Ticker Tape by TradingView
Přehled páru EUR/USD na 27. března: Donald Trump ustupuje

Měnový pár EUR/USD se ve středu dál obchodoval s minimální volatilitou a mírným sklonem dolů. Objemy obchodování chyběly – není divu, protože tento týden bylo jen velmi málo zpráv a ještě méně důležitých událostí. Trh už se soustředí na příští týden, kdy Donald Trump nejenže oznámí nová dovozní cla, ale budou také zveřejněny klíčové údaje o americké práci a nezaměstnanosti. A stále to není úplný výčet důležitých nadcházejících událostí.
Opět není třeba zdůrazňovat, jak důležité jsou údaje o práci a nezaměstnanosti v USA – mají pro Federální rezervní systém podstatnou roli při určování měnové politiky. Pokud bude trh práce vykazovat výraznou slabost a míra nezaměstnanosti se bude trvale zvyšovat, bude Fed muset snížit klíčovou úrokovou sazbu, aby se vyhnul vážnějším problémům. Není tajemstvím, že přísná měnová politika ochlazuje ekonomiku a trh práce. Ačkoli jsou tedy tyto údaje v zásadě důležité, trh je považuje za téměř irelevantní.
Obchodníci se v současnosti soustředí výhradně na obchodní cla Donalda Trumpa, která způsobila přesně to, že americký dolar v posledních týdnech prudce klesá. Příští týden bude konečně zveřejněn seznam zemí, na které se budou vztahovat nové sankce, a objem těchto sankcí.
Trump začal o clech mluvit ještě před inaugurací, takže trhy očekávaly nejhorší možný scénář. V průběhu minulého týdne se však objevily důvěrné informace, které naznačují, že Trump svůj postoj možná zmírní. Americký prezident možná zavede méně "tvrdá" cla, než původně plánoval – možná zacílí jen na země s velkým obchodním deficitem vůči USA a zavede spíše selektivní než plošná opatření. V každém případě se jedná o známku mírnějšího přístupu.
Trump podle nás ustupuje. Poslední dva měsíce ukázaly, že jeho požadavky jsou ochotny plnit jen ekonomicky slabší země. Silnější hráči, například Evropská unie, Kanada a Čína, uvalují odvetné sankce. Lídři Pekingu, Bruselu a Ottawy chápou, že cla sice budou bolet, ale nejsou ochotni se Washingtonu podvolit, protože vědí, že ustoupit je povzbudit Trumpa k dalšímu nátlaku a dalším požadavkům.
Domníváme se, že Trump si teď na konci března uvědomuje, že jeho strategie nefunguje. Pokud zavede rozsáhlá cla, Spojené státy budou dál trpět. Velká část světa už bojkotuje americké zboží, akciový trh klesá, dolar klesá a vztahy s klíčovými sousedy a obchodními partnery se zhoršují. Nejlepším opatřením je zavést "mírná" cla a předstírat, že respektuje ostatní země a je ochoten vyjednávat, nikoli pouze dávat ultimáta.

Průměrná volatilita měnového páru EUR/USD za posledních 5 obchodních dní (k 27. březnu) je 67 pipů, což se považuje za "přiměřenou" hodnotu. Ve čtvrtek očekáváme pohyb páru mezi úrovněmi 1,0714 a 1,0848. Dlouhodobý regresní kanál se obrátil nahoru, ale globální klesající trend zůstává neporušený, jak je vidět ve vyšších časových rámcích. Indikátor CCI v poslední době nevstoupil ani do zóny překoupenosti, ani přeprodanosti.
Nejbližší úrovně supportu:
S1 – 1,0742
S2 – 1,0620
S3 – 1,0498
Nejbližší úrovně rezistence:
R1 – 1,0864
R2 – 1,0986
Obchodní doporučení:
Pár EUR/USD pokračuje ve slabém korekčním poklesu. Už několik měsíců důsledně říkáme, že nejpravděpodobnějším scénářem je střednědobý pokles eura – a nic se na tom nemění. Americký dolar stále nemá kromě Donalda Trumpa žádný důvod ke střednědobému poklesu. Mnohem atraktivnější zůstávají short pozice s cílovými hodnotami 1,0315 a 1,0254, i když těžko říct, kdy nelogický růst skončí. Pokud obchodujete čistě na základě technických indikátorů, můžete uvažovat o long pozicích, pokud cena vzroste nad klouzavý průměr, s cílem na 1,0986.
Vysvětlivky k obrázkům:
Kanály lineární regrese pomáhají určit aktuální trend. Pokud oba směřují stejným směrem, znamená to, že trend je silný.
Linie klouzavého průměru (nastavení 20,0, vyhlazený) určuje krátkodobý trend a směr, kterým by se mělo obchodovat.
Úrovně Murray slouží jako cílové úrovně pohybů a korekcí.
Úrovně volatility (červené linie) představují pravděpodobné cenové pásmo páru v nadcházejících 24 hodinách na základě aktuálních hodnot volatility.
Indikátor CCI: Jeho vstup do zóny přeprodanosti (pod 250) nebo překoupenosti (nad +250) signalizuje, že se blíží obrat trendu do opačného směru.
Klíčová slova: Čína | EUR/USD | USA | Evropská unie | Měnová politika | Kanada | Politika | Míra nezaměstnanosti | Akciový trh | Americký dolar | CCI | Fed | Indikátor | Klouzavý průměr | Long | Měnový pár | Pozice | Rezistence | Short | Short pozice | Trend | Volatilita | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Americký prezident | Obchodovat | Donald Trump | Obchodníci | Cena | Dolar | Eura | Indikátor CCI | Pokles eura | Trh | Volatility | Spojené státy | Federální rezervní systém | Přehled | Lídři | Měnový pár EUR/USD | Lineární regrese | Objem | Trh práce | Obrat trendu | Míra | Měnové politiky | Dovozní cla | Klesající trend | Trump | Prezident | Trhy | Pokles | Růst | Práce | Údaje | Unie | Pár EUR/USD | Přísná měnová politika | Opatření | Regrese | Průměrná volatilita | Murray | Sankce | Nové sankce | Objemy obchodování | Možný scénář | Úrovně supportu | Úrovně rezistence |
Čtěte více
-
Přehled páru EUR/USD na 19. prosince: Nulová reakce před zasedáním Fedu
Měnový pár EUR/USD se v podstatě přestal obchodovat a stagnuje. Volatilita klesla téměř na nulu, což vyvolává spekulace, že trh fakticky uzavřel své knihy pro rok 2024 a rozhodl se čekat na klidné období vánočních a novoročních svátků. Je běžné, že volatilita trhu s blížícím se koncem roku klesá, ale tentokrát přišel pokles nezvykle brzy. -
Přehled páru EUR/USD na 2. dubna: Dolar má zase smůlu
Měnový pár EUR/USD se v úterý stále obchodoval ospale a neochotně. Trh dál čekal na nová cla Donalda Trumpa, ačkoli makroekonomické pozadí bylo včera velmi silné. Trh sice reagoval, ale volatilita zaostala za očekáváním. Dolar má stále problém jakkoli posílit. Zdá se, že trh americkou měnu občas nakupuje (zřejmě když nemá jinou možnost), ale i tehdy je její růst jen slabý. -
Přehled páru EUR/USD na 2. srpna: výsledky zasedání Fedu. Proč dolar vzrostl?
Pár EUR/USD si celý čtvrtek udržoval slabý pokles. Někdo by si při pohledu na grafy mohl myslet, že se ve středu a ve čtvrtek několikrát propadl. Volatilita ale zůstává ve skutečnosti na velmi nízké úrovni. Zdá se, že nepomáhá nic: ani makroekonomické údaje, ani fundamentální události, jako například zasedání centrálních bank. Proto je hlavně třeba pochopit, že trh se chce stále držet dál od aktivního obchodování. -
Přehled páru EUR/USD na 20. ledna: Euro se připravuje na nový pokles
Pár EUR/USD v pátek pokračoval v pozvolném poklesu. Opakovaně jsme zdůrazňovali, že euro nemá důvod k růstu, a platí to stále. Náš scénář a prognóza se nadále vyvíjejí podle očekávání. Co se tedy za poslední týden změnilo? Fundamentální a makroekonomické podmínky pro euro se jen zhoršily. Je důležité si uvědomit, že Federální rezervní systém neplánuje snížit do léta klíčovou úrokovou sazbu a v průběhu celého roku 2025 zvažuje možná jen jedno snížení. -
Přehled páru EUR/USD na 20. prosince: Fed ukončí boje eura
Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek po poklesu ze středečního večera mírně stáhl. V předchozím článku jsme se zdrželi analýzy výsledků zasedání Fedu a zdůraznili jsme, že je třeba počkat alespoň jeden den, aby bylo možné hodnotit s čistou hlavou a sledovat celkovou reakci trhu. Teď lze vyvozovat závěry. -
Přehled páru EUR/USD na 21. dubna. Celkový flat a projev Jamese Bullarda.
Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek úplně zastavil. Jestliže předtím několik dní dělal nepochopitelné pohyby, které jen rozostřovaly technický obraz, včera se nepohnul vůbec. Cena, která byla celý den přesně na linii klouzavého průměru, nyní směřuje do strany. Fakt, že pár na konci dne uzavřel několik bodů nad klouzavým průměrem, nehraje roli. Silný vzestupný trend zůstává, ale pár dál zoufale odmítá korigovat a my stále nechápeme, proč na trhu převládá vysoká poptávka po euru. Další konsolidace pod klouzavým průměrem, už čtvrtá v řadě, nevyvolala žádný pokles. Věříme, že už i ti, kdo jsou na trhu noví, se ptají: "Co se to děje?" -
Přehled páru EUR/USD na 23. ledna: Sliby nejsou totéž co činy
Měnový pár EUR/USD se ve středu, jak se očekávalo, obchodoval zdrženlivě a v poklidu. Během dne nedošlo k žádným výrazným pohybům, ale euro dál stabilně stoupalo. Domníváme se, že k růstu nemělo žádné přesvědčivé důvody. Uvažujte: eurozóna ani Spojené státy nezveřejnily v pondělí, v úterý, ani ve středu žádné zprávy, které by zřetelně ospravedlňovaly růst eura. Ve skutečnosti nebyly zveřejněny vůbec žádné zajímavé zprávy. Co tedy žene euro nahoru? -
Přehled páru EUR/USD na 23. srpna: triviální korekce s malými vyhlídkami
Pár EUR/USD ve čtvrtek konečně zahájil mírný retracement směrem dolů, který byl tak slabý, že ho těžko můžeme označit jako "retracement ". Je důležité říct, že na forexovém trhu existuje několik pohybů proti trendu. Nejběžnější jsou retracementy a korekce. Korekce znamená pohyb proti trendu alespoň o 38,2 % podle Fibonacciho úrovní, zatímco retracement je menší. Čtvrteční pokles páru EUR/USD nesplnil podmínky "korekce". A podobný pohyb nepřináší dolaru opravdu žádnou perspektivu. -
Přehled páru EUR/USD na 24. ledna: Trh si užívá období klidu
Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zažil mimořádně klidné obchodování, což se očekávalo, protože trh se po bouřlivých pohybech, které jsme viděli v pondělí a v úterý, začal stabilizovat. Připomeňme, že Donald Trump se v pondělí oficiálně ujal úřadu prezidenta USA, okamžitě učinil řadu prohlášení na téma "polovina světa bude zpívat jinou písničku" a nastínil také opatření, která Washington zavede, aby "znovu nastolil spravedlnost v USA." Trh mohl tato prohlášení vzhledem k mnoha nepravdivým tvrzením, která Trump během svého prvního funkčního období pronesl, odmítnout. Jenže se ukázalo, že to neudělal – alespoň to tak tedy vypadá. -
Přehled páru EUR/USD na 25. září: Rally se zastavila. Ale na jak dlouho?
Pár EUR/USD se v úterý v poklidu obchodoval různými směry. Na to jsme včera upozornli – bez makroekonomického zázemí neměli účastníci trhu důvod k náhlým pohybům. Připomínáme také, že euro není britská libra, která může růst za jakýchkoli podmínek, nebo dokonce bez nich. Od začátku roku říkáme, že libra má vůči dolaru neuvěřitelnou odolnost vůči poklesu. Zatímco euro si občas dělá přestávky, libra ne. -
Přehled páru EUR/USD na 27. listopadu: Euro dnes může obnovit pokles
Měnový pár EUR/USD se v úterý znovu pokusil o konsolidaci nad klouzavým průměrem, ale nedá se říct, že úspěšně. Připomeňme, že překonání linie klouzavého průměru ukazuje pouze na možnou změnu trendu, nikoli na její potvrzení. Dále je důležité si uvědomit, že případné indikátory jsou pouze matematické vzorce, které nejsou schopny předpovědět budoucí pohyby. Stejně tak jsou technické patterny pouze grafické reprezentace, jejichž cílem je vysvětlit dění na trhu. Každý indikátor je třeba pečlivě filtrovat a používat ve správném kontextu, stejně jako patterny. -
Přehled páru EUR/USD na 27. 11. 2023. Věnujte pozornost projevu Christine Lagardeové.
Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek klidně ve svém vzestupném pohybu. Nedá se říci, že by k novému vzestupu evropské měny nebyl důvod, ale události a zprávy v pátečním kalendáři nebyly tak hrozné, aby dolar pokračoval v poklesu. Nejde však o žádnou novinku: už jsme si zvykli, že dolar z různých důvodů či bezdůvodně opět klesá. -
Přehled páru EUR/USD na 28. března: Donald Trump miluje překvapení
Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek udržel klesající trend, i když se v průběhu dne obchodoval směrem nahoru. Volatilita zůstala opět nízká, což naznačuje slabou aktivitu na trhu. Obchodníci ale měli dost důvodů k větší aktivitě už druhý den po sobě. Ve středu byly zveřejněny významné a poměrně vlivné zprávy o inflaci ve Velké Británii a o amerických objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Jenže volatilita dosáhla pouze 35 pipů. -
Přehled páru EUR/USD na 28. srpna: trh dál
V úterý se pár EUR/USD dál obchodoval poblíž 18měsíčních maxim. Přesněji řečeno, hodnota eura dál stoupala. Ano, včera jsme neviděli žádné nové lokální cenové rekordy, ale pár také nedokázal zaznamenat žádnou výraznou sestupnou korekci. Byl to den, kdy euro nepředvedlo novou fázi nelogického růstu. Dnes ale takovou fázi předvést může. -
Přehled páru EUR/USD na 28. srpna: trh dál "odírá" maloobchodníky
V úterý se pár EUR/USD dál obchodoval poblíž 18měsíčních maxim. Přesněji řečeno, hodnota eura dál stoupala. Ano, včera jsme neviděli žádné nové lokální cenové rekordy, ale pár také nedokázal zaznamenat žádnou výraznou sestupnou korekci. Byl to den, kdy euro nepředvedlo novou fázi nelogického růstu. Dnes ale takovou fázi předvést může. -
Přehled páru EUR/USD na 29. října – čekáme na klíčové údaje
Měnový pár EUR/USD nevykázal v pondělí žádné zajímavé pohyby a většinu dne se obchodoval pod linií klouzavého průměru. Ačkoli se zdá, že korekce směrem nahoru je stále možná, na tržní sentiment to nemá vliv. Proto ani konsolidace nad klouzavým průměrem nezaručí začátek korekce, zvlášť když jsme takový průraz viděli už minulý týden. -
Přehled páru EUR/USD na 29. srpna: dolarová panika pokračuje
Pár EUR/USD ve středu konečně vykázal pohyb dolů, ale s boucháním šampaňského bychom nespěchali. V průběhu první poloviny roku jsme neustále upozorňovali na fakt, že euro už vypadá překoupeně. Teď, když hodlá vytvořit jakési zdání uptrendu i ve vyšších časových rámcích, víra v jeho přílišnou cenu ještě roste. -
Přehled páru EUR/USD na 3. dubna. Trumpova cla: Ne tak jednoduchá, jak se zdá
Měnový pár EUR/USD strávil většinu středy opět prakticky bez pohybu. I v grafu níže je patrné, že volatilita je poslední dobou nízká a ještě klesá. Kupodivu se tak děje v době, kdy by měl dolar na první pohled prudce klesat. Trh poslední dobou neprojevuje urgentní potřebu opustit americký dolar. Pro ty, kdo možná zapomněli, americký dolar vůči euru posiluje už 16 let, což je jasně patrné v měsíčním časovém rámci. Jak už bylo zmíněno, překonání tak silného trendu vyžaduje závažnější důvody než jen Trumpova cla. Nový klesající trend navíc v denním časovém rámci začal před šesti měsíci a současný růst eura – bez ohledu na to, jak silně může vypadat – je pouze korekcí v rámci tohoto širšího klesajícího trendu. -
Přehled páru EUR/USD na 30. ledna: ECB přebírá štafetu
Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval většinou jen směrem dolů. V tomto článku se nebudeme zabývat výsledky zasedání Federálního rezervního systému, jak bývá zvykem, ani nebudeme rozebírat tržní pohyby, ke kterým došlo po jejich zveřejnění. Je důležité si uvědomit, že první reakce trhu na významné události je často emocionální. I když jsou informace jasné, obchodníci často reagují impulzivně a následující den se vrátí na původní pozice. Preferujeme tedy analyzovat chování trhu ař 12–15 hodin po takových událostech. -
Přehled páru EUR/USD na 30. října – první pokles údajů z USA
Měnový pár EUR/USD nevykázal ani v úterý žádný významný pohyb a většinou se celý den obchodoval pod klouzavým průměrem, aniž by se pokusil nad něj prorazit. Ani zpráva o volných pracovních místech v USA – JOLTs, která přinesla jasné zklamání, neposkytla páru výraznou podporu, protože dolar mírně ustoupil z lokálních maxim.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Top strategie pro investory v roce 2026
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Top strategie pro investory v roce 2026
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Denní kalendář událostí
V Německu státní svátek
V Kanadě státní svátek
V Británii státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Itálii státní svátek
Guvernér BoJ Kazuo Ueda
V Británii státní svátek
V Kanadě státní svátek
V USA státní svátek
Ve Francii státní svátek
V Německu státní svátek
V Kanadě státní svátek
V Británii státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Itálii státní svátek
Guvernér BoJ Kazuo Ueda
V Británii státní svátek
V Kanadě státní svátek
V USA státní svátek
Ve Francii státní svátek
Tradingové analýzy a zprávy
USA se u pobřeží Venezuely zmocnily ropného tankeru
Forbes: Muskův majetek pokořil hranici 700 miliard USD
CNN: Potíže ruské ekonomiky nepřimějí Putina k brzkému ukončení války
ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk na 100 miliard Kč
Krize v ekonomice se dostala mezi hlavní otázky Putinovi
Americké akcie posílily v čele s technologickými společnostmi
Libanon oznámil první návrh zákona pro vrácení vkladů po finančním krachu země
Forex: Nomura otevřela long na NZD/USD
Evropské akcie se vyšplhaly na nové rekordní maximum
Forex: Dolar se vůči euru drží bez větších změn, japonský jen výrazně oslabuje
USA se u pobřeží Venezuely zmocnily ropného tankeru
Forbes: Muskův majetek pokořil hranici 700 miliard USD
CNN: Potíže ruské ekonomiky nepřimějí Putina k brzkému ukončení války
ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk na 100 miliard Kč
Krize v ekonomice se dostala mezi hlavní otázky Putinovi
Americké akcie posílily v čele s technologickými společnostmi
Libanon oznámil první návrh zákona pro vrácení vkladů po finančním krachu země
Forex: Nomura otevřela long na NZD/USD
Evropské akcie se vyšplhaly na nové rekordní maximum
Forex: Dolar se vůči euru drží bez větších změn, japonský jen výrazně oslabuje
Blogy uživatelů
Kdo je funded trader a jak se jím stát?
Forex před Štědrým dnem: Má smysl obchodovat v posledních dvou dnech?
Období Santa Claus rally se blíží
Zlato, stříbro, platina pod stromeček
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (19. 12. 2025)
Praktické okénko: Ukázka swingového a intradenního obchodu na ropě a zlatě
Na konci roku: co si z tradingu skutečně odnášíme
Moje cesta prop tradingem: Rozjetý obchod na hlavním měnovém páru, který může být dlouhodobější
Měnový pár USD/JPY: Multitimeframe analýza (D1–H4–H1)
Clash CFDs: Nový způsob, jak obchodovat relativní výkon trhů
Kdo je funded trader a jak se jím stát?
Forex před Štědrým dnem: Má smysl obchodovat v posledních dvou dnech?
Období Santa Claus rally se blíží
Zlato, stříbro, platina pod stromeček
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (19. 12. 2025)
Praktické okénko: Ukázka swingového a intradenního obchodu na ropě a zlatě
Na konci roku: co si z tradingu skutečně odnášíme
Moje cesta prop tradingem: Rozjetý obchod na hlavním měnovém páru, který může být dlouhodobější
Měnový pár USD/JPY: Multitimeframe analýza (D1–H4–H1)
Clash CFDs: Nový způsob, jak obchodovat relativní výkon trhů
Forexové online zpravodajství
Od příštího roku se dočkáme cla na nejmenší zásilky z e-shopů, ale i uhlíkového cla na „zásilky“ úplně největší – na dodávky oceli, cementu či hnojiv. Poškozeni budou hlavně sociální slabí a pak země východní části EU, i Česko
Ne, Česko za poskytnutí peněz Ukrajině nebude ani ručit, ani je splácet. Ti, kteří tvrdí, že ano, neznají základy práva EU, kde je daná možnost od roku 1999 a existují i precedenty
Americké indexy uzavírají kladně
Německé výrobní ceny se snížily
Axios: Zástupci Tiktoku podepsali ujednání o prodeji amerických aktivit
Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100,4 mld. Kč
Výroba aut v ČR za 11 měsíců klesla o 1,2 procenta na 1,349 milionu vozů
Těžbě lithia na Cínovci podle studie nestojí nic v cestě, rozhodne Geomet
Přebytek možností nás vede k jednodušším řešením!
Americké indexy posilují
Od příštího roku se dočkáme cla na nejmenší zásilky z e-shopů, ale i uhlíkového cla na „zásilky“ úplně největší – na dodávky oceli, cementu či hnojiv. Poškozeni budou hlavně sociální slabí a pak země východní části EU, i Česko
Ne, Česko za poskytnutí peněz Ukrajině nebude ani ručit, ani je splácet. Ti, kteří tvrdí, že ano, neznají základy práva EU, kde je daná možnost od roku 1999 a existují i precedenty
Americké indexy uzavírají kladně
Německé výrobní ceny se snížily
Axios: Zástupci Tiktoku podepsali ujednání o prodeji amerických aktivit
Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100,4 mld. Kč
Výroba aut v ČR za 11 měsíců klesla o 1,2 procenta na 1,349 milionu vozů
Těžbě lithia na Cínovci podle studie nestojí nic v cestě, rozhodne Geomet
Přebytek možností nás vede k jednodušším řešením!
Americké indexy posilují
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Prognóza pro EUR/USD na 24. října 2024
Pražská burza na kladné nule
Obchodní jednání jsou zpátky ve hře a akcie prohlubují ztráty
Jerome Powell a EBC Lagardeová vystoupili na fóru ECB
Německo vydá první „zelený dluhopis“ v druhé půlce roku 2020
V Texasu jsou lidé placeni za odběr zemního plynu
BREAKING: Statistiky žádostí o podporu v USA ukazují na slábnoucí trh práce
USA: Optimistický Fed může úr. sazby zvýšit dřív než čeká trh
Euro: Test podpor, fundamentální otazníky
CHN.cash roste o 2,5 % 📈 Čínské akcie posilují díky komentářům Citi a rekordní domácí poptávce
Prognóza pro EUR/USD na 24. října 2024
Pražská burza na kladné nule
Obchodní jednání jsou zpátky ve hře a akcie prohlubují ztráty
Jerome Powell a EBC Lagardeová vystoupili na fóru ECB
Německo vydá první „zelený dluhopis“ v druhé půlce roku 2020
V Texasu jsou lidé placeni za odběr zemního plynu
BREAKING: Statistiky žádostí o podporu v USA ukazují na slábnoucí trh práce
USA: Optimistický Fed může úr. sazby zvýšit dřív než čeká trh
Euro: Test podpor, fundamentální otazníky
CHN.cash roste o 2,5 % 📈 Čínské akcie posilují díky komentářům Citi a rekordní domácí poptávce
Blogy uživatelů
Technická analýza měnových párů AUD/USD, GBP/USD a EUR/NZD
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
7 smrteľných výhovoriek pre vaše obchodovanie (1. časť)
Praktické okénko: Krásné reakce na denním grafu a vliv cel na kurzy majors párů
Dvě funkce, dvě filozofie
STOPLOSS zazity mytus nebo zbytecnost?
Moje cesta prop tradingem – trading a nahodilost. Preferované metody payoutů u prop firem
Týždenný výhľad od 3cAnalysis pre EUR/USD a index DOW
Strategie obchodování časových zón
Obchodník měsíce: Z bezesných nocí k půlmilionovému zisku
Technická analýza měnových párů AUD/USD, GBP/USD a EUR/NZD
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
7 smrteľných výhovoriek pre vaše obchodovanie (1. časť)
Praktické okénko: Krásné reakce na denním grafu a vliv cel na kurzy majors párů
Dvě funkce, dvě filozofie
STOPLOSS zazity mytus nebo zbytecnost?
Moje cesta prop tradingem – trading a nahodilost. Preferované metody payoutů u prop firem
Týždenný výhľad od 3cAnalysis pre EUR/USD a index DOW
Strategie obchodování časových zón
Obchodník měsíce: Z bezesných nocí k půlmilionovému zisku
Vzdělávací články
3 fundamenty, které by si měl letos každý obchodník pohlídat
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Jak mohou forexoví obchodníci využít CFD akcie?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Nejlepší způsob jak začít obchodovat?
Se Sidem o Forexu: Trading podle síly měny (2. díl)
Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 5.)
Trading a daně
5 klíčových svíčkových formací ke správnému pochopení Price Action
Jak si vybrat nejlepší Prop Trading firmu?
3 fundamenty, které by si měl letos každý obchodník pohlídat
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Jak mohou forexoví obchodníci využít CFD akcie?
Stříbrná měna, o které psal i Dante „ve svém pekle“. Podívejte se na historii srbského dináru
Nejlepší způsob jak začít obchodovat?
Se Sidem o Forexu: Trading podle síly měny (2. díl)
Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 5.)
Trading a daně
5 klíčových svíčkových formací ke správnému pochopení Price Action
Jak si vybrat nejlepší Prop Trading firmu?
Tradingové analýzy a zprávy
Na Kypru se má částečně uvolnit režim oběhu peněz
Forex: Koruna v závěru týdne oslabila k oběma hlavním světovým měnám
Ropa WTI - Intradenní výhled 8.12.2017
Ropa WTI - Intradenní výhled 8.7.2016
Nejsilnější a nejslabší měny 19.12.2022
Dow Jones - Intradenní výhled 16.6.2016
Počasí údajně stálo Británii miliardu denně
Britská centrální banka zvažuje negativní úrokové sazby
Nejsilnější a nejslabší měny 8.10.2021
Evropští ministři vyzvali USA k přehodnocení daňové reformy
Na Kypru se má částečně uvolnit režim oběhu peněz
Forex: Koruna v závěru týdne oslabila k oběma hlavním světovým měnám
Ropa WTI - Intradenní výhled 8.12.2017
Ropa WTI - Intradenní výhled 8.7.2016
Nejsilnější a nejslabší měny 19.12.2022
Dow Jones - Intradenní výhled 16.6.2016
Počasí údajně stálo Británii miliardu denně
Britská centrální banka zvažuje negativní úrokové sazby
Nejsilnější a nejslabší měny 8.10.2021
Evropští ministři vyzvali USA k přehodnocení daňové reformy
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Příběh obchodníka – díl šestý
Obchodné signály z exotických menových párov
3 hlavní důvody aktuálního poklesu trhů
Dopad extrémních cen plynu na měny
Zasedání OPEC je za dveřmi
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/NZD, index NASDAQ a kryptoměnu Bitcoin
Jak se vypořádat s divokým obdobím na finančních trzích
Technická analýza: Bitcoin za 10 000 USD? Rozhodne se už dnes?
Fed po delší době pomohl dolaru, ten dál koriguje své dřívější ztráty
EUR/USD
Příběh obchodníka – díl šestý
Obchodné signály z exotických menových párov
3 hlavní důvody aktuálního poklesu trhů
Dopad extrémních cen plynu na měny
Zasedání OPEC je za dveřmi
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/NZD, index NASDAQ a kryptoměnu Bitcoin
Jak se vypořádat s divokým obdobím na finančních trzích
Technická analýza: Bitcoin za 10 000 USD? Rozhodne se už dnes?
Fed po delší době pomohl dolaru, ten dál koriguje své dřívější ztráty




