Sobota 23. říjen 2021 10:05
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple vyroci
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Swingový výhled 41.týden

11.10.2021 15:54  Autor: Purple Trading  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Akciové indexy v první polovině minulého týdne testovaly významné supporty. V druhé polovině týdne pak začaly posilovat pod vlivem dobrých dat z americké ekonomiky. Z celkového kontextu se však nic zásadního nezměnilo.  

Nadále přetrvávají obavy z vyšší inflace a zároveň je ve hře očekávané utlumování nákupu vládních dluhopisů v USA, což je silně pozitivní pro americký dolar a bylo to příčinou nedávných poklesů akciových indexů.
 

Data z americké ekonomiky

Index nákupních manažerů ve výrobě za září dosáhl hodnoty 61,1 (očekávání bylo 59,6). Index nákupních manažerů ve službách dosáhl 61,9 (očekáváno bylo  60,0).

Dobré zprávy přišly také z trhu práce. Nejprve podle ADP reportu vzniklo 568 000 nových pracovních míst v soukromém sektoru mimo zemědělství (očekávání bylo 428 000). Zároveň bylo v USA méně žádostí o podporu v nezaměstnanosti (326  tisíc místo očekávaných 348 tisíc). Zásadní ukazatel o stavu amerického trhu práce však bude NFP report, který je v kalendáří naplánován na 8. 10. 2021.
 

Data z Evropy

Index výrobních manažerů PMI v Německu dosáhl v září hodnoty 58,4. Číslo vyšší než 50 značí expanzi, takže dosažený výsledek za září je dobrá hodnota. Negativní zpráva je, že poslední 4 údaje indexu pomalu klesají, což může vést k obavám, že německá ekonomika zpomaluje.  Tuto obavu podpořil také vyšší pokles objednávek ve výrobě v Německu, který v září byl -7,7 % (očekávaný pokles byl – 2,2 %).
Na druhou stranu CPI, tedy inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %, což je vyšší než očekávání analytiků, které bylo 3.3 %.

Obavy ze zpomalení ekonomiky a zároveň rostoucí inflace podporují obavy ze stagflace. Není proto příliš divu, že euro vůči dolaru v minulém týdnu dále oslabovalo.
 

Výnosy 10letých US dluhopisů nadále rostou

Výnosy 10letých dluhopisů dosáhly na úroveň 1.6 %. Toto je nejvyšší hodnota od června letošního roku. Rostoucí výnosy pak podporují v posilování americký dolar.

COT-6-8-obr-1.png
Obrázek č. 1: USD index a výnosy z amerických 10letých dluhopisů
 

Na posilování amerického dolaru mají pozitivní vliv data z americké ekonomiky, které byla lepší než se čekalo.

 

SP 500 prorazil významný support

Na indexu SP 500 se v minulém týdnu zastavily výprodeje. Na denním grafu vidíme, že cena se dostala zpět nad klouzavý průměr SMA 100, který bývá velmi silnou zónou supportu. Zároveň ale bylo vytvořeno nižší low a aktuálně klesající horní trendová linie naznačuje spíše medvědí sentiment.


COT-16-7-obr-2.png

Obrázek č. 2: Americký index SP 500 na denním a 4H grafu
 

Aktuální nejbližší rezistence je v oblasti kolem 4 427. Další významná rezistence je kolem 4 481. Support naopak je u ceny 4 397 a další support pak 4 369.

Americké indexy jsou barometrem tzv. risk on a risk off sentimentu. Tento sentiment dobře ukazuje pár AUDJPY, které s indexem SP 500 v krátkodobém horizontu silně koreluje. Na dalším obrázku je AUDJPU na denním grafu a na 4H grafu, kde je pro srovnání uveden pohyb indexu SP 500 (červená čára).

COT-16-7-obr-2.png

Obrázek č.3: AUDJPY na D1 a H4 grafu, kde je uveden společně s SP 500 (červená čára)
 

Pár AUDJPY se blíží ke své rezistenci, která je na hodnotě 82.00. V minulem týdnu AUDJPY zachovalo silný support na hodnotě 80.00.


Na DAXu je potvrzen medvědí formace tzv. kříž smrti

Když se na denním grafu dostane klouzavý průměr s periodou 50 pod klouzavý průměr s periodou 100, tak vzniká formace kříže smrti. Toto je většinou mědvědí signál a směr pohybu indexů nám to zatím potvrzuje. Klouzavý průměr EMA 50 je pod SMA 100 na H4 a také na D1 grafu.
 
COT-16-7-obr-3.png
Obrázek č.4: DAX na denním a 4H grafu
 

DAX se pohybuje hluboko pod průměrem SMA 100 na denním grafu, což potvrzuje medvědí sentiment. Horší data z německé ekonomiky tento pohyb potvrzují. Cena se minulý týden odrazila od supportu 14 821, který tak zůstal nadále v platnosti. Za support můžeme považovat také 15 032, který sice byl proražen, ale cena se ihned poté dostala znovu nad tento support.

Rezistence je 15 262 a pak dále 15 457

DAX koreluje silně s americkým SP 500, takže pro další vývoj na indexu DAX doporučujeme sledovat vývoj na SP 500.
 

Euro vůči dolaru pokračuje v propadu

Horší data z evropské ekonomiky se samozřejmě negativně projevila na evropské měně. Euro se na páru s americkým dolarem nadále pohybuje v klesajícím trendu, který vidíme na 4H časovém rámci  a také na denním grafu. Cena prorazila významný support v pásmu kolem 1.16 a pokračuje dále v poklesu. 

 
COT-16-7-obr-4.png
Obrázek č.5: EURUSD na H4 a denním grafu
 

Za aktuální rezistenci můžeme brát hodnotu kolem 1.15644. Další rezistence pak je 1.1600. Za aktuální support můžeme brát hodnotu kolem ceny 1.15, na které se euro vůči dolaru obchodovalo naposledy v červenci 2020.


Zlato je v inverzní korelaci s americkým dolarem

Čím silnější dolar, tím slabší zlato a naopak. Inverzni korelace mezi americkým dolarem a zlatem, jehož hodnota je v dolarech vyjádřena je logická a ukazuje nám ji následující obrázek. 
 

COT-16-7-obr-4.png
Obrázek č.6: Zlato a vývoj USD indexu na D1 grafu

Vidíme, že když americký dolar začal klesat, tak zlato posilovalo. A naopak, když dolar začal posilovat, zlato oslabovalo. Aktuálně americký dolar posiluje a to není pro zlato dobrá zpráva. Z pohledu technické analýzy je zlato na denním grafu v klesajícím trendu. Klouzavý průměr EMA 50 je pod SMA 100, což je medvědí konstelace.

