Středa 29. červen 2022 06:03
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
InstaMarkets

Kryptoměny jsou svědky dalšího vzestupného a sestupného týdne

23.05.2022 17:26  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Kryptoměny mají za sebou dalších sedm dní, kdy se ceny pohybují nahoru a dolů, a i když výkyvy zasáhly všechna aktiva, vykazují menší volatilitu než minulý týden. 

Bitcoin se v průběhu minulého týdne pohyboval mezi 28 a 31 000 americkými dolary, nyní se však vrátil k hranici 30 150 dolarů, kde předchozí týden skončil. Ether zůstal relativně stabilní a v současné době se obchoduje kolem 2 tisíc dolarů, což je asi o 100 dolarů méně než minulý týden touto dobou.

Největší pozornost však i nadále vzbuzovaly události spojené se zrušením vazby terraUSD na jeho fiat ekvivalent a následnou ztrátou hodnoty jeho sesterské mince Luna.

Zatímco trh čelí prvnímu trvalému „rozkolísání“ za téměř dva roky (což odráží situaci indexu S&P 500 v teritoriu medvědího trhu), lze očekávat, že mnoho aktiv čekají ještě krušné časy. Úloha burz bude klíčovější, než kdy jindy, protože budou pomáhat začínajícím investorům snižovat riziko tím, že jim poskytnou přístup k projektům s nejsilnějšími možnostmi využití, protože tlak na životní náklady začíná skutečně ukusovat z disponibilních příjmů. 

Dobrou zprávou však je, že předchozí medvědí trhy vedly k inovacím, takže i když novinové titulky naznačují zkázu a sklíčenost, mohly by podpořit vývoj v tomto odvětví.

Ztráty Salvadoru z BTC dosahují výše další splátky dluhopisů

Snížení ceny bitcoinu zasáhlo salvadorské rezervy, přičemž ztráty se rovnají příští očekávané platbě státu držitelům dluhopisů. 

Od té doby, co se prezident Nayib Bukele stal první vládou na světě, která loni v září zavedla bitcoin jako zákonné platidlo, investoval do nákupu BTC přibližně 105 milionů dolarů. Bohužel cena kryptoakcie od prvního nákupu klesla o 45 %, čímž se hodnota držby snížila o 66 milionů dolarů. 

To podle agentury Bloomberg vedlo ke ztrátám ve výši zhruba 40 milionů dolarů, což je o něco více než příští splátka zahraničního dluhu země, která má být v červnu uhrazena ve výši 38,25 milionu dolarů.

Nezdá se však, že by volatilita cen vlády příliš odrazovala. Britské ministerstvo financí minulý měsíc oznámilo plány na uznání stablecoinů jako platné formy platby - to vše je součástí širších plánů, jak z Británie udělat globální centrum pro kryptoaktivní technologie a investice. Ačkoli se tedy z experimentu Salvadoru můžeme leccos naučit, neznamená to konec zájmu států o kryptoměny a jejich rostoucí využití v běžném platebním styku.

Do Evropy přichází ETF Future of Finance společnosti Grayscale

Evropští investoři mohou nyní získat expozici vůči krypto společnostem prostřednictvím ETF Future of Finance společnosti Grayscale, které je nyní k dispozici na londýnské burze cenných papírů, italské burze Borsa Italiana a německé burze Deutsche Börse Xetra.

Fond, který byl dříve k dispozici pouze americkým investorům, je založen na indexu Bloomberg Grayscale Future of Finance, který sleduje výběr společností poskytujících finanční služby, u nichž se předpokládá, že budou lídry „rozvíjející se digitální ekonomiky“.

Ačkoli cena fondu od jeho založení klesla, mnoho jeho investorů se pravděpodobně zaměřuje na dlouhodobou hodnotu odvětví. Proto se evropští investoři mohou rozhodnout, že se budou angažovat, dokud mohou při těchto nižších cenách. 

Společnost Cloudflare experimentuje s ETH s cílem „vybudovat lepší internet“

Společnost Cloudflare se chystá v příštích několika měsících spustit uzly validátoru Etherea v rámci svého závazku k ekologické udržitelnosti a pomoci „vybudovat lepší internet“. Firma se chystá v průběhu několika příštích měsíců v rámci projektu  tyto validační uzly plně využít ke stakingu - na jeden uzel je zapotřebí 32 etherů (ETH). 

Před očekávaným přechodem Etherea na proof-of-stake bude Cloudflare zkoumat energetickou účinnost, řízení konzistence a rychlost sítě PoS, protože experimentuje s „novou generací sítí Web3, které přijímají proof of stake“, přičemž ETH je první.

Pokud nedojde k žádnému zpoždění, sloučení a přechod na konsensuální mechanismus PoS bude spuštěn v druhé polovině roku, přičemž společnost Cloudflare naznačuje, že to zajistí „významné zlepšení energetické účinnosti“ sítě.

Web3 je sice kritizován za svou energetickou náročnost, ale je zajímavé, že se technologičtí giganti spojili, aby pomohli tento problém vyřešit.

Jedná se o marketingové sdělení a nemělo by být považováno za investiční poradenství, osobní doporučení ani za nabídku či výzvu k nákupu nebo prodeji jakýchkoli finančních nástrojů. Tento materiál byl připraven bez ohledu na konkrétní investiční cíle nebo finanční situaci a nebyl připraven v souladu s právními a regulačními požadavky na podporu nezávislého výzkumu. Jakékoli odkazy na minulou výkonnost finančního nástroje, indexu nebo balíčku investičních produktů nejsou a neměly by být považovány za spolehlivý ukazatel budoucích výsledků.

Veškerý obsah v této zprávě má pouze informativní charakter a nepředstavuje finanční poradenství. eToro neposkytuje žádné záruky a nenese žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, která byla připravena s využitím veřejně dostupných informací.

Kryptoměny jsou volatilní nástroje, které mohou ve velmi krátkém časovém horizontu výrazně kolísat, a proto nejsou vhodné pro všechny investory. Kromě obchodování prostřednictvím CFD není obchodování s kryptoakciemi regulováno, a proto na ně nedohlíží žádný regulační rámec EU. Váš kapitál je vystaven riziku.

Autor: Simon Peters, analytik trhů s krypto aktivy ve společnosti eToro

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Kryptomeny: Digitálne meny klesajú pred lunárnym Novým rokom
  Po silnom raste cien na začiatku roka prišla na trh s kryptomenami korekcia. Bitcoin klesol o 10% a ťahal altcoiny nižšie. Najslávnejšia kryptomena navyše vytvorila vzor hlavy a ramien. Obchodníci by mali mať na pamäti, že likvidita na kryptomenovom trhu môže byť v nasledujúcom týždni nižšia v dôsledku lunárneho Nového roka v Ázii. Okrem toho môže pri prebiehajúcom klesajúcom trende hrať úlohu aj koronavírus.
 • Kryptomeny: Digitálne meny klesajú vďaka deeskalácii napätia na Blízkom východe
  Keď sa pozrieme na graf Bitcoinu, môžeme si všimnúť, že neistota a obavy súvisiace s konfliktom medzi USA a Iránom spôsobili prudký nárast cien BTC. Zaujímavým faktom je, že cena Bitcoinov na niektorých iránskych burzách v jednom okamihu prekročila 24 000 dolárov! Kapitalizácia celého trhu s kryptomenami sa počas nedávneho napätia na Blízkom východe zvýšila približne o 25 miliárd dolárov.
 • Kryptoměny dobývají investiční svět
  „Díky novým finančním nástrojům lze obchodovat s kryptoměnami přes investiční účty u obchodníků s cennými papíry. Tím se obchodování s kryptoměnami stalo přístupné i pro klasické investory, kteří se doposud orientovali hlavně na akciové trhy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Kryptomeny: Dramatický týždeň pre Bitcoin
  Tento týždeň boli tvrdo zasiahnuté kryptomeny. Bitcoiny zaznamenali výrazný pokles v stredu a štvrtok takmer o 20% a klesli na úroveň 7750 USD (najnižšia úroveň od júna 2019). Ostatné kryptomeny tiež zaznamenali pokles ich ocenenia. Aká bola príčina takého brutálneho poklesu?
 • Kryptomeny: Ehtereum je opäť druhou najväčšou kryptomenou
  Nový rok sa začal pre kryptomeny pozitívne. Včera sa im darilo a dnes pokračujú v raste. Opäť sa zmenilo poradie kryptominen s najväčšou trhovou kapitalizáciou. Ethereum predbehol Ripple a vrátil sa na druhé miesto. Podľa CoinMarketCap dosahuje aktuálne kapitalizácii celého univerza kryptomien 130 mld. USD, priťom BTC je zdopovedný za zhruba 52% z tohto objemu.
 • Kryptomeny hľadajú smer
  Tento týždeň sme nezaznamenali výrazné zmeny cien na trhu s kyptomenami. Väčšina hlavných kryptomien sa obchodovala v pásme a zdá sa, že investori hľadajú katalyzátor pre výraznejší pohyb. Dnešné obchodovanie začali kryptomeny nižšie a v prípade, ak bude prevládať negatívny sentiment, pokles môže pokračovať aj počas víkendu. Celková trhová kapitalizácia v súčasnosti predstavuje 263,5 miliárd dolárov. Bitcoin si udržuje dominantné postavenie na trhu (65,0%).
 • Kryptoměny: Jaká jsou rizika decentralizace
  Decentralizace je klíčovou užitnou hodnotou kryptoměn. Umožňuje budování důvěry a poskytování služeb bez prostředníků. Ale protože nic není zadarmo, i s decentralizací jsou spojena závažná rizika. Důkazem je zneužití protokolu Wormhole, které nadělalo v minulém týdnu škody za 320 milionů dolarů. To může snížit důvěryhodnost decentralizovaných aplikací a dát podnět k další regulaci.
 • Kryptoměny jako prostředek pomoci Ukrajině?
  Krypto aktiva jsou nyní často zmiňována v souvislosti s válkou na východě. Mnoho Ukrajinců a Rusů krypto aktiva ve velkém nakupují, protože jejich národní měny přirozeně ztrácejí na hodnotě. Leč kryptoměny mohou být i snadným prostředkem, jak poslat finanční pomoc ukrajinskému státu. Třeba v podobě kryptoměny etherea, kterou lze poslat na oficiální účty ukrajinského státu.
 • Kryptoměny jsou čím dál tím populárnější
  V roce 2017 zveřejnil Thomas Peterffy v deníku Wall Street Journal celostránkový inzerát, v němž varoval před nebezpečím, které představují futures na bitcoin pro kapitálové trhy.
 • Kryptoměny jsou připraveny na velkou korekci v příštím roce
  Podle průzkumu francouzské mezinárodní finanční skupiny Natixis mezi investičními manažery je nyní oblast kryptoměn po velké rally a působivých ziscích v roce 2021 připravena na korekci.
 • Kryptoměny jsou teď spíše prostředkem pro spekulace než pro investice
  Kryptoměny dělají velké pohyby nahoru i dolů a dostávají se do hledáčku médií i lidí, kteří by takto rádi zhodnotili své peníze. Spojovat nákupy kryptoměn s investicemi je ale z mého pohledu spíše omyl, vymykají se totiž většině pravidel, podle kterých se můžeme při investování například do komodit rozhodovat.
 • Kryptoměny klesají kvůli očekávání vyšších sazeb v USA a situaci v Kazachstánu
  Bitcoin klesl na nejnižší úroveň od svého náhlého propadu v prosinci v souvislosti s rostoucími očekáváními zvýšení výpůjčních sazeb, která tlačí na některá z nejvýkonnějších aktiv posledních let.
 • Kryptoměny klesají uprostřed globálního výprodeje růstových a technologických aktiv
  Hodnota bitcoinu (BTC) je nyní na cenovém minimu od června 2020. Bitcoin se propadl o zhruba 50 % ze svého historického maxima (ATH) z listopadu 2021, kdy byla cena bitcoinu víc než 69 000 amerických dolarů.
 • ❗ Kryptomeny klesajú 📉
  Kryptomeny zaznamenali počas dnešného obchodovania pokles. Bitcoinu sa nepodarilo prelomiť nad oblasť odporu blízko 46 500 dolárov, čo sme v posledných dňoch opakovane spomínali. Ethereum dlho neostalo nad hranicou 3 200 dolárov. Tieto dve kryptomeny klesajú vo štvrtok zhruba o 4%. Pokiaľ ide o Ripple, výpredaj je ešte výraznejší, pretože kryptomena klesá o 6%.
 • 📉 Kryptomeny klesajú
  Dnes je možné spozorovať na trhu s kryptomenami vysokú volatilitu. Bitcoiny klesajú už druhý deň po sebe a napriek zotaveniu časti strát sa dnes stále obchodujú asi o 12% nižšie. Bitcoin sa obchoduje s viac ako 20% zľavou z nedávneho maxima. Po korekcii zo začiatku januára došlo k poklesu cien až o 30%. Kľúčovou úrovňou, ktorú je potrebné sledovať, je hladina 45 000 dolárov, kde je možné nájsť spodnú hranicu štruktúry Overbalance. Pokles pod túto úroveň môže predznamenať pokles smerom k predchádzajúcemu lokálnemu maximu v oblasti 41 500 dolárov.
 • Kryptomeny klesajú, Bitcoin pod hladinou $55,000
  Počas dnešnej seansy môžeme pozorovať jasný risk-off sentiment aj na trhu s kryptomenami. Na trh sa nedostali žiadne konkrétne informácie, takže pokles bol väčšinou spôsobený likviditou, alebo skôr jej nedostatkom – v dôsledku predĺženého víkendu v USA a objavenia sa nového variantu koronavírusu. Najhoršie je na tom Litecoin, ktorého cena klesla o 12 %, zatiaľ čo Ethereum stratilo 10 % a Bitcoin klesol o 7 %.
 • Kryptomeny: Kryptomeny zaznamenali pokles kvôli obvineniam Bitfinexu
  Generálny prokurátor v New Yorku zažaloval Finex Inc – spoločnosť, ktorá stála za stablecoinom, Tetherom a Bitfinexom, kvôli krytiu straty vo výške 850 miliónov dolárov. Hovorí sa, že masívna strata bola krytá hotovostnými rezervami Tetheru. Správa bola uverejnená minulý piatok. Bitcoin zaznamenal pokles o 6%, ale podarilo sa mu časť strát vymazať a uzavrel so stratou 2,5%, zatiaľ čo kapitalizácia kryptomien klesla o približne 10 miliárd dolárov. Tether zaznamenal pokles o 3%.
 • Kryptomeny: Kryptopriemysel v USA na ústupe
  Spojené štáty, rovnako ako niektoré ázijské krajiny, nepochybne patria k najdôležitejším krajinám, pokiaľ ide o vývoj nových technológií. Blockchain je nepochybne nová technológia, ktorá sa neustále vyvíja. Posledné trendy však naznačujú, že kryptomenový priemysel neustále klesá v najväčšej ekonomike na svete, pretože niektoré veľké spoločnosti sa už rozhodli ukončiť svoje aktivity v tejto krajine. Aké sú dôvody tohto rozhodnutia? Nepriateľský postoj vládnych inštitúcií voči kryptopriemyslu, vrátane kongresu a senátu. Okrem toho posledné negatívne vyjadrenia prezidenta USA Donalda Trumpa týkajúce sa kryptomien priliali olej do ohňa. Pokiaľ ide o kryptomenové spoločnosti, firma Binance už stiahla svoje kryptoobchodné služby z USA. Tieto spoločnosti, ktoré slúžia zákazníkom v USA - BitMEX a Bitfinex -, čelia vážnym regulačným problémom a sú predmetom vyšetrovania amerických agentúr.
 • Kryptomeny: Libra sa pokúša získať licenciu od švajčiarskych regulátorov
  Od vydania našeho posledného článku ohľadom kryptomien z minulého týždňa sme na trhu kryptomien videli zmiešaný vývoj. Zatiaľ čo hlavné digitálne meny ako Litcoin, Ethereum alebo Dash boli svedkami určitého nárastu cien, Bitcoin sa vyvíjal opačným smerom a stratil časť svojej hodnoty. Pokiaľ ide o zaujímavé správy týkajúce sa kryptopriemyslu, oplatí sa pozrieť na to, čo Facebook nedávno ohlásil. Konkrétne americká spoločnosť chce získať licenciu švajčiarskeho platobného systému pre svoj nedávno narodený projekt s názvom Libra. Najväčšia svetová spoločnosť v oblasti sociálnych médií dodala, že sa snaží rozšíriť nad rámec sociálnych sietí a posunúť sa smerom k elektronickému obchodu a globálnym platbám. Z tohto dôvodu je potrebné, aby projekt Libra schválili rôzne regulačné orgány vrátane švajčiarskeho - FINMA. Asociácia Libra so sídlom v Ženeve uviedla: „Zúčastňujeme sa konštruktívneho dialógu s FINMA a vidíme uskutočniteľnú cestu, aby sa sieť s otvoreným zdrojovým kódom stala regulovaným platobným systémom s vysokým zabezpečením,“ na druhej strane americký zástupca vo veciach terorizmu a finančného spravodajstva, Sigal Mandelker v utorok uviedol, že každý projekt kryptomien musí spĺňať najvyššie štandardy v boji proti praniu špinavých peňazí a financovaniu teororizmu, ak chce začať podnikať.
 • Kryptomeny: Mnuchin a Powell nevidia potrebu kryptomeny podporovanej Fedom
  Tento týždeň sa blíži ku koncu, ale investori aj naďalej hľadajú smer, kam sa budú uberať kryptomeny. Väčšina hlavných kryptomien sa obchoduje v pásme a zdá sa, že neexistuje krátkodobý katalyzátor väčšieho pohybu. Tento týždeň sa pozrieme na Ethereum Classic a kryptomenný pár ADA / BTC.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex