Ticker Tape by TradingView
Lednové zasedání Fedu: Dolar získal slabou podporu
Výsledky lednového zasedání Federálního rezervního systému výmluvně ilustruje nástroj CME FedWatch, který, jak známo, ukazuje implikovanou pravděpodobnost změny sazeb na každém z nadcházejících zasedání. Ve středu ráno byla pravděpodobnost snížení sazeb na březnovém zasedání téměř 50%. Očekává se, že ve čtvrtek však tato pravděpodobnost bude 30%. Trh je tedy ze 70 % přesvědčen, že Federální rezervní systém si na příštím zasedání zachová status quo.
Americký regulátor v podstatě realizoval základní, nejpravděpodobnější scénář: ponechal parametry měnové politiky beze změny a současně zpřísnil její rétoriku. Centrální banka signalizovala, že s uvolněním měnové politiky nebude spěchat, což je v rozporu se zvěstmi "holubičího" charakteru.

Žádná senzace se nekonala: několik týdnů předtím (v podstatě během celého ledna) jednotliví zástupci Federálního rezervního systému jednomyslně prohlašovali, že je příliš brzy slavit vítězství nad inflací a určitě není třeba pospíchat se snižováním sazeb. Klíčovou roli zde hrál Index spotřebitelských cen (CPI). Celkově CPI v prosinci po měsících pravidelného poklesu neočekávaně zrychlil.
Vzhledem k takovým předchozím informacím byli obchodníci většinou připraveni na to, že regulátor zaujme více holubičí postoj, a to alespoň ve srovnání s prosincovým zasedáním, kde předseda Fedu Jerome Powell efektivně oznámil budoucí uvolňování měnové politiky. Nepochybně se jednalo o určitou intriku, neboť jádrový index CPI, index cen výrobců a jádrový index PCE vykazovaly v prosinci klesající trend. Členové Federálního rezervního systému však tuto skutečnost chladně odmítli s tím, že inflace v uplynulém roce oslabila, ale stále zůstává vysoká.
Jisté přitakání "holubicím" Federálního rezervního systému přesto zaznělo: Powell z doprovodného prohlášení vyloučil větu o připravenosti k dalšímu zpřísnění měnové politiky, "pokud to bude nutné". Jinými slovy lze říci, že cyklus zvyšování sazeb je oficiálně ukončen.
Ale to je v podstatě vše: všechny ostatní teze měly "mírně jestřábí" charakter. Konkrétně ve stejném závěrečném prohlášení regulátor uvedl, že nepovažuje za vhodné snižovat sazby, dokud nebude jisté, že se inflace stabilně přibližuje k cílové dvouprocentní úrovni.
Powell byl na závěrečné tiskové konferenci překvapivě přímý. Na rozdíl od předpovědí některých odborníků (zejména ekonomů z Goldman Sachs), se Powell nesnažil vyvažovat svou rétoriku, ale přímo uvedl, že soudě podle lednového zasedání, regulátor v březnu sazby nesníží. Podle Powella mají členové regulátora obavy, že se inflace stabilizuje na vysoké úrovni, ačkoli nelze vyloučit ani negativnější scénář. Jak poznamenal předseda Federálního rezervního systému, pokud inflace opět vzroste, "bude to překvapení", ale takový scénář nelze vyloučit.
Zároveň Federální rezervní systém poukázal na růst americké ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí. Zpráva vyšla v "zelených číslech", a překonala tak předpovídané hodnoty. Podle zástupců centrální banky tyto údaje naznačují, že ekonomická aktivita roste sebevědomým tempem.
Co se týče dalších makroekonomických ukazatelů, Centrální banka uvedla, že růst zaměstnanosti zpomalil, ale zůstává vysoký, míra nezaměstnanosti zůstává nízká a inflace klesla, ale stále zůstává vysoká.
Jinými slovy, americký regulátor vyloučil snížení sazeb v březnu, ale ponechal si pootevřené dveře pro další zasedání. Osud sazeb nyní závisí na dynamice klíčových makroekonomických ukazatelů, především v oblastech inflace a trhu práce.
