Ticker Tape by TradingView
Týden na akciových trzích: Evropské i americké burzy slušně v plusu, Praha naopak ztratila
Makrodata tento týden dopadla smíšeně. Spotřebitelská důvěra se u nás zhoršuje, v Německu je nížká. V USA naopak roste osobní spotřeba, což ukazuje na silnou poptávku. Zápisky Fedu vyzněly holubičím dojmem s výhledem na růst sazeb na příštích dvou zasedáních o 50 bb na každém. V eurozóně, respektive ECB to vypadá na červencové zvýšení o 25 bb a stejný krok se pak čeká v září.
Americký trh
Všechno jednou končí. Naštěstí (v tomto případě). Konečně se totiž podařilo přetrhnout řetěz sedmi! týdenních ztrát v řadě. Hlavní index S&P500 s ladností motýlího letu překonal opět hranici 4 000 b. Za první čtyři dny (Po-Čt) tohoto týdne index přidal +4,01 % (4 057,84 b.).
Dnes otevírá v plusu a krátce po zahájení obchodování roste o +1,63 % (4 124 b.). Tím se dále vylepší dosavadní týdenní výkon na asi +5,5 %.
Evropské akciové trhy
Dnes neznal evropský index STOXX Europe 600 jiný směr než vzhůru, vlastně celý týden byl docela pozitivní, když ke korekci došlo jen v úterý, ostatní dny se cena zvyšovala. Dnes index roste prakticky od začátku obchodování a krátce před koncem seance přidává +1,31 % (443,45 b.). Za celý týden to vypadá na růst o necelé 3 %.
Pražská burza
Pátek
Pražská burza dnes uzavřela na červené nule. Obchodovalo se v úzkém pásmu s poklesem na samém konci seance, který všechny denní zisky překlopil do ztráty. PX index skončil lehce slabší (-0,02 %, 1 310,33 b.). To kontrastuje s většinou evropských parketů, které na tom byly nesrovnatelně lépe.
Lídrem byly dnes pojišťovna VIG, která potěšila investory ziskem +1,62 % (564 CZK). Komerční banka dnes na rozdíl od ostatních bank, které se v Praze obchodují, posílila o +1,11 % (730 CZK). Kofola uhájila hranici 300 CZK a přidala +1,0 % (300 CZK). Posílit se ještě podařilo společnosti Philip Morris ČR (+0,11 %, 17 820 CZK).
Na druhém konci nejvíce zaostávaly akcie Monety (-1,02 %, 78 CZK). Jen o něco mále lépe se vedlo Erste (-0,69 %, 718 CZK) a ČEZu (-0,46 %, 1 085 CZK). Avast ztratil beze zpráv 0,73 % (141,90 CZK).
Tabulka s denním a týdenním výkonem indexů a akcií je na konci tohoto komentáře.
Pražská burza
Týdenní výkon
Zatímco ostatní evropské burzy i indexy na druhém břehu Atlantiku slušně posilovaly, pražská burza se choulila oslabená na chvostu. Z tabulky níže je jasně vidět, že index PX oslaboval zejména na začátku týdne. Tam kde ostatní rostly, PX naopak padal. A když už se podařilo skončit v plusu, zisky proti ostatním byly nicotné. Hlavní index PX za celý týden ztratil 2,48 % (1 310,33 b.).
Tentokrát je nutné vyzdvihnout výkon společnosti Colt CZ (dříve Česká zbrojovka). Každý den posilovala a po kvartálním reportu (níže) cena výrazně vyskočila. Celkem si za týden vystřílela zisk +6,71 % (620 CZK). Před čtvrtletními výsledky (níže) posilovala Kofola (+1,01 %, 300 CZK) a o téměř procento silnější skončil tento týden také Philip Morris ČR (+0,68 %, 17 820 CZK). Posílit se podařilo ještě Komerční bance (+0,48 %, 730 CZK). Ale to bylo bohužel vše, většina titulů za týden skončila v červeném teritoriu.
Po velkých ziscích v minulých dvou týdnech, kdy akcie ČEZu rostly na základě spekulací o možném vykoupení minoritních podílů, tentokrát investoři prodávali a část rychlých zisků realizovali. ČEZ byl tento týden nejhorší a zaznamenal ztrátu 7,50 % (1 085 CZK). Při malé likviditě odevzdala Pilulka 50 CZK a v relativním srovnání to znamená pokles o 4,17 % (1 150 CZK). Pojišťovna VIG spadla na začátku týdne, kdy se začala obchodovat bez nároku na dividendu (1,25 EUR). Ke konci týdne se podařilo část ztrát smazat, ale celkem za týden oslabila o 1,91 % (564 CZK). V pondělí se i akcie Erste Group začaly obchodovat bez práva na dividendu (1,60 EUR), ale dopad nebyl tak negativní jako u VIG. Erste lehce korigovala, ale až na konci týdne, celkem přišla o 1,37 % (718 CZK). A ještě snad zmínka o Monetě (-1,27 %, 78 CZK), která se obchoduje pod cenou fúze (82 CZK) se skupinou Air Bank. Na závěr Avast. Akcie oslabují čtvrtý týden v řadě (-0,80 % t/t, 141,90 CZK) a prémie k ceně nabízené společností Norton se zvýšila na 45 %!
Tabulka s denním a týdenním výkonem indexů a akcií je na konci tohoto komentáře.
Podstatné kurzotvorné zprávy z pražské burzy
Událostí týdne byly kvartální výsledky Coltu (dříve Česká zbrojovka). Masivní poptávka nejen na hlavním trhu USA a konsolidace akvírovaného Coltu znamenaly vysoký nárůst prodaných zbraní a podstatný nárůst hospodaření. Colt reportoval velmi silná čísla.
Akcionáři Philip Morris ČR schválili dividendu 1 310 CZK (níže). To se čekalo, přesto je vidět pozitivní reakci trhu.
Co se dá čekat příští týden?
Ve středu po trhu představí své čtvrtletní výsledky Kofola. Kvartál konečně bez restrikcí bude znamenat slušný meziroční růst.
V pondělí (30. 5. 2022) se budou naposledy s právem na dividendu obchodovat akcie Philip Morris ČR. Dividendy je 1 310 CZK (hrubý výnos +7,3 %).
V úterý (31. 5. 2022) čeká stejný osud akcie Coltu. Dividenda 25 CZK znamená hrubý výnos +4,0 %.
Mezi další faktory ovlivňující obchodování na akciových trzích budou covid, Ukrajina a geopolitické napětí.
Autor: Bohumil Trampota, Komerční banka
Klíčová slova: Čtvrtletní výsledky | Index | Zahájení obchodování | Meziroční růst | Obchodování na akciových trzích | Výkon společnosti | PX index | Výsledky | Makrodata | VIG | Akcie | Výkon společností | Zbrojovka | Kurzotvorné zprávy | Akcie ČEZu | Komerční banka | CZK | Americké burzy | Index PX | Pokles | Týdenní výkon | ČR | Akcie Erste Group | Stoxx | Evropské burzy | Ztráty | USA | EUR | Philip Morris | Indexy | S&P500 | Fúze | Burzy | Avast | Index STOXX Europe | ČEZ | Pojišťovna | Akcie Philip Morris ČR | Erste | Akcie Monety | Erste Group | Zisky | Evropský index | Burza dnes | Air Bank | Praha | Philip Morris ČR | Důvěra | Bohumil Trampota | Týden na akciových trzích | Kofola | Spotřebitelská důvěra | 3М | Burza | Dividenda | Ukrajina | Zprávy | Colt | Pražské burzy | Covid | Růst sazeb | Hlavní index PX | Geopolitické napětí | Pražská burza | Index STOXX Europe 600 | Trh | Hospodaření | Konsolidace | Trhy | Colt CZ | Akcionáři | Akcie Philip Morris | Společnosti | Dividendy | ECB | Investoři | Akcie Erste | Obchodování | Americký trh | Zisk | Výnos | Poptávka | Prémie | Česká zbrojovka | TIM | Cena | Air | Evropské akciové trhy | Práva na dividendu | Podstatné kurzotvorné zprávy | Akciové trhy | Banka | Růst | Stoxx Europe 600 | Pojišťovna VIG | Zprávy z pražské burzy | Kvartální výsledky | Obchodovat |
Čtěte více
-
Týden na akciových trzích: Čtyři dny v mínusu
Indexy rostly jen na začátku týdne, další čtyři dny jenom klesaly. -
Týden na akciových trzích: Devátý růstový týden pražské burzy v řadě
Pozornost byla tento týden upřena zejména na zámořskou inflaci a maloobchodní tržby. A obojí dopadlo z pohledu akcií špatně. Maloobchodní tržby vyšší než odhady a nad odhady byla i inflace (CPI & PPI). Znamená to vyšší sazby po delší dobu? Některé komentáře z dílny Fedu by to mohly naznačovat. Proinflační faktory zkrátka nezmizely. -
Týden na akciových trzích: Důvodů k radosti není popravdě mnoho, v podstatě žádný, všechny indexy v červeném
Týden na akciových trzích: Důvodů k radosti není popravdě mnoho, v podstatě žádný, všechny indexy v červeném. -
Týden na akciových trzích: Evropa dál na vítězné vlně, roste 6. týden, USA a ČR odpadly
Výsledková sezóna v USA a Evropě je pomalu na svém konci. A jak jsem již několikrát psal, je úspěšná. Firmy reportují lepší čísla ve srovnání s odhady a vyšší v meziročním srovnání, to znamená že rostou. -
Týden na akciových trzích: Evropa lepší zámoří a Praha lepší Evropy
V Evropě byl týden kratší o Pondělí velikonoční. To ale neplatilo v USA, kde se celý týden standardně obchodovalo. -
Týden na akciových trzích: Evropa ukázala šestý růstový týden v řadě
Byl zveřejněn zápis z posledního jednání Fedu i ECB. Oba ukazují na prosincové zvýšení úrokových sazeb na obou stranách Atlantiku o 50bb. Fed navíc připustil, že vrchol sazeb může být vyšší, než bankou původně indikovaných 4,75 %. Nicméně členové připouštějí, že tempo zvyšování se bude snižovat. Za zmínku stojí také lepší indikátory sentimentu, které ukazují na částečné zmírnění obav z energetické krize. -
Týden na akciových trzích: Evropa včetně Prahy slušně posilovaly, za mořem to tak slavné nebylo
Tento týden byl z hlediska makrodat poměrně chudý. Tím zásadním číslem, na které se čekalo byla inflace v USA. A dopadla špatně, respektive vzrostla nad očekávání. Vysoká inflace samozřejmě hned zasela semínko spekulací a nervozity směrem k dalším krokům tamní centrální banky - Fedu. Zjednodušeně trh čeká rychlejší a vyšší počet zvýšení sazeb (první snad již na mimořádném zasedání v únoru?). A to pro akciové trhy není nejlepší výhled. -
Týden na akciových trzích: Evropa v politických turbulencích, v Americe překonání maxim
Po víkendových volbách do Evropského parlamentu, kdy vládní strany oslabily, většina evropských burz oslabovala. -
Týden na akciových trzích: Evropě se nedařilo tak jako za mořem
Z makrodat byla velmi důležitá data z US trhu práce, která dopadla o poznání lépe než se čekalo. Trh práce v dobré kondici znamená inflační tlaky, na které může Fed reagovat další utahováním měnové politiky. Což pro akciové trhy není úplně pozitivní zpráva. -
Týden na akciových trzích: Evropské i americké burzy opět rostou, Praha je v opozici
Tento týden byla zveřejněna inflační data z USA. Všechna dopadla více méně v souladu s očekáváními. To za nás implikuje pro Fed snížení úrokových sazeb na zasedání, které se bude konat příští středu o 25 bb. -
Týden na akciových trzích: Evropské indexy dokázaly růst, Praha nikoli
Fundament – už si jen matně pamatuju, co to slovo znamená. O fundament totiž v současné době vůbec nejde. Bohužel. To, jakým směrem se akciové trhy ten který den vydají, je stanoveno řinčením zbraní na Ukrajině nebo ochotou zasednout k zelenému stolu a vyjednávat. Z tabulky níže je jasně vidět, kdy se vyjednávalo a kdy naopak docházelo k odstřelování civilních cílů. -
Týden na akciových trzích: Evropské indexy se drží, americké oslabily
Fed podle očekávání ponechal úrokové sazby beze změny na 4,25-4,50 %. Komentář vyzněl spíše smíšeně, když stále existuje v tomto roce prostor pro uvolňovaní měnové politiky. Mohlo by dojít asi ke dvěma snížením dohromady o 50 bb. Podle makrodat z americké ekonomiky, je její kondice stále dobrá a k recesi by nemělo dojít. -
Týden na akciových trzích: Evropské indexy včetně Prahy oslabily, zámořské na tom byly lépe
Index PX (-1,22 % t/t, 1 365,03 b.) klesal index každý den v tomto týdnu. Za celý týden odepsal 1,22 %. V pondělí, středu a pátek ale byly změny opravdu minimální. Zobchodovaný objem je hluboko pod dlouhodobým průměrem. -
Týden na akciových trzích: Evropské parkety zaostaly za zámořskými
Z pohledu akciových trhů byla tento týden nejdůležitější dohoda o americkém dluhovém stropu. -
Týden na akciových trzích: Evropské trhy rostly včetně Prahy
Výsledková sezóna začala úspěšně, když zejména velké banky pozitivně překvapily. ECB snížila podle očekávání sazby o 25 bb na 2,25 % a vidíme prostor pro další snižování. Naopak podle guvernéra bude Fed se snižováním sazeb opatrnější. -
Týden na akciových trzích: Evropský index hrál tento týden prim, Praha nijak neoslnila
HDP z USA překvapil svým růstem, ale i téměř všechna ostatní data z USA byla lepší, než se čekalo. ECB sazby nezměnila a doprovodný komentář vyzníval spíše holubičím dojmem. Sledované indexy PMI byly v USA lepší, v Evropě naopak smíšené. Ostatní indikátory sentimentu byly však v Evropě horší (IFO index). -
Týden na akciových trzích: Evropský index rostl, Amerika doplatila na slabší začátek týdne
Fed nechal podle očekávání sazby beze změny, doprovodný komentář je ale spíše jestřábí. Podobně, také podle očekávání, dopadla i ECB, která sazby snížila o 25 bb. -
Týden na akciových trzích: Historická maxima na obou stranách Atlantiku
Nejdůležitější makrodata tohoto týdne dopadla nad očekávání dobře. V USA překonal index aktivity ve službách ISM všechny odhady a dosáhl rekordní hodnoty. Podobně dopadla také data z trhu práce. Navzdory předstihovým ukazatelům, které dopadly hůře než se čekalo, počet nových pracovních míst mimo zemědělský sektor podstatně předčil očekávání. To bylo za mořem. U nás zvýšila ČNB sazby o 0,25 pb, ale to se všeobecně čekalo, takže žádné velké překvapení se nekonalo. Průmysl v Německu nepotěšil a zaostal za odhady. Ale překvapivě tuzemská průmyslová produkce si vedla nad očekávání dobře. -
Týden na akciových trzích: Historická maxima ze začátku týdne vydržela až do pátku; Praha díky Avastu v čele
Americká inflace zůstává na vyšších úrovních, než je cíl. Nicméně podle guvernéra americké centrální banky Fedu je zatím příliš brzy uvažovat o omezování velmi uvolněné politiky (QE). Vyšší inflace je navíc podle něj jen dočasná. I z komentářů dalších členů FOMC se dá vyčíst, že Fed nehodlá narušit finanční trhy tím, že by hrozil rychlým ukončováním programu kvantitativního uvolňování či dokonce zvyšováním úrokových sazeb, nicméně se začíná o mluvit omezení bezbřehé podpory trhu. Americká makrodata ukázala tento týden smíšený obrázek. -
Týden na akciových trzích: Hvězdy ČEZ a Moneta, PX tento týden jen rostl
Pražský index PX rostl každý den v tomto týdnu. A co víc, dnes je jeho růstový den č. 12 v řadě. Zámořský index S&P500 i evropský STOXX Europe 600 první tři dny tohoto týdne oslabovaly. To, zejména v případě toho amerického, může být spojeno s nervozitou před prezidentskými volbami v USA.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Smart Money Trading: Pokročilá analýza volume (28. díl)
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Šéf SNB Martin Schlegel
Na Novém Zélandu inflační očekávání
V Japonsku hrubý domácí produkt (HDP)
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA newyorský výrobní index
V USA maloobchodní tržby
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Šéf SNB Martin Schlegel
Na Novém Zélandu inflační očekávání
V Japonsku hrubý domácí produkt (HDP)
Šéf Fedu Jerome Powell
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA newyorský výrobní index
V USA maloobchodní tržby
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Putin navrhl přímá jednání s Ukrajinou
Trump označil začátek jednání USA a Číny za úplný restart
Google zaplatí Texasu 1,4 miliardy dolarů jako urovnání za obvinění
Průzkum: Německé podniky trápí hlavně byrokratická zátěž
Čína se dál potýká s deflací
Akciové trhy nervózně čekají na víkendové rozhovory mezi USA a Čínou
Evropské akciové trhy rostly, německá burza vystoupila na nové rekordní maximum
Forex: Americký dolar oslabuje po výstupu na měsíční maximum vůči euru
Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta
Pražská burza posílila na rekordní hodnotu, index PX stoupl o 4,2 procenta
Putin navrhl přímá jednání s Ukrajinou
Trump označil začátek jednání USA a Číny za úplný restart
Google zaplatí Texasu 1,4 miliardy dolarů jako urovnání za obvinění
Průzkum: Německé podniky trápí hlavně byrokratická zátěž
Čína se dál potýká s deflací
Akciové trhy nervózně čekají na víkendové rozhovory mezi USA a Čínou
Evropské akciové trhy rostly, německá burza vystoupila na nové rekordní maximum
Forex: Americký dolar oslabuje po výstupu na měsíční maximum vůči euru
Pražská burza zavřela na nejvyšší hodnotě v historii, dnes přidala dvě procenta
Pražská burza posílila na rekordní hodnotu, index PX stoupl o 4,2 procenta
Blogy uživatelů
Něco o Slovensku
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CAD a AUD/JPY
Index S&P 500 konsolidoval růst nad 5 600, býci jsou připraveni útočit!
XTB povede nový ředitel. Rozhovor s Vladimírem Holovkou, novým ředitelem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9.5.2025)
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Praktické okénko: Výhled na hlavní měnové páry z dlouhodobé perspektivy
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Něco o Slovensku
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CAD a AUD/JPY
Index S&P 500 konsolidoval růst nad 5 600, býci jsou připraveni útočit!
XTB povede nový ředitel. Rozhovor s Vladimírem Holovkou, novým ředitelem
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9.5.2025)
Ticho mezi obchody: Prostor, kde vznikají nejlepší rozhodnutí
Praktické okénko: Výhled na hlavní měnové páry z dlouhodobé perspektivy
Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Moje cesta prop tradingem: Týden bez obchodu, ale stále v pohotovosti
Praktická ukázka: A je tady ztrátový týden
Forexové online zpravodajství
Česko může na Dukovanech utrpět ztrátu až 416 miliard korun
Češi za dnešní Den matek utratí 470 milionů korun. Až o 10 miliard ročně ale Česko přichází kvůli jejich nevyužitému potenciálu, kvůli nemožnosti pracovat na částečný úvazek, jak je běžné v západoevropských zemích
Trump opakuje chybu USA z 30. let, varuje renomovaný německý institut
Obchodní den v USA končí bez významnějších pohybů
Americké indexy mírně ztrácí
Frankfurtská burza zakončila týden růstem o 0,6 %
Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
Denní shrnutí: Oživení na Wall Street ke konci týdne slábne. Zlato posiluje o 1 % díky slabšímu dolaru
NATGAS roste o 4,5 % na měsíční maximum díky nižší těžbě a silné poptávce 📈
Smíšený sentiment na Wall Street 🗽 Tesla roste o 6 % navzdory slabým prodejům
Česko může na Dukovanech utrpět ztrátu až 416 miliard korun
Češi za dnešní Den matek utratí 470 milionů korun. Až o 10 miliard ročně ale Česko přichází kvůli jejich nevyužitému potenciálu, kvůli nemožnosti pracovat na částečný úvazek, jak je běžné v západoevropských zemích
Trump opakuje chybu USA z 30. let, varuje renomovaný německý institut
Obchodní den v USA končí bez významnějších pohybů
Americké indexy mírně ztrácí
Frankfurtská burza zakončila týden růstem o 0,6 %
Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
Denní shrnutí: Oživení na Wall Street ke konci týdne slábne. Zlato posiluje o 1 % díky slabšímu dolaru
NATGAS roste o 4,5 % na měsíční maximum díky nižší těžbě a silné poptávce 📈
Smíšený sentiment na Wall Street 🗽 Tesla roste o 6 % navzdory slabým prodejům
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Inflace na Slovensku opět nad 3 %
Makro: Spotřebitelské ceny Švýcarska v prosinci meziročně poklesly o 0,4 pct
Průzkum Reuters: Korunu k 25 za euro požene růst sazeb ČNB
Zlato táhne dolů dražší dolar s vyššími výnosy
Index ISM v průmyslu mírně vzrostl
Lagardová se drží výhledů na oživení
Forex: Koruna se včera posunula na nejslabší hodnotu od letošního července
Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na období 23.-25. října 2024: nakupujte (buy) při odrazu od 2 710 USD (korekce – 21 SMA)
Makro: Spotřebitelská důvěra USA od srpna na vzestupu, ISR
Forex: Eurodolar nad 1,0800
Inflace na Slovensku opět nad 3 %
Makro: Spotřebitelské ceny Švýcarska v prosinci meziročně poklesly o 0,4 pct
Průzkum Reuters: Korunu k 25 za euro požene růst sazeb ČNB
Zlato táhne dolů dražší dolar s vyššími výnosy
Index ISM v průmyslu mírně vzrostl
Lagardová se drží výhledů na oživení
Forex: Koruna se včera posunula na nejslabší hodnotu od letošního července
Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na období 23.-25. října 2024: nakupujte (buy) při odrazu od 2 710 USD (korekce – 21 SMA)
Makro: Spotřebitelská důvěra USA od srpna na vzestupu, ISR
Forex: Eurodolar nad 1,0800
Blogy uživatelů
Praktické okénko – Market profile a swingová příprava
Sázky na pokles sazeb i dolaru rostou
Moje cesta prop tradingem: Predikce budoucí výkonnosti obchodní strategie
Neohrnujte nos nad jednoduchými technikami (první část)
Multitimeframe analýza: 17.3.2021 BTC/USD
Něco o Slovensku
DAX dosiahol prvýkrát hodnotu 16 000 a S&P je takmer na 4 500. Čaká nás pád?
Praktické okénko – jednou super, jednou vtip
Burzovní grafy: Další mírný pokles posunul index S&P 500 na hranici supportu, směr vývoje mohou určit prezidentské volby
USD/CZK - opomenutý měnový pár na českém forexu
Praktické okénko – Market profile a swingová příprava
Sázky na pokles sazeb i dolaru rostou
Moje cesta prop tradingem: Predikce budoucí výkonnosti obchodní strategie
Neohrnujte nos nad jednoduchými technikami (první část)
Multitimeframe analýza: 17.3.2021 BTC/USD
Něco o Slovensku
DAX dosiahol prvýkrát hodnotu 16 000 a S&P je takmer na 4 500. Čaká nás pád?
Praktické okénko – jednou super, jednou vtip
Burzovní grafy: Další mírný pokles posunul index S&P 500 na hranici supportu, směr vývoje mohou určit prezidentské volby
USD/CZK - opomenutý měnový pár na českém forexu
Vzdělávací články
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
Smart Money: EPA a IPA - Efficiency a Inefficiency Price Action (15. díl)
Prop trading a copy trading
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Ruský rubl – jak nepodcenit politické riziko?
Akcie: Úvod do světa akcií a akciového trhu (díl 1.)
Market Profile - tato pokročilá obchodní technika je vhodným doplňkem k Price Action
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Rumunský leu kouše už druhé století. Měna si vláčí historii drastických reforem
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
Smart Money: EPA a IPA - Efficiency a Inefficiency Price Action (15. díl)
Prop trading a copy trading
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Ruský rubl – jak nepodcenit politické riziko?
Akcie: Úvod do světa akcií a akciového trhu (díl 1.)
Market Profile - tato pokročilá obchodní technika je vhodným doplňkem k Price Action
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
Rumunský leu kouše už druhé století. Měna si vláčí historii drastických reforem
Tradingové analýzy a zprávy
Analýza GBP/USD, USD/CAD a EUR/GBP
Putin navrhl přímá jednání s Ukrajinou
Inflace v Řecku zpomalila, výroba dál klesá
Intradenní obchodování EUR/USD 6.12.2013
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 6.4.2020
Reuters: USA připravily proti Rusku nové sankce
Index spekulativního sentimentu 8.2.2023
Itálie se ve 4Q začne vymaňovat z recese
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů
Nezaměstnanost v Turecku je nejvyšší za sedm let
Analýza GBP/USD, USD/CAD a EUR/GBP
Putin navrhl přímá jednání s Ukrajinou
Inflace v Řecku zpomalila, výroba dál klesá
Intradenní obchodování EUR/USD 6.12.2013
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 6.4.2020
Reuters: USA připravily proti Rusku nové sankce
Index spekulativního sentimentu 8.2.2023
Itálie se ve 4Q začne vymaňovat z recese
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů
Nezaměstnanost v Turecku je nejvyšší za sedm let
Témata v diskusním fóru
Měsíční report finančních trhů (červen 2023)
Rekordy
Fibonacciho nástroje: Jak díky nim zlepšit své obchodní dovednosti?
Noční můra evropských politiků je zpět. Španělské výnosy na 6 %
Informace z backtestu (Metatrader 4;5)
Strach jako exekuční indikátor
Proč může být krypto zima u konce? | Investiční Memento #38
Tak jde čas: 17 týden 2012
Zlozvyky v tradingu a jak je „zlomit“?
Praktické okénko – Učebnicový scalp + učebnicová ztráta
Měsíční report finančních trhů (červen 2023)
Rekordy
Fibonacciho nástroje: Jak díky nim zlepšit své obchodní dovednosti?
Noční můra evropských politiků je zpět. Španělské výnosy na 6 %
Informace z backtestu (Metatrader 4;5)
Strach jako exekuční indikátor
Proč může být krypto zima u konce? | Investiční Memento #38
Tak jde čas: 17 týden 2012
Zlozvyky v tradingu a jak je „zlomit“?
Praktické okénko – Učebnicový scalp + učebnicová ztráta