Středa 17. srpen 2022 10:16
reklama
Vantage
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Vantage
reklama
Coinfy

Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) na nové historické maximum?

07.02.2022 18:59  Autor: BidAskBit  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V dnešní technické analýze se zaměříme na bitcoin (BTC) a ethereum (ETH). Jde o dva největší tahouny krypto trhu, takže je velmi rozumné věnovat velkou pozornost právě těmto dvou coinům. A oba coiny začínají z technického hlediska vypadat velmi dobře. Za předešlé dva týdny si totiž trh připsal jisté úspěchy, které si zevrubně rozebereme.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Bitcoin má za sebou dva vcelku úspěšné týdny. Dle nejnižší týdenní svíce jsme otestovali hladinu 32 950 USD, což odpovídá point of control na objemovém profilu. Tržní minimum se vytvořilo velmi blízko od klíčového S/R levelu 30 000 USD a blízkého 100týdenního klouzavého průměru (MA 100). Řečený klíčový level je zároveň tržní minimum z minulého roku.

Proto bylo pro mnohé překvapením, že obrat přišel o něco dříve. Na základě toho bylo racionální předpokládat, že bitcoin nedokáže překonat rezistence v podobě střednědobé rezistenční trendové čáry a S/R levelu 42 000 USD. Z technického hlediska mělo největší logiku, aby se kurz ještě vrátil zpátky k 30 000 USD. Trh totiž nedostal příležitost pro žádnou velkou akumulaci a v tom můžeme shledávat problém.

Týdenní svíce z posledního uzavřeného týdne má každopádně vskutku býčí podobu. Je impulsní a nemá prakticky vůbec horní knot. Mimo jiné se jedná o průrazovou svíci, která překonala hned dvě překážky – střednědobou rezistenční diagonálu a S/R level 42 000 USD. Dokonce se býkům podařilo, aby týdenní close skončilo nad 42 000 USD.

Čili se během jednoho pouhého týdne povedlo hned několik dílčích úspěchů. Bitcoin momentálně konsoliduje na S/R levelu 42 000 USD. Vzhledem k tomu, že se kurz dostal až sem, nejspíš nás v blízké době čeká otestování S/R levelu 47 000 USD. Zde jsou další dost důležité překážky. Kromě S/R levelu je tu střed clusteru na objemovém profilu.

Pak tu máme 50týdenní klouzavý průměr. A v blízkosti S/R levelu 52 500 USD je 20týdenní klouzavý průměr. Jedná se proto o hodně tvrdý oříšek. Pro nás je v každém případě výsledek otestování hodně důležitý, protože oba klouzavé průměry trh v lednu zhruba po roce a půl ztratil. A na základě samotné reakce se uvidí, co dál.

Indikátory

Týdenní RSI je nyní na zhruba 45 bodech. Trh se proto dokázal dostat nad S/R pásmo, které je kolem 42 bodů. Další dílčí úspěch. Z pohledu MACD začíná negativní setrvačnost kurzu výrazně slábnout.

Aktuální situace na 1W ETH/USDT

I ethereum má za sebou dva vcelku dost úspěšné týdny. Předposlední uzavřená týdenní svíce, která tvoří dno, má podobu Pin baru nebo Doji. V obou případech nám říká, že po otestování S/R levelu 2 320 USD máme tržní dno. Svíce z minulého týdne byla průrazová, neboť se podařilo překonat S/R level 2 800 USD. A velmi těsně skončila týdenní zavírací cena nad 50týdenním klouzavým průměrem. Kurz se nad touto dynamickou hladinou i aktuálně drží.

Samotná podoba poslední zavřené týdenní svíce je samozřejmě impulsní. Což je sám o sobě velmi dobrý růstový signál. Za těchto okolností je proto moudré spíše kalkulovat s možností, že v dohledné době otestujeme S/R level 3 360 USD. A na základě reakce kurzu na dotyk se dá pak usuzovat, co pak může přijít.

Pokud nebudou býci nějak extrémně agresivní, průlom rezistence nebude asi zrovna snadný. Velmi často je zvykem, že kurz prvně pod rezistencí zkonsoliduje. To je příprava na pokus o průlom. Když je po průlomu, je pak dobré, aby trh ještě retestoval čerstvě překonanou rezistenci. Býci pak mají jistotu, že je z bývalé rezistence support, o který se mohou opřít.

Indikátory

Týdenní RSI je 46 bodů. Dno máme momentálně na 38 bodech. Což je zrovna level, kde v minulosti často docházelo k obratům. Jakmile se hodnoty indikátoru dostanou nad 50 bodů, lze to považovat za jeden z býčích signálů.

Krátké srovnání a závěr

Ethereum poslední dva týdny následuje bitcoin na krok. Je na něm akorát o něco větší zhodnocení (43 %), než je na bitcoinu (30 %). Což je dáno tím, že je trh s etherem mnohem volatilnější. První i druhý trh poslední dva týdny rozhodně ukázaly velkou sílu. Povedlo se hned několik dílčích úspěchů, které mají svou váhu.

Je však nemálo podezřelé, že bitcoin jednak hlouběji neotestoval klíčový support kolem 30 000 USD a jednak dostatečněnezkonsolidoval tržní minimum. Trh byl za ty předešlé dva týdny až příliš dynamický v kontrastu s kurzovým vývojem z léta minulého roku. Tehdy bitcoin poměrně dlouho konsolidoval v širokém rozmezí a neustále se vracel ke zmíněným 30 000 USD.

Tentokrát jsme se jenom dotkli point of control objemového profilu a za několik dní máme kurz zpátky nad 42 000 USD. Trh nedostal téměř žádnou šanci na dobrých cenách akumulovat. Což je především problematické pro velký kapitál, který neměl příležitost akumulovat. A pokud dole nemohli akumulovat, proč by měli trh v růstu jakkoliv více podporovat?

Tím chci říct, že aby mohl v minulém roce vzniknou ten cenový růst, co trval do poloviny listopadu, musela tomu předcházet dlouhá konsolidace. Proto je na místě přemýšlet nad tím, jak dlouho se udrží aktuální kurzová expanze. Ty podmínky pro dosažení nového historického maxima jsou bez debat mnohem horší než minulý rok.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bitcoin a ether klesají pod klíčové úrovně podpory
  Bitcoin i ether se propadly pod klíčové úrovně podpory, protože krypto trhy nadále pociťují značnou nepřízeň tváří v tvář rostoucí inflaci a úrokovým sazbám.
 • Bitcoin a ether pravděpodobně prudce neporostou
  Kryptoměnový trh se ve středu odrazil vzhůru a mírně tak vyrovnal propad, který přinesla eskalující geopolitická situace ve světě. Tehdy bitcoin klesl o 12 % na téměř 36 600 USD, což je úroveň, která byla dříve zaznamenána v polovině roku 2021. O 16 % se propadl také ADA, zatímco ethereum kleslo o 14 %. Tento rozsáhlý výprodej stáhl tržní kapitalizaci kryptoměn z 2 bil. USD na 1,7 bil. USD.
 • Bitcoin, akcie i komodity začnou růst, až bude Fed nucen otočit se a pokračovat v tisku peněz
  Oblíbený kryptoanalytik pracuje na makroekonomické prognóze, aby zjistil, co by budoucnost mohla přinést rizikovým aktivům, jako je bitcoin.
 • Bitcoin ako bezpečný prístav?
  Akciové trhy majú za sebou zmiešaný týždeň. Európske akciové indexy sa dokázali dostať vyššie, naopak americké akcie zaznamenali pokles. Za týmto vývojom stojí najmä geopolitická situácia. Americký prezident Donald Trump odložil o 6 mesiacov zavedenie ciel na dovoz automobilov do USA, čo sa podpísalo za rast na európskych akciových trhoch. Na druhej strane, americko-čínske obchodné napätie aj naďalej eskaluje, pričom hrozí, že krajiny uvalia 25%-né clá na celú vzájomnú obchodnú výmenu.
 • Bitcoin, analýza, Bitfinex a Tenher
  Studie po analýze 200 GB transakcí tvrdí, že cenu Bitcoinu uměle nafoukla burza Bitfinex. Ta má totožného provozovatele jako Tether. Při analýze více jak 200 GB dat, která obsahují velké množství údajů o transakcích mezi Bitcoinem a Tetherem přišli dva profesoři ve své studii k závěru, že nárůst ceny Bitcoinu před dvěma lety byla jen uměle nafouklou bublinou.
 • Bitcoin a rizika? Nejen regulace a rozhádaná komunita. Pozor také na Tether
  V posledních dvou týdnech dostávám prakticky nonstop otázky na téma Bitcoinu a kryptoměn a nutno říci, že se docela opakují. Dnes jsem dostal dalších pět a napadlo mě, že bych mohl své odpovědi zveřejnit i zde. Jednu odpověď, týkající se rizik, bych přitom rád ještě rozvedl, protože jsem se ji na xPulsu zatím nevěnoval a protože je v poslední době docela aktuální.
 • Bitcoin atakuje cenový rekord, dnes vyšel i na 1,34 milionu korun. Pozítří totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje
  Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu se dnes dopoledne přiblížila ke svému historickému maximu. Tohoto maxima dosáhla před takřka měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Dnes se dostal až na cenu 61 229 dolarů za kus. V korunách zaostala cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se dnes dopoledne prodávala až za více než 1 340 000 korun.
 • Bitcoin atakuje tržní kapitalizaci 1 bilion dolarů
  Cena Bitcoinu překonala 50 000 dolarů a s cenou roste také jeho kapitalizace. Ta by mohla v brzké době překonat 1 bilion amerických dolarů. Milník, který jsme si nedokázali ještě před pár lety představit, se nejspíše stane skutečností. K jeho překonání mu nepomáhají pouze drobní investoři a tzv. “FOMO” efekt, ale také nástup institucionálních investorů a korporací.
 • Bitcoin běží dál
  Týden byl na FX trzích velmi klidný, ale na trhu s kryptoměnami nikoli. Bitcoin byl středem zájmu, protože se očekávala velmi důležitá změna algoritmu. Neočekávaně byla zrušena a bitcoin nebude následovat srpnovou úpravu bitcoin cash. Mexická centrální banka tradičně zachovala jednodenní úrokovou sazbu na úrovni 7 % a nezvýšila ji. Inflační očekávání jsou nízká, a protože americký Federální rezervní systém v listopadu nezpřísní, Banxico není nucena jednat. Pokud jde o rozvíjející se trhy, pokračující růst cen ropy by mohl vytáhnout inflaci výš. Například v Indii míří spotřebitelské ceny výš, neboť země je velmi závislá na dovozu ropy.
 • Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) mají za sebou solidní odraz, jak vysoko se mohou dostat?
  Bitcoin a ostatní krypto aktiva čelí již velmi depresivnímu stavu. Trhy jsou v těchto chvílích přeprodané a ze střednědobého hlediska dává mnohem větší smysl jít nahoru. Jinak do jisté míry současnému stavu přispěl i problém s kryptoměnou terra (LUNA), která je propojena s jinou kryptoměnou ve formě stablecoinu UST. Ty se kvůli zpackanému algoritmu totálně zhroutily a mnozí investoři kvůli tomu přišli o vše.
 • Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) na rozcestí, dojde před odrazem prvně k otestování tržního minima?
  V rámci dnešní analýzy se zaměříme na bitcoin (BTC) a ethereum (ETH). Respektive si zhodnotíme primárně měsíční graf bitcoinu, protože samotná podoba květnové svíce je pro trh klíčová. Následně si zhodnotíme denní graf etherea, kde je zřetelně potenciální příležitost k solidnímu odrazu.
 • Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) opětovně posílily – proč se kryptoměn nebát? 
  V rámci dnešního článku se koukneme na čerstvé price action na trzích s bitcoinem a etherem. Máme tu menší oživení, což si proto naši pozornost jistě zaslouží. Taktéž si ve stručnosti zpracujeme krátkézamyšlenínad tím, proč se kryptoměn nebát. Kryptoměny jsou totiž bezesporu mnohem jednodušší na pochopení než klasický bankovní systém. Bankovní systém totiž není nijak transparentní a je doslova prohnilý.
 • Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a akciový trh Všichni čelit stejné bitvě v nadcházejících týdnech: Benjamin Cowen
  V novém strategickém sezení, Cowen se dívá na to, čemu říká pásmo podpory býčího trhu, což je kombinace 20týdenního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) a 21týdenního exponenciálního klouzavého průměru (EMA).
 • Bitcoin (BTC) neklesne pod 24 500 USD
  Bitcoin pod vlivem negativní dynamiky akciového trhu již druhý týden v řadě klesá. K hlavnímu poklesu BTC minulý týden došlo v pondělí na pozadí znatelného poklesu amerických akciových indexů.
 • Bitcoin (BTC) pokračuje v konsolidaci nad 31 000 dolarů
  Bitcoin (BTC) od 12. května roste a je v procesu ověřování horizontální oblasti 30 500 USD jako podpory.
 • Bitcoin (BTC) pokračuje v konsolidační fázi nad 40 000 dolary 
  Bitcoin (BTC) je v procesu validace krátkodobé linie odporu, ze které se právě vymanil výše. V případě úspěchu by mohla pokračovat ve vzestupném trendu k 50 000 dolarů.
 • Bitcoin (BTC) ustupuje poté co se dostal blízko na jednoměsíční maximum 46 000 dolarů
  Bitcoin (BTC) se snížil poté, co 10. února dosáhl vysoké hodnoty nad 48 000 dolarů a zdá se, že právě dokončuje korektivní strukturu.
 • Bitcoin (BTC) zase pod 30 000 USD, jak hluboko může cena klesnout před dalším odrazem? 
  Bitcoin (BTC) se opětovně propadl pod 30 000 USD. Přestože je trh dosti přeprodaný, bitcoin nemá sílu na rozhodnější odraz. Což je samozřejmě způsobeno tou současnou psychologií, kdy jsou trhy vyloženě v depresi. Navzdory těm velkým propadům nejsou zatím kupci příliš silní. To se ale s dalším poklesem ceny časem změní. Trh totiž nakonec najde cenové úrovně, které se vyplatí tvrdě bránit. Které to jsou, si hned řekneme. V rámci dnešní analýzy si i ukážeme historicky velké propady, jako je ten z přelomu roku 2017/2018. Abychom měli lepší kontext.
 • Bitcoin bude dál růst jako významný uchovatel hodnoty, říká šéf největší banky v jihovýchodní Asii 
  Generální ředitel největší singapurské a jihoasijské banky podle aktiv dodal, že kryptoměny se propadly v několika aspektech, díky nimž by se prosadily jako peníze.
 • Bitcoin bude muset být součástí jakéhokoli portfolia: Ex-prezident NYSE
  Bitcoin dosáhl mainstreamu. Bývalý prezident newyorské burzy Thomas Farley během rozhovoru pro Squawk Box řekl, že bitcoin je „důvěryhodný, odolný vůči cenzuře, bude jich jen 21 milionů a bude muset být součástí portfolia“.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IronFX
GKFX
GCI Financial
reklama
Vantage