Podle předsedy Fedu Powella nečekané oslabení na trhu práce "bude [Fed] nutit k rychlejšímu snížení sazeb". Pokud se naplní základní scénář, podle kterého je ekonomika zdravá a trh práce silný, regulátor si podle Powella může dovolit být opatrnější, pokud jde o načasování snižování sazeb.
V tomto kontextu nabývají zvláštní význam údaje Nonfarm Payrolls (NFP). Zpráva ADP, která hraje roli jakéhosi "posla", byla zveřejněna ve středu s "nádechem červených čísel": zatímco se předpokládal nárůst ve výši 148 000, ve skutečně se jednalo o nárůst pouze o 107 000. Pokud údaje o zaměstnanosti v pátek znovu zklamou býky na dolaru, může dolar opět čelit tlaku.
Celkově je reakce americké měny zdrženlivá. V páru s eurem dolar testoval úroveň 1,7, poté se vrátil na své předchozí pozice ze čtvrtka
Jedná se o to, že Federální rezervní systém vyloučil snížení sazeb v březnu, ale fakticky umožnil uskutečnění tohoto scénáře v květnu. Podle nástroje CME FedWatch je pravděpodobnost 25bodového snížení sazeb na květnovém zasedání 62,5% a snížení o 50 bodů je 32%. Pokud se lednové NFP ukážou být v "červených číslech", pravděpodobnost 25bodového snížení sazeb v květnu stoupne na 70–75 %, což povede k tlaku na dolar.
Federální rezervní systém tedy poskytl dolaru určitou podporu, a to tím, že vyloučil snížení sazeb v březnu, ale zároveň nevyvolal dolarovou rally, protože připustil možnost snížení sazeb na jednom z následujících zasedání, včetně května. V tuto chvíli bude hodně záviset na dynamice klíčových ukazatelů na trhu práce a inflace. Proto se veškerá pozornost soustředí na Nonfarm Payrolls. Páteční zveřejnění údajů může zapříčinit silnou volatilitu dolarových párů, protože tato zpráva bude prvním "testem" dolaru v očekávání jarních zasedání.
Klíčová slova: Inflace | Míra nezaměstnanosti | Sazby | CME | Centrální banka | Centrální banky | Ekonomika | Fed | Index spotřebitelských cen | Měny | Nástroj | Pozice | Rally | Trend | Banky | Goldman Sachs | Regulátor | Zasedání Fedu | Pravděpodobnost | Výsledky | Index cen | Index CPI | Obchodníci | Index | Banka | Dolar | Trh | Zpráva | ROCE | Federální rezervní systém | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Jádrový index | Ekonomická aktivita | Uvolňování měnové politiky | Payrolls | Nonfarm Payrolls | Očekávání | CME FedWatch | Jerome Powell | Růst americké ekonomiky | Snížení sazeb | Trh práce | Předpovědi | ADP | Prohlášení | Míra | Měnové politiky | Předseda | Klesající trend | Zpřísnění měnové politiky | NFP | Americké ekonomiky | FedWatch | Růst | Ekonomiky | Práce | Změny sazeb | Údaje | JDE | Růst zaměstnanosti | Americké měny | Oslabení | Cyklus zvyšování sazeb | Načasování | Pozornost | TIM | Index PCE | Index cen výrobců | Americký regulátor | Vice | Vítězství nad inflací | Holubičí postoj |
Čtěte více
-
Lednová prognóza Federálního rezervního systému
Makroekonomické vyhlídky jsou zkaleny obavami ohledně amerického výrobního sektoru, který podle indexu nákupních manažerů (PMI) ISM ve zpracovatelském průmyslu v prosinci poklesl již druhý měsíc po sobě. Jednalo se o nejnižší hodnotu od února 2016, nepočítaje v to implozi křivky vyvolanou pandemií v dubnu 2020. -
Lednová prognóza Federálního rezervního systému
Pozorovatelé Fedu, čeká nás náročný měsíc, protože 31. ledna až 1. února proběhne první z výročních zasedání centrální... -
Lednová prognóza Federálního rezervního systému
Pozorovatelé Fedu, čeká nás náročný měsíc, protože 31. ledna až 1. února proběhne první z výročních zasedání centrální... -
Lednová průmyslová produkce zklamala
Průmyslová produkce v lednu v meziročním srovnání bez sezónního očištění vzrostla o 1,3 %, když trh počítal s 3,2 %. Po sezónním očištění pak poklesla meziročně o 1,4 %, meziměsíčně byla nižší o 2,7 %. Meziroční pokles byl přitom zaznamenán poprvé od dubna 2022. K meziroční změně kladně přispěla nejvíce výroba automobilů (+2,34 pb), která se na rozdíl od loňského ledna již nepotýkala s nedostatkem výrobních dílů. Z dalších kladných přispěvatelů už stojí za zmínku pouze výroba elektrických zařízení (+0,35 pb) a výroba strojů a zařízení (+0,21 pb). -
Lednová stavební produkce těžila z příznivého počasí
Po prosincové stagnaci, resp. poklesu o necelých 0,1 % m/m, lednová stavební produkce meziměsíčně reálně vzrostla o silných 5,1 %. Značný pozitivní efekt mělo zřejmě i neobvykle teplé počasí během ledna. K výrazné meziměsíční dynamice významně přispěl růst o 9,4 % m/m v segmentu pozemního stavitelství poté, co v prosinci produkce v tomto segmentu klesla o 2,8 % m/m. To výrazně kompenzovalo 4,9% pokles v segmentu inženýrského stavitelství, který však následoval výrazný růst v předchozím měsíci (+6,8 % m/m) -
Lednové aktuality poslaly akcie Alibaba Group na dvouměsíční maximum
Akcie společnosti Alibaba Group si od začátku ledna vedou nadmíru dobře. Krátkodobá korekce nabízí prostor pro posílení pozice a obchodních šancí. V krátkosti shrňme vývoj posledních týdnů. Ještě v prosinci roku 2016 se čínské platformě Alipay podařilo značně posílit svou pozici na evropském trhu. Smlouvy se společnostmi SIX Payment Services, francouzskou BNP Paribas, anglickou bankou Barclays a italskou UniCredit rozšíří nabídku služeb platformy Alipay o další téměř 1 milión evropských prodejců. Alipay má přibližně 450 miliónů uživatelů, v průměru je denně prostředkem až 170 miliónů transakcí a kromě Číny je využívána v dalších 70 zemích světa. -
Lednové hubnutí už není jen o posilovnách. Tradiční „ledňáčky“ doplňují léky na hubnutí. Loni se v Česku prodalo téměř milion balení antiobezitik
Leden bývá pro fitness centra tím, čím je prosinec pro maloobchod. Vrcholem sezóny. Po svátcích se lidé snaží napravit to, co kapr, cukroví a svařák pokazily. Posilovny se plní, permanentky mizí a běžecké pásy jedou naplno. Letos má ale tento tradiční lednový nápor nový rozměr. Vedle činek a rotopedů se do hry stále výrazněji zapojují i léky na hubnutí. -
Lednové prodeji na akciových trzích pokračují.
V pondělí vykazovaly hlavní akciové indexy v Evropě negativní dynamiku. Důvodem byl výrazný pokles aktivity v bankovní... -
Lednové přecenění bylo mírné
Dlouhé diskuze ohledně výše lednové inflace jsou u konce. Dnes Český statistický úřad zveřejnil, že v meziročním srovnání vzrostla cenová hladina o 2,3 %, což je výrazně nižší číslo, než které očekávala naše i tržní prognóza. Obavy ze silného přeceňování ze strany obchodníků se tak nenaplnily. -
Lednové přecenění mírně nad očekáváními
Český statistický úřad zahájil s novým rokem praxi vydávání předběžného odhadu spotřebitelské inflace i na popud představitelů ČNB, aby měli, pokud možno, co nejaktuálnější data pro svá měnově-politická rozhodnutí. A právě dnešní výsledek výrazně ovlivní rozhodnutí bankovní rady. -
Lednový efekt. Ano nebo ne?
Každý investor, který se věnuje kapitálovým trhům už nějaký čas, zná význam spojení lednový efekt. Princip jeho fungování je založen na tom, že pokud trhy během prvních pěti obchodních dní roku rostou, znamená to, že by měli zaznamenat silný výkon během celého roku. Je to však opravdu tak? -
Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
Pozdě, ale přece přišly včera na řadu oficiální lednové statistiky z amerického trhu práce. Včera odpoledne vydaný report v sobě obsahoval několik důležitých vzkazů. Za prvé, míra nezaměstnanosti poklesla z úrovně 4,4 % na 4,3 %. To je ve velmi slabém reportu, jež se týká tvorby nových pracovních míst, velmi důležitá zpráva pro vedení Fedu. Američtí centrální bankéři se tak mohou uklidnit v tom smyslu, že trh práce nijak dramaticky neochlazuje, a tudíž se vedení Fedu může věnovat i vývoji inflace (lednová čísla vyjdou v pátek). -
Lednový průmysl zklamal, stavebnictví naopak potěšilo
Lednová průmyslová produkce zaostala za našimi i tržními očekáváními. Přestože výroba automobilů rostla v meziročním srovnání dvouciferným tempem, propady v ostatních kategoriích nebyla schopná vykompenzovat. Výrazně poklesla především oblast energetiky, která trpěla v důsledku mimořádně teplého lednového počasí. -
Lednový rozpočet naznačuje pokračující oživování spotřebitelské poptávky
Stát v lednu hospodařil se schodkem 11,2 mld. CZK. V meziročním srovnání byl o 14,7 mld. CZK mírnější. Leden tradičně patří mezi měsíce, kdy bývá měsíční saldo mírně záporné a letošní výsledek se z tohoto pohledu významně neodchyluje od sezónních výkyvů posledních let. -
Lednový růst komodit je v ohrožení
Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank Vstup do roku 2014 se komoditám příliš nevydařil. Komoditní index DJ-UB... -
Lednový schodek státního rozpočtu dosáhl 6,8 mld. CZK
Za meziročním zhoršením salda o 10,7 mld. CZK stály především vyšší výdaje. Podepsala se na tom zejména pomoc domácnostem a firmám s vysokými cenami energií, výplata úrokových výnosů z protiinflačních státních dluhopisů, ale i loňské rozpočtové provizorium doprovázené nižším předfinancováním. -
Lednový výsledek zahraničního obchodu jen lehce slabší
Lednová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila přebytkem 15,1 mld. Kč. Výsledek je zhruba v souladu s tržními očekáváními. V prvním letošním měsíci pokračoval pokles exportu o 0,3 %, meziročně, zatímco dovozy vzrostly o 0,5 %.Letošní leden měl přitom stejný počet pracovních dní jako ten loňský. Přitom prosincový výsledek byl revizí mírně zhoršen o necelou půl miliardu na -7,1 mld. Kč. Překvapivě se lépe dařilo obchodu s motorovými vozidly, který, na rozdíl od předchozích měsíců, vykázal přebytkovou bilanci 5,4 mld. Kč. Naopak nepříznivě se na bilanci ZO projevil schodek u počítačů a elektronických a optických přístrojů (o 6,4 mld. Kč). -
Le Figaro: Francouzské odbory mají olympiádu jako slepici snášející zlatá vejce
Francouzské odbory využívají letošní letní olympijské hry v Paříži jako slepici snášející zlatá vejce, napsal deník Le Figaro. Veřejnost se podle něj shodne, že za nadmíru náročnou práci v době her si některé profese zaslouží zvláštní odměny. Názory na výhrůžky stávkami, které slibují některé odbory, už se však liší. -
Le Figaro: Křetínský podal nabídku na převzetí celé vydavatelské firmy Editis
