Ticker Tape by TradingView
Klíčové události 2. října: fundamentální analýza pro začátečníky
Analýza makroekonomických zpráv:
V pondělí nás nečekají téměř žádné makroekonomické události, ale i tak se obchodníci mohou těšit na zajímavosti. Zaprvé na konečný index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (PMI) za září pro Německo, EU a Spojené království. Tyto hodnoty se pravděpodobně nebudou výrazně lišit od původních odhadů, takže neočekáváme silnou reakci trhu.
V centru pozornosti bude zejména americký ISM PMI pro výrobní sektor, který je mnohem významnější než běžné PMI. Prognózy pro tuto zprávu jsou víc než neutrální, takže naděje tkví ve výrazné odchylce skutečné hodnoty od prognózy. V opačném případě se ani zde nemusíme dočkat reakce trhu.
Dále bude zveřejněna míra nezaměstnanosti v Evropské unii, která má ještě menší šanci ovlivnit tržní sentiment než PMI. Obecně vzato je třeba věnovat pozornost jen americkému indexu ISM.
Analýza fundamentálních událostí:
Z pondělních fundamentálních událostí můžeme vyzdvihnout projevy představitele Evropské centrální banky Luise de Guindose, předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella a dalších zástupců Fedu Patricka Harkera a Loretty Mesterové. Vezměte na vědomí, že ne každý projev přinese důležité informace. Dokonce bychom řekli, že za zajímavý a pro trh významný lze opravdu považovat jen jeden z deseti projevů. Nedá se ale předpovědět, který bude důležitý, takže se může stát, že představitelé centrální banky navzdory vysoce sledovaným událostem nic zajímavého nesdělí.
Obecný závěr:
V pondělí nás nečekají téměř žádné důležité události, což je na první obchodní den v týdnu poněkud nezvyklé. Hlavním bodem dnešního programu bude americký report ISM a kromě něho ještě řada méně významných událostí a zpráv. Domníváme se, že v pondělí nelze očekávat výrazné pohyby a oba měnové páry budou nejspíš dál inklinovat ke korekčnímu pohybu.
Základní pravidla obchodního systému:
1) Síla signálu závisí na době, za kterou se vytvořil (odraz nebo průraz úrovně). Kratší doba formace znamená silnější signál.
2) Pokud byly po falešných signálech otevřeny na určité úrovni minimálně dva obchody, pak by měly být všechny následné signály poblíž této úrovně ignorovány.
3) Na plochém trhu může jakýkoli měnový pár vygenerovat mnoho falešných signálů nebo také nevygenerovat žádné. Plochý trend každopádně nenabízí nejlepší obchodní podmínky.
4) Obchody se otevírají v době mezi začátkem evropské seance a polovinou americké seance, kdy by měly být všechny obchody manuálně uzavřeny.
5) V časovém rámci 30M jsou obchody založené na signálech MACD vhodné jen při značné volatilitě a zřetelném trendu, který je potvrzen buď trendovou linií, nebo trendovým kanálem.
6) Pokud leží dvě úrovně těsně u sebe (v rozmezí 5 až 15 pipů od sebe), měly by být považovány za zónu supportu nebo rezistence.
Jak číst grafy:
Úrovně supportu a rezistence mohou sloužit jako cíle nákupu nebo prodeje páru. Do jejich blízkosti lze umístit take profit.
Červené linie jsou kanály nebo trendové linie, které ukazují aktuální trend a preferovaný směr obchodování.
Indikátor MACD (14, 22 a 3), který zahrnuje histogram i signální linii, funguje jako pomocný nástroj a může být použit i jako zdroj signálu.
Důležité projevy a zprávy (vždy zaznamenány v ekonomickém kalendáři) mohou významným způsobem ovlivnit pohyb měnového páru. Obchodování v době jejich zveřejnění proto vyžaduje zvýšenou opatrnost. Může být rozumné trh opustit a vyvarovat se tak náhlých cenových zvratů proti převládajícímu trendu.
Začátečníci by si měli vždy pamatovat, že každý obchod nemůže být ziskový. Základním kamenem trvalého obchodního úspěchu je stanovení jasné strategie spolu s rozumným řízením peněz.
Klíčová slova: Fundamentální analýza | Německo | Míra nezaměstnanosti | Analýza | Centrální banky | Grafy | Indikátor | MACD | Měnové páry | Měnový pár | Nástroj | Rezistence | Sentiment | Take Profit | Trend | Banky | Obchodování | EU | Makroekonomické události | Index nákupních manažerů | Obchodníci | Index | Indikátor MACD | ISM | Signály | Trh | Zprávy | Obchodní den | Tržní sentiment | Představitelé centrální banky | Reakce trhu | Obchod | Histogram | Prognózy | Míra | Obchodní podmínky | Pravidla obchodního systému | Obchody | Americký ISM | Signál | Průraz | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Výrobní sektor | První obchodní den | Číst grafy | Evropské centrální banky | Trendové linie | Cíle | Pozornost | 3М |
Čtěte více
-
Klíčové události 19. července: fundamentální analýza pro začátečníky
Na pátek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, což je momentálně vcelku nedůležité, protože euro a libra pokračují v nelogickém růstu a oba měnové páry vykazují nízkou volatilitu. Makroekonomické pozadí tedy jen stěží ovlivňuje tržní aktivitu a směr pohybu. Nicméně, dnes bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii a trh na ni může mírně zareagovat. Významný pokles libry je ale nepravděpodobný, i kdyby zpráva přinesla neuspokojivé údaje. -
Klíčové události 19. června: fundamentální analýza pro začátečníky
Ve středu nás čeká několik makroekonomických událostí. Spojené království ale zveřejní podstatnou zprávu o inflaci za květen. Zprávy o inflaci jsou pro centrální banky velmi důležité při rozhodování o změnách měnové politiky. Dnešní inflační zpráva by proto mohla přímo ovlivnit výsledky zasedání Bank of England, které se bude konat zítra, nebo toho, které proběhne za měsíc a půl. -
Klíčové události 19. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky
Páteční nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen zprávu o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, která bude zveřejněna za několik hodin. Tato zpráva je sice středně významná, ale jakou reakci může za současných okolností vyvolat? Možná tak maximálně 20–30 pipů. Pár GBP/USD se celý týden pohyboval téměř ve flatu. Přes noc se odrazil od předpokládané spodní hranice tohoto flatu – od úrovně 1,0618. Pravděpodobnější je tedy nový pohyb nahoru bez ohledu na povahu této konkrétní zprávy. -
Klíčové události 19. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky
V pátek nás čeká několik makroekonomických událostí, ale žádná nebude zvlášť důležitá. Spojené království zveřejní zprávu o maloobchodních tržbách, Evropská unie nevydá nic významného a USA zveřejní zprávy o prodejích nových domů a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Jak vidíme, všechny tři reporty jsou očividně druhořadé povahy. Reakce trhu na ně proto může být velmi slabá, nebo dokonce vůbec žádná. -
Klíčové události 19. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánováno jen několik makroekonomických událostí. Bude zveřejněn druhý odhad indexu spotřebitelských cen v eurozóně za listopad. Jde o významnou zprávu, která přímo ovlivňuje měnovou politiku Evropské centrální banky, ale málokdy se liší od prvního. V tom případě trh na tento typ údajů téměř nereaguje. Za současných okolností, kdy ECB už nehodlá zvyšovat základní úrokovou sazbu, se inflace stává průměrným indikátorem. Neměli bychom od ní očekávat výrazné změny a ty slabé rozhodně neovlivní měnovou politiku ECB. -
Klíčové události 19. února: fundamentální analýza pro začátečníky
Pondělní ekonomický kalendář je klidný. Během dne nás nečekají žádné události menšího významu, takže při rozhodování o obchodech se můžete spoléhat jen na technickou analýzu. Volatilita ale může být velmi nízká, jak tomu v pondělí často bývá, a za této situace bude makroekonomické pozadí úplně chybět. -
Klíčové události 19. září: fundamentální analýza pro začátečníky
Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová a alespoň nějaký význam má ještě méně z těchto událostí. Pozornost můžeme věnovat druhému hodnocení srpnové zprávy o inflaci v eurozóně. Druhé hodnocení se ale málokdy odchýlí od prvního a metrika inflace nemá v současnosti takovou váhu jako dřív. Dřív byla základním kamenem každého zasedání centrální banky. Pokud inflace rostla nebo klesala příliš pomalu, ukazovala tím na razantnější a dlouhodobější zpřísňování měnové politiky, což měnu podporovalo. ECB s Christine Lagardeovou a Luisem de Guindosem v čele dnes trhům jasně sděluje, že zvyšování sazeb buď skončilo, nebo je možná na obzoru už jen jedno. Bez ohledu na údaje o inflaci tedy trh nevidí žádné "jestřábí" signály ze strany ECB, ani žádný podstatný důvod k nákupu eura. -
Klíčové události 2. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. V pondělí však byly zveřejněny důležité údaje o americkém indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (ISM Manufacturing PMI), které vyvolaly výrazný pokles obou měnových párů. V úterý se žádných zásadních zpráv nedočkáme. Dnes tedy zdůrazníme index spotřebitelských cen v Německu a zprávu JOLTs o volných pracovních místech ve Spojených státech. První zpráva je důležitá, protože inflace může klesnout až na 2,2 %. Inflace v eurozóně v současné době dosahuje 2,6 %, ale pokles německé inflace by znamenal, že také inflace v EU bude nadále klesat. Čím více inflace klesne, tím blíže uvidíme první snížení sazeb Evropské centrální banky. Proto by tato zpráva mohla vyvolat nový pokles eura, což by bylo zcela logické. Zpráva JOLTs je zkrátka důležitá. Silná hodnota podpoří dolar, zatímco slabá podpoří euro a libru. -
Klíčové události 2. května: fundamentální analýza pro začátečníky
Ve čtvrtek se odehraje méně makroekonomických událostí a žádná z nich není zásadní. Bude zveřejněn druhý odhad indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (PMI) za Německo a EU. Tyto zprávy jsou objektivně méně důležité než prvotní odhady. Konečné odhady málokdy vykazují výrazně odlišné hodnoty od těch předběžných. Ve Spojených státech bude zveřejněn počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který také jen zřídkakdy vykazuje rezonující hodnoty a jen stěží vyvolává reakci trhu. Včera jsme byli svědky poměrně konzistentního růstu eura a libry; dnes trh možná začne "obnovovat spravedlnost". Alespoň jsme se po včerejšku nedočkali žádných nových podpůrných faktorů, které by mohly evropské a britské měny pozvednout. -
Klíčové události 2. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí a žádná z nich nemá zásadní význam. Pozornost lze věnovat výrobním indexům PMI v Evropské unii a Německu, půjde ale o finální odhady, které se obvykle od těch původních výrazně neliší. Oba indexy PMI jsou navíc hluboko pod úrovní 50,0, takže není pravděpodobné, že by náhle vzrostly o 4–5 bodů. Ve Spojených státech nás čeká zpráva o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, která se také jen výjimečně odchýlí od prognóz, takže málokdy vyvolá reakci trhu. -
Klíčové události 2. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
Na pátek je naplánováno jen několik makroekonomických událostí, ale všechny jsou významné. Eurozóna, Německo a Velká Británie nezveřejní žádnou důležitou zprávu, ale Spojené státy zveřejní minimálně dvě, které by mohly významně ovlivnit pohyb obou měnových párů. Jedná se o nonfarm payrolls a míru nezaměstnanosti. Připomeňme, že tyto zprávy vyvíjejí tlak na dolar během posledních tří měsíců. Tehdy byl trh ale býčí a situace se od té doby změnila. Evropská centrální banka a Bank of England začaly uvolňovat měnovou politiku, což je pro posilování amerického dolaru faktor na pozadí. Závěr: Pokud dnešní americká data trh zklamou, bude se jednat pouze o býčí korekci. Pokud americké zprávy konečně splní prognózy, mohly by oba páry pokračovat v poklesu. -
Klíčové události 20. června: fundamentální analýza pro začátečníky
Ve čtvrtek se odehraje jen několik makroekonomických událostí. V ekonomických kalendářích Spojeného království, Německa a Evropské unie není nic, co by stálo za pozornost. Ve Spojených státech budou mezitím zveřejněny zprávy o stavebních povoleních a nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto údaje jsou druhořadé, takže mohou vyvolat jen nepatrnou reakci. Proto dnes neočekáváme vysokou volatilitu, alespoň ne na páru EUR/USD. -
Klíčové události 20. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen index cen výrobců v Německu, který nemá šanci ovlivnit tržní sentiment. Předstírejme tedy, že nedojde k vůbec žádným makroekonomickým událostem. -
Klíčové události 20. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
Nabídka makroekonomických událostí na středu je prakticky nulová. Obecně vzato budou v centru pozornosti údaje o inflaci ve Spojeném království za listopad. Základní inflace je pro Bank of England důležitým indikátorem a v Británii klesá velmi pomalu. -
Klíčové události 20. února: fundamentální analýza pro začátečníky
Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Nečekají nás ani žádné sekundární události, takže při rozhodování o obchodech se lze spoléhat jen na technickou analýzu. Volatilita ale může být velmi slabá. V pondělí byla slabá a nevidíme důvod, proč by v úterý měla prudce stoupnout. -
Klíčové události 20. září: fundamentální analýza pro začátečníky
Ve středu nás nečeká mnoho makroekonomických událostí, ale některé zprávy stojí za pozornost. Hlavní zprávou na programu je dnes zpráva o inflaci ve Spojeném království. Jak jsme už uvedli, význam inflace pro trh se pomalu vytrácí, protože všechny tři centrální banky se blíží ke konci cyklů zpřísňování. Proto fakt, jestli inflace klesá nebo roste a rychle nebo pomalu, není tak důležitý jako dřív. Přesto by bylo nesprávné tuto zprávu klasifikovat jako sekundární, takže by měla stačit na vyvolání určité reakce trhu. -
Klíčové události 21. března: fundamentální analýza pro začátečníky
Ve čtvrtek dojde k poměrně mnoha makroekonomickým událostem, ale všechny budou ve stínu zasedání Federálního rezervního systému (které se konalo včera večer) a Bank of England (které je naplánováno na dnešek). Těmto dvěma událostem bude věnováno přibližně 80 % pozornosti trhu. Budou nicméně zveřejněny údaje z eurozóny, Německa, Velké Británie a americký index nákupních manažerů (PMI). Hráči na trhu neočekávají výrazné změny indikátorů, ale v případě rezonujících hodnot by jakákoli konkrétní zpráva mohla vyvolat znatelnou reakci trhu. Spojené státy navíc zveřejní zprávy o podnikatelské aktivitě ve Filadelfii a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy mají ještě menší šanci ovlivnit sentiment na trhu. -
Klíčové události 21. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen počet prodejů existujících domů v USA, ale tato data nejsou ani sekundární, spíše jsou terciární. V USA, EU, Velké Británii ani v Německu nejsou naplánovány žádné důležitější zprávy. Kalendář je v podstatě prázdný a obchodní instrumenty pravděpodobně projdou obdobím nízké volatility, ale euro a libra pak budou znovu pokračovat v růstu. To je ten nelogický vývoj, o kterém jsme se zmiňovali v předchozích článcích. -
Klíčové události 21. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí. Obecně platí, že zájem investorů budou přitahovat zprávy z USA, protože ekonomické kalendáře ve Spojeném království, Německu a eurozóně jsou prázdné. První zprávou je finální odhad amerického HDP za 3. čtvrtletí a druhou pravidelná zpráva o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Zpráva o HDP má "zvučný" titulek, ale často nedokáže vyvolat reakci trhu. Je to proto, že je zveřejňována ve třech odhadech, přičemž každý se od těch ostatních výrazně liší jen málokdy. Prognózy předpokládají hodnotu 5,2 %, ale trh může ignorovat i odchylku od tohoto údaje. -
Klíčové události 21. února: fundamentální analýza pro začátečníky
Středeční nabídka makroekonomických událostí prakticky nulová a ani jedna událost klíčová. Nebudou zveřejněny ani zprávy sekundárního významu, takže se při obchodních rozhodnutích můžete spoléhat jen na technickou analýzu. V úterý byla volatilita obou párů poměrně dobrá, ale je třeba pamatovat na fakt, že vystoupil guvernér Bank of England Andrew Bailey. Trh sice reagoval poněkud zvláštně (z našeho pohledu), ale přesto měl v úterý k aktivnějšímu obchodování důvod. Ve středu už ho mít nebude.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
Denní kalendář událostí
V USA skladování zemního plynu
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V USA skladování zemního plynu
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Příjmy USA z cel byly v pololetí vyšší než za celý loňský rok, uvedla AFP
Komodity: Ceny ropy se po zprávě o růstu zásob v USA snižují, Brent je blízko 72,50 USD
Forex: Dolar posiluje, za červenec vykazuje první měsíční zisk v letošním roce
Inflace v Polsku v červenci klesla na roční minimum 3,1 procenta
Akcie na pražské burze v prvních sedmi měsících roku rostly, PX připsal 27,4 pct
Pražská burza dnes oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes k euru spíše stagnovala, k dolaru ztratila pět haléřů
Tržní hodnota Microsoftu překročila čtyři biliony dolarů
Forex sentiment 31.7.2025
Swingové obchodování USD/CAD 31.7.2025
Příjmy USA z cel byly v pololetí vyšší než za celý loňský rok, uvedla AFP
Komodity: Ceny ropy se po zprávě o růstu zásob v USA snižují, Brent je blízko 72,50 USD
Forex: Dolar posiluje, za červenec vykazuje první měsíční zisk v letošním roce
Inflace v Polsku v červenci klesla na roční minimum 3,1 procenta
Akcie na pražské burze v prvních sedmi měsících roku rostly, PX připsal 27,4 pct
Pražská burza dnes oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes k euru spíše stagnovala, k dolaru ztratila pět haléřů
Tržní hodnota Microsoftu překročila čtyři biliony dolarů
Forex sentiment 31.7.2025
Swingové obchodování USD/CAD 31.7.2025
Blogy uživatelů
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry během důležitého týdne
Buffett v tradingu? Co by řekli Graham, Fisher nebo Williams dnešním traderům
Moje cesta prop tradingem: Euro už stačilo! Je čas změnit náhled
Významné americké burzovní momenty v týdnu 28. července – 3. srpna: Lekce z historie pro dnešní investory
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry během důležitého týdne
Buffett v tradingu? Co by řekli Graham, Fisher nebo Williams dnešním traderům
Moje cesta prop tradingem: Euro už stačilo! Je čas změnit náhled
Významné americké burzovní momenty v týdnu 28. července – 3. srpna: Lekce z historie pro dnešní investory
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Forexové online zpravodajství
Wall Street nakonec v záporu
Denní shrnutí: Wall Street roste díky výsledkům technologických firem, euro nabírá dech, zlato se odráží (31.07.2025)
TV Nova loni zvýšila čistý zisk o 3,5 procenta na 1,19 miliardy Kč
Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje seanci poklesem
Měsíční shrnutí: Index PX od začátku roku silně roste, červenec byl další úspěšný měsíc
Elektromobilita očima Čechů: Výsledky průzkumu ukazují rozpor mezi dojmy a realitou
Mýty o elektromobilitě a realita podle dat a zkušeností
Ceny ropy oslabují kvůli Trumpovým clům a nečekanému nárůstu zásob v USA
Mastercard překonal očekávání díky silné poptávce po cestování a růstu příjmů z doplňkových služeb
Trpělivost přináší ovoce: Credit Agricole tiše posiluje svou pozici na italském bankovním trhu
Wall Street nakonec v záporu
Denní shrnutí: Wall Street roste díky výsledkům technologických firem, euro nabírá dech, zlato se odráží (31.07.2025)
TV Nova loni zvýšila čistý zisk o 3,5 procenta na 1,19 miliardy Kč
Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje seanci poklesem
Měsíční shrnutí: Index PX od začátku roku silně roste, červenec byl další úspěšný měsíc
Elektromobilita očima Čechů: Výsledky průzkumu ukazují rozpor mezi dojmy a realitou
Mýty o elektromobilitě a realita podle dat a zkušeností
Ceny ropy oslabují kvůli Trumpovým clům a nečekanému nárůstu zásob v USA
Mastercard překonal očekávání díky silné poptávce po cestování a růstu příjmů z doplňkových služeb
Trpělivost přináší ovoce: Credit Agricole tiše posiluje svou pozici na italském bankovním trhu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Nemastný, neslaný den na trhu s EUR/USD
Dividenda ČEZ v roce 2025 a dalších letech (+komentář analytika)
VIDEO: Dolar zpátky pod 1,29 EURUSD, drahé kovy si ale svou cenu drží
FX Sumarizácia Ázia
Akciová rekapitulace
GOLD – Denní pohled 14.4.2015
Pohonné hmoty v příštím týdnu zdraží, vysoká pravděpodobnost relativně nejlevnějšího motoristického léta české historie ale trvá
Technická analýza páru GBP/USD na 14. února 2022
BREAKING: Riksbank podle očekávání snižuje úrokové sazby📌
Obrázky dňa (11.6.2015)
Forex: Nemastný, neslaný den na trhu s EUR/USD
Dividenda ČEZ v roce 2025 a dalších letech (+komentář analytika)
VIDEO: Dolar zpátky pod 1,29 EURUSD, drahé kovy si ale svou cenu drží
FX Sumarizácia Ázia
Akciová rekapitulace
GOLD – Denní pohled 14.4.2015
Pohonné hmoty v příštím týdnu zdraží, vysoká pravděpodobnost relativně nejlevnějšího motoristického léta české historie ale trvá
Technická analýza páru GBP/USD na 14. února 2022
BREAKING: Riksbank podle očekávání snižuje úrokové sazby📌
Obrázky dňa (11.6.2015)
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Predikce budoucí výkonnosti obchodní strategie
Ropa pod 30 USD? Nákupní příležitost
Mapa 44/11
Mapa 24/11
FX Solutions, FXCM, CitiFX Pro
Príde na EURUSD prerazenie dôležitej rezistencii?
Největší medvěd na Wall Street otáčí! | Investiční Memento #98
Tipy jak zbavit vaší obchodní seanci špatných návyků
Jak ochránit kapitál před neočekávanou volatilitou
Co stojí za rally na akciích?
Moje cesta prop tradingem: Predikce budoucí výkonnosti obchodní strategie
Ropa pod 30 USD? Nákupní příležitost
Mapa 44/11
Mapa 24/11
FX Solutions, FXCM, CitiFX Pro
Príde na EURUSD prerazenie dôležitej rezistencii?
Největší medvěd na Wall Street otáčí! | Investiční Memento #98
Tipy jak zbavit vaší obchodní seanci špatných návyků
Jak ochránit kapitál před neočekávanou volatilitou
Co stojí za rally na akciích?
Vzdělávací články
Obchodování Pinocchio (Pin) Bars I.
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
FXstreet.cz přináší rozhovor s ekonomem Dominikem Stroukalem
Forex zpravodajství - spuštěna nová funkce webu
Recenze prop trading firmy FTMO
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Představujeme další vylepšení unikátní VIP zóny!
Technická analýza - supporty a rezistence
VIP zóna: Výsledky obchodování za březen 2023
Medvědí divergence mezi cenou a indikátorem
Obchodování Pinocchio (Pin) Bars I.
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
FXstreet.cz přináší rozhovor s ekonomem Dominikem Stroukalem
Forex zpravodajství - spuštěna nová funkce webu
Recenze prop trading firmy FTMO
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Představujeme další vylepšení unikátní VIP zóny!
Technická analýza - supporty a rezistence
VIP zóna: Výsledky obchodování za březen 2023
Medvědí divergence mezi cenou a indikátorem
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Morgan Stanley otevřela long na AUD/USD
Zlato - Intradenní výhled 30.7.2025
Zlato po dlouhé době klesá, vyplatí se ho nakoupit?
Norsko zvažuje připojení ke globální dohodě o snížení těžby ropy
Průmyslová výroba v Německu klesla opět více, než se čekalo, dolů ji táhnou auta
GBP/USD - Intradenní výhled 1.3.2016
Zlato - Intradenní výhled 5.10.2018
Aktuálně otevřené forex pozice 5.12.2024
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Technická analýza USD/CAD a EUR/CHF
Forex: Morgan Stanley otevřela long na AUD/USD
Zlato - Intradenní výhled 30.7.2025
Zlato po dlouhé době klesá, vyplatí se ho nakoupit?
Norsko zvažuje připojení ke globální dohodě o snížení těžby ropy
Průmyslová výroba v Německu klesla opět více, než se čekalo, dolů ji táhnou auta
GBP/USD - Intradenní výhled 1.3.2016
Zlato - Intradenní výhled 5.10.2018
Aktuálně otevřené forex pozice 5.12.2024
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Technická analýza USD/CAD a EUR/CHF
Témata v diskusním fóru
Americký volební speciál
Výhľad forex tradera na GBP/USD, CHF/JPY a XAG/USD
EUR/USD
Trading analýza - akciové indexy, EUR/USD a EUR/CZK
Záchranný balíček euru nepomohl
Ucet u zahranicni banky
Obrat trendu na EUR/NZD a iné predikcie
TINDER - FXATGRAM - MT5 - AREUSD r.
Schiff kritizuje Fed: Současná měnová politika nás vede k nárazům do zdi!
Trading vtípky
Americký volební speciál
Výhľad forex tradera na GBP/USD, CHF/JPY a XAG/USD
EUR/USD
Trading analýza - akciové indexy, EUR/USD a EUR/CZK
Záchranný balíček euru nepomohl
Ucet u zahranicni banky
Obrat trendu na EUR/NZD a iné predikcie
TINDER - FXATGRAM - MT5 - AREUSD r.
Schiff kritizuje Fed: Současná měnová politika nás vede k nárazům do zdi!
Trading vtípky