Ticker Tape by TradingView
Vliv zpráv z komoditních trhů na sentiment
Při neustálém hledání hodnoty by obchodníci a investoři měli sledovat makroekonomické zprávy z komoditního sektoru. O výkonnosti komodit se toho ve světovém tisku napsalo mnoho a stojí za to prozkoumat, jak mohou zprávy hýbat trhy a ovlivňovat sentiment.
Začněme hned na začátku: Existuje skutečně přímá souvislost mezi cenami komodit a zprávami? Jaký je důkaz, že účastníci trhu reagují na zprávy nákupem a prodejem aktiv. Možná nestačí jen intuitivní postřehy nebo vycházet ze zkušeností. Vždyť smysly mohou někdy vytvářet špatné souvislosti a i ten nejzkušenější investor může vyslovit neprokázaný předpoklad.
Příčinná souvislost mezi zprávami a cenami komodit
Odpověď zní ano, podle kvantitativních výzkumníků Ankura Sinhy a Tanmaye Khandaita existuje příčinná souvislost mezi zprávami a cenami hlavní komodity - zlata. Jejich studie byla zveřejněna v roce 2020 a zkoumala více než 1000 titulků zpráv o zlatě z dobře zavedených a solidních zdrojů.
"...provedli jsme analýzu kauzality, která odhalila, že zprávy týkající se ceny zlata významně ovlivňují ceny zlata." Ankur Sinha a Tanmay Khandait. Studie: "Zlaté zlato v České republice", str. 1: "Vliv zpráv na komoditní trh: Dataset and Results".
Zpravodajské titulky byly rozděleny především do kategorií "cena roste", "cena je stabilní", "cena klesá", "zprávy o budoucích cenách", "obecné zprávy" a "srovnání aktiv" a další. Výzkum dospěl k závěru, že titulky ovlivňovaly nákupní a prodejní chování investorů do zlata i po 24 hodinách.
Sledování trendů
Skutečnost, že ceny komodit, jako je zlato, jsou ovlivňovány zprávami, lze pozorovat na trendech na trhu. V jednom extrémním příkladu, 23. června 2016, spotové ceny zlata prudce vzrostly, což naznačovalo značnou nejistotu na finančních trzích. Bylo to v den referenda o brexitu, kdy obchodníci a investoři reagovali na nejistotu přesunem zdrojů do aktiv spojených se zlatem.
Tyto trendy představují kupující a prodávající, kteří přijímají nebo odmítají ceny aktiv, a můžeme pozorovat vzorce napříč ostatními komoditami, které lze často vysledovat zpět k vlivným zprávám. Například australský New South Wales Weekly Commodity Report, který shrnuje směry vývoje cen pšenice, ječmene, čiroku, cukru, bavlny, olejnin a cizrny, abychom jmenovali alespoň některé. Zpráva je sestavována ze zdrojů, jako je USDA a Grain Central. Kromě přehledu cen obsahuje zpráva také přehled počasí, protože to přímo ovlivňuje zemědělskou produkci.
Káva a další komodity
Americké ministerstvo zemědělství (USDA) zveřejňuje zprávy o široké škále komodit, od bavlny a kávy až po maso a brambory. Přehledy poskytují přehled o mezinárodní nabídce a poptávce i o prognózách cen na těchto důležitých komoditních trzích.
Zpráva USDA o kávě zahrnuje produkci v Brazílii, Vietnamu, Kolumbii, Indonésii a dalších světových producentech. Ve zprávě jsou uvedena fascinující fakta o kávě, věděli jste, že Evropská unie se na světovém dovozu kávy podílí 40 %, a to především z Brazílie? Brazílie je také jedním z hlavních dodavatelů druhého největšího dovozce kávy - USA. Odtud není daleko k tomu, že informace obsažené ve zprávě o kávě by mohly mít vlnový dopad na ceny akcií v maloobchodním a rekreačním sektoru kávy, pokud by se stalo něco neobvyklého.
Sledování zdrojů komoditních zpráv Mezinárodního měnového fondu (MMF) může obchodníkům s komoditami a investorům pomoci sledovat cenové pohyby mezinárodních cen komodit a úrovně dovozu/vývozu od dřeva po čaj. Komoditní datový portál MMF sleduje 68 cen komodit ze čtyř komoditních tříd: energie, zemědělství, hnojiva a kovy.
Co si z toho odnést
Snad nejužitečnější informací z těchto srovnávacích údajů je pochopení obvyklého cenového rozpětí jednotlivých komodit. Díky tomu budete při prudkém nárůstu nebo poklesu ceny vědět, že se jedná o neočekávaný pohyb, a budete hledat jeho příčinu. Stejně jako instinktivně poznáme, když platíme příliš mnoho za šálek kávy, instinkt nám napoví, abychom si udělali průzkum a pátrali po příčinách pohybu ceny.
Na příkladu spotových cen zlata se tržní sentiment řídí trendy a - s rostoucí informovaností a sofistikovaností obchodníků a investorů - budou tyto trendy pravděpodobně stále více vycházet ze základních principů nabídky a poptávky.
Zajímá vás obchodování na základě makroekonomických zpráv? Zjistěte, jak tento přístup funguje, díky našim bezplatným webinářům. Seznamte se a komunikujte s odbornými obchodníky. Sledujte a učte se z živých obchodních seancí.
Tradingové webináře zdarma
Nalaďte se na živé webové semináře pořádané našimi tradingovými experty.
ZAREGISTROVAT SE ZDARMATento materiál neobsahuje a neměl by být vykládán jako investiční poradenství, investiční doporučení, nabídka nebo výzva k jakýmkoli transakcím s finančními nástroji. Upozorňujeme, že tato obchodní analýza není spolehlivým ukazatelem jakékoli současné nebo budoucí výkonnosti, protože okolnosti se mohou v průběhu času měnit. Před přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce, abyste se ujistili, že rozumíte rizikům.
Klíčová slova: USA | Evropská unie | Analýza | Investor | Komodity | MMF | Nabídka | Sentiment | Zlato | Doporučení | Obchodování | Investoři | Ceny komodit | Zkušenosti | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Cena | Ceny zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Komoditní | Komoditní trh | Pšenice | Trh | Webináře | Zpráva | Zprávy | ROCE | Tržní sentiment | Brazílie | Energie | Přehled | Průzkum | Makroekonomické zprávy | Obchodní analýza | Káva | Studie | Hýbat trhy | Zemědělství | Poradenství | Americké ministerstvo | Wales | Trhy | Prodávající | Poradce | Cenové pohyby | Unie | Instinkt | Ceny | Hnojiva | Ceny aktiv | Počasí | USDA | Spotové ceny | Chování | ANO | Prima | Tradingové webináře |
Čtěte více
-
Vliv Číny na komoditní trhy: polojasno, střídavě oblačno
I když je ještě příliš brzy na to, aby se dospělo k závěru, zda obnovené obchodní napětí ovlivnilo dovozy za květen, zhoršující se obchodní vztahy mezi Čínou a USA jsou i nadále klíčovým faktorem poptávky po komoditách. -
Vliv Fedu na americký dolar
Během březnového zasedání FOMC zvýšil Federální rezervní systém klíčovou sazbu o 25 bazických bodů. Jednalo se o první zvýšení sazby od roku 2018. Tímto krokem se Fed začal přesouvat od vysoce akomodativní měnové politiky ke zpřísňování. Americký regulátor zvýšil úrokové sazby na každém z následujících zasedání FOMC. V květnu Fed zvýšil sazby o 50 bazických bodů, po čemž následovaly dva po sobě jdoucí zvýšení o 75 bodů v červnu a červenci. -
Vliv inflace: jak zprávy ovlivňují akcie, dolar a výnosy dluhopisů
Podle ministerstva práce se index cen výrobců (PPI) pro konečnou poptávku minulý měsíc zvýšil o 0,6 %, čímž překonal odhad růstu o 0,3 %, který předpovídali dotázaní ekonomové, po neočištěném růstu o 0,3 % v lednu. -
Vliv Itálie na kurz EUR
Euro vstoupilo do začátku roku kolem 1,25 USD, ale do konce října kleslo až na 1,13 USD. Mírný nárůst během posledních pár dní EUR vynesl na úrovně mírně nad 1,14 USD. Obnova obav z italského dluhu byla hlavním důvodem špatného výkonu eura. Tyto obavy (posilněné rizikem, že by se eurozóna mohla rozpadnout) v květnu vstopily do hry po té, když se k moci dostala koalice dvou stran, které jsou obvykle kritické vůči evropským institucím. Jedná se o Pět hvězd Luigi Di Maioa a Ligu Severu Mattea Salviniho; oba se dohodli na rozpočtu, který obsahuje další výdaje a vyšší schodek. Evropská komise však tento rozpočet neschválil, což znamená, že Itálie nyní čelí hrozbě sankcí až 0,5% svého HDP. Kromě Itálie má pomalý hospodářský růst v eurozóně také negativní dopad na společnou měnu. -
Vlivné americké finanční společnosti odmítají uznat společné půjčování EU jako srovnatelné s půjčováním na národní úrovni. Tím podrývají evropskou integraci a přispívají k ohrožení eura
Americké společnosti zasazují nepříjemný úder Evropské unii a euru. Již třetí globálně významná americká finanční společnost, S&P, odmítla eurodluhopisy uznat jako svojí povahou odpovídající národnímu nástroji. Dále je tedy považuje za finanční nástroj nadnárodní. Jenže půjčování prostřednictvím nadnárodních nástrojů je nákladnější než půjčování skrze nástroje národní, typu německých vládních dluhopisů (viz graf). -
Vliv rekordních zisků společnosti Tesla na společnosti Lucid a Rivian
Staré přísloví, že "americký akciový trh roste více, než klesá, ale klesá rychleji, než roste", nemůže být pravdivější. Během necelých tří let byli všichni svědky tří velkých výprodejů, a to v rozmezí několika týdnů. Jedná se o výprodej v souvislosti s obchodní válkou mezi USA a Čínou na konci roku 2018, výprodej způsobený pandemií covid-19 v březnu 2020 a aktuální výprodej. -
Vliv společnosti Apple
APPLE: Apple (AAPL) je největší veřejně obchodovanou akcií na světě. Jeho tržní kapitalizace ve výši 2,5 bilionu dolarů je o 300 miliard dolarů vyšší než tržní kapitalizace společnosti Saudi Aramco (SAOC). Samotný rozdíl se rovná tržní hodnotě společnosti Chevron (CVX) nebo Home Depot (HD). Apple má v indexu S&P 500 7% váhu. Obecněji řečeno, deset nejvýznamnějších akcií v indexu S&P 500 představuje 28 % indexu, což je jedna z nejvyšších úrovní koncentrace vůbec. Díky tomu je třeba příští týden sledovat událost týkající se nových produktů společnosti Apple a jejího rozsáhlého globálního dodavatelského řetězce. Přesto to nejsou největší akcie, které vedou trh. To je vítané pro šíři trhu, diverzifikaci a klíčovou podporu. -
Vliv společnosti Nvidia: Odolají trhy nejnovější vlně tlaku?
Veškerá pozornost Wall Street se tento týden soustředí na kvartální výsledky čipového giganta Nvidia, klíčového hráče v závodu o umělou inteligenci. Výsledky firmy by mohly určit tón pro celý technologický sektor, zvlášť v době, kdy se napětí na americkém dluhopisovém trhu opět zvyšuje. -
Vliv Ukrajiny je ráno vidět na regionu, eurodolar však zůstává stabilní
Na úvod týdne na trhy znovu silněji působí ukrajinské téma. Rozmístění ruských jednotek na Krymu vypovídá o plánovaném... -
Vliv volatility na ropu a alternativní investiční strategie?
Alternativní investiční strategie i ceny komodit jsou v roce 2018 ovlivněny rostoucí volatilitou. Negativně jsou podle Fidelity International zasaženy strategie, které podléhají strukturálnímu zkreslení trendů, nebo strategie, které jsou izolovány od širších finančních trhů. Malý dopad budou zaznamenávat méně likvidní investiční strategie nebo aktiva a naopak pozitivní vliv volatility zaznamenají investiční strategie zaměřené na pokles. -
Vlk z Wall Street v Praze!
Znáte to. Nejprve jste obyčejný tuctový chlapík, který má sen, vydělat hodně peněz. Snažíte se, zkoušíte, ale ono to nejde. Jednoho dne se vám začne dařit. Vyděláte téměr 49 milionů dolarů za rok, vedete 1.000 členný team prodejců, rozšiřujete firmu, koupíte si jachtu, ferrari, nejdražší soukromý dům na světě a je vám dobře. -
Vlna obchodů s akciemi SPAC v hodnotě 1 miliardy dolarů se projevuje na vzestupu uprostřed sucha po IPO
Zatímco globální celní kampaň prezidenta Donalda Trumpa otřásá akciovými a dluhopisovými trhy a zastavuje tradiční aktivitu IPO, jednomu z nejspekulativnějších koutů financí se náhle daří: SPAC. -
Vlna optimismu na akciových trzích, indexy silně posilují
Akciové trhy dnes zaplavila doslova vlna optimismu. Evropské indexy vyskočily a výjimkou nejsou ani zisky nad +4 %. Stejně tak silný úvod ukazují i zámořské akciové indexy, které přidávají kolem +3 %. Důvodem růstu je optimismus týkající se vývoje vakcíny proti nákaze covid-19. Americká biotechnologická společnost Moderna Inc., která je vyvíjí, dnes otevřela více jak o +30 % silnější proti pátečnímu závěru a od poloviny března je svou hodnotu cca ztrojnásobila (+300 %). -
Vlna optimismu se přelila do dalšího dne. S čím přijdou zástupci G7?
Rozhovory mezi zástupci zemí G7 jsou jednoznačně klíčovým bodem dnešního programu. Centrální bankéři a ministři financí se mají spojit ve 13 hodin našeho času a diskutovat o opatřeních tlumících dopady epidemie. -
Vlna optimismu smetla dluhopisy. Americké akcie strmě rostou a eurodolar se znovu posunul výš
Optimismus, který zažehla dohoda na termínu rozhovorů mezi USA a Čínou, nabral dál na síle. Hned se spekuluje o tom, že by mohla být některá cla na čas odvolána atp. V pozadí pak stále stojí důvěra, že dohoda přijde dřív, než cla dokáží na ekonomikách napáchat velké škody. To je všechno možné, ale současný tržní sentiment je opravdu založen spíše na pocitech než na reálných náznacích. -
Vlna se otáčí a nemovitosti v Česku znovu zdražují
Korekce na tuzemském nemovitostním trhu je minulostí. Alespoň tak hovoří aktuální zpráva o finanční stabilitě z dílny ČNB, dle které se ve druhé polovině roku 2023 zastavil zhruba roční pokles realizovaných cen nemovitostí. V souhrnu tak šlo o relativně malou korekci o necelá 4 % a nenaplnily se tak obavy/přání prudšího propadu cen jako v letech po světové finanční krizi 2008-2013. Nejnovější tržní data potvrzují, že od konce minulého roku dochází k vcelku svižnému zdražování nemovitostí, zvláště u novostaveb ve velkých regionálních centrech. To dokumentuje i pohled na hypoteční trh. -
Vlna veder zdražuje v Evropě cukr na nový historický rekord. Hrozí další zdražení nejen cukrovinek, ale třeba i tvrdého alkoholu
Nynější vlna veder, jež zasáhla Evropu, vyhání na historický rekord cenu cukru v EU. I v Česku tak hrozí další zdražování například sušenek a sladkostí, ovšem třeba i tvrdého alkoholu. Vedra totiž přináší ničivé sucho, jež zemědělským plodinám obecně neprospívá, a svědčí také škůdcům cukrové řepy. -
Vlna výprodejů dnes smetla akcie, italské dluhopisy i korunu
Zákaz cestování z Evropy do USA investory šokoval a ECB nepomohla. Už po nočním vystoupení Donalda Trumpa bylo jasné, že to dnes na finančních trzích nebude zrovna veselé. A realita byla nakonec ještě černější, respektive červenější, neboť ani ECB nepřišla s účinnou pomocí. -
Vlna výprodejů pokračuje v Evropě, hrozbou pro dnešek je inflace i technika
Všeobecný výprodej akcií, který se převalil přes globální trhy a dnes pokračuje v Evropě, z našeho pohledu nespustila nějaká zásadní zpráva z posledních dní. Najdeme řadu přitěžujících okolností jako Trumpovy hrozby cly či výpady proti politice Fedu, blížící se kontrolu zahraničních nákupů amerických firem, italský rozpočet, snížení ekonomického výhledu MMF a asi i další. Hlavní důvod však vidíme jinde. -
Vlna výprodejů se rozšiřuje napříč trhy
Americké akciové burzy pokračují ve včerejších výprodejích. Nadále ztrácí technologické akcie v čele se společností Apple (-3,7 %). Očekávání investorů nenaplnily ani finanční výsledky za třetí kvartál obchodního řetězce Target. Jeho akcie v reakci na zklamání padají o více jak 11 %. V neposlední řadě klesají ceny ropy na trzích, kde ropa Brent dnes ztratila 4,5 %, neboli 3 USD za barel. Na základě těchto okolností průmyslový Dow Jones ztrácí 2 %, S&P 500 odepisuje 1,9 % a technologický Nasdaq klesá o 2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vede ropným společnostem (-3 %) a technologickým firmám (-2,4 %). Zisky se podařilo vybojovat pouze sektoru utilit, který si připisuje jednu desetinu procenta.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
Denní kalendář událostí
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V eurozóně index CPI
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V eurozóně index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Fed ponechal úroky beze změny, odolává tak Trumpovu tlaku na jejich snížení
Komodity: Ceny ropy se mírně zvyšují, americká WTI je nad 70 USD za barel
Forex: Dolar po příznivých údajích o vývoji americké ekonomiky posiluje
Pražská burza posílila pošesté v řadě, dařilo se hlavně finančním titulům
Forex: Koruna dnes opět oslabila vůči dolaru, k euru naopak mírně posílila
Swingové obchodování USD/CAD 30.7.2025
Swingové obchodování GBP/USD 30.7.2025
Forex sentiment 30.7.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 30.7.2025
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 30.7.2025
Fed ponechal úroky beze změny, odolává tak Trumpovu tlaku na jejich snížení
Komodity: Ceny ropy se mírně zvyšují, americká WTI je nad 70 USD za barel
Forex: Dolar po příznivých údajích o vývoji americké ekonomiky posiluje
Pražská burza posílila pošesté v řadě, dařilo se hlavně finančním titulům
Forex: Koruna dnes opět oslabila vůči dolaru, k euru naopak mírně posílila
Swingové obchodování USD/CAD 30.7.2025
Swingové obchodování GBP/USD 30.7.2025
Forex sentiment 30.7.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 30.7.2025
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 30.7.2025
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Euro už stačilo! Je čas změnit náhled
Významné americké burzovní momenty v týdnu 28. července – 3. srpna: Lekce z historie pro dnešní investory
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Nadvláda býků na S&P 500
Moje cesta prop tradingem: Euro už stačilo! Je čas změnit náhled
Významné americké burzovní momenty v týdnu 28. července – 3. srpna: Lekce z historie pro dnešní investory
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Nadvláda býků na S&P 500
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Fed ponechal sazby beze změny, Powell však zůstává jestřábí
EURUSD na nejnižší úrovni od 11. června 📉
Konference šéfa Fedu Powella (LIVE)
Frankfurtská burza ve středu mírně posílila
Index Dow Jones se před měnovým rozhodnutím FEDu drží v mírně červeném pásmu
EA reportovala za 1Q čisté objednávky nad očekáváním a potvrdila celoroční výhled
BREAKING: Fed ponechal úrokové sazby beze změny; dle očekávání 🚨
Výhled Microsoftu na 4Q 2024/25 – co můžeme očekávat ❓
Pražská burza v tomto týdnu potřetí navyšuje historické maximum
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 25. červenci vzrostly o 7698 tis. barelů
Denní shrnutí: Fed ponechal sazby beze změny, Powell však zůstává jestřábí
EURUSD na nejnižší úrovni od 11. června 📉
Konference šéfa Fedu Powella (LIVE)
Frankfurtská burza ve středu mírně posílila
Index Dow Jones se před měnovým rozhodnutím FEDu drží v mírně červeném pásmu
EA reportovala za 1Q čisté objednávky nad očekáváním a potvrdila celoroční výhled
BREAKING: Fed ponechal úrokové sazby beze změny; dle očekávání 🚨
Výhled Microsoftu na 4Q 2024/25 – co můžeme očekávat ❓
Pražská burza v tomto týdnu potřetí navyšuje historické maximum
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 25. červenci vzrostly o 7698 tis. barelů
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Evropský akciový trh díky slabšímu euru na nových historických maximech, analýza GBP/AUD, GBP/CAD
Fundamentálny výhľad dňa
ČNB je otevřena záporným úrokovým sazbám. Trump hrozí Číně za koronavirus
EURUSD
Kanadská inflace překonala očekávání
GBP/USD – 29. srpna: HDP USA dolaru nejspíš nepomůže
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 31. květnu na 247 tis. při očekávání 235 tis.
Nezaměstnanost v eurozóně se vrátila na historická maxima, analýza EUR/GBP
Makro: ECB podle očekávání zachovala hlavní úrokovou sazbu beze změn
Akcie spoločnosti Intel dnes zaznamenali pokles
Evropský akciový trh díky slabšímu euru na nových historických maximech, analýza GBP/AUD, GBP/CAD
Fundamentálny výhľad dňa
ČNB je otevřena záporným úrokovým sazbám. Trump hrozí Číně za koronavirus
EURUSD
Kanadská inflace překonala očekávání
GBP/USD – 29. srpna: HDP USA dolaru nejspíš nepomůže
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 31. květnu na 247 tis. při očekávání 235 tis.
Nezaměstnanost v eurozóně se vrátila na historická maxima, analýza EUR/GBP
Makro: ECB podle očekávání zachovala hlavní úrokovou sazbu beze změn
Akcie spoločnosti Intel dnes zaznamenali pokles
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Spadla klec, na prop trading si posvítí regulátoři. Co firmám hrozí?
Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, CAD/JPY, EUR/NZD a NZD/CHF
Praktická ukázka: Malé range po celý týden
Moje cesta prop tradingem – trading a nahodilost. Preferované metody payoutů u prop firem
VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 49. týden
Úterní zprávy z Británie, EU a Kanady
Věty, které úspěšní obchodníci neříkají
Warren Buffett v roce 2025: Co aktuálně nakupuje a prodává?
Tipy a triky jak se svézt na dokonalém trendu
Jak zůstat v trendu? Pryč se strachem z korekce
INVESTIČNÍ GLOSA: Spadla klec, na prop trading si posvítí regulátoři. Co firmám hrozí?
Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, CAD/JPY, EUR/NZD a NZD/CHF
Praktická ukázka: Malé range po celý týden
Moje cesta prop tradingem – trading a nahodilost. Preferované metody payoutů u prop firem
VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 49. týden
Úterní zprávy z Británie, EU a Kanady
Věty, které úspěšní obchodníci neříkají
Warren Buffett v roce 2025: Co aktuálně nakupuje a prodává?
Tipy a triky jak se svézt na dokonalém trendu
Jak zůstat v trendu? Pryč se strachem z korekce
Vzdělávací články
Parita na EUR/USD: Blížíme se k historické úrovni 1.0000
Jihokorejské platidlo přežilo občanskou válku i diktaturu. Dnes patří won mezi nejoblíbenější měny
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Jednoduché obchodní systémy (část 4.)
Jak vypadá trader v podání Madse Mikkelsena?
Praktické ukázky SMC obchodů
Jaký obchodní styl vám vyhovuje (1/2)?
Seriál o ETF: Jak investovat do ETF - strategie zvaná Buy and Hold (díl 10.)
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Intradenní obchodníci IV. (Co další analýzy - vlivy na trh ?)
Parita na EUR/USD: Blížíme se k historické úrovni 1.0000
Jihokorejské platidlo přežilo občanskou válku i diktaturu. Dnes patří won mezi nejoblíbenější měny
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Jednoduché obchodní systémy (část 4.)
Jak vypadá trader v podání Madse Mikkelsena?
Praktické ukázky SMC obchodů
Jaký obchodní styl vám vyhovuje (1/2)?
Seriál o ETF: Jak investovat do ETF - strategie zvaná Buy and Hold (díl 10.)
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Intradenní obchodníci IV. (Co další analýzy - vlivy na trh ?)
Tradingové analýzy a zprávy
FCA varuje před brokerem GULFSHORE TRADING
Analýza USD/CAD, GBP/USD a CAD/JPY
Intervence ČNB budou asi do poloviny 2017
MMF vyplatí Ukrajině dalších zhruba 1,1 miliardy dolarů
Trump: Zelenskyj chce odstoupit od dohody o nerostných surovinách
S&P 500 - Intradenní výhled 18.6.2018
Swingové obchodování zlata 10.7.2025
Forex: Vítězové a poražení 17.10.2017
Nejsilnější a nejslabší měny 28.3.2022
Aktuálně otevřené forex pozice 15.4.2024
FCA varuje před brokerem GULFSHORE TRADING
Analýza USD/CAD, GBP/USD a CAD/JPY
Intervence ČNB budou asi do poloviny 2017
MMF vyplatí Ukrajině dalších zhruba 1,1 miliardy dolarů
Trump: Zelenskyj chce odstoupit od dohody o nerostných surovinách
S&P 500 - Intradenní výhled 18.6.2018
Swingové obchodování zlata 10.7.2025
Forex: Vítězové a poražení 17.10.2017
Nejsilnější a nejslabší měny 28.3.2022
Aktuálně otevřené forex pozice 15.4.2024
Témata v diskusním fóru
GBP/JPY
Technická analýza indexu S&P 500 a hlavních měnových párů (AUD/USD, USD/JPY)
Moje cesta prop tradingem – ukázka zisků a ztrát na EUR/USD
AM a MT4,5 na mobilni BlackBerry 10 a vyse
Proč trhy čeká náročný rok?! | Investiční Memento
Mapa 13/11
USD nabízí více, americké sazby porostou
Tak jde čas: 9 týden 2012
Volná diskuze
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, NZD/CHF a CAD/JPY
GBP/JPY
Technická analýza indexu S&P 500 a hlavních měnových párů (AUD/USD, USD/JPY)
Moje cesta prop tradingem – ukázka zisků a ztrát na EUR/USD
AM a MT4,5 na mobilni BlackBerry 10 a vyse
Proč trhy čeká náročný rok?! | Investiční Memento
Mapa 13/11
USD nabízí více, americké sazby porostou
Tak jde čas: 9 týden 2012
Volná diskuze
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, NZD/CHF a CAD/JPY