Sobota 28. listopad 2020 15:40
reklama
Bossa live mentoring
reklama
Admiral dax new
reklama
Capital.com

6 nejdůležitějších investičních trendů pro rok 2019

15.08.2019 17:48  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Nejžhavějšími loňskými investičními trendy v roce 2018 byly kryptoměny (Bitcoin, Blockchain & Co.) na začátku roku a marihuanové akcie. Pokud investoři naskočili však na rozjetý vlak okolo těchto 2 fenoménů, mohli značně zhodnotit investované finance.

Jaké investiční trendy mohou být žhavými kandidáty pro letošní rok?

Dnes se podíváme na to, která investiční témata přinesou nejlepší návratnost v roce 2019. Která odvětví a trendy můžete použít jako investor k efektivnímu zhodnocení vašich financí.

 

Investiční bubliny

Investoři často s rostoucími cenami ignorují rizika, které prudký nárůst hodnoty daného aktiva obnáší. Obzvláště soukromí investoři často odmítají uzavřít své ziskové pozice před splasknutím investiční bubliny – viz bitcoin.

Dokonce i akcie bankrotujících společností, které se rychle přejmenovali tak, aby do názvu společnosti zahrnuli slovo blockchain nebo cannabis (v některých případech dokonce obojí), vypadali jako horcí kandidáti.

To, že mnoho investorů následně utrpělo hořké ztráty, nebylo překvapením. Oba případy projevovali známky klasické investiční bubliny. Vedle přejmenování bankrotujících společností by si zvláštní pozornost měl vždy vyžádat zejména prudce rostoucí cenový vývoj s dvojcifernými procentuálními denními zisky. Investiční bublina pak často splaskne během velmi krátké doby.

V případě bitcoinu a blockchainu jsme tuto událost zaznamenali na začátku roku 2018. Nafouknutý marihuanový sektor ztrácí svoji půdu pod nohama od legalizace konopí v Kanadě na začátku roku 2018. Splasknutí bubliny vede ve většině případů k dlouhodobějším sestupným trendům, dokud cena neklesne na přijatelnou tržní hodnotu.

Předpokládejme, že oba výše zmíněné trendy z minulého roku již procházejí či prošly korekcí. I když je pravděpodobné, že jejich ceny budou neustále více či méně kolísat. Mnoho nedbalých investorů utrpělo ztráty a nyní čekají – možná marně – na opětovné dosažení vstupních cen.

 

Vstupní příležitost pro investory po korekci


Po zotavení farmaceutických akcií na začátku roku 2018 dorazil farcameutický index zpět na hodnotu 200 bodů. Při prvním pokusu se však resistenci z roku 2015 nepodařilo překonat. Následovalo několik drobnějších odražení a nyní je farmaceutický index počtvrté za sebou během relativně krátké doby před hranicí 200 bodů. Otázkou tedy je, kdy se býkům povede prorazit silnou bariéru, což by otevřelo prostor pro ohromný potenciální nárůst.

Nyní, když více než 2 roky byla většina farmaceutických akcií spíše holubičí na akciovém trhu, může být pro dlouhodobé investory zajímavá příležitost k nákupu. Obzvláště v ekonomicky slabších dobách jsou konzervativnější farmaceutické akcie stabilizujícím faktorem vašeho portfolia. Kromě toho jsou vyhlídky na růst opět slibné.

Naději do průmyslu přináší především výzkum a vývoj nových produktů. Schválení nových léků by mělo v roce 2019 dát tomuto odvětví nový impuls. V pořadí čeká mnoho slibných léků na jejich regulační schválení. I při dalším pokusu mohou být léčiva schopna překonat korekční fázi a starou rezistenci. V následujících odstavcích naleznete nejslibnější farmaceutické akcie pro rok 2019.

 

LYNX WhatsApp – Jediné burzovní zpravodajství, které potřebujete

Díky LYNX WhatsApp získáte každý den 2 zprávy, díky kterým budete mít neustále přehled o burzovním dění. Pro odebírání zpráv musíte mít v telefonu nainstalovanou aplikaci WhatsApp. Pro detailnější informace pokračujte zde.

Přihlášení k LYNX WhatsApp
lynx-whatsapp-cta1

7 nejdůležitějších investičních trendů 2019

Investiční trend č. 1: Zlato: Nový lesk v roce 2019?

Stejně jako v předchozích letech, rok 2018 nebyl pro zlato příliš přívětivý. Po low hodnotě 1 160 USD v polovině roku drahý kov posílil na konci prosince 2018, přičemž rok uzavřel ve skromné ztrátě 2 %. Vypočteno v eurech, cena vzrostla o několik procentních bodů ve srovnání se základní hodnotou od začátku roku 2018. Mírný výkon měl několik důvodů. Na jedné straně se investoři zaměřovali především na americké akcie. Na druhé straně fyzická poptávka po zlatých mincích a zlatých prutech zůstala dlouhou dobu na velmi nízké úrovni. Rostoucí úrokové sazby v USA pravděpodobně zlatu neprospěly, protože čím vyšší je skutečná úroková míra, tím méně lukrativní je investice do zlata.

Existují však první známky změny nálady. Podle Světové rady pro zlato (WGC) se čisté nákupy zlata centrálními bankami ve třetím čtvrtletí roku 2018 zvýšily o 22 % na 148 tun, což je nejvyšší míra od roku 2015. Nicméně hladina je stále nízká, jelikož v roce 2017 klesla poptávka po zlatě na sedmileté minimum na méně než 400 tun. Hlavním důvodem výrazného nárůstu byla ruská centrální banka, která rozšířila své zlaté podíly o 92 tun a poprvé držela více než 2 000 tun zlata.

Investice do zlata

Nízká cenová hladina však zřejmě také přivedla mnoho investorů k nákupu zlata. Poptávka po investičním zlatě se nakonec ve třetím čtvrtletí roku 2018 výrazně zvýšila o 28 % na 298 tun. Podle WGC bylo zlato poptáváno zejména v Číně a Íránu. Vzhledem k tomu, že akciový trh několik měsíců neběží hladce, mnoho investorů hledalo alternativu k akciím.

Odborníci na zlato očekávají, že centrální banky v některých zemích, jako je Rusko, Čína, Kazachstán nebo Turecko, budou i nadále masivně zvyšovat svou držbu zlata. Kromě toho se očekává, že v roce 2019 se fyzická poptávka po zlatě výrazně zvýší v důsledku problémů, jako je brexit nebo nadcházející evropské volby, a to se projeví na vzestupných cenách.

Existuje mnoho způsobů, jak lze investovat do zlata a těžit tak z nového rozmachu zlaté komodity: nákup zlata ve fyzické formě v podobě zlatých prutů a zlatých mincí, zlatých certifikátů, zlatých fondů či zlatých ETF. Nejlepší je však umístit do portfolia dvě až tři zvláště silné akcie těžařů zlata.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

Investiční trend č. 2: E-mobilita, vodíkové a palivové články: Revoluce na automobilovém trhu

Dalším horkým tématem roku 2019 je elektronická mobilita včetně vodíkových a palivových článků. Automobilový trh je v pohybu: od roku 2011 se počet elektromobilů prodávaných na celém světě každých 15 měsíců zdvojnásobil. A pouze v loňském roce se podle Globálního výhledu elektrických vozidel (IEA) počet elektrických a plug-in hybridních automobilů na silnicích zvýšil o 54 % na přibližně 3 miliony. Trend e-mobility je nezastavitelný. Již v roce 2022 by měl být jeden z deseti nově vyrobených vozů na celém světě poháněn elektrickým motorem. Téma e-mobility se rozvíjí na všech úrovních: kromě elektromobilů zahrnuje toto odvětví také elektrická kola, motocykly, užitková vozidla a autobusy.

Po mnoho desetiletí se na automobilovém trhu stalo relativně málo. Nyní je však svět automobilů v transformaci a dny běžného spalovacího motoru jsou sečteny. Budoucnost patří e-mobilitě. Podíl automobilů s hybridním pohonem nebo elektromotorem v nadcházejících letech výrazně poroste. Odborníci očekávají, že počet nově prodaných elektrických automobilů poroste z jednoho milionu vozidel v roce 2017 na pět až šest milionů vozidel ročně nejpozději za tři roky. To by odpovídalo tržnímu podílu přibližně pěti až sedmi procent. Trend, který nelze zastavit, nepochybně povede k velkým změnám a deformacím v automobilovém a dodavatelském průmyslu a přinese vítěze a poražené.

Vedle průkopníka elektrických automobilů Tesla existuje v oblasti e-mobility také řada technologických a dodavatelských společností, které z nárůstu elektrického pohonu budou silně těžit. 3 nejlepší akcie e-mobility naleznete zde.

Kromě elektromobilů s bateriemi a hybridními motory je technologie palivových článků považována nejslibnější palivo pro dopravu budoucnosti. Co se týče výkonu, palivový článek trumfuje každý běžný spalovací motor, přičemž daleko méně znečišťuje životní prostředí.

Podle prognózy Německé technické federace (VDMA) se očekává, že trh s palivovými články bude v roce 2020 činit přibližně dvě miliardy EUR. Ve srovnání s rokem 2017 by to byl desetinásobek tržeb. Velká část explozivního růstu bude pravděpodobně pocházet z automobilového průmyslu: podle společnosti Navigant Research bude do roku 2024 celosvětově prodáno téměř 230 000 automobilů a autobusů s technologií palivových článků. Není divu, že na akcie palivových článků se zaměřuje stále více investorů. Většina společností v tomto odvětví je však stále ve ztrátě kvůli obrovským nákladům na výzkum a vývoj. To se však ve střednědobém horizontu pravděpodobně změní.

Investiční trend č. 3: Lithium a kobalt – zdroje do baterií: Návrat po korekci ceny?

Trend ohledně e-mobility pomáhá růst také ostatním průmyslovým odvětvím. Poté, co suroviny lithia a kobaltu prošly silnou korekcí po výrazném nárůstu v roce 2018, mohly se ceny vyhledávaných těžebních produktů v roce 2019 znovu zvýšit. Protože poptávka po bateriích a dalších řešeních pro ukládání energie enormně roste zejména díky rozmachu e-mobility.

Lithium, nejlehčí ze všech kovů, má mnoho využití. Vedle baterií má lithium své uplatnění při výrobě skla, keramiky, maziva a klimatizací. Nejsilnější potenciál však slibuje využití suroviny pro skladování elektřiny, protože pro výrobu baterií je potřeba obrovské množství lithia.

Například výrobce elektrických automobilů Tesla plánuje vystavit několik tzv. gigatováren, aby uspokojil svoji vlastní spotřebu baterií. Mimochodem, nejen pro elektromobily, ale také pro skladování elektřiny v soukromých domácnostech, například v kombinaci se solárními systémy má lithium své využití.

nejlepší elektromobilní akcie

Očekává se, že počet nově prodaných elektrických automobilů v příštích letech vzroste na pět až šest milionů vozidel po celém světě, což odpovídá tržnímu podílu přibližně pěti až sedmi procent. K zajištění výkonu 1 kW / h je v současné době zapotřebí přibližně 150 g lithia. Očekává se, že v závislosti na výkonu a technologickém pokroku bude mít každý elektrický vůz spotřebu lithia od 3 kg do 10 kg. Výsledkem je, že již v roce 2025 se očekává poptávka po uhličitanu lithném ve výši nejméně 250 000 až 300 000 tun. Objem trhu, který v současné době činí přibližně 210 000 tun ročně, by se tedy více než zdvojnásobil. Také z dlouhodobějšího hlediska se roční míra růstu poptávky odhaduje na 10 % až 14 %.

Po smíšeném roce 2018 z hlediska lithiových akcií, by mohly letos být tyto společnosti mezi vítězi. Závod podíl na trhu s elektromobily nutí výrobce automobilů a baterií k zajištění dlouhodobě vysokého množství suroviny. Investoři mohou z tohoto fenoménu těžit nákupem nejlepších lithiových akcií v roce 2019.

Kromě lithia je kobalt základní surovinou pro výrobu dobíjecích baterií. Poté, co se cena kobaltu mezi rokem 2016 a začátkem roku 2018 čtyřnásobně zvýšila na více než 90 000 USD za tunu, na konci roku 2018 prošla silnou korekcí a vrátila se na cenu 55 000 USD za tunu. Důvodem byla dočasná nadměrná nabídka, která by měla být znovu snížena v roce 2019. Na základě této atraktivní počáteční úrovně mohl kobalt v roce 2019 nastartovat novou cenovou rally.

LYNX TIP: Zaujalo vás investování do baterií a elektromobility? Přečtěte si doporučení na 3 nejlepší elektromobilové akcie pro rok 2019.

Kobalt je spolu s lithiem jedním z kovů, které jsou nezbytné pro výrobu elektrických autobaterií a smartphonů. Kobalt je důležitou součástí lithium-iontových baterií. Současně umožňuje rychlé nabíjení baterií s vysokou hustotou energie. Přestože se provádí intenzivní výzkum technologických alternativ, kobalt bude výhledově nenahraditelný pro průmysl e-mobility a skladování energie vůbec.

Světově zásoby kobaltu činí asi 25 milionů tun. Kobalt se získává hlavně z měděných a niklových rud. Téměř dvě třetiny světového kobaltu pochází z Demokratické republiky Kongo, kde se nachází šest z deseti největších kobaltových dolů. Významná ložiska jsou také v Austrálii, na Kubě, na Filipínách, v Zambii, Kanadě, na Madagaskaru, v Rusku, v Maroku nebo v USA.

Bohužel zatím neexistuje kobaltový ETF odrážející cenový vývoj kovu. Jedinou formou investice tedy zůstává investice do kobaltových akcií.

Investiční trend č. 4: Průmyslový internet věcí: Automatizace ekonomiky

Rostoucí digitalizace ekonomiky vede k vážným změnám, zejména ve výrobě, a má obrovské dopady na moderní pracovní svět. Stále více výrobních procesů je digitalizováno moderními IT systémy, které fungují automatizovaně a pokud možno autonomně. Tento trend je někdy označován jako Industry 4.0, ale spíše je známý pod pojmem „Průmyslový internet věcí“ (IIoT). A právě z tohoto fenoménu by v následujícím roce mohlo vzejít několik vítězů.

Označení „4.0“ znamená, že po parním stroji, montážní lince a elektronice / IT nyní začala čtvrtá průmyslová revoluce. V inteligentních, digitalizovaných továrnách budou v budoucnu složité výrobní procesy digitálně propojeny prostřednictvím společné datové platformy založené na senzorech, aby samy mohly organizovat práci a umožňovat tak zvyšování produktivity. Umělá inteligence by měla fungovat na bázi samoučících strojů, které mohou reagovat situačně nebo brát v úvahu empirické hodnoty a velké množství dat.

Lidé, stroje, společnosti a produkty jsou vzájemně propojení. V průmyslu 4.0 tak probíhají všechny výrobní a logistické procesy co nejpružněji a nejefektivněji. Inteligentní síť již neoptimalizuje jediný výrobní krok, ale celý řetězec tvorby hodnot napříč společnostmi. Například „promyšlený“ výrobní robot může dodavateli předat potřebné údaje o objednávce, výrobě nebo stavu zásob v reálném čase.

Kromě vyššího stupně automatizace povede průmysl 4.0 ke zlepšení zabezpečení kvality, rychlejšímu přizpůsobení výroby a zásadně přesnějšímu a flexibilnějšímu řízení všech výrobních procesů. Zejména společnosti v oblasti senzorové technologie, robotiky, strojírenství, IT bezpečnosti a elektrotechniky jsou předurčeny k tomu, aby převzaly vedoucí role v oblasti průmyslu 4.0. Není tedy pochyb o tom, že vznikající miliardový trh bude produkovat také řadu vítězných akcií. Zde najdete tři nejlepší akcie Industrie 4.0 2019.

Investiční trend č. 5: Big data a umělá inteligence: digitální revoluce

Dnešní globální objem dat se zdvojnásobí za méně než dva roky. Nové technologie v oblasti získávání, zpracování a vyhodnocování dat pomáhají společnostem téměř ve všech průmyslových odvětvích získat stále větší ekonomické výhody z obrovské záplavy informací. Počítače jsou stále chytřejší a jsou schopny plnit stále více úkolů přesněji a efektivněji než lidé. Základem a předpokladem je co nejúplnější možná analýza obrovských nestrukturovaných dat (big data) shromážděných v obrovských serverových centrech. Pouze pořizováním, propojováním a analýzou obrovského množství dat z nich mohou počítače čerpat, učit se z nich a přijímat optimální rozhodnutí.

