Úterý 28. května 2024 12:23
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 16. května pro začátečníky

16.05.2024 10:19  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Přehled obchodování a tipy pro měnový pár USD/JPY

K otestování ceny 155,72 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což ovlivnilo potenciál poklesu dolaru. Z tohoto důvodu jsem neprodával. Po nějaké době došlo k dalšímu testu na úrovni 155,72 a v tu chvíli se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů, což potvrdilo vstupní bod pro prodej dolaru, zejména poté, co údaje ukázaly, že inflace v USA se zmírnila, což umožnilo Federálnímu rezervnímu systému přehodnotit snížení sazeb, což je pro dolar a jeho sílu špatné. V důsledku toho pár USD/JPY klesl směrem k cílové úrovni 155,11. Nákupy od této úrovně při odrazu umožnily obchodníkům dosáhnout dodatečného zisku ve výši přibližně 30 pipsů. Dnešní údaje ukázaly, že japonský HDP se snížil, což však dolarovým býkům pomohlo vyrovnat včerejší ztráty jen částečně. Dobré zprávy o zlepšení průmyslové výroby totiž kompenzovaly slabé údaje o HDP. S největší pravděpodobností býci využijí příznivých cen a začnou dolar opět nakupovat, takže při rozhodování o prodeji věnujte tomuto bodu pozornost. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.

analytics6645b021b37ca.jpg

Nákupní (buy) signály

Scénář č. 1. Dnes plánuji nákup měnového páru USD/JPY, jakmile cena dosáhne vstupního bodu na úrovni 154,17 vyznačeného zelenou linií v grafu, s cílem růstu na úroveň 155,01 vyznačenou tlustou zelenou linií v grafu. V oblasti 155,01 hodlám dlouhé pozice opustit a otevřít krátké pozice v opačném směru, přičemž očekávám pohyb o 30–35 pipsů v opačném směru od této úrovně. Dnes můžete počítat s růstem USD/JPY v rámci pokračování vývoje trendu. Před nákupem se ujistěte, že se ukazatel MACD nachází nad nulou a právě od ní začíná stoupat.

Scénář č. 2. USD/JPY dnes plánuji koupit také v případě dvou po sobě jdoucích testů úrovně 153,71 v době, kdy se bude ukazatel MACD nacházet v přeprodané oblasti. To omezí potenciál pohybu páru směrem dolů a povede k obratu trhu směrem vzhůru. Můžeme očekávat růst k protějším úrovním 154,17 a 155,01.

Prodejní (sell) signály

Scénář č. 1. USD/JPY dnes plánuji prodat až po otestování hladiny 153,71 vyznačené v grafu červenou linií, což povede k rychlému poklesu ceny. Klíčovým cílem pro prodávající bude úroveň 152,94, na které se chystám krátké pozice opustit a zároveň okamžitě otevřít dlouhé pozice v opačném směru, přičemž očekávám pohyb o 20–25 pipsů v opačném směru od této úrovně. Tlak na USD/JPY se může vrátit v případě, že se cena neusadí poblíž dnešního maxima. Před prodejem se ujistěte, že se ukazatel MACD nachází pod nulou a právě od ní začíná klesat.

Scénář č. 2. USD/JPY dnes plánuji prodat také v případě dvou po sobě jdoucích testů ceny 154,17 v době, kdy se bude ukazatel MACD nacházet v překoupené oblasti. To omezí růstový potenciál tohoto páru a povede k obratu trhu směrem dolů. Můžeme tak očekávat pokles k protějším úrovním 153,71 a 152,94.

analytics6645b02728a6b.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie je vstupní cena, za kterou můžete obchodní nástroj koupit.

Tlustá zelená linie je cena, na které můžete nastavit take-profit (TP) nebo ručně zafixovat zisky, protože další růst nad tuto úroveň je nepravděpodobný.

Tenká červená linie je vstupní cena, za kterou můžete obchodní nástroj prodat.

Tlustá červená linie je cena, na které můžete nastavit take-profit (TP) nebo ručně zafixovat zisky, protože další pokles pod tuto úroveň je nepravděpodobný.

Linie MACD: při vstupu do trhu je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci na kryptoměnovém trhu musí být při rozhodování o vstupu do trhu velmi opatrní. Nejlepší je do trhu před zveřejněním důležitých fundamentálních zpráv nevstupovat, abyste se vyhnuli prudkým cenovým výkyvům. Pokud se rozhodnete obchodovat během zveřejňování zpráv, vždy zadejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete rychle přijít o celý svůj vklad, zejména pokud nepoužíváte money management a obchodujete velké objemy.

Nezapomeňte, že pro úspěšné obchodování je nutné mít jasný obchodní plán, podobný tomu, který jsem představil výše. Spontánní rozhodování o obchodování na základě aktuální situace na trhu je pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátová strategie.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • USD/JPY: Situace na trhu je pod kontrolou býků
  Jen své příznivce na začátku roku vážně zklamal. Na konci roku 2023 do něj byla vkládána významná očekávání. Vzhledem k očekávané divergenci v měnových politikách Federálního rezervního systému a Bank of Japan (BoJ) se očekával pokles páru USD/JPY. Začátkem února však japonský jen ztratil vůči americkému dolaru více než 5 % své hodnoty a právem si drží pozici nejméně výkonné měny mezi měnami zemí G10. Tento trend trvá již poslední dva roky.
 • USD/JPY Skrytá medvědí divergence před rozhodnutím FOMC
  Hlavní zpráva dne je rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách. Vedle oficiálního oznámení o sazbách zpráva obsahuje prognózu FOMC pro inflaci a hospodářský růst v příštích dvou letech a rozpis jednotlivých prognóz úrokových sazeb FOMC.
 • USD/JPY spěchá na 84,18 brzdí jej americký dolar
  Americká měna zkorigovala svůj vzestup z minulého týdne a po středečním oznámení o rozšíření dal&s...
 • USD/JPY stále roste
  Na většině trhu americký dolar oslabuje, ale vůči Japonskému jenu roste. Z dlouhodobého horizontu bude dolar i nadále pod značným tlakem. Japonský jen tento týden klesl o 0,2 % a dostal se pod tlak ze strany dolaru, když nový guvernér Bank of Japan zopakoval, že centrální banka bude udržovat svou uvolněnou měnovou politiku. Pár dnů se pohybujeme kolem ceny 134.68. Pokud budou dnes pozitivní zprávy pro americký dolar, tak by se trh mohl podívat nad cenu 136,00 až k rezistenci na ceně 136,80. Vyhlášení na americkém dolaru je naplánované na 14:30, budou se řešit žádosti o dávky v nezaměstnanosti a prodej domů na sekundárním trhu.
 • USD/JPY stojí před důležitou překážkou na ceně 148,81
  USD/JPY se v předchozím týdnu přiblížil k překonání úrovně 148,81 a zaznamenal dvouměsíční maximum. Podle ukazatele RSI by si trh mohl v krátkodobém horizontu udržet pozitivní momentum, jelikož je ukazatel pozitivně skloněný poblíž úrovně 70 a MACD prodlužuje svůj býčí pohyb nad svou spouštěcí a nulovou linií. Rychlý Stochastics však naznačuje, že se trh nachází v překoupené oblasti, a proto je možné určité oslabení. Směrem vzhůru by se cena mohla pokusit překonat bariéru 148,81 a znovu otestovat oblast 149,70-150,00 zabranou z maxim v listopadu 2023.
 • USDJPY stoupá nad 150, protože Ueda zklamal očekávání trhů ohledně zásadní změny📈
  Japonská centrální banka zvýšila svou klíčovou úrokovou sazbu z -0,1 % do rozpětí 0 % až 0,1 %, neboť po vyšším než očekávaném růstu spotřebitelských cen a kladném růstu HDP došlo ke zvýšení mezd. Banka ani trhy to však nevnímají jako úroveň sea change. Proč? Pravděpodobně letošní vrchol růstu mezd způsobí, že inflace klesne pod cíl Bank of Japan, takže BoJ nebude muset zvyšovat sazby ani měnit politiku; trhy vidí dnešní zvýšení sazeb jako pravděpodobně poslední a celkový postoj Uedy naznačuje, že případné další zvyšování je také nejisté.
 • USD/JPY STOUPÁ PŘED AMERICKOU ZAMĚSTNANOSTÍ
  Dolar narostl oproti japonskému jenu na nejvyšší úroveň za posledních tři a půl roku, před dnešním zveřejněním čísel t...
 • USDJPY testuje důležitou dlouhodobou resistenci
  Měnový pýr USDJPY se přiblížil k důležité technické bariéře. Jedná se o dlouhodobou resistenci na úrovni klesající trendové linky, která je testována počtvrté za posledních pět let.
 • USDJPY testuje kľúčovú rezistenciu
  Pár USD/JPY vymazal skoré straty a obchoduje sa vyššie, pretože investori strávili čerstvé údaje, ktoré ukázali, že miera nezamestnanosti v Japonsku sa v novembri mierne znížila, zatiaľ čo maloobchodná aktivita v krajine rástla menej, ako sa očakávalo. Aj nedávne komentáre guvernéra BoJ Haruhika Kurodu zavážili len mierne. Kuroda odrazil špekulácie, že centrálna banka čoskoro opustí svoju ultra uvoľnenú menovú politiku po prekvapivej úprave 10-ročného výnosového cieľa z minulého týždňa. Kuroda povedal, že „banka sa bude snažiť dosiahnuť cenový cieľ udržateľným a stabilným spôsobom, sprevádzaný zvyšovaním miezd, pokračovaním menového uvoľňovania pod kontrolou výnosovej krivky. Dodal, že sa predpokladá, že podmienky na trhu práce v Japonsku, najmä pre nepravidelných zamestnancov, sa budú ďalej sprísňovať.
 • 💱 USDJPY testuje oblast 148
  Japonský jen je dnes ráno v centru pozornosti a USD/JPY klesl na oblast 148,00 – nejnižší úroveň za měsíc. Ve hře je řada faktorů, které dnes podporují japonskou měnu, a všechny souvisejí s měnovou politikou:
 • USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 17. května pro začátečníky
  K otestování ceny 155,15 došlo v době, kdy se ukazatel MACD výrazně posunul od nuly směrem vzhůru, což ovlivnilo růstový potenciál dolaru. Z toho důvodu jsem dolar nenakupoval, přestože jeho růstový pohyb zůstal nedotčený. Včerejší zpráva o japonském HDP vyvinula na jen tlak a navzdory slabým údajům z amerického trhu práce, které naznačují, že je nejvyšší čas, aby se Federální rezervní systém zastavil, dolar získal většinu ztrát, které utrpěl na pozadí zveřejnění údajů o inflaci v USA, zpět. USD/JPY dnes může nadále posilovat, ale lepší je nakupovat při korekcích. Díky tomu můžete mít větší prostor pro pohyb, aniž byste se museli spoléhat na předpoklad, že hlavní hráči budou chtít na konci týdne atakovat týdenní maxima. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
 • USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 20. května pro začátečníky
  K otestování ceny 155,63 došlo v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což ovlivnilo potenciál dolaru k poklesu. Z toho důvodu jsem neprodával, přestože signál vypadal poměrně slibně. V důsledku toho se pár propadl o 30 pipsů, ale pohyb směrem dolů byl před koncem americké seance rychle odkoupen. Dnes nebudou zveřejněny žádné významné ekonomické zprávy ani z Japonska, ani z USA a trh by mohly ovlivnit snad jen projevy představitelů Federálního rezervního systému. Hodlám se soustředit na vývoj vzestupného trendu a využít dobrých poklesů USD/JPY, které mohou nastat v průběhu dne. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
 • USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 24. května pro začátečníky
  K otestování ceny 156,75 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru v rámci pokračování rostoucího trendu. Spojené státy navíc zveřejnily silné údaje o indexu PMI. V důsledku toho se měnový pár USD/JPY zvýšil o více než 40 pipsů na cílovou úroveň 157,09. Obchodníci nedávné údaje o japonské ekonomice ignorovali. Včerejší dobré údaje o PMI jenu nepomohly, stejně jako dnešní zpráva o indexu spotřebitelských cen za duben. Inflace se snížila z 2,7 % na 2,5 %, ale pár USD/JPY na to nereagoval. Obchodníci by mohli čekat na reakci představitelů centrální banky, což by mohlo vést k nárůstu volatility a návratu poptávky po jenu na konci týdne. Pokud se tak nestane, mohl by USD/JPY dále růst, zejména s ohledem na další várku silných amerických dat, jejíž zveřejnění se očekává ve druhé polovině dne. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
 • USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance dne 30. dubna pro začátečníky
  K otestování ceny 156,53 došlo na začátku americké seance v době, kdy indikátor MACD prudce vystoupal od nuly, což omezilo růstový potenciál páru. Po další měnové intervenci japonské centrální banky došlo k cenovému testu úrovně 155,75. Došlo k němu však v době, kdy se ukazatel MACD výrazně propadl, takže jsem raději počkal na ještě jeden test této úrovně, abych mohl realizovat druhý scénář pro nákup. Bohužel pár vzrostl pouze o 30 pipsů a tím to skončilo, což je vzhledem ke včerejší volatilitě velmi málo. Dnes můžeme vidět, jak se trh postupně vrací do normálu, protože BOJ již na měnovém trhu neintervenuje. Obchodníci s největší pravděpodobností využijí poklesů páru k otevření dlouhých pozic, čehož plánuji v první polovině dne s rozvojem býčího trhu také využít. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • USD/JPY: tipy na obchodování během evropské seance 3. května pro začátečníky
  K otestování ceny 154,99 na začátku americké seance došlo v době, kdy indikátor MACD prudce klesl od nuly, což omezilo potenciál páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem neprodával, zejména proto, že se očekával návrat dolarových býků, což se nestalo. Pár nadále aktivně ztrácel pozice a v tuto chvíli je ještě poměrně brzy. S největší pravděpodobností budou o mnohém rozhodovat data z USA, která buď dolarové býky zničí, nebo jim dodají sílu a šanci pokračovat v budování vzestupného trendu. O vyhlídkách tohoto páru si však více řekneme v odpolední předpovědi. Zatím je během evropské seance lepší hledat nákupní signály v naději na vybudování malé korekce po dvoudenním poklesu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 16. dubna
  Odpoledne došlo k otestování úrovně 153,94, a to v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup amerického dolaru během probíhajícího býčího trhu. V důsledku toho USD/JPY vzrostl o více než 40 pipsů. Solidní údaje o maloobchodních tržbách v USA opět potvrdily obavy ekonomů, že americká inflace zase nabírá na síle. Je tedy nepravděpodobné, že bychom letos v létě mohli počítat se snížením sazeb. To vytváří ještě větší nerovnováhu na měnových párech s japonským jenem, který nemůže najít podporu ani u forexových intervencí centrální banky, ke kterým, mimochodem, už dlouho nedošlo. Pokud jde o dlouhé pozice v takovém býčím trhu, hodlám využít korekcí a pullbacků. Vstupovat do dlouhých pozic během breakoutu na současných maximech je poměrně nebezpečné, takže nezapomínejte na stop příkazy. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 22. dubna
  Testy úrovní, které jsem označil v odpoledních hodinách, se neuskutečnily. Páru se podařilo své ztráty získat zpět a během americké seance se držel v blízkosti denního maxima. Je nepravděpodobné, že by při nedostatku důležitých amerických údajů kupující na současných úrovních nějak převzali iniciativu. Dnes se na trhu sotva stane něco významného, pokud nezasáhne Bank of Japan. Absence dat ochromila aktivitu na trhu, což udržuje pár v úzkém rozpětí s nízkým objemem obchodování a nízkou volatilitou. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 25. dubna
  K otestování ceny 154,98 došlo na začátku americké seance v době, kdy se indikátor MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru v rámci pokračování vzestupného trendu. Ačkoli býci s pohybem vzhůru bojovali, přesto se jim podařilo dosáhnout nových ročních maxim. V důsledku toho byli býci aktivní i v dnešní asijské seanci. Obchodníci možná sázejí na silnou americkou ekonomiku, protože později během dneška budou zveřejněny zprávy, a tito účastníci trhu jsou ochotni nakupovat i na těchto "drahých" maximech. Zpráva o HDP však může vše změnit, a proto doporučuji být při ranním nákupu amerického dolaru opatrný nebo se aktivity raději zdržet. Lepší je hledat obraty nebo nakupovat při korekcích, ke kterým určitě dojde, protože současný pohyb by se mohl snadno stát cílem pro Bank of Japan s jejími měnovými intervencemi. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • USD/JPY: tipy pro začátečníky na obchodování během evropské seance dne 27. května
  K otestování ceny 156,92 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně pod nulu, což omezilo potenciál páru USD/JPY dále klesat. Z toho důvodu jsem dolar neprodával a rozhodl jsem se počkat na druhý nákupní scénář. Krátce poté došlo k opětovnému otestování této oblasti, které se shodovalo s ukazatelem MACD v přeprodané oblasti, což vygenerovalo nákupní signál a pár vzrostl o téměř 20 pipsů. Zpráva, že inflace v Japonsku klesla z 2,7 % na 2,5 %, omezila býčí potenciál páru, zatímco slabé americké údaje Michiganské univerzity vyvíjely ve druhé polovině dne na USD/JPY tlak. Dnes se pár bude obchodovat v rámci bočního kanálu, protože z USA ani Japonska nepřišly žádné zprávy, které by nepochybně ovlivnily volatilitu. Kromě toho kupující pravděpodobně využijí nižších cen po pátečním poklesu, takže je třeba to sledovat. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
 • USDJPY: Trhy sa pripravujú na veľkú volatilitu
  USDJPY pár sa obchodoval bez výraznejšej zmeny počas Londýnskej seansy a zelená bankovka zatiaľ dokázala ubrániť 109.50.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXDD
ATC Brokers
GO Markets
reklama
Fintokei ProTrader