Miliardář Daniel Křetínský oficiálně podal nabídku na převzetí stoprocentního podílu ve firmě Editis, což je druhé největší vydavatelství ve Francii. Na svém webu o tom dnes informuje francouzský deník Le Figaro. Nabídku Křetínský učinil společnosti Vivendi, která je mateřskou společností skupiny Editis. -
Legenda českého fotbalu se stává tváří platformy eToro
Obchodní a investiční platforma eToro dnes oznámila partnerství s Vladimírem Šmicerem, bývalý český fotbalový záložník se od 1. ledna 2026 stane ambasadorem společnosti v České republice.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
Tradingové analýzy a zprávy
Odhady: Zisky velkých firem z Evropy ve 2Q výrazně vzrostly
Zaměstnanec firmy: Akcií SpaceXu se zbavím, jakmile bude možnost
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Odhady: Zisky velkých firem z Evropy ve 2Q výrazně vzrostly
Zaměstnanec firmy: Akcií SpaceXu se zbavím, jakmile bude možnost
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Blogy uživatelů
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Forexové online zpravodajství
Čerpadláři to s Čechy zase koulí? Litr ropy ve světě zlevnil o 2,50 Kč, ale litr nafty v ČR ve stejné době zdražil o více než 1 Kč
🎥 Týden na trzích: Jaké byly nejlepší a nejhorší výsledky minulého týdne? Zhodnocení výsledkové sezóny
Každý den chybí v práci kvůli pracovní neschopnosti téměř 214 tisíc lidí. Přesto stonáme kratší dobu než před covidem
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
Čerpadláři to s Čechy zase koulí? Litr ropy ve světě zlevnil o 2,50 Kč, ale litr nafty v ČR ve stejné době zdražil o více než 1 Kč
🎥 Týden na trzích: Jaké byly nejlepší a nejhorší výsledky minulého týdne? Zhodnocení výsledkové sezóny
Každý den chybí v práci kvůli pracovní neschopnosti téměř 214 tisíc lidí. Přesto stonáme kratší dobu než před covidem
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
ČEZ naváže strategické partnerství s firmou Rolls-Royce pro modulární reaktory
Denná analýza EURUSD
Koruna ve středu umazala část svých úterních ztrát
Denná analýza EURUSD
Intradenní analýza EUR/GBP
Analýza indikátorů pro pár EUR/USD na 4. ledna 2024
RANNÍ ZPRÁVY - FED: EKONOMIKA JE DOSTATEČNĚ SILNÁ NA ZVÝŠOVÁNÍ SAZEB
JSEM ALL IN – OPRAVDU NAKONEC VYDĚLAJÍ VŠICHNI?
Forex: Trh práce v USA přes mírné ochlazování zůstává napjatý
Cena Bitcoinu opět překračuje hranici 60 000 USD, ale vydrží?
ČEZ naváže strategické partnerství s firmou Rolls-Royce pro modulární reaktory
Denná analýza EURUSD
Koruna ve středu umazala část svých úterních ztrát
Denná analýza EURUSD
Intradenní analýza EUR/GBP
Analýza indikátorů pro pár EUR/USD na 4. ledna 2024
RANNÍ ZPRÁVY - FED: EKONOMIKA JE DOSTATEČNĚ SILNÁ NA ZVÝŠOVÁNÍ SAZEB
JSEM ALL IN – OPRAVDU NAKONEC VYDĚLAJÍ VŠICHNI?
Forex: Trh práce v USA přes mírné ochlazování zůstává napjatý
Cena Bitcoinu opět překračuje hranici 60 000 USD, ale vydrží?
Blogy uživatelů
Velcí hráči trhy shortují
Množí se v USA Indikátory recese? | Investiční Memento #29
Víte, jak používáte svoji psychiku?
Něco ze statistik o traderech (1. díl)
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Postup nahrání AOS, indikátorů a skriptů do MT4 pro Mac a Windows
Začínáme s tradingem: V jakém věku začít a proč?
V listopadu učíme obchodníky pracovat s TradingView platformou - přidejte se!
Čeká se na černou labuť
Obnovené obavy o mezinárodní obchod srazily index S&P 500 pod support
Velcí hráči trhy shortují
Množí se v USA Indikátory recese? | Investiční Memento #29
Víte, jak používáte svoji psychiku?
Něco ze statistik o traderech (1. díl)
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Postup nahrání AOS, indikátorů a skriptů do MT4 pro Mac a Windows
Začínáme s tradingem: V jakém věku začít a proč?
V listopadu učíme obchodníky pracovat s TradingView platformou - přidejte se!
Čeká se na černou labuť
Obnovené obavy o mezinárodní obchod srazily index S&P 500 pod support
Vzdělávací články
Měsíční report finančních trhů (červen 2022)
To nejdůležitější v roce 2024 – na co se připravit
Z čeho pramení úzkost v tradingu a jak to napravit
Jak se bránit proti nekalým praktikám brokerských společností?
5 lekcí z psychologie tradingu z roku 2018
Disciplína v životě tradera - část 1.
Co nevíte o USD/JPY
Výsledky intradenního obchodování podle VIP zóny (leden 2022)
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)
Divoké události na trzích přejí tradingu, březen 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
Měsíční report finančních trhů (červen 2022)
To nejdůležitější v roce 2024 – na co se připravit
Z čeho pramení úzkost v tradingu a jak to napravit
Jak se bránit proti nekalým praktikám brokerských společností?
5 lekcí z psychologie tradingu z roku 2018
Disciplína v životě tradera - část 1.
Co nevíte o USD/JPY
Výsledky intradenního obchodování podle VIP zóny (leden 2022)
Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)
Divoké události na trzích přejí tradingu, březen 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz vysoké zisky
Tradingové analýzy a zprávy
Británie zvýšila základní úrok o 0,75 procentního bodu, nejvíce za 33 let
Analýza AUD/USD, USD/CAD a GBP/AUD
AUD/USD - Intradenní výhled 31.5.2022
Aktuálně otevřené forex pozice 16.7.2019
Koruna v 1. pololetí k euru zpevnila o 1,5 procenta, k dolaru o tři procenta
Analýza hlavních měnových párů 28.9.2018
Forex sentiment 13.11.2025
ČSÚ zveřejní zpřesněné údaje o vývoji ekonomiky ve 2Q
Francouzská banka BNP Paribas zaplatí v USA pokutu 350 mil. USD
Evropská komise nastínila cesty k posílení globální role eura
Británie zvýšila základní úrok o 0,75 procentního bodu, nejvíce za 33 let
Analýza AUD/USD, USD/CAD a GBP/AUD
AUD/USD - Intradenní výhled 31.5.2022
Aktuálně otevřené forex pozice 16.7.2019
Koruna v 1. pololetí k euru zpevnila o 1,5 procenta, k dolaru o tři procenta
Analýza hlavních měnových párů 28.9.2018
Forex sentiment 13.11.2025
ČSÚ zveřejní zpřesněné údaje o vývoji ekonomiky ve 2Q
Francouzská banka BNP Paribas zaplatí v USA pokutu 350 mil. USD
Evropská komise nastínila cesty k posílení globální role eura
Témata v diskusním fóru
Intuice a instinkt v tradingu: Jak to funguje a na co si dávat pozor
Diverzifikace Prop Trading firem
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Emoce - Skrytí zabijáci tradingových účtů
Praktické okénko – Popis short obchodu a tržní predikce
Disciplína aneb mějte svého kontrolora
AUD/USD
Obchodovanie s indikátorom RSI
Tak tedy ještě jednou o AOS
Euro znovu pod tlakem evropských periferií
Intuice a instinkt v tradingu: Jak to funguje a na co si dávat pozor
Diverzifikace Prop Trading firem
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Emoce - Skrytí zabijáci tradingových účtů
Praktické okénko – Popis short obchodu a tržní predikce
Disciplína aneb mějte svého kontrolora
AUD/USD
Obchodovanie s indikátorom RSI
Tak tedy ještě jednou o AOS
Euro znovu pod tlakem evropských periferií