Trh s big data a AI řešeními se již dávno vyvinul v prosperující miliardový obchod. Velké množství technologií již umožňuje sběr a hodnocení strukturovaných a nestrukturovaných objemů dat. Oblasti aplikace se zdají téměř neomezené. Mohou to být například data ze síťových protokolů, výrobních procesů nebo obchodních transakcí. Patří mezi ně ale také lékařské obrázky, informace ze sociálních médií, aplikací, webových statistik, chování klientů v internetových obchodech nebo technické aplikace podporované senzorem.

Tato data jsou shromažďována v reálném čase, filtrována a zkoumána na vzory nebo odchylky. Počítač pak může provádět analýzy na základě všech předchozích dat a provádět jakékoli nezbytné optimalizace. Podle společnosti pro výzkum trhu Gartner by se globální trh softwaru pro analýzu dat měl do roku 2020 zvýšit na nejméně 23 miliard USD.

AI mění náš celý pracovní svět

Investiční trend č. 6: Biotechnologický průmysl: Ziskové demografické trendy

Na Zemi je stále více lidí. Stoupá však i podíl lidí v důchodovém věku. V současné době je jedna miliarda lidí na celém světě již nad 60 let a do roku 2050 se předpokládá, že již dosáhnou 2 miliard, přičemž se předpokládá celková výše populace 9,2 miliardy. Zdraví zpravidla klesá s věkem. V 65 letech trpí kardiovaskulárním onemocněním přibližně jedna čtvrtina lidí a u 85 je to téměř polovina. Stejně tak počet diagnóz roste s věkem i u nemocí, jako je artritida, rakovina nebo Alzheimerova choroba. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) proto očekává, že náklady na zdravotní péči v zemích OECD se do roku 2050 zvýší ze 6 % HDP na 9,5% HDP.

Biotechnologický průmysl těží z rostoucí, stárnoucí střední třídy, která si může dovolit rostoucí výdaje na zdraví. Podle Evaluate Pharma jsou téměř dvě třetiny nově schválených léků založeny na výsledcích výzkumu, poznatcích a inovacích v oblasti biotechnologie. A trend nezadržitelně roste. Mnoho nemocí, jako je AIDS, hepatitida C a některé druhy rakoviny již lze efektivně léčit. Není divu, že biotechnologické společnosti, jako jsou Gilead, Biogen, Amgen nebo Celgene, v posledním desetiletí významně vzrostly jak v prodeji, tak v zisku.

Biotechnoligkcé akcie 2019

Navzdory růstu většina biotechnologických akcií od roku 2015 nedosáhla velkého pokroku. NASDAQ Biotech Index, nejdůležitější cenový barometr pro biotechnologické akcie, se v současné době obchoduje na přibližně 3 230 bodech, což je stále kolem 20 % pod vrcholem v roce 2015. V důsledku toho jsou biotechnologické akcie v současné době hodnoceny jako velmi levné. Mnoho průmyslových odvětví má nyní poměr P / E mezi 12 a 20, a to i přes dobré vyhlídky na růst. To však není jediný důvod, proč by biotechnologický sektor na akciovém trhu mohl nastavit dlouhodobý silný uptrend.

Pokud jde o biotechnologické akcie, většinu největších zástupců nalezneme výhradně v USA. Pokud jde o tržní kapitalizaci a objem financování, v 85 % biotechnologického sektoru dominují americké společnosti. Zde jsou tři nejlepší biotechnologické akcie v roce 2019.

Investujte do megatrendu u LYNX

LYNX nabízí obchodování se všemi akciemi přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a z úzký spread.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálů

Uranové akcie - uran jako investice

Uranové akcie – 2 nejlepší tituly v roce 2019

09. srpna 2019 | Akcie

Uranové akcie mohou napodobit silný růst lithiových akcií v minulém roce. Které 2 uranové akcie mají největší růstový potenciál pro rok 2019?

Číst dále
Biotechnoligkcé akcie 2019

3 nejlepší biotechnologické akcie roku 2019

25. července 2019 | Akcie

Zajímáte se o biotechnologické akcie? Proč jsou zajímavé? Jaké jsou nejlepší biotech akcie? Objevte 3 nejlepší biotechnologické akcií.

Číst dále
Nejlepší ropné akcie v roce 2019

3 nejlepší ropné akcie roku 2019

18. července 2019 | Akcie

Ropa zažívá v poslední době silný nárůst ceny. Objevte 3 akcie společností, které z tohoto nárůstu budou v roce 2019 profitovat.

Číst dále

The post 6 nejdůležitějších investičních trendů pro rok 2019 appeared first on LYNX Czech Republic.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • 5. výročie maxím indexu SP500
  Akciové trhy v US včera zaznamenali silný pokles, ktorý viedol opäť technologický sektor. Akcie Apple totiž zaznamenali ďalší pokles. Intradenne sa obchodovali so stratou vyššou ako 2%, no nakoniec sa im podarilo uzatvoriť len s poklesom o 0,36%. Včerajší akciový kokteil: Dow Jones -0,81%, SP500 -0,99%, Nasdaq Composite -1,52%.
 • 5 zajímavostí o indexu Dow Jones, které Vás překvapí
  Akciový index Dow Jones minulý týden zavřel na novém rekordu – 17 156,85. Dow Jones již po šestnácté v tomto roc...
 • 58 % nejhorších akcií je ztrátových
  Obecně se velmi správně říká, že akcie jako třída aktiv ve svém celku vydělává v průměru okolo 7 až 9 procent ročně. Tento průměr v sobě skrývá hned několik zrádností, ale zároveň v něm nacházíme i zajímavé příležitosti. Průměrný roční výnos akcií je pouhým průměrem, což znamená, že existují roky, kdy akcie přináší výrazně nižší výnosy nebo jsou dokonce ve ztrátě. Největší paradox však akciové zisky skrývají v rozložení výnosů mezi jednotlivými tituly.
 • 6 až 35%: Chytré nápady, které vydělávají peníze. Chcete také?
  Chytrý technologický nápad může znamenat doslova výhru nejen pro samotného tvůrce, ale i obyčejné uživatele. I u nás existují platformy...
 • 6 až 35%: Chytré nápady, které vydělávají peníze. Chcete také?
  Chytrý technologický nápad může znamenat doslova výhru nejen pro samotného tvůrce, ale i obyčejné uživatele. I u nás existují platformy, prostřednictvím kterých můžete půjčovat své peníze reálným lidem a získávat výnos až několik desítek procent ročně nebo naopak – půjčovat si přímo od lidí. Jedná se o tzv. P2P (peer-to-peer) půjčování peněz, které je ve světě zcela běžné (největší zahraniční společností je Lending Club, který je veden na americké burze).
 • 6 až 35%: Chytré nápady, které vydělávají peníze. Chcete také?
  Chytrý technologický nápad může znamenat doslova výhru nejen pro samotného tvůrce, ale i obyčejné uživatele. I u nás existují...
 • 6. ČÁST: KEEP IT SIMPLE (STUPID)
  V předchozím díle jsme se zaměřili na emoce v tradingu, které mají zásadně negativní vliv na naši schopnost rozhodovat se racionálně a řídit své obchody na základě předem připraveného plánu. V dnešním pokračování se pokusíme vysvětlit, že některé přístupy a metody v tradingu se vyplatí ponechat jednoduché a nehledat zbytečné složitosti a sofistikované obchodní nástroje v domnění, že nám pomohou k lepšímu výsledku.
 • 6 dôvodov prečo v tomto roku predávať EURUSD
  Deutsche Bank nedávno prišla s obchodnými odporúčaniami pre svojich klientov na rok 2016. Banka odporúča počas tohto r...
 • 6. INVESTIČNÍ KONFERENCE
  Zbývá už jen pár dní do vypuknutí dlouho očekávané Investiční konference roku 2015. Již pošesté ji pro Vás pořádá Klub investorů...
 • 6 klasických důvodů, proč ztrácíme peníze obchodováním na Forexu. 1 část
  Téměř 80 %* obchodníků ztrácí své peníze obchodováním na Forexu! Celé 4/5 traderů, kteří se rozhodnou zkusit své štěstí na investičních trzích, přijdou o vložené prostředky. I tak Forex nadále přitahuje dlouhou řadu zájemců, jež jsou ochotni podstoupit nemalé investiční riziko. Přestože pouze 2 lidé z 10 nakonec uspějí! Co však stojí ve skutečnosti za důvody, kvůli kterým se tak děje? A lze těmto příčinám vedoucím ke ztrátě vložených prostředků předcházet?
