Úterý 31. března 2026 12:28
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei Payouty
reklama
RebelsFunding NEW 2
reklama
Purple trading zlato ebook

Výrobce značky Hellmann’s plánuje prodej své divize 🍟

31.03.2026 10:57  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Společnost Unilever, pod kterou spadají velmi známé potravinářské značky jako Hellmann’s a Knorr, uvedla, že vede pokročilá jednání o spojení své potravinářské divize s výrobcem koření McCormick. V rámci možné transakce by šlo o částku ve výši 15,7 miliardy dolarů. Unilever by svou divizi oddělil a následně ji sloučil s vlastníkem pálivé omáčky Cholula. Očekává se, že akcionáři Unileveru by si ponechali 65% podíl v nově vzniklém subjektu.

Tento krok navazuje na již dřívější oddělení zmrzlinové divize, kam patří značky jako Algida, Magnum, Ben & Jerry’s, Carte D’Or, Cornetto a lokální značky Míša, Eskymo nebo Ledňáček. Oddělení zmrzlinové divize proběhlo v roce 2025, takže Unilever celkově směřuje k proměně svého byznysu a vyššímu zaměření na segment kosmetiky a osobní péče.

Analytici Barclays ocenili potravinářský byznys Unileveru na zhruba 32 miliard dolarů včetně dluhu. V kombinaci s tržní kapitalizací McCormicku ve výši 14,2 miliardy dolarů a hotovostí 15,7 miliardy dolarů by to mohlo znamenat ocenění nového spojeného subjektu na více než 60 miliard dolarů.

Ačkoliv je potravinářská divize Unileveru byznysem s vyšší maržovostí, růst tržeb zaostává za divizemi osobní péče a beauty a brzdí ambice firmy zvýšit v blízkém období celkové tržby skupiny o 4 až 6 %. V roce 2025 dosáhly celkové tržby Unileveru 50,5 miliardy eur, přičemž meziročně klesly. Firma tak prochází obdobím slabšího růstu a stagnace, kdy se jí nedaří výrazněji zrychlit celkovou výkonnost. To se projevuje i na vývoji ceny akcií, které za posledních 5 let vykazují jen slabou výkonnost kolem 6 %, zatímco za poslední rok titul ztratil přes 7 %. Stagnující růst navíc nedokáže plně vykompenzovat ani dividendový výnos, který je v současnosti lehce pod 4 %.

Graf ULVR.UK (D1)

 

Zdroj: xStation05

 

Zjistěte o akciích, ETF i obchodování více:

 

Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!

  • Konkurenční spready
  • Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
  • Minimální velikost transakce již od 0 EUR
 

Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Klíčová slova: ETF | Spready | Akcie | Transakce | CFD | Dividendový výnos | Investice | Investování | Kurz | MIFID | Portfolio | Pozice | Riziko | Trading | Výkonnost | Výnos | Analytici | Doporučení | EUR | Barclays | Obchodování | XTB | EU | Byznys | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Ceny akcií | Investiční strategie | ETF fondy | Fondy | Graf | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Předpověď | ROCE | Tržby | Komise | Podnikání | Firmy | Miliardy dolarů | Ztráty | Stagnace | Akcionáři | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | CFD na akcie | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Firma | Vysoké riziko | Miliardy | Finanční ztráty | Investujte | Miliardy eur | Poradenství | Komunikace | Situace | Unilever | Růst | Vzdělávací materiály | Společnost Unilever | Swapové body | CL | JDE | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | Vesmírné akcie | Riziko ztráty | Prodej | AI | Divize | Společnosti | Kurz tradingu | Minulá výkonnost | Společnost | | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Spojení | Trading pro začátečníky | Vice | Tržby skupiny | Testovací účet | D1 | Výhody | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Nevýhody | Směrnice | Investice do AI | Body | Investování je rizikové | Účet u XTB | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB | McCormick | Trading PRO |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Výrobce polovodičů TSMC zaznamenal v dubnu meziroční růst tržeb o 48,1 %
    Tchajwanský výrobce polovodičů Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) zveřejnil své tržby za duben roku 2025, kde zaznamenal meziroční růst o 48,1 %.
  • Výrobce polovodičů TSMC zaznamenal v prvním kvartále meziroční růst tržeb o 41,6 %
    Taiwanský výrobce polovodičů Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) zveřejnil své tržby za březen roku 2025, kde zaznamenal meziroční růst o 46,5 %. Celkově tak v prvním kvartále zaznamenal meziroční růst tržeb o 41,6 %.
  • Výrobce potravin a nápojů J.M. Smucker zveřejnil výsledky hospodaření za 1Q
    Americký výrobce potravin a nápojů J.M. Smucker zveřejnil výsledky hospodaření za první kvartál fiskálního roku 2026, který skončil 31. července 2025. Výsledky byly mírně pod očekáváním, když trh zklamal vyšší pokles objemů a nižší očištěný zisk na akcii. Společnost navýšila svůj výhled tržeb pro tento fiskální rok, avšak ponechala výhled očištěného zisku na akcii, který je ve středním bodě pod konsensem trhu. Výhled pro 2Q trh také nepotěšil.
  • Výrobce radarů ERA Pardubice dosáhl loni rekordní zisk 1,409 miliardy korun
    Výrobce radarů a systémů pro sledování leteckého provozu ERA měl loni rekordní zisk po zdanění 1,409 miliardy korun, rok předtím byl 387 milionů korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb pardubické firmy meziročně vzrostly o 122 procent na 3,851 miliardy korun. Společnost to uvedla ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin. Po období pandemie covidu-19 tak firma zažívá velmi dobré roky a globální oživení trhu. Provozní výsledek hospodaření meziročně vzrostl z 540 milionů na 1,703 miliardy korun.
  • Výrobce robotických vysavačů iRobot vyhlásil bankrot, přebírá ho čínský výrobce Picea Robotics
    Společnost iRobot (IRBT), známá především díky svým robotickým vysavačům Roomba, vyhlásila bankrot podle kapitoly 11 amerického insolvenčního zákona. Firma zároveň oznámila, že se stane soukromou společností pod kontrolou čínského výrobce Picea Robotics, který byl dosud hlavním výrobním partnerem iRobotu.
  • Výrobce tenisek Golden Goose odkládá své IPO, důvodem je nejistota na trzích po evropských volbách
    Společnost Golden Goose oznámila odložení své páteční IPO na pozadí nejistot po volbách do Evropského Parlamentu.
  • Výrobce větrných turbín Nordex posiluje o 19 % na devítileté maximum 📈
    Akcie německého výrobce větrných turbín Nordex v úterý ráno prudce posílily při evropském obchodování, poté co společnost zvýšila svůj celoroční výhled ziskové marže (EBITDA).
  • Výrobce zasáhla masivní vlna zdražování. V průmyslu nejhorší za 30 let
    „Vlna zdražování rozhodně nekončí. Naopak ještě může nabrat na síle. Naznačují to ceny výrobců, které v lednu dramaticky narostly. Lidé se musí připravit na další skokový růst cen potravin, průmyslových výrobků i stavební produkce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Výrobce zdravotnických zařízení Medtronic vykázal za 3Q smíšené výsledky a potvrdil celoroční výhled
    Společnost Medtronic, specializující se na výrobu zdravotnických zařízení, zveřejnila výsledky hospodaření za 3. čtvrtletí fiskálního roku 2025, který skončil 24. ledna. Očištěný zisk na akcii 1,39 USD překonal odhad analytiků 1,36 USD, ale tržby o 40 mil. USD zaostaly za očekáváním. Společnost také potvrdila výhled očištěného zisku na akcii a organického růstu tržeb pro celý rok.
  • Výrobce zdravotnických zařízení Medtronic zveřejnil výsledky za 2Q a zpřesnil celoroční výhled
    Společnost Medtronic, výrobce zdravotnických zařízení, zveřejnila výsledky za 2. čtvrtletí fiskálního roku 2026, které skončilo 24. října. Tržby i očištěný zisk na akcii mírně překonaly průměrné odhady analytiků. Firma zároveň zpřesnila výhled na celý fiskální rok 2026, když zvýšila spodní hranici očekávaného očištěného zisku na akcii a navýšila také výhled organického růstu tržeb.
  • Výrobci čipů klesají kvůli obavám o prodej iPhone 16 📉
    Znepokojivé signály z trhu s chytrými telefony stahují dolů nejen cenu akcií společnosti Apple, která dnes ztrácí přes 3 %, ale odrážejí se i na cenách akcií jejích klíčových dodavatelů. Výrobci čipů, kteří společnosti dodávají, dnes zaznamenávají výrazné slevy.
  • Výrobci dál zdražují, ale pomalejším tempem
    „To, že inflaci zřejmě dochází dech, potvrzuje vývoj cen výrobců. Výrazné zlepšení situace hlásí průmyslníci i zemědělci. K poklesu tempa růstu cen výrobců přispívá nižší poptávka ze strany spotřebitelů, kterým se propadají reálné příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Výrobci elektromobilů pod tlakem
    Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) v pondělí klesly o více než 3 %, přestože Berenberg zvýšil doporučení pro výrobce elektromobilů na "buy" z původního "hold" s tím, že poslední snížení cen je součástí širší strategie a že výroba bateriových článků je pro společnost další příležitostí ke zvýšení rozsahu. Berenberg očekává, že si Tesla udrží náskok v hrubé a EBIT marži před staršími výrobci automobilů a podle názoru analytiků akcie klesly natolik, že je lze začít nakupovat. Na druhou stranu Berenberg snížil odhad zisku Tesly pro rok 2023 o zhruba 25 % a snížil cílovou cenu z 255 na 200 bodů.
  • Výrobci munice Sellier & Bellot loni stouply tržby z 6,1 mld na 6,7 mld Kč
    Vlašimskému výrobci munice Sellier & Bellot loni vzrostly tržby z prodeje výrobků a služeb na 6,7 miliardy korun z předloňských 6,1 miliardy. Čistý zisk stoupl na 1,2 miliardy Kč, předloni přesáhl miliardu. Společnost se 1630 zaměstnanci, která je od května součástí skupiny Colt CZ Group, počítá s dalším růstem, řekl dnes novinářům generální ředitel Sellier & Bellot Radek Musil.
  • Výrobci se potýkají s nedostatkem materiálů, se zpožděním dodávek a s růstem cen
    Nedostatek materiálů, zpoždění dodávek a růst jeho cen jsou hlavní problémy, které v současné době řeší výrobci v podstatě na celém světě. Jak dlouho je tato situace pro firmy únosná, záleží na oboru, ale i dovednosti firem, a především jejich managementu přizpůsobit se novým podmínkám.
  • „Vyrobené v Nemecku“: Tesla otvírá prodejnu v Berlíně
    Tesla postaví svoje první evropské výrobní a dizajnérské středisko nedaleko Berlína, což lídrovi v oblasti elektrických vozidel v USA získá prestižní ocenění Made in Germany, stejně jako místním rivalům Audi, BMW a Mercedes, kteří připravují výrobu konkurenčních automobilů.
  • Vyrobeno v USA. Nová strategie společnosti Apple
    V posledních měsících společnost Apple výrazně zrychlila úsilí o rozšíření výroby čipů a počítačů Mac ve Spojených státech, což je třeba vnímat jako strategický krok. Cílem firmy je zvýšit odolnost dodavatelského řetězce tváří v tvář rostoucím geopolitickým rizikům, napětí mezi USA a Čínou a potenciálním narušením výroby v Asii. Ačkoli masová výroba iPhonů a většiny Maců stále probíhá v Asii, Apple zintenzivňuje investice do amerického polovodičového průmyslu, aby zajistil klíčové komponenty a posílil domácí technologické kapacity.
  • Výrobky pro kulturu, sport a rekreaci vzrostly
    Maloobchodní tržby v ČR v červenci bez zahrnutí segmentu aut oproti červnu vzrostly reálně o 1,8 % (po sezónním očištění). V meziročním vyjádření se tak maloobchod posunul dál do černých čísel, když rostl o 3,0 % a po očištění o vliv počtu pracovních dnů o 1,9 %. Tříprocentní růst překonal odhady, když analytici v průměru čekali stagnaci. My jsme počítali jen s nepatrným růstem o 0,1 %.
  • Výrobná alebo nevýrobná dôvera. Ktorý index je lepším predstihovým indikátorom pre HDP?
    Dnes bol zverejnený index nevýrobnej sféry z USA za máj. A sklamal, klesol z úrovne 57,8b. na ročné minimum 55,7b. (oč...
  • Výrobná inflácia v eurozóne opäť podstrelila očakávania. Pre ECB to nie je dobrá správa
    Z eurozóny dnes dorazil index výrobných cien. Ten medzimesačne klesol o 0,4% (čakal sa pokles o 0,2%), pričom prognózy podstrelil už štvrtý mesiac po sebe. Jeho aktuálny rast je na úrovni 3,3%, keďže komodity ešte medziročne stále rastú), dlho to tak však vydržať nemusí. Index výrobných cien v eurozóne má tendenciu zaostávať za medziročnou zmenou CRB Reuters/Jefferies indexu o 2 mesiace. A od budúceho mesiaca by sa medziročná zmena tohto indexu mala dostať do mínusu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW 2