Nejbližší rezistence je na ceně 1 769. Support pak kolem 1 722.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Swan (austrálsky minister financií)
  "Silný USD je výsledkom silnej austrálskej ekonomiky"... "je to zároveň výsledkom ...
 • Swap začne v auguste
  Podľa gréckeho viceministra financií začne...
 • Swingové obchodování
  Swingové obchodování 2018 - střednědobý obchodní styl, který můžete provozovat při práci. Přečtěte si náš článek a zjistěte, co je swingové obchodování. Připravili jsme pro Vás praktický příklad swingového obchodování.
 • Swingové obchodování: Objevte kouzlo této oblíbené investiční strategie!
  Zajímáte se o investování na burze? Chtěli byste obchodovat na finančním trhu, ale nechcete trávit celý den před cenovými grafy? Dlouhodobé investování vám také není blízké? Naštěstí existuje i obchodní styl, který vám umožňuje aktivní obchodování, přičemž budete mít stále dostatek času na svou práci, koníčky a rodinu. Poznejte s námi swingové obchodování. Seznamte se s tímto obchodním stylem a poznejte specifika swingových obchodů.
 • Swingové obchodování: Vzrušující investiční strategie
  Swingový trading je založený na obchodování delších pohybů, než nabízí jen intradenní trh, zároveň ale kratších, než na které spekuluje dlouhodobý investor. Swingový trader drží pozice řádově několik dní, či týdnů vstupuje-li na intradenním timeframe. Vstupuje-li na timeframu vyšším, kupř. denním, drží pozice týdny či měsíce.
 • Swingový výhled 38. týden
  Trh, který aktuálně sledujeme, bychom mohli označit za nervózní, protože obavy z toho, zda globální ekonomika dále poroste, udržují investory v napětí.
 • Swingový výhled 39. týden
  Akciové indexy byly v minulém týdnu jako na houpačce. Nejprve trhy silně oslabovaly pod vlivem obav z krachu velkého čínského developera firmy Evergrande. Kromě problémů čínského developera ale všude jinde ve vyspělých ekonomikách panuje pozitivní nálada. V druhé polovině týdne pak indexy rostly zejména pod vlivem očekávaných zpráv z amerického Fedu.
 • Swingový výhled 40. týden
  Swingový výhled 40. týden Akciové indexy v minulém týdnu prudce oslabovaly v důsledku zhoršení rizikového sentimentu...
 • Swingový výhled 40.týden
  Akciové indexy v minulém týdnu prudce oslabovaly v důsledku zhoršení rizikového sentimentu v souvislosti s rostoucími obavami, že vyšší inflace může přetrvávat i poté, kdy globální růst dosáhl svého vrcholu. Americký dolar v tomto prostředí nadále posiluje.
 • Swingový výhled 41. týden
  Swingový výhled 41. týden Akciové indexy v první polovině minulého týdne testovaly významné supporty. V druhé polovi...
 • Swingový výhled 42. týden
  Akciové indexy mají za sebou rozkolísaný týden, který zakončily silným růstem. Ve čtvrtek index SP500 vzrostl o 1,7 %, Dow Jones Industrial Average o 1,6 %, tj. o 534 bodů a NASDAQ o 1,7 %. Tuto býčí náladu podpořily údaje z USA, které ukázaly zmírnění inflačních tlaků a snížení počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. K posílení akcií přispěl také mírný pokles výnosů 10letých amerických dluhopisů, které zůstaly pod 1,6 %.
 • Swingový výhled 43.týden
  Akciové indexy mají za sebou růstový týden a SP 500 dosáhl nového historického vrcholu. Index strachu VIX je na hodnotě 15, což je nejnižší hodnota od února 2020. Data z amerického trhu práce byla také pozitivní a nadále potvrzují zlepšující se trend. Trhy uklidnilo také to, že velký čínský developer Evergrande, kterému hrozí bankrot, provedl splátku úroků z dluhopisů. Risk on sentiment je tedy zpět ve hře.
 • Swissquote: Draghi nedokáže zkrotit spekulaci s reflací
  V letním horku zůstává přijetí rizika hlavním hnacím motorem a EM FX a akcie vykazují solidní zisky. Nejvýznamnější událostí minulého týdne bylo červencové zasedání ECB. Draghiho snaha o snížení očekávání selhala, protože investoři očekávají, že další krok ECB bude směrem k "normalizaci". Výsledkem bylo výrazně silnější euro.
 • Swissquote: Období letního klidu zasáhlo finanční trhy
  Objemy jsou nízké, akciové indexy a měny se nehýbou, není pochyb o tom, že tu je léto. Americký dolar prodloužil minulý týden ztráty poté, co předsedkyně Fedu vyjádřila nejistotu ohledně dopadů zpřísnění na inflaci a zveřejněných slabých hospodářských výsledků.
 • Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 10.10.2017
  Denní technická analýza od brokerské společnosti Swissquote (oddělení Swissquote Research) pro dnešní obchodní den.
 • Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 10.10.2018
  Denní technická analýza od brokerské společnosti Swissquote (oddělení Swissquote Research) pro dnešní obchodní den.
 • Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 10.10.2019
  Denní technická analýza od brokerské společnosti Swissquote (oddělení Swissquote Research) pro dnešní obchodní den.
 • Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 10.11.2017
  Denní technická analýza od brokerské společnosti Swissquote (oddělení Swissquote Research) pro dnešní obchodní den.
 • Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 10.11.2020
  Denní technická analýza od brokerské společnosti Swissquote (oddělení Swissquote Research) pro dnešní obchodní den.
 • Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 10.1.2018
  Denní technická analýza od brokerské společnosti Swissquote (oddělení Swissquote Research) pro dnešní obchodní den.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple vyroci