Ticker Tape by TradingView
EUR/USD. Jestřábi roztáhli křídla. Šéf Fedu podpořil dolar
Šéf americké centrální banky Jerome Powell poskytl americké měně významnou podporu. Ve včerejším projevu v americkém Kongresu řekl, že Fed je připraven zrychlit tempo zvyšování úrokových sazeb "pokud to bude nutné". Zároveň naznačil, že konečná úroveň sazby bude vyšší, než se dosud předpokládalo. Na pozadí takové rétoriky dolar posílil svou pozici na celém trhu a pár EUR/USD konsolidoval v rámci čísla 5.
Jestřábi roztáhli křídla
V předvečer velmi očekávaného Powellova projevu (naposledy veřejně vystoupil na začátku února) většina měnových stratégů varovala své klienty, že předseda Fedu vyjádří jestřábí rétoriku v reakci na nejnovější zprávy o inflaci. Tempo poklesu inflace ve Spojených státech se zpomalilo a Powell nemohl tuto skutečnost a priori ignorovat. V době před jeho vystoupením proto stoupala jestřábí očekávání a podle mého názoru poněkud přehnaná. Tato situace představovala hypotetickou hrozbu pro dolarové býky, protože pokud by se rétorika šéfa centrální banky "finalizovala" navzdory inflačním trendům, dolar by se propadl na celém trhu.
Ale k překvapení mnoha analytiků Powell, který je ve svých poznámkách diplomatický a obvykle opatrný, nehovořil podle plánu a implementoval maximální program. Většina expertů předpokládala, že pouze oznámí, že konečná úroveň sazeb bude revidována směrem nahoru. Obecně lze říci, že tato skutečnost již byla získána zpět, po relevantních prohlášeních některých Powellových kolegů (zejména Johna Williamse, šéfa newyorského Fedu). Pokud by se tedy Powell omezil na tuto zprávu, dolar by pokračoval ve svých předchozích pozicích. Powell však šel dále a umožnil agresivnější zvýšení sazeb. Takový obrat trhy potěšil.
Pozoruhodné je, že až do včerejška jen někteří zástupci Fedu (Bullard a Mester, kteří letos nemají hlasovací právo) opatrně vyjadřovali nutnost zrychlit tempo zvyšování sazeb. Realizace 50bodového scénáře by podle nich "byla vhodná na únorové schůzi". Kdežto Jerome Powell před měsícem nejenže takový scénář nepřipustil, ale poukázal i na dezinflační procesy, které tehdy zaznamenaly některá odvětví americké ekonomiky.
Je zřejmé, že situace se za poslední čtyři týdny drasticky změnila. Inflace opět vzrostla, klíčové zprávy o inflaci (CPI, Index cen výrobců, jádrový index PCE) vyšly v zelené zóně a mzdy mimo zemědělství odrážely půlmilionový nárůst zaměstnanosti. Čili de facto v únoru byly vytvořeny všechny podmínky pro posílení jestřábí nálady ze strany Fedu. Šéf Fedu pouze potvrdil připravenost centrální banky k agresivnějším krokům, ale zároveň svá slova posílil dodatečnou "možností", která zahrnuje urychlení zvyšování sazeb.
Jestřábí očekávání rostou
Podle nástroje CME FedWatch Tool je nyní 72% šance na 50bodové zvýšení sazeb po březnovém zasedání. Zatímco pravděpodobnost realizace 25bodového scénáře je 28 %. Všimněte si, že před včerejším Powellovým projevem byly prognózy zrcadlového charakteru (pravděpodobnost zvýšení sazby o 25 bodů byla 75 %).
Zesílila také jestřábí očekávání ohledně dalších vyhlídek na zpřísnění měnové politiky. Například pravděpodobnost zvýšení sazby na 6,0 % na konci červnového zasedání je již 16 % (před vystoupením šéfa Fedu se šance odhadovaly minimálně, na 2 %). Zatímco pravděpodobnost zvýšení sazby na 5,75 % v červnu je téměř 58 %. Myslím, že další komentáře jsou zde zbytečné.
Závěr
Jerome Powell v Kongresu položil základy pro posílení americké měny. Uvedl, že konečná úroveň úrokové sazby bude pravděpodobně vyšší, než se dosud myslelo, a hovořil také o možné potřebě razantnějšího zvýšení sazby. Tyto jestřábí signály poskytnou dolaru podporu na dlouhou dobu, zejména pokud klíčové makroekonomické ukazatele (inflace, trh práce) přejdou do "zelené zóny".
Mimochodem, v pátek budou zveřejněny americké non-farm payrolls, což by mohlo být klíčové pro rozhodování o přísnějších opatřeních – alespoň v souvislosti s březnovým zasedáním Fedu. Podle předběžných prognóz by nezaměstnanost v USA měla zůstat na lednové úrovni, tedy 3,4 %. Mezitím by měly mzdy mimo zemědělství vykazovat skromnější výsledek než předchozí měsíc. V kontextu Powellova včerejšího projevu je klíčová další složka zprávy, mzdová složka. Mzdový index by měl obnovit svůj růst (4,7 % v únoru po lednovém poklesu na 4,4 %). V tomto případě bude důležitý samotný trend ve světle zrychlující se inflace v U.S.
Obecně platí, že stávající fundamentální pozadí páru EUR/USD přispívá k vývoji sestupného trendu. Je vhodné zvážit krátké pozice poté, co cena prolomí nejbližší úroveň supportu na 1,0520, což odpovídá spodní linii indikátoru Bollinger Bands na denním grafu. V tomto případě budou další cíle sestupného trendu 1,0450 a 1,0400 (spodní hranice Kumo cloudu na týdenním grafu).
Klíčová slova: Inflace | EUR/USD | USA | Nezaměstnanost | Sazby | CME | Centrální banky | Fed | Měny | Pozice | Trend | Úrokové sazby | Banky | EUR | USD | Pravděpodobnost | Index cen | Index | Bollinger Bands | Cena | Dolar | Makroekonomické ukazatele | Signály | Trh | Zprávy | Zvyšování sazeb | Zvyšování úrokových sazeb | Jádrový index | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Očekávání | CME FedWatch | Jerome Powell | Šéf Fedu | Zvýšení sazeb | FedWatch Tool | Trh práce | Prognózy | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Zemědělství | Zpřísnění měnové politiky | Ukazatele | Trhy | Situace | Rozhodování | Americké ekonomiky | FedWatch | Růst | Ekonomiky | Nezaměstnanost v USA | Práce | Posílení | Tempo poklesu | Fundamentální pozadí | Šance | Pár EUR/USD | Americké měny | Cíle | Úroveň supportu | Odvětví | Klíčové makroekonomické ukazatele | Nejnovější zprávy | Inflace ve Spojených státech | 3М | CME FedWatch Tool | Index PCE | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Index cen výrobců | Právo |
Čtěte více
-
EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. května (seance v USA)
K testu ceny 1,0735 došlo dopoledne v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, což se ukázalo jako správné. Na pozadí nízkého objemu obchodování a absence jakýchkoli statistik z eurozóny nebylo snadné očekávat výrazné pohyby na trhu. Druhá polovina dne může probíhat pod stejnou "taktovkou", protože údaje z USA na tom pravděpodobně nic nezmění. Údaje o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA pravděpodobně rovnováhu na trhu neovlivní. Pokud však zprávy překonají odhady ekonomů, tlak na euro se pravděpodobně zvýší a dolar bude nadále posilovat. Kupující eura může ovlivnit také britská libra, jejíž prudký pokles bude vyvíjet tlak na měnový pár EUR/USD. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2. -
EUR/USD je na cestě k obratu
Finanční trhy nadále trápí dvě otázky: Dojde v americké ekonomice k recesi a o kolik sníží Federální rezervní systém na zářijovém zasedání sazbu federálních fondů – o 25 nebo 50 bazických bodů? Právě na těchto odpovědích závisí osud různých aktiv včetně EUR/USD. Údaje o zaměstnanosti v USA za srpen bohužel neposkytly žádné vodítko. Navzdory zpomalení na 142 000 investoři považovali trh práce za zdravý a vrátili se k nákupům dolaru. -
🔥EURUSD je najnižšie od mája 2020!
Zasadanie ECB bolo prekvapivo veľmi holubičie v porovnaní s očakávaniami. Investori sa domnievali, že kvôli vysokej inflácii v eurozóne sa ECB rozhodne konať rýchlejšie. To sa však nestalo. ECB má v úmysle ukončiť program nákupov aktív v súlade s očakávaniami do konca 3. štvrťroka a úrokové sadzby sa zvýšia až vtedy, keď inflácia v prognózovanom období presiahne 2 %. Pár EUR/USD tak klesol na najnižšiu úroveň od mája 2020 a dolár tento mesiac zaznamenal najväčší nárast v porovnaní s menovým košom. -
EURUSD je nejvýše od konce června
Pár EUR/USD na začátku nového týdne vyskočil na pětiměsíční maximum navzdory slabé náladě na trhu způsobené protesty v Číně. Nicméně kupci se snaží prorazit nad hlavní oblast rezistence kolem 1,0500 a v současné době můžeme pozorovat mírný pullback z této zóny. Nejbližší hlavní support, který je třeba sledovat, se nachází kolem hladiny 1,0400 a 1,0317, kde je vyznačen 23,6 % Fibonacciho retracement poslední vzestupné vlny. Na druhou stranu, pokud se kupcům podaří udržet nedávné momentum, mohl by růst zrychlit směrem k další rezistenci na úrovni 1,0600. -
EUR/USD je od svého vrcholu na úrovni 1,1215 silně medvědí
Měnový pár EUR/USD se po neúspěšném pokusu překonat kulaté číslo 1,0600 výrazně propadá a aktuálně atakuje hranici 1,0500. Pár se během posledního měsíce držel v úzkém pásmu 1,0450-1,0600, přičemž technické oscilátory naznačují další pokles. Ukazatel RSI klesá pod neutrální hranici 50 a ukazatel MACD rozšiřuje svou negativní dynamiku pod nulovou úroveň. Při větším tlaku směrem dolů by se obchodníci mohli vrátit k bariéře 1,0450 před dvouletým minimem na úrovni 1,0330. Ještě níže by se pár mohl zastavit poblíž minima z listopadu 2022 na úrovni 1,0220. Na druhou stranu výstup nad 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) na 1,0530 by mohl obchodníky poslat opět ke klíčové úrovni 1,0600. Pokud se tentokrát ukáže, že je trh dostatečně silný na to, aby tuto oblast překonal, další rezistence by mohla přijít z úrovně 1,0665. -
EURUSD je pod 1,30
Vidíme prepad pod 1,30 so masívnymi stop lossmi, ktoré prepad ešte urýchľujú. Môže síce prísť ku kr... -
📣EURUSD je před rozhodnutím ECB nad 1,05
Rozhodnutí ECB o úrokových sazbách bude zveřejněno ve 14:15 a tisková konference začne ve 14:45. Konsenzus jasně ukazuje na snížení o 25 bazických bodů, i když teoreticky nelze vyloučit podobné překvapení jako v případě SNB. Snížení o 50 bazických bodů se nezdá být základním scénářem, nicméně pro euro mohou být rozhodně důležitější makroekonomické projekce, které nám odpoví, jak nízko se úrokové sazby mohou dostat v příštím roce. -
EURUSD je před zveřejněním sazeb na 20letých minimech
Hlavní měnový pár se pohybuje poblíž 20letých minim pár minut předtím, než Fed oznámí své další rozhodnutí o měnové politice (ve 20:00). Oba – ekonomové i peněžní trhy – očekávají, že americká centrální banka zajistí další zvýšení sazeb o 75 základních bodů. Jestřábí sázky se však zvýšily po zprávě o indexu spotřebitelských cen v USA za srpen zveřejněné minulý týden a některé požadovaly posun sazby o 100 základních bodů. I když toto není základní scénář, překvapení nelze nikdy vyloučit. Bez ohledu na to, zda Fed zvýší o 75 nebo 100 bazických bodů, bude velká pozornost věnována ekonomickým prognózám. Nejnovější sada předpovědí z června předpokládala, že inflace PCE letos dosáhne 5,2 % a je téměř jisté, že bude revidována výše. Také střední prognóza pro sazbu fondů Fedu na konci roku 2022 byla 3,4 %. To se také pravděpodobně změní vzhledem k tomu, že 3,4 % je méně než 100 bp nad současnou sazbou, a pokud Fed překvapí růstem, sazby mohou vyskočit na rozpětí 3,25-3,50 % již dnes. -
EUR/USD. Jerome Powell, evropská inflace, zpráva ADP
Střed obchodního týdne byl ve znamení zvýšené volatility. Nabitý ekonomický kalendář ve středu udržoval obchodníky s dolarovými páry, včetně páru euro-dolar, v dobré kondici. Pár EUR/USD dokázal aktualizovat své vícedenní minimum (1,0292) a posunout se až na číslo 4. I přes prudké výkyvy však zůstává situace stejná: problém obchodníků EUR/USD zůstal nevyřešen. -
📊 EURUSD je stabilný pred zasadaním ECB
Oznámenie Európskej centrálnej banky o menovej politike je kľúčovou udalosťou dňa. Rozhodnutie bude zverejnené o 13:45 a tlačová konferencia prezidentky Lagarde sa začne o 45 minút neskôr, o 14:30. Očakáva sa, že úrokové sadzby zostanú nezmenené. Hlavné zameranie však bude na vyhliadky a usmernenia. ECB dokončila 18-mesačnú revíziu politiky a začiatkom tohto mesiaca oznámila, že prijme symetrický cieľ 2% inflácie. Predchádzajúcim cieľom bolo, aby inflácia zostala blízko, ale mierne pod 2%. Keď sa cieľ účinne zvýšil, trhy špekulujú, že ECB môže dnes vyslať holubičí odkaz. Načasovanie a rozsah nákupu dlhopisov budú pozorne sledované. -
EUR/USD. "Jestřábí sbor" Fedu a faktor omikron
Pár EUR/USD zakončil obchodní týden na hladině 1,1315, tedy o 100 bodů výš, než byla pondělní otevírací cena. To je pro jeho býky velmi malý úspěch, když uvážíme, že cena se během týdne "procházela" v širokém rozpětí, jehož spodní hranice odpovídala značce 1,1235 a horní hranice značce 1,1380. Jak vidíte, ani medvědi, ani býci nedokázali rozvinout pohyb dolů nebo nahoru. Obchodníci otevírali krátké pozice při prudkých vzestupech, respektive dlouhé pozice při poklesech ceny. -
EUR/USD: Jestřábí signály Fedu a zpomalující se inflace v eurozóně
Měnový pár EUR/USD se v úterý dostal na sedmitýdenní cenové minimum a dosáhl úrovně 1,0725. Do konce dne se však medvědům nepodařilo usadit pod hladinou supportu 1,0730 (spodní linie ukazatele Bollingerova pásma na časovém rámci D1) – obchodníci vybrali zisky a opustili spodní hranice. Přesto se pár udržel v pásmu 7. hodnoty: kupující nedokázali otestovat ani nejbližší hladinu rezistence na úrovni 1,0810 (spodní hranice cloudu Kumo, která se na denním grafu shoduje s linií Tenkan-sen). -
EURUSD – Ještě jednou nahoru??
Dnešní vývoj na hlavním měnovém páru EURUSD se stále podobá tomu, který vidíme v posledních třech dnec... -
EUR/USD je v bočním trendu
Letošní rok byl poznamenán korekcemi hlavních akciových indexů, což vedlo k novým tlakům směrem dolů na páru EUR/USD (-0,83 % YTD). -
EUR/USD již čtvrtý den v nezvykle úzkém pásmu
Americký dolar vůči euru v průběhu včerejška jen nepatrně posílil, když se dostal pod hranici 1,3500. Nicmé... -
EUR/USD: Jižní impuls, kterému není radno věřit
Ve čtvrtek pár EUR/USD dosáhl třídenního minima na úrovni 1,0823, ale neprorazil do pásma 1,07, protože dynamika poklesu postupně slábla. Pár EUR/USD se v současné době nachází v paradoxní situaci: dolar se snaží posilovat, i když klíčové inflační ukazatele v USA vykazují známky zpomalení. -
EUR/USD: Jižní trend se zastavuje, ale long pozice zůstávají rizikové
Kolem páru EUR/USD se vyvinula smíšená situace. Na jedné straně převládá medvědí sentiment: minulý týden cena dosáhla 5měsíčního maxima na úrovni 1,0955, zatímco v úterý pár aktualizoval téměř třítýdenní minimum na úrovni 1,0778. Na druhou stranu se zdá, že jižní trend páru se začíná zastavovat. Celkový výsledek (zatím) favorizuje prodejce, ale amplituda korekčních růstu se v poslední době zvětšuje. Například pondělní obchodování skončilo na úrovni 1,0782, zatímco pondělní maximum bylo zaznamenáno na 1,0859. Jak už bylo zmíněno, kupci zaznamenali intradenní minimum na 1,0778, ale pak se vrátili do zóny 8. čísla. -
EURUSD již obrací??
U měny euro zatím nemůžeme hovořit o výraznější korekci, kterou bychom z různ... -
EURUSD již posílil zpět na dubnové hodnoty
Hlavní měnový pár EURUSD se přes konec a počátek nového týdne podíval na své nejlepší ceny za poslední tři čtvrtlet... -
EURUSD již zkorigoval co měl?
V návaznosti na náš páteční komentář můžeme konstatovat, že si hlavní měnový ...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Jejich produkty určitě používáte. Tak proč neinvestovat i do akcií?
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Jejich produkty určitě používáte. Tak proč neinvestovat i do akcií?
Denní kalendář událostí
V USA spotřebitelské úvěry
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
V Itálii průmyslová produkce
V Číně obchodní bilance
V USA aukce 30letých dluhopisů
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA spotřebitelské úvěry
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
V Itálii průmyslová produkce
V Číně obchodní bilance
V USA aukce 30letých dluhopisů
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Fed ponechal úroky beze změny navzdory Trumpovým výzvám ke snížení
Forex: Americký dolar mírně posiluje, čeká se na výsledek zasedání Fedu
Komodity: Ceny ropy zmírnily pokles, trh čeká na americko-čínské rozhovory o obchodu
ČNB snížila úrokovou sazbu na 3,5 pct, prostor pro další pokles vidí omezený
Pražská burza po měsíci znovu zakončila obchodování nad 2100 body
Forex: Koruna zpevnila k euru i dolaru
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 7.5.2025
Swingové obchodování bitcoinu 7.5.2025
Swingové obchodování USD/JPY 7.5.2025
Forex sentiment 7.5.2025
Fed ponechal úroky beze změny navzdory Trumpovým výzvám ke snížení
Forex: Americký dolar mírně posiluje, čeká se na výsledek zasedání Fedu
Komodity: Ceny ropy zmírnily pokles, trh čeká na americko-čínské rozhovory o obchodu
ČNB snížila úrokovou sazbu na 3,5 pct, prostor pro další pokles vidí omezený
Pražská burza po měsíci znovu zakončila obchodování nad 2100 body
Forex: Koruna zpevnila k euru i dolaru
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 7.5.2025
Swingové obchodování bitcoinu 7.5.2025
Swingové obchodování USD/JPY 7.5.2025
Forex sentiment 7.5.2025
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Jak si udržet zdravý rozum při intradenním tradingu
Co začínající tradery nejvíc zajímá?
Dřív číšník v Amsterdamu, dnes trader na cestě k 4M funded účtu. May Trading Race mění osudy. Budeš další?
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD: Výsledky velkých firem přebily šokující propad HDP
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Jak rozvíjet důvěru a proč je zásadní pro úspěšné obchodování?
INVESTIČNÍ GLOSA: Stačil měsíc a všechno je růžové. Emoce ale zničily řadu portfolií
OPEC+ opouští produkční škrty a podporu ceny ropy
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Jak si udržet zdravý rozum při intradenním tradingu
Co začínající tradery nejvíc zajímá?
Dřív číšník v Amsterdamu, dnes trader na cestě k 4M funded účtu. May Trading Race mění osudy. Budeš další?
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD: Výsledky velkých firem přebily šokující propad HDP
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Jak rozvíjet důvěru a proč je zásadní pro úspěšné obchodování?
INVESTIČNÍ GLOSA: Stačil měsíc a všechno je růžové. Emoce ale zničily řadu portfolií
OPEC+ opouští produkční škrty a podporu ceny ropy
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Předseda Fedu Powell naznačil, že „není kam spěchat“ se snižováním sazeb. GOLD ztrácí 1,5 %, EURUSD klesá o 0,4 %
Wall Street reaguje smíšeně
(ŽIVĚ) Tisková konference předsedy Fedu Powella
BREAKING: Fed ponechal úrokové sazby beze změny📉 US100 mírně ztrácí
Alphabet klesá o 8 %, protože Apple plánuje přidání AI do vyhledávání v Safari📉
🔴Stream: Fed rozhoduje o sazbách
Frankfurtská burza zakončuje obchodní seanci s poklesem
Index Dow Jones se drží v zelených úrovních
Pražská burza v čele s Erste silně rostla
USA: Zásoby surové ropy se podle EIA k 2. květnu snížily o 2 032 tis. barelů
Denní shrnutí: Předseda Fedu Powell naznačil, že „není kam spěchat“ se snižováním sazeb. GOLD ztrácí 1,5 %, EURUSD klesá o 0,4 %
Wall Street reaguje smíšeně
(ŽIVĚ) Tisková konference předsedy Fedu Powella
BREAKING: Fed ponechal úrokové sazby beze změny📉 US100 mírně ztrácí
Alphabet klesá o 8 %, protože Apple plánuje přidání AI do vyhledávání v Safari📉
🔴Stream: Fed rozhoduje o sazbách
Frankfurtská burza zakončuje obchodní seanci s poklesem
Index Dow Jones se drží v zelených úrovních
Pražská burza v čele s Erste silně rostla
USA: Zásoby surové ropy se podle EIA k 2. květnu snížily o 2 032 tis. barelů
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makro: RBI v srpnu zachovala úrokové sazby beze změny
Verizon ve 3Q reportoval výnosy pod očekávání, ale potvrdil celoroční výhled pro rok 2024
Silný týden pro kryptoměny: bitcoin zpět nad 90 000 USD a vysoké přílivy do spotových bitcoinových ETF
Makro: Meziroční růst inflace Česka překvapivě zrychlil na 0,7pct
Tipy na obchodování ropy
ČEZ: odhady hospodaření za 3Q 2024
Nezaměstnanost zůstává nízko, měla by i ve zbytku roku. Ministryně Maláčová by však mohla upustit od neprofesionální praxe zveřejňování míry nezaměstnanosti na svém twitteru
USDCAD na důležité resistenci. CAD by ale potřeboval popostrčit od domácích fundamentů
Bitcoin byl přidán do Guinessovy knihy rekordů
BREAKING: Powell řekl, že utahování by mohlo začít už v tomto roce
Makro: RBI v srpnu zachovala úrokové sazby beze změny
Verizon ve 3Q reportoval výnosy pod očekávání, ale potvrdil celoroční výhled pro rok 2024
Silný týden pro kryptoměny: bitcoin zpět nad 90 000 USD a vysoké přílivy do spotových bitcoinových ETF
Makro: Meziroční růst inflace Česka překvapivě zrychlil na 0,7pct
Tipy na obchodování ropy
ČEZ: odhady hospodaření za 3Q 2024
Nezaměstnanost zůstává nízko, měla by i ve zbytku roku. Ministryně Maláčová by však mohla upustit od neprofesionální praxe zveřejňování míry nezaměstnanosti na svém twitteru
USDCAD na důležité resistenci. CAD by ale potřeboval popostrčit od domácích fundamentů
Bitcoin byl přidán do Guinessovy knihy rekordů
BREAKING: Powell řekl, že utahování by mohlo začít už v tomto roce
Blogy uživatelů
Keď rozhodovanie nie je racionálne | Marek Horňanský
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 26.1.2015
Trochu té techniky
Zvyšování úrokových sazeb láká ke Carry Trade strategii, na co si však dát pozor?
Co dělat o prázdninách?
Pět nezbytných funkcí pro intradenní obchodníky v obchodní platformě SaxoTraderGO
Frustrace z tradingu a jiný úhel pohledu
Kdy začít obchodovat na plný úvazek?
VIDEO: Obchodní příležitosti pro 34. týden
Automatické uzatváranie pozícií po 1.8. (po nábehu nových pravidiel ESMA)
Keď rozhodovanie nie je racionálne | Marek Horňanský
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 26.1.2015
Trochu té techniky
Zvyšování úrokových sazeb láká ke Carry Trade strategii, na co si však dát pozor?
Co dělat o prázdninách?
Pět nezbytných funkcí pro intradenní obchodníky v obchodní platformě SaxoTraderGO
Frustrace z tradingu a jiný úhel pohledu
Kdy začít obchodovat na plný úvazek?
VIDEO: Obchodní příležitosti pro 34. týden
Automatické uzatváranie pozícií po 1.8. (po nábehu nových pravidiel ESMA)
Vzdělávací články
Obchodní platforma cTrader – recenze a návod
🔴 Konec bitcoinu? 😱 Nový kvantový čip Googlu vzbuzuje hrůzu 💣
Fundamentální indikátory ovlivňující euro
10 výroků, které musí každý trader znát
VIDEO: Forex a komodity - výhled na rok 2020 od FXstreet.cz
Technická analýza - začínáme l.
Myšlení v pravděpodobnostech
Proč obchodníci nedosahují svých cílů?
Jak se měna komunistů stala rezervním platidlem světa. Příběh čínského jüanu
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Obchodní platforma cTrader – recenze a návod
🔴 Konec bitcoinu? 😱 Nový kvantový čip Googlu vzbuzuje hrůzu 💣
Fundamentální indikátory ovlivňující euro
10 výroků, které musí každý trader znát
VIDEO: Forex a komodity - výhled na rok 2020 od FXstreet.cz
Technická analýza - začínáme l.
Myšlení v pravděpodobnostech
Proč obchodníci nedosahují svých cílů?
Jak se měna komunistů stala rezervním platidlem světa. Příběh čínského jüanu
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Očekávané události pro tento týden
Očekávané události pro tento týden
Očekávané události pro tento týden
USD/JPY - Intradenní výhled 02.11.2021
Očekávané události pro tento týden
Očekávané události pro tento týden
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Nejsilnější a nejslabší měny 17.6.2021
EUR/JPY - Intradenní výhled 4.5.2023
Forex: Technická analýza GBP/USD
Očekávané události pro tento týden
Očekávané události pro tento týden
Očekávané události pro tento týden
USD/JPY - Intradenní výhled 02.11.2021
Očekávané události pro tento týden
Očekávané události pro tento týden
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Nejsilnější a nejslabší měny 17.6.2021
EUR/JPY - Intradenní výhled 4.5.2023
Forex: Technická analýza GBP/USD
Témata v diskusním fóru
Interactive Brokers klade vzdělávání investorů vždy na první místo
Druhé Řecko na obzoru?
Backtest č. 3854 a další změna
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/USD, AUD/NZD, EUR/GBP a GBP/AUD
Nejlepší obchodní strategie?
Investor a CEO Thomas S. Murphy
Třesou se vám při otevření obchodu ruce?
Býčí jízda pokračuje, americké akcie posouvají rekordy
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/CHF, AUD/NZD a GBP/CAD
Mohutné intervence proti euru
Interactive Brokers klade vzdělávání investorů vždy na první místo
Druhé Řecko na obzoru?
Backtest č. 3854 a další změna
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/USD, AUD/NZD, EUR/GBP a GBP/AUD
Nejlepší obchodní strategie?
Investor a CEO Thomas S. Murphy
Třesou se vám při otevření obchodu ruce?
Býčí jízda pokračuje, americké akcie posouvají rekordy
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/CHF, AUD/NZD a GBP/CAD
Mohutné intervence proti euru