Ticker Tape by TradingView
2023: Rok technologií a vysokých úrokových sazeb
Ačkoliv to tak při pohledu na zprávy nemusí vypadat, loňský rok (především díky mohutnému finiši) nakonec dopadl výnosově skvěle. Minimálně z pohledu kapitálových trhů.
Hlavní akciový index S&P 500 dosáhl výnosu výrazně přes 20%. O něco menší výnosy si pak připsal index celosvětový, evropský a japonský, zatímco jako poraženého můžeme opět uvést takzvané “mladé trhy” emerging markets (a to i přes dobrou výkonnost Indie), tažené výrazně dolů ekonomickými problémy Číny.
Z pohledu akcií bylo jasným tématem loňska AI a masové rozšíření aplikací umělé inteligence k široké veřejnosti. Asi málokdo si zatím nevyzkoušel textový fenomén ChatGPT nebo nežasl nad úchvatnými obrázky z Midjourney.
Hlavní monetizace je ale teprve před námi. Tento trend navíc opět zdůraznil historicky bezprecedentní koncentraci výnosů i tržní kapitalizace amerického akciového indexu jen do několika technologických firem.
Technologické akcie válcovaly trh
Takzvané uskupení “Magnificent 7” dnes tvoří Amazon, Microsoft, Alphabet, Meta Platforms, Tesla a Nvidia. A proč je právě Nvidia aktuálním vítězem?
Máme tu totiž dva hlavní technologické trendy příštích let - umělou inteligenci a virtuální/rozšířenou realitu. V prvním spolu soupeří o tržní nadvládu Microsoft a Google (Alphabet), v druhém Facebook (Meta) a všichni predikují budoucí tržby a zisky.
Kdo má ale z této novodobé zlaté horečky tržby a zisky už nyní? Právě Nvidia, jakožto exkluzívní dodavatel čipových řešení všem těmto gigantům. Je to podobné, jako tehdy na Klondiku. Někdo zlato našel, někdo ne.
Kdo ale vydělal vždy? Prodejce krumpáčů a lopat. Zbytek indexu tak teprve bude dohánět aktuální lídry. S trhy výrazně nepohnula ani menší jarní bankovní krize, protože nešlo o systémový problém, ale o specifickou záležitost vesměs jen třech menších amerických bank.
Vysoké úrokové sazby hrály prim
Jediné menší korekce na akciích jsme se dočkali začátkem podzimu, kdy výnos na americkém desetiletém státním dluhopisu překročil 5%. Pokud jste například velký penzijní fond, rádi přesměrujete peníze z dividendových akcií s polovičním výnosem a rizikem do defacto bezrizikové investice a uzamknete si dvě dekády neviděné výnosy na dlouhou dobu.
Proto ten přeliv kapitál z akcií do dluhopisů. S výhledem na snižování úrokových sazeb hlavními centrálními bankami v letošním roce ale symetricky klesají i výnosy na dluhopisech i to stálo za “Santa Claus Rally” na konci roku.
Právě dluhopisy tak můžou letos patřit mezi vítěze, protože jejich nárůst ceny v případě rychlého snižování sazeb může být pro investora mnohem zajímavější, než samotné inkasované úroky.
Snižování úrokových nákladů pomůže i realitnímu trhu, který právě spolu s dluhopisy loni výrazně trpěl v tomto tisíciletí neviděnými úrokovými sazbami.
Zlato a Bitcoin zabodovali
Velmi dobře se dařilo zlatu, které už několik měsíců drží svá historická cenová maxima nad úrovní 2000 USD za trojskou unci. Psychologicky k tomu přispěla geopolitická nejistota s pokračující válkou na Ukrajině i novým konfliktem v pásmu Gazy, oba nicméně lokální a proto nemající na světovou ekonomiku a trhy velký dopad.
S globálně klesající inflací tak nejspíš i zlato opět půjde s cenou dolů. V absolutních číslech byl ale loňským vítězem Bitcoin, který přidal přes 150% a "kryptozima" tak je zřejmě už minulostí.
Růstu pomohla jednak právě vlna nárůstu akcií IT firem, se kterými je kurz Bitcoinu poměrně dost korelován, jednak blížící se (a nyní už spuštěné) první burzovně obchodované fondy ETF na spotovou cenu pro širokou veřejnost.
A v neposlední řadě i tzv. "halving" (snížení odměny těžařům na polovinu) na jaře letošního roku, který se opakuje zhruba každé 4 roky a ze své podstaty zatím vždy nastartoval nový býčí trh na tomto digitálním aktivu.
Nový rok tak opět přinese řadu výzev i příležitostí. Jako vždy je tak potřeba být připravený na různé scénáře vývoje a držet se své předem naplánované investiční strategie.
Autor komentáře: Marek Odehnal MBA, investiční stratég a majitel investičně-poradenské firmy ODEHNAL & PARTNEŘI s.r.o.
Klíčová slova: Partneři | Bitcoin | Peníze | Akciový index | Býčí trh | ETF | Kapitál | Sazby | Akcie | Emerging markets | Investice | Korekce | Kurz | Penzijní fond | Rally | S&P 500 | Trend | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Výnos | Zlato | Úrokové sazby | USD | Dluhopisy | Fond | Santa Claus Rally | Facebook | Index | Investiční strategie | Fondy | Index S&P 500 | Investiční | Kurz bitcoinu | Markets | Trh | Zprávy | Zisky | Indie | ROCE | Tržby | Microsoft | Snižování sazeb | Korekce na akciích | Snižování úrokových sazeb | Firmy | S&P | Nejistota | Tesla | Kapitalizace | Bankovní krize | Krize | Investiční stratég | Výnosy | Alphabet | Burzovně obchodované fondy | Technologické akcie | Hlavní akciový index | Obchodované fondy | Fondy ETF | Amazon | Problémy | Úroky | Stratég | Halving | Google | Trhy | Akciový index S&P 500 | Poradenské firmy | Majitel | Snížení odměny | Výnosy na dluhopisech | Umělé inteligence | Ceny | Nvidia | Nárůst ceny | Příležitosti | AI | Zlato a bitcoin | Meta | Meta Platforms | Rozšíření | Fenomén | Monetizace | Nový býčí trh | ChatGPT | Marek Odehnal | ODEHNAL & PARTNEŘI | Investičně-poradenské firmy | Vysoké úrokové sazby | Hlavní akciový index S&P 500 | Midjourney | Problémy Číny | Kryptozima | Geopolitická nejistota | Platforms |
Čtěte více
-
2017: Konec kurzového závazku a postupný návrat investic
Při pohledu na současné a očekávané ekonomické dění v České republice rezonují dvě témata, kterým jsme se v tomto vydání Ekonomických výhledů rozhodli detailněji věnovat. Fenoménem letošního roku je bezesporu propad v investiční aktivitě. Klíčovým tématem roku 2017 pak bude zcela jistě opuštění režimu kurzového závazku. -
2018: Bohatší Česko, silnější koruna
Na včerejším měnově politickém zasedání představila ČNB novou makroekonomickou prognózu. Již předevčírem jsme se dozvěděli, jaký vývoj předpokládá ministerstvo financí. My jsme s aktualizovanými vyhlídkami českého hospodářství přišli ještě o den dříve. Jak tedy letošní rok vidíme? -
2018 - rok dolaru
Dolar se nemá pro příští rok čeho bát, spíše naopak. To je hlavní zpráva z posledních letošních zasedání centrálních bank na obou březích Atlantiku. -
2019: Vítězové a poražení
V obchodování se obvykle soustředíme na hledání obchodních příležitostí, ale poslední den roku je dobrou příležitostí k rekapitulaci. Podívali jsme se na největší pohyby za posledních 12 měsíců na CFD trzích (v platformě xStation5) a důvody, které k nim vedly. -
2020: rok chaosu i udivení
Rok koronavirové pandemie obnažil více než roky jiné neefektivitu státní správy. Nejen u nás, všude po světě. Paradoxním vyústěním pandemie přitom je volání po ještě silnějším, tedy ještě méně efektivním státu. -
2020 VS 2008: PODÍLOVÉ FONDY SI V PANDEMII ZACHOVÁVAJÍ DŮVĚRU INVESTORŮ
Finanční trh zažil kvůli koronavirové pandemii nejhorší čtvrtletí od finanční krize v roce 2008. Přesto je aktuální situace pro investory do podílových fondů mnohem příznivější, než tomu bylo před deseti lety a investoři tyto rozdíly vnímají. Čisté zpětné odkupy v březnu dosáhly za celý trh necelých 8 mld., což je výrazně méně, než v exponovaných měsících let 2008 a 2009. -
2022, další rekordní rok pro LVMH
Přední světová společnost LVMH, která vyrábí luxusní zboží, opět zveřejnila rekordní výsledky za rok 2022 s čistým ziskem 14 miliard eur, což je o dvě miliardy více než v roce 2021. Obrat činí 79 miliard, což je o 23 % více. -
2022: Rekordní inflace a návrat vysokých úrokových sazeb
Loňský rok patřil z pohledu investora mezi nejvolatilnější a nejhorší v historii. Unikátnost však nespočívala v absolutní výši propadů na trzích, ale v synchronizaci výprodejů napříč prakticky všemi třídami aktiv. -
2023, konečně správný čas pro nákup nemovitosti?
Nový rok s sebou přináší řadu změn na realitním trhu. Ten podle odborníků vypadá po delší době o něco více optimisticky. Už nyní je vidět značné snižování cen. Především u rezidenčního bydlení. Pokud zvažujete nákup domu, nyní bude správná příležitost. Slevy se budou týkat především rezidenčního bydlení. Na druhou stranu vlastnické bydlení už není nutnost. -
2023: Rok pravdy pro globální ekonomiku a akciové trhy
Kalendářní předěl mezi starým a novým rokem na nás má určitý psychologický efekt. Avšak stejně jako například covid nevymizel s posledními hodinami roku 2020, ani finanční trhy neuzavřely loňský nepovedený rok úderem silvestrovské půlnoci. Většina problémů s námi přetrvá i po minimálně část roku letošního. -
2024 je rokem voleb, co to znamená pro akcie?
„Rok 2024 je význačný tím, že se letos bude konat rekordní počet politických voleb, což má významný dopad na finanční trhy a ekonomický růst. 2024 je rokem voleb, a to je pozitivní pro akciové trhy, říká analytik BHS Timur Barotov. -
2024: Rok plný investičních výzev a příležitostí
Rok 2024 přináší řadu událostí, které mohou významně ovlivnit investiční scénu - od geopolitických volby až po ekonomické politiky centrálních bank. S poklesem inflace a očekávaným snižováním úrokových sazeb se otevírají nové možnosti pro dluhopisové i akciové fondy. Richard Bechník, hlavní analytik společnosti Swiss Life Select, zdůrazňuje význam přizpůsobení investičních strategií aktuálním trendům. Jak mohou investoři využít těchto příležitostí a co by měli mít na paměti při plánování svých investic v letošním roce? -
2024: Snižování úrokových sazeb a velký návrat dluhopisů
Právě začínající rok 2024 na finančních trzích má jedno hlavní, naprosto určující téma - snižování úrokových sazeb hlavních centrálních bank světa. Pojďme se nyní podívat, jak by to mohlo probíhat a jaký vliv to může mít na hlavní třídy aktiv. -
2025: Zlato a ropa zvyšují kurzy
Ceny zlata zůstávaly v úterý na asijských trzích v úzkém pásmu kvůli obavám z dlouhodobého zvyšování úrokových sazeb. Absence obchodních signálů byla také výsledkem svátku na americkém trhu. -
20.9. Euro utrpělo snížením ratingu Itálie i zprávami o krocích Číny vůči bankám v EU
Andrew Robinson, Forex Market Strategist, Saxo BankZáležitosti periferie EU opět... -
21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!
Rok 2021 bude jistě na akciových trzích vzrušující. Rok 2020 přinesl díky COVID-19 nejprve pokles, ale v podzimních měsících došlo k opětovnému silnému nárůstu. Investice do akcií se také minulý rok staly populárnějšími mezi retailovými investory, což má obrovský dopad na akciový trh. Nadstandardně si vedly technologické akcie, které profitovaly z drastických změn v důsledku zavedení karantén po celém světě. Populární akcie, jako je například Tesla si také vedly dobře, ale došlo například k pádu německé Wirecard. -
21.9. Kouřící výnosy - tabákovým společnostem se daří
Manuel Araujo, akciový analytik Saxo BankV rámci seriálu Ďábelské akcie jsme se ... -
2.2. Poté, co údaje o australské obchodní bilanci překonaly předpovědi, v Asii dále roste ochota k riziku
Andrew Robinson, strateg pro Forex trhy, Saxo Bank Poté, co během evropské seanc... -
22.12.EUR se po včerejším sprintu nahoru vrací do pásma
Andrew Robinson, Forex Market Strategist, Saxo BankDnes ráno byly zveřejněny úda... -
22.9.USD je v kurzu poté, co se Fed rozhodl přistoupit k nefalšované Operaci Twist
Andrew Robinson, Forex Market Strategist, Saxo BankFederální rezervní banka USA ...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
Denní kalendář událostí
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA spotřebitelské úvěry
V USA skladování zemního plynu
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
Členka Fedu Mary Daly
Členka Fedu Lisa Cook
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Alberto Musalem
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Ve Švýcarsku spotřebitelská důvěra SECO
Tradingové analýzy a zprávy
Akcie rostou, dolar klesá: Tradeři vyhlížejí snížení úrokových sazeb v USA
Čistý zisk japonských společností za duben až červen poprvé za tři roky klesl
Inflace v Maďarsku v červenci klesla na 4,3 procenta ze 4,6 procenta v červnu
Bloomberg: USA a Rusko chystají dohodu o Ukrajině, stvrdí ruské zisky
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, za celý týden ale vykazují výrazný pokles
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, investoři stále více sázejí na pokles úroků
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Akcie rostou, dolar klesá: Tradeři vyhlížejí snížení úrokových sazeb v USA
Čistý zisk japonských společností za duben až červen poprvé za tři roky klesl
Inflace v Maďarsku v červenci klesla na 4,3 procenta ze 4,6 procenta v červnu
Bloomberg: USA a Rusko chystají dohodu o Ukrajině, stvrdí ruské zisky
Komodity: Ceny ropy se zvyšují, za celý týden ale vykazují výrazný pokles
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, investoři stále více sázejí na pokles úroků
Pražská burza v týdnu pošesté v řadě posílila, index PX stoupl o 3,2 procenta
Index pražské burzy sestoupil z rekordní hodnoty, pokles činil necelých 0,1 pct
Forex: Koruna dál posílila k euru i dolaru, dostala se pod 21 korun za dolar
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Blogy uživatelů
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
IPO roku! Kdo vydělal miliardy?
Klidný investor. Všímavost jako aktivum | Marek Horňanský
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry - pokračování
Trading není investování: Co by měl vědět každý nováček
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se zatím moc nevyplácí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 4.–10. srpna
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Šokující data z trhu práce jsou vlastně dobrou zprávou
Forexové online zpravodajství
USA uzavírá se ziskem
Americké indexy posilují
Honda ve vzdálenější budoucnosti věří vodíku
FAO: Světové ceny potravin v červenci vzrostly na dvouleté maximum
Denní shrnutí: Wall Street roste, ropa klesá při šancích na příměří na Ukrajině
Apple roste o 4 %, dominuje BigTech a posouvá US100 na 24 700 bodů 📈
3 trhy, které sledovat příští týden (08.08.2025)
Frankfurtská burza dnes ztrácela
Microsoft slaví 50 let s rekordy: Růst tržní kapitalizace na 4 biliony USD
Fidelity International: Hledání Al vítězů v Silicon Valley
USA uzavírá se ziskem
Americké indexy posilují
Honda ve vzdálenější budoucnosti věří vodíku
FAO: Světové ceny potravin v červenci vzrostly na dvouleté maximum
Denní shrnutí: Wall Street roste, ropa klesá při šancích na příměří na Ukrajině
Apple roste o 4 %, dominuje BigTech a posouvá US100 na 24 700 bodů 📈
3 trhy, které sledovat příští týden (08.08.2025)
Frankfurtská burza dnes ztrácela
Microsoft slaví 50 let s rekordy: Růst tržní kapitalizace na 4 biliony USD
Fidelity International: Hledání Al vítězů v Silicon Valley
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Eurodolar čelí super-nabitému kalendáři
Makro: Podniková důvěra eurozóny se vyhoupla na čtyřleté maximum
Týdenní prognóza založená na zjednodušené vlnové analýze pro páry EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD, EUR/GBP a pro zlato ze dne 23. září
Makro: Spotřebitelská důvěra eurozóny vystoupala na předkrizovou úroveň
Makro: Podniková důvěra eurozóny v srpnu slábla
Forex: Dolaru ubližuje klesající averze k riziku
Makro: Podniková důvěra Číny se v květnu stabilizovala
Technická analýza - Svátek v USA pradvěpodobně omezí pohyb EURUSD
Makro: Přebytek obchodní bilance Číny byl v březnu nižší, než se čekalo
Makro: Ceny nemovitostí v USA rostou druhý měsíc, FHFA
Forex: Eurodolar čelí super-nabitému kalendáři
Makro: Podniková důvěra eurozóny se vyhoupla na čtyřleté maximum
Týdenní prognóza založená na zjednodušené vlnové analýze pro páry EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD, EUR/GBP a pro zlato ze dne 23. září
Makro: Spotřebitelská důvěra eurozóny vystoupala na předkrizovou úroveň
Makro: Podniková důvěra eurozóny v srpnu slábla
Forex: Dolaru ubližuje klesající averze k riziku
Makro: Podniková důvěra Číny se v květnu stabilizovala
Technická analýza - Svátek v USA pradvěpodobně omezí pohyb EURUSD
Makro: Přebytek obchodní bilance Číny byl v březnu nižší, než se čekalo
Makro: Ceny nemovitostí v USA rostou druhý měsíc, FHFA
Blogy uživatelů
Nejsilnější růst od roku 1974 pro americké akcie (stále) nic nemění
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Trading analýza: Indexy a forex
Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, GBP/USD a AUD/CHF
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
Euro si zlepšuje chuť
Programování v EasyLanguage - TradeStation 2
Bude Bitcoin rásť napriek vysokým úrokovým sadzbám?
Potenciálne dvojité dno na AUD/USD a iné predikcie
Nejsilnější růst od roku 1974 pro americké akcie (stále) nic nemění
Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway: Příběh úspěchu a budoucnost firmy
Mír na Ukrajině? Na co se připravit?
Trading analýza: Indexy a forex
Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, GBP/USD a AUD/CHF
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (8.8.2025)
Euro si zlepšuje chuť
Programování v EasyLanguage - TradeStation 2
Bude Bitcoin rásť napriek vysokým úrokovým sadzbám?
Potenciálne dvojité dno na AUD/USD a iné predikcie
Vzdělávací články
Je obchodování hazard?
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2025! ⭐️🎄
Z Florencie do největší hyperinflace v dějinách. Podívejte se na příběh maďarského forintu
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Tyto 3 technologické akcie budou zářit i v roce 2025
Price Action: Pokročilé obchodování formace Inside Bar
Index NASDAQ: Vše o investování a obchodování oblíbeného akciového indexu
Květen 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Tři věci, které by měl mít odolný trader
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Je obchodování hazard?
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2025! ⭐️🎄
Z Florencie do největší hyperinflace v dějinách. Podívejte se na příběh maďarského forintu
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Tyto 3 technologické akcie budou zářit i v roce 2025
Price Action: Pokročilé obchodování formace Inside Bar
Index NASDAQ: Vše o investování a obchodování oblíbeného akciového indexu
Květen 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Tři věci, které by měl mít odolný trader
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Tradingové analýzy a zprávy
EU: Obchodní dohoda s Londýnem musí vyvážit práva a povinnosti
ČNB rozhodne o nastavení úrokových sazeb, analytici čekají stabilitu
Věřitelé Řecka se znovu vrátí do Atén
GBP/USD - Intradenní výhled 13.6.2022
Severské měny se po silném propadu stabilizují
MMF uvolní Irsku další miliardu USD
Ekonomická nálada v eurozóně roste
Aktuálně otevřené FOREX pozice 15.7.2013
Portugalsko se vymanilo z hlubokého propadu
Swingové obchodování bitcoinu 8.7.2024
EU: Obchodní dohoda s Londýnem musí vyvážit práva a povinnosti
ČNB rozhodne o nastavení úrokových sazeb, analytici čekají stabilitu
Věřitelé Řecka se znovu vrátí do Atén
GBP/USD - Intradenní výhled 13.6.2022
Severské měny se po silném propadu stabilizují
MMF uvolní Irsku další miliardu USD
Ekonomická nálada v eurozóně roste
Aktuálně otevřené FOREX pozice 15.7.2013
Portugalsko se vymanilo z hlubokého propadu
Swingové obchodování bitcoinu 8.7.2024
Témata v diskusním fóru
Burzovní grafy: Druhá červená svíčka v řadě, katastrofa se ale zatím stále nekoná
Trading na demu
Free forex platforma
Moje obchodování průrazů
COMP aneb úrokové sazby na kryptoměnách
Americké akcie mají za sebou nejhlubší pád od letošního března
EUR/USD
Price Action Trading Jakuba Hodana
Diskusní fórum
Stop-Loss dává naději
Burzovní grafy: Druhá červená svíčka v řadě, katastrofa se ale zatím stále nekoná
Trading na demu
Free forex platforma
Moje obchodování průrazů
COMP aneb úrokové sazby na kryptoměnách
Americké akcie mají za sebou nejhlubší pád od letošního března
EUR/USD
Price Action Trading Jakuba Hodana
Diskusní fórum
Stop-Loss dává naději