Ticker Tape by TradingView
EUR/USD. Týdenní přehled. Zprávy o inflaci a zápisy FOMC
Nadcházející obchodní týden slibuje, že bude "žhavý". Ekonomický kalendář je plný důležitých fundamentálních událostí, mezi nimiž je třeba vyzdvihnout zprávy o inflaci a zápisy FOMC. Tyto zprávy jsou důležité z různých důvodů, ale ve světle současných okolností mají zvláštní význam.
Během posledních několika týdnů jestřábí očekávání ohledně dalších kroků Federálního rezervního systému znatelně kolísala. Bilance se nakláněla buď směrem k vyčkávací pozici, nebo k dalšímu zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. Páteční zpráva Nonfarm Payrolls naznačila, že by Fed mohl ještě udělat další jestřábí krok: pravděpodobnost zvýšení sazeb na květnovém zasedání vzrostla na 70 % (podle CME FedWatch Tool). Tato skutečnost poskytla určitou podporu dolaru na celém trhu.
Nadcházející zprávy by však mohly zásadním způsobem "překreslit" fundamentální obrázek, a to nikoli v kontextu dilematu "zvýšení sazeb nebo nezměněné sazby", ale v kontextu možného snížení úrokových sazeb v druhé polovině letošního roku. Tento scénář byl diskutován mnoha odborníky již před březnovým zasedáním FOMC, kdy předseda Fedu Jerome Powell prohlásil, že tento scénář "není základním". Špatné indexy ISM jen podpořily zájem o tuto problematiku. Pokud březnová inflace v USA skončí v "červených číslech", holubičí zvěsti jen zesílí a dolar se dostane pod další tlak.
Inflace, inflace a zase inflace
Tento týden bude v USA zveřejněno několik klíčových inflačních zpráv. Nejvýznamnějším z nich je index spotřebitelských cen, který bude zveřejněn ve středu 12. dubna. Podle předběžných prognóz si CPI udrží klesající trend, zatímco jádrový CPI může vzrůst (především kvůli růstu cen bydlení). Podle většiny odborníků tak CPI dosáhne 6,2 %. V tomto případě bude indikátor vykazovat klesající trend již devátý (!) měsíc v řadě. Trh se zaměří na jádrový index, který nezahrnuje ceny potravin a energií. Zde se očekává malý nárůst jak v ročním, tak v měsíčním vyjádření. Zejména jádrový CPI by měl v ročním vyjádření dosáhnout 5,6 %. V tomto případě bude pětiměsíční po sobě jdoucí pokles přerušen. Obnovený růst jádrového indexu může dočasně posílit pozici dolaru na trhu (podobně jako reakce dolaru na Non-Farm Payrolls).
Tento týden bude také zveřejněn index cen výrobců (čtvrtek 13. dubna). Pamatujte, že tento indikátor může signalizovat změny inflačních trendů. Podle většiny expertů PPI meziročně klesne na 3,1 % (pokles již osmý měsíc v řadě), zatímco jádrový index se meziročně sníží na 3,3 % (pokles za posledních 11 měsíců v řadě). Pokud PPI vyjde v červených číslech, bude dolar pod větším tlakem.
Další inflační zprávou, na kterou je třeba si dát pozor, je index dovozních cen (pátek 14. dubna). Přestože je tato zpráva druhořadá, může doplnit fundamentální obrázek. Analytici předpovídají prudký pokles ročního indexu na -3,7 %.
Obchodníci by měli také věnovat pozornost indexu spotřebitelského sentimentu University of Michigan. Po třech měsících růstu index v březnu vykázal sestupný trend a klesl na 62. V dubnu se také očekává pokles indexu, a to na 61,4 bodu.
Zápis z jednání Fedu
Ve středu 12. dubna bude zveřejněn zápis z březnového zasedání Fedu. Přes holubičí zvěsti, které se v té době šířily, Fed zvýšil úrokovou sazbu o 25 bazických bodů. Jen pár týdnů před březnovým zasedáním však došlo k pádu SVB banky, což způsobilo turbulence v americkém bankovním sektoru.
Mediánová prognóza Fedu, aktualizovaná na březnovém zasedání, naznačuje další zvýšení sazeb v letošním roce. Podle některých analytiků je ale další krok ke zpřísnění měny spíše dobrovolný v závislosti na tom, zda se inflace začne znovu zvedat. Tón zápisu umožní zhodnotit náladu mezi členy Fedu. Pokud většina členů pronese jestřábí poznámky, dolar může získat určitou (ale dočasnou) podporu. Pokud ale rétorika nabere "závěrečný" tón, bude dolar znovu čelit prodejnímu tlaku. V tomto případě trh obnoví rozhovory o tom, že centrální banka ukončí (nebo pozastaví) cyklus monetárního zpřísňování na současné úrovni. Kyvadlo se v květnu vychýlí směrem k vyčkávací pozici, což bude zatěžovat americkou měnu.
Závěr
Jak vidíme, předběžné prognózy naznačují, že indikátory inflace budou nadále klesat (snad s výjimkou jádrového CPI). V tomto případě začne trh pochybovat o tom, zda se Fed na květnovém zasedání rozhodne pro další zvýšení úrokových sazeb, zvláště pokud by zprávy byly v mínusu. Zápis FOMC, byť jestřábí, podle mého názoru, poskytnou dolaru pouze dočasnou podporu, protože v sázce je pouze jedno dodatečné (konečné) zvýšení sazby o 25 bodů. Případný jestřábí zápis bude kompenzován, pokud indikátory inflace zaostanou za prognózami.
Celkově vzato budou býci v blízké budoucnosti čelit velmi obtížnému úkolu, pro který jsou nezbytné silné hnací mechanismy. Jakékoli pochybnosti o vyhlídkách na vzestupný trend budou hrát fatální roli při dosažení hodnoty 1,1000. Mezitím, pro další růst musí býci nejen formálně překonat cíl 1 1000, ale také se nad touto úrovní konsolidovat. Můžeme tedy říci, že "stropem" aktuálního uptrendu je horní linie indikátoru Bollinger Bands na denním grafu (nechvalně známá úroveň 1,1000). Pokud výše uvedené zprávy o inflaci vyjdou v červených číslech a zápis FOMC bude pro býky zklamáním, budou mít býci šanci konsolidovat se v okolí čísla 1,1000.
Klíčová slova: Inflace | EUR/USD | USA | Sazby | CME | Centrální banka | FOMC | Fed | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Měny | Trend | Analytici | Banky | EUR | USD | Indexy | Zasedání Fedu | Pravděpodobnost | Index cen | Obchodníci | Index | Banka | Bollinger Bands | Dolar | Ekonomický kalendář | ISM | Prognóza | Trh | Zpráva | Zprávy | ROCE | Přehled | Jádrový index | Zvýšení úrokových sazeb | Payrolls | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Snížení úrokových sazeb | Očekávání | CME FedWatch | Jerome Powell | Obchodní týden | Zvýšení sazeb | FedWatch Tool | Inflace v USA | Bilance | Ceny potravin | Prognózy | Předseda | Bydlení | Klesající trend | Pokles | Pochybnosti | FedWatch | Sestupný trend | Prudký pokles | Další růst | Růst | Březnová inflace | Ceny | Prognóza Fedu | Pokles indexu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | University of Michigan | Reakce dolaru | Pozornost | 3М | CME FedWatch Tool | Vzestupný trend | Index cen výrobců | SVB |
Čtěte více
-
EUR/USD: Trhy nevylučují monetární expanzi v březnu, což vyvolává naději na konsolidaci
Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell uvedl, že březnové snížení sazeb není výchozím scénářem pro centrální banku. Pokles amerických akciových indexů a pokles EUR/USD pod úroveň 1,08 jak se zdá dokazují, že investoři vzali tuto zprávu vážně. Nicméně pravděpodobnost březnového snížení sazeb klesla na pouhých 33 %, poté se ukazatel zvýšil na 37 %. Trh s futures se nevzdává myšlenky zahájení měnové expanze během prvního jarního měsíce. Tato okolnost umožňuje hlavnímu měnovému páru udržet tendenci konsolidace. -
