Úterý 20. duben 2021 10:13
reklama
Patria reklama duben
reklama
Purple Trading srovnani platformy 2
reklama
Dukascopy

Skvělá příležitost: podhodnocené akcie s vyhlídkou oživení v roce 2020

14.08.2020 10:44  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Najít akcie, které se po prudkém poklesu rychle zotaví, může být komplikovanější, než se na první pohled zdá. Jednoduše nakupovat akcie, jejichž hodnota prudce poklesla, v naději, že se cena znovu zotaví, je velmi riskantní.

Investiční legenda André Kostolany pronesla známou větu: „Co vypadá levně, se může stát ještě mnohem levnějším“. Při výběru podhodnocených akcií musíte vzít v úvahu celou řadu faktorů. Více než kde jindy je zde potřeba disciplína a přesné dodržování nastavených cenových cílů a přijímání řízených ztrát. Nejprve si objasníme, co se myslí pod pojmem obrat.

Nikdy nelze předem říci, kde se klesající trend zastaví. Jak tedy vybírat ty správné tituly? V následujícím článku objevíte základní tipy, jak investovat do podhodnocených akcií.

V následujícím článku se dočtete:

 1. Obrat – z čeho vycházet?
 2. Tři varianty možného obratu
 3. Spekulace na obrat akcie
 4. Technická analýza musí poskytnout obratový signál
 5. 4 akcie společností, u kterých můžeme očekávat obrat
 6. Obchodujte s akciemi u LYNX

Obrat – z čeho vycházet?

Spekulace na obrat se týká obratu v ziskovosti společnosti, a nikoli obratu založeného čistě na cenovém grafu. Býčí signály generované na grafu po obratu trendu jsou další čistě technickou strategií. Je pravda, že klesající ziskovost společnosti je obvykle doprovázena klesajícími cenami akcií. A je také pravda, že strategie obratu, pokud je použita rozumně, používá technickou analýzu jako druh „důkazového indikátoru“.

Ovšem v žádném případě nejsou všechny akcie, na jejichž grafu se vytváří formace signalizující obrat, skutečnými kandidáty. Při spekulaci na obrat investoři zpravidla necílí na zhodnocení v řádu desítek procent ale spíše stovek procent. K tomu je potřeba, aby se společnost dostala z kritické situace v oblasti prodeje a zisku. Nedoporučuje se sázet na společnosti, ve kterou již široká veřejnost obecně nemá důvěru.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

Tři varianty možného obratu

Když cena akcií určité společnosti klesne na zdánlivě bezprecedentní minimum, většina investorů nevěří v obrat, protože to vypadá, jako by se společnost blížila k bankrotu. Existují tři základní scénáře, jak se z krize společnosti může stát výnosný obchod:

 1. Zotavení vlastními silami; Společnost se restrukturalizuje a cílí na nové zákazníky a trhy.
 2. Turbulentní tržní prostředí, kterého společnost využije a efektivně se adaptuje na danou situaci.
 3. Společnost se spojí s jinou společností nebo je převzata jinou společností.

Spekulace na obrat – příběh rozhoduje

Ve všech třech případech se musí investor, který hledá takovou příležitost, podrobně podívat na konkrétní společnost. Bezpochyby investorovi pomůže znalost účetnictví, aby dokázal číst v účetních rozvahách, ale není to nezbytně nutné.

Obvykle jsou klíčová data společnosti a relevantní zprávy snadno dostupné. Fundamentální analýza je tedy základ. Jak reaguje management společnost na aktuální kritickou situaci? Jaká je celková situace v odvětví, ve kterém společnost působí? Co si osobně myslíte, když čtete zprávy o společnosti?

Poslední bod je v zásadě nejdůležitější. Legenda akciového trhu Warren Buffet se řídí pravidlem: „Pokud věříte ve společnost, kterou jste si sami vybrali, je to již samo o sobě významný argument“. Pokud na druhou stranu spekulujete na obrat trendu jen proto, že cena akcie klesla, ale ve skutečnosti dané společnosti příliš nevěříte, raději s investicí počkejte, než budete mít více informací.

Technická analýza musí poskytnout obratový signál

Investor spekulující na obrat trendu zpravidla nečeká, dokud tržby a zisky společnosti dosáhnou hodnot před poklesem, ale si musí být „jistý“, že pokles nebude pokračovat. Důležité je najít správný moment, kdy je poměr rizika a zisku příznivý.

To je v zásadě případ, kdy akcie, která dříve utrpěla značné ztráty, na grafu vytvoří zřetelné dno a vznikne jasný signál obratu – technicky i fundamentálně. Lovec obratů není investor, který by cílil na malá zhodnocení. Podobné investice vždy s sebou nesou obrovskou míru rizika, která by měla být vykoupena obrovským ziskovým potenciálem.

Je dobré počkat, až budou fundamentální ukazatele podpořeny technickou analýzou. Grafy samy o sobě, ani účetní uzávěrky nemají velkou vypovídací hodnotu. Pokud má být šance na úspěch vysoká, je zapotřebí spojit oboje dohromady.

Níže uvádíme 4 společnosti, jejichž akcie by mohly být žhavými kandidáty na obrat v roce 2020.

4 akcie společností, u kterých můžeme očekávat obrat v souvislosti s korona krizí

Situace v létě 2020 je vzhledem k dopadům pandemie COVID-19 velmi zvláštní. Na jedné straně je zde mnohem více obratů než v běžných fázích akciového trhu. Ale protože nikdo dnes nedokáže s jistotou předpovědět, zda se tato pandemie nevrátí do Evropy v míře, která by vyžadovala nové „uzamčení“ ekonomiky, je třeba postupovat se zvláštní opatrností. To se týká samozřejmě i spekulací na ostatních trzích.

Také je důležité si uvědomit, že následný nárůst u úspěšného obratu nebude trvat na věky. Je tedy důležité k investici do obratu přistupovat stejně, jako ke kterékoliv jiné – aktivně sledovat trend a nastavit příkazy stop-loss.

Spekulace na obrat trendu vyžaduje opatrnost, disciplínu a trpělivost. Pokud investor těmito vlastnostmi disponuje, může dosáhnout závratného zhodnocení.

Akcie Zalando – Úspěšný obrat … nyní je „následná péče“ rozhodující

Internetový prodejce Zalando (ISIN: DE000ZAL1111– symbol: ZAL– měna: EUR) musel roky bojovat se slabými výnosy. Prodeje se zvyšovaly, ale zisky nikdy nedokázaly udržet krok. Investoři stále sázeli na to, že dojde k průlomu, ale náš graf, mapující posledních pět let ukazuje, že akcie se často znatelně propadaly. Zavedení karantény v důsledku pandemie COVID-19 však bylo pro společnost důležitým krokem vpřed.

K obratu došlo jak z hlediska vývoje zisku, tak z hlediska ceny akcií. Zvýšená preference digitálních objednávek v důsledku zavedení karantény přispěla Zalando k opětovnému zvýšení prognózy indexu růstu pro druhé čtvrtletí.

Akcie již překonaly svá stará maxima ze začátku května. Nyní je důležité pozici aktivně spravovat – zejména modifikovat ochranu zisku. Například agresivnější obchodníci mohli zvýšit stop-loss z počáteční úrovně těsně pod předchozím rekordním maximem na mezní hodnotu 57,84 EUR, aby účinně zajistili již dosažený zisk.

Akcie Zalando

Akcie Zalando. Zdroj: LYNX Trading.

Akcie Deutsche Bank – Velké naděje, velká zklamání, velké příležitosti?

Evropské banky byly dlouhé roky pod neustálým tlakem, který začal prasknutím bubliny ohledně rizikových hypoték v letech 2007/2008. Akcie Deutsche Bank (ISIN: DE0005140008– symbol: DBK– měna: EUR) byly krátce kótovány za více než 90 EUR a cena následně klesla až na necelých 12 EUR. Cena akcií se v roce 2010 zotavila na 47 EUR, ale následovala krize eura a fáze negativních výnosů dluhopisů. To opět vyvolalo obrovský tlak na výdělky evropských a především německých bank. Cenová maxima se mezitím začala rok od roku snižovat. V našem grafu, který zachycuje období pěti let, stále vidíme, že akcie byla v roce 2015 kótována za více než 30 EUR. Během pandemie COVID-19 cena klesla až na 4,45 EUR. U akcií Deutsche bank může podle okolností přijít obrovský obrat.

Bližší pohled na graf ukazuje, že cena akcií Deutsche Bank se v době před koronavirovým pádem významně a stabilně zvyšovala. Cena následně spadla v důsledku všeobecného výprodeje pod resistenci v rozmezí 10-11,25 EUR. Nyní je patrné, že cena se opět nachází nad úrovní ze začátku roku, což referenční index DAX zatím nedokázal.

Nové vedení v čele s CEO Christianem Sewingem odvádí dobrou práci. Akcie Deutsche Bank zatím unikla zřeteli většiny analytiků. Jedná o velmi spekulativní investici z hlediska rozvahy, vyhlídek i technické analýzy.

Akcie Deutche Bank

Akcie Deutche Bank. Zdroj: LYNX Trading.

Akcie Deutsche Lufthansa – „Bezpečná“ spekulace na obrat?

Sektor leteckých společností zažíval dlouhodobě těžké časy. Uzavření hranic na jaře však vedlo k masivní bezprecedentní krizi. Deutsche Lufthansa (ISIN: DE0008232125– symbol: LHA – měna: EUR) se dostala do finančních problémů. Německá vláda poskytla společnosti záchranný balíček v hodnotě devíti miliard EUR. Investoři, kteří spekulují na obrat u Deutsche Lufthansa, pracují převážně s argumentem, že Německo nenechá zkrachovat jednu ze svých nejdůležitějších leteckých společností. To je velmi pravděpodobné, ale rozhodně to samo o sobě není jistota, že cena akcií vyroste zpět do starých výšin. Výkonná rada společnosti Lufthansa a několik hlavních akcionářů se shodli na tom, že bude pravděpodobně trvat roky, než společnost dosáhne starých zisků.

U akcií Deutsche Lufthansa je nepříznivá technická analýza. Pouze v případě, že cena akcií uzavře nad hodnotou 15 EUR, bude jasně překonán dlouhodobě klesající trend, což by byla solidní základna pro potenciální obrat.

Akcie Lufthansa

Akcie Deutche Lufthansa. Zdroj: LYNX Trading.

Akcie Wirecard – Ukázkový příklad „ruce pryč“

Na závěr příklad akcie, která by měla zaujmout každého obchodníka spekulujícího na obraty, aby následně společnost s klidným svědomím ignoroval. Wirecard (ISIN: DE0007472060– symbol: WDI– měna: EUR) byla dlouhodobě prominentním titulem v indexu DAX. Poté, co se na veřejnost dostala řada nesrovnalostí v účetních uzávěrkách a dále řada podvodů, kterých se společnost dlouhodobě dopouštěla, cena akcií klesla z více než 100 EUR téměř k nule.

Obrat, stejně jako budoucnost společnosti, je zde extrémně nejistý. Po podání žádosti o insolvenci je právní situace pro investory ještě obtížnější. Nelze vyloučit, že společnost bude nadále existovat, akcie budou nadále kótovány a cena bude obnovena.

V současné době ani hospodářská situace ani technická analýza neposkytují validní informace, protože budoucnost a existence společnosti je jednoduše nejistá. Investoři, kteří přemýšlí o investici do akcií Wirecard si hrají s ohněm. Ziskový potenciál zde je ovšem obrovský.

Akcie Wirecard

Akcie Wirecard. Zdroj: LYNX Trading.

Obchodujte s akciemi u LYNX

LYNX nabízí obchodování s akciemi přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread. Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálů.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Zaujala vás možnost investice do akcií?

Obchodujte na více než 100 burzách po celém světě s kompletní nabídkou všech amerických, německých a dalších akcií s extrémně nízkými poplatky bez skrytých nákladů.

Objevte více o investování do akcií
Zlaté akcie

Investice do zlata – nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2020

24. července 2020 | Akcie

Jak na investice do zlata v roce 2020? Investovat do zlata lze i pomocí akciíí těžařů zlata. ✅ Objevte 3 nejlepší zlaté akcie současnosti.

Číst dále
Over The Counter

OTC obchodování – příležitosti a rizika Over-The-Counter trhů

17. července 2020 | Akcie

Co znamená Over The Counter, neboli OTC obchodování? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Zjistěte vše důležité k úspěšnému OTC obchodování.

Číst dále
Akcie Tesla Motors

Tesla – 5 zajímavostí o nejhodnotnější automobilce světa

10. července 2020 | Akcie

Tesla Motors je žhavě diskutované téma. Jaká je budoucnost současně nejhodnotnější automobilky na světě? Zjistěte o Tesle vše, co potřebujete vědět.

Číst dále
Klíčová slova: Obchodovat s akciemi | Deutsche Lufthansa | CEO | Obchodník | Převodník měn | Intradenní obchodník | Akcie Zalando | Akcie Deutsche Lufthansa | Podhodnocené akcie | Zalando | Akcie těžařů | Rizika Over-The-Counter trhů | OTC obchodování | Ceny | Šance | Jasný signál | Akcie Wirecard | Covid | Vzdělávací webináře | Ekonomiky | Potenciál | Signál | Záchranný balíček | Pandemie COVID-19 | Lufthansa | WP | COVID-19 | Pandemie | Situace | Pokles | Trhy | Komunikace | Ukazatele | Budoucnost | Klesající trend | Ziskovost | Wirecard | Nejlepší akcie | Prognózy | Technické analýzy | Obrat trendu | Obchod | Objem | Německá vláda | Automobilky | Obchodujte | Cena akcie | Jak se stát lepším investorem | Objem obchodování | Akcie společnosti | LYNX Trading | André Kostolany | Krize eura | Výnosy | Krize | Hospodářská situace | Nakupovat akcie | Poplatky | Tesla | Ztráty | Sázet | Znalost | Fundamentální ukazatele | Evropské banky | Úspěch | Tržby | ROCE | Zisky | Zprávy | Webináře | Tesla Motors | Signály | Řízení rizika | Pro investory | Management | Jak investovat | Investovat do zlata | Investování do akcií | Investiční | Investice do zlata | Investice do akcií | Graf | Eura | Cena akcií | Cena | Analýzy | Akcie Deutsche Bank | Index | Obchodníci | Ceny akcií | LYNX | Investovat | Over-The-Counter | Deutsche Bank | Obchodování s akciemi | Obchodovat | Trpělivost | Zisk | Investoři | Obchodování | EUR | Banky | VaR | Trigger | Trend | Trading | Stop-Loss | Spread | OTC | Měna | Margin | Investování | Investor | Investice | Index DAX | ISIN | Grafy | Futures | DAX | CFD | Bod | Zhodnocení | Analýza | Akcie | Rizika | Daně | ETF | Spekulace | Německo | Obchodní deník | Disciplína | Fundamentální analýza | Money management | Technická analýza |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Skupina PPF kupuje Novu a celou síť CME, obchod přijde na desítky miliard
  Skupina PPF prostřednictvím dceřiných společností podepsala dohodu se společností Central European Media Enterprises (CME) o jejím plném převzetí. PPF to dnes sdělila ČTK. Podmínkou dokončení transakce je získání souhlasu akcionářů společnosti CME, Evropské komise a národních regulátorů v některých ze zemí, kde CME působí. CME provozuje televizní stanice v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku a v ČR, kde vlastní například TV Nova.
 • Skupina PPF Petra Kellnera prodala dluhopisy za 14 miliard svým investorům
  Podle serveru IHNED.cz nyní prodala skupina PPF, která patří českému miliardáři Petru Kellnerovi, své dluhopisy v hodnotě asi 14 miliard korun svým investorům.
 • Skupina PPF se v pololetí propadla do ztráty 10,32 mld. Kč
  Skupina PPF v prvním pololetí letošního roku spadla do ztráty 10,32 miliardy Kč (384 milionů eur). O rok dříve firma vydělala 15,4 miliardy korun (573 milionů eur). Celková aktiva skupiny se meziročně snížila o pět miliard eur na 44 miliard eur (1,18 bilionu Kč). PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, to dnes sdělila ČTK.
 • Skupina PPF zvažuje návrat telekomunikační firmy CETIN na burzu
  Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera vybírá banky, s nimiž probírá možnost návratu telekomunikační firmy CETIN na burzu. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje. Největší tuzemský vlastník telekomunikační infrastruktury CETIN, kterého stoprocentně vlastní skupina PPF, provozuje pevné a mobilní sítě vyčleněné od operátora O2. Od loňského července je součástí CETIN i infrastruktura oddělená od operátorů v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku.
 • SKUPINA PX V ROCE 2020
  Netypický rok 2020 byl přes jeho složitost na burze plný zajímavých událostí a covid neodradil několik společností od vstupu na BCPP. Během jarního lockdownu zůstala burza celou dobu otevřená, obchodování probíhalo bezproblémově, objemy obchodů rostly.
 • Skupina Smartwings kvůli krizi propustí až 600 zaměstnanců
  Letecká skupina Smartwings, do níž patří i ČSA, propustí až 600 zaměstnanců. Bude se to týkat pilotů, stewardů i provozních a administrativních pracovníků. Důvodem jsou finanční problémy po koronavirové krizi. Společnost Smartwings to dnes oznámila v tiskové zprávě. Propouštět bude ve vlnách od července do února příštího roku, přesný počet bude záviset na vývoji ve společnosti. Ve skupině nyní pracuje kolem 2500 lidí.
 • Skupina Smartwings může získat až 5,6 miliardy korun. ČSA ale bojují o přežití, už za tři dny končí ochrana před věřiteli
  Skupina Smartwings hromadně propustí zaměstnance své dceřiné společnosti ČSA. Může jít o všechny její zaměstnance, až 430 lidí. Krok je důsledkem koronavirové krize, která světovému letectví způsobila nejtěžší chvíle v jeho více než stoleté historii.
 • Skupině EPIF z holdingu EPH loni klesl provozní zisk i tržby
  Společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je jednou z hlavních složek Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, klesl loni meziročně provozní zisk EBITDA o pět procent na 1,53 miliardy eur (39,7 miliardy korun). Konsolidované tržby se snížily o 8,1 procenta na 3,2 miliardy eur (83,1 miliardy korun). Vyplývá to z výsledků, které dnes firma zveřejnila na svém webu.
 • Skvelá kombinácia dát z trhu práce pre akciové trhy
  Americký akciový index pokračuje v najdlhšej rastovej rally od roku 2017. Dnešné dáta z trhu práce v USA skončili veľmi pozitívne pre akciové trhy. Na jednej strane - rast pracovných miest mimo poľnohospodárstva (NFP) pozitívne prekvapil (196 tisíc). Na druhej strane oslabujú mzdové tlaky (rast miezd 3,2% medziročne – spomalenie o 0,2%). Tieto dáta na jednej strane poukazujú na dobrú kondíciu americkej ekonomiky, no na strane druhej, spomaľovanie rastu miezd motivuje FED k tomu, aby nepristúpil k zvyšovaniu úrokových sadzieb - čo je veľmi pozitívne pre akciové trhy. Akciový index US500 sa dostal na najvyššiu úroveň v tomto roku. Index sa obchoduje pod psychologickou hranicou 2900 bodov. V prípade prerazenia tejto úrovne, by sme mohli vidieť nárast k novým rekordným úrovniam.
 • Skvělá nabídka našich zmrzlin
  Dobrou a osvěžující zmrzlinu si nejen v letních měsících můžete vyrobit přímo doma – a není to vůbec nic složitého. Bu...
 • Skvělá špatná čísla. Akcie i dluhopisy si užívají závěr týdne
  Pátek začal pro evropské trhy dobře a zřejmě skončí ještě lépe. Akcie přidávají skoro procento a k jejich růstu se odpoledne ochotně přidalo i zámoří. Také dluhopisy jsou na tom velmi dobře, výnosy padají zejména v USA, ale Evropa s nimi drží směr. Americký desetiletý výnos je dole o 5 bodů, německý o 2, výrazněji pak padají výnosy na periferii eurozóny.
 • Skvělé samo zavlažovací květináče pro pokojové i venkovní rostliny
  Máte pocit, že v dnešní době najít v kamenných prodejnách či dalších nabídkách takový výběr kvalitních květináčů, kter...
 • Skyworks Solutions povyskočil díky dobrým výsledkům za Q4
  Polovodičová akcie Skyworks Solutions (SWKS.US) dnes po otevření trhu povyskočila o 11 % poté, co společnost zveřejnila lepší než očekávané výsledky za čtvrtý kvartál. Společnost vykázala upravený zisk $3,36 na akcii. Očekávání byla nastavena na $2,08 na akcii. Očekávání překonaly také tržby, které dosáhly na $1,51 mld. (oček. $1,06 mld.). Společnosti se v meziročním srovnání extrémně dařilo. Zisk vyskočil o 100 % YoY a prodeje přidaly 69 % YoY.
 • Slabá americká čísla na trzích nespustila žádnou paniku, akcie však zůstávají na sestupné dráze
  Vstup do dnešního dne negativně ovlivnily statistiky z Číny hovořící o nečekaně výrazném propadu zahraničního obchodu ve směru vývozu i dovozu. Znovu nepotěšily ani průmyslové objednávky z Německa a nakonec zklamala i data z amerického trhu práce. Ta však zatím nejsou brána až tak tragicky a vyvolala spíše jen mírnou reakci trhů.
 • Slabá čísla z Německa posílají euro dolů, koruna nejslabší od června
  Navzdory příznivé situaci na světových trzích se včera odpoledne středoevropským měnám nedařilo a oslab...
 • Slabá čísla z USA dostávají dolar znovu pod tlak
  Po včerejší slabší seanci dnes evropské indexy zahájily středeční obchodování pádem do červených čísel. V těch se sice...
 • Slabá data akciím nepřekáží, eurodolar pod 1,19
  Konsolidace na dluhopisovém trhu akciím dnes vyhovuje a sledujeme zde rotaci zpět do růstových jmen. V centru zájmu jsou technologie. V zámoří tak mezi hlavními indexy vede Nasdaq Composite, který přidává 0,7 procenta. Evropa je na tom ale také dobře, když podobné míry růstu sledujeme v Německu, Nizozemsku i Británii. Praha ovšem zaostala - do záporu ji stáhla Erste a po výsledcích i ČEZ.
 • Slabá data, bující nákaza i pomoc BoE. Odpoledne akciím svědčí
  Přísun nové podpory ze strany hospodářské politiky se nezastavil ani dnes. Po poslední akci ECB a Fedu se do hry opět vložila britská BoE, která snížila hlavní úrokovou sazbu na 0,1 procenta (o 15 bazických bodů) a ohlásila navýšení programu na nákup dluhopisů o 200 mld. GBP.
 • Slabá data doléhají na euro, akcie však opatrně rostou
  Z italské vlády dostáváme opatrné náznaky ochoty rozpočet přece jen mírně upravit, z čehož se radují nejen italské dluhopisy, ale také akcie. Ty dnes vedou západní Evropu směrem lehce vzhůru po včerejším poklesu.
 • Slabá data dolehla na euro, akcie odolávají
  Ze středy na čtvrtek dostal finanční trhy pod tlak nepříznivý výhled Fedu pro druhé letošní pololetí. Zatímco akcie následně své ztráty korigovaly, závěrem týdne přichází další zkouška odolnosti. Vypadá to totiž, že srpnová data dávají Fedu za pravdu v tom, že se ekonomická aktivita po odrazu vzhůru zadrhává.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy