Ticker Tape by TradingView
Fidelity International: Metaverzum – Je to meta?
Kolem "metaverza" se strhl velký humbuk. Technologie, která by z něj mohla udělat (virtuální) realitu, se blíží, a internetoví giganti na jeho úspěch hodně sázejí. Ale platí vše, co se o tom říká? A je to "meta" pro investory?
Tentokrát by to mohlo být jinak
„Už jednou jsme něco podobného zažili. V roce 2003 slibovala aplikace s názvem Second Life nový způsob virtuálního života s využitím avatarů k digitálnímu nakupování a komunikaci. Mnoho velkých značek sem spěchalo otevřít virtuální obchody, ale Second Life nikdy nepřilákal více než milion pravidelných uživatelů,“ říká Jonathan Tseng, analytik Fidelity International.
Nedávno vytvořily pro své online hráče videohry jako Fortnite a Roblox metaverzum a uspořádaly virtuální koncerty s hvězdami jako Ariana Grande a Travis Scott. Metaverzum ovšem přilákalo mnohem více návštěvníků než osobní vystoupení těchto hvězd.
Nyní svou verzi metaverza vyvíjí i Facebook, který se nedávno přejmenoval na Meta. Otázkou je, zda jej miliardy uživatelů této stránky přijmou. Vzrušení v kombinaci s velkým nárůstem virtuální socializace, díky pandemii naznačuje, že je to možné. Zmínky o metaverzu se na firemních setkáních množí mnohem rychleji než u předchozích technologických trendů (viz graf).
Facebook doufá, že jeho metaverzum bude spojením digitálního a fyzického světa. Místo internetu přes skleněné tabule, bude metaverzum přístupné prostřednictvím high-tech souprav pro virtuální nebo rozšířenou realitu (AR), které budou promítat realistické, interaktivní obrazy na fyzické okolí.
Tento svět je "trvalý", tedy existuje a vyvíjí se, i když s ním neinteragují žádní lidé. Sluchátka pro virtuální realitu (VR) už umožňují lidem ponořit se do digitálního prostředí her, ale nyní se AR posouvá o krok dál a umisťuje objekty do "reálného" světa.
„Proč je to důležité? Protože i když je metaverzum v krátkodobém horizontu možná přehnaně populární, myslíme si, že v dlouhodobém horizontu by mohla být budoucností mobilního internetu. Před deseti lety se internet vyvinul z webového prohlížeče na stolním počítači v mobilní připojení, které je vždy s vámi, ať jste kdekoli. Nyní díky metaverzu vyskočí mobilní internet lidem z kapes a stane se digitální stopou, která může obohatit a vylepšit okolní svět,“ vysvětluje Jonathan Tseng.
Možnosti jsou nekonečné. Spotřebitelé se mohou pomocí sluchátek teleportovat na olympijské hry, změnit si výhled z okna na karibskou pláž nebo boxovat s Mikem Tysonem. Metaverzum také oživí internet věcí a mohly by se zde dokonce vydávat vlastní peníze.
Zpět do reality
Potenciál je sice obrovský, ale než se metaverzum rozšíří, musí se technologie zdokonalit. Aby se náhlavní soupravy pro rozšířenou realitu staly komerčně životaschopnými, je třeba zvýšit výpočetní výkon, výdrž baterie, projektory a konstrukci rámu, a to si vyžádá čas. Existují také etické obavy. Navzdory slibu Facebooku, že metaverzum bude otevřeným a rozmanitým prostorem, není jasné, jak by internetoví giganti mohli spolupracovat, aby toho dosáhli, a zda se herní průmysl dokáže otřepat ze své problematické historie. Existují obavy, že metaverzum by mohlo zhoršit „dvoustupňový“ systém, který vylučuje ty, kdo nemají přístup k internetu, zatímco pouhá povaha metaverza znamená, že by mohla být ještě návykovější než 2D mobilní aplikace.
Důsledky v dodavatelském řetězci
Je tedy třeba opatrnosti. Ty firmy, kterým se podaří tyto technologické problémy vyřešit a vyhnout se etickým a regulačním problémům, by mohly být na vrcholu díky příběhu růstu, který bude trvat několik desetiletí.
Pokud američtí giganti jako Apple uvedou v příštích dvou až třech letech na trh značkové náhlavní soupravy pro virtuální realitu (VR) (Facebook již jednu takovou soupravu uvedl na trh, ale chystá i ambicióznější verze), budou z toho těžit především technologické hardwarové firmy. Počáteční zvýšení tržeb bude pravděpodobně omezené. Očekává se, že náhlavní soupravy budou stát přibližně 3 000 USD a budou tak pro mnohé nedostupné. Nicméně integrace hardwaru a softwaru by nakonec měla podpořit vyšší ocenění (valuaci) některých firem.
Dodavatelé klíčových komponent, jako jsou specializované procesory, senzory a ovladače displejů, by mohli být prvními, kteří z trendu budou profitovat. Společnostem, které vyrábějí 3D senzory, by se mohla zvýšit valuace, protože náhlavní soupravy nebudou tak závislé na kamerách. Díky umělé inteligenci by mohly získat větší pozornost také firmy vyrábějící procesory pro 3D grafiku a zařízení pro zpracování dat v reálném čase. Velmi žádaná by byla každá firma, která by dokázala vyřešit problémy spojené se „see-through“ laserovými čočkami.
Software a aplikace se budou pravděpodobně vyvíjet souběžně s hardwarem a náhlavními soupravami, jak budou produkty přijímány širším trhem. Společnosti, které je budou dodávat, budou schopné nejlépe využít výhod metaverza (aplikace a platformy mají obvykle vyšší marže než komoditizovaný technologický hardware) a inzerenti je budou jistě následovat. Herní platformy, které již expandovaly do metaverza, by měly začít zaznamenávat větší finanční dopady s tím, jak kupní síla mladších hráčů poroste.
Mocností metaverza by se mohla stát Asie
Americké firmy nejsou samy, kdo se chce stát součástí metaverza. Přijímá ho i několik čínských firem, včetně společností Tencent, Netease a Baidu. Tencent je akcionářem společnosti Epic Games, tvůrce Fortnite, která má vlastní 3D herní engine, a zdá se, že má dobré předpoklady k tomu, aby vytvořila různé způsoby, jak zákazníkům převést 2D činnosti, jako je objednávání večeře, nákup jízdenek, nákup pojištění a návštěva lékaře, do 3D světa. Navzdory nedávnému zvýšení regulace v Číně se zdá, že vláda podporuje rozvoj metaverza (ačkoli pravděpodobně zavede omezení na obsah pro nezletilé).
Mezitím partnerství mezi více než 400 korejskými společnostmi, včetně společnosti Samsung, vytvořilo Korejskou alianci pro metaverzum. Jedna korejská technologická firma již má 200 milionů uživatelů metaverza a 700 000 tvůrců. Asie je také domovem velké části světových výrobců komponent a náhlavních souprav pro VR a AR, což znamená, že by se tento region mohl stát velmocí v oblasti hardwaru k metaverzu ruku v ruce s tím, jak tyto se tyto technologie rozvíjejí a poptávka po nich roste.
Závěr
Vraťme se k naší původní otázce: má metaverzum pro investory význam? „Myslíme si, že ano. Možná ne okamžitě – bude trvat nějaký čas, než se technologie vyvine, náklady klesnou a metaverzum se dostane do hlavního proudu. Zdá se však, že již nyní získala mnohem větší oblibu v celosvětovém měřítku a mezi velkými technologickými hráči než její předchozí inkarnace. A v delším časovém horizontu by mohla mít velký dopad na společnosti v celém globálním technologickém dodavatelském řetězci, a nakonec i na zbytek 2D ekonomiky. Metaverzum není další internet, je to budoucnost toho současného,“ uzavírá Jonathan Tseng.
Zdroj: Fidelity International
Klíčová slova: Peníze | Apple | Analytik | Poptávka | High | Marže | USD | Regulace | Facebook | Graf | Pro investory | Trh | ROCE | Úspěch | Fidelity International | Americké firmy | Firmy | Baidu | Výhled | Firma | Miliardy | Průmysl | Rozvoj | Problémy | Kupní síla | Internetoví giganti | Budoucnost | Samsung | Obchody | Valuace | Profitovat | Tencent | Spotřebitelé | Historie | Olympijské hry | Potenciál | Ekonomiky | Internet věcí | Vzrušení | NetEase | Epic Games | Ocenění | Fortnite | Herní průmysl | Fidelity | Technologie | Videohry | Společnosti | ANO | Pozornost | Meta | Metaverzum | TIM | 3М | Hry | Reality |
Čtěte více
-
Fidelity International: Je „vyšší s delší splatností“ nově normální u korporátních dluhopisů?
Náklady na financování pro firmy letos v důsledku rostoucích úrokových sazeb prudce stouply a v dohledu není cesty, jak z toho ven. Možná by bylo nejlepší se nyní připravit na nové prostředí, které jsou úroky vyšší a splatnost delší. -
Fidelity International: Jsou připravené „ingredience“ pro cenově-mzdovou spirálu?
Vyvolávání přízraku stagflace 70. let minulého století je již delší dobu oblíbené, jak mezi investory, tak mezi politickými ekonomy. Příběh – dobře známý i těm, kteří v tomto období nepracovali (nebo se dokonce nenarodili) – vypráví o přetahování se mezi prací a kapitálem, aby na sebe zaměstnanci nenaložili hlavní tíhu cenového šoku z ropy, což vyústilo v cenově-mzdovou spirálu. -
Fidelity International: Komentář Anny Stupnytské k zasedání FEDu
Včerejší setkání FEDu proběhlo bez zvláštních událostí a vyhlášení následných kroků nepřineslo výraznější překvapení. Celkový tón byl optimistický i vzhledem k silnému růstu ve druhém čtvrtletí letošního roku a ostatním faktorům, které jsou s tím konsistentní. Ukazatele trhu práce zůstávají solidní, a to i přes mírný nárůst míry nezaměstnanosti v červnu. Data ohledně výroby jsou také silná, jak dokládá současný průzkum průmyslové výroby připravený organizací Institute for Supply Management. Inflace se přibližuje cíli, i když velmi pomalu. Vzhledem k tomu všemu neexistuje žádný zřejmý důvod, proč by Federální výbor pro volný trh (FOMC) měl změnit svou politiku nebo se odklonit od té stávající. Obchodní válka je sice důvodem k obavám, avšak doposud nebyl dostatek důkazů, které by naznačovaly, že cla mají negativní dopad na ekonomiku. Sentiment byl do jisté míry ovlivněn, avšak obavy mezi členy FOMC se v oficiálním prohlášení dosud neobjevily. -
Fidelity International: Komentář k dnešnímu zasedání Fedu a k dalším krokům
Podle Kevina O?Nolana, portfolio managera ve Fidelity Solutions, trhy i nadále podceňují riziko zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem. A to i přes to, že se centrální banka snaží investory na další zvyšování připravit. -
Fidelity International: Komodity za „extra ceny“ znamenají změnu v investování
Poptávka po některých aktivech, která byla v průběhu pandemie opomíjena, by mohla prudce vzrůst, protože svět přechází na nové, udržitelnější paradigma. Jinde to ale bude bolet. -
Fidelity International: Kurzové riziko USD/EUR klesá s délkou investičního období
Při dlouhodobém investičním horizontu by se investoři neměli obávat investic do měn jiných průmyslových zemí, protože při dlouhodobém investování mají změny měnových kurzů obecně minimální vliv. Zatímco koncem roku 1990 stálo jedno euro 1,3633 amerických dolarů, o 25 let později byl směnný kurz 1,0887 amerických dolarů. -
Fidelity International: „Létající auta“ slibují novou éru dopravy. Ale vzlétnou?
Společnosti po celém světě se snaží proměnit sen o létajících autech ve skutečnost. Analytik společnosti Fidelity International Reggie Panov přináší díky zkušebnímu letu v Číně pohled na to, jak by mohla vypadat budoucnost dopravy. -
Fidelity International mění název fondu, zaměřuje se na budoucnost konektivity
Fidelity International přejmenovává svůj fond Fidelity – Global Communication Fund na Future Connectivity Fund. Nový název lépe odráží větší zaměření fondu na konektivitu a její budoucnost, tedy na trend, který mění způsob života i práce. -
Fidelity International mění systém poplatků
Fidelity International je jednou z prvních společností na trhu, která celosvětově zavádí nový variabilní poplatek za správu fondů. Změna přinese klientům snížení ročního poplatku za řízení fondu a nastavení proměnlivé výše poplatku závislé na výkonnosti fondu. Klienti tak celkově zaplatí částku, která se nachází v předem definovaném pásmu. -
Fidelity International: Měsíční přehled fondů ETF – červenec 2025
Tým Fidelity zaměřený na ETF analyzuje toky do tržně obchodovaných fondů v Evropě za poslední měsíc a rozebírá, do jakých konkrétních tříd aktiv, témat či regionů investoři směřovali své prostředky v kontextu širších událostí na trhu. -
Fidelity International: Modré dluhopisy a mezery v investicích do oceánů
Modré dluhopisy, které investují do ochrany oceánů, mohou nakonec zopakovat úspěch svých zelených (suchozemských) protějšků. Vítězství však není zaručeno – existují překážky, které blokují rozvoj trhu a jeho schopnost zaplnit mezeru v investování do oceánů. -
Fidelity International: Nárazník pro zadlužený trh
Jak může dopadnout rostoucí počet nesplacených úvěrů na evropském trhu naznačeno bylo. Ale i kdyby míra ztrát dosáhla nejpesimističtějších předpovědí, trh bude pravděpodobně stále nabízet značné úvěrové spready oproti hotovosti. -
Fidelity International: Nastává čas, kdy zazáří rozvíjející se trhy?
Jak vstupujeme do druhé poloviny roku, zvyšuje se tlak na fiskální politiku USA. Dolar výrazně oslabil a výhled globálního růstu je nejistý. V této situaci portfolio manažer Chris Tennant vysvětluje, proč je nyní ten správný čas, aby investoři znovu zvážili třídu aktiv, která byla dlouho v nemilosti: akcie rozvíjejících se trhů. -
Fidelity International: Návrat do budoucnosti s hybridními elektromobily
Spotřebitelé si oblíbili hybridní elektromobily (EV) kvůli nižším nákladům a možné delší době jízdy než v případě bateriových elektromobilů. Poptávka po hybridech by však mohla skončit, jakmile se v příštích několika letech vylepší technologie baterií. Výrobci automobilů, státy a investoři sázející na rozvoj energetiky by měli zpozornět. -
Fidelity International: Návrat poměru 60 ku 40?
Historicky negativní korelace mezi dluhopisy a akciemi, která byla během Covidu narušena, naznačuje obnovení a oživuje představy o tom, jak má vypadat tradiční portfolio 60 na 40. -
Fidelity International: Německá medvědí data jsou příznivá pro německé státní dluhopisy
Dynamika inflace a hrozby pro růst jsou přesvědčivým argumentem pro německé dluhopisy. -
Fidelity International: Německé volby trhy nerozhoupou
Podle expertů Fidelity International proběhnou německé parlamentní volby, které se konají v neděli 24. září 2017, pravděpodobně bez velkých politických zemětřesení a neovlivní příliš trhy. Vláda nemůže být vytvořena bez jedné ze stávajících dvou velkých stran, a to je pro trhy pozitivní signál znamenající kontinuitu a stabilitu. -
Fidelity International: Neodepisujte tradiční automobilky
Investoři se odvracejí od tradičních výrobců automobilů, protože se zdá, že tyto automobilky stále více zaostávají za výrobci specializujícími se výhradně na elektromobily. Toto uvažování je ovšem mylné, a proto jsou mnohé automobilky podhodnocené. -
Fidelity International: Nerovnoměrná destrukce poptávky po plynu v Evropě
Evropa již snižuje poptávku po zemním plynu v reakci na rekordně vysoké ceny, což poukazuje na chmurné hospodářské vyhlídky regionu. Zatímco pro nadcházející zimu se zdá být nedostatek zemního plynu nepravděpodobný, příští rok by tomu mohlo být jinak. -
Fidelity International: Nová éra globálního nedostatku úspor?
„Ministři financí a centrální bankéři z celého světa se scházejí na zasedáních MMF a Světové banky uprostřed rostoucího fiskálního napětí a obnovitelných obchodních sporů,“ hodnotí měnící se makroekonomickou situaci Mike Riddell, portfolio manažer fondu Fidelity Strategic Bond Fund. Vzhledem k fiskální nerovnováze, zejména v USA, se začínají vyvolávat obavy, že by se výsady největší světové ekonomiky mohly vyčerpat. Mike Riddell proto představuje svůj výhled na klíčové faktory ovlivňující alfu.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Nejbohatší země Afriky platí randem. Cesta k němu vedla přes Brity i Mandelu
Smart Money Trading: Jak odhadnout denní trend pomocí Asia session? (42. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Nejbohatší země Afriky platí randem. Cesta k němu vedla přes Brity i Mandelu
Smart Money Trading: Jak odhadnout denní trend pomocí Asia session? (42. díl)
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Denní kalendář událostí
Na Novém Zélandu počet turistů
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA podnikové zásoby
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA index CPI
V eurozóně obchodní bilance
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Švýcarsku index CPI
Na Novém Zélandu počet turistů
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V USA skladování zemního plynu
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA podnikové zásoby
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA index CPI
V eurozóně obchodní bilance
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Švýcarsku index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Ifo: Evropa stále více zaostává ve vývoji čipů
Costa: Evropa musí investovat více a lépe
Summit EU: EU musí jednat rychle, aby obstála při tlaku USA a Číny
V Belgii začal neformální summit EU o konkurenceschopnosti
Index DAX - Intradenní výhled 12.2.2026
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 12.2.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 12.2.2026
EUR/GBP - Intradenní výhled 12.2.2026
GBP/CHF připravil short obchod v konfluenční oblasti trendového kanálu
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 12.2.2026
Ifo: Evropa stále více zaostává ve vývoji čipů
Costa: Evropa musí investovat více a lépe
Summit EU: EU musí jednat rychle, aby obstála při tlaku USA a Číny
V Belgii začal neformální summit EU o konkurenceschopnosti
Index DAX - Intradenní výhled 12.2.2026
Index Russell 2000 - Intradenní výhled 12.2.2026
GBP/JPY - Intradenní výhled 12.2.2026
EUR/GBP - Intradenní výhled 12.2.2026
GBP/CHF připravil short obchod v konfluenční oblasti trendového kanálu
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 12.2.2026
Blogy uživatelů
Měnový pár GBP/USD: Analýza více časových rámců (W1–H4)
Technická analýza: Jak efektivně kreslit trendové čáry
Rozhoduje Vaša nálada o Vašom prístupe?
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod na EUR/USD. Jak to dopadne?
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 9.–15. února
Věčný prorok krize: Peter Schiff
Prináša kozistentnosť pravidelné payouty?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trumpovy tarify odradily spotřebitele
Výsledková sezóna: Big Tech ukazuje rostoucí sázky na umělou inteligenci
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň, 3. část
Měnový pár GBP/USD: Analýza více časových rámců (W1–H4)
Technická analýza: Jak efektivně kreslit trendové čáry
Rozhoduje Vaša nálada o Vašom prístupe?
Moje cesta prop tradingem: Otevřený obchod na EUR/USD. Jak to dopadne?
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 9.–15. února
Věčný prorok krize: Peter Schiff
Prináša kozistentnosť pravidelné payouty?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trumpovy tarify odradily spotřebitele
Výsledková sezóna: Big Tech ukazuje rostoucí sázky na umělou inteligenci
Malé drobnosti, které posouvají trading na vyšší úroveň, 3. část
Forexové online zpravodajství
Akcie CME na rekordních maximech 📈 Největší beneficient rostoucí tržní aktivity?
Pohonné hmoty v ČR zdraží. Důvodem je i to, že Indie se pod Trumpovým tlakem vzdává ruské ropy, takže stovky milionů sankcionovaných barelů jen „odpočívají“ na moři
INVESTIKA expanduje do Německa v rámci joint-venture s Unibail-Rodamco-Westfield
Byty se na realitním trhu moc neohřejí. Rodinné domy brzdí nová očekávání kupujících
Čeští drobní investoři sázejí na disciplínu a diverzifikaci, rozhodují data
McDonald’s reportoval za 4Q 5,7% růst porovnatelných tržeb, nad odhady analytiků
Cisco Systems zveřejnilo výsledky za 2Q, slabý výhled hrubé marže zastínil překonání odhadů
Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje
Rekordní výsledky AMD ve stínu neúprosných očekávání trhu s AI
GBP/USD – analýza a prognóza
Akcie CME na rekordních maximech 📈 Největší beneficient rostoucí tržní aktivity?
Pohonné hmoty v ČR zdraží. Důvodem je i to, že Indie se pod Trumpovým tlakem vzdává ruské ropy, takže stovky milionů sankcionovaných barelů jen „odpočívají“ na moři
INVESTIKA expanduje do Německa v rámci joint-venture s Unibail-Rodamco-Westfield
Byty se na realitním trhu moc neohřejí. Rodinné domy brzdí nová očekávání kupujících
Čeští drobní investoři sázejí na disciplínu a diverzifikaci, rozhodují data
McDonald’s reportoval za 4Q 5,7% růst porovnatelných tržeb, nad odhady analytiků
Cisco Systems zveřejnilo výsledky za 2Q, slabý výhled hrubé marže zastínil překonání odhadů
Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje
Rekordní výsledky AMD ve stínu neúprosných očekávání trhu s AI
GBP/USD – analýza a prognóza
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Geopolitická situace
Sumár dňa: 30.10.2015
Česká národní banka zvažuje snížení sazeb, rozhodne jádrová inflace
Genesis Capital připravuje nový private equity fond s cílovou velikostí 250 milionů eur
Finmex: Inflace v USA i v ČR v říjnu klesla. Můžeme očekávat snižování cen?
Geopolitická rizika zastínila pozitivní vývoj v makroekonomice
BREAKING: Kanadské maloobchodní tržby nižší, než se očekávalo
Ekonomický kalendář: Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a projevy ECB mohou trhům nabídnout prostor k nadechnutí (12.02.2026)
FX sumarizácia Európy
Geopolitická rizika doléhají na pár EUR/USD
Geopolitická situace
Sumár dňa: 30.10.2015
Česká národní banka zvažuje snížení sazeb, rozhodne jádrová inflace
Genesis Capital připravuje nový private equity fond s cílovou velikostí 250 milionů eur
Finmex: Inflace v USA i v ČR v říjnu klesla. Můžeme očekávat snižování cen?
Geopolitická rizika zastínila pozitivní vývoj v makroekonomice
BREAKING: Kanadské maloobchodní tržby nižší, než se očekávalo
Ekonomický kalendář: Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a projevy ECB mohou trhům nabídnout prostor k nadechnutí (12.02.2026)
FX sumarizácia Európy
Geopolitická rizika doléhají na pár EUR/USD
Blogy uživatelů
TOP 7 zbrojařských akcií s potenciálem růstu
VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 6. týden
EUR/USD statistický pohled
Rekordní jízda amerických akcií pokračuje
Tak jde čas: 21 týden 2012
INVESTIČNÍ GLOSA: Stačil měsíc a všechno je růžové. Emoce ale zničily řadu portfolií
Proč (ne)jen kritizovat?
Komodity: Má červený kov zelenou?
Je ‘Uptober’ na ceste? Bitcoinov oblúbený mesiac je tu
Premýšľajte ako HEDGEOVÝ FOND!
TOP 7 zbrojařských akcií s potenciálem růstu
VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 6. týden
EUR/USD statistický pohled
Rekordní jízda amerických akcií pokračuje
Tak jde čas: 21 týden 2012
INVESTIČNÍ GLOSA: Stačil měsíc a všechno je růžové. Emoce ale zničily řadu portfolií
Proč (ne)jen kritizovat?
Komodity: Má červený kov zelenou?
Je ‘Uptober’ na ceste? Bitcoinov oblúbený mesiac je tu
Premýšľajte ako HEDGEOVÝ FOND!
Vzdělávací články
Ruský rubl – jak nepodcenit politické riziko?
VIP zóna: Reakce trhů na institucionální objednávky za duben
Přichází éra Psychologie Prop tradingu?
Co nejčastěji píší nováčci na tradingových fórech
Jedinečné rozšíření VIP zóny je tu!
Obchodný systém Turtle: Legenda na trhu
Smart Money Trading: Denní cyklus - Rip-off (20. díl)
Seznamte se s CFA frankem. Nejkontroverznější měnou světa, kterou tíží koloniální minulost
Trampota z Quantlane: Obyčejné tradery nebereme
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Ruský rubl – jak nepodcenit politické riziko?
VIP zóna: Reakce trhů na institucionální objednávky za duben
Přichází éra Psychologie Prop tradingu?
Co nejčastěji píší nováčci na tradingových fórech
Jedinečné rozšíření VIP zóny je tu!
Obchodný systém Turtle: Legenda na trhu
Smart Money Trading: Denní cyklus - Rip-off (20. díl)
Seznamte se s CFA frankem. Nejkontroverznější měnou světa, kterou tíží koloniální minulost
Trampota z Quantlane: Obyčejné tradery nebereme
Bitcoin, zlato, stříbro, akcie: Začíná to!
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: EUR/USD dnes prudce klesá
NZD/USD - Intradenní výhled 25.11.2021
FCA varuje před společností Allmedia Limited
NZD/USD - Intradenní výhled 1.6.2018
Makro zprávy a dnešní ekonomický kalendář
Akciové indexy: Minulý týden ovládli medvědi
Index spekulativního sentimentu 16.7.2013
Forex: GBP/USD nalezl support v oblasti 1,6400
Utne Fed rally na eurodolaru?
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: EUR/USD dnes prudce klesá
NZD/USD - Intradenní výhled 25.11.2021
FCA varuje před společností Allmedia Limited
NZD/USD - Intradenní výhled 1.6.2018
Makro zprávy a dnešní ekonomický kalendář
Akciové indexy: Minulý týden ovládli medvědi
Index spekulativního sentimentu 16.7.2013
Forex: GBP/USD nalezl support v oblasti 1,6400
Utne Fed rally na eurodolaru?
5 událostí, které dnes stojí za pozornost