 • 6 nejlepších amerických small caps akcií & ETF roku 2019
  I na burze na velikosti občas záleží. V posledních několika letech americké malé tituly běžně překonávaly větší akcie z hlediska výkonu, což z nich činilo tajné hvězdy na akciových trzích. Mezi mnoho neznámých menších akcií, které často létají pod radarem většiny analytiků, lze většinou najít velmi lukrativní tituly, se kterými investoři mohou dosáhnout zhodnocení až v řádu stovek procent.
 • 6 výhod obchodování na forexu
  Forex je zkratka pro Foreign Exchange – tedy obchodování s cizími měnami. Nejedná se však o klasický směnárenský obchod, jak jej známe, když chceme nakoupit cizí měnu na dovolenou. Zde se měny obchodují virtuálně. Oproti akciovým trhům můžete nejen spekulovat na vzrůst, ale taktéž na pokles. Třeba pokud nevěříte v budoucnost některé měny, zde si můžete zkusit svůj odhad. Pro skutečné obchodování je však lepší si zachovat chladnou hlavu a řídit se spíše racionálními ukazateli než emocemi.
 • 6.12. Do pátečního summitu zbývají ještě tři dny nejistoty!
  John Hardy, Forex Market Strategist, Saxo BankDo pátečního summitu zbývají ještě...
 • 6.9. Forex blog Kena Vekslera
  Ken Veksler, Senior Manager, Trading & Advisory, Saxo BankPo státním svátku ...
 • 6.9. Kormidlo RBA beze změny kurzu. Na pořadu dne je americký ISM index aktivity ve službách
  John Hardy, Forex Market Strategist, Saxo BankNejedná se o nezávislý investiční ...
 • 6.9. Týdenní aktualizace vývoje komodit - ohlédnutí za srpnem
  Turbulence na trhu dosáhly v srpnu vrcholu. Cyklické komodity jako energie a průmyslové kovy trpěly, zatímco investoři utíkali ke zlatu. Solidní zisky vykázal zemědělský sektor, sedm zemědělských komodit figuruje mezi deseti s nejvyššími zisky.
 • 6.9. Zlato zůstává po intervenci Švýcarské národní banky posledním bezpečným přístavem
  Ole Sloth Hansen, Commodity Strategist, Saxo BankDnes Švýcarská centrální banka ...
 • 7 dní s korunou: Česká koruna se nehrne do větších zisků
  Česká koruna se dnes dopoledne nacházela u EUR/CZK 26,08 a oproti minulému týdnu nepatrně posílila (26,12). Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 22,22 oproti USD/CZK 22,14 minulý týden.
 • 7 dní s korunou: Inflační tlaky v domácí ekonomice dále narostly
  Minulý týden ve středu se konalo měnověpolitické jednání ECB. Podle očekávání nedošlo k žádné změně v nastavení úrokových sazeb, stejně tak ECB nezměnila ani další nekonvenční nástroje měnového uvolňování. Podrobnosti nového programu poskytování levných úvěrů bankovnímu sektoru (TLTRO), který by měl začít fungovat od září, budou zveřejněny později. Příliš se nezměnilo ani hodnocení ekonomického vývoje v eurozóně. Na prognóze se očekává slabý ekonomický růst, inflační tlaky jsou utlumené, tedy růst spotřebitelských cen bude setrvávat výrazně pod cílem centrální banky, a to i v následujících letech.
 • 7 dní s korunou: Návrat jestřába na trhy
  Koruna si minulý týden i přes zvýšení úrokových sazeb ČNB připsala ztrátu téměř třiceti haléřů. Guvernér J. Rusnok podle našich očekávání nedokázal udržet silná jestřábí očekávání trhu. V následné tiskové konferenci otevřeně nepotvrdil další zvýšení úrokových sazeb ještě v tomto roce a koruna reagovala oslabením. Podle našeho názoru však většina bankovní rady zůstává v jestřábím nastavení, což by mělo potvrdit páteční zveřejnění záznamu z jednání, které by mohlo opět nahodit jestřábí očekávání trhu a korunu vrátit k ziskům.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
LYNX
RoboMarkets
eToro
reklama
Bossa kviz indexy