EUR/USD. Trump znovu knockoutuje dolar
Na měnovém páru EUR/USD dochází po posledních prohlášeních Donalda Trumpa, který znovu zažehl celní konflikt, ke korekci. Zajímavé je, že dolar reagovala na prezidentovy výroky nejdřív pozitivně – dolarový index se vrátil do oblasti 104,00 a dosáhl třítýdenního maxima. Jenže jakmile trh zprávy zpracoval, byl vývoj interpretován v neprospěch americké měny. Dolarový index se znovu obrátil k jihu a kupci páru EUR/USD testovali oblast 1,08 (čtvrteční maximum bylo 1,0822). Účastníci trhu dospěli k závěru, že nové kolo celní války by mohlo zasáhnout i americkou ekonomiku a zvýšit riziko recese. -
EUR/USD: tři důvody, proč koupit euro
Korekce dolaru směrem nahoru vypadá slabě, ale stále má dost síly a argumentů, aby zpomalila růst britské libry. Zdá se, že vrchol pro pár GBP/USD se nachází na 1,2500. Kupující nejsou schopni stlačit cenu na tuto úroveň a konsolidovat se nad ní. Ani dnešní technický signál libru nepodpoří. -
EUR/USD tvoří těsné obchodní pásmo
EUR/USD tvoří těsné obchodní pásmo poté, co překonal maximum ze 14. dubna. Býci chtějí průlom nahoru a vyšší ceny. Medvědi chtějí dolů. Potřebují však dosáhnout silného proražení pod hranici kanálu. Je pravděpodobné, že trh bude stále pokračovat v kanálu, protože začal už 1. března. To znamená, že šance upřednostňují předchozí testování nižší a vyšší Low a High. -
EUR/USD – Týdenní přehled: Čeká nás maraton inflačních zpráv
Po "volebním týdnu" v USA přichází "týden inflačních zpráv". Klíčové indikátory, jako je index spotřebitelských cen (CPI), index cen výrobců (PPI), index cen dovozu a údaje o maloobchodních tržbách, poskytnou vhled do spotřebitelské poptávky. -
EUR/USD. Týdenní přehled: Euro dál klesá volným pádem
Měnový pár EUR/USD se připravuje na nový týden a euro by v tuto chvíli potřebovalo trochu božího zásahu. To je samozřejmě vtip, ale euro už pouze neklesá – řítí se dolů alarmující rychlostí. Někdo by mohl namítnout, že pokles není zvlášť prudký ani rychlý, ale rád bych upozornil, že euro je druhou nejstabilnější měnou na světě a pokles o 700 pipů během dvou měsíců je u této měny významný. Euro navíc klesá prakticky bez korekcí, což (zjednodušeně řečeno) naznačuje, že na trhu chybí kupci – všichni euro prodávají. -
EUR/USD Týdenní přehled: inflace a zase ta inflace
Na konci minulého týdne se pár EUR/USD usadil v rámci 9. čísla, ale zaváhal, zda má zaútočit na 10. cenovou hladinu. Signály z úst šéfa Federálního rezervního systému a smíšené údaje Non-Farm Payrolls pomohly obchodníkům EUR/USD posunout cenové rozpětí, které je předběžně ohraničeno úrovněmi 1,0920 až 1,0990. K průlomu je však zapotřebí silný impuls, neboť úroveň 1,1000 je pevnou hladinou rezistence, tedy významným cílem. V této souvislosti bude hrát rozhodující roli nadcházející týden. V závislosti na jeho výsledku si býci buď udrží svou převahu a upevní se kolem 10. hodnoty, nebo znovu získají iniciativu prodávající a stáhnou pár zpět k 8. hodnotě. V nadcházejících dnech se pozornost zaměří na zprávy o inflaci v USA. -
EUR/USD. Týdenní přehled. Inflace, inflace a ještě víc inflace
Pár EUR/USD se koncem minulého týdne konsolidoval v pásmu 1,09, ale nedokázal otestovat support 1,0930 (spodní hranice cloudu Kumo v časovém rámci D1). Průraz této cenové bariéry umožní prodejcům zaměřit se na pásmo 1,08, přičemž prvním cílem bude úroveň 1,0850 (horní hranice cloudu Kumo v týdenním grafu). Současné fundamentální prostředí obecně podporuje další pokles ceny, ale rozvoj sestupného trendu závisí na údajích o inflaci v USA, jejichž zářijovou hodnotu se dozvíme koncem příštího týdne. -
EUR/USD Týdenní přehled: Listopadové zasedání FOMC a nová hlava USA
Nadcházející týden bude pro měnový pár EUR/USD a další dolarové páry nejvýznamnější. Výsledky listopadového zasedání FOMC a výsledky prezidentských voleb v USA budou mít zásadní vliv na americký dolar. Všechny ostatní fundamentální faktory budou hrát sekundární, podpůrnou roli. Proto se zaměříme na klíčové události nadcházejícího týdne. -
EUR/USD – Týdenní přehled: zápis FOMC, indexy PMI a ZEW a spor o obchodní tarify
Pár EUR/USD minulý týden otestoval úroveň 1,0500, ale nedokázal se nad touto klíčovou rezistencí (horní linie indikátoru Bollingerova pásma v časovém rámci D1) konsolidovat. Impulzivní růst byl dán silnějším rizikovým apetitem poté, co se Trump rozhodl nezavést reciproční cla okamžitě a podepsal místo toho memorandum o přípravě "vzájemných cel". Zároveň se ukázalo, že cla nebudou pro všechny země stejná, jak se původně očekávalo – daňová zátěž bude stanovena pro každou zemi zvlášť. Očekává se, že pracovní skupina bude tuto problematiku studovat do dubna a Trump pak rozhodne podle konkrétní země. -
EUR/USD. Týdenní rekapitulace. Čína, ropa a rostoucí jestřábí sentiment.
Pár EUR/USD uzavřel obchodní týden na úrovni 1,0700. Tento cíl symbolicky odráží současnou situaci. Na jedné straně se medvědi EUR/USD dokázali usadit v rozmezí čísla 7, což ukazuje na sestupný trend. Na druhou stranu se jim přes jejich pokusy nepodařilo prolomit hranici čísla 6. Úroveň 1,0700 představuje kritický okamžik: buď se pár zkonsoliduje pod touto úrovní, nebo projde korekční fází směrem k rozmezí čísla 8. -
EUR/USD. Týdenní výhled. Indexy IFO, HDP USA, index Core PCE
Nadcházející zveřejnění by mělo odpovědět na mnoho otázek, které vyvstaly po pátečních událostech. Navzdory jasné reakci trhu na projev předsedy Fedu Jeroma Powella na ekonomickém sympoziu v Jackson Hole byla jeho rétorika všechno, jen ne jednoznačná. -
EUR/USD. Týdenní výhled. Indexy ZEW, maloobchodní tržby, CPI/PPI
Nadcházejícímu obchodnímu týdnu budou dominovat údaje o inflaci v USA. Dozvíme se červencové hodnoty klíčových inflačních ukazatelů, které mohou vyvolat silnou volatilitu na párech s USD, včetně EUR/USD. -
EUR/USD. Týdenní výhled. Inflace a zase inflace
Nadcházející obchodní týden se bude točit kolem americké inflace. Ve Spojených státech budou zveřejněna data o růstu indexu spotřebitelských cen (CPI), indexu cen výrobců (PPI) a indexu spotřebitelské důvěry podle Michiganské univerzity. -
EUR/USD. Týdenní výhled. Inflace v eurozóně, vývoj HDP USA, index ISM ve zpracovatelském sektoru, dubnové Nonfarm Payrolls
Ekonomický kalendář nadcházejícího týdne je nabitý důležitými událostmi. Jak je obvyklé, začátek nového měsíce přináší významné makroekonomické zprávy z USA a eurozóny, které obvykle vyvolávají silnou volatilitu na páru EUR/USD. Tentokrát je však situace poněkud odlišná – zprávy z "první linie" obchodní války zastínily makroekonomické reporty. Jakákoli významná informace týkající se celního konfliktu bude mít přednost před všemi ostatními fundamentálními faktory. Pokud však v nadcházejících dnech dojde k pozvolnému vývoji situace (bez eskalace i bez známek deeskalace), klíčové makroekonomické údaje by si stále měly získat pozornost obchodníků. Zejména proto, že některé reporty budou odrážet dubnové trendy, což umožní posoudit dopad nového celního plánu USA. -
EUR/USD. Týdenní výhled. Oči všech se upírají k Fedu
Nadcházející týden slibuje zvýšenou volatilitu i nové informace. Středobodem všeho bude zářijové zasedání Fedu, jehož výsledek zastíní veškeré ostatní fundamenty. -
EUR/USD: Týdenní výhled. Pozornost se soustředí na Blízký východ a Federální rezervní systém
Poslední obchodní den minulého týdne skončil nejistotou. Pár EUR/USD v reakci na vývoj na Blízkém východě v pátek prudce oslabil a klesl z několikaletého cenového maxima 1,1632. Medvědí impuls se však na konci americké seance vyčerpal: kupci zvolna, ale vytrvale začali znovu získávat pozice. Dá se říct, že trh se zastavil "uprostřed věty" – obchodníci neměli čas plně vstřebat důsledky vypuknutí války mezi Izraelem a Íránem. Americký dolar zaznamenal nejprve nárůst poptávky, ale tento zájem rychle opadl. Index USD zakončil páteční seanci poblíž úrovně 98,00, ačkoli během dne dosáhl lokálního maxima 98,58. Pár EUR/USD kopíroval tento pohyb a uzavřel týden na úrovni 1,1551. -
EURUSD udržel 200-denní průměr
Od našeho posledního komentáře z minulého týdne se na měnovém páru EURUSD příliš mnoho nezměnilo. Cena... -
EUR/USD u důležité rezistence
Evropská centrální banka (ECB) se podle včerejších slov svého šéfa Maria Draghiho nechystá omezovat svá monetární... -
EURUSD ukrojil již polovinu z úterní rallye
Hlavní měnový pár eurusd dnes jakoby hledá směr poté, co vrátil polovinu z výrazného růstu zaznamenané...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Posuňte vaše obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny programy RebelsFunding!
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Posuňte vaše obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny programy RebelsFunding!
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Denní kalendář událostí
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Japonsku index CPI
V USA prodeje existujících domů
V USA HDP cenový index
V USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Japonsku index CPI
V USA prodeje existujících domů
V USA HDP cenový index
V USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
Tradingové analýzy a zprávy
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 23.9.2025
Nejbohatší Francouz Arnault kritizuje návrh daně pro bohaté
Aktuálně otevřené forex pozice 23.9.2025
Forex: Americký dolar přerušil třídenní růst vůči euru a švýcarskému franku
Komodity: Ceny ropy po zprávě Iráku, že zvyšuje vývoz, klesají
Forex: Koruna je nejsilnější k euru za dva roky
Swingové obchodování bitcoinu 22.9.2025
Swingové obchodování EUR/USD 22.9.2025
Forex sentiment 22.9.2025
Swingové obchodování USD/JPY 22.9.2025
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 23.9.2025
Nejbohatší Francouz Arnault kritizuje návrh daně pro bohaté
Aktuálně otevřené forex pozice 23.9.2025
Forex: Americký dolar přerušil třídenní růst vůči euru a švýcarskému franku
Komodity: Ceny ropy po zprávě Iráku, že zvyšuje vývoz, klesají
Forex: Koruna je nejsilnější k euru za dva roky
Swingové obchodování bitcoinu 22.9.2025
Swingové obchodování EUR/USD 22.9.2025
Forex sentiment 22.9.2025
Swingové obchodování USD/JPY 22.9.2025
Blogy uživatelů
Chcete dosáhnout konzistentnosti v tradingu? Tady je návod!
Intel: příběh giganta, který hledá cestu zpět na vrchol
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
Myšlení rychlé a pomalé v tradingu
INVESTIČNÍ GLOSA: Za oponu snižování sazeb v USA. Fed úmyslně přehlédl inflační data
Posuňte své obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny prop trading účty od RebelsFunding!
Kam kráčí cena ropy?
Tato velká centrální banka začíná prodávat akcie
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a NZD/USD
Návrat legendy? Intel bojuje o přežití s pomocí Nvidie
Chcete dosáhnout konzistentnosti v tradingu? Tady je návod!
Intel: příběh giganta, který hledá cestu zpět na vrchol
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
Myšlení rychlé a pomalé v tradingu
INVESTIČNÍ GLOSA: Za oponu snižování sazeb v USA. Fed úmyslně přehlédl inflační data
Posuňte své obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny prop trading účty od RebelsFunding!
Kam kráčí cena ropy?
Tato velká centrální banka začíná prodávat akcie
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a NZD/USD
Návrat legendy? Intel bojuje o přežití s pomocí Nvidie
Forexové online zpravodajství
Ranní komentář: Růst Applu, spolupráce Open AI s Nvidií a pád Porsche
Indikátor PCE bude tento týden středem pozornosti (může pokračovat lokální růst cen zlata a páru USD/CHF)
USD/JPY – analýza a prognóza
Zbyly bitcoinu ještě vůbec nějaké síly?
Denní shrnutí: Wall Street prodlužuje růsty díky partnerství Nvidia-OpenAI; USD oslabuje (22.09.2025)
Wall Street roste, opět
Sázkové kanceláře bonusy: Porovnání nejlepších nabídek pro hráče
Frankfurtská burza na začátku týdne oslabila
Pražská burza v úvodu týdne rostla
Americké akcie na začátku obchodovaní oscilují kolem nuly
Ranní komentář: Růst Applu, spolupráce Open AI s Nvidií a pád Porsche
Indikátor PCE bude tento týden středem pozornosti (může pokračovat lokální růst cen zlata a páru USD/CHF)
USD/JPY – analýza a prognóza
Zbyly bitcoinu ještě vůbec nějaké síly?
Denní shrnutí: Wall Street prodlužuje růsty díky partnerství Nvidia-OpenAI; USD oslabuje (22.09.2025)
Wall Street roste, opět
Sázkové kanceláře bonusy: Porovnání nejlepších nabídek pro hráče
Frankfurtská burza na začátku týdne oslabila
Pražská burza v úvodu týdne rostla
Americké akcie na začátku obchodovaní oscilují kolem nuly
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
HN: Společnost GasNet, největší distributor plynu v Česku, je na prodej
Praha zahajuje čtvrteční seanci růstově
Makro: HDP Velké Británie rostl ve 3Q o 0,8 pct, předběžný odhad
XAU/USD. Analýza a prognóza
Apreciace čínské měny očima studie MMF
Tržní sektory s vysokým růstovým potenciálem pro tento rok
Německý průmysl se odráží ze dna
USDCHF: Dolar v ztrátě po zavření vlády
Forex: Region společnou řeč nenašel
Ranní okénko - Americký trh práce by měl vykázat další zlepšení
HN: Společnost GasNet, největší distributor plynu v Česku, je na prodej
Praha zahajuje čtvrteční seanci růstově
Makro: HDP Velké Británie rostl ve 3Q o 0,8 pct, předběžný odhad
XAU/USD. Analýza a prognóza
Apreciace čínské měny očima studie MMF
Tržní sektory s vysokým růstovým potenciálem pro tento rok
Německý průmysl se odráží ze dna
USDCHF: Dolar v ztrátě po zavření vlády
Forex: Region společnou řeč nenašel
Ranní okénko - Americký trh práce by měl vykázat další zlepšení
Blogy uživatelů
Rozhovor s týmem Patria Forex
Vše, co POTŘEBUJETE vědět o Slippage, obchodování zpráv a grafech Ask/Bid na RebelsFunding
Tato velká centrální banka začíná prodávat akcie
Ženské legendy tradingu
Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/USD, dolarový index DXY a zlato
Čo naznačujú dolárové menové páry? Aký je ďalší smer?
Výběr z nedělní přípravy: Americký index S&P 500 a vybrané měnové páry
Úrokové sadzby sa opäť znížia
Býci se oklepali a vrátili index S&P 500 nad 50denní průměr
Moje cesta prop tradingem: I tímto způsobem lze obchod ukončit
Rozhovor s týmem Patria Forex
Vše, co POTŘEBUJETE vědět o Slippage, obchodování zpráv a grafech Ask/Bid na RebelsFunding
Tato velká centrální banka začíná prodávat akcie
Ženské legendy tradingu
Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/USD, dolarový index DXY a zlato
Čo naznačujú dolárové menové páry? Aký je ďalší smer?
Výběr z nedělní přípravy: Americký index S&P 500 a vybrané měnové páry
Úrokové sadzby sa opäť znížia
Býci se oklepali a vrátili index S&P 500 nad 50denní průměr
Moje cesta prop tradingem: I tímto způsobem lze obchod ukončit
Vzdělávací články
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
Základní strategie Prop Tradingu – jak získat velký účet
Trump efekt, AI a mladí tradeři: Purple Trading chystá novou platformu a roste na volatilitě
Posuňte vaše obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny programy RebelsFunding!
Trading pro začátečníky
Exkluzivní rozhovor s Raghee Horner - žena na forexu
FOMO: Jak strach z promeškání ovlivňuje investory a tradery?
Retail vs. Velcí hoši na FOREXu, korelace trochu jinak I.
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
VIP zóna: Výsledky obchodování za červenec
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
Základní strategie Prop Tradingu – jak získat velký účet
Trump efekt, AI a mladí tradeři: Purple Trading chystá novou platformu a roste na volatilitě
Posuňte vaše obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny programy RebelsFunding!
Trading pro začátečníky
Exkluzivní rozhovor s Raghee Horner - žena na forexu
FOMO: Jak strach z promeškání ovlivňuje investory a tradery?
Retail vs. Velcí hoši na FOREXu, korelace trochu jinak I.
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
VIP zóna: Výsledky obchodování za červenec
Tradingové analýzy a zprávy
AfD je v průzkumu nejsilnější německou stranou
Francie: Nezaměstnanost na novém rekordu
Nejsilnější a nejslabší měny 9.4.2018
Forex: AUD/USD testuje klíčovou S/R zónu
Forex: Americký dolar opět klesá
Maloobchodní tržby v eurozóně se nezměnily
VIDEO: 🔴 Svět se topí v dluzích 😱 | Už nikdo nedrží hotovost 💰 | Fed otáčí směr 💣 | Elon Musk nakupuje 🚀
ECB bude tisknout 60 miliard eur měsíčně
Aktuálně otevřené forex pozice 17.7.2024
Ceny ropy stouply kvůli Ukrajině
AfD je v průzkumu nejsilnější německou stranou
Francie: Nezaměstnanost na novém rekordu
Nejsilnější a nejslabší měny 9.4.2018
Forex: AUD/USD testuje klíčovou S/R zónu
Forex: Americký dolar opět klesá
Maloobchodní tržby v eurozóně se nezměnily
VIDEO: 🔴 Svět se topí v dluzích 😱 | Už nikdo nedrží hotovost 💰 | Fed otáčí směr 💣 | Elon Musk nakupuje 🚀
ECB bude tisknout 60 miliard eur měsíčně
Aktuálně otevřené forex pozice 17.7.2024
Ceny ropy stouply kvůli Ukrajině
Témata v diskusním fóru
USD/CAD: Kombinovaná analýza denního grafu
Forex traderka Adriana Fučíková: Největší výzvou je vydržet
EUR/USD
Jaké signály mi dává můj obchodní systém?
Má cena tendenci jít proti swapům?
Trading je nuda
GBP/USD
Začít obchodovat na demu či s malým kapitálem?
Myšlení rychlé a pomalé v tradingu
Price Action Trading Jakuba Hodana
USD/CAD: Kombinovaná analýza denního grafu
Forex traderka Adriana Fučíková: Největší výzvou je vydržet
EUR/USD
Jaké signály mi dává můj obchodní systém?
Má cena tendenci jít proti swapům?
Trading je nuda
GBP/USD
Začít obchodovat na demu či s malým kapitálem?
Myšlení rychlé a pomalé v tradingu
Price Action Trading Jakuba Hodana