Sobota 02. březen 2024 23:39
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)

Analýza a tipy na obchodování GBP/USD na 13. února (americká obchodní seance)

13.02.2024 13:14  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza transakcí a tipy na obchodování GBP/USD

Ačkoli k otestování úrovně 1,2628 došlo v době, kdy linie MACD prudce vzrostla z nuly, zveřejněné údaje o trhu práce ve Spojeném království ovlivnily náladu na trhu, což vedlo k růstu páru o více než 30 pipsů.

Cena libry vzrostla, protože prudký pokles míry nezaměstnanosti a růst průměrné mzdy přesvědčí Fed, aby ponechal úrokové sazby na vysoké úrovni.

analytics65cb561f9e447.jpg

Nadcházející údaje o inflaci v USA by mohly prolomit růstový trend za předpokladu, že údaj překoná očekávání. Pokud však zpráva naznačí výrazné zpomalení cenových tlaků a pokles inflace, GBP/USD vzroste.

Pro dlouhé pozice:

V případě dlouhých pozic nakupujte, až libra dosáhne úrovně 1,2682 (zelená čára na grafu), a vybírejte zisk na úrovni 1,2730 (tlustší zelená čára na grafu). K růstu dojde po zveřejnění slabých údajů o růstu cen v USA.

Při nákupech dbejte na to, aby linie MACD ležela nad nulou nebo z ní stoupala. Libru lze také nakoupit po dvou po sobě jdoucích otestování ceny 1,2655, ale linie MACD by se měla nacházet v přeprodané oblasti, protože pouze tím se trh obrátí na 1,2682 a 1,2730.

Pro krátké pozice:

V případě krátkých pozic prodávejte, jakmile libra dosáhne úrovně 1,2655 (červená linie na grafu), a vybírejte zisk na ceně 1,2600. Tlak se zvýší v případě silného růstu cen v USA.

Při prodejích dbejte na to, aby linie MACD ležela pod nulou nebo z ní klesala dolů. Libru lze také prodat po dvou po sobě jdoucích otestování ceny 1,2682, ale linie MACD by se měla nacházet v překoupené oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 1,2655 a 1,2600.

analytics65cb56246c9b8.jpg

Co je na grafu:

Tenká zelená čára – vstupní cena, za kterou můžete koupit GBP/USD.

Tlustá zelená čára – odhadovaná cena, na které můžete nastavit Take-Profit (TP) nebo ručně stanovit zisky, protože další růst nad tuto úroveň je nepravděpodobný.

Tenká červená čára – vstupní cena, za kterou můžete GBP/USD prodat.

Tlustá červená čára – odhadovaná cena, na které můžete nastavit Take-Profit (TP) nebo ručně stanovit zisky, protože další pokles pod tuto úroveň je nepravděpodobný.

Linie MACD – při vstupu do trhu je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci musí být při rozhodování o vstupu do trhu velmi opatrní. Před zveřejněním důležitých zpráv je nejlepší do trhu nevstupovat, abyste se vyhnuli prudkým fluktuacím kotací. Pokud se rozhodnete obchodovat během zveřejňování zpráv, pak vždy zadejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez zadání stop příkazů můžete velmi rychle přijít o celý svůj vklad, zejména pokud nepoužíváte money management a obchodujete velké objemy.

A nezapomeňte, že pro úspěšné obchodování musíte mít jasný obchodní plán. Spontánní obchodní rozhodnutí na základě aktuální situace na trhu je pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátová strategie.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 9. ledna (americká seance)
  Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům, protože volatilita páru prudce klesla. Teď se trhy budou soustředit na chystaný projev představitele Fedu Michaela Barra, který se může zmínit o úrokových sazbách. Pokud se tak stane, dolar oslabí. Pokud ne, bude pár pokračovat v uptrendu. Údaje o indikátoru optimismu malých podniků NFIB a obchodní bilanci USA nebudou obchodníky příliš zajímat.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 9. listopadu
  Úroveň 150,84 byla otestována, když linie MACD stoupala od nuly, což vyvolalo signál k nákupu a vedlo k růstu ceny zhruba o 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 9. října
  Zpráva o míře nezaměstnanosti v USA hrála ve prospěch dolaru, protože změna počtu pracujících mimo zemědělský sektor předčila očekávání. Dnešní prázdný makroekonomický kalendář s největší pravděpodobností tuto dynamiku prodlouží a podpoří další růst páru USD/JPY. Očekáváme, že tlak na japonský jen přetrvá, ale kolem úrovně 150 může intervenovat Bank of Japan.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 9. února
  Test úrovně 148,84 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal buy signál, který vedl k růstu ceny o 50 pipů. Prodej při odrazu od úrovně 149,36 oproti tomu vyústil v pokles o téměř 25 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 9. února (americká seance)
  Test úrovně 149,51 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal buy signál. Obchod ale vyústil ve ztráty, protože očekávaný růst se nekonal.
 • Analýza a předpověď pro EUR/USD dne 18. března 2022
  Euro včera vůči dolaru zvýšilo své zisky. Je pozoruhodné, že euro je na pozadí jestřábího postoje amerického Federálního rezervního systému k měnové politice býčí. Na březnovém zasedání regulátor zvýšil úrokové sazby o 25 bazických bodů. Fed navíc plánuje pokračovat v utahování měnové politiky prostřednictvím dalšího zvyšování sazeb a snižování bilance. I přes jestřábí postoj Fedu se tedy dolar dostal pod tlak vůči koši všech měn. Obecně lze říci, že takový scénář účastníci trhu do hodnoty dolaru započítávají již dlouho.
 • Analýza a tipy na obchodování EUR/USD dne 9. února (americká obchodní seance)
  Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0780 došlo během silného vzestupného pohybu linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu otestování, během kterého se linie MACD dostala do překoupené oblasti, což vedlo k aktivaci prodejnímu signálu. V důsledku toho se cena páru snížila o 16 pipsů.
 • Analýza a tipy na obchodování EUR/USD na 13. února
  K otestování úrovně 1,0763 došlo během poklesu linie MACD z nuly. To vyvolalo prodejní signál, ale k prudké korekci směrem dolů nedošlo a pár se udržel v horizontálním kanálu.
 • Analýza a tipy na obchodování EUR/USD na 23. února
  Další pokles byl omezený, protože k otestování úrovně 1,0810 došlo během prudkého poklesu linie MACD z nuly. Poté euro po zveřejnění údajů o podnikatelské aktivitě ve výrobním sektoru a sektoru služeb v eurozóně zdražilo. Během americké seance pár změnil směr, protože podobné údaje z USA předčily očekávání. Silné údaje snížily chuť riskovat, což vedlo k návratu páru do horizontálního kanálu. S největší pravděpodobností bude euro po zveřejnění údajů z Německa nadále klesat. Hráči na trhu by měli sledovat zprávy o HDP, podnikatelském prostředí, současné situaci a ekonomických očekáváních. Zazní také projevy členů Výkonné rady ECB Isabel Schnabel a Joachima Nagela.
 • Analýza a tipy na obchodování EUR/USD 26. února (americká obchodní seance)
  Další růst byl omezen, protože k otestování úrovně 1,0835 došlo během prudkého pohybu linie MACD směrem vzhůru od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu otestování, ale linie MACD se dostala do překoupené oblasti, což vyvolalo signál k prodeji. K výraznému poklesu bohužel nedošlo.
 • Analýza a tipy na obchodování na měnovém páru EUR/USD 15. února
  Další růst byl omezený, protože k otestování úrovně 1,0725 došlo během prudkého vzestupu linie MACD z nuly. Měkká rétorika členů ECB Luise de Guindose a Joachima Nagela navíc oslabila pozice eura, ačkoli prázdný makroekonomický kalendář v USA umožnil býkům v odpoledních hodinách rozvinout aktivitu na týdenních minimech.
 • Analýza a tipy na obchodování páru EUR/USD na 4. října
  Další pokles už je omezený, protože první test úrovně 1,0470 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Pokud jde o druhý test, došlo k němu, když se linie MACD dostala do přeprodané oblasti a vyvolala nákupní signál. Uvedené vyústilo v růst ceny zhruba o 15 pipů. Po tomto pohybu se tlak na euro vrátil.
 • Analýza a tipy na obchodování páru EUR/USD 2. října
  Test úrovně 1,0595 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 20 pipů.
 • Analýza a tipy na obchodování páru EUR/USD 25. září
  Test úrovně 1,0653 z pátečního odpoledne, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 15 pipů. Krátce nato se tlak ale vrátil, protože údaje o aktivitě v eurozóně vyšly pod očekávání. Takto to bylo po zbytek dne.
 • Analýza a tipy na obchodování páru EUR/USD 25. Září
  Test úrovně 1,0653 z pátečního odpoledne, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 15 pipů. Krátce nato se tlak ale vrátil, protože údaje o aktivitě v eurozóně vyšly pod očekávání. Takto to bylo po zbytek dne.
 • Analýza a tipy na obchodování páru EUR/USD 26. září
  Test úrovně 1,0628 z pondělního odpoledne se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 50 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,0582 mezitím vynesly zisk okolo 15 pipů.
 • Analýza a tipy na obchodování páru EUR/USD 27. září
  Další růst už je omezený, protože test úrovně 1,0606, ke kterému došlo v úterý odpoledne, se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Druhý test mezitím vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 40 pipů.
 • Analýza a tipy na obchodování páru EUR/USD 28. září
  Další pokles už je omezený, protože test úrovně 1,0546, ke kterému došlo ve středu odpoledne, se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Nákupy při odrazu od úrovně 1,0513 naopak ukázaly korekci o 10 pipů. Po tomto pohybu se vrátil tlak na pár.
 • Analýza a tipy na obchodování páru EUR/USD 29. září
  Euro zahájilo vzestupnou korekci poté, co zprávy ukázaly pokles spotřebitelských cen v Německu a absenci negativních změn v indikátoru spotřebitelské důvěry v eurozóně. Tato dynamika bude nejspíš pokračovat i dnes, pokud nadcházející údaje o jádrových spotřebitelských cenách vykážou nějaký pokles. Výroky prezidentky ECB Christine Lagardeové týkající se úrokových sazeb by ale mohly růstovému potenciálu uškodit.
 • Analýza a tipy na obchodování páru EUR/USD 3. října
  Slabé údaje o podnikatelské aktivitě ve výrobním sektoru eurozóny včera ráno zastavily růst páru EUR/USD. Pár pak celý den dál klesal kvůli podobným zprávám z USA. K poklesu k ročním minimům vedla i tvrdá slova zástupců Fedu o budoucí měnové politice. Vzhledem k dnešnímu ekonomickému kalendáři euro nejspíš neporoste, zvlášť s ohledem na projev člena bankovní rady ECB Philipa Lanea. Obchodníci by se měli připravit na výprodej.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)