň 1,3510 a konsolidovala pod ní při opačném testu směrem vzhůru. Tato cenová akce vytvořila výborný signál k prodeji. Cena se následně posunula asi o 25 pipsů dolů a akci dokončila. Býci v půi dne pohotově vstoupili na trh a ovládli úroveň 1,3510. Následující test směrem dolů vytvořil vynikající příležitost pro vstup na trh s long pozicemi. Pár GBP/USD tak vzrostl o 40 pipsů. V druhé polovině dne se medvědům podařilo ubránit rezistenci 1,3547. Falešný průraz této úrovně dal signál k prodeji. Statistické údaje z USA nesplnily očekávání, a tak se měnový pár nepohyboval dolů jednoznačně.
 • GBP/USD: Obchodní plán na evropskou seanci 23. března. COT report. Libra se po zasedání Bank of England chystá růst.
  Včera se objevilo několik vynikajících vstupních bodů. Pohledem na pětiminutový graf zjistíme, k čemu vlastně došlo. Předtím jsem vás žádal, abyste se při rozhodování o vstupu na trh soustředili na úroveň 1,2232. K průrazu došlo bez zpětného testu, takže se neobjevil žádný buy signál. Falešný průraz a long pozice na úrovni 1,2278 nepřinesly kýžený výsledek. Průraz dolů a opětovný test úrovně 1,2278 přinesly sell signál, po kterém se libra propadla o více než 40 pipů. Ke konci dne, když Federální rezervní systém zveřejnil své rozhodnutí, vygeneroval průraz úrovně 1,2329 další sell signál. Libra se propadla zhruba o 50 pipů.
 • GBP/USD: Obchodní plán na evropskou seanci 24. března. COT report. Libra nedokáže po zasedání BoE růst.
  Včera se objevilo několik vynikajících vstupních bodů. Pohledem na pětiminutový graf zjistíme, k čemu vlastně došlo. V ranním článku jsem vás upozornil na úroveň 1,2330 a doporučil jsem rozhodovat se s ohledem na ni. Pohyb nahoru a falešný průraz této úrovně přinesly ráno sell signál, po kterém se libra šterlinků propadla o více než 50 pipů. Odpoledne po rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách pár GBP/USD znovu stoupal a pak znovu falešně prorazil úroveň 1,2330. Vytvořil nové vstupní body na short pozice při pohybu o 50 pipů ve směru dolů. Long pozice na úrovni 1,2279 vyvolaly růst zhruba o 30 pipů.
 • GBP/USD: obchodní plán na evropskou seanci 4. března. Kupci libry přebírají vedení.
  V pátek bylo vygenerováno několik signálů ke vstupu na trh. Pohledem na graf 5M zjistíme, k čemu vlastně došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2612 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Měnový pár opravdu klesl, ale na test ani falešný průraz nikdy nedošlo. Nebylo možné najít vhodné body pro vstup na trh. Falešný průraz úrovně 1,2612 odpoledne vygeneroval signál k nákupu libry. Měnový pár GBP/USD ve výsledku vzrostl o 30 pipů. Prodejci ubránili hladinu 1,2649 a umožnili nám tak zachytit vhodný vstupní bod k prodeji. Po sestupné korekci o 15 pipů se ale poptávka po libře vrátila.
 • GBP/USD: Obchodní plán na evropskou seanci 4. dubna 2023. COT report. Přehled včerejšího obchodování. Pár GBP/USD se vrací na měsíční maxima.
  Včera jsme obdrželi jediný signál ke vstupu. Podívejme se na graf M5, abychom pochopili, co se stalo. V předchozím přehledu jsem zvažoval vstup na trh na úrovni 1,2303. Cena tuto hranici prorazila, ale žádný retest nenásledoval. Na long pozice jsem tedy nevstupoval. Falešný průraz úrovně 1,2393 po prudkém růstu páru GBP/USD během severoamerické seance vygeneroval něco, co vypadalo jako pěkný sell signál. Nakonec jsem ale utrpěl ztráty, protože nenásledoval pokles.
 • GBP/USD: obchodní plán na 1. března. GBP se opět dostává pod prodejní tlak
  Pár GBP/USD včera vygeneroval několik signálů ke vstupu na trh. Pohledem na graf 5M zjistíme, k čemu vlastně došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2671 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Růst a vytvoření falešného průrazu zde vytvořily vynikající vstupní bod k prodeji libry. Instrument se v důsledku toho propadl o více než 25 pipů. Nákupní aktivita v oblasti 1,2644 při falešném průrazu vedla odpoledne k růstu zpět k úrovni 1,2671. Prodejci se ale nechtěli vzdát. Medvědi nakonec dali signál k otevření short pozic, což znamenalo další výprodej libry šterlinků.
 • GBP/USD: Obchodní plán pro evropskou seanci na 22. března. COT report. GBP se usazuje na měsíčních maximech.
  Včera se objevilo několik vynikajících vstupních bodů. Pohledem na pětiminutový graf zjistíme, k čemu vlastně došlo. V ranním článku jsem vás upozornil na úroveň 1,2227 a doporučil jsem rozhodovat se se zřetelem na ni. Pokles a falešný průraz této úrovně přinesly buy signál. Pár vzrostl o více než 35 pipů. Odpolední průraz a opětovný test úrovně 1,2227 přinesly sell signál, po kterém se libra propadla o více než 45 bodů. Odpolední průraz a opětovný test úrovně 1,2227 směrem nahoru poskytly vstupní body na short pozice. Libra šterlinků se propadla o více než 45 bodů.
 • GBP/USD: obchodní scénáře na 19. března 2024
  Pár GBP/USD se v době psaní článku obchoduje poblíž úrovně 1,2690 a úrovně supportu, kterou v denním cenovém grafu představuje klouzavý průměr s periodou 50, a pokouší se vnořit do zóny dlouhodobého medvědího trhu, která se nachází pod klíčovou úrovní supportu 1,2730 (200 EMA v týdenním grafu).
 • GBP/USD: obchodní scénáře na 27. března 2024
  Dalšího dne pár testoval klíčové úrovně supportu pro průraz: 1,2565 (200 EMA v denním grafu) a 1,2545 (50 EMA v týdenním grafu), které oddělují střednědobý býčí trh od trhu medvědího.
 • GBP/USD: obchodní scénáře na 28. února 2024
  Pár GBP/USD zahájil dnešní obchodní den poklesem, když prorazil klíčové úrovně krátkodobého supportu 1,2650 (200 EMA v 1hodinovém grafu) a 1,2644 (200 EMA ve 4hodinovém grafu) a pak otestoval významnou úroveň dlouhodobého supportu 1,2620 (144 EMA v týdenním grafu).
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani