Čtvrtek 07. prosinec 2023 15:41
reklama
Fintokei Vánoce
reklama
Instaforex ebook
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)

Kryptoměny jsou na vzestupu po zabráněné odstávce americké vlády

02.10.2023 21:24  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Bitcoin vzrostl koncem týdne poté, co americký kongres vyřešil dohodu a zabránil tak vládní odstávce.

Bitcoin zaznamenal silný týden výkonnosti, začínal pod úrovní 26 000 amerických dolarů, ale stále rostl a včera pozdě večer na platformě eToro stoupl téměř na 28 000 dolarů, což představuje zisk  7,4 % za sedm dní.

Ether zaznamenal podobně silnou aktivitu během týdne, když začal kolem 1 550 dolarů, ale dnes ráno se obchodoval nad úrovní 1 700 dolarů - což je nárůst o 9,4 % za týden.

Trhy reagují pozitivně na dohodu, díky které se Spojené státy vyhnuli odstávce americké vlády, i když se jedná jen o dočasnou dohodu. Tento týden se dozvíme zásadní zprávy pro trh, protože právě dnes promluví předseda Fedu Jerome Powell,  ve středu se uskuteční zasedání OPEC, a v pátek budou zveřejněny pracovní místa v USA.

Fed a ceny ropy byly v posledních pár letech konzistentně silnými makrovlivnými faktory na trhu s kryptoměnami. V pozdní fázi cyklu zvyšování sazeb, ve kterém se nacházíme, trh hledá další dobré zprávy, které by ho podpořily, ale s opětovným růstem cen ropy by to mohlo mít ochlazující účinek na sentiment.

Valkyrie začne přidávat ether do ETF

Správce aktiv Valkyrie začne od zítřka přidávat futures na ether do svého ETF Bitcoin Strategy po získání regulačního schválení. ETF nyní bude kombinovat držení futures na bitcoin a ether do jedné strategie a jako první obdrželo schválení k tomu, aby tak učinilo.

Vidíme vlnu poskytovatelů ETF futures na bitcoin, kteří se snaží rozšířit své působení do druhé největší kryptoměny na světě. Tento posun strategie podtrhuje trvající poptávku institucionálních investorů po investičních produktech založených na kryptoměnách.

Ale také to podtrhuje rostoucí sofistikaci těchto institucionálních nabídek a touhu začít diverzifikovat investiční strategie. Diverzifikace je velmi důležitým nástrojem pro investory, kteří chtějí využít příležitostí na trhu a zároveň zabránit tomu, aby se jejich portfolia stala příliš zaměřenými na jednu oblast. Správci aktiv v oblasti kryptoměn nyní reagují na tuto poptávku.

Zakladatel Etherea uvažuje o změnách v blockchainu

Zakladatel Etherea Vitalik Buterin zveřejnil čánek na blogu, ve kterém uvažuje o potenciálních změnách způsobu fungování blockchainu Etherea.

V příspěvku se zabývá potřebou udržet jádro kódu blockchainu zjednodušené, aby se zabránilo 'blockchain bloat' a zdůrazňuje obavy z koncentrace likvidního stakingu. Likvidní staking je jedním z největších růstových oblastí blockchainu Etherea v posledních letech, zejména díky milníkům vývoje, jako je Merge.

Trh je však silně koncentrovaný a má však jen několika poskytovatelů, a to je místo, kde Buterin zaměřuje svou snahu o reformu blockchainu, aby snížil centralizaci a podpořil větší konkurenci. Jeho závěry jsou takové, že jádrový protokol může potřebovat aktualizaci, aby se zlepšila platforma - něco, co by mohlo mít široké důsledky pro blockchain a s ním související kryptoměnu.

VanEck daruje 10 % zisků z etheru

Správce aktiv VanEck řekl, že daruje 10 % zisků z jeho nově zahájeného ETF na ether na další rozvoj blockchainu.

Ether-ETF firmy je brzy připraveno k uvedení na trh po zaregistrování k obchodování futures kontraktů na komoditních burzách a bude fungovat vedle podobné strategie ETF na bitcoin.

Firma také podala žádost o ETF se spotovou cenou, jeden z mnoha, ale prozatím se stále čeká na schválení regulačními orgány - což trh stále očekává.

Autor: Ben Laidler, stratég pro globální trhy ve společnosti eToro

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Kryptomeny: Digitálne meny klesajú pred lunárnym Novým rokom
  Po silnom raste cien na začiatku roka prišla na trh s kryptomenami korekcia. Bitcoin klesol o 10% a ťahal altcoiny nižšie. Najslávnejšia kryptomena navyše vytvorila vzor hlavy a ramien. Obchodníci by mali mať na pamäti, že likvidita na kryptomenovom trhu môže byť v nasledujúcom týždni nižšia v dôsledku lunárneho Nového roka v Ázii. Okrem toho môže pri prebiehajúcom klesajúcom trende hrať úlohu aj koronavírus.
 • Kryptomeny: Digitálne meny klesajú vďaka deeskalácii napätia na Blízkom východe
  Keď sa pozrieme na graf Bitcoinu, môžeme si všimnúť, že neistota a obavy súvisiace s konfliktom medzi USA a Iránom spôsobili prudký nárast cien BTC. Zaujímavým faktom je, že cena Bitcoinov na niektorých iránskych burzách v jednom okamihu prekročila 24 000 dolárov! Kapitalizácia celého trhu s kryptomenami sa počas nedávneho napätia na Blízkom východe zvýšila približne o 25 miliárd dolárov.
 • Kryptoměny dobývají investiční svět
  „Díky novým finančním nástrojům lze obchodovat s kryptoměnami přes investiční účty u obchodníků s cennými papíry. Tím se obchodování s kryptoměnami stalo přístupné i pro klasické investory, kteří se doposud orientovali hlavně na akciové trhy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Kryptomeny: Dramatický týždeň pre Bitcoin
  Tento týždeň boli tvrdo zasiahnuté kryptomeny. Bitcoiny zaznamenali výrazný pokles v stredu a štvrtok takmer o 20% a klesli na úroveň 7750 USD (najnižšia úroveň od júna 2019). Ostatné kryptomeny tiež zaznamenali pokles ich ocenenia. Aká bola príčina takého brutálneho poklesu?
 • Kryptomeny: Ehtereum je opäť druhou najväčšou kryptomenou
  Nový rok sa začal pre kryptomeny pozitívne. Včera sa im darilo a dnes pokračujú v raste. Opäť sa zmenilo poradie kryptominen s najväčšou trhovou kapitalizáciou. Ethereum predbehol Ripple a vrátil sa na druhé miesto. Podľa CoinMarketCap dosahuje aktuálne kapitalizácii celého univerza kryptomien 130 mld. USD, priťom BTC je zdopovedný za zhruba 52% z tohto objemu.
 • Kryptomeny hľadajú smer
  Tento týždeň sme nezaznamenali výrazné zmeny cien na trhu s kyptomenami. Väčšina hlavných kryptomien sa obchodovala v pásme a zdá sa, že investori hľadajú katalyzátor pre výraznejší pohyb. Dnešné obchodovanie začali kryptomeny nižšie a v prípade, ak bude prevládať negatívny sentiment, pokles môže pokračovať aj počas víkendu. Celková trhová kapitalizácia v súčasnosti predstavuje 263,5 miliárd dolárov. Bitcoin si udržuje dominantné postavenie na trhu (65,0%).
 • Kryptoměny: Jaká jsou rizika decentralizace
  Decentralizace je klíčovou užitnou hodnotou kryptoměn. Umožňuje budování důvěry a poskytování služeb bez prostředníků. Ale protože nic není zadarmo, i s decentralizací jsou spojena závažná rizika. Důkazem je zneužití protokolu Wormhole, které nadělalo v minulém týdnu škody za 320 milionů dolarů. To může snížit důvěryhodnost decentralizovaných aplikací a dát podnět k další regulaci.
 • Kryptoměny jako prostředek pomoci Ukrajině?
  Krypto aktiva jsou nyní často zmiňována v souvislosti s válkou na východě. Mnoho Ukrajinců a Rusů krypto aktiva ve velkém nakupují, protože jejich národní měny přirozeně ztrácejí na hodnotě. Leč kryptoměny mohou být i snadným prostředkem, jak poslat finanční pomoc ukrajinskému státu. Třeba v podobě kryptoměny etherea, kterou lze poslat na oficiální účty ukrajinského státu.
 • Kryptoměny, jež je vhodné sledovat, v době kdy blockchain bojuje proti Fedu
  S uvolněním peněžní zásoby se kupní síla amerického dolaru od června letošního roku mírně zvýšila. Pokud bude Fed pokračovat v implementaci své strategie zpřísňování politik, kryptoměny a další riziková aktiva budou čelit značnému protivětru. to vše vychází z jednoduchých ekonomických motivů. V rámci inflačního cyklu měli lidé dvě základní možnosti, jak naložit se svými penězi: utratit je nebo je investovat. Jinak by držení hotovosti vedlo k erozi bohatství. V deflačním cyklu je tomu naopak. Lidé mají motivaci držet hotovost, aby v podstatě bez rizika rostli své bohatství. V konečném důsledku je takový scénář pro kryptoměny čistým negativem.
 • Kryptoměny jsou čím dál tím populárnější
  V roce 2017 zveřejnil Thomas Peterffy v deníku Wall Street Journal celostránkový inzerát, v němž varoval před nebezpečím, které představují futures na bitcoin pro kapitálové trhy.
 • Kryptoměny jsou před zasedání Fedu slabší 📉 Očekáváme další nárůst volatility BTC?
  Kryptoměny se obchodují mírně slabší na pozadí smíšeného sentimentu na indexech před rozhodnutím Federálního rezervního systému a konferencí šéfa Fedu Jeroma Powella, která potenciálně zajistí aktivům riziko vysoké volatility. Bitcoin se snaží udržet poblíž 23 000 dolarů, zatímco většina altcoinů se obchoduje s poklesem, mezi nimiž převažují Dogecoin, Avalanche a Dydx.
 • Kryptoměny jsou připraveny na velkou korekci v příštím roce
  Podle průzkumu francouzské mezinárodní finanční skupiny Natixis mezi investičními manažery je nyní oblast kryptoměn po velké rally a působivých ziscích v roce 2021 připravena na korekci.
 • Kryptoměny jsou svědky dalšího vzestupného a sestupného týdne
  Kryptoměny mají za sebou dalších sedm dní, kdy se ceny pohybují nahoru a dolů, a i když výkyvy zasáhly všechna aktiva, vykazují menší volatilitu než minulý týden.
 • Kryptoměny jsou teď spíše prostředkem pro spekulace než pro investice
  Kryptoměny dělají velké pohyby nahoru i dolů a dostávají se do hledáčku médií i lidí, kteří by takto rádi zhodnotili své peníze. Spojovat nákupy kryptoměn s investicemi je ale z mého pohledu spíše omyl, vymykají se totiž většině pravidel, podle kterých se můžeme při investování například do komodit rozhodovat.
 • Kryptoměny klesají kvůli očekávání vyšších sazeb v USA a situaci v Kazachstánu
  Bitcoin klesl na nejnižší úroveň od svého náhlého propadu v prosinci v souvislosti s rostoucími očekáváními zvýšení výpůjčních sazeb, která tlačí na některá z nejvýkonnějších aktiv posledních let.
 • Kryptoměny klesají 📉 Trh se obává události "FTX 2.0"
  Společnost Silvergate poté, co v roce 2022 vykázala čistou ztrátu ve výši téměř 1 miliardy USD, uvedla, že nestihne včas předložit SEC výroční zprávu ve formátu 10-K, a navíc varovala před možnými finančními problémy. V důsledku toho byly mimo jiné pozastaveny vklady do a z banky Coinbase a akcie Silvergate klesly o 57 %. Vyšetřování vztahů banky s FTX a Alameda Research vede americké ministerstvo spravedlnosti. Pokud dojde k bankrotu, můžeme očekávat zvýšený počet komentářů ze strany regulátorů, i když zatím není jasné, do jaké míry se na neutěšené finanční situaci nepodepsaly vazby na FTX a "run" na listopadové a prosincové výplaty - například v roce 1929 se kvůli lavině výplat zhroutily i dobře kapitalizované banky v USA.
 • Kryptoměny klesají uprostřed globálního výprodeje růstových a technologických aktiv
  Hodnota bitcoinu (BTC) je nyní na cenovém minimu od června 2020. Bitcoin se propadl o zhruba 50 % ze svého historického maxima (ATH) z listopadu 2021, kdy byla cena bitcoinu víc než 69 000 amerických dolarů.
 • ❗ Kryptomeny klesajú 📉
  Kryptomeny zaznamenali počas dnešného obchodovania pokles. Bitcoinu sa nepodarilo prelomiť nad oblasť odporu blízko 46 500 dolárov, čo sme v posledných dňoch opakovane spomínali. Ethereum dlho neostalo nad hranicou 3 200 dolárov. Tieto dve kryptomeny klesajú vo štvrtok zhruba o 4%. Pokiaľ ide o Ripple, výpredaj je ešte výraznejší, pretože kryptomena klesá o 6%.
 • 📉 Kryptomeny klesajú
  Dnes je možné spozorovať na trhu s kryptomenami vysokú volatilitu. Bitcoiny klesajú už druhý deň po sebe a napriek zotaveniu časti strát sa dnes stále obchodujú asi o 12% nižšie. Bitcoin sa obchoduje s viac ako 20% zľavou z nedávneho maxima. Po korekcii zo začiatku januára došlo k poklesu cien až o 30%. Kľúčovou úrovňou, ktorú je potrebné sledovať, je hladina 45 000 dolárov, kde je možné nájsť spodnú hranicu štruktúry Overbalance. Pokles pod túto úroveň môže predznamenať pokles smerom k predchádzajúcemu lokálnemu maximu v oblasti 41 500 dolárov.
 • Kryptomeny klesajú, Bitcoin pod hladinou $55,000
  Počas dnešnej seansy môžeme pozorovať jasný risk-off sentiment aj na trhu s kryptomenami. Na trh sa nedostali žiadne konkrétne informácie, takže pokles bol väčšinou spôsobený likviditou, alebo skôr jej nedostatkom – v dôsledku predĺženého víkendu v USA a objavenia sa nového variantu koronavírusu. Najhoršie je na tom Litecoin, ktorého cena klesla o 12 %, zatiaľ čo Ethereum stratilo 10 % a Bitcoin klesol o 7 %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new