Neděle 16. června 2024 11:06
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.11.2023 11:59  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza pátečních obchodů:

Pár EUR/USD v grafu 30M

analytics6563503ae0a65.jpg

Pár EUR/USD v pátek vykázal volatilitu 55 pipů. Nízkou volatilitu zaznamenal dva dny po sobě, takže jeho obchodování bylo extrémně náročné. Rádi bychom připomněli, že čím nižší volatilita, tím vyšší pravděpodobnost flatu, falešných signálů a nulového zisku. I kdyby při dobrém signálu bylo možné otevřít obchod, cena by se nedokázala dostat na cílovou úroveň. Proto je nízká volatilita hlavním nepřítelem obchodníka. V pátek pár pokračoval v pozvolném růstu, který nebyl ničím podložen. Z makroekonomických událostí můžeme vyzdvihnout jen indexy podnikatelské aktivity v USA a HDP v Německu. Obchodníci všechny čtyři údaje o PMI smetli ze stolu, takže reakce na ně byla minimální, pokud vůbec nějaká. V tuto chvíli přetrvává vzestupný trend, takže je jedno, jestli je současný pohyb nahoru logický, nebo ne. Pokračuje každopádně.

EUR/USD v grafu 5M

analytics6563504484498.jpg

V grafu 5M byly vygenerovány dva obchodní signály. Nejdřív se pár téměř celou evropskou obchodní seanci odrážel od úrovně 1,0904 a pak dosáhl úrovně 1,0936 a překonal ji. V prvním případě mohli začátečníci otevřít long pozici a ve druhém případě ji mohli držet. Obchod mohl být zavřen manuálně kdekoli nad úrovní 1,0936. Zisk dělal zhruba 25 pipů, což je při současné volatilitě vcelku dobré.

Tipy na pondělní obchodování:

Pár v grafu 30M pokračuje v korekčním trendu. Tento trend zůstává korekcí navzdory prudkému růstu páru. Očekáváme tedy ukončení korekce a obnovení klesajícího trendu. Momentálně vidíme vzestupnou trendovou linii, která pomůže určit konec korekce. Klíčové úrovně v grafu 5M jsou 1,0568, 1,0611–1,0618, 1,0668, 1,0733, 1,0767–1,0781, 1,0835, 1,0896–1,0904, 1,0936, 1,0971–1,0981, 1,1011, 1,1043, 1,1091. Stop loss lze nastavit na breakeven, jakmile se cena posune o 15 pipů správným směrem. V pondělí lze vyzdvihnout jen projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové. Tato událost je nicméně zajímavá jen do určité míry. Všechny projevy Lagardeové z poslední doby se realizovaly, aniž by trhu poskytly užitečné a důležité informace.

Základní pravidla obchodování:

1) Síla signálu závisí na době, za kterou se vytvořil (odraz nebo průraz úrovně). Kratší doba formace znamená silnější signál.

2) Pokud byly po falešných signálech otevřeny na určité úrovni minimálně dva obchody, pak by měly být všechny následné signály poblíž této úrovně ignorovány.

3) Na plochém trhu může jakýkoli měnový pár vygenerovat mnoho falešných signálů nebo také nevygenerovat žádné. Plochý trend každopádně nenabízí nejlepší obchodní podmínky.

4) Obchody se otevírají v době mezi začátkem evropské seance a polovinou americké seance, kdy by měly být všechny obchody manuálně uzavřeny.

5) V časovém rámci 30M jsou obchody založené na signálech MACD vhodné jen při značné volatilitě a zřetelném trendu, který je potvrzen buď trendovou linií, nebo trendovým kanálem.

6) Pokud leží dvě úrovně těsně u sebe (v rozmezí 5 až 15 pipů), měly by být považovány za zónu supportu nebo rezistence.

Jak číst grafy:

Úrovně supportu a rezistence mohou sloužit jako cíle nákupu nebo prodeje páru. Do jejich blízkosti lze umístit take profit.

Červené linie jsou kanály nebo trendové linie, které ukazují aktuální trend a preferovaný směr obchodování.

Indikátor MACD (14, 22, 3), který zahrnuje histogram i signální linii, funguje jako pomocný nástroj a může být použit i jako zdroj signálu.

Důležité projevy a zprávy (vždy zaznamenány v ekonomickém kalendáři) mohou významným způsobem ovlivnit pohyb měnového páru. Obchodování v době jejich zveřejnění proto vyžaduje zvýšenou opatrnost. Může být rozumné trh opustit a vyvarovat se tak náhlých cenových zvratů proti převládajícímu trendu.

Začátečníci by si měli vždy pamatovat, že každý obchod nemůže být ziskový. Základním kamenem trvalého obchodního úspěchu je stanovení jasné strategie spolu s rozumným řízením peněz.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval směrem dolů. Makroekonomické pozadí bylo poměrně slabé a fundamentální aspekt žádný. Přesto pár vykazoval vcelku slušnou volatilitu. Trh se aktivizoval ve středu večer, kdy byly oznámeny výsledky zasedání Federálního rezervního systému. Zmínili jsme, že je lepší nedělat ukvapené závěry a počkat s analýzou reakce trhu do čtvrtka. Zasedání americké centrální banky nebylo holubičí a předseda Fedu Jerome Powell svůj postoj nezměkčil. Proto dolar neměl ve středu důvody k poklesu. K čemu tedy došlo ve čtvrtek a v pátek? Trh výsledky zasedání přehodnotil, vyvodil správné závěry a rychle dolar nakupoval na ještě příznivějším kurzu než ve středu večer. To vyvolalo páteční růst dolaru. Sestupnou trendovou linii považujeme navzdory středečnímu proražení stále za relevantní.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD zaznamenal ve středu nízkou volatilitu a udržel si slabý vzestupný trend, jak ukazuje vzestupný kanál. Obchodníci se celý den mohli soustředit jen na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby; hodnota tohoto ukazatele a jeho derivátů ale téměř odpovídala odborným prognózám. Trh tedy neměl na co reagovat – zprávu předem očekával a zpracoval.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Ve čtvrtek se pár EUR/USD pokusil prodloužit klesající pohyb. Jak vidíme, naše očekávání se stále naplňují, protože pár pomalu, ale jistě klesá. V tuto chvíli není patrný zřetelný trend. Přesněji řečeno, nepochybně jde o klesající trend, ale vzhledem ke slabému pohybu není možné určit trendovou linii nebo kanál. Byly zveřejněny jen dvě zprávy. Počet objednávek zboží dlouhodobé spotřeby v USA byl výrazně pod prognózou (což je pro dolar špatné), ale pod prognózou byl zároveň i počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA (což je pro dolar dobré). Kumulativně dolar během dne posílil, což nás nepřekvapuje, protože jsme tento scénář předpokládali.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se v pátek obchodoval bez trendu. Poslední dobou jsme sice mnoho dnů vyloženě bez trendu neměli, ale měli jsme mnoho dnů s velmi nízkou volatilitou. Ani pátek nepředstavoval výjimku, protože cena urazila od denního minima k maximu jen něco přes 50 pipů, takže obchodovat bylo poměrně nevýhodné. Evropská unie, Německo a Spojené státy zveřejnily celkem 9 indexů podnikatelské aktivity. Místo abychom se zabývali každým zvlášť, můžeme shrnout, že evropské a německé PMI přinesly trochu větší zklamání než americké.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD zahájil v pondělí býčí korekci, v naprostém souladu s aktuálním technickým obrazem. Klesající trendová linie zůstává relevantní, ale nachází se poměrně daleko od ceny. Úhel jejího sklonu je vcelku malý, takže pár může při přetrvávajícím klesajícím trendu projít výraznou korekcí. Domníváme se, že pondělí zcela splnilo očekávání, a to jak naše, tak některých obchodníků. Tentokrát jsme neměli tradiční "nudné pondělí", ale volatilita byla podle očekávání nízká a korekce po dvoudenním poklesu vypadala přirozeně. Byť jsme zvažovali možnost, že pár bude pokračovat v poklesu.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se ve čtvrtek dál obchodoval v rámci vzestupného kanálu. Několikrát změnil směr. Částečně za to mohla zpráva o HDP USA, která se ukázala jako významná a zároveň velmi rozporuplná. Trh proto pár nejdřív nakupoval, pak zpanikařil a prodával, načež znovu nakupoval. Americká ekonomika vzrostla v prvním čtvrtletí o pouhých 1,6 %, což bylo výrazně pod prognózami. V meziročním vyjádření ale vzrostla o 3,1 %, čímž očekávání trhu překonala. Trh proto dolar nejdřív nakupoval a pak prodával. Nedokázal prostě určit, jestli jde o dobrou, nebo špatnou zprávu. I pro nás je těžké tuto otázku zodpovědět. Hlavní podle nás je, že pár koriguje nahoru a dolar může snadno stoupat, jakmile tato fáze skončí.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  V pondělí pár EUR/USD obnovil pokles a vrátil se ke klesajícímu trendu. Včerejšek byl z hlediska ekonomických a fundamentálních událostí vcelku nudný. Obchodníci mohli upnout pozornost v podstatě jen na projevy představitelů Evropské centrální banky de Cose a de Galhaua, kteří stejně jako řada jejich kolegů sdělili, že měnovou politiku není potřeba dál utahovat. Pozor, v případě sazby nad 5 % (jako v případě Bank of England a Federálního rezervního systému) by taková rétorika představitelů ECB byla naprosto logická a očekávaná. Sazba ECB je ale mnohem nižší a inflace stále příliš vysoká na to, aby si dala pauzu. Proto je euro stále pod tlakem, zatímco Fed je se sazbou 5,5 % stále připraven pokračovat v jejím zvyšování.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval pomalu a neochotně. Volatilita činila už druhý den po sobě zhruba 40 pipů, což je málo i na euro. Obchodníci by ale na takové tržní podmínky měli být v posledních měsících už zvyklí. Na konci minulého týdne jsme díky Bank of England a Federálnímu rezervnímu systému byli svědky nárůstu volatility. Bylo ale jasné, že volatilita se na začátku nového týdne vrátí na předchozí úrovně.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD začal týden bez výraznějších pohybů, což nepřekvapí, protože pondělky bývají kvůli slabým cenovým pohybům často nudné. V průběhu dne se pár dostal na úroveň 1,0918, a dokonce se od ní odrazil, což naznačuje, že celkový trend na tomto měnovém páru se může změnit v medvědí. Předtím pár opustil vzestupný kanál a ještě víc tak ukázal větší pravděpodobnost klesajícího trendu v tomto týdnu. Jedinou významnou fundamentální událostí v eurozóně a Spojených státech byl projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové na summitu ECB v Sintře. Její projev se ale konal v pozdních nočních hodinách a nemohl nijak ovlivnit obchodování během dne. Celkově vzato nedošlo v pondělí k žádným dalším významným událostem.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. května 2022
  Pár EUR/USD v pátek zkraje asijské seance vzrostl na úroveň 1,0765. Pár s jednotnou měnou v menších časových rámcích překonal nová swingová maxima doprovázená medvědí divergencí RSI. To by se dalo vnímat jako potenciální bod obratu, který by mohl vyvolat významnou korekci dolů k úrovni 1,0520.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. února: Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD vykazoval v pondělí velmi nízkou volatilitu. Na celý den byla naplánována jen jedna událost, která mohla vyvolat zájem trhu, a to projev Christine Lagardeové, který se konal později večer. Žádné výrazné skoky trhu se v té době neobjevily.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD ve středu vykázal "ohromující" volatilitu. Pásmo od denního maxima po minimum činilo pouhých 29 pipů. Už dříve jsme vás ale varovali, že volatilita tento týden výrazně klesne, protože fundamentální pozadí předchozího týdne bylo silné, kdežto tentokrát je slabé. A tak se i stalo. Dokonce ani ekonomické zprávy, které se občas k obchodníkům dostanou, nemají prakticky žádný vliv, protože všechna data jsou druhořadého významu. A vůbec, jaký je rozdíl v tom, zda mají dopad, nebo ne, když trh prakticky přešlapuje na místě?
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.
  Pár EUR/USD v pondělí rostl a roste i nadále. V poslední době jsme několikrát diskutovali o tom, jak euro posiluje i ve dnech, kdy k tomu nemá jasný důvod. A takto to bylo i v pátek, v pondělí a teď v úterý. Takže jsme usoudili, že pár EUR/USD se pohybuje nelogicky. Co tedy mohou obchodníci dělat? Mají dvě možnosti. Zaprvé počkat, až trh začne věnovat pozornost fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí, a teprve pak se rozhodnout o vstupu na trh, protože i zpětně je nesmírně těžké vysvětlit, proč se pár pohybuje tímto způsobem. Druhou možností je obchodovat čistě na základě technické analýzy a ignorovat makroekonomické a fundamentální pozadí.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD klesá už sedmý den po sobě. Obecně vzato naše články každý den opakovaně začínáme slovy "dnes se pár opět propadl". Navzdory slabému fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí v posledních dnech si trh každý den stále dokáže najít důvod k prodeji eura. A rádi bychom znovu připomněli, že tento scénář jsme předpovídali mnoho měsíců. Momentálně pár klesá k 5. úrovni, kterou jsme označili jako cíl. A stále nic nenasvědčuje konci tohoto trendu.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se ve středu obchodoval aktivně a klesal. Jednotná měna začala klesat s blížící se americkou seancí. Na začátek americké seance byly naplánovány projevy prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella na ekonomickém fóru v Sintře. Ačkoli šlo o stejnou dobu, nemohli hovořit zároveň. Proto se po několik hodin očekávala zvýšená volatilita.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD začal v pátek klesat, k čemuž měl technické důvody. Cena se v posledních dnech pohybuje poblíž horní hranice vzestupného kanálu, takže odraz od ní a pohyb dolů vypadaly pravděpodobně. Tento pohyb ani nevyžadoval odpovídající makroekonomické pozadí. Zprávy z USA, zveřejněné v průběhu dne, dolar jednoznačně nepodpořily. Přesněji řečeno, byly zveřejněny čtyři americké zprávy, přičemž tři nelze vnímat jako pro dolar silné. Celkově se dá říct, že zprávy z USA nebyly v tomto týdnu úplně dobré. Největším zklamáním byla zpráva o HDP za první čtvrtletí, které nečekaně zpomalilo na 1,6 %. Zpomalení americké ekonomiky vlastně nelze považovat za něco mimořádného, když uvážíme, že politika Federálního rezervního systému je už delší dobu vcelku výrazně jestřábí. Přesto jsme očekávali vyšší hodnotu. A nebyli jsme sami.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.
  Pár EUR/USD znovu otestoval úroveň 1,0888. Jedná se o druhý odraz od této hladiny za posledních několik týdnů, což ale nutně neznamená, že pár začne vytvářet nový sestupný trend. Po odrazu od úrovně 1,0888 před dvěma týdny s obtížemi klesl zhruba o 80 pipů. Proto by bylo mnohem přesnější říct, že euro je aktuálně ve fázi flatu mezi úrovněmi 1,0811 a 1,0888.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD vykázal v pondělí obchodování do strany s nízkou volatilitou. Obecně vzato není co analyzovat, protože pár se pohybem o pouhých 29 pipů dostal z nejnižšího na nejvyšší bod, a to při absenci významných ekonomických zpráv. Předpokládali jsme, že trh by mohl obchodovat v reakci na Powellův projev v Jackson Hole, ale nestalo se tak. Technický obrázek tedy zůstává beze změny.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se ve středu pokusil zahájit nový klesající trend, ale neúspěšně. Středeční zpráva šla bohužel proti americkému dolaru, i když ji trh mohl ignorovat, protože ani zdaleka nebyla nejdůležitější. Druhý odhad HDP ve Spojených státech za čtvrté čtvrtletí se ukázal být o něco nižší, než trh očekával a předpovídal. Upřímně, nechápeme, proč byli kupci dolaru touto hodnotou tak zklamáni a ustupovali. Každopádně bude zveřejněn ještě jeden, třetí, finální odhad, který dotazy na růst americké ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí ukončí. Dolar ale kvůli této zprávě nedokázal dál stoupat.
 • Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval v rámci vzestupného kanálu, ze kterého by se měl už vymanit. Ve skutečnosti v posledních týdnech dál pozorujeme slabou vzestupnou korekci, zatímco přetrvává celkový sestupný trend. Od středy a čtvrtka jsme dvakrát viděli, jak se cena pokusila usadit se pod kanálem a odrazit se od jeho spodní hranice, takže se logicky očekával pohyb nahoru. K takovému pohybu nebyly fundamentální ani makroekonomické důvody. Připomeňme, že výsledek zasedání FOMC ze středečního večera nelze považovat za holubičí, protože předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell se o termínu případného snížení sazeb vyjádřil nejistě. Včera se neodehrály vůbec žádné (důležité) události ani zprávy, takže pohyby byly čistě technické. Pořád tu ale máme vzestupný kanál, takže prostě stačí obchodovat v jeho rámci.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept