Ticker Tape by TradingView
Evropské akcie klesají kvůli obavám o růst, nejvíce ztrácí banky a Novo Nordisk
Evropské akcie zahájily týden poklesem, přičemž hlavní index Stoxx Europe 600 dopoledne oslabil o 0,7 %. Hlavním důvodem jsou obavy ohledně hospodářského růstu USA, německých rozpočtových plánů a dopadu celních opatření. Největší ztráty zaznamenaly bankovní tituly, které byly letos dosud tahounem trhu.
Hlavní důvody poklesu:
- Obavy o německé výdaje – Německá strana Zelených odmítla podpořit návrh dluhového financování, který by umožnil miliardové investice do obrany a infrastruktury.
- Slabší výsledek klinické studie Novo Nordisk – Dánský farmaceutický gigant Novo Nordisk A/S oslabil poté, co klinická studie léku CagriSema nesplnila očekávání investorů.
- Neuspokojivý výhled Traton SE – Výrobce nákladních vozidel Traton SE zklamal investory nižším než očekávaným výhledem marže na rok 2025 a varováním, že je příliš brzy na oživení evropského trhu.
Světlé body trhu:
- Akcie Ryanair Holdings Plc posílily, když správní rada schválila, že do akcií nízkonákladového dopravce mohou investovat jak evropští, tak neevropští investoři.
- Rostoucí výdaje na obranu a infrastrukturu podpořily tituly z obranného sektoru.
- HSBC zlepšila výhled pro evropské akcie (mimo Velkou Británii) z „podvážených“ na „nadvážené“, a to díky očekávání fiskálních stimulů v eurozóně.
I přes pondělní pokles si evropské akcie letos vedou dobře – Stoxx 600 je od začátku roku silnější o 8,3 % a překonává americký trh, který je letos v mínusu. Podle analytika Hani Redhy z PineBridge Investments by mohly v následujících měsících těžit zejména cyklické sektory, jako jsou finance, průmysl a obrana.
Graf EU50 (H1)
Klouzavé průměry:
- EMA 50 (oranžová křivka) a SMA 200 (modrá křivka)
- Cena se aktuálně pohybuje pod EMA 50 i SMA 200, což signalizuje možnou slabost trhu a potenciální obrat k poklesu.
Fibonacciho retracement
Cena prorazila skrz první úroveň 23,6 % (5462,4) a nyní se blíží k 38,2 % (5 396,4), která již jako supportní úroveň obstála v případě proražení pravděpodobně dojde k poklesu k 50,0 % (5 343,2)
Pokud by se ceně povedlo udržet a dostat opět nad nad 23,6 % (5 462,4), může to znamenat možný návrat k růstu.
RSI indikátor (Relative Strength Index)
- Aktuální hodnota RSI: 37
- Hodnota se blíží k oblasti přeprodanosti, v případě propadu do této oblasti může dojít k růstu ceny.

Zdroj: xStation5
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 69% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Finance | USA | Evropské akcie | Akcie | EMA | Indikátor | Investice | Investování | MIFID | Marže | RSI | Retracement | Riziko | Výkonnost | Banky | Doporučení | Obchodování | XTB | Investoři | EU | Klouzavé průměry | Stoxx 600 | Financování | Investovat | Index | Investiční strategie | Analytika | Cena | Graf | HSBC | Investiční | Investiční doporučení | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Předpověď | Komise | Podnikání | Ztráty | Výhled | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Očekávání investorů | Použití finanční páky | RSI indikátor | Rozdílové smlouvy | Akcie klesají | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Studie | Vysoké riziko | Bankovní tituly | SMA | Průmysl | Finanční ztráty | Investujte | xStation5 | Poradenství | Komunikace | Pokles | Situace | Výdaje | Největší ztráty | Růst | Ryanair | CL | JDE | EU50 | Novo Nordisk | Ceny | Společnost XTB | SMA 200 | Traton | Nařízení | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Riziko ztráty | Cyklické sektory | Americký trh | Opatření | Minulá výkonnost | Supportní úroveň | Společnost | 3М | Fibonacciho retracement | Správní rada | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Europe 600 | Novo | Novo Nordisk A/S | Miliardové investice | Ryanair Holdings | Investments | Potenciální obrat | 256/2004 | Odpovědnost | Akcie Ryanair Holdings | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Rok 2025 | Výdaje na obranu | STOXX Europe 600 | CagriSema | Investice do obrany | Investice do obrany a infrastruktury |
Čtěte více
-
Evropské akcie dopoledne v záporu. Ztrácí Lufthansa, daří se Shellu. V Praze boduje ČEZ
Evropské akciové indexy se ve středeční obchodní seanci pohybují v záporných hodnotách. Investoři reflektují situaci ve Spojených státech, kdy při včerejším reportu vzrostly spotřebitelské ceny v rámci očekávání trhu a inflace v USA dosáhla 8,5 %. -
Evropské akcie dramaticky změnily vektor pohybu
Během středeční aukce vykazují akciové evropské indikátory na pozadí optimistického sentimentu účastníků trhu působivý růst. -
Evropské akcie drží směr, koruna posiluje před ČNB
Na finančních trzích se dál sleduje průběh výsledkové sezóny, ale dnes dopoledne tu není zásadní informace, která by určovala celkovou náladu. Tak trochu ze setrvačnosti se tedy evropské akcie posouvají nahoru: Indexy AEX a CAC 40 přidávají půl procenta, DAX je +0,2 pct a FTSE 100 u nuly. -
Evropské akcie hlouběji v korekci, ve víru aerolinky i ropa
Evropské trhy se dnes posunuly hlouběji do pásma korekce. Stoxx Europe 600 v úvodu seance odepsal 3 %, o více než 4,7 % se propadá německý DAX , o zhruba 4 % hlavní indexy burz v Paříži a v Londýně a o 3,7 % index milánské burzy. Celý týden bude pro evropské akcie pravděpodobně nejhorší od finanční krize roku 2008. Od rekordů z minulého týdne se evropské akcie propadly o 12 % a za celý únor by mohla ztratit 7,7 %. -
Evropské akcie i dluhopisy sbírají skromné zisky, eurodolar se vrátil níž
Už koncem minulého týdne trochu vadlo tržní nadšení pro 50bodové snížení sazeb Fedu, poté co největší holubice mezi bankéři (James Bullard) netlačila na pilu tak, jak by se asi čekalo. Přes víkend se trhy vrátily k variantě snížení sazeb o 25 bodů, což Asii docela pokazilo vstup do nového týdne. Svou váhu mohou mít i pochybnosti o slibném vývoji americko-čínských obchodních jednání. -
Evropské akcie ignorují geopolitická rizika a rostou
Hned v prvních dnech nového roku upoutaly pozornost trhů geopolitické události, když americký prezident projevil zájem o získání Grónska krátce po zprávách o nečekaném zajetí venezuelského prezidenta. Navzdory této kombinaci nejistot však evropské akciové trhy pokračují v silném růstu a spolu s americkými indexy dosahují nových historických maxim. Investoři tak zatím zjevně nevnímají tyto události jako bezprostřední hrozbu pro globální ekonomický výhled. -
Evropské akcie jsou historicky rekordně levné vůči těm americkým. Mezinárodní investoři totiž věří Evropě méně a méně, kvůli jejím přehnaným regulacím a ideologii
Evropské akcie jsou teď v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. Brány jsou přitom v potaz všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě. -
Evropské akcie jsou v dobré náladě, dluhopisy rozhodně ne
Úvod týdne se na evropských akciových trzích nese v pozitivním duchu. Co se týká války na Ukrajině, mezi spoustou politických prohlášení můžeme zmínit to poslední od ministra Lavrova, který v podstatě odmítl schůzku Zelenskyj - Putin jako kontraproduktivní. Situace se nijak zásadně neposouvá. Nová data ze západních ekonomik, která by měla trhy zajímat, začnou vycházet a v příštích dnech. -
Evropské akcie klesají
Evropský akciový trh na konci včerejší obchodní seance klesl. Všechny hlavní indexy regionu ztratily každý přibližně 1 %. Kompozitní index STOXX Europe 600 tak klesl o 0,94 %, německý DAX klesl o 1,31 %, britský FTSE 100 klesl o 0,83 % a francouzský index CAC 40 ztratil 1,21 %. Italské indexy FTSE MIB a španělský IBEX 35 se propadly o 1,1 % a 1,23 %. -
Evropské akcie klesají čtvrtým dnem v řadě. Sanofi a GSK jsou ale po verdiktu v USA slušně v plusu
Index STOXX 600 klesá čtvrtý den v řadě, a navazuje tak na včerejší negativní obchodní seanci z Wall Street. Německá průmyslová produkce klesla meziměsíčně o -0,1 %, zatímco se očekával pokles o 0,6 %. I přesto však po devíti předchozích týdnech německý index klesá, a to konkrétně o 0,4 %, CAC 40 dnes odepisuje 0,4 % a FTSE 100 přidává 0,1 %. -
Evropské akcie klesají kvůli rychlému šíření koronaviru
Evropské akcie krátce po otevření klesají. Důvodem je globální šíření nákazy Covid-19, které vystoupalo na nový rekord. DE30 se obchoduje se ztrátou 1,3 % a testuje důležitou úroveň na 12 640 bodech. Více volatility by mohl přinést report německého HDP, který bude zveřejněn v 10:00. -
Evropské akcie klesají v důsledku zpráv o rakouském lockdownu
Rakousko se začátkem tohoto týdne stalo první evropskou zemí, která zavedla cestovní omezení pro osoby, které nejsou naočkovány proti covid-19. Země má nejnižší proočkovanost v regionu, a to 65 %. -
Evropské akcie končí seanci v plusu
Evropský index Stoxx 600 během dnešní seance několikrát v řadě připisoval zisky, z nichž většinu posléze ztratil. Několik desítek minut před uzavřením trhu přidává necelé dvě desetiny procenta. V plusu se drží kromě třech odvětví všechny sektory. Nejlépe se daří informačním technologiím, jejichž akcie přidávají 0,8 %. Ztráty zmíněných sektorů, mezi které patří maloobchodní řetězce, prodejci zbytného zboží a utility, se pohybují maximálně do 0,4 %. -
Evropské akcie končí týden ziskově, euro naopak otočilo dolů
Závěr týdne nakonec vyznívá dobře pro evropské akcie a pro dluhopisy. Americké akciové indexy na tom tak dobře nejsou, když pouze balancují kolem nuly, na rozdíl od evropského růstu kolem půl procenta. Solidně na tom v pátek byla i pražská burza. Dluhopisové výnosy klesají více v jádru eurozóny než v zámoří. Ropa dnes pouze čeří vodu a zlato své intradenní zisky stihlo už odevzdat. -
Evropské akcie konsolidují s oživením v polovině dne
Uprostřed obchodního dne se hlavní evropské indexy odrazily a získaly 1%, čímž se vzpamatovaly z pádů posledních dvou dnů, především včerejšího negativního uzavření asijských akciových trhů, kde vede hongkonská burza (-2%). Index DAX, který zaznamenal největší nárůst po 12 hodinách (1.5%), byl následovaný CAC 40 (1%) a IBEX 35 (0,9%). -
Evropské akcie korigují březnové zisky, růst JPY zvyšuje tlak na Bank of Japan
Situace na trzích ze nám po několika klidných seancích začíná znovu zamotávat. Po velmi úspěšném březnu se dnes akciov... -
Evropské akcie korigují včerejší zisky, GBP pod tlakem kvůli strachu z brexitu a blížícímu se zasedání BoE
Po úspěšném startu do nového týdne dnes evropské akciové indexy část svých včerejších zisků likvidují. Stejně jako vče... -
Evropské akcie korigují včerejší ztráty. Data z USA nenadchla
Namůžu si pomoct, ale vypadá to, že na akciových trzích mají obchodníci pořád ještě Vánoce. Jinak si tu price action od začátku roku nedokážu moc vysvětlit . Tohle se například v posledních 14 dnech (ne)událo na DAXu. -
Evropské akcie kvůli obavám obyvatel EU klesají
Vzhledem k celkovému pesimismu vyvolanému zhoršující se finanční situací občanů EU hlavní evropské akciové indexy v úterý klesly. Investoři kromě toho dál analyzují zprávy o výsledcích hospodaření klíčových evropských společností za třetí čtvrtletí roku 2022. -
Evropské akcie kvůli obavám z nového viru výrazně klesají
Evropské akcie zahájily týden výrazným poklesem kvůli obavám z ekonomických dopadů nového typu koronaviru, který se šíří z Číny. Panevropský akciový index STOXX 600 krátce po začátku dnešního obchodování ztrácel 1,5 procenta na 417,3 bodu. Index Euro Stoxx 50 pro přední blue-chip tituly z eurozóny sestupuje o 1,4 %.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Za dvě dekády tady bude 400 milionů lidí. Nikdo ale neví, čím se v zemi bude platit
Tři obchody, tři strategie: Jak Fintokei tradeři v únoru vydělali tisíce na Nasdaq a zlatě
Chevron vs. Boeing: Jak využít rozdílný vývoj firem pomocí Clash CFD
RebelsFunding přidává do klientské zóny Trader Consistency Score i AI asistenci
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Denní kalendář událostí
Člen FEDU Stephen Miran
V Evropě změna zimního času na letní
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Německu spotřebitelská důvěra GfK
Člen FEDU Stephen Miran
V Evropě změna zimního času na letní
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Německu spotřebitelská důvěra GfK
Tradingové analýzy a zprávy
Analytici: Mezi důvody propadu ceny zlata a stříbra patří i spekulace
Evropské akcie oživily díky odkladu útoků na íránskou energetiku
Cena plynu pro evropský trh po počátečním růstu klesla o více než pět procent
Pražská burza dnes úvodní propad smazat nestihla, zakončila níž o 0,12 procenta
Forex: Česká měna vpodvečer posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám
Forex sentiment 23.3.2026
Dolar oslabuje v reakci na odklad útoků na energetickou infrastrukturu
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Trump nařídil o pět dnů podmínečně odložit útoky na elektrárny v Íránu
Analytici: Mezi důvody propadu ceny zlata a stříbra patří i spekulace
Evropské akcie oživily díky odkladu útoků na íránskou energetiku
Cena plynu pro evropský trh po počátečním růstu klesla o více než pět procent
Pražská burza dnes úvodní propad smazat nestihla, zakončila níž o 0,12 procenta
Forex: Česká měna vpodvečer posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám
Forex sentiment 23.3.2026
Dolar oslabuje v reakci na odklad útoků na energetickou infrastrukturu
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Trump nařídil o pět dnů podmínečně odložit útoky na elektrárny v Íránu
Blogy uživatelů
SonicR – legenda mezi obchodními systémy a její vývoj v čase (2): Jak tradeři systém postupně vylepšovali
Zlato má za sebou najhorší týždeň za dlhé roky!
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlatá pohádka skončila? Drahý kov si prožil nejhorší týden za 43 let
Co je Elliottova vlnová analýza a jak ji využít
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Psychopati vládnou světu, a nás to stojí prachy
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na USD/JPY a EUR/NZD
Ropa je za 100 USD levná! Sledujte Brent-WTI spread
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (20. března 2026)
Získala payout, no stále má na čom pracovať!
SonicR – legenda mezi obchodními systémy a její vývoj v čase (2): Jak tradeři systém postupně vylepšovali
Zlato má za sebou najhorší týždeň za dlhé roky!
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlatá pohádka skončila? Drahý kov si prožil nejhorší týden za 43 let
Co je Elliottova vlnová analýza a jak ji využít
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Psychopati vládnou světu, a nás to stojí prachy
Nedělní příprava: Fundament a příležitosti na USD/JPY a EUR/NZD
Ropa je za 100 USD levná! Sledujte Brent-WTI spread
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (20. března 2026)
Získala payout, no stále má na čom pracovať!
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Tržní horská dráha! Trhy rostou, ropa klesá pod 100 dolarů
Americké indexy rostou
Vyjádření D. Trumpa ohledně situace v Íránu otočily kurz trhů a DAX uzavírá se ziskem těsně pod 1 %
Ryba: Zlato si po rekordech dávalo pauzu i přes válku v Íránu. Čeká ho další růst
Pražská burza mírně ztratila, pod prodejním tlakem ČEZ (-3,59 %)
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v březnu dle předběžných dat na -16,3 b. při očekávání -14,6 b.
AMD vyzývá Nvidii v Koreji díky možnému kontraktu na 10 000 čipů
USA: Stavební výdaje v lednu meziměsíčně klesly o 0,3 % při očekávání růstu o 0,1 %
USA: Index aktivity Chicago Fed v únoru na -0,11 b. při očekávání 0,16 b.
Na Wall Street panuje dobrá nálada po odložení útoků na íránské elektrárny
Denní shrnutí: Tržní horská dráha! Trhy rostou, ropa klesá pod 100 dolarů
Americké indexy rostou
Vyjádření D. Trumpa ohledně situace v Íránu otočily kurz trhů a DAX uzavírá se ziskem těsně pod 1 %
Ryba: Zlato si po rekordech dávalo pauzu i přes válku v Íránu. Čeká ho další růst
Pražská burza mírně ztratila, pod prodejním tlakem ČEZ (-3,59 %)
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v březnu dle předběžných dat na -16,3 b. při očekávání -14,6 b.
AMD vyzývá Nvidii v Koreji díky možnému kontraktu na 10 000 čipů
USA: Stavební výdaje v lednu meziměsíčně klesly o 0,3 % při očekávání růstu o 0,1 %
USA: Index aktivity Chicago Fed v únoru na -0,11 b. při očekávání 0,16 b.
Na Wall Street panuje dobrá nálada po odložení útoků na íránské elektrárny
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Na Wall Street panuje dobrá nálada po odložení útoků na íránské elektrárny
Čemu věnovat pozornost dne 22. května? Přehled základních událostí pro začátečníky
Forex: Euro již na úvod týdne neztrácelo
EURUSD roste po předběžných údajích PMI v eurozóně 💡
GBP
Ranní přehled událostí - co dnes očekávat od zasedání Fedu - analýza EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a GBP/CHF
Trump opět nedokázal přesvědčit Powella
USD / JPY – 28. 6. 2019
Klidný vývoj na Wall Street
V Česku začal historicky rekordní pád životní úrovně. Češi – kteří si to mohou dovolit – jej mohou odvrátit jen riskováním, například investicí do akcií zbrojařů
Na Wall Street panuje dobrá nálada po odložení útoků na íránské elektrárny
Čemu věnovat pozornost dne 22. května? Přehled základních událostí pro začátečníky
Forex: Euro již na úvod týdne neztrácelo
EURUSD roste po předběžných údajích PMI v eurozóně 💡
GBP
Ranní přehled událostí - co dnes očekávat od zasedání Fedu - analýza EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a GBP/CHF
Trump opět nedokázal přesvědčit Powella
USD / JPY – 28. 6. 2019
Klidný vývoj na Wall Street
V Česku začal historicky rekordní pád životní úrovně. Češi – kteří si to mohou dovolit – jej mohou odvrátit jen riskováním, například investicí do akcií zbrojařů
Blogy uživatelů
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Tak jde čas: 5 týden 2012
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 7.9.2012
Společnost MicroStrategy nakupovala další BTC
Ako obchodovať GBP/USD po zasadnutí Bank of England?
INVESTIČNÍ GLOSA: Měď bude kovem zelené budoucnosti. Na burze si došla pro all-time high
Analýza indexu CAC40: Co nám říká o současné situaci na trhu?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31.října 2025)
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 22.–28. září
Proč nepodcenit psychologii v tradingu
Index S&P 500 projel supporty jako nůž máslem
Tak jde čas: 5 týden 2012
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 7.9.2012
Společnost MicroStrategy nakupovala další BTC
Ako obchodovať GBP/USD po zasadnutí Bank of England?
INVESTIČNÍ GLOSA: Měď bude kovem zelené budoucnosti. Na burze si došla pro all-time high
Analýza indexu CAC40: Co nám říká o současné situaci na trhu?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31.října 2025)
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 22.–28. září
Proč nepodcenit psychologii v tradingu
Vzdělávací články
Oblíbené kombinace indikátorů s Price Action (2. část)
Největší chyby, které stojí obchodníky peníze
Exkluzivní predikce finančních trhů pro rok 2023 od bank, brokerů a analytiků
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
VIP zóna: Výsledky obchodování za duben
K čemu je kvantitativní analýza dobrá na Forexu
Video článek MT4: Informace o cenách a účtu
Forex, akciové indexy, komodity – aktuální výhled v roce 2023
Hlavní ekonomické události v roce 2019
Oblíbené kombinace indikátorů s Price Action (2. část)
Největší chyby, které stojí obchodníky peníze
Exkluzivní predikce finančních trhů pro rok 2023 od bank, brokerů a analytiků
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
VIP zóna: Výsledky obchodování za duben
K čemu je kvantitativní analýza dobrá na Forexu
Video článek MT4: Informace o cenách a účtu
Forex, akciové indexy, komodity – aktuální výhled v roce 2023
Hlavní ekonomické události v roce 2019
Tradingové analýzy a zprávy
Ropa Brent - Intradenní výhled 23.8.2023
Trump nařídil o pět dnů podmínečně odložit útoky na elektrárny v Íránu
S&P 500 - Intradenní výhled 26.4.2021
Komodity: Ropa zdražuje po zprávě o nečekaném poklesu zásob ropy v USA
S&P 500 - Intradenní výhled 13.10.2022
Policie stíhá tři lidi za miliardový investiční podvod s firmou Cryfin
Nejsilnější a nejslabší měny 11.8.2016
ZEW: Důvěra v ekonomiku Německa klesla
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 13.5.2020
ECB ponechala základní úrok na 0,25 %
Ropa Brent - Intradenní výhled 23.8.2023
Trump nařídil o pět dnů podmínečně odložit útoky na elektrárny v Íránu
S&P 500 - Intradenní výhled 26.4.2021
Komodity: Ropa zdražuje po zprávě o nečekaném poklesu zásob ropy v USA
S&P 500 - Intradenní výhled 13.10.2022
Policie stíhá tři lidi za miliardový investiční podvod s firmou Cryfin
Nejsilnější a nejslabší měny 11.8.2016
ZEW: Důvěra v ekonomiku Německa klesla
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 13.5.2020
ECB ponechala základní úrok na 0,25 %
Témata v diskusním fóru
Výběr peněz z Coinbase
USD/JPY
Vývoj švýcarského franku v první polovině roku 2015 po zásahu SNB
Vše, co byste měli vědět o současné situaci na trhu s ropou
XTB Obchodník měsíce: Emocionální výkyvy jsou v tradingu to nejtěžší
Technický výhľad na dolárové menové páry
Ropy i plynu je dostatek, cena padá
Druhý rok na FX .
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Amazon
Obchodní příležitosti na základě Elliottových vln pro měnové páry AUD/NZD, GBP/CHF a AUD/CAD
Výběr peněz z Coinbase
USD/JPY
Vývoj švýcarského franku v první polovině roku 2015 po zásahu SNB
Vše, co byste měli vědět o současné situaci na trhu s ropou
XTB Obchodník měsíce: Emocionální výkyvy jsou v tradingu to nejtěžší
Technický výhľad na dolárové menové páry
Ropy i plynu je dostatek, cena padá
Druhý rok na FX .
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Amazon
Obchodní příležitosti na základě Elliottových vln pro měnové páry AUD/NZD, GBP/CHF a AUD/